W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Polska Partia Internetowa czyli Projekt Pi  
Podobne tematy
Powstaje Partia Internetowa 
Polska Partia Internetowa czyli Projekt Pi2bez ocen
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
13 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Strony internetowe Odsłon: 2026
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
archetyp




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 86
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:22, 07 Mar '09   Temat postu: Polska Partia Internetowa czyli Projekt Pi Odpowiedz z cytatem

http://www.projektpi.pl
www.projektpi.pl/forum.html

Dzisiaj znalazłem ciekawy projekt który może doskonale posłużyć celem uświadamiania i działania w Rządzie RP, zobaczcie sami, ze strony głównej:

Przyłącz się do największego projektu tworzonego przez internautów. Zostań posłem na Sejm.

Projekt pi to największe przedsięwzięcie tego typu w historii polskiego internetu, a może i nawet globalnego. Jest w całości tworzony przez internautów. Celem projektu jest utworzenie pełnoprawnej partii politycznej, wytypowanie spośród jej członków kandydatów na posłów, a następnie udział w wyborach do Sejmu w 2011 roku.

Myślisz, że to nierealne ? W Polsce w wyborach do sejmu stosuje się próg wyborczy zwany również klauzulą zaporową - minimalny procent poparcia wyborców uprawniający komitet wyborczy do uczestniczenia w rozdziale mandatów. Biorąc pod uwagę możliwości i potencjał internetu jest to jak najbardziej wykonalne !


W przypadku wejścia Partii Internetowej do Sejmu w 2011 roku szansę otrzymania mandatu posła ma każdy zarejestrowany uczestnik projektu, który osiągnie wiek 21 lat przed wyborami. Kandydaci na posłów będą wybierani przez użytkowników projektu w trybie głosowania na stronie www.projektpi.pl

Kariera polityka stoi przed Tobą otworem ! Nie czekaj, przyłącz się do projektu pi już teraz !


Myślę że jako apostołowie prawdy powinniśmy się zainteresować tym tematem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rep




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 613
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:48, 07 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swietny pomysl.
To moze byc pierwszy krok do wprowadzenia demokracji bezposredniej.
Decyzja nalezy do czlonkow partii, a nie do wybranca/ przewodniczacego, ktory ladnie sie usmiecha i ma w d**e tych co glosowali na partie.

Przy zastosowaniu takiej formuly program moze odpowiedac temu co chca czlonkowie a nie temu co chce elita.

W efekcie moze powstac partia prawdziwie demokratyczna.

Widze tylko jeden problem - program.
Wyjsc moze byc kilka:
- czlonkowie rzucaja propozycje programowe i po osagnieciu odpowiednio wysokiego poziomu akceptacji (np 99%) punkt wchodzi do programu partii.
- czlonkowie ktorzy tworza grupy zblizone programowo zakladaja wlasna partie internetowa.
_________________
Referendum to inicjowanie dobrych oraz wetowanie wrogich nam ustaw. To sprawdzilo sie w Szwajacarii.
Skonczmy z partiokracja.
Demokracjabezposrednia.org

*Nie odpowiadam na posty lekcewazace i niskiego poziomu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:28, 07 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Partia prawdziwie demokratyczna w Polsce? Wink Wątpię. Na pewno nie teraz. Żeby wprowadzić coś co wyglądałoby jako tako na demokrację, trzeba na poczatku zrobić jedną rzecz. Zerwać konkordat z Kościołem. Kto miałby odwagę to zrobić? Internauci nie są wcale postępowi. A tutaj na tym forum wielu wręcz zacofanych. Mamy już chyba dosyć w Polsce polityków kretynów. Evil or Very Mad Ale może się mylę. Może są mądrzy ludzie w Polsce. Tylko muszą do tego jeszcze mieć odwagę w wyrażaniu poglądów i determinację w dążeniu do celu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
RaaQ




Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 144
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:38, 07 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lara,przelewaj swoj kato-maniakalny jad gdzie indziej. To nie miejsce na ten temat.


Odnoszac sie do treści. Myślę, że to bardzo rewolucyjny projekt, który może przynieść wiele w procesie przekształcania dzisiejszej modelu demokracji w demokrację bezpośrednią. Nie bądżmy jednak zbytnimi optymistami. Każda nowa idea potrzebuje kilku szyderców i krytykantów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:50, 07 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

RaaQ, lepiej być maniakiem słusznej idei, niż tchórzem i włazidupą jak nasi obecni politycy. A Ty, skoro jesteś taki mądry, spójrz na kraje które mają konkordat z Kościołem i na te które tego konkordatu nie mają. A zobaczysz różnicę. Jak wyglada życie w krajach laickich, a jak w katolickich. Im bogatszy Kościół, tym biedniejsze państwo. Zobacz i przekonaj się czy tak nie jest.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FreeG




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 387
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:57, 07 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laickie państwo polskie jeszcze długo będzie marzeniem. Mamy jedno z najbardziej zmanipulowanych religijnie społeczeństw, które na dodatek nie potrafi rozdzielić wiary i korporacji katolickiej. Dziwki zwane posłami potrzebują głosów, więc nie podejmują tematu znając statystyki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:39, 08 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Archetyp, przeczytałam wasz program i powiem że nie startujecie dobrze. Na pierwszym miejscu stawiacie zniesienie zakazu narkotyków. Błąd. Robicie sobie złą wizytówkę. To nie jest priorytet odnowy kraju. Będziecie mieć etykietkę narkomanów. Na pierwszym miejscu powinny być reformy, reformy i jeszcze raz reformy. Wyeliminować z budżetu to co nie jest dochodowe, nie służy podstawowym potrzebom społeczeństwa i zjada najwięcej pieniędzy. KONKORDAT. Z takim postulatem można startować, a nawet trzeba. I zdobędziecie sobie poparcie inteligentnych ludzi. Chciałam się zarejestrować, ale nie podpiszę się pod narkotykami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:20, 09 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jasne jasne.
taka np. wikipedia też jest "projektem tworzonym przez internatów" Smile
niby wszystko jest jawne itp.. ale że kontroluje ja tajna klika to dodawać chyba nie trzeba?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
absolutarianin




Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 222
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:37, 09 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
jasne jasne.
taka np. wikipedia też jest "projektem tworzonym przez internatów" Smile
niby wszystko jest jawne itp.. ale że kontroluje ja tajna klika to dodawać chyba nie trzeba?


Słuszna uwaga. Na początku wydało mi się to fajną ideą i rzuciłem nawet kilka, bliskich mi liberalnych pomysłów. Nasuwa się jednak pytanie, kto tam pociąga za sznurki? Kto będzie decydował o ostatecznym charakterze programu, czy regułach jego budowania? Kto jest beneficjentem całej inicjatywy? I tu pojawia się wielki znak zapytania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
absolutarianin




Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 222
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:56, 20 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten projekt już u mnie przepadł przez swoją ignorancję i niekompetencję.
Jak można wywalczyć sobie artykuł na głównej stronie onetu i nie rozbabrać wcześniej stronę internetową?
Nawet jej nie wypozycjonowali i wyskakuje w google jakieś badziewie!!!
Totalna klapa, z takim podejściem oni nie wejdą nawet w 2020 roku na listy wyborcze.
_________________
"Na szczęście wszelakie - serce trza mieć jednakie" J.Kochanowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
spaceship




Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 106
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:05, 21 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

absolutarianin napisał:
Ten projekt już u mnie przepadł przez swoją ignorancję i niekompetencję.
Jak można wywalczyć sobie artykuł na głównej stronie onetu i nie rozbabrać wcześniej stronę internetową?
Nawet jej nie wypozycjonowali i wyskakuje w google jakieś badziewie!!!
Totalna klapa, z takim podejściem oni nie wejdą nawet w 2020 roku na listy wyborcze.


Faktycznie jeśli chodzi o strone to badziewie pierwsza klasa... nawet na zwykłych ramkach w kodzie HTML przy minimum wiedzy można stworzyć estetyczną, dobrze działającą stronkę.
A co do programu to mnie też odrzucają narkotyki ... to wydaje się niepoważne... tyle jest do zrobienia... ale w polityce modne są tematy populistyczne i zastępcze. Oni robią to samo... i jak im mam uwierzyć... polityka to jedne wielkie g...wno.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DarkTech




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 1218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:26, 21 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Admin forum tej partii ma nick ~pejot. Kojarzy mi się to tak: P.J = Palikot Janusz. Laughing
_________________
Prawda nieraz jest bardzo trudna do ustalenia, ale nigdy nie jest tak niedostępna jak wówczas kiedy jest niewygodna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
absolutarianin




Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 222
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:04, 21 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż, ja tam jestem pragmatykiem. Niech sobie i debatują nad marychą, liczy się efekt końcowy. Jeżeli daliby radę zlikwidować przymus ZUS, ministerstwo pracy i socjalu, rozwiązać konkordat, obniżyć podatki, to te drobiazgi mogą sobie być. Może być i marycha dozwolona i małżeństwa homoseksualne zakazane/dozwolone.
Mnie naprawdę wisi, czy mój sąsiad ożeni się ze swoim psem, byleby ktoś wziął się za to marnotrawstwo i machloje przy publicznej kasie!
Ale oni nie dadzą rady, bo tu potrzeba czegoś więcej niż umiejętności zrobienia działającego forum. Potrzeba myślenia strategicznego. A tym się nie wykazali w kontekście tego artykułu na onecie.
_________________
"Na szczęście wszelakie - serce trza mieć jednakie" J.Kochanowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Raynold




Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 339
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:15, 25 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktem jest, że niektóre tam dyskusje są tak badziewne że aż śmieszne Laughing Zauważmy jednak że są to w większości ludzie nawet nasto letni więc nie można od nich wymagać zbyt wiele. Sam fakt że oderwali się od TV i gier jest czymś pozytywnym Smile
I o ile nie pójdą w ślady swoich starszych politykierskich guru, nie zostaną przejęci przez karierowiczów lub służby a poprowadzeni przez ludzi etycznych i propolskich to jeszcze o nich usłyszymy dużo Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
WiZa




Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 29
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:04, 25 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może tak „Prawda 2”, tu przynajmniej ścierają poglądy i rodzą dyskusje. W ten sposób można wypracować pewien model ustrojowy i zmienić chorą demokrację w coś co byłoby nie dla „elit”, a dla ludzi którzy codzienną własną pracą utrzymują nasz kraj. Jak dotąd płacimy słono za wszystko, nie mając najmniejszego wpływu na to gdzie i na co wydawane są nasze pieniądze. Niemal wszyscy mamy świadomość, że nasz dorobek jest rozkradany, a politycy mają pełne gęby demokracji, a ostatnio również miłości do ludu...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
suspenser




Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 669
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:49, 28 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nazywajmy rzeczy po imieniu - w Polsce nie ma demokracji - jest partiokracja.

Trzeba działać, żeby zmienić system w prawdziwie demokratyczny (pewnym przybliżonym wzorem może być Szwajcarski).

Zastanawiałem się jak powinien wyglądać system głosowania ws danej ustawy przez internet i wydaje mi się, że jedyną możliwością, żeby wyniki podawane przez system zliczjący były prawdziwe i nie do zmanipulowania jest opcja jawności głosu ( tzn. PESEL i informacja czy był za czy przeciw widoczne w dostępnym pliku z wynikami ).
Wtedy każdy z dowolnego miejsca (bez żadnego logowania) mógłby sprawdzić czy system nie oszukuje i nie zmienił jego głosu z tak na nie.

Jakie macie pomysły w tej kwestii ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
yogi




Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 83
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:10, 31 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DerkTech

mnie ten Pejot kojarzy się raczej z pejotlem Smile

a dyskusje faktycznie są marne, co niektórzy są tak zacietrzewieni, że żadne inne podejście do tematu się nie liczy tylko to własne. Wiele na razie nie zdziałają.
Na prawdzie2 nawet dyskusja o UFO jest lepsza niż to co tam wypisują.

WiZa napisał:
A może tak „Prawda 2”, tu przynajmniej ścierają poglądy i rodzą dyskusje. W ten sposób można wypracować pewien model ustrojowy i zmienić chorą demokrację w coś co byłoby nie dla „elit”, a dla ludzi którzy codzienną własną pracą utrzymują nasz kraj. Jak dotąd płacimy słono za wszystko, nie mając najmniejszego wpływu na to gdzie i na co wydawane są nasze pieniądze. Niemal wszyscy mamy świadomość, że nasz dorobek jest rozkradany, a politycy mają pełne gęby demokracji, a ostatnio również miłości do ludu...


WiZa ja myślę, że na prawdzie2 są ludzie innego pokroju i zainteresowania.
Szybko by nas usunięto. Co nie znaczy, że nie można spróbować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:02, 20 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obserwuję ich, co czas jakiś i po momentach, gdzie rozumek adminów zabija wiele pomysłów, pojawia się tam jakaś perełka.
Proszę zwrócić uwagę na to, co się wykluło w temacie Credo. Pomysł ciekawy, ciekawe, do czego to ich zaprowadzi ? Barter w formie kuponów, tak że można się nimi posługiwać.
Cytat:
System drukowanych kuponów rabatowych Credo jest oparty na sprawdzonym, włoskim systemie SCEC. Polega on na wzajemnym udzielaniu sobie kwotowych rabatów poprzez wymianę kuponów rabatowych. Wielkość udzielanych rabatów zależy wyłącznie od uczestnika programu, jednak najniższy nominał kuponu rabatowego to 5 Credo.
Użytkownicy programu mają pełną swobodę w dysponowaniu Credo, w sposobach ich użycia.
W interesie każdego uczestnika programu leży, by jak największa liczba firm i osób prywatnych przystąpiła do programu.
Każda chętna osoba może być przedstawicielem lokalnym

Drugi temat, który się tam "gotuje" to: Reformy Polski a polityka monetarna państwa.
To u nich najpopularniejsza strona. Coś się zaczyna tam burzyć, ciekawi mnie dokąd to zaprowadzi ?
Cytat:
....
Juz na okladce, prezentujacej ksiazke o ktorej mowa ( „ Euroniewolnicy” - Euroschiavi ), adw. Della Luna pisze:

DLUG PUBLICZNY jest wymyslem politykow i bankierow i istnieje po to, by wzbogacac akcjonariuszy ( tj. prywatnych wlascicieli ) Banku Centralnego ( tu: wloskiego ) i CBE - Centralnego Banku Europejskiego.

W przeszlosci banki dokonywaly emisji banknotow, ktore mialy swoje pokrycie w zlocie i jednoczesnie banki emisyjne zobowiazywaly sie do wymiany banknotow na zloto oraz pokrywaly koszty emisyjne tych banknotow.
Dzisiaj banknoty nie maja pokrycia w zlocie, nie sa wymienialne na zloto, koszt ich emisji jest praktycznie zerowy, ale zarobek z emisjii ( zwany senioratem ) jest dla dokonujacego emisji ogromny: wynosi 100 % wartosci NOMINALNEJ srodkow pienieznych ( tj. tej, jaka jest napisana na banknocie czy nadawana pieniadzom elektronicznym ).
Kiedy panstwo zwraca sie do banku centralnego o pieniadze na potrzeby panstwa, placi za ich otrzymanie NIE koszt druku, a WARTOSC NOMINALNA , ktora pokrywa obligacjami czyli zobowiazaniami, ze sciagnie w tym celu podatki ( stale wyzsze ) od przedsiebiorstw i prywatnych obywateli.
Wszystko to odbywa sie ( tu: w UE ) poprzez EBC – Europejski Bank Centralny - MONSTRUM PRAWNE stworzone na podstawie Traktatu z Maastricht i wolne od wszelkiej demokratycznej kontroli – niczym prawdziwe, niezalezne od nikogo panstwo”.

Ewa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Arwena




Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 593
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:59, 20 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakbym mial precyzowac jakis program to na pewno znalazloby sie w nim;

- ujednolicenie systemu emerytalnego, likwidacja KRUS
- opodatkowanie wszystkich podmiotow na jednolitych zasadach przy stawce nie przekraczajacej 20% z wprowadzeniem wysokiej kwoty wolnej od podatku dla osob fizycznych
- wystapienie z umow i zobowiazan dofinansowywania kosciolow zwiazkow wyznaniaowych (konkordat)
- prywatyzacja sluzby zdrowia i obnizenie podatkow o skladke zdrowotną (jak ktos prowadzi niezdrowy tryb zycia sam zaplaci wiecej)
- ograniczenie interwencjonizmu panstwowego w zycie gospodarcze i spoleczne

zarzadzilbym:
- rzetelny raport dot. naszych korzysci uczestnictwa w UE
- wycofanie polskich wojsk z obcych terytoriów

wspieralbym:
- niezależną energetykę, wykorzystywanie i finansowanie przez państwo odnawialnych żródel energii z celem strategicznym niezaleznosci energetycznej i dostarczenia do gospodarstw domowych podstawowej porcji energii za darmo (obywatel placilby za kWh przekraczajace limit ustanowiony tak że 4 osobowa rodzina racjonalnie gospodarująca energią nie musiałaby dopłacać)
- naukę i niezależne szkolnictwo poprzez bony edukacyjne (każdy posyła swoje dziecko do szkoły z programem jaki uznaje za najbardziej zgodny ze swoim sumieniem i oczekiwaniami, pieniądze idą za uczniem/studentem, z zalożeniem, ze panstwo finansuje wiekszą częsć ale nie calość), szkoły pozostają państwowe, ale mają dużą lub pełną swobodę w tworzeniu programu nauczania
- wlasna walutę i silne rezerwy banku centralnego w kruszcach


nie wykluczałbym:
- wystapienia z EU (z zachowaniem traktatu z Schengen), jezeli kierunek rozwoju EU nie bylby zgodny z interesami naszych obywateli, a bilans korzysci bylby mniejszy od tych na które jestesmy zapracowac samodzielnie
- wprowadzenie wysokiej stawki podatku od bardzo wysokich dochodów osobistych np pow 1 mln PLN rocznie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Arwena




Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 593
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:08, 20 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

suspenser napisał:

Zastanawiałem się jak powinien wyglądać system głosowania ws danej ustawy przez internet i wydaje mi się, że jedyną możliwością, żeby wyniki podawane przez system zliczjący były prawdziwe i nie do zmanipulowania jest opcja jawności głosu ( tzn. PESEL i informacja czy był za czy przeciw widoczne w dostępnym pliku z wynikami ).
Wtedy każdy z dowolnego miejsca (bez żadnego logowania) mógłby sprawdzić czy system nie oszukuje i nie zmienił jego głosu z tak na nie.

Jakie macie pomysły w tej kwestii ?


Jest jedna slabosc - sprawdzisz swoj PESEL i swoj glos - ale nie masz zadnej gwarancji, ze nie pojawilo sie 10 fikcyjnych peseli, albo peseli umarlaków
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
archetyp




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 86
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:38, 20 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarondo napisał:
Obserwuję ich, co czas jakiś i po momentach, gdzie rozumek adminów zabija wiele pomysłów, pojawia się tam jakaś perełka.


Masz rację i dlatego przyjaciele potrzebujemy więcej świadomych osób uczestniczących w projekcie PI, zapraszam Cię jarondo i innych z prawdy do uczestniczenia w dyskusji Smile


jarondo napisał:
Proszę zwrócić uwagę na to, co się wykluło w temacie Credo. Pomysł ciekawy, ciekawe, do czego to ich zaprowadzi ? Barter w formie kuponów, tak że można się nimi posługiwać.


Pomóżcie nam, chcemy się przebić z tym pomysłem (by został sztandardowym postulatem partii PI) i rozwijać projekt Credo.

viewtopic.php?p=96018#96018

jarondo napisał:
Drugi temat, który się tam "gotuje" to: Reformy Polski a polityka monetarna państwa.

To u nich najpopularniejsza strona. Coś się zaczyna tam burzyć, ciekawi mnie dokąd to zaprowadzi ?


Tak się składa że miałem zaszczyt założyć ten temat i przyczynić się do owej burzy, kiedy informowałem Was na forum prawdy o pomyśle w tym temacie, parę osób po początkowym entuzjazmie w końcu sceptycznie podeszło do projektu PI.

Jednak jak sam zauważyłeś jarondo ziarno wykiełkowało, potrzebujemy więcej siewców i ogrodników którzy zadbają by plony były obfite Smile

Zapraszamy, dołączcie do nas.

http://www.projektpi.pl/forum.html?func=showcat&catid=97
_________________
Wyrwij murom zęby krat
Zerwij kajdany połam bat
A mury runą runą runą
I pogrzebią stary świat!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Arwena




Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 593
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:25, 21 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

archetyp napisał:
Pomóżcie nam, chcemy się przebić z tym pomysłem (by został sztandardowym postulatem partii PI) i rozwijać projekt Credo.

viewtopic.php?p=96018#96018


Zapraszamy, dołączcie do nas.

http://www.projektpi.pl/forum.html?func=showcat&catid=97



Chwali się bardzo!!
zapoznaje sie bliżej z tematem. Credo jest zblizone do koncepcji Project Venus - w tym sensie ze de facto jest to darmowa, bezgotowkowa, barterowa wymiana uslug i dóbr. O ile z uslugami łatwiej - to calkowitej darmowj wymiany dóbr przyczepi się urząd skarbowy od razu...

tak naprawde projekt mialby szanse gdyby wystartowal w szerszym gronie znajomych majacych wlasne biznesy. Problem w tym ze nie kazdy z nas cos produkuje , lub swiadczy uslugi. Bedac na garnuszku korporacji wielu ludzi nie ma szansy byc uczestnikiem Credo nawet jesli popieraja ta idee. Dochodzi jeszcze kwestia zabezpieczania kuponow przed falszowaniem i bezpieczenstwa systemu elektronicznych transferow/rachunkow Credo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
slidexman




Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 828
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:58, 21 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WiZa napisał:
A może tak „Prawda 2”, tu przynajmniej ścierają poglądy i rodzą dyskusje. W ten sposób można wypracować pewien model ustrojowy i zmienić chorą demokrację w coś co byłoby nie dla „elit”, a dla ludzi którzy codzienną własną pracą utrzymują nasz kraj. Jak dotąd płacimy słono za wszystko, nie mając najmniejszego wpływu na to gdzie i na co wydawane są nasze pieniądze. Niemal wszyscy mamy świadomość, że nasz dorobek jest rozkradany, a politycy mają pełne gęby demokracji, a ostatnio również miłości do ludu...


zgadzam się, demokracja to słaby system

myślę, że filarem partii powinna być nowa zwięzła konstytucja
wprowadzająca republikę (nie demokrację) jako system polityczny
z małą ilością ministerstw i urzędników
z walutą opartą na złocie
z podatkiem pogłownym
oczywiście każdy by odpowiadał sam za to co spożywa
więc nie trzeba by było nic legalizować Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:35, 23 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ZADLUZENIE ( i publiczne i prywatne - kazdego z nas ) jest sprzeczne z prawem, a wiec jako takie NIE ISTNIEJE.

Tak wiec wszelkie kredyty ( kazdego z nas ) nie podlegaja splatom i nie moga byc od nich pobierane odsetki.

Banki nie daly nikomu pieniedzy, daly TYLKO niby-pieniadze i to stoi jak wol napisane w Konstytucji PR , w ustawie o NBP i w dyrektywie Parlamentu Europejskiego ( ktore przytoczyl Blundi ).
Jestesmy wiec winni bankom to, co dostalismy, czyli niby-pieniadze. Kazdy wiec moglby wpisac cyferke w komputer i przeslac ja bankowi w formie zwrotu tego, co dostal.
Ten "zart" uzmyslawia, mam nadzieje, skale przekretu ....

Teraz zadajmy sobie pytanie:
dlaczego prawo nie jest egzekwowane ????? ...
…......
… dług (publicznyi prywatny) jest legalny wg prawa bankowego, nie jest legalny wg kodeksu karnego i konstytucji.
Bez mocnej woli politycznej nie anulujesz tego, ale proces "w sprawie" byłby mocno medialny.

http://projektpi.pl/forum.html?func=view.....;start=280
MOCNE. Kto pierwszy się postawi ?
Keva cytuje: Euroniewolnicy” - Euroschiavi , adw. Della Luna
Zna to któś ? Nic nie można wugooglać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Strony internetowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Polska Partia Internetowa czyli Projekt Pi
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile