W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Koniec dopalaczy  
Podobne tematy
Stop Dopalaczom216
Dopalacze 1 - Rząd 025
Jak mówił prorok - Nie będzie niczego8
Pokaz wszystkie podobne tematy (6)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 2337
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:37, 13 Lut '09   Temat postu: Koniec dopalaczy Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Zakaz handlu tzw. dopalaczami wprowadza nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, którą w czwartek wieczorem przyjął Sejm.

Za uchwaleniem noweli było 404 posłów, przeciwnych - 5, a 2 wstrzymało się od głosowania.

Początkowo nowela - zgodnie z wytycznymi UE - miała zakazywać handlu tylko "dopalaczami" zawierającymi benzylopiperazynę (około 10% siły działania amfetaminy). Podczas prac sejmowej komisji zdrowia posłowie zgłosili do niej poprawkę, która zakazuje rozprowadzania także 17 innych substancji pochodzących z roślin występujących w Ameryce Południowej i Środkowej oraz w Azji.

Urząd Komitetu Integracji Europejskiej wydał na razie negatywną opinię do projektu ustawy. Jak mówiła PAP rzeczniczka Urzędu Monika Janus-Klewiado, do projektu nie dołączono badań i ekspertyz potwierdzających szkodliwość dla zdrowia niektórych substancji. - Jeżeli zostaną one załączone, to nowy projekt ustawy trafi do zaopiniowania przez naszych prawników - dodała rzeczniczka UKIE.

Wiceminister zdrowia Jakub Szulc informował, że rząd będzie występował do Komisji Europejskiej, by uznała za zasadne ograniczenie używania substancji, które zapisano w ustawie.

Z kolei inny wiceminister zdrowia Adam Fronczak podkreślał w rozmowie z PAP, że "uzasadnienie projektu zostanie rozszerzone". - Myślimy, że UKIE nie będzie już miało wątpliwości - powiedział. Zaznaczył, że szkodliwe dla zdrowia substancje, które znajdą się w załączniku znowelizowanej ustawy, będą mogły być używane do badań naukowych, w medycynie oraz w przemyśle.

W Polsce działa kilkadziesiąt sklepów z "dopalaczami", które mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia. Pod koniec sierpnia pierwszy sklep otwarto w Łodzi, wcześniej te same substancje od dwóch lat były oferowane za pośrednictwem internetu. Przedstawiciele importera używek przekonują, że "dopalacze" są "legalną alternatywną dla niebezpiecznych substancji narkotycznych".

Lubelska prokuratura sprawdza, czy doszło do przestępstwa narażenia życia lub zdrowia mieszkanki Lublina, która kupiła "dopalacze" i po ich spożyciu poczuła się źle. Zlecono kolejną opinię biegłych w tej sprawie.

Postępowania prowadzą także prokuratury w Poznaniu i Łodzi. Śledczy badają m.in. czy oferowane substancje nie stanowią zagrożenia dla zdrowia. W około 60 sklepach z dopalaczami prowadzone są kontrole koordynowane przez urzędy skarbowe.

Na stronie internetowej - www.dopalaczeinfo.pl - można znaleźć szczegółowe informacje m.in. o tym, co to są "dopalacze" oraz jakie zawierają substancje i czy mogą być one niebezpieczne dla zdrowia.





http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,S.....;_ticrsn=5
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Krzysiak




Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 410
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:08, 13 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mają się czym zajmować, naprawdę.. Wypieprzyć tych wszystkich idiotów z sejmu
_________________
Nikt nie ma monopolu na prawdę
www.chomikuj.pl/Filmyprawdy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Waldek




Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 1253
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:49, 13 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Lubelska prokuratura sprawdza, czy doszło do przestępstwa narażenia życia lub zdrowia mieszkanki Lublina, która kupiła "dopalacze" i po ich spożyciu poczuła się źle. Zlecono kolejną opinię biegłych w tej sprawie.


Ja kiedyś jak wypiłem za dużo wódki, to też poczułem się źle. Czy prokuratura też zajmie się sprzedawcą tej wódki, którą na własne ryzyko kupiłem?

PARANOJA Exclamation
_________________
Waldek1984.info
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:22, 13 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to chyba było dopiero pierwsze czytanie projektu?

czy juz przyjeli ta ustawę?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Volv




Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 107
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:22, 13 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Delegalizują, bo pod wpływem tego można sobie zrobić krzywdę. Do cholery, to dlaczego nawet nie mrukną o delegalizacji alkoholu? Bo kasę z tego mają ogromną... Szlag człowieka normalnie trafia.

Kupowałem tam salvię divinorum, nigdy nie stało się mi, ani znajomemu który to pali, nic złego. Po alkoholu owszem. I niech mi ktoś powie, że to nie jest paranoja.

Bimi napisał:
to chyba było dopiero pierwsze czytanie projektu?

czy juz przyjeli ta ustawę?


Bimi z tego co ja słyszałem, to ostateczne zakończenie sprawy ma nastąpić 28 lutego.
_________________
Więcej zrozumiesz patrząc oczami zamkniętymi. Więcej dostrzeżesz, mając otwarty umysł.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:05, 13 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak myślałem.

Nie było to żadne głosowanie nowelizacji ustawy a jedynie głosowanie nad przyjęciem "Sprawozdania Komisji o projekcie ustawy o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii".
http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/glosowania?OpenAgent&6&35&34

Nasze media to gorzej ściemniają niż za komuny.

Jakby ktoś się zastanawiał kto był przeciw temu sprawozdaniu, oto lista wszystkich pięciu śmiałków:
Cytat:
Balicki Marek
Celiński Andrzej
Sierakowska Izabella
Filar Marian
Lis Bogdan
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Hunahpu




Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 193
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:55, 13 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marek Balicki to jeden z najbardziej myślących rządzących jacy teraz są. Szkoda, że nie jest już ministrem zdrowia. W czasie obrad mówił coś o depenalizacji marihuany to nagle ktoś na niego krzyknął, że "Nie będzie legalizacji!" Jebusy, same nie wiedzą co znaczą jakie pojęcia prawne.
_________________
Jam jest Hunahpu!

Jak można twierdzić, że "BÓG" nie istnieje i twierdzić, że samemu się jest?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Koniec dopalaczy
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile