W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Homeopatia - uzdrawianie czy mit?   
Podobne tematy
Homeopatia24bez ocen
Homeopatia, czyli przymykanie oka na absolutne oszustwo58bez ocen
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
7 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Człowiek i medycyna Odsłon: 6396
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adgolek




Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 435
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:23, 09 Kwi '09   Temat postu: Homeopatia - uzdrawianie czy mit? Odpowiedz z cytatem

http://dziendobrytvn.plejada.pl/29,18169.....detal.html

Cytat:
O specyfice leków homeopatycznych, o tym jak powstają i czy ich stosowanie przynosi pożądane skutki rozmawialiśmy z Konstantym Radziwiłłem - prezesem Naczelnej Rady Lekarskiej i lekarzem Markiem Baradadynem - naturoterapeutą.


ps szkoda, że nie można tu wstawić kodu HTML, ponieważ wstawiłbym tutaj ten film tak samo, jak wstawiłem go u siebie - http://nietylkokontrowersje.com/viewtopic.php?p=1345
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kenboi




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:39, 09 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W mediach widze straszną nagonkę. Ludzi chociaż nigdy nie mieli z tym doczynienia reagują jak wariaci. Wystarczy powiedzieć "medycyna naturalna" a oni odrazu że homeopatia to wielkie oszustwo wielkich koncernów które zarabiają na wodzie. Ja osobiście nie dokońca rozumiem działanie h. ale znam kilka osób którym to pomogło.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Blue




Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 233
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:05, 09 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedys rowniez mi sie wydawalo, ze homeopatia moze jedynie dzialac na zasadzie placebo. Coraz bardziej mnie przekonuje, ze musi byc cos wiecej, niech to bedzie ta pamiec wody - mam nadzieje, ze medycyna informacyjna dojdzie do tego.

Mysle, ze znalezienie osob do badania potwierdzajacego lub odrzucajacego dzialanie np. klasycznej homeopatii, w ktorej sie przyporzadkowuje leki bardzo indywidualnie, musi byc bardzo trudne, czasochlonne i kosztowne; i pewnie sie nie oplaca.

Napewno sa lekarze, ktorzy lepiej potrafiliby bronic homeopatie niz ten w tym programie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:56, 09 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

enigma:technologia fal milimetrowych
http://www.vismaya-maitreya.pl/naturalne.....video.html

odbijam piłeczke!

coraz bardziej nie lubie tego programu bo mnie mocno wqrza ich sceptyczny ton! i ich postawa oswieconych idiotów 21 wieku! Evil or Very Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FallenAngel




Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 119
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:58, 09 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedna i najważniejsza rzecz. Ten naturalny ( Razz ) lekarz sam mówi że homeopatie stosuje obok leków medycyny tradycyjnej. Tak to sobie wyobrażam "Ma pan tu lek na nadcisnienie i lek homeopatyczny który spowoduje że nie będzie pan odczuwał skutków ubocznych" pacjent dostaje sugestię od specjalisty i podda się sugestii tak więc nie będzie odczuwał złego samopoczucia (nie ważne czy by takie miał czy nie miał po braniu leku podstawowego)
_________________
Ta piosenka powinna być myślą przewodnią tego forum Razz http://www.youtube.com/watch?v=8s_LnU8mH-Q
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:07, 09 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo ciekawa rozmowa. Wystarczy posluchac, co ten czlowiek mowi.

"Pacjent ma prawo do tego, zeby uzyskac pomoc lekarska...yyy zgodna z aktualna wiedza i praktyka medyczna, a nie przekonanien tego, czy innego lekarza..."
A co by bylo, gdyby pacjent zamiast prawa mial wolnosc wyboru...

"Znaczy, mysmy powolali zespol ekspertow, z roznych dziedzin, profesorow o takiej, no, duzej renomie, ktorzy PRZYGOTOWALI nam to, co jakby intuicyjnie juz wczesniej wiedzielismy..."
Laughing

Wszystko jest renomowane, miedzynarodowe, medyczne, naukowe...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FallenAngel




Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 119
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:12, 09 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A co by bylo, gdyby pacjent zamiast prawa mial wolnosc wyboru...

A nie ma? przecież nie mówią że ma prawo a nie obowiązek
Jak chce homeopatii to niech idzie do homeopatologa xD
_________________
Ta piosenka powinna być myślą przewodnią tego forum Razz http://www.youtube.com/watch?v=8s_LnU8mH-Q
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:22, 09 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wlasnie o to chodzi, ze niedlugo juz nie bedzie moglo pojsc do homeopatologa.
Nie bedzie mogl nawet nie isc do nikogo, bo okaze sie, ze jest zagrozeniem dla innych i trzeba go bedzie na sile leczyc (szczepic). Do kogo wtedy pojdziesz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FallenAngel




Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 119
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:53, 09 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przestań. dopuki znajdzie się nisza na rynku doputy ludzie będą sprzedawać fałszywe nadzieje innym. Jak zabronią homeopatii to zawsze można przerzucić się na medycyne kosmiczną, cudowne diety, masażery do stóp, do głowy a nawet do warg sromowych (co już jest praktykowane xD)
_________________
Ta piosenka powinna być myślą przewodnią tego forum Razz http://www.youtube.com/watch?v=8s_LnU8mH-Q
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kenboi




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:05, 09 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FallenAngel jako przyszły lekaż po raz kolejny próbuje dyskredytować na tym forum to co ograniczy mu przyszłą liczbę pacjentów Shame on you

Nie ma to jak powtażać jak mantra że to kit nie mająć nic z tym wspólnego. Ja jak pisałem znam kilka osób i wiem że im to pomogło i nie mówmy o efekcie placebo bo to dotyczyło też małego dziecka. Wiem tyle że tak zwana współcześcna nauka momentami gówno wie z porównaniem z dawną mądrąścią i medcyną wschodu. Wiem też że im bardziej pewne media coś ośmieszają to tym bardziej to może być istotne.

A jak już mówimy o kitach to może zajmimy się wirusami których nikt nigdy nie zobaczył pod mikroskopem ale przyją że taki wirus istniej (fantom) więc trzeba brać na niego szczepionki i leki. To jest dopiero kit.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FallenAngel




Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 119
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:53, 09 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehehe! Myślisz że homeopatia zastąpi chirurgię albo psychiatrię? Przestań. Nie boje się że nie będę miał co robić (głównie właśnie ze względu że większość chorób wiąże się ze stylem życia na co homeopatia czy jej brak nie pomoże). Co do anegdotycznych przypadków wyleczeń nawet nie będę się odnosił, bo na słowo wierzyć nie będę.
Dawna mądrość? Medycyna wschodu? Jak tacy mądrzy byli to czemu średnia wieku wcześniej była niższa a ilość ludzi umierających na schorzenia dzisiaj leczone z sukcesem wyższa? Dawna mądrość....
Kenobi za pewne też myślisz że AIDS to choroba spowodowana przez wolne rodniki.... wirusa nie widziałeś.... i oczywiście nie przekonują cię zdjęcia (bo to photoshop), pewnie to że są wirusy roślin (co dowodzi że nie wymyślono ich tylko na użytek medycyny) to też bzdura (pewnie wymyślona po to żeby umocnić fałszywą tezę że wirusy istnieją) ale za to przekonuje cię homeopatia (pamięć wody, im większe rozcieńczenie tym większa moc itp.)
I nie rozumiesz i chyba nie ma sensu ci tłumaczyć, że lekarz MA OBOWIĄZEK używać metod sprawdzonych i POWTARZALNYCH nie może dawać czegoś co wg. niego skutkuje bo cofniemy się do czasów "dawnych mądrości"
_________________
Ta piosenka powinna być myślą przewodnią tego forum Razz http://www.youtube.com/watch?v=8s_LnU8mH-Q
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kenboi




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:35, 09 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Homeopatia nie zastąpi chirurgi tak samo jak antybiotyki bo to nie jest jej cel. Argument bez sensu. Kolejny argument że nie interesują cie "jakieś tam" przypadki działąnia homeopati też na poziomie. Argument o średniej wieku też jest do d... bo ty powiesz że teraz lepiej a ja że wtedy. Wszystko jest kwestią w jaki sposób to oszacujemy.
Wiadamo że obecnie medycyna urazowa czy diagnostyka jest lepsza , tu chodzi o zwykłych ludzi którzy nie mieli wypadków, dobrze się odżywial,żyli zgodnie z naturą, i prostymi zasadami.

Jak już nauczysz się na pamięć wszystkich chemikaliów , związków , nazw lekaów itp itd to może poświęć chwilę na zapoznanie się z medycyną wschodnią, z ich podejściem całościowym - człowiek jako jedność organizmu, umysłu, umocji. Z chińskim pentagramem. Jako ciekawostkę dodam że w dawnych Chinach lekażowi się płaciło stałą składkę za czas kiedy byłeś zdrowy, a jak chorowałeś to nie zarabiał - to dopiero była motywacja!

A jako przykład wspaniałej nieomylności lekarzy i ich sprawdzonych metod polecam historię lekarza ginekologa z początku wieku (już troche zapomniałem detali) który przez wiele który odkrył że nie mycie rąk przed badaniami może powodować roznoszenie chorób. Przez wiele lat forsował swoją teorię , w między czasie został znienawidzony przez środowisko lekarskie i pozbawiony zawodu. Dopiero po latach uznano wprowadzono zmiany.
Jaki z tego wniosek - nie wież we wszystko co ci mówią, nawet autorytety

A co do metod sprawdzonych to Ian Crane w wykładzie powiedział że lek może być dopuszczony do użytku jeśli w badaniach wykaże się 5% skutecznością. Jak dla mnie to gówno nie skótecznośc. Nie mam źródła - może ty jestesteś w stanie to podważyć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FallenAngel




Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 119
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:00, 10 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Argument o średniej wieku też jest do d... bo ty powiesz że teraz lepiej a ja że wtedy.
Jest dobry i nie powiesz mi że wtedy lepiej bo średnia wieku w którym ludzie umierają ma od lat tendencje wzrostową, a w dawnych dobrych czasach żyło się krócej.
Cytat:
Wszystko jest kwestią w jaki sposób to oszacujemy.
chętnie dowiem się jaką miarą mierzysz żeby mieć argument że dawna mądrość lepiej skutkowała.
Cytat:

Homeopatia nie zastąpi chirurgi tak samo jak antybiotyki bo to nie jest jej cel. Argument bez sensu.
I znowu sens jest. A taki że homeopatia nie jest zagrożeniem dla pracy lekarza.

Pewnie nigdy się nie naucze wszystkiego przeceniasz mnie Razz

Co do argumentu z ginekologiem to troce pomieszałeś ale nie ważne chodziło o to że studenci nie myli rąk po skcji zwłok a potem do kobiet rodzących szli Razz No i cóż to znaczy że w medycynie trwa postęp a homeopatia nie zmieniła się znacznie od 200 czy 300 lat (nie pamietam kiedy ja iono) o chińskiej medycynie to już nie mówiąc.

I nie rozumiem czemu najpirw mówisz o tym że autorytety są BE a potem powołujesz się na autorytet (dla ciebie). Czy kwestionujesz swoje źródła?
_________________
Ta piosenka powinna być myślą przewodnią tego forum Razz http://www.youtube.com/watch?v=8s_LnU8mH-Q
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kenboi




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:12, 10 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Autorytety są od tego aby je kwestionować Laughing
Dlatego napisałem że ciekawe jest to co mówi Ian o tych 5% ale nie mam na to potwiedzenia i czekam na jakiś kontrargument.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mariel




Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 44
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:34, 10 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Średnia wieku jest obecnie większa niż kiedyś w naszej cywilizacji dzięki rozwojowi wiedzy na temat zdrowego trybu życia i polepszenia się warunków bytowych i higienicznych. Medycyna ma w tym część udziału, jest to wiedza na temat funkcjonowania organizmu. To co obecnie nam proponuje, cały arsenał metod leczenia objawowego, w większości przypadków prowadzić będzie do tego, że będziemy żyć dłużej ale chorzy stanowiąc źródełko utrzymania koncernów.
Argument, że homeopatia ma przypadkowe wyleczenia fallen angel jest wyrazem twojego braku przyjęcia faktów i sprowadza rozmowę na naprawdę niski i niemerytoryczny poziom. o placebo już nie wspominam bo nie umiesz wyjaśnić tego zjawiska jeśli chodzi o wyleczenia dzieci lub zwierząt. Powiem tak: jestem przedstawicielem firmy działającej na rynku ponad 25 lat, dobrze prosperującej... Korzystających z metody homeofarmakopunktury są tysiące. Wszystko idioci? Tyle lat oszukiwania i wciskania kitu? Jakim cudem bo ja w cuda nie wierzę. Osobiście chorowałam na nieuleczalne choroby, leki miałam brać do końca życia. Moje dziecko też ma nieuleczalną chorobę i powinno być wyniszczane sterydami. Oboje mamy się świetnie i nie przyjmujemy żadnych leków poza tymi jakie są w emitorach. Może rusz się i zacznij się orientować, poznawać, pytać i zastanawiać sie, zamiast a priori zakładać że cos jest niemożliwe, bo to nie jest własność światłego umysłu, przyszłego lekarza ale konowała. Zachęcam do otwartości...
Masz rację i z tym się zgadza również kenboi że jeśli chdzi o chirurdgię urazową i pewne techniki diagnostyczne medycyna dokonuje niezwykłych rzeczy. Jak spitolę sie z konia i walnę w łeb to jadę na tomograf. Tyle że lekarzy którzy człowieka traktują jako całość i system, którzy myślą zamiast bezmyślnie likwidować objawy jest jak na lekarstwo nomen omen. Gdyby móc połączyć mądrość medycyny naturalnej i zdobycze techniki współczesnej osiągnęlibyśmy ideał. Ale cóż niektórzy ludzie bez wrogów i tych onych głópców nie mogą zyć w pełni dowartościowani jako ci mądrzejsi, taka natura.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FallenAngel




Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 119
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:23, 10 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za to twoja wypowiedź jest merytoryczna. Nie mówiąc już że wkładasz słowa w moje usta.
_________________
Ta piosenka powinna być myślą przewodnią tego forum Razz http://www.youtube.com/watch?v=8s_LnU8mH-Q
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mariel




Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 44
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:26, 13 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piszę o swoich obserwcjach i przemyśleniach. Myślałam, że o to chodzi na forum...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FallenAngel




Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 119
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:59, 13 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Argument, że homeopatia ma przypadkowe wyleczenia fallen angel jest wyrazem twojego braku przyjęcia faktów i sprowadza rozmowę na naprawdę niski i niemerytoryczny poziom.
To nie ja postulowałem o merytorykę. Tzn. że ja musze myć merytyoryczny a ty możesz pisać o przemyśleniach?
_________________
Ta piosenka powinna być myślą przewodnią tego forum Razz http://www.youtube.com/watch?v=8s_LnU8mH-Q
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mariel




Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 44
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:16, 14 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czytania ze zrozumieniem nie nauczę... przecież pisałeś o anegdotycznych przypadkach wyleczeń do których nie będziesz się odnosił? anegdotycznych?
anegdotyczne to są doniesienia, o tym co wyprawiają twoi koledzy po fachu głównie siedzący w poradniach...
różne metody nie wchodzące w skład metod farmakologicznych stosują z powodzeniem od lat ludzie, którym konwencjonalne nie pomagają a dowodem na to według mnie jest przedewszystkim obecność metody na rynku, nic co nie działa albo jest oszustwem na rynku nie utrzymuje się, bo ludzie i ich doświadczenia są najlepszą reklamą
dlatego spytałam czy firma działająca na rynku od ponad 25 lat sprzedając ciemnotę funkcjonowałaby? możesz odpowiedzieć na to?
niektóre metody naturalne są konstruowane na podstawie długoletnich badań, prowadzonych przez ludzi wykształconych, tak jak ty, często są marginelizowane, bo niektórzy ludzie nie moga znieść tego że ktoś przeczy wieloletnim uznawanym przez większość teoriom i pseudo osiągnięciom
za przykład podam lekarza Anatola Rybczyńskiego
http://wolnemedia.net/?p=746
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:44, 14 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kenboi napisał:
Homeopatia nie zastąpi chirurgi tak samo jak antybiotyki bo to nie jest jej cel.[...]


Nie ograniczałbym homeopatii do określonych chorób, bo to jest tylko pewien sposób leczenia. To trochę tak jakby twierdzić, że witamina c w płynie jest skuteczniejsza od tej w pigułce Wink (już nie wnikając który jej izomer był w jakim stanie skupienia Mr. Green).

Natomiast moje zdanie o homeopatii wyraziłem tutaj: viewpost.php?p=68455 - to się nie będę dublować, no nie? Laughing

Tylko dodam, że matka mojego dziecka jest - z racji wykonywanego zawodu - zwoleniczką wielu rozwiązań medycyny konwencjonalnej. W przeciwieństwie do mnie, gdzie ja nie chodzę nawet do lekarza Wink
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
joordano




Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:32, 14 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam w temacie.
Moja córka w wieku dwóch lat zapadła na ciężką infekcję układu oddechowego.Wcześniej również je często miewała ale jakoś sobie radziła.
Nie tym razem.
Przez 2,5 miesiąca zażywała trzy różne antybiotyki i była leczona u dwóch różnych lekarzy.
Dziecko marniało na naszych oczach.
Skierowanie do szpitala - jedyny ratunek ,zdaniem lekarzy.
Pomogła w końcu homeopatia.Od tamtego czasu nie miała ani jednej infekcji.

Powiem jedno ,
- nieważne że nazwą mnie głupcem różne śmieszne autorytety medyczne.

Dziecko żyje i cieszy się życiem bez ciągłych wizyt u lekarza.
Dla mnie ,jako ojca - to jest najważniejsze.

Wnioski wyciągać jednak potrafię i nie łudzę się nadzieją że koncernom farmaceutycznym leży na sercu dobro pacjenta ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Annihilator




Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 95
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:52, 14 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomijając kwestie czy homeopatia działa czy nie bo akurat nie chce mi się pisać wywodów, prawdziwy problem homeopati leży w tym, ze to również leki objawowe, nie przyczynowe. Powiem więcej, dzisiejsza homeopatia to nic innego jak potencjonowane leki alopatyczne, z prawdziwą homeopatią mające niewiele wspólnego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
joordano




Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:57, 14 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Pomijając kwestie czy homeopatia działa czy nie bo akurat nie chce mi się pisać wywodów"

Dobre sobie.
Jaja sobie chyba robisz.
Żaden wywód nie zmieni faktu że homeopatia(dzisiejsza lub nie) w tym wypadku pomogła dużo skuteczniej niż medycyna konwencjonalna.
Jeżeli chodzi o przyczynę tej infekcji to ,jeżeli dobrze się domyślam może mieć podłoże genetyczne - gdyż i ja do wieku 23 lat miałem problemy z wieczną anginą.
Znalazł się jednak lekarz w przychodni ,który wyleczył ją zalecając picie jakiegoś syropku ziołowego przez 1 miesiąc.
Roześmiałem się mu w twarz.
Ale się zastosowałem do zaleceń.
Alternatywą było usunięcie migdałków z którymi jednak się żegnać nie chciałem.
Od szesnastu lat nie zajrzałem nawet do lekarza innego niż dentysta.
Po latach przyszło mi z pokorą poprosić go o leczenie córki.
Dał namiary do ordynatora szpitala dziecięcego ,który prywatnie leczył właśnie homeopatycznie.
Może i są to leki objawowe z prawdziwą homeopatią mające niewiele wspólnego - jak twierdzisz.
Nie znam się na tym.
Wiem tylko że pomaga w sytuacjach gdy zwykły doktorek aplikuje kolejną dawkę antybiotyku.
A mam chorą matkę ,która jest już uodporniona na wszystkie antybiotyki - więc można sobie pogdybać i powywodzić się ,gdy jest się zdrowym i nie ma się styczności z prawdziwą chorobą.
Inaczej jest gdy ktoś bliski umiera a ty jesteś obok bezradny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Annihilator




Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 95
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:22, 15 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, homeopatia działa i pomaga, nie zrozum mnie źle, jest dużo lepszą alternatywą niż antybiotyki, itp. A po prostu nie chce mi się pisac dlaczego itp, teorii o pamięciach wody (do cholery, homeopatia nie polega na rozcieńczaniu! Hahnemann wprowadził potencjonowanie później, dla ograniczenia efektów ubocznych! ale rozcieńczanie czegoś nie jest warunkiem koniecznym, by to coś było lekiem homeopatycznym - odpadają więc argumenty ludzi twierdzących że w leku homeopatycznym nic nie ma prócz cukru)Też sprawdziłem na sobie działanie homeopatii. Szkoda mi jednak, ze do "dobrej" homeopatii dobrał się przemysł farmaceutyczny oferujący tak jak napisałem: potencjonowane leki alopatyczne. I nazywa to homeopatią. Może i takie lekarstwa pomagają, ale nie są homeopatyczne;) Nie zmienia to faktu, że jak ktoś się zna, to może z powodzeniem leczyć się prawdziwie homeopatycznie

Niech mnie nie wkurwaiają pajace z naczelnej izby lekarskiej - sami stosują zasadę np. izopatii !!! A gdzie? w szczepionkach!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mczesiekk




Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 286
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:00, 15 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wiele chorob jestesmy w stanie uleczyc sami =) Sila woli i umyslu - wiem bo sprawdzalem =) Umysl ludzki nie ma granic, ale system dazy do tego, zeby ludzie sobie o tym nie przypomnieli =]
_________________
Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego co mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swoją opowieść.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Człowiek i medycyna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Homeopatia - uzdrawianie czy mit?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile