W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Broń palna jest dla ludzi. Fakty i mity   
Podobne tematy
Zakazy posiadania broni 269
Strzelectwo sportowe a pozwolenie na broń 17
Sposób na rozbrojenie amerykańskich obywateli11
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
22 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 27185
Strona:  «   1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
toto




Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:15, 21 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:
qweq3 napisał:


Miałem ci odpowiedzieć szeroko, ale ograniczę się do jednego:


Pomijam wypowiedź qweq3 bo momentami była "nieco" napastliwa.

goral_ napisał:

jak widać większość fanów dUPRu ma nie równo pod sufitem.
I zapytam: dlaczego samodzielnie się boisz myśleć?
Czy to aż tak trudne?


Chyba tego nie zauważyłeś ale nawołujesz do tego czego sam nie robisz.
Czytając Twoje teksty (nie wszystkie) odnoszę wrażenie, że powtarzasz slogany już dawno wypowiedziane i nic nie wnoszące do dyskusji.

Nie ma powodu, aby zakładać, że wszyscy ludzie to nieodpowiedzialni debile. Wprowadzenie powszechnego dostępu do broni palnej, musiałoby pójść w parze ze zmianą całej masy innych przepisów i przede wszystkim z uświadomieniem im, ze odpowiadają za swoje czyny.
Oczywiście, że istnieje ryzyko, że będą z tego problemy, ale jeżeli pójdziemy Twoim tokiem rozumowania, to pamiętaj, że każde nowe prawo jazdy do potencjalny zabójca na drodze, każdy sprzedany nóż to potencjalny nożownik w ciemnym zakamarku, przykłady można mnożyć.
Ludzie jako jednostki zachowują się racjonalnie (w przygniatającej większości), a tłum, często (też w przygniatającej większości) zachowuje się nie racjonalnie, oczywiście i dla tego stwierdzenia znajdziesz odstępstwa od reguły.

Osobiście uważam, że w jakiejś dłuższej perspektywie czasowej, należy stopniowo znosić idiotyczne przepisy, które zakładają, że ludzie są nieodpowiedzialnymi debilami i należy ich wszystkich krótko trzymać za mordę, niestety takie przesłanie płynie z Twoich wypowiedzi i argumentacji. Idąc dalej, Ty też podlegałbyś pod to "prawodawstwo" i co zgadzasz się, aby to prawo Ciebie też traktowało jak narwanego, niedouczonego i nieodpowiedzialnego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
qweq3




Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 83
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:38, 21 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@goral


Cytat:
Jak wyżej - zadaj sobie trud i pozbieraj statystyki z roku poprzedniego - policyjne z USA są jawne. Owszem jak mi ktoś przedstawi statystyki z terenów gdzie jest zezwolenie na broń a przestępstwa np. z NY...


google: crime statistics + gun control law

Widac, sam nie zadales sobie nawet tego trudu.
Jedyny sukces kontroli broni to mniejsza liczba samobojstw.
LAL !!! Ale osiagniecie!

Cytat:
Cytat:

"Dziwi mnie twoje twierdzenie, ze gdyby kazdy mial pistolet to zaczalby zabijac. Skad taki poglad?"


Z doświadczenia.Polacy to obecnie naród zestresowany, któremu natłuczono do głów, że jest narodem wybranym.


Leze ze smiechu Very Happy
Czlowieku, jakie to do cholery masz doswiadczenie? Robisz z siebie idiote? Przeciez wszyscy (poza bimim) zyjemy w tym kraju i wiemy jak jest a ty mi pierniczysz o jakims doswiadczeniu.
Komu natluczono, ze jest narodem wybranym? Japierdziu, pierwszy raz sie spotykam z taka teza, choc zyje w tym kraju nie od dzis.

Cytat:
Zrozum, ja czytam newsy z Polski gdzie ludzie celowo potrącają pieszych by ich nauczyć jak należy chodzić po ulicy...


Aha, czyli to twoje "doswiadczenie" polega na czytaniu newsow?
A nie mozesz pojac w tej swojej pustej glowie, ze w newsach zazwyczaj takie wiadomosci sie podaje? Przeciez nie od dzis wiadomo, ze media wola napisac jak samochod wpieprzyl sie w przystanek autobusowy niz, ze 99% spoleczenstwa nie powoduje wypadkow.

Sorry, ale jestes jak rozchisteryzowani emeryci, ktorym TV tak wypralo mozg, ze bali sie wsiasc do karetki bo obawiali sie podania pavulony, a przeciez to byl tylko jeden taki przypadek z Lodzi.

No ale coz, widac, ze jestes wystraszony.

Cytat:
Jak myślisz, jeśli taki będzie mieć bron to nie będzie na ulicy gówniarza uczyć gdzie ma papierek wyrzucić?
Skoro sama policja nadużywa broni, co chwila czytasz o postrzałach o śmierci niewinnych osób zastrzelonych przez policje - a ty chcesz to dac w ręce sfrustrowanego społeczeństwa?


Tak, bron a jazda samochodem sa naprawde spojne.

Sorry, ale np w Egipcie kierowcy nigdy nie zwazaja na pieszych- nikt jakos nie narzeka, spoleczenstwo znalazlo swoje metody przechodzenia na druga strone ulicy.
Wypadki sa tak samo rzadkie jak w polsce.

I juz widze tych ludzi, po szkolach, ktorzy maja rodziny, prace, ktorzy beda naduzywac broni by trafic do wiezienia. Tak, ludzie nie maja co do roboty tylko sie bic, wyzywac, siedziec w wiezieniu...
tak, jasne, moze w kregu twoich znajomych.

Cytat:
Codziennie zdarzają się postrzelenia z wiatrówki, te poważniejsze czasem przenikają na pierwsze strony gazet - zapraszam do statystyk i lokalnej prasy.

Codziennie zdarzaja sie samobojstwa- ZAKAZMY SAMOBOJSTW !!! Strata 300 idiotow rocznie to przeciez niewyobrazalna strata dla 40mln spoleczenstwa !!

Postrzelenia z wiatrowki sa efektem niewlasciwego nauczenia potomstwa obchodzenia sie z ta bronia. U mnie tez bylo jedno postrzelenie wiatrowka. Zawsze sa jakies straty.
Na calym swiecie codziennie sa postrzelenia wiatrowka.

Cytat:
Najsłynniejszym był starszy pan który z wiatrówki ostrzelał gówniarzy zakłócających mu spokój pod oknem - sądzisz, że jak by zamiast wiatrówki miał broń palną nie użył by jej?

Tak, tak dokladnie sadze, poniewaz jesli wiatrowka slabo bije to moze mu co najwyzej ubranie przebic. Strzal z wiatrowki jest dyskretny, z broni palnej nie.
Po drugie- wariat by zostal zdjety w ciagu 5 sekund przez inna osobe.
Akcja-reakcja, proste.

Cytat:
Niedawno była sprawa debili jeżdżących ulicami i strzelających z wiatrówki do przechodniów w jakimś mieście w Polsce.


I co? Przechodnie nie strzelali do nich?? A to czemu??
Bo byc moze byli bezbronni?? : (

Cytat:
Takich zdarzeń jest dziesiątki dziennie w Polsce,

Setki a nawet tysiace !!!
Szkoda, ze jakos nikt ich nie widzi- lokalne serwisy internetowe, lokalne prasy- nikt o tym nie pisze, bo widocznie nie zdarzaja sie tak czesto.

Histeryzujesz jak emeryt z pavulonem, ktory bal sie wsiasc do karetki.

Cytat:
większość nawet nie zgłoszona, bo często ofiara po prostu ucieka - w przypadku broni palnej nie będzie mieć szans na ucieczkę.


Hahahahah, czyli gdy sprawca napadu na dom ucieknie- rowniez sie tego nie zglasza na policje tak?? Panie wladzo, bo sprawca uciekl Sad

Sorry, ale nie uwierze, ze przechodzien zostal ostrzelany i nie zglosil tego na policje (policja wzmaza patrol wtedy).

A pomyslales co by bylo, gdyby sprawcy mieli swiadomosc, ze przechodnie maja bron?
Bo tutaj jej nie mieli...

Sorry, ale ty nawet logicznych wnioskow nie potrafisz wysnuwac.


Cytat:
Owszem, ale mając pistol.et co jest lepsze i sprawniejsze? Wyjąć klucz do kół to stara czasu poza tym kierowca mógłby odjechać. A nie sadze by rzut kluczem do kół był na tyle skuteczny jak wystrzał z pistoletu.


Ale ty masz chory leb, czlowieku, kierowcy beda sie strzelac na ulicy? Ciebie juz totalnie popier****o. W polsce rzadko sie bojki zdarzaja o tego typu sprawy, poniewaz moga zostac zgloszone do prokuratury, a ty tutaj o strzelaninach gadasz... : o

Masz naprawde chory leb, za duzo GTA- serio.
Przestan grac w GTA i zaczniesz myslec normalnie.



I NA ZAKONCZENIE

Jesli twierdzisz, ze w przypadku posiadania broni 1 promil spoleczenstwa bedzie w stanie zastraszyc reszte to gratuluje glupoty.
Poczytaj sobie co sie dzialo niejednokrotnie w USA, gdy chocby napadano na bank

http://www.fff.org/freedom/fd0211f.asp

obywatele rozstrzelali takich bandziorow na czesci pierwsze.
Ale takie boi dupy jak ty sa przekonane, ze cale rodziny beda sie wybierac do sklepow po bron by sobie postrzelac do przechodniow.

Sorry, ale zdenerowane spoleczenstwo w UK takich gagatkow odstrzeliwalo w pierwszej kolejnosci- bo chcieli miec spokoj.

EOT
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:45, 21 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

qweq3 napisał:
@goral


Cytat:
Jak wyżej - zadaj sobie trud i pozbieraj statystyki z roku poprzedniego - policyjne z USA są jawne. Owszem jak mi ktoś przedstawi statystyki z terenów gdzie jest zezwolenie na broń a przestępstwa np. z NY...


google: crime statistics + gun control law

Widac, sam nie zadales sobie nawet tego trudu.
Jedyny sukces kontroli broni to mniejsza liczba samobojstw.
LAL !!! Ale osiagniecie!


EOT


Dyskusja z prowokatorem , lub eunuchem nie ma sensu.
Może być jeszcze przypadek kwalifikowanego niewolnika, ale po co bawić się w te niuanse?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:36, 22 Paź '09   Temat postu: Wiesz dlaczego pedofile Odpowiedz z cytatem

Czy wiesz dlaczego pedofile są przeciw dostępowi obywateli do broni?
Poczytaj poniżęj , a wszystko jasne!

----------------------------------------------------------------
Daniel Nogal | Środa [21.10.2009, 22:24]
Porwał mordercę i gwałciciela swojej córki. Kolejny mściciel?



Kiedy wymiar sprawiedliwości zawodzi, niektórzy biorą sprawy we własne ręce.

Wydarzenia jak z filmu
rozegrały się tym razem w Europie Zachodniej. Czternastoletnią córkę pewnego Francuza zgwałcił i zamordował niemiecki lekarz. Zwyrodnialec został, co prawda, skazany za swoje zbrodnie w Paryżu - lecz tylko zaocznie. Niemiec zdołał wcześniej uciec do ojczyzny, z której francuska prokuratura nie potrafiła go sprowadzić.

Ojciec ofiary nie mógł znieść faktu, że gwałciciel i morderca jego córki pędzi spokojny żywot po drugiej stronie Renu - podaje RMF FM. Zorganizował więc porwanie lekarza, którego znaleziono związanego przed budynkiem
francuskiej prokuratury. Niemiec został natychmiast umieszczony w areszcie śledczym.

Porywacz przyznał się do sprowadzenia przestępcy zza granicy, za co najpewniej czeka go proces. Nie wiemy, jaka będzie decyzja sędziego, lecz nie mamy wątpliwości co do tego, że większość zwykłych obywateli stoi po stronie ojca zamordowanej dziewczynki.

Bo tak to już jest, że dla ludzi ważniejsza od prawa
jest sprawiedliwość
. Nawet wtedy, gdy ktoś zabija podejrzanych i podkłada bomby, gotowi są mu pomagać - a co dopiero, gdy tylko dostarcza winnego pod drzwi prokuratury.

Daniel Nogal
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:11, 22 Paź '09   Temat postu: Re: Wiesz dlaczego pedofile Odpowiedz z cytatem

JerzyS napisał:
Czy wiesz dlaczego pedofile są przeciw dostępowi obywateli do broni?

eee.
to demagogia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:53, 26 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety panowie nie zauwazacie najwazniejszego problemu. Tzw marginesu spolecznego i po prostu biedy. W Finlandii, czy Szwajcarii zycie jest o wiele latwiejsze. Praktycznie na wszystko starcza, jesli ktos ma ochote pracowac i to wcale nie ciezko. W Stanach tez mozna uczciwie zarobic, jednak tam wlasnie jest duzy margines spoleczny. Mam tam kilku znajomych i troche mi opowiadali jakie tam panuja zasady.

Bardzo dobrym rozwiazaniem byla bron gazowa. Na poczatku lat 90 duzo tego sprzedawano. Moj ojciec taka mial i dawalo poczucie bezpieczenstwa, ktore wtedy kulalo jak i cale panstwo. Pamietamy tworzace sie mafie ogolnopolskie i lokalne, napady, porwania itd. Jest takze bron na pociski gumowe i gazowe. Prosze:

http://www.baikalinc.ru/en/company/65.html Makarov
http://www.baikalinc.ru/en/company/63.html PSM
http://www.baikalinc.ru/en/company/307.html TT

Wszystkie wykonane w bezpieczny sposob tzn. strzelenie z ostrego naboju rozrywa pistolet w dloni Smile bezpieczny, ale rozrywa dlon hmm Wink Dzisiaj mozna zrobic napad na bank z imitacja broni lub replika na srut. Sa naprawde bardzo dobrze wykonane. Takie rozwiaznie pogodzi chyba zwolennikow i przeciwnikow dostepu. Nikt nie ginie, menelstwo sie boi, same plusy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wiedzmin




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 1035
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:44, 26 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomysl troszeczke nie trafiony. Im wiecej ludzi bedzie mialo repliki tym mniejszy efekt psychologiczny. Jesli celujesz do kogos z repliki to traktuje sie to tak samo jakbys celowal z prawdziwej broni, czyli np policjant moze cie zastrzelic. Poza tym jak przyjdzie co do czego to replika cie nie obroni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:45, 26 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiedzmin napisał:
Pomysl troszeczke nie trafiony. Im wiecej ludzi bedzie mialo repliki tym mniejszy efekt psychologiczny. Jesli celujesz do kogos z repliki to traktuje sie to tak samo jakbys celowal z prawdziwej broni, czyli np policjant moze cie zastrzelic. Poza tym jak przyjdzie co do czego to replika cie nie obroni.


Nie tylko policjant , ale każdy, nawet ten który ma broń bez zezwolenie.
To nie prawo, to obowiązek.
Właśnie dlatego zrezygnowałem z broni gazowej!
Już lepsza krótka kusza!Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:37, 26 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj, kolego chyba nie przeczytales uwaznie mojego posta, albo ja sie zle wyrazilem. Zanim sprostuje, to spytam, po jaki chuj chcesz celowac do policjanta z czegokolwiek? Chyba raczej do bandyty, co nie?

Ogolnie chodzilo mi o to, ze rownie dobrze teraz mozna wykonac napad za pomoca repliki. Nikt nie zginie itd. Wiec zasadnym jest wypuszczenie do ludzi broni gazowej i na gumowe kule. Spojrz na te linki w moim poprzednim poscie. Bandyci i tak beda mogli dokonywac napadow, ale za to obywatel bedzie mial jakas mozliwosc obrony. Pozatym mozliwosc przypadkowego zabicia kogos spada do zera. Kula gumowa w tych pistoletach ma 30-70J. To musi bolec i nie moze zabic. To samo sie tyczy pocisku gazowego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:49, 26 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wld napisał:
Oj, kolego chyba nie przeczytales uwaznie mojego posta, albo ja sie zle wyrazilem. Zanim sprostuje, to spytam, po jaki chuj chcesz celowac do policjanta z czegokolwiek? Chyba raczej do bandyty, co nie?

Ogolnie chodzilo mi o to, ze rownie dobrze teraz mozna wykonac napad za pomoca repliki. Nikt nie zginie itd. Wiec zasadnym jest wypuszczenie do ludzi broni gazowej i na gumowe kule. Spojrz na te linki w moim poprzednim poscie. Bandyci i tak beda mogli dokonywac napadow, ale za to obywatel bedzie mial jakas mozliwosc obrony. Pozatym mozliwosc przypadkowego zabicia kogos spada do zera. Kula gumowa w tych pistoletach ma 30-70J. To musi bolec i nie moze zabic. To samo sie tyczy pocisku gazowego.


Dla mnie każdy kto celuje do mnie z broni jest bandyta. Może być przebrany za policjanta , lub biskupa. To nie ma znaczenia!

Wystrzelałem więcej amunicji niż Ty w swoim życiu na raz widziałeś.
(chyba , żę byłeś zbrojmistrzem)

Taka kula gumowa to możesz sobie strzelić do nieuzbrojonego pijaka , ale nic więcej!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wiedzmin




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 1035
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:52, 26 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

30J na pewno wybije ci oko. Ja nie mowie, ze masz celowac do policjanta. Ja i JerzyS mowimy ci, ze w razie zdarzenie nikt sie nie zastanawia czy masz replike tylko kazdy zaklada, ze masz bron. Oczywiscie, ze mozna napasc za pomoca repliki. Zreszta doskonala replika Glocka 17 KSC kosztuje ok 600zl. Jesli nie wyciagniesz maga, albo nie przeladujesz to nie da rady odroznic od orginalu, jesli nie wiesz gdzie patrzec.

http://www.spat.szczecin.pl/glock17.html


Nie mowimy tutaj o uzywaniu replik. Najlepiej cofnij sie do pierwszego posta. Mowimy o pozwoleniach na posiadanie prawdziwej broni. Czyli np w/w Glocka 17 9x19 Para Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:09, 26 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiedzmin napisał:


Nie mowimy tutaj o uzywaniu replik. Najlepiej cofnij sie do pierwszego posta. Mowimy o pozwoleniach na posiadanie prawdziwej broni. Czyli np w/w Glocka 17 9x19 Para Smile


Mój znajomy mówi:

"Dla mnie każdy rząd który odmawia mi prawa do samoobrony to są zwyczajne skooorwysyny!"

Myślę , że ma w 100% rację!

A może jest ktoś innego zdania
Może potrafi swoje zdanie uzasadnić!

----------
Ciekawi mnie ilu posłów

ilu polityków
Ilu sędziów
ilu prokuratorów posiada pozwolenie na posiadanie broni palnej?!

Dlaczego w województwie mazowieckim obywatele są wielokrotnie bardziej odpowiedzialni co przekłada się na ilość pozwoleń na broń , niż np w podkarpackim?

.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:46, 26 Paź '09   Temat postu: tylko misjonarze w Afganistanie Odpowiedz z cytatem

Wld napisał:
Oj, kolego chyba nie przeczytales uwaznie mojego posta, albo ja sie zle wyrazilem. Zanim sprostuje, to spytam, po jaki chuj chcesz celowac do policjanta z czegokolwiek? Chyba raczej do bandyty, co nie?

Ogolnie chodzilo mi o to, ze rownie dobrze teraz mozna wykonac napad za pomoca repliki. Nikt nie zginie itd. Wiec zasadnym jest wypuszczenie do ludzi broni gazowej i na gumowe kule. Spojrz na te linki w moim poprzednim poscie. Bandyci i tak beda mogli dokonywac napadow, ale za to obywatel bedzie mial jakas mozliwosc obrony. Pozatym mozliwosc przypadkowego zabicia kogos spada do zera. Kula gumowa w tych pistoletach ma 30-70J. To musi bolec i nie moze zabic. To samo sie tyczy pocisku gazowego.


Ciekawi mnie tylko jedno

Czy KK jest za dostępem obywateli do broni,
czy nie?

Czy dostęp do broni mają mieć tylko misjonarze w Afganistanie


Ciekawe co powiedziałby Jezus?


ze człowiek ma wolna wole
lub nie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:48, 26 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JerzyS pewnie wiecej strzelales, ale nie strzelales z takiej broni jak podalem i napewno nie zostales z niej postrzelony. Wiatrowa dobrej klasy ma okolo 7J, a tu mamy 70J w najlepszym wariancie. Oczywiscie wiekszy kaliber i brak mozliwosci penetracji.

Wiedzmin, czytaj uwaznie i spokojnie. Wiem o czym mowa. Proponuje kompromisowe rozwiazanie. Zero ofiar, jedynie tak jak mowisz jakis bandzior moze pozbyc sie oka. Notabene w TV slyszalem o planach za czasow Zioberka na wprowadzenie wlasnie broni na gumowe kule, ale troche innej, jednostrzalowej na bardzo duze kule.

"Chrabąszcz -ma pocisk będący walcem gumowym z ubrzechwieniem aerodynamicznym o masie 8 g, umieszczonym na przybitce filcowej lub polietylenowej. Produkowane są trzy typy nabojów Chrabąszcz oznaczone symbolami: CHRB 20, CHRB 30 i CHRB 50. Liczba znajdująca się za oznaczeniem literowym mówi, na jakiej odległości w metrach pocisk będzie miał energię kinetyczną w granicach 30-40 J. Taka wartość energii została określona w wymaganiach postawionych przez policję i nawet pocisk z najsilniejszego Chrabąszcza CHRB 50 nie może spowodować poważnych obrażeń u osoby, przeciwko której go użyto."

Jak widac nawet kaliber 12 ma mniejsza moc (z odpowiedniej odleglosci) niz taki maly pistoletowy. Ruskie pisza o zasiegu skutecznym 7m. Masz 6 strzalow. Dla mnie starczy, dla Kowalskiego tez.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:55, 26 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak widać dociekanie tego czy obywatel powinien mieć swobodny dostęp do broni, czy nie jest uogólnianiem tematu.
właściwe pytanie powinno brzmieć: jaki kaliber powinien być jeszcze dozwolony?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:03, 26 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Praktyka i teoria wskazuje, ze dla takich celow najlepszy jest Makarow 9x18. Jedyne 300J, kontra 580J Parabellum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:21, 26 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skoro już legalizować broń palną to dlaczego nie np. granaty.
w przypadku nalotu pał granat wydaje się idealny - baliby się skurwiele ot tak wchodzić komuś na chatę o 6tej rano Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wiedzmin




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 1035
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:00, 27 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widac, ze nigdy nikt do ciebie z niczego nie strzelil. 40J nie powoduje zadnych obrazen? Po strzale w oko z 7J wiatrowki z bliskiej odleglosci <10m to juz w cztery oczy z nikim nie pogadasz. 40J cie nie zabije, ale mowiac, ze nie spowoduje to zadnych obrazen to chyba jakas pomylka. Koles po strzale z karabinu ASG stracil zeba a one nie maja nawet 2J. Zreszta dyskusja wchodzi w troszke bledna uliczke. Bimi pojecia nie mam czemu sie teraz czepiasz Smile Nie uwazasz ze granat ma spory rozrzut? Smile Poza tym na granaty nie trzeba wydawac pozwolen. Jak komus potrzeba to sobie sam robi.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Koktajl_Mo%C5%82otowa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:45, 27 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czlowieku gdzie ja napisalem, ze nie powoduje ZADNYCH obrazen? Po raz kolejny masz problemy ze zrozumieniem tekstu. Slowo "nie moze zabic" nie jest rowne "nie powoduje zadnych obrazen".

Bimi z granatem sie wyglupiles. Tyle Ci moge powiedziec nie wchodzac dyskusje.

Przyszedl mi jeszcze na mysl naboj z bocznym zaplonem. Popularny KBKS. Okolo 120 J. Chociaz i tak uwazam amunicje gumowa za najlepszy pomysl. Po pierwsze idiotoodporny, po drugie dajacy duze bezpieczenstwo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wiedzmin




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 1035
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:19, 27 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wld napisał:
najsilniejszego Chrabąszcza CHRB 50 nie może spowodować poważnych obrażeń u osoby, przeciwko której go użyto."


Dla mnie utrata oka jest powaznym obrazeniem no ale jest to moje subiektywne odczucie.


Te pomysly przpominaja troche ojca, ktorego male dziecko chce jezdzic samochodem to zabierea go do wesolego miasteczka na elektryczne samochodziki. Po to jestesmy dorosli, zebysmy mieli wolny wybor. Po raz kolejny proponuje ci wrocic do pierwszej strony.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:22, 27 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czepami się, wygłupiłem - o co wam chodzi?
wydaje mi się, że pytanie jest jak najbardziej na miejscu i dziwię się, że tyle roztrząsacie kwestię "dać ludziom bron czy nie dać?", ale unikacie określenia się co właściwie rozumiecie pod pojęciem "broń".

ok - granat nie, przyjąłem.
no to może chociaż uzi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wiedzmin




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 1035
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:32, 27 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uzi. Czemu nie. W USA ludzie maja snjperki SWD i jakos nie urzadzaja sobie polowan rodem z Call of Duty. Nie wiem o co ci chodzi Bimi o ograniczenia rozmiaru? Kalibru? Uzi strzela tym samym pociskiem co Glock, czyli popularnym 9x19 Parabellum. Sam nie raz mowisz, ze denerwuje cie to, ze urzednik stwierdza, ze to mozesz, a tego nie. Z tym jest tak samo. Nawet jesli mozna by bylo nosic 13 kg snajperki to nikt by tego nie robil Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:38, 27 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi nie chodzi o żadne ograniczenie. chcę tylko zapytać was o zdanie, bo sam się nad tym zastanawiam.. gdzie jest granica?

czyli jak rozumiem wiedźmin ty jesteś za niekontrolowanym przez "państwo" dostępem obywatela do każdego rodzaju broni; włącznie z grantami, moździerzami i czołgami. tak?

a wld - tak samo?

a co z bronią masowego rażenia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
slidexman




Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 828
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:21, 27 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kazdy powinien miec walizke z bomba wodorowa Wink
_________________
Otwarte Piramidy Finansowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:34, 27 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Bimi
Ja na ten przykład popieram swobodny dostęp do każdego rodzaju broni, która może ochronić Twoją własność. Broń maszynowa, granaty, wyrzutnie RPG, czołgi, myśliwce, czy nawet pociski ziemia - powietrze. Zakaz powinien obejmować jedynie broń masowego rażenia - dlatego, bo nie da się nią obronić swojego mienia. Ma ona charakter wyłącznie ofensywny - bo i w jaki sposób powstrzymasz włamywacza atomówką, nie robiąc przy okazji ze swojego miasta dziury w ziemi? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11   » 
Strona 3 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Broń palna jest dla ludzi. Fakty i mity
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile