W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Żydzi i pogańska słowiańszczyzna  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Ignoruj (1)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Odsłon: 5590
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lech




Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 348
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:46, 07 Kwi '09   Temat postu: Żydzi i pogańska słowiańszczyzna Odpowiedz z cytatem

Trochę na fali okołopogańskich dyskusji związanych z dawną słowiańszczyzną chciałbym się z Wami podzielić moim spostrzeżeniem.

Jak wszyscy oczywiście doskonale pamiętacie ze szkoły, okres literacki zwany Młodą Polską, nazywany był również neoromantyzmem i między innymi pełnymi garściami czerpał z tzw. kultury ludowej (chłopomania, folkloryzm, fascynacja góralszczyzną). Z tego nurtu światopoglądowo-estetycznego wyrosło trzech głównych, znakomitych poetów, którzy jak nikt inny potrafili odwoływać się do pogańskiego ducha słowiańszczyzny, do polskich tradycji językowych, do dawnych słowiańskich wierzeń, wyobrażeń i mitów.

Leśmian, Tuwim i Brzechwa.

Trzech spolonizowanych Żydów, apologetów słowiańszczyzny. Czy to nie dziwne?
Nie dopatruję się tu jakiejś konspiracji (a może powinienem?), tylko zastanawia mnie fakt, że osoby o narodowości skrajnie "dalekiej" od Słowiaństwa potrafiły tak doskonale uchwycić i przekazać tego przaśnego i bogatego panteistycznego ducha.

Tym, którzy mają wątpliwości co do tego, że Brzechwa był "piewcą" pogańskiego spojrzenia na świat dedykuję cudny jego wierszyk na czasie:

Wiosna
Jan Brzechwa

Naplotkowała sosna,
że już się zbliża wiosna.
Kret skrzywił się ponuro:
- Przyjedzie pewno furą...
Jeż się najeżył srodze:
- Raczej na hulajnodze.
Wąż syknął: Ja nie wierzę,
przyjedzie na rowerze.
Kos gwizdnął: - Wiem coś o tym,
przyleci samolotem.
- Skąd znowu - rzekła sroka -
ja z niej nie spuszczam oka
i w zeszłym roku w maju
widziałam ją w tramwaju.
- Nieprawda! Wiosna zwykle
przyjeżdża motocyklem!
- A ja wam tu dowiodę,
że właśnie samochodem.
- Nieprawda, bo w karecie!
- W karecie? - Cóż pan plecie?
Oświadczyć mogę krótko,
że płynie własną łódką!

A wiosna przyszła pieszo.
Już kwiaty za nią spieszą,
już trawy przed nią rosną
i szumią: - Witaj, wiosno!



Smile Smile

Lech
_________________
lechszukapracy@gmail.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:44, 07 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lech napisał:
Trzech spolonizowanych Żydów, apologetów słowiańszczyzny. Czy to nie dziwne?
Nie dopatruję się tu jakiejś konspiracji (a może powinienem?), tylko zastanawia mnie fakt, że osoby o narodowości skrajnie "dalekiej" od Słowiaństwa potrafiły tak doskonale uchwycić i przekazać tego przaśnego i bogatego panteistycznego ducha.

Chociaż sam nie stronię od tzw. "antysemityzmu", ale z tego rodzaju rozważań na temat roli Żydów w różnego rodzaju spiskach kategorycznie wyłączam artystów, w ogóle ludzi sztuki. Sądzę, że chyba nie trzeba tego szerzej uzasadniać. W odniesieniu do sztuki rzeczywiście może mieć zastosowanie hasło: "Jedna rasa, ludzka rasa" (w polityce i socjologii - już niekoniecznie). Sztuka w swojej istocie jest czymś ponadrasowym, ponadnarodowym, ponadreligijnym - po prostu normalnie ludzkim.

Odpowiadając na zadane w cytowanym fragmencie pytanie - uważam, że podstawowym czynnikiem kształtującym w dłuższym okresie czasu mentalność człowieka jest otaczająca przyroda i klimat. Narodowości i religie są czymś wtórnym, często wmówionym na siłę, podczas gdy naturalne odczucia i reakcje ludzi mieszkających w danej strefie przyrodniczo-klimatycznej są takie same lub bardzo zbliżone. Stąd też - uwzględniając ponadto proces polonizacji - nie powinien dziwić słowiański charakter twórczości Brzechwy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
astrit




Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 940
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:56, 07 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
"Jedna rasa, ludzka rasa" (w polityce i socjologii - już niekoniecznie). Sztuka w swojej istocie jest czymś ponadrasowym, ponadnarodowym, ponadreligijnym - po prostu normalnie ludzkim.


tak ja jestem ze sztuką związana i potwierdzam jak najbardziej, nie interesuje mnie rasa, naród, religia widze w istocie to co najistotniejsze czyli manifestowanie pierwiastka boskości.
_________________
nie konwersuje z babochłopami.

*miarą twojej wiedzy jest zasięg twojej intuicji* astrit
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lech




Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 348
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:00, 07 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wyciągajcie, proszę, zbyt daleko idących wniosków z mojego postu Smile
Potraktowałem przedstawione Wam moje spostrzeżenia jako ciekawostkę jedynie. Że Żydzi, wykształceni mieszczanie, intelektualiści z takim kunsztem potrafili pisać bardzo polskie teksty. I generalnie zgodzę się z Easy, że ze środowiska naturalnego i kulturowego, inteligentny i wrażliwy człowiek jest w stanie wydobyć esencję i stworzyć dzieła wybitnie harmonizujące z "genius loci" i "zeitgeist" Smile

Choć z drugiej strony... taka "alchemia" słowa i doskonałość formy właściwa jest właśnie dla kręgu kulturowego związanego z Bliskim Wschodem. Smile

Ale chyba EOT, bo to nie forum historycznoliterackie.

Ale gdyby było historycznoliterackie to wspomniałbym jeszcze o Zofii Stryjeńskiej, książce Marii Janion "Niesamowita słowiańszczyzna" gdzie pięknie Ona analizuje w kontekście polskiej duszy słowiańskiej "bitwę o Rospudę". Wspomniałbym jeszcze oczywiście o "Dziadach" Mickiewicza i o tym Jak u Sienkiewicza, chrześcijańscy polscy rycerze kłaniają się słońcu (nawet w filmie jest ta scena)... Smile

Lech
_________________
lechszukapracy@gmail.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kredki




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:10, 09 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lech, wspomnij Wink
Temat jest bardzo ciekawy, myślę że Bimi nie będzie miał nic przeciwko. Lub jeśli znasz, mógłbyś podać adres innego forum, na którym ten temat był poruszany. Byłbym wdzięczny Wink
_________________
Kochaj Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goracypiach




Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 111
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:12, 12 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Trochę na fali okołopogańskich dyskusji związanych z dawną słowiańszczyzną chciałbym się z Wami podzielić moim spostrzeżeniem.


Z małej burzy duży deszcz? Próbujemy wykreowac huragan?

Cytat:
Jak wszyscy oczywiście doskonale pamiętacie ze szkoły, okres literacki zwany Młodą Polską, nazywany był również neoromantyzmem i między innymi pełnymi garściami czerpał z tzw. kultury ludowej (chłopomania, folkloryzm, fascynacja góralszczyzną). Z tego nurtu światopoglądowo-estetycznego wyrosło trzech głównych, znakomitych poetów, którzy jak nikt inny potrafili odwoływać się do pogańskiego ducha słowiańszczyzny, do polskich tradycji językowych, do dawnych słowiańskich wierzeń, wyobrażeń i mitów.

Ja niestety nie byłem dobry z polskiego. Może dlatego za cholere nie moge zauważyć pogańskiego ducha słowiańszczyzny w załączonym przez Ciebie wierszu. Skoro zaczynasz temat tym wierszem, to rozumiem że jest to jaskrawy przykład, tego o czym wspomniałeś.
Przyznaje sie , ja za cholere tego nie moge dostrzec, tym bardziej że jest to chyba przykład wyrazisty .


Cytat:
Nie wyciągajcie, proszę, zbyt daleko idących wniosków z mojego postu Smile
Potraktowałem przedstawione Wam moje spostrzeżenia jako ciekawostkę jedynie. Że Żydzi, wykształceni mieszczanie, intelektualiści z takim kunsztem potrafili pisać bardzo polskie teksty. I generalnie zgodzę się z Easy, że ze środowiska naturalnego i kulturowego, inteligentny i wrażliwy człowiek jest w stanie wydobyć esencję i stworzyć dzieła wybitnie harmonizujące z "genius loci" i "zeitgeist"


NO to jakie wnioski mamy wyciągać?
Osobiście nic od Ciebie nie wymagam. I nie spodziewam się wiecej poza manipulacjami bredniopodobnymi.
Te brednie mnie tak rozbawiły,że postanowiłem napisac komentarz. Very Happy
Tego "zeitgasta" w tym słowiańskim nurcie poezji też prosze mi wskazać,
Lechu prosze

Cytat:
Ale gdyby było historycznoliterackie to wspomniałbym jeszcze..


Następnym razem wspomij o Polakach pochodzenia rosyjskiego, niemieckiego, czeskiego, romskiego, tatarskiego, włoskiego,węgierskiego,litewskiego,szwedzkiego ,francuskiego,tureckiego, angielskiego,ukraińskiego,białoruskiego, fińskiego,duńskiego.. dasz rade
Napisz że jesteś zdziwiny, tym ,że Rosjanin, Niemiec, Czech.... pisał, tworzył po polsku i że jeszcze był wykształconym mieszczninem. Że coś wymyślił, zbudował. Kontynułuj skłucanie Polaków, ogłupianie ich , będzie pręmia.

Cytat:
chciałbym się z Wami podzielić moim spostrzeżeniem.

A że są to Twoje spostrzeżenia. To mogę jedynie delikatnie napisąć ,że robisz z siebie pajaca,
ale cóż jak masz taką prace. No nie. hehe
Wymaga to cierpliwości, oj tak , widzę że naskrobałeś 215 postów. Jak będzie mi sie nudzić, to poczytam coś od Ciebie żeby się wszyscy pośmiali. Very Happy Razz A może wcześmiej pisałeś w miare normalenie. Teraz sie rozkrecasz?


astrit
Delikatny zapełniacz,mieszacz. Zacząć o byle czym a skączyć na boskości.
Gdzie ta słowiańszczyzna o której takie wprowadznie napisał Lech.
Rozwiniesz temat o co Ci chodzi z tą boskością w kontekscie tematu postu?


Easy_Rider
udziela odpowiedzi w cytowanym fragmencie...." Ale oczywiście przeczytałeś całość ze zrozumieniem.Mam nadzieje.
Easy, w Tobie nadzieja. Prosze zinterpretuj mi ten wiersz, tak żebym mógł zauważyć tego "..pogańskiego ducha słowiańszczyzny.." "polskich tradycji językowych, do dawnych słowiańskich wierzeń, wyobrażeń i mitów."
Easy Ty też sie teraz rozkręcasz?


kredki
Szukaj na forach ;
-motoryzacja
-sporty extremalne
-sporty i zabawy dla dzici
-piesze wędrówki
Oraz szukaj w necie frazy ;
indukowanie antysemityzmu,
jak polaczkom zrobić wode z mózgu,
udaje idiote ale mi za to płacą.
A może Ty odszukasz w tym wierszu te słowiańszczyzne?
Po tym co tu napisałem to Bimi może sie obrazić. Embarassed Wink



Z fajnego wierszyka dla dzieci o wiośnie,
agentura (trudno stwierdzić jakiej nacji,zreszta nie przejmuje sie tym) chce wykrzesać ogólnopolski antysemityzm.

----------------------------------------------
##Nie ma zbiegu przypadków, są tylko nieuświadomione okoliczności. ## ## myśl w kategoriach przyczyny i skutku ##
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Entrop




Dołączył: 30 Kwi 2009
Posty: 276
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:15, 12 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goracypiach

Nie odniosles wrazenia, ze ten temat jest pisany jezykiem, ktorego nie rozumiesz?
Czy znasz chinski?
Konkretnie mandaryn? Nie? Ale gdy slyszysz ten jezyk to zadko przychodzi Ci do glowy, ze z pewnoscia pitola nim same glupoty.
Otoz wlasnie sie okazalo, ze nie znasz tez polskiego.
Nie znasz literatury, historii i nie jestes wrazliwy na poezje.
I nic w tym zlego.Nie wszystkim sa one potrzebne do wyrazania swej osoby swiatu.
Masz mocne strony i tych sie trzymaj.
Gdybys teraz przeprosil tych ktorym tak blyskotliwie nawsadzales i wycofal sie z tego tematu bede mial do Ciebie szacunek, bo kazdemu zdaza sie pomylic tramwaj.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goracypiach




Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 111
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:24, 12 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie odniosles wrazenia, ze ten temat jest pisany jezykiem, ktorego nie rozumiesz?

Rozumiem i mówie po polsku od dziecka.

Cytat:
Konkretnie mandaryn? Nie? Ale gdy slyszysz ten jezyk to zadko przychodzi Ci do glowy, ze z pewnoscia pitola nim same glupoty.
Otoz wlasnie sie okazalo, ze nie znasz tez polskiego.

Co masz na myśli? Że Polacy to głupcy? Jakoś nie przejmuje sie Twoim stwierdzeniem,że nie znam polskiego.


Tramwaj to pomylili piszący Lech , Easy_Rider, astrit, kredki
O przepraszam , nie zauważyłem tabliczki na tramwaju
-----------------------------------------------------------------------------
| TYLKO DLA PROWOKATORÓW I KOLABORANTÓW |
-----------------------------------------------------------------------------
faktycznie to ich wagon i Twój jak chcesz.

Przeprosić to może Lech i reszta.
Mogą uzasadnić swój błąd. Każdy może sie pomylić.
Nawet jak się nie pomylili i mieli takie intencje jak mieli, to zawsze mogą próbować to jakos inaczej uzasadnić, teraz.



W mojej wypowiedzi ,nie ma nic z błyskotliwości.
Stwierdzam fakt i ZADAJE PROSTE PYTANIA.
Napisałem równiez swoją opinie.

Entrop, gdzie ten pogański duch słowieńszczyzy w wierszu Brzechwy?
Bo wynika z tej propagandowej paplaniny na początku że wiersz miał byc potwierdzeniem tych bredni.
Wysil się, bo można wywnioskować z tego co napisałeś,że jesteś mocny z języka polskiego, bo ja nie jestem.
Uważam jednak,że nie trzeba byc tu mocnym.... Wystarczy przeczytać i zrozumieć.
Jeżeli masz problemy ze zrozumieniem poczytaj viewtopic.php?t=2283
gorącypiach


B
ajka internaconalistyczna, bardzo mi sie podoba. Bez żadnych uprzedzeń.
Cytat:

Czapla, ryby i rak
Fontaine La de Jean



Czapla stara, jak to bywa,

Trochę ślepa, trochę krzywa,

Gdy już ryb łowić nie mogła,

Na taki się koncept wzmogła.

Rzekła rybom: "Wy nie wiecie,

A tu o was idzie przecie."

Więc wiedzieć chciały,

Czego się obawiać miały.

"Wczora

Z wieczora

Wysłuchałam, jak rybacy

Rozmawiali: " Wiele pracy

Łowić wędką lub więcierzem;

Spuśćmy staw, wszystkie zabierzem.

Nie będą mieć otuchy,

Skoro staw będzie suchy."

Ryby w płacz, a czapla na to:

"Boleję nad waszą stratą:

Lecz można złemu zaradzić

I gdzie indziej was osadzić

Jest tu drugi staw blisko,

Tam obierzcie siedlisko.

Chociaż pierwszy wysuszą,

Z drugiego was nie ruszą."

"Więc nas przenieś" - rzekły ryby.

Wzdrygała się czapla niby;

Dała się na koniec użyć,

Zaczęła służyć.

Brała jedną po drugiej w pysk, niby nieść mając

I tak pomału zjadając;

Zachciało się na koniec skosztować i raki,

Jeden z nich widząc, iż go czapla niesie w krzaki,

Postrzegł zdradę, o zemstę zaraz się pokusił;

Tak dobrze za kark ujął, iż czaplę udusił.

Padła nieżywa:

Tak zdrajcom bywa.

--------------------
człowiek potyka sie o kretowiska nie o góry ## zastanów sie kto na tym zyska## nie ma pytań ważniejszych od pytań naiwnych ## myśl w kategoriach przyczyny i skutku ##Nie ma zbiegu przypadków, są tylko nieuświadomione okoliczności. ## po czynach ich rozpoznacie ## Ufaj ale kontroluj ## Szukaj tam gdzie nikt nie szuka a znajdziesz więcej niż sie spodziewałeś.## upadaj zawsze do przodu ##Jeżeli upadniesz nie podnoś sie z pustymi rękami##[/quote]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
astrit




Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 940
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:37, 12 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gorący piach chyba ci zaszkodził gorący piach i nie tylko, a na twoje argumenty nie będę odpowiadać z dwóch powodów:
1. są głupkowate.
2. nie chce mi się pisać z tobą...z prostej przyczyny piszę dla przyjemności a nie dla czyjejś satysfakcji.
idź w pokoju i nakręcaj się z innymi Wink
_________________
nie konwersuje z babochłopami.

*miarą twojej wiedzy jest zasięg twojej intuicji* astrit
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:54, 12 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@goracypiach - robisz tzw. zatwardzenie, typowe dla trollingu. Ty nie masz zamiaru dyskutować, tylko od razu walić w mordę. Nie licz na mnie, że dam się wciągnąć w tę formę wymiany poglądów. Ignore.

P.S. Odnoszę wrażenie, że jesteś inną inkarnacją munłoka. Oprócz stylistyki i osobistych wycieczek wobec mnie, zdradza cię charakterystyczny wygląd tekstu, z tymi bezsensownymi, pustymi przestrzeniami między akapitami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lech




Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 348
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:58, 12 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gorącypiach:
Cytat:
Ja niestety nie byłem dobry z polskiego.


To się czuje...

Cytat:
NO to jakie wnioski mamy wyciągać?
Osobiście nic od Ciebie nie wymagam. I nie spodziewam się wiecej poza manipulacjami bredniopodobnymi.
Te brednie mnie tak rozbawiły,że postanowiłem napisac komentarz. Very Happy


Aha, to jak się zachowujesz wobec osób do których "coś masz"?

Cytat:
Następnym razem wspomij o Polakach pochodzenia rosyjskiego, niemieckiego, czeskiego, romskiego, tatarskiego, włoskiego,węgierskiego,litewskiego,szwedzkiego ,francuskiego,tureckiego, angielskiego,ukraińskiego,białoruskiego, fińskiego,duńskiego.. dasz rade
Napisz że jesteś zdziwiny, tym ,że Rosjanin, Niemiec, Czech.... pisał, tworzył po polsku i że jeszcze był wykształconym mieszczninem. Że coś wymyślił, zbudował. Kontynułuj skłucanie Polaków, ogłupianie ich , będzie pręmia.


Cytat:
A że są to Twoje spostrzeżenia. To mogę jedynie delikatnie napisąć ,że robisz z siebie pajaca,
ale cóż jak masz taką prace. No nie. hehe
Wymaga to cierpliwości, oj tak , widzę że naskrobałeś 215 postów. Jak będzie mi sie nudzić, to poczytam coś od Ciebie żeby się wszyscy pośmiali. Very Happy Razz A może wcześmiej pisałeś w miare normalenie. Teraz sie rozkrecasz?


Cytat:
Z fajnego wierszyka dla dzieci o wiośnie,
agentura (trudno stwierdzić jakiej nacji,zreszta nie przejmuje sie tym) chce wykrzesać ogólnopolski antysemityzm.


Rozumiem, że trudno Ci przyjąć fakt, iż jestem zdziwiony, że Żydzi o wiele doskonalej od samych Polaków potrafili oddać ducha polskości i słowiańszczyzny w artystycznym języku i obrazowaniu. Mnie to jednak dziwi, a umiejętność dziwienia się jest świadectwem jeszcze żywego umysłu. Być może moje wynurzenia są dla Ciebie infantylne i rażą ignorancją - w takim razie przepraszam, że straciłeś czas, ale równocześnie się cieszę, że dostarczyłem Ci trochę rozrywki i próby wykazania się przenikliwością i ciętym językiem.

Szczerze mówiąc - zatkało mnie Sad

"Nie dawajcie psom tego, co święte, ani nie rzucajcie pereł waszych przed wieprze, by ich przypadkiem nie podeptały nogami i obróciwszy się nie rozszarpały was".

A za obelgi i kłamliwe sugestie i oszczerstwa powinieneś stanąć na udeptanej ziemi. Ale obawiam się, że nie masz zdolności honorowych, jeżeli w ogóle wiesz co to jest...

Lech
_________________
lechszukapracy@gmail.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Entrop




Dołączył: 30 Kwi 2009
Posty: 276
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:14, 13 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goracypiachu.....zapraszam na kozetke.

Tak przyzwyczailes sie, ze Cie ludzie odtracaja, ze postanowiles 'walic w morde' zanim ktos Ci powie cos niemilego.
Sam widzisz, ze dziala to swietnie, ale jak wiesz lepsze jest wrogiem dobrego.

Masz duzo zapalu w pstrykaniu literkami, ale lekki klopot z utrzymaniem rownowagi miedzy jak i co.
Znaczysie wiesz, ze chcesz cos powiedziec, nie wiesz co, ale wiesz jak. Dlatego nie jest zabawnie.
Na przyklad dorosli chcieliby sobie pogadac o jakims wiosennym wierszyku, jak wiesz rozne sa zboczenia, to niech sobie gadaja.
Pewnie dlatego, ze w ich najblizszym otoczeniu nikt by ich nie zrozumial.Tak jak zreszta Ty jestes na tym forum, bo chcesz czegos wiecej niz gatki z kumplami o ilosci chlodnic w Veyronie, od kogo wyrwac taniej extasy i jaka to by byla zayebjoza miec od ... kaski.
Wiec gdzie jest tu to lepsze?
Wspomnialem o tym, ale jak mawial Soren Kierkegaard (znasz goscia?) zawsze warto powtorzyc:
sa tematy, ktore bez Twoich postow beda slabe.Wiesz o jakich mowie?
Sa tez tematy, ktore zdychaja przez Twoj kozacki styl, brak wiedzy i wyczucia.
Chcesz sie dowiedziec gdzie w tym wierszu ta magia, ktorej nie widzisz?
.....
....sluchajcie, otworzylem ten temat , widze wierszyk dla dzieci i wasze komentarze.
Bylbym bardzo wdzieczny gdyby ktos z was zechcialby odrobic ze mna zaleeeegla prace domowa i wytlumaczyl mi czym tu sie podniecac?
.....
A teraz przeczytaj to co napisales.
Widzisz roznice?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DarkTech




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 1218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:00, 13 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ANDRONY

"Pan Marcin plecie androny!"
"Z czego plecie?"
"Ano - z łyka.
Taki andron upleciony
Jest podobny do koszyka.
Po cichutku się wymyka,
Niespodzianie psa nastraszy,
Wrzuci stary gwóźdź do kaszy,
Wszystkie jabłka zerwie z drzewa,
Z garnków wodę powylewa,
W oknach szyby powybija,
Wysmaruje miodem stryja,
Ciotkę weźmie na barana,
Sad posypie śniegiem w lecie...
Nie wierzycie?"
"Proszę pana,
Takie pan androny plecie!"

Wierszyk zaadresowany do ~goracypiach Wink
_________________
Prawda nieraz jest bardzo trudna do ustalenia, ale nigdy nie jest tak niedostępna jak wówczas kiedy jest niewygodna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goracypiach




Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 111
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:54, 13 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DarkTech

serce węża wśród kwiatów ukryte

ładny wierszyk
Pasuje jak ulał do tego dysonansu pomiędzy tematem a treścią, tego co Lech napisał.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aniołek




Dołączył: 03 Mar 2019
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:04, 27 Lip '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Gorący Piach, bardzo dobre posty... thumleft

zrazu, jak czytałem zagajenie wątku -myślę sobie: O! coś ciekawego! Faktycznie ci trzej żydowscy tenorzy... pisali po polsku. Zapowiadało się gorąco:
Lech napisał:
którzy jak nikt inny potrafili odwoływać się do pogańskiego ducha słowiańszczyzny, do polskich tradycji językowych, do dawnych słowiańskich wierzeń, wyobrażeń i mitów.
Cytat:
Trzech spolonizowanych Żydów, apologetów słowiańszczyzny.
Cytat:
zastanawia mnie fakt, że osoby o narodowości skrajnie "dalekiej" od Słowiaństwa potrafiły tak doskonale uchwycić i przekazać tego przaśnego i bogatego panteistycznego ducha.


...a potem zaczynam ...czytać ten "cudny wierszyk" na czasie i z każdą kolejną zwrotką dostaję jak kolejnym ciosem -obuchem po łbie -BO ZA CHOLERĘ NIE MOGĘ SIĘ W NICH, w tych skleconych na kolanie - 'wierszokleckich' strofach dla bachurów - DOPATRZYĆ "pogańskiego spojrzenia na świat". I to do samego literalnego końca, tak czule wytłuszczonego przez @Lecha.


a potem jeszcze, może jeszcze nawet większym obuchem przywala mi Easy_Rider który zdaje się wcale a wcale nie zauważać prowokatorskiej roboty autora wątku (kto wie, może bierze to wszystko za dobrą monetę) skoro wyrzuca z siebie coś takiego:
Easy_Rider napisał:
Chociaż sam nie stronię od tzw. "antysemityzmu", ale z rozważań na temat roli Żydów w różnego rodzaju spiskach kategorycznie wyłączam artystów, w ogóle ludzi sztuki.
Noooo ,kuhźwa ,kto jak kto - ale artyści / ludzie sztuki są poza wszelkim podejrzeniem c'nie(?)... a już szczególnie ci o żydowskim pochodzeniu. W ogóle , kto to widział żeby artystów oraz ich dzieła mieszać do brudnej polityki. Łatka "artysty" powinna działać jak immunitet w tych sprawach antysemityzmu.. Rolling Eyes
i, nie mniej "czule", podsumowuje na koniec m.in. własne złote myśli przychylnym okiem akceptując "refleksje" autora wątku w ten sposób:
Cytat:
Stąd też - uwzględniając ponadto proces polonizacji - nie powinien dziwić słowiański charakter twórczości Brzechwy.
WTF?? Shocked ....ale ... -chyba akurat nie w przytoczonym wierszydle?! (doprawdy, nie wiem czy można mieć jakąkolwiek nadzieję co do spostrzegawczości oraz "wysublimowanego smaku" (literackiego) Easy_Ridera , trzeba by go chyba zapytać co rozumie przez wyrażenie "słowiański charakter"? Rolling Eyes , no i poznać samą twórczość Brzechwy.. -przyznaję, nie jestem jej jakimś wybitnym krytykiem, znawcą Rolling Eyes -ale przypuszczam że wątpię Confused)

Potem jeszcze niejaka @astrit "zamanifestowała swoją boską pierdziawkę", tj. troling pospolity-nic_nie_wnoszący ; oraz @kredki - co ma swój świat i swoje kredki i chciałby zgłębiać dalej i więcej z nagła zaciekawiony "ciekawym tematem"...

,,,i już już już miałem zabierać się do wyszydzenia spostrzeżeń @Lecha (że przytoczę tylko "alchemię słowa i doskonałość formy"... -w odniesieniu do rzeczonego wierszydła, jak mniemam [gdyż albowiem, jak się tak bliżej zastanowić, to właściwie cechy przynależne artystom z kręgu związanego z Bliskim Wschodem], i tym podobne duby smalone) ale na szczęście wyręczył mnie @goracypiach , punktując bezlitośnie prowokatorskie dyrdymały Lecha....

... na co "boska astrit" jakże "tfurczo" i wdzięcznie, i z polotem, odpowiada że (te argumenty) : są głupkowate, i nie będzie z nimi dyskutować, bo interesuje ją ...przyjemność. Confused

Easy_Rider dotrzymuje kroku elycie ,która nie będzie się wszak zniżała do "trolerskiej krytyki" w niemiłej atmosferze wzajemnego braku akceptacji..



Cytat:
Nie dopatruję się tu jakiejś konspiracji (a może powinienem?)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agre




Dołączył: 01 Paź 2014
Posty: 767

PostWysłany: 16:00, 27 Lip '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pogańska słowiańszczyzna to wg mnie ci co polowali na rodaków i ich sprzedawali w czasach przed mieszkiem.
słowiańszczyzna ===>slovakia ===> slave ===> niewolnik ( przypadek?, nie sądzę)
osobiście postrzegam to jako rejon skąd eksportowano niewolników w Europę stąd taka angielska nazwa tego rejonu były to głównie terytoria dzisiejszej polski chodź nie tylko
Nawet rodak rodaka łapał i sprzedawał rejon iście szlachetnych ludzi!
Zresztą tę geny protoplastów widać po dziś dzień jedni z pierwszych w europie się rozłożyliśmy bo zdrady itd.

Nie istnieje ( w przeszłości istniał 966 -1926, lecz też były z tym problemy) u nas coś takiego jak interes narodowy, interes indywidualny górą z drugiej strony żydzi mają dokładnie wyznaczony swój interes narodowy i go konsekwentnie realizują bo zaszkodzą każdemu obcemu interesowi lecz nie swojemu interesowi narodowemu.
Stąd też zapewne światowa niechęć do nich.
W zasadzie w tej kwestii dostrzegam tu pewne przeciwieństwo może to i stąd ich niechęć do nas ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aniołek




Dołączył: 03 Mar 2019
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:59, 27 Lip '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie istnieje ( w przeszłości istniał 966 -1926, lecz też były z tym problemy) u nas coś takiego jak interes narodowy,
Interes narodowy istnieje zawsze, a to czy się go dostrzega czy nie, to już inna sprawa. W latach 1939-45 w interesie narodowym leżało wyzwolenie spod okupacji niemieckiej, więc nie możesz pisać że "nie istnieje u nas coś takiego". To się nazywa czasem racja stanu, czy jakoś tak.. W każdym razie - dopóki istnieje naród, to ma on chyba jakiś swój interes , czy nie? Eh? . No chyba że stwierdzisz iż Narodu Polskiego już nie ma, w takim więc razie nie istnieje także racja stanu tego (wymarłego) narodu. Neutral
Cytat:
z drugiej strony żydzi mają dokładnie wyznaczony swój interes narodowy i go konsekwentnie realizują bo zaszkodzą każdemu obcemu interesowi lecz nie swojemu interesowi narodowemu.
Nie wiem czy wiesz -ale tak właściwie szkodzenie obcym narodom w żadnym wypadku nie leży w interesie żydów, a nawet wręcz przeciwnie. Ale to już opowieść może na inny czas i inne miejsce..
Cytat:
Stąd też zapewne światowa niechęć do nich.
..no na przykład Confused . Co więcej, to może być akurat najmniej bolesna z "niedogodności" jakie ich mogą znowu spotkać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agre




Dołączył: 01 Paź 2014
Posty: 767

PostWysłany: 13:37, 28 Lip '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
No chyba że stwierdzisz iż Narodu Polskiego już nie ma, w takim więc razie nie istnieje także racja stanu tego (wymarłego) narodu. Neutral

No co ja mam tu powiedzieć no po prostu klops xD
fajne pojecie mi przypomniałaś racja stanu dz wieki bo uleciało,
więc czy istniejący kraj realizujący swoja racje stanu obliguje się do płacenia jakichkolwiek bezprawnych roszczeń na podstawię wymuszenia rozbójniczego, w zamian za inwazje obcych wojsk?
po zapłaceniu tej kasy no to ... prywatyzacja państwa? rozbiór?
prawo jest po naszej stronie no ale nie, lepiej ubić ustawy które mogą nas przed tym uchronić.to czyją rację stanu oni realizują?

Cytat:
Cytat:
z drugiej strony żydzi mają dokładnie wyznaczony swój interes narodowy i go konsekwentnie realizują bo zaszkodzą każdemu obcemu interesowi lecz nie swojemu interesowi narodowemu.
Nie wiem czy wiesz -ale tak właściwie szkodzenie obcym narodom w żadnym wypadku nie leży w interesie żydów, a nawet wręcz przeciwnie. Ale to już opowieść może na inny czas i inne miejsce..
Cytat:


to ogromnie zagadnienie które wymaga ogromnej wiedzy w większości tajnej a ja jestem zwykłym korpo parobkiem więc nie posiadam takiej wiedzy
,po prostu staram się widzieć jak jest.

Cytat:
Stąd też zapewne światowa niechęć do nich.
..no na przykład Confused . Co więcej, to może być akurat najmniej bolesna z "niedogodności" jakie ich mogą znowu spotkać.


szczerze jako naród oni wypadają o x9999 lepiej oni rozproszeni po świecie nielubieni jebani z każdej strony mimo porażek potrafili się zorganizować i teraz ustawiają światowe Mocarstwo podczas gdy my nie potrafiliśmy obronić własnego podwórka i oddajemy sie za free, szczerze to po prostu żałosne, no i jestem w części zrozumieć dlaczego elyty spierdalają na judaizm hanuki palą i wchodzą tak sowicie w odbyty obcym bo zaprawdę trochę wstyd że mamy taki słaby naród, no dodam jeszcze że rząd wg mnie jest odzwierciedleniem rządzonego narodu najtańszych i najbliższych europie najemników.
staram się no obiektywnie ocenić nasz naród, a czym polska się może pochwalić ?
tym że walczyli na wojnach Monte casino, dywizjon 303 i byli dzielni no kurwa gratulacje ! mentalność kiboli z Widzewa ...
po prostu żal.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:40, 28 Lip '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Leh i inni: Wyrażają własną subiektywną opinię na temat związany ze sztuką.

@Oszczany piach/troglodyta 85 IQ: Łeeee łeeee łeeee! Osrałem się w majteczki z wkurwu, że ktoś pisz coś co mi się nie podoba! Łeeee! Z racji że jestem zapóźnionym umysłowo debilem, nie rozumiejącym na czym polega SUBIEKTYWNA OPINIA czy choćby METAFORA/SYMBOLIKA/ALEGORIA, będę wszystko traktował dosłownie i z takiej pozycji atakował.

Łeeee łeeee łeeeee! Mama kupa! Łeeee!

@Cwelmicloo: Brawo! Brawo! Mój poziom stary! Jesteś kimś z kim gotów się jestem utożsamiać, wszak reprezentujemy podobny poziom i poglądy co ja thumright Very Happy

Tak to mniej więcej wygląda. Nic dodać, nic ująć Wink
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:40, 28 Lip '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agre napisał:
Pogańska słowiańszczyzna to wg mnie ci co polowali na rodaków i ich sprzedawali w czasach przed mieszkiem.
słowiańszczyzna ===>slovakia ===> slave ===> niewolnik ( przypadek?, nie sądzę)
osobiście postrzegam to jako rejon skąd eksportowano niewolników w Europę stąd taka angielska nazwa tego rejonu były to głównie terytoria dzisiejszej polski chodź nie tylko
Nawet rodak rodaka łapał i sprzedawał rejon iście szlachetnych ludzi!
Zresztą tę geny protoplastów widać po dziś dzień jedni z pierwszych w europie się rozłożyliśmy bo zdrady itd.


Kwestia ciekawa i omawiana już kiedyś na forum, przynajmniej raz jak nie więcej. Problem w tym, że nie wiadomo czy to słowo "Słowianin" jest wtórne do "niewolnik", czy na odwrót? Nie zmienia to jednak faktu że przez długi okres, dzięki naszemu kochanemu chrześcijaństwu, Słowianin był tożsamy z niewolnikiem, wszak prawa jahwickie teoretycznie w średniowieczu już niewolnictwa zakazywały, ale tylko w stosunku do ludności chrześcijańskiej. Poganami natomiast można było do woli handlować, a że Słowianie byli najliczebniejszym ze wciąż nieschrystianizowanych ludów, to ich najczęściej brano.

Inna sprawa że Słowianie zawsze mieli raczej kłótliwe i anarchistyczne usposobienie, w przeciwieństwie do zdyscyplinowanych i spolegliwych z natury Germanów, co stwarzało trudności w wykształceniu długotrwałej i stabilnej państwowości, a kiedy juz takowa powstawała, to zazwyczaj pod obcym władcą (np. Rurykowicze na Rusi).

Nie zgodzę się natomiast z tobą że cechą typową Słowian jest zdrada, brak wspólnoty interesów i szeroko rozumiana prywata, bo to cechy ogólnie można by powiedzieć prawie całej populacji. To jest niedoskonałość ludzkiego charakteru przekraczająca wszelkie granice i bariery między narodami, zawsze się znajdzie w każdym narodzie jakiś zdrajca, interesant, kolaborant, oportunista, szabrownik czy eufemistycznie "dobry intrygant/strateg". Większość murzynów wysłanych potem w niewolę do Ameryki schwytali ich czarni bracia z państewek zajmujących się praktycznie tylko handlem niewolnikami z europejczykami. Niewykluczone że Słowianie też mieli spory udział w chwytaniu swoich braci, których potem sprzedawali żydowskim radinitom by ci odsprzedawali ich na dwory europejskie i do Kalifatu. Nawet dzisiaj nasi dumni lechici bez żadnych ogródek sprzedają swoje własne kobiety do burdeli w Niemczech czy innych krajach, ale to samo robią przecież i inne nacje.

Człowiek to ogólnie paskudna istota jest Rolling Eyes
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aniołek




Dołączył: 03 Mar 2019
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:50, 29 Lip '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chuizyren napisał:
" Z racji że jestem zapóźnionym umysłowo debilem, nie rozumiejącym na czym polega SUBIEKTYWNA OPINIA "
A twoja subiektywna opinia, jaka jest?

Cytat:
czy choćby METAFORA/SYMBOLIKA/ALEGORIA, będę wszystko traktował dosłownie i z takiej pozycji atakował.
...aha, czyli twierdzisz, że @Lech, używając takich zwrotów jak: "znakomity poeta, który jak nikt inny potrafił odwoływać się do pogańskiego ducha słowiańszczyzny, do polskich tradycji językowych, do dawnych słowiańskich wierzeń, wyobrażeń i mitów", "osoba o narodowości skrajnie "dalekiej" od Słowiaństwa potrafiła tak doskonale uchwycić i przekazać tego przaśnego i bogatego panteistycznego ducha", "ze środowiska naturalnego i kulturowego, inteligentny i wrażliwy człowiek jest w stanie wydobyć esencję i stworzyć dzieła wybitnie harmonizujące z genius loci i zeitgeist", "taka alchemia słowa i doskonałość formy właściwa jest właśnie dla kręgu kulturowego związanego z Bliskim Wschodem" — więc używając tych wyrażeń, użył w istocie metafory / alegorii? Te jego patetyczne zwroty to SYMBOLIKA tak? ..pardon- "symbolika" CZEGO??

Lech napisał:
Nie wyciągajcie, proszę, zbyt daleko idących wniosków z mojego postu Smile
A tu jakby kpił sobie z Easy_Ridera oraz astrit, prawda? Rolling Eyes No widząc z kim ma do czynienia, ewidentnie sobie kpi.


chuizyren napisał:
Tak to mniej więcej wygląda. Nic dodać, nic ująć
Nie, tak to nie wygląda. JESTEŚ KRETYNEM. <- Tak to wygląda.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agre




Dołączył: 01 Paź 2014
Posty: 767

PostWysłany: 11:11, 09 Sie '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Inna sprawa że Słowianie zawsze mieli raczej kłótliwe i anarchistyczne usposobienie, w przeciwieństwie do zdyscyplinowanych i spolegliwych z natury Germanów, co stwarzało trudności w wykształceniu długotrwałej i stabilnej państwowości, a kiedy juz takowa powstawała, to zazwyczaj pod obcym władcą (np. Rurykowicze na Rusi).

No i nic dodać nic ująć,
Cytat:
To jest niedoskonałość ludzkiego charakteru przekraczająca wszelkie granice i bariery między narodami, zawsze się znajdzie w każdym narodzie jakiś zdrajca, interesant, kolaborant, oportunista, szabrownik

Myślę że zdecydowanie wpływa na to poziom "dobrobytu" lub jego braku to trochę by nas usprawiedliwiało
.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8560
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:44, 09 Sie '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agre napisał:
Cytat:
Inna sprawa że Słowianie zawsze mieli raczej kłótliwe i anarchistyczne usposobienie, w przeciwieństwie do zdyscyplinowanych i spolegliwych z natury Germanów, co stwarzało trudności w wykształceniu długotrwałej i stabilnej państwowości, a kiedy juz takowa powstawała, to zazwyczaj pod obcym władcą (np. Rurykowicze na Rusi).

No i nic dodać nic ująć,
Cytat:
To jest niedoskonałość ludzkiego charakteru przekraczająca wszelkie granice i bariery między narodami, zawsze się znajdzie w każdym narodzie jakiś zdrajca, interesant, kolaborant, oportunista, szabrownik

Myślę że zdecydowanie wpływa na to poziom "dobrobytu" lub jego braku to trochę by nas usprawiedliwiało
.


Znaczy się chcesz powiedzieć ( tu się zwracam do @Azyrena ) że Germanie ( którzy są Słowianami ) byli w stanie stworzyć "długotrwałą stabilną państwowość" ? I podajesz co zrobił jakiś skandynawski ród na Rusi , ale nie podajesz co ci "Germanie" zrobili u siebie . Z tego co pamiętam to jako państwo to trochę późno zaistnieli bo dopiero w XIX wieku , natomiast jeśli chcesz mówić o czasach wcześniejszych to tam księstwo na księstewku , a ostatecznie tereny które odpowiadają za stworzenie Niemiec to tereny podbite w późniejszym średniowieczu takie jak Brandenburgia , Pomorze Przednie czy Prusy .
Wspomnę też o wojnie Henryka II z Bolesławem Chrobrym , wojnę która tak naprawdę dotyczyła schedy po Ottonie III , 1002 - 1018 która ostatecznie wyszła Polsce na plus , a Święte Cesarstwo Rzymskie nie wygrało bo było targane wewnętrznymi buntami w przeciwieństwie do Polski za panowania Bolesława Chrobrego . To jest bardzo ciekawe jak jakiś Słowiański Książę miał sił na kilkanaście lat wojny z Cesarzem "Imperium" , zapewne dlatego że wspierali go Germańscy Słowianie Wink .
Co najważniejsze Święte Cesarstwo Rzymskie było sztucznym tworem który nie wytrzymał próby czasu , ów twór był niestabilny politycznie .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:53, 09 Sie '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ileż razy ci można Ordel tłumaczyć że Germanie to nie Słowianie, bo mają inne mutacje DNA (R1b i I1 w przeciwieństwie do R1a), inną aparycje, inną kulturę materialną i inny język? Gdzie ty tutaj widzisz odsłowiańskie powiązanie? Jedyne co German łączy ze Słowianami to wspólne pochodzenie od Indo-europejczyków i wydzielenie się w odrębne grupy z 5-6 tyś lat temu.

Germanie tworzyli państwa już w V wieku, jak Frankowie Saliccy, Wizygoci i Ostrogoci (którzy byli GERMANAMI bo nawet do dzisiaj żyją Krymscy Goci posługujący się dialektem archaicznym niemieckiego - https://en.wikipedia.org/wiki/Crimean_Goths)

Możemy sie kłócić o to na ile potęga Słowian z dawnych lata została umniejszona, ale jak dla mnie to Germanie przez większość historii - nie obraź się - to byli jednak ciut silniejsi, o czym świadczy choćby to że to oni narzucili nam swoją religię i kulturę a njie na odwrót, i to oni, a nie my, napisali historię.

Zgodzisz się chyba że historię piszą zwycięży? Ale twierdzisz że historię napisali nam Germanie? Zwycięzca z reguły jest silniejszy, a przegrany jest słabszy? A więc sam odpowiedz sobie na pytanie jaki żywioł był silniejszy, Germanie czy Słowianie, bo te twoje historie o potędze Słowian i jednoczesne żalenie się na to ze nam historię napisali, to samo sobie przeczy, bo jakby Słowianie byli tak potęzni jak piszesz, to by im nikt historii nie napisał, tylko by oni sami sobie napisali i jeszcze by innym dyktowali? Co nie?

Słowianie mieli swoje atuty i talenty, ale jak widać Germanie mieli lepsze, a przede wszystkim moim zdaniem tym co germanom dało hegemonię to typowo germańska dyscyplina, metodyzm i bezwzględność w przeciwieństwie do silnych i bitnych - owszem - ale i kłótliwych i niezdyscyplinowanych Słowian. Wygrywa zawsze LEPSZY.
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aniołek




Dołączył: 03 Mar 2019
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:01, 09 Sie '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AZYREN TO DEBIL. i pedał —bo każdy pedał to debil.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Żydzi i pogańska słowiańszczyzna
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile