W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Sterowanie przepływem informacji na forach  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
31 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 20695
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
multipro




Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 275
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:09, 28 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.
.
Przypomnę najważniejsze w metodyce kontroli ruchu w internecie.

Otóż jest to sterowanie poprzez własną administrację, nie jakieś domniemane wpływy z zewnątrz. Sam bym to tak zorganizował, gdybym miał za zadanie stworzyć skuteczny system kontroli. Chodzi tu od rzeczywiste odcięcie użytkowników do wpływu na kształt forum i mamy pełną kontrolę. Klasyczne zasady systemu totalitarnego tyle że na niewygodnych nie pała i więzienie a stek wyzwisk i np. blokada konta.

Oto przykład z sąsiedniego podwórka:

Ostatnio Xami na niewyjaśnionych zablokowała mi konto Multi_ban (Multipro) ponieważ napisałem post wykazujący, że w swoim wpisie ukradła teksty innych autorów przypisując sobie ich autorstwo. Jednocześnie powiadomiłem o tym mailem Baksu (admina) i Fantomistę.
http://www.niewyjasnione.pl/Kto_wymyślił_ANTYSEMITYZM_-t4090-s2.html
Reakcja była taka, że Xami usunęła mój post (mimo że zarzuciła mi kłamstwo na jego podstawie),zamknęła temat i (DNO) wstecznie edytowała swój post, którego zarzuty dotyczyły. - ślady pod wskazanym adresem.
http://www.niewyjasnione.pl/Pozbawienie_xami_funkcji-t11598-s6699.html
Baksu i Fantomista zupełnie nie zareagowali, dzięki czemu rozpoczyna się ich sława w internecie , tak jak i całego forum.

To dobry przykład na „sterowanie przepływem informacji na forach” kiedy wykonawcy są przyparci do muru i muszą się zdradzić swoim postępowaniem. Kiedy musieli by przyznać „Tak, jedno z nas jest nieuczciwe”, o dziwo, wybierają opcję „Wszyscy tacy jesteśmy”. Można tu się zastanowić co ich zmusza do tak „nieekonomicznego” postępowania. Zapewne blokowanie zaistnienia precedensu usunięcia nieuczciwego moderatora jest ważniejsze od opinii o całej administracji.

Co także ważne, to fakt, że w wyniku sterowania odstręczani są od takiego forum normalni ludzie, którzy naturalnie oburzyli by się na takie postępowanie administracji.

Wszystko jest informacją, tak czyjaś odpowiedź jak i milczenie w danej sytuacji, ze wszystkich zachowań należy wyciągać wnioski o całości. Wystarczy nie dać sobie wmówić, że „ internecie tak już jest” , a wszystko co się dzieje odnosić do ustalonych norm postępowania. Wówczas ukaże się obraz tego co ukrywane.

_________________
Limit postów 1 nie pozwala mi na szybką odpowiedź, gratulacje składać Bimi.
viewtopic.php?t=1306
_________________
viewtopic.php?p=178889#178889
Ograniczenie do 1 postu dziennie, blokada
na zakładanie tematów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
stefani




Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 315
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:36, 28 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

xpio napisał:
Wiec na twoim miejscu poprosił bym @Bimi-ego aby przeniósł ten temat do kosza, takie jest moje zdanie i było wbrew pozorom od początku .
No i nie chcę cię odwodzić od zajmowania się tą tematyką, tylko sugerował bym abyś była bardziej ostrożna .


Dziękuję za dobre rady, ale za korzystanie z ogólnodostępnych materiałów
i wyciąganie na ich podstawie wniosków jeszcze nie wsadzają...

Podbudowa teoretyczna jest jak najbardziej wskazana dla wszystkich,
dla poszukiwaczy prawdy tym bardziej.

Wszystko jet informacją albo może być potencjalnie informacją.

Reakcje na publikacje dr Brzeskiego i A. Golicyna też są pewnego
rodzaju informacją.

Zauważyłam, że podlegam ograniczeniom jakie obiecał Bimi,
w temacie Pałka się przegła
viewtopic.php?t=7669&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

Widocznie rozważania o sterowaniu przepływem informacji na forach
nawet w wersji teoretycznej są tematem tabu....

_________________
Cenzura, Dezinformacja, Agentura na forach
viewtopic.php?t=7581&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Leszek




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 230
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:50, 28 Maj '09   Temat postu: Bimi i liczba PI Odpowiedz z cytatem

Bimi i liczba Pi

Ludzie lubią czasem sugerować się zdaniem innych. Dlatego wysoka albo niska ocena wątku dokonana przez użytkowników forum jest jednocześnie wskazówką, co jest na forum ciekawe albo nie.

W tym kontekście proszę zerknąć na poniższą ciekawostkę. Jest to ocena wątku, jaką widzą osoby, które nie mogą się na forum prawda2.info zalogować, bo ich podanie o rejestrację (sic!) zostało odrzucone... lub po prostu tylko przeglądają to forum:


a taka ocenę widzą osoby zalogowane na forum:


Widzimy, że w pierwszym przypadku oceny dokonało 7 osób, a w drugim przypadku 10 osób.
Proszę jednak zerknąć, jak głosowało owe 10 osób: 8 osób oceniło wątek na 5,0; jedna na 4,0; a admin Bimi na.. 1,0... dokładnie tyle ile postów mogę zamieszczać na forum w ciągu doby...

viewtopic.php?t=7617

Suma dziesięciu ocen wynosi 45. Gdy podzielimy je przez 10 osób dokonujących oceny, to średnia ocena wątku wyniesie 4,50 - tak jak to widzą zalogowani użytkownicy.

Osoby niezalogowane widzą jednak średnią ocenę wątku = 3,14 dokonaną (przez 7, a nie 10 osób)
Nawet jeśli weźmiemy najniższych siedem ocen wątku, czyli 1, 4 i pięć x 5, to suma ocen = 30 podzielona przez siedem osób daje średnią ocenę wątku = 4,28.

Dlaczego więc osoby niezalogowane widzą średnią 3,14?
[img width=715 height=31]http://img41.imageshack.us/img41/9040/20090528184612.png[/img]

Czy to przypadek czy też administracja forum z "prawdą" wypisaną na czole steruje w ten sposób uwagą czytelników forum?

Liczba 3,14 to ładna, okrągła liczba - to liczba PI. A PI, to "pole koła o promieniu równym 1".
Koło kojarzy się z czymś kompletnym, skończonym.

Jaki można z tego wyciągnąć wniosek?

Dla mnie prosty. Administracja forum "prawda2.info" kompletnie i całościowo manipuluje możliwościami zamieszczania informacji i dokonywania ocen przez forumowiczów oraz steruje uwagą czytelników tego forum.... PI to liczba, niewymierna, czyli nieskończona. Czy taka sama jest "dojrzałość" administratora forum i jego "mądrość"?
Czy to obraza?
Ależ skąd! Proszę przeczytać, co poniżej napisał sam admin Bimi.


i dotrzymał słowa. Oto, co przeczytałem, chcąc założyć nowy watek...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

viewtopic.php?t=7669

Panie Bimi, chciałeś konkret, więc masz. Taki malutki, nieznaczący i baw się dalej w swojej piaskownicy we włatcę limitów, ocen i wag...

Jakby ktoś pytał, co jest na poniższym obrazku, to odpowiadam: mechanizm powstawania równi pochyłej...

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pi

Dla osób, znudzonych klimatem cenzury na prawda2.info polecam inny wątek, odwrotny do ponurego "Bimi i liczba Pi". Kończę więc na pogodnej reklamie wątku "Miłość i liczba Phi":
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=44.0
lub "Dan Winter, fizyka Świętego Graala i nie tylko" :
viewtopic.php?t=7617
albo alternatywny http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=96.0
jeśli pierwszy zostanie z forum prawda2.info usunięty, oczywiście w imię poszukiwania prawdy...

Pozdrawiam serdecznie wolnomyślicieli! Smile
Bimiemu życzę po ludzku dojrzałości obywatelskiej i emocjonalnej owocującej otwartością na rozmowę z ludźmi, a nie zasklepianie się w destrukcyjnym poczuciu wAdzy...

Reszta w wątku "Sterowanie przepływem informacji na forach":
viewtopic.php?t=7581&postdays=0&postorder=asc&start=25


EDIT:
Bimi, masz coraz lepszą "prasę"...


Teraz zamiast merytorycznie odnieść się do zataczającego coraz szersze kręgi sprzeciwu wobec twoich błędów, możesz się odnieść do tej ostatniej informacji. To łatwiejsze, niż przyznawanie się do własnych błędów....


EDIT2: ODPOWIADAM TU, BO MAM LIMIT do 1 posta.

Bimi, nie szanujesz ludzi i powtórzę, NIE jestes godny tego, aby wymawiać słowo prawda... To, co robisz jest kpina w prawdy i z ludzi. Weź to sobie wreszcie do serca...
Nie rozumiesz, że niszczysz godność ludzi, co dyskwalifikuje Cię jako admina... Poza tym błaznujesz - spoważniej trochę...

Poza tym polecam wszystkim debatę Cezarego Michalskiego, publicysty i dziennikarza "Dziennika" z blogerem Łukaszem, znanym jako Galopujący Major.

http://wiadomosci.onet.pl/5072011,1,1,1,relacjetv.html

Przy okazji to:
http://www.terapiagersona.com.pl/


Doktor Max Gerson (1891-1956), genialny lekarz i naukowiec, który już 80 lat temu odkrył przyczyny powstawania raka, opisując je jako zespół wyniszczenia tkanek wynikający z zaburzenia równowagi sodowo-potasowej na poziomie komórkowym, postępującą toksemię organizmu oraz permanentny niedobór składników odżywczych. Dr Gerson określił raka jak chorobę całego organizmu, a nie poszczególnych organów. Na bazie swoich odkryć, po ponad 35-ciu latach klinicznych doświadczeń, opracował Terapię Gersona - wybitnie skuteczną, naturalną, niespecyficzną terapię antynowotworową, nakierowaną na usuwanie przyczyn, a nie skutków choroby.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20403
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:36, 28 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile no nie mogę.
ot takie tam sterowanie przepływem informacji na forum Laughing
każdy głupi wie że gościom wyświetlają się oceny tematów liczone według moich wag. jest to wiadome od początku, a że jesteś niedouczony to nie moja wina.
powinieneś się cieszyć że w ogóle możesz głosować mośku. i że po zalogowaniu możesz sobie sam wagi poustalać zamiast dalej mieć takie jak ja Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
coyote




Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 259
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:23, 28 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

za zgodą autora podania numer 1900

Cytat:
Bimi
"jesteście naprawdę zabawni.

jeśli sprawi wam to satysfakcję przyznaję: jestem agentem.
a ponieważ jestem agentem to niestety jestem zmuszony poobniżać wam wszystkim limity do 1 Laughing

i co?"

Jak na propagatora Projektu Venus masz wisielczy chumor. Ciekawe czym byś się w nim zajmował?

Dużo uczciwszym wobec forumowiczów byłoby zamknięcie tematu z komentarzem jasno opisującym powód jego zamknięcia, w tym wypadku np. "Jestem administratorem i ten temat mi się nie podoba, więc go zamykam." niż udawanie otwartego na dyskusję w każdym, nawet niewygodnym temacie dając limit 1 posta na dobę uniemożliwając tą dyskuję. Ale jak by to wyglądało na tym forum?
Zamykanie ludziom ust tylko dlatego, że prubują ludzi uwrażliwić na temat dezinformacji, której inni nie potrafią dostrzec jest chichotem prawdy propagowanej na tym forum.

Bimi
"co wy właściwie wiecie o przepływie informacji na forach?
proszę, może zacznijcie od przedstawienia swych kompetencji w rzeczonej dziedzinie. jakieś sz,koły, kursy, doswiadczenie czy cos?
wydaje mi sie ze wszystko o czym tu piszecie to sa jakies brednie i lanie wody. "

A teorie spiskowe opisywane na tym forum to nie brednie i lanie wody? Dla większości ludzi tak. Wszystko zależy od rodzaju prawdy jaką bierzemy pod uwagę.
Biorąc pod uwagę profil tego forum trochę się kłuci wymaganie kwalifikacji od forumowiczów i to z twoich ust Bimi.

xpio
"Coś czuję że ci nie odpowie Smile ale myślę że są trzy
możliwości
a) jest rzeczywiście agentem i się wstydzi Smile
b) jest zwykłym człowiekiem, o nie zwykle rozbudowanym ego Wink"

Myślę, że o drugie jest bardziej niebezpieczne i zahacza o megalomanię Wink

------

Przypomnę co można przeczytać na stronie głownej portalu:

"Serwis - strona Prawda2.Info (wraz z Forum) jest przedsięwzięciem społecznym którego celem jest stworzenie platformy mogącej służyć do nieskrępowanej wymiany informacji, poglądów, myśli, spostrzeżeń, itp."

"Prawda to kraina bez dróg. Żadna organizacja, żadna religia, żaden nauczyciel nie mogą do niej doprowadzić. Ludzie patrzą na świat przez pryzmat swoich myśli i swojej przeszłości. Tym samym jesteśmy niewolnikami myśli i czasu. Myśl jest zawsze ograniczona i nigdy nie odpowiada całkowicie rzeczywistości, prowadzi więc do cierpienia. Świadomość uczy odróżniania tego, co rzeczywiście jest, od tego co na ten temat myślimy i w konsekwencji do prawdziwej wewnętrznej wolności. Wszelkie autorytety, religie, ideologie powodują jedynie budowanie kolejnych fałszywych konstrukcji myślowych. Tylko świadomość i obserwacja pozwalają dostrzec ich iluzję."

Chyba, że to ma być jedynie lep na ludzi myślących niekonwencjonalne bez sprecyzowanych horyzontów myśleniowych?
Najlepiej jak popierają jeden z ulubionych tematów admina, wtedy mają nieskrępowaną możliwość wypowiedzi.

Pozdrawiam obudzonych Smile

P.S.

Nie liczę na pozytywne rozpatrznie mojego "podania". Będę czasami komentował i otwierał oczy przebudzonym.

mojaprawda@o2.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:13, 29 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łubudubu łubudubu niech żyje nam prezes naszego klubu! Nieeeeech żyje naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam.

Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stefani




Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 315
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:01, 29 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ramach komentarza do wypowiedzi Xpio pozwolę sobie odpowiedzieć
słowami JKM, który co prawda nie jest moim ulubionym autorytetem, ale pisał
już przed laty o opanowaniu wszelkich mediów przez służby.


J. Korwin-Mikke napisał:
Prosta odpowiedź

Niejaki "kaz" zadał ciekawe pytanie, brzmiące: "Panie Korwin!! Jak to jest, że ludzie, którzy coś tam wiedzieli, musieli pożegnać się z tym światem - a PAN KORWIN, wiedzący od lat wszystko, spokojnie gdzieś tam na zadupiu opowiada swoje historyjki???"
Pytanie, wydawałoby się, kłopotliwe - ale odpowiedź jest b.prosta: pan Korwin-Mikke nie może świadczyć w sądzie!
Prawie wszystko to, co ja WIEM, to dedukcje i indukcje - natomiast do piachu poszli ci, co widzieli na własne oczy, jak np. p.Iksiński brał od kpt. Ygrekowskiego pieniądze za donosy na Zetowskiego; i nie chcieli lub nie umieli trzymać języka za zębami.
Sądy chyba nigdzie na świecie nie przyjmują dedukcyj jako świadectwa. Zresztą nie miałoby to sensu: każda dedukcja i indukcja pozostawiają pewien margines błędu - a sąd ma obowiązek tłumaczyć niepewność na korzyść oskarżonych.
Jeśli twierdzę, że ujawnienie, iż ks.Alojzy Orszulik współpracował z bezpieką, będzie dla mnie ostatecznym dowodem, że cały ten "Okrągły Stół" to machinacja służb specjalnych - to będzie to dowodem dla mnie. I dla tych, którzy wierzą, że Tales z Miletu rzeczywiście zmierzył odległość statku od brzegu przy pomocy rysowania jakichś-tam trójkątów i trapezów na piasku - bez wchodzenia do wody.
Jednak nawet bez wnikania w mechanizm moich dedukcyj wystarczy zastosować elementarną metodykę:

"Korwin-Mikke 16 lat temu postawił hipotezę, że telewizje sterowane są przez bezpiekę; dziś okazało sie, że w telewizjach jest 115 agentów WSI (tu dodaję: "...i ok.900 innych agentów i oficerów różnych służb); wniosek: dedukcje Korwin-Mikkego są poprawne" (a więc zapewne i hipoteza o tych dodatkowych 900 - też!).

Teraz uwaga metodyczna: gdybym 16 lat temu WIDZIAŁ tę listę 1050 agentów w mediach (i przeżył...), to oczywiście moja metoda rozumowania byłaby warta zero: jak się WIE, to nie trzeba - ani nawet: nie można - dedukować. (...)

I drobne ostrzeżenie. Gdzieś tak rok temu p.Jerzy Urban, b.inteligentny dziennikarz, mający świetne kontakty ze spec-służbami, zamieścił w Swoim "NIE" wywiad z jakimś oficerem tych służb. Zawierał on zdanie, które radzę zapamiętać:
"Tak - macie rację: za wszystkimi większymi aferami gospodarczymi stoją służby specjalne. Ale nigdy tego nie docieczecie - bo gdyby to groziło, służby uciekną się do kłamstw, szantażów, gróźb - a w ostateczności do fizycznej likwidacji".


Kropka.
Jeśli Sherlock Holmes wie, że na półce pod sufitem leżały pieniądze, po pokoju kręciło się 30 osób, z czego 5 na tyle wysokich, że mogły zajrzeć na półkę, a pieniądze zniknęły - to dedukuje, że ukradł je któryś z tych wysokich.
Ale na tej podstawie nie da się nikogo skazać - nieprawda-ż?
Więc niby dlaczego służby miałyby mnie likwidować? One zresztą cenią ludzi inteligentnych. O ile nie stanowią dla nich bezpośredniego zagrożenia...
A ponadto: gdybym zginął w podejrzanych okolicznościach, byłoby to odebrane jako potwierdzenie moich hipotez. Nieprawdaż?
http://korwin-mikke.blog.onet.pl/1,DA2007-02-02,index.html

_________________
Cenzura, Dezinformacja, Agentura na forach
viewtopic.php?t=7581&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:08, 29 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stefanko bardzo ładny masz avantarek ale przesadzasz, mam nadzieję że nie przeżywasz tego wszystkiego za bardzo bo w przeciwnym przypadku szybko złapiesz jakąś nerwicę, szczególnie gdy już się dowiesz że Bimi jest tylko facetem (według niektórych transwestytą) lubiącym narastającą liczbę wejść na portal
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stefani




Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 315
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:38, 30 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, że niektórzy starają się tu generować "sztuczny tłok", przez
co wątek staje się mniej czytelny.

Tzw. trolle robią to tak "sami z siebie", ale często są to działania
zorganizowane pewnej grupy użytkowników, których wypowiedzi
są na ogół nie na temat i do tego pozbawione konstruktywnej myśli.

Jak ktoś chce kogoś przekonać, to niech przedstawia ARGUMENTY.

Elementy często wykorzystywane w wojnie informacyjnej polegają na:
zdyskredytowaniu autora wątku, ośmieszeniu tematu lub sprowokowaniu,
aby rozmówca naubliżał lub odpowiedział w podobnym tonie.


Albo się tłumaczył, że wielbłądem (kłamcą, paranoikiem, głupcem,
zbyt "przejętym" i czym tam jeszcze) nie jest. Metody stare ja świat.


PS. Odkryłam kolejne ograniczenie - posty mogę edytować tylko
przez 30 minut. Nie wiem, czy to wskutek zastosowania
"zestawu obronnego" jaki wdrożył wobec mnie Bimi, czy błąd.
_________________
Cenzura, Dezinformacja, Agentura na forach
viewtopic.php?t=7581&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bofain




Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 158
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:36, 31 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Smile no nie mogę.
ot takie tam sterowanie przepływem informacji na forum Laughing
każdy głupi wie że gościom wyświetlają się oceny tematów liczone według moich wag. jest to wiadome od początku, a że jesteś niedouczony to nie moja wina.

To na cholerę w ogóle są te oceny? Dziesięć osób wystawia piątki, przychodzi bimi wystawia jedynkę i mamy średnią 3.14 - lol?! Ten idiotyzm działa również w drugą stronę. Dziesięć osób wystawia wybranemu wątkowi ocenę jeden, przychodzi bimi wystawia piątkę i średnia podnosi się do 4.50, lol?! To jest po prostu kpina z ludzi!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goldbug




Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 1202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:04, 31 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie Bofain Smile! Przekręt z wagami przypomina sytuację niemalże jak z krytykowaną na forum iluzją demokracji tworzoną przez establishment. Ludziom, czyli użytkownikom forum daje się złudzenie "wyboru" i swobody wypowiedzi, a tak naprawdę dowolnie ustawia kierunek przepływu informacji.

Wyluzuj Bimi trochę z tym autorytaryzmem. Rozumiem, że jesteś adminem, ale system wagowy oceny to jest lekkie przegięcie, tak samo jak uwalanie każdego do poziomu 1 posta, który śmie wypowiedzieć się krytycznie co do forum, bądź ma odmienne poglądy do twoich.


Nieważne, kto głosuje, ważne, kto liczy głosy.

Józef Stalin
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20403
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:40, 31 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bofain napisał:
To na cholerę w ogóle są te oceny?

Smile żeby głupi miał zagadkę.
po to samo po co były zanim dałem możliwość oceniania wątków każdemu, a nie tylko oceniałem sam - aby czytelnik łatwiej mógł znaleźć ciekawsze pozycje.

ale skoro nie potraficie docenić tego cudownego gestu który kosztem mojej bazy danych i zasobów serwera pozwala wam poustawiać sobie własne wagi to od tej pory goldbug i Bofain będą widzieć oceny policzone w/g moich wag, także po zalogowaniu. teraz już możecie zakładać że ocena którą widzicie jest w 100% moja.
jeśli ktoś jeszcze ma pretensje do tego że może sobie wagi głosów poustawiać to niech się zgłosi - dodam go do listy.
nie ma za co - nazwijcie to sterowaniem przepływu informacji na forach. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
stefani




Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 315
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:17, 01 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wobec niezrozumienia tematu będącego przedmiotem dyskusji
napiszę jeszcze raz: nie interesuje mnie dyskusja o sprawach
administracyjnych tego forum, ani żadnego innego.

Tym bardziej wchodzenie w szczegóły, które temat niepotrzebnie
rozmydlają. Choć jak widzę pierwsze przebłyski w głowach czytelników
już się pojawiają Smile

Należy poznać mechanizmy jakimi posługują się pewne siły do
sterowania ruchem w internecie.


Trzeba znać metody, a nie roztrząsać szczegóły będące tylko
drobnym elementem większej "układanki".


Poznając jedno ogniwo można poznać cały łańcuch
mechanizmów i metod stosowanych do manipulowania
informacją.


Rzecz wygląda podobnie we wszystkich mediach, fora internetowe
poszły na pierwszy rzut.

Podam mały przykład nieco z innego podwórka, będący dowodem
na to, że jednak informacjami w internecie się manipuluje.

Mały przykład (ale wymowny) manipulacji na tle politycznym...

J. Korwin-Mikke napisał:
Życiorys p.Danuty Hübner i Różowe Lizuski z Wikipedii

(...)
P.Hübner wyrosła we środowisku nie tyle może lewicowym, co reżymowym: Jej dziadek i ojciec byli siepaczami UB. O czym wiedział każdy, kto chciał – i podawała to zacna Wikipedia, podając też w osobnym haśle dane o Jej ojcu.

Oczywiście: trudno czepiać się tego, jakiego ktoś miał ojca czy dziadka – i czy służyli w UB czy w Wehrmachcie. (...)

I oto okazało się, że na dwa tygodnie przed wyborami z biogramu p.Hübner w Wikipedii zniknęły wszystkie informacje o rodzinie p. Hübner (dane o dzieciach – też!!) - oraz biogram Jej ojca!

Myślałby kto, że to sama p. Hübner lub ktoś z Jej przyjaciół o to się zatroszczył; nic podobnego! Usunęli to sami wikipedyści, którzy – nieoczekiwanie, akurat przed wyborami – uznali że trzymanie takiego biogramu nie jest potrzebne, nie spełnia żadnej pożytecznej roli...

...i usunęli.

I to dopiero dało p.Płużańskiemu (słusznie!) asumpt do demaskacji komunistycznego spisku. Tymczasem w Wikipedii nie siedzą przecież agenci bezpieki – tylko ludzie, którzy jakoś-tak uważają, że demaskować np. rodzinę JE Lecha Kaczyńskiego można, a nawet wypada – a rodziny p.Danuty Hübner: nie wypada.

Takie Różowe Lizuski, cenzorzy...

...a właśnie: dobrze byłoby (...) sprawdzić, czy ci wikipedyści nie są aby dziećmi cenzorów czasów PRL.


http://korwin-mikke.blog.onet.pl/1,DA2007-02-02,index.html


JKM nie wie kto to zrobił, ale ktoś musiał...
_________________
Cenzura, Dezinformacja, Agentura na forach
viewtopic.php?t=7581&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
inecki




Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 465
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:15, 01 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stefani - a jeśli to forum byłoby zagrożeniem dla "ładu społecznego" i byłabyś agentką wpływu, to korzystając z przytaczanej wiedzy jakimi metodami byś się posłużyła aby je rozbić?

_____

A tak z innej beczki, bardzo podoba mi się, że zwracasz uwagę na styl na forum, że antycypujesz skutki panujących tu zasad. Sam kilkukrotnie pomstowałem, że dzieje się tu tak, czy inaczej.

Bardzo chciałbym przeczytać w tym wątku Twoje pomysły, jak można by skonstruować lepsze zasady na forum. Taki zestaw przykazań, który zwiększył by wolność wypowiedzi z jednej strony, a z drugiej ustrzegł prawdę (esencję) przed rozmyciem.

Trudno mi się za to zabrać - ale sam zastanawiam się nad takimi pomysłami i może też chętnie bym się nimi podzielił.
Może uda nam się stworzyć w inicjatywie oddolnej taki zestaw "przykazań" forumowych, których będziemy dobrowolnie przestrzegać i zrobimy sobie jakieś symbole w stopkach, które będą o tym mówiły.

Może Bimiemu się coś spodoba i zaanektuje projekt Wink,
a może ktoś z nas stworzy kiedyś równie ciekawe forum jak to i będziemy mieli gotowca...


Nie chciał bym wchodzić w dyskusje, kto na forum może być agentem (czy też raczej, prawie , wszystkie znaki na Ziemi wskazują, że może właśnie nie jest), bo z pewnością nas to nie wzmocni.

Za to każda dobra metoda jaką wypracujemy, tylko nam pomoże.

I mocno wierzę w to, że jeśli bardzo się postaramy i będziemy pielęgnowali dobro i prawdę (przede wszystkim mając na uwadze samych siebie), to nawet jeśli są tu jacyś" agenci" to nie dadzą rady i albo przejdą na naszą stronę, albo zwątpią i ustąpią.

Co Ty na to Stefani ? Very Happy

Oczywiście dlatego ni piszę na priva, bo pytanie kieruję do wszystkich. Kiedyś próbowałem sprowokować do powstania takiego tematu, ale chyba się źle do tego zabrałem.

Kto jest za tym, żebyśmy demokratycznie stworzyli zasady pisania na forum, którymi potem będzie można się kierować na zasadzie wolontariatu?
_________________
storyofstuff
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
stefani




Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 315
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:51, 02 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Inecki, jak chcesz prowadzić dyskusję z "innej beczki", to załóż sobie
osobny temat. Ja mam prawo do jednego głosu dziennie, a Ty do 18-tu!

Masz większą ilość wpisów dziennie - zakładaj osobny temat i tam swoje
propozycje przedstawiaj. Ten temat jest o metodach dezinformacji.

PROSZĘ NIE PORUSZAĆ SPRAW ADMINISTRACYJNYCH W TYM MIEJSCU!
Od tego jest osobny dział, żale/propozycje do administracji tam można wylewać.

Przez takie wpisy "do Bimiego/ o Bimim" mój wątek staje się nieczytelny,
a wartościowe informacje rozpływają się w masie pyskówek.

Proszę o to nie po raz pierwszy, a jednak niektórzy z mechaniczną
powtarzalnością czynią to cały czas.

Sama podlegam oczywiście ograniczeniom jakie nałożył na mnie Bimi
więcej tu: Pałka się przegła viewtopic.php?t=7669&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

Skoro Bimi tak mi "przyciął" prawo głosu, to zapewne moje
propozycje go i tak niewiele by go interesowały.

Raczej jestem persona non grata, o rolę doradcy w mojej osobie
administracja nie zabiega.

Temat, który poruszam dotyczy sterowania (czyli manipulowania)
przepływem informacji na forach i grupach dyskusyjnych.

Jest to temat OGÓLNY, bo poznanie zasad umożliwi rozpoznawanie
manipulacji na wszelkiego rodzaju forach, czy innych mediach.

I o to chodzi. Niech każdy dostanie wędkę w postaci wiedzy
teoretycznej i ruszy mózgownicą.


Korzystam z forum Prawda2.info, ponieważ jest w miarę poczytne
i moje wpisy nie są kasowane jak na innych forach.

Kto na tym forum jest agentem i czyim w ogóle mnie nie interesuje.
Proszę tu nie typować, a wszelkie przypuszczenia zachować dla siebie.

Przecież nicka łatwo zmienić, jaki sens jest demaskować płotki?

Znacznie pożyteczniejsze jest rozpoznawanie metod jakimi kierują
się ci, którzy sterują ruchem w internecie.


Będę podawać od czasu do czasu interesujące przykłady oraz
materiały opublikowane na ten temat.

Wbrew pozorom jest to temat dobrze opisany w literaturze fachowej.
Tylko bliżej nieznany szerokiej publiczności.


multipro napisał:
.
.
Przypomnę najważniejsze w metodyce kontroli ruchu w internecie.

Otóż jest to sterowanie poprzez własną administrację, nie jakieś domniemane wpływy z zewnątrz. Sam bym to tak zorganizował, gdybym miał za zadanie stworzyć skuteczny system kontroli. Chodzi tu od rzeczywiste odcięcie użytkowników do wpływu na kształt forum i mamy pełną kontrolę. Klasyczne zasady systemu totalitarnego tyle że na niewygodnych nie pała i więzienie a stek wyzwisk i np. blokada konta.


Otóż to! Jednak Multipro wcale prochu nie wynalazłeś, bo JKM pisał już
o tym przed laty w swoich felietonach.
Konkretnie o kontroli WSZELKICH mediów w wyżej wymieniony sposób.

Wtedy śmiano się z niego (sama też się śmiałam), ale dziś już mniej
śmieszny wydaje się ten temat.

Całkiem niedawno czytałam artykuł o zakładaniu przez rosyjskie
służby związkach grupujących uchodźców czeczeńskich na zachodzie,
aby infiltrować środowisko, a nawet z czasem zaczęto nawet likwidować
niektórych Czeczenów z tych list!

Wracając do for - jest jeszcze pewna grupa mniejszych for niezależnych,
założonych przez ideowców.
Tam właśnie następują w fazie początkowej "wpływy" z zewnątrz.

Później dochodzi do fazy przejęcia, najprzeróżniejszymi metodami.
Po czym poznać, że forum "zmieniło" właściciela?

Po tym, że zachowanie głównych najbardziej aktywnych
uczestników dyskusji zmienia się diametralnie.

Nie jest to zmiana, która powoduje rozprzestrzenianie się
konstruktywnych myśli.

Pojawia się też "nowa krew" w postaci najprzeróżniejszych
trollo-spamerów epatujących ordynarnością.

Do tego dzieje się to przy całkowitym braku reakcji ze strony
administracji, czy moderatorów.

Jutro dalsza część rozważań. Jak nie dostanę bana oczywiście Smile
_________________
Cenzura, Dezinformacja, Agentura na forach
viewtopic.php?t=7581&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
inecki




Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 465
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:29, 02 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, że mimo całej "elokwencji" trzeba do Ciebie mówić prościej:

Moim zdaniem to co Ty robisz w tym temacie, to sterowanie przepływem informacji na tym forum.

1. Krytykujesz zasady forum ("forów")na dzień dobry (po to się zapisałaś?)
2. Nie przedstawiasz pozytywnych pomysłów, tylko wykazujesz "jakieś zło"
3. Postępujesz dokładnie z naczelną zasadą rozbijania silnych ugrupowań poprzez propagandę dyskredytującą przywódcę i podważającą przyjęte metody.
4. Mówisz, że nie interesuje Cię kto, ale wyraźnie mówisz o sterowaniu poprzez administrację. (supozycja jest lepiej wykorzystywana w sklepach sieciowych typu nie dla idiotów)
5. Podsycasz propagandę szukania kretów, co jest najważniejszym czynnikiem demotywującym i osłabiającym morale grupy, jaką w tym wypadku stanowią forumowicze czyli my.

A przede wszystkim "nowe kłamstwa w miejsce starych", "wojny informacyjne" i t.p. już sa poruszone na tym forum.



..Zresztą nie pochyliłaś się nad częścią z przed innej beczki... to i ja nie będę się pochylał nad Tobą.

Spawa mnie kto na tym forum jest agentem, ważne jest dla mnie co dobrego można tu zdziałać. A Ciebie niby spawa kto jest agentem, ale chcesz aby oświecić innych i nauczyć ich jak mają się bronić przed manipulacją agentów (w administracji) BUHAHAHA!

Najlepszą metodą zwalczania agentów jest ich totalne olanie. Tak na prawdę mogą nas cmoknąć, bo nie chcą tworzyć męczenników i fizycznie nic nam nie zrobią - za to chętnie zmanipulują nas, żebyśmy szukali tych co nami manipulują.

Wracając do metod, które tak krytykujesz - jak Ci nie wstyd ograniczać moje prawo głosu w Twoim temacie, po tym jak krytykujesz Bimiego, że ogranicza Twoją wolność wypowiedzi.


Moja wypowiedź jest w całości tylko i wyłącznie a'propos Twoich postów w Twoim temacie - jeśli tego nie rozumiesz, to przestań cytować książki i upewnij się, że jesteś w stanie wychwycić i zrozumieć ich sens.
Być przekonanym, że ma się rację - a ją mieć top dwie różne sprawy.

Sytuację, w której z premedytacją stosuje się erystykę w ogóle pomijam, bo jest poniżej kolan 99% forumowiczów i zresztą wszystkich ludzi (nawet takich bardzo prostych, naiwnych i ufających)

Dla mnie sprawa jest oczywista - z jakiś względów jesteś mąci wodą, która nie skupia się na propagowaniu dobra (z tym korespondowała część "z innej beczki"

Temat założę, jak uznam moment za stosowny - teraz nie potrzebujemy więcej podziałów.

A jak mi tak zazdrościsz 18 postów, to zobacz ile razy sprzeczałem się z Bimim i okaże się, że mimo dużych emocji i skrajnie rozbieżnych poglądów zachowaliśmy kulturę dyskusji.

Oczywiście argument, że mam 18 w limicie od razu kwalifikuje mnie do pewnej grupy, a rozwijając to dalej, gdybyś dostała absolutnego bana, o którego się tak modlisz, to miałabyś swój koronny dowód w dyskusji.



P.S. Wiecie od czego zaczynało się rozpracowywanie KOR'u, (do dziś powszechna i skuteczna metoda)
Mówi się: "Macie u siebie kreta" i się czeka na pęknięcia... -reszta jest już z górki.


P.P.S.
Odpowiedziałem Ci wyłącznie z próżności. Poza tym, skoro jesteś tu gospodarzem (tematu), i mnie wypraszasz - spoko. Olewam ten temat.
_________________
storyofstuff
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
hoo




Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 328
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:06, 02 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie nie wiem o co Wam chodzi, chcecie robić kołchoz to nie tutaj, to jest forum prywatne, nie jesteście także bez winy za przyznany Wam limit postów.

Forum jest jak firma, co by było jeśli pracownicy podejmowali by decyzję? Pomyślcie nad tym, bo niektóre osoby to co piszą to jest śmieszne.

W dodatku nikt tu przecież nie usuwa niewygodnych tematów(przykładem jest Jerzy Ulicki-Rek ; ) ), wasze zarzuty są absurdalne, piszecie jakbyście się spod choinki urwali, nie czytaliście regulaminu(szczególnie Leszek...)


multipro Jeśli chodzi o forumzn , to forum przestało już praktycznie istnieć parę lat temu, kiedy odeszli pewni administratorzy, teraz jest tam jeden śmietnik i nie dziwię się , że Ci xami usunęła twoje posty, sama kiedyś miała awatarka z flagą Izraela, co do fantomisty to też nie ma się co dziwić, że usuwa co mu się tylko rzewnie podoba, on nawet usuwał zażalenia skierowane do niego..
_________________
Prawda jest jak tlen, otrzymasz zbyt wiele i się rozchorujesz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
multipro




Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 275
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:45, 03 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.
.
Hoo, właśnie dla kontroli internetu potrzebne jest stworzenie wrażenia, że prawo tam nie obowiązuje. Wówczas to wydaje się, że wszystko tam wolno a tymczasem to mit utrzymywany przez kontrolerów. To taki kolos na glinianych nogach samego „wrażenia”.

Za taki temat zostało mi zablokowane konto na FZN, mimo że zawarłem w nim to samo co tutaj:
viewtopic.php?t=7514

Zastanawia mnie tak histeryczna obawa przed tym wątkiem, że pewien dobrze nam znany marsjanin zabrania w temacie pisania postów.

W sensie prawnym to mimo, że forum jest prywatne, jednak obowiązuje tu takie samo prawo ja np. w prywatnym sklepie. Jeżeli coś spełnia definicję „miejsca publicznego” to prawo reguluje ludzkie działania w tym obszarze i przestępstwa przeciwko wolności
w miejscach publicznych ścigane są z powództwa karnego tzn. wystarczy zgłosić przestępstwo w prokuraturze i dalej ona zleca śledztwo i ew. występuje z oskarżeniem.

Patrz: http://www.insomnia.pl/Prawo_w_intrnecie-t612878.html
viewtopic.php?t=7514

Zdaniem S. Dałkowskiego, kwestia znaczenia pojęcia „miejsce publiczne” została ostatecznie wyjaśniona w wyroku Sądu Najwyższego z dnia 9.11.1971 r., VKRN 219/71, OSNPG 1972, nr 2, poz. 25, gdzie przyjęto, że za „miejsce publiczne” uważa się każde miejsce dostępne dla nieokreślonej liczby osób[12]....”
http://www.wspol.edu.pl/pci/base/pci_odpview.php?id=58

Czyli forum jak najbardziej tę definicję spełnia.

Rozpowszechnianie nieprawdy, jakoby prawo nie działało w internecie, daje podstawę do dowolnego sterowania np. forami. W takim razie można założyć, że jest to ważnym elementem całego systemu kontroli inernetu. Kontroli poprzez blokowanie infromacji kontrolowanym chaosem.

_________________
Limit postów 1 nie pozwala mi na szybką odpowiedź, gratulacje składać Bimi.
viewtopic.php?t=1306
_________________
viewtopic.php?p=178889#178889
Ograniczenie do 1 postu dziennie, blokada
na zakładanie tematów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:40, 03 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stefani napisał:
Inecki, jak chcesz prowadzić dyskusję z "innej beczki", to załóż sobie
osobny temat. Ja mam prawo do jednego głosu dziennie, a Ty do 18-tu!

Masz większą ilość wpisów dziennie - zakładaj osobny temat i tam swoje
propozycje przedstawiaj. Ten temat jest o metodach dezinformacji.

PROSZĘ NIE PORUSZAĆ SPRAW ADMINISTRACYJNYCH W TYM MIEJSCU!
Od tego jest osobny dział, żale/propozycje do administracji tam można wylewać.

Przez takie wpisy "do Bimiego/ o Bimim" mój wątek staje się nieczytelny,
a wartościowe informacje rozpływają się w masie pyskówek.

Proszę o to nie po raz pierwszy, a jednak niektórzy z mechaniczną
powtarzalnością czynią to cały czas.

Sama podlegam oczywiście ograniczeniom jakie nałożył na mnie Bimi
więcej tu: Pałka się przegła viewtopic.php?t=7669&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

Skoro Bimi tak mi "przyciął" prawo głosu, to zapewne moje
propozycje go i tak niewiele by go interesowały.

Raczej jestem persona non grata, o rolę doradcy w mojej osobie
administracja nie zabiega.

Temat, który poruszam dotyczy sterowania (czyli manipulowania)
przepływem informacji na forach i grupach dyskusyjnych.

Jest to temat OGÓLNY, bo poznanie zasad umożliwi rozpoznawanie
manipulacji na wszelkiego rodzaju forach, czy innych mediach.

I o to chodzi. Niech każdy dostanie wędkę w postaci wiedzy
teoretycznej i ruszy mózgownicą.


Korzystam z forum Prawda2.info, ponieważ jest w miarę poczytne
i moje wpisy nie są kasowane jak na innych forach.
....
....

Do tego dzieje się to przy całkowitym braku reakcji ze strony
administracji, czy moderatorów.

Jutro dalsza część rozważań. Jak nie dostanę bana oczywiście Smile


Sama piszesz:
"Korzystam z forum Prawda2.info, ponieważ jest w miarę poczytne
i moje wpisy nie są kasowane jak na innych forach."

Cieszysz , się, że Twoje wpisy nie są kasowane, ale innych nie "kulturalnej części gości"
powinny!

Stefani, wiesz? nie rozumiem Ciebie. Zostajesz zaproszona... i zaczynasz, ...
- od pouczania gospodarza, co ma zrobić z swoimi gośćmi.
Kogo poczęstować iw jakiej ilości (limitem postów) i czym (banem)
Sugerujesz mu , że nie potrafi On dobrze organizować przyjęcia.
Pouczasz go, kogo mas zakwalifikować do "kulturalnej części gości" , a kogo upomnieć, a kogo wyprosić!

Ciekawe dlaczego nie chciałaś lub nie potrafiłaś mi odpowiedzieć na to:

viewtopic.php?t=1306&postdays=0&postorder=asc&start=75

"Dla mnie człowiek który mija się z prawda i logika to nie jest "kulturalniejszą cześć gości/forumowiczów ", tylko tuman , lub zgnilizna , dziennikarska, naukowa(dr. lub profesor)

Dla mnie ktoś kto pisze, że dwu kulturalnych panów plus dwu kulturalnych panów to około sześć kulturalnych panów , to zwykły kłamca, często polityk , dziennikarz, kapłan, lub po prostu zwykła Qoo**a.
Ktoś kto pisze ,że dwie qoo**y plus dwie qoo**y to cztery qoo**y, to ktoś kto mówi prawdę i nawet jeśli to wulgaryzmy, to zdecydowanie wole to, od elegancji słowa poprzednika.

Jeśli tego pojąć nie chcesz to mi przykro. "
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Entrop




Dołączył: 30 Kwi 2009
Posty: 276
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:41, 03 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam wrazenie, ze czesc z nas utrzymuje sie w dobrej formie uprawiajac pogon za Platonskim Zajaczkiem.
Internet, to piekny bukiet przeroznej masci for, z ktorego tylko wybrac co kto lubi.....i kogo to polubi, a potem ...tylko brykac w tym babelku, zwazajac by nie uszkodzic jego delikatnych scianek!
"Dziwny jest ten swiat".....i mimo, ze forum to miejsce gdzie chcemy warazic nasza dobra wole zdazyc sie moze, ze goscinnosc okazano nam smakiem czarnej polewki czy koszem jednego posta dziennie.
Sam licze sie z tym w kazdej chwili i gdyby tak sie zdazylo czy pisalbym jeszcze?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stefani




Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 315
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:22, 03 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Inecki:
Kto i dlaczego miałby poczuć się obrażony treściami
jakie zacytowałam np. w Wojnie informacyjnej
dr Brzeskiego?

I w kogo niby dr Brzeski i inni autorzy uderzają?
Przecież te opracowania służą do lepszego poznania tematu.

Po prostu widzimy te sprawy inaczej.

Multipro:
Na forum obowiązuje KONSTYTUCJA, a w jednym z jej punktów stoi:
Treść forum
1) Treści opublikowane przez Użytkowników i raz zaakceptowane przez Administrację są własnością publiczną i nie mogą zostać zawłaszczone ani unicestwione, tak w całości jak i w żadnej części.

viewtopic.php?t=2070

JerzyS:
Zgodnie z KONSTYTUCJĄ tego forum:
Każdy użytkownik Forum powinien:
3) Dbać o styl, formę i kulturę swoich wypowiedzi.


Zalecam gorąco przestrzeganie tego punktu konstytucji.
Innych punktów również. Ta Konstytucja to dobra rzecz.

-------------------------------------------------------

Na nałożone ograniczenia na moje konto reaguję
podając jedynie suche informacje.

Ma to związek z tematem w tym sensie, że po jego
założeniu pojawiły się te ograniczenia.

Ja te ograniczenia po prostu dostrzegam.

Niektórzy uparcie próbują zmienić bieg dyskusji, tak
aby potoczyła się w zupełnie innym kierunku.

Nic z tego. Nikogo oczywiście nie wyganiam - mamy
podobno na forum pełną swobodę wypowiedzi.

Powtarzam jeszcze raz wszystkim "nie rozumiejącym":

Wątek jest o DEZINFORMACJI, z założenia jest OGÓLNY
i ma na celu obnażenie metod stosowanych przez pewne
siły do manipulowania przepływem informacji.

Nie skupiam się ani na tym forum, ani na jakimkolwiek
innym. Mechanizmy są uniwersalne, poznając je wnioski
każdy sam może sobie wyciągnąć.

Podobnie to wygląda we wszystkich mediach, dlatego
najistotniejsze jest poznanie podstaw TEORETYCZNYCH.


Dlatego linia Bimi-administracja-skargi-żale-petycje
w ogóle mnie nie interesuje.

Wpisy na temat mile są widziane.
Te nie na temat - to jest "mętna woda", która chce wątek rozmyć.
_________________
Cenzura, Dezinformacja, Agentura na forach
viewtopic.php?t=7581&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:11, 03 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stefani napisał:
Zalecam gorąco przestrzeganie tego punktu konstytucji.
Innych punktów również. Ta Konstytucja to dobra rzecz.


I każdy ma ją w dupie, choćby dlatego, że większości nie chce się wcisnąć durnego alt'u chociaż niektórzy pod tym pretekstem ukrywają swoją nieznajomość podstawowych zasad ortografii języka polskiego Laughing Oprócz tego słowa wulgarne często dużo lepiej oddają opis sytuacji niż pierdzielenie farmazonów w poprawnej polszczyźnie np. mój ostatni wątek w "pierdolni" gdybym nie użył ani jednego przekleństwa to nie byłoby sensu pisać o tym. Jeżeli coś jest skurwysyństwem to trzeba to nazwać po imieniu, a nie kombinować z poprawnym językowo wysławianiem się.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Entrop




Dołączył: 30 Kwi 2009
Posty: 276
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:38, 03 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stefani, smutna ta kataryna, ktora zebrzesz o wspolczucie!

Zdajesz sie inteligentna wiec chyba zrozumiesz: wykop dolek, odetnij kawalek urazonej dumy, olej to i nie czekajac co z tego wyrosnie idz za Peer Gyntem!

Wiesz, gdybys byla facetem kazal bym Ci scisnac sie za jaja i glosno krzyknac. Cokolwiek. Po tym jest juz lzej.
Jesli kobiety maja cos podobnego to zastosuj to, prosze. Nie mecz sie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goldbug




Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 1202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:57, 03 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi za krytyczną wypowiedź odnośnie system wagowego ocen zmniejszył mi ilość dziennych postów z 18 na 4.

Słów nie ma ... albo jesteś małym zakompleksionym gnojkiem, który na wszelkie uwagi reaguje jak obrażony dzieciak i musi sobie coś udownić poprzez takie akcje, albo FAKTYCZNIE cenzorem kotrolującym wypowiedzi i kneblującym usta wszystkim tych, którzy nie idą po linii.

Szkoda gadać ... Możesz uwalić mi do 1 posta, jeżeli to cię uczyni szczęśliwym. Paranoja ... najlepiej wytnij od razu wszystkich, którzy nie mają zamiaru włazić ci w ....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stefani




Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 315
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:00, 04 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goldbug:
A czego się spodziewałeś? Niepotrzebnie się tak unosisz, mogłeś przewidzieć
reakcję administracji.

Kiedy poruszasz tak niewygodne sprawy to nie dziw się, że następuje
reakcja - szybka i ostra.
Na innym forum wpis by Ci skasowano + obowiązkowy ban pod byle jakim
powodem albo nawet bez.

Taki "zestawik obronny" ma najczęściej administracja for internetowych,
kiedy pojawiają się tematy, które uznają za "obrazę honoru".

"Zestawy obronne" są w różnych wersjach, każde forum ma wypracowane
swoje metody.

Działań "władz" (administracja forum to taka władza w mikroskali) nie można
bezkarnie krytykować, czy wytykać błędy.
Każda władza ma aparat przymusu, w państwie są to siły tj. policja, służby,
wojsko itp.

Fora mają administrację, moderatorów i środki na "nieprawomyślnych".
Rozumuję na zasadzie analogii.

Można na nich funkcjonować normalnie, udzielać się i pisać na najprzeróżniejsze
tematy, ale po poruszeniu różnych "tabu" zaczyna się zmasowany atak.

Atak ten przybiera najprzeróżniejsze formy. Najczęściej jest zorganizowany,
choć nie brak też spontanicznych "uniesień" trolli forumowych.

Znamienny jest brak reakcji moderatorów przy takiej okazji.
Takim tabu jest np. pisanie o forum jako miejscu publicznym.

Temat niewygodny, bo uświadomienie użytkownikom, że forum to jednak
jest miejsce publiczne powoduje uznanie, że obowiązują na nim
nadrzędne regulacje prawne.

Byłam świadkiem, jak w błyskawicznym tempie temat o tym traktujący
zamknięto, a później skasowano na innym forum!

Administracja rozpowszechnia błędne przekonanie, że regulamin forum
jest ostateczny i żadne nadrzędne prawo nad nim nie stoi.

Oraz, że forum nie jest miejscem publicznym. Tymczasem są prawomocne
wyroki sądów w tej kwestii, które twierdzą coś innego.

A dlaczego? Może nie znają prawa, a może boją się takich żądań:
http://www.bonesfan.pl/board/viewtopic.p.....d9b525e10c

To jedynie przykład, nie chcę odbiegać od tematu, zwłasza, że powyższy
już poruszył Multipro w innym wątku.

Sikorski/Entrop
Nagle zjawiła się opozycja działająca w parach. Wzajemne wsparcie, którym
się obdarzają ma na celu jedynie ośmieszenie tematu, autorki i pozostałych
uczestników dyskusji.

Gdyby mnie temat nie interesował albo uznałabym go za bzdurny to nie
zadawałabym sobie trudu, żeby co jakiś czas o tym pisać, do tego nie
przebierając w słowach.

Do tego ta "parka" nie została niczym sprowokowana do ubliżania komukolwiek.
Ale skoro piszą co piszą to widać nie mogą się powstrzymać.

Jeżeli nadal będą kontynuować w podobnym wulgarnym stylu to trzeba
to będzie uznać za działanie przemyślane i zorganizowane.


-----------------------------------------------------------------------------------------


Nie należy się tym zniechęcać tylko wyciągać słuszny wniosek, że skoro taki
oddźwięk ma wątek to temat jest trafiony.

Dlatego rozważania (nawet teoretyczne) o manipulowaniu informacją
w mediach są tematem, który jest "wytłumiany" całą pulą metod.


Podobnie zasady obowiązują we wszystkich mediach.
_________________
Cenzura, Dezinformacja, Agentura na forach
viewtopic.php?t=7581&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6   » 
Strona 2 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Sterowanie przepływem informacji na forach
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile