W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Broń palna jest dla ludzi. Fakty i mity   
Podobne tematy
Zakazy posiadania broni 269
Strzelectwo sportowe a pozwolenie na broń 17
Sposób na rozbrojenie amerykańskich obywateli11
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
22 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 27298
Strona:  «   1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
placebo




Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 317
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:03, 05 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wld postuluje:
Cytat:
Cholesterol? Jak mozna cholesterolem zabic drugiego czlowieka? Samochod jest obecnie najbardziej smiercinosnym narzedziem w rekach czlowieka. Tzn. jeden kolo zabija ZA JEGO POMOCA drugiego kolesia.


Wld napisał:
Cytat:
No wlasnie, jazda autem jest o wiele bardziej smiercionosna i daje calkiem powazne straty wsrod ludnosci i majatku. Kazdy moze posiadac auto, nawet czlowiek kompletnie nie umiejacy jezdzic. Ci ludzie codziennie uzywaja aut i ryzykuja (lub wkurwiaja).


Placebo ripostuje:
Cytat:
No właśnie, duża ilość cholesterolu jest o wiele bardziej śmiecionośna i daje całkiem poważne straty wśród ludności i majątku. Kazdy może mieć cholesterol, nawet człowiek kompletnie nie umiejący jeść. Ci ludzie codziennie mają podwyższony cholesterol i codziennie ryzykują.


Faktycznie, cholesterol zabija inaczej niż kierowca samochodu, lecz niestety nie zatrybiłeś czemu powołałem się na cholesterol, krawężnik czy śliski chodnik. Wytłumaczę to Tobie.
Wpierw Ty piszesz o śmiercionośnym samochodzie. Zapewne chciałeś powołać się na to, że w naszej cywilizacji aktualnie są dozwolone rzeczy (samochód), które powodują śmierć przypadkowych ludzi. W takim razie logicznie próbowałeś powiązać to z bronią palną. Z przekonania, że jeśli już istnieją dozwolone środki zabijania (ten samochód), to czemu broń palna nie miała by zostać także zalegalizowana. Wtedy ja Ciebie przekonuje, że jest mnóstwo dozwolonych rzeczy, które mogą zabijać (cholesterol, krawężnik a nawet nóż kuchenny). Napisałem to, byś zdał sobie sprawę, że jest zasadnicza różnica między śliskim chodnikiem a legalizacją broni palnej. A to że krawężniki są aktualnie legalne, nie jest złośliwością wobec orędowników posiadania broni, bądź wybiórczym traktowaniem rzeczy. Jest to ważne, gdyż dyskusja zacznie przypominać farsę i argumentem za posiadaniem broni stanie się lądowanie ludzi na księżycu.
Jedziemy dalej...

Wld napisał:
Cytat:
Gdzie przeczytales, ze ktos ma nadzieje w poprawe sytuacji w kraju zwiazana z dostepem do broni? Bardzo mnie to ciekawi. Moze zafundowac Ci kurs czytania ze zrozumieniem?


Wld wcześniej napisał:
Cytat:
gdzie urzednik badz funkcjonariusz naduzywa wladzy, pozbawia wlasnosci, wolnosci. Ogolnie rzecz biorac krzywdzi ludzi. Taki skrzywdzony obywatel, "zapedzonyw kozi rog" moze ugryzc. Moze zastosowac stare jak swiat prawa vendetty i odjebac tego, kto mu zatrul zycie. W Polsce masa ludzi idze siedziec za niewinnosc, jest ograbiana przez Urzad Skarbowy, komornikow, obijana przez policjantow itd. Masowy dostep do broni nie spowoduje masowego odstrzalu, lecz zawsze sie znajdzie desperat lub jak kto woli czlowiek z jajami, ktory nie boi sie wyrwac chwasta. Masa chamow korzysta ze swojej pozycji spolecznej i cynicznie ja wykorzystuje do zarabiania kasy. Odjebanie kilku zaburzy ich spokoj i ekstra pieniazki sie skoncza.


Mówisz kolego, kurs czytania ze zrozumieniem ? Narysuj w kolejnym poście co autor dwóch powyższych cytatów miał na myśli.

Na poważnie, nie dość, że nie pierdolę, to na dodatek nie głupio. W tym poście wytłumaczyłem to co napisałem oraz wytłumaczyłem Tobie to, co Ty napisałeś. Tłumaczenie tego co piszesz, zajmuje tu więcej miejsca niż Twój tekst, postaraj się więc pisać konkretniej, bym nie musiał pisać za Ciebie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:31, 06 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bierz Slownik Jezyka Polskiego i odcyfuj znaczenie slowa "grozba" (kontekscie uzycia broni przez desperata). Jest wyraznie napisane, ze instnieje grozba (w oczach wladzy) uzycia broni do wyrownania rachunkow. Nigdzie nie zywie nadzieji, ze dostep jest panaceum na naprawe naszego systemu. Nawet jest napisane, ze masowy dostep nie spowoduje masowego odstrzalu, wiec czego sie pompujesz?

Kurwa czlowieku, sliski chodnik ma byc narzedziem do zabijania albo cholesterol? Jest jedynie przyczyna. Nie moge wziac sliskiego chodnika (chyba, ze go wyrwe) i walnac Ci w ten pusty leb. Tak samo sprawa ma sie z cholesterolem. Jak juz trzymasz ten slownik, to sprawdz haslo "narzedzie".
_________________
"sodomitom smierc i sodomitom wojna"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
placebo




Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 317
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:30, 06 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wld spokojnie, wytłumaczę tobie to co napisałeś:
Według ciebie, znajdą się desperaci, którzy użyją broni przeciw tym którzy ich uciskają. Następnie uważasz, że odstrzał tych niewielu spowoduje presję na reszcie niegodziwców by zmienili swe postępowanie (cyt. zaburzenie ich spokoju i ekstra pieniążki się skończą). No to jak w końcu, broń poprawi coś, czy nie ? Jeśli tak to napisz to wyraźnie, jeśli nie to podaj powód aby zalegalizować broń palną. Po prostu pisz konkretnie, tak by można samemu ustosunkować się do tego co piszesz a nie uzupełniać, rozwijać twe wypowiedzi (czyli co autor miał na myśli). Bo teraz, twierdzisz, że argument odjebania kilku gości nie jest argumentem za posiadaniem broni. Więc po co wcześniej o tym piszesz, dziecko kochane ?
Zrób tak:
Uważam że broń palna (nie)poprawi sytuację w kraju bo ......... (tu piszesz swe argumenty)

Pod terminem "narzędzie" w słowniku nie znalazłem nic o samochodzie o cholesterolu zresztą też nie. Więc jak będzie z tym narzędziem ? Napisz konkretniej, rozwiń myśl z tym narzędziem, niech w końcu ja o tym nie piszę, zlituj się Wink

Póki co, twoje wypowiedzi są lakoniczne (własne posty poświęcam próbie zrozumienia tego co piszesz). Podajesz bzdetne argumenty (samochód) z innych się wypierasz (poprawa sytuacji w kraju). Zaczynasz dyskutować o formie (słowniki, terminy, narzędzia) a nie o treści, chcąc usilnie tam znaleźć słaby punkt. Starasz się sprowokować mnie do ostrzejszej wymiany zdań, chyba by dobić mnie doświadczeniem (kurwa, walnąć ci w ten pusty łeb, głupio pierdolisz).

Prosiłem abyś pisał konkretniej a ty wciąż swoje a ja znów próbuję zrozumieć co miałeś na myśli. Normalnie otrzymujesz pisemną reprymendę ode mnie, doprowadź się do porządku !!! Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:13, 07 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie musisz mi tlumaczyc co napisalem, bo doskonale to wiem. Zacytuje calosc, zebys w koncu zrozumial i zakonczyl ta jalowa dyskusje chuj wie o czym.

Jednym z powodow, jak ktos wczesniej wspomnial, moze byc obawa wladzy. Kazdy moze sobie wyobrazic bardzo realistyczny scenariusz jakich pelno w roznych serwisach informacyjnych, gazetach, gdzie urzednik badz funkcjonariusz naduzywa wladzy, pozbawia wlasnosci, wolnosci. Ogolnie rzecz biorac krzywdzi ludzi. Taki skrzywdzony obywatel, "zapedzonyw kozi rog" moze ugryzc. Moze zastosowac stare jak swiat prawa vendetty i odjebac tego, kto mu zatrul zycie. W Polsce masa ludzi idze siedziec za niewinnosc, jest ograbiana przez Urzad Skarbowy, komornikow, obijana przez policjantow itd. Masowy dostep do broni nie spowoduje masowego odstrzalu, lecz zawsze sie znajdzie desperat lub jak kto woli czlowiek z jajami, ktory nie boi sie wyrwac chwasta. Masa chamow korzysta ze swojej pozycji spolecznej i cynicznie ja wykorzystuje do zarabiania kasy. Odjebanie kilku zaburzy ich spokoj i ekstra pieniazki sie skoncza.

Na czerwono masz teze. Wladza boi sie dac bron.
Na zielono zas masz uzasadnienie tej tezy. Dlaczego sie boi.

Nie bede marnowal limitu na takie glupie dyskusje. Jak to wyjasnienie Cie nie zadowala, to ja odpadam.

BTW. Bimi dzieki za noworoczny prezent w postaci obciecia limitu. Niepochlebne posty o pedalach zabolaly, czy jak?
_________________
"sodomitom smierc i sodomitom wojna"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
placebo




Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 317
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:47, 07 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też dalej nie wypowiadam się w tym wątku, gdyż wydaje mi się bardzo wartościowy, a spowodowałem po części zejście z jego tematu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aro_klb




Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 1484
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:11, 08 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ZASTRZELIŁ BANDYTĘ
W centrum handlowym napadnięto na kantor. Jego właściciel zastrzelił bandytę – informuje TVN24.

Ze wstępnych informacji wynika, że jeden lub kilku sprawców zaatakowało właściciela kantoru znajdującego się w Galerii Opolanin. Mężczyzna w samoobronie wyjął broń i oddał strzał do napastników. Jeden z nich nie żyje.

Policja niechętnie udziela informacji na ten temat.

- Dzisiaj w tym rejonie około godziny 18. doszło do wymiany strzałów. Ze skutkiem tragicznym dla jednego z uczestników zdarzenia - mówi Katarzyna Wasilewska z opolskiej policji. - W tej chwili prowadzimy czynności. Zabezpieczamy materiał dowodowy, prowadzimy oględziny - dodaje.

źródło: http://niezalezna.pl/article/show/id/29458
Zgadnijcie ,kto pójdzie siedzieć ?
_________________
Jestem pisowskim aparatczykiem z małym penisikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:31, 08 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
4-latek zastrzelony w kościele. Strzał mógł paść z 5 km

Czteroletni chłopiec zginął w kościele w amerykańskim stanie Georgia postrzelony pociskiem, który mógł być wystrzelony nawet pięć kilometrów dalej. Kula wpadła przez dach: nieświadomy niczego sprawca najprawdopodobniej wystrzelił pocisk z AK-47 w powietrze, świętując Nowy Rok - donosi brytyjski "Daily Telegraph".


Do tragedii doszło podczas mszy w kościele w miejscowości Decatur w stanie Georgia. 4-letni Marquel Peters zginął postrzelony w głowę. Upadł na stopy swoich rodziców, którzy aż do wyników sekcji zwłok nie mieli pojęcia co się stało.

Policyjni balistycy ustalili, że pocisk wystrzelono z karabinu AK-47. Według nich pocisk mógł być wystrzelony nawet 4, lub 5 kilometrów od miejsca, w którym spadł. Jednak najprawdopodobniej strzelec znajdował się w odległości niecałego kilometra od kościoła. Karabin - w ocenie ekspertów - musiał być zwrócony nie bezpośrednio do góry, ale pod kątem 30-40 stopni w kierunku kościoła.

Według policji, która próbuje ustalić skąd dokładnie pochodził pocisk, sprawca najprawdopodobniej nie ma pojęcia o konsekwencji swojego czynu.

Świętowanie Nowego Roku strzałami w powietrze jest nielegalne, choć często praktykowane w USA.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1.....asc_z.html
Coz ciezko w to uwierzyc ale jednak nawet 10g "kule" moga dzialac jak pociski mozdzierzowe.
_________________
Czego sie nie dotkne to spierdole !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wiedzmin




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 1035
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:56, 08 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Rekord" to strzal z ponad 2 kilometrow przez Kanadyjskiego snajpera. Kałasz nie ma takiego zasiegu.

Cytat:
Zasięg max. ok. 800 m
Zasięg skuteczny ok. 350 m (pojedynczo),
ok. 100 m (serie)


Nawet pocisk wystrzelony pod katem 45 st. (najwiekszy mozliwy zasieg) nie pokona takiego dystansu, wiec troszke logiki.

Aha ten snajper strzelal z TAC50, czyli kaliber 12.7,a wiec w zasadzie najwiekszy kaliber broni strzeleckiej. AK47 to karabin szturmowy kaliber 7,62. Bajeczka jak talala. Ludzie sie naczytaja pismaczych glupot i pozniej mysla, ze kogos z kalasza z 5 km mozna zabic.

Co do powyzszych postow to sa ludzie, ktorych sie nie przekona, bo temat sledze od poczatku i te same argumenty padaja. Ogolnie to jest tak, ze ocecnie placimy za CO2 (0,22 gr/tone zryczaltowana oplata dla malej elektrowni do 5 MW). Jesli za 50 lat wszyscy sie przyzwyczaja i ktos powie, ze to jest chore i nie powinnismy za to placic, to kazdy mu powie, ze jest idiota, ze tak powinno byc, to dla naszego dobra itd.

Jesli jestescie tacy madrzy i broni nie powinno byc to czemu ponad 100k ludzi w Polsce ma bron? Zrodlem jest raport, ktory omawialem pare stron wczesniej. Uprzywilejowana kasta? Lepsi i gorsi? Chyba tak, bo jasnych kryteriow przydzialu broni NIE MA.
Kto odpowie na to pytanie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lestar




Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 557
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:25, 12 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

23 stopnie, geniuszu, nie żyjemy w próżni ;p.

W pogromcach mitów był motyw ze strzelaniem w górę, wyszło, że tak się nie daczłowieka zabić, ale pod kątem to już tak. Obstawiam, że w stanach ktoś się po prostu wkurwił na Boga albo na Kościół, i strzelił w świątynię.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wiedzmin




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 1035
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:10, 12 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Prędkość pocisku początkowo maleje, osiąga minimum na opadającej części krzywej balistycznej, a następnie ponownie rośnie do pewnej wartości granicznej. Kąt rzutu dla którego osiągana jest maksymalna donośność waha się od 25° do 60° (wartości najmniejsze dla małokalibrowej broni strzeleckiej, maksymalne dla dział o dużym kalibrze).


Napisalem to dla duzych kalibrow, bo bronia strzelecka nie strzela sie po paraboli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
grzymox




Dołączył: 15 Paź 2009
Posty: 49
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:20, 20 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wychowują dzieci na zabójców
Fakt | Środa, 20 stycznia 2010

Normalni rodzice kupują dzieciom w prezencie lalki, misie czy rowery. Ale nie Lee Miracle (42 l.) i jego żona Katerina (43 l.). Swoim pociechom, a jest ich osiem, dają na urodziny strzelby i pistolety! Dzieciaki mają aż 25 sztuk broni rożnego rodzaju i kalibru.
Za tymi zakupami kryje się antyterrorystyczna ideologia, ale tak naprawdę, Lee wychowuje dzieci na potencjalnych zabójców, którzy kiedyś mogą zechcieć samemu wymierzać sprawiedliwość zamiast pozostawić to sądom.




REKLAMA Czytaj dalej





Najmłodsza z córek, Morgana, dostała swoją własny karabin, kaliber .22, gdy skończyła 6 lat. Broń jest pomalowana na różowo,bo to ulubiony (podobno) kolor małych dziewczynek. - Tatuś mówi, że już nieźle strzelam - cieszy się Morgana.

Pracujący na poczcie Lee i jego żona zaczęli zbroić i szkolić dzieci w wojennym rzemiośle po zamachach terrorystów islamskich na WTC i Pentagon 11 września 2001 r. Lee uznał, że jego obywatelskim obowiązkiem jest przygotowanie się na ewentualny atak, zwłaszcza że mieszka tylko o godzinę drogi od lotniska w Detroit, czyli potencjalnego celu terrorystów. - Niedawno terrorysta z Nigerii próbował wysadzić samolot pasażerski, lądujący w Detroit - przypomina Lee.

Amerykanin twierdzi, że wcale nie zmusza dzieci do nauki strzelania. Po prostu wszystkie to lubią.

Cała rodzina co miesiąc uczestniczy w ćwiczeniach Ochotniczej Milicji Południowo-Wschodniego Michigan. Przede wszystkim strzelają, ale również studiują taktykę piechoty, teorię walk w mieście oraz zachowanie w czasie klęsk żywiołowych.

http://media.wp.pl/kat,1022943,wid,11874220,wiadomosc.html?ticaid=197ec

-------------------------------------------------------------------------------------------

No proszę, tyle broni w domu przy takiej gromadce dzieci i żadnego wypadku, to chociaż zróbmy z rodziców czubków z manią prześladowczą, którzy nie wiedzą jak wychowywać swoje pociechy, a z dzieci potencjalnych morderców - rzetelność dziennikarska godna pulitzera:)
Mamy tutaj praktyczne zastosowanie słów Pawlakowej na łożu śmierci:
"Pamiętaj Kaźmirz Pawełka z karabinem od małego oswajaj"Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
slidexman




Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 828
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:58, 20 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem


_________________
Otwarte Piramidy Finansowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
moteq




Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 30
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:00, 22 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Genialny pomysl!!! Tylko dajcie ludziom bron a szybko zrobia nam tu ameryke. Nie wiem jak wy, ale ja nie chce chodzic ulicami ze swiadomoscia, ze co drugi debil moze miec ze soba klamke... ciezko nam sie uporac z bejzbolami i kosami a co dopiero bronia palna. Dla mnie kazdy kto chce posiadac bron to idiota z komplekasmi i tlumaczenie " dla obrony " do mnie nie przemawia bo wszyscy wiemy, ze to bujda.
_________________
Haufenweise Scheisse...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Faraon




Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 364
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:39, 22 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem stanowczo za, to prawo powinniśmy mieć zapewnione konstytucyjnie:

To władza powinna się bać obywatela a nie odwrotnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
slidexman




Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 828
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:16, 22 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moteq napisał:
Dla mnie kazdy kto chce posiadac bron to idiota z komplekasmi i tlumaczenie " dla obrony " do mnie nie przemawia bo wszyscy wiemy, ze to bujda.


wydaje ci sie ze wszyscy madrzy jak ty wiedza ze to bujda
na szczescie sa jeszcze idioci tacy jak ja z kopleksami po dziadku wytworzonymi
przez niemcow w 1939r. Jesli przyjda do ciebie okupanci to bedziesz madrze
kulic ogon podpisujac folksliste zamiast wyjac gnata i pokazac gdzie ich miejsce

ale by zaopatrzyc sie w bron by bronic swojej i bliskich wolnosci
to musisz jeszcze zglupiec, stac sie idiota z komleksami ale nie wiem
czy takiemu madremu to sie uda
_________________
Otwarte Piramidy Finansowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:14, 22 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gdybyśmy ufali naszemu rządowi to można by się zastanawiać czy bezpieczniej byłoby z bronią czy bez...
ale że nie ufamy to chyba o lepiej żebyśmy tez mieli broń? żeby walczyć o swoją wolność.
w starożytności np. jeśli ktoś nie mógł miec broni to co najwyżej niewolnicy - wszyscy inni mogli.
w istocie nikomu bardziej nie zależy żeby szarzy ludzie nie mieli broni niż rządowi - jeśli trzeba będzie udowodniom nam, że społeczeństwo pełne jest świrów którzy będą strzelać na lewo i prawo tylko dlatego że mogą... to nie do końca tak jest.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:19, 22 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patrząc pod kontem kwestii czysto historycznej to nie tylko starożytność nawet wiek XIX i XX to ludzie mieli jakąś broni np myśliwską. Skąd Powstańcy Styczniowi mieli by mieć broń, skoro mieli ją raczej właśnie z domów i dworów? Przecież żołnierze carscy nie pożyczali Powstańcom broni z garnizonów. Jeszcze w XX wieku ludzie często trzymali broń myśliwską w domach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
erde




Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 730
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:53, 23 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:29, 30 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wypadki chodza po ludziach. W polsce w samochodach ginie kilkanascie osob dziennie i wszyscy kalda na to laske. Znowu jak zginie w ciagu tego samego dnia kilkunastu gornikow, meneli, itd, to jkest zaloba.

Wiedzmin zasieg to nie donosnosc. Mylisz pojecia. Kolo od strzelania gadal nam, ze w woju (emerytowany major) robil testy, to 4500m udalo sie wyciagnac. Pozatym ogladalem kiedys w Regionalnej, jak jeden chlop sie uzalal, bo nie moze wyjsc do stodoly spokojnie. Ktos caly czas regularnie go ostrzeliwal. Pokazywali pociski od AK, rozwalone dachowki. Okazalo sie, ze kilka kilometrow od niego jest wojskowa strzelnica i miala za niski kulochwyt. Jak koty walily seria, to podbijalo im wysoko i szlo gora.

Jest prawda, ze spoleczenstwo uzbrojone ma wieksza szanse przezycia w obliczu wroga. Irak i Afganistan sa najlepszymi przykladami.
_________________
"sodomitom smierc i sodomitom wojna"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:41, 30 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wld napisał:
Wypadki chodza po ludziach. W polsce w samochodach ginie kilkanascie osob dziennie i wszyscy kalda na to laske. Znowu jak zginie w ciagu tego samego dnia kilkunastu gornikow, meneli, itd, to jkest zaloba.

zgadzam się
ludzie dają się zastraszyć pojedynczymi historyjkami (że ktoś kogoś zabił), gdy w tej kwestii powinni raczej zimno patrzeć na globalne statystyki.
w milionowym społeczeństwie każdy scenariusz jest możliwy - to że para nastolatków otruła się w zamkniętym garażu bo bezmyślnie włączyli silnik aby się ogrzać nie znaczy że należy zakazać budowania zamykanych garaży. tak samo z bronią.
gdyby się nad tym głębiej zastanowić okaże się że problemem nie jest to iż broń dostanie się w ręce psychopaty, ale to, że system skłania ludzi do psychopatycznych zachowań. w czym, a propos, akurat poglądy kogoś takiego jak Wld bardzo mu pomagają. Smile
zdrowy psychicznie, niezastraszony człowiek, który widzi dla siebie perspektywy na życie nie ma powodu strzelać do nikogo kto nie próbuje go skrzywdzić. ale rozumiem, że nie potraficie sobie wyobrazić społeczeństwa które nie jest pełne takich ludzi - to faktycznie przykre. z drugiej strony nie dziwię się, bo mieszkałem w polsce przez 30 lat Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lestar




Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 557
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:19, 30 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak można kogoś skłonić do psychopatycznych zachowań? Psychopatia jest chorobą, spowodowaną urazem mózgu lub wrodzoną jego dysfunkcją. Czytałem trochę o tym, jak ktoś chce mogę polecić kilka lektur.

M.in. dla tego prewencyjna rola policji nigdy nie będzie się sprawdzała - psychopata niczego się nie boi, więc nie zastraszy się go karając innych dla przykładu. Z drugiej strony żeby obronić skutecznie człowieka musiałoby go ciągle kilku policjantów pilnować. Dlatego jedynym wyjściem aby ludzie mogli czuć się bezpiecznie jest dać dostęp do broni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:59, 31 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chodzi o psycholi z defektem mozgu. Chodzi o ludzi postawionych pod sciane przez zycie lub jakis skurwieli. Instynkt samozachowawczy prowadzi czlowieka (i zwierze) do dwoch zachowan:
1.Podkuluc ogon i spierdalac
2.Atak.
Oczywiscie u czlowieka w konkretnej sytuacji zyciowej wyglada to bardziej skomplikowanie, to i tak sprowadza sie do tych dwoch zachowan. Na codzien, a moze nawet nigdy sie nie dowiesz jak zareaguje Twoj organizm w obliczu zagrozenia, a uwierz wiele rzeczy dzieje sie wtedy z automatu i mozesz kogos zatluc na smierc nie pamietajac tego. Zagrozeniem nie jest sama bron, a polaczenie broni z bieda lub alkoholem. Nie twierdze, ze bedzie tu taki sam gnoj jak w murzynskich gettach USA. Polacy to nie czarnuchy i maja wiecej oleju w glowie. Martwi mnie ogromny margines ludzi biednych, zadluzonych po uszy, bez nadzieji na powrot do normalnego zycia. Dobrym rozwiazaniem pasujacym do naszych realiow, jest dozywotni ban plus jakas sroga kara za noszenie klamki po pijanemu. Poaztym trzeba naprawic najpierw system panitencjarny, aby kazdy bandyta mogl z marszu trafic do swojego apartamentu Wink

A jeszcze taka dygresja. Mafia moze na poczatku sie ucieszy z dostepu do broni, ale na dluzsza mete bedzie to dla nich niekorzystne. Mechanizm jest taki sam jak podalem wczesniej. Gosc zastraszany w koncu peknie(nie kazdy, moze jeden na kikluset) i zrobi porzadek z dreczycielem. Jak na razie mafia ukrywajaca sie pod niewinna nazwa "Agencja Ochrony" ma zagwarantowana legalna bron poprzez ustawe. Nie wiem jak u Was w miastach, ale u mnie ludzie chyba niedlugo beda potrzebowac ochrony przed ochrona. W zadnym innym kraju na zachod o Bugu nie spotkalem sie z tak nachalna i chamska, wrecz przymusowa ochrona kazdej dzialanosci. Moze na Sycylii, ale tam juz inna liga.
_________________
"sodomitom smierc i sodomitom wojna"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
M. Janasik




Dołączył: 22 Sie 2009
Posty: 56
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:33, 05 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybaczcie, że nie śledziłem dyskusji i piszę, ale to w sumie chyba ciekawa mini-opowieść dotycząca prawa do broni palnej i rozszerzenia możliwości samoobrony.

ostatni post:

www.fundacja-przebudzenie.salon24.pl

Noc aktywisty w Poznaniu:) I wszystko w tym temacie:)
_________________
www.lepszyswiat.org.pl
www.przebudzenie.org.pl
www.lepszyswiat.salon24.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:55, 06 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciężko się nie zgodzić z autorem artykułu. Najpierw prawo, które pozwoli mi ubić chama atakującego mnie lub kogoś innego, a potem rozmawiajmy o broni.
_________________
"sodomitom smierc i sodomitom wojna"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
moteq




Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 30
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:34, 08 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

slidexman napisał:
moteq napisał:
Dla mnie kazdy kto chce posiadac bron to idiota z komplekasmi i tlumaczenie " dla obrony " do mnie nie przemawia bo wszyscy wiemy, ze to bujda.


wydaje ci sie ze wszyscy madrzy jak ty wiedza ze to bujda
na szczescie sa jeszcze idioci tacy jak ja z kopleksami po dziadku wytworzonymi
przez niemcow w 1939r. Jesli przyjda do ciebie okupanci to bedziesz madrze
kulic ogon podpisujac folksliste zamiast wyjac gnata i pokazac gdzie ich miejsce

ale by zaopatrzyc sie w bron by bronic swojej i bliskich wolnosci
to musisz jeszcze zglupiec, stac sie idiota z komleksami ale nie wiem
czy takiemu madremu to sie uda


No to faktycznie: proponuje kupic sobie Mausera i czekac na Niemcow.

Czy wy na prawde myslicie, ze pistolet w waszych rekach moze uchronic was przed czymkolwiek? Sa jescze Mysliwce, lotniskowce, bomby atomowe, oddzialy specjalne itp... je tez chcecie miec? Przestance oszukiwac siebie i innych. Bron w rekach prostego czlowieka bedzie sluzyla tylko i wylacznie przeciw innemu prostemu czlowiekowi. Na szczescie w naszym kraju nie slychac co drugi dzien odglosow strzelaniony ja to ma miejsce w krajach gdzie kazdy debil chodzi z gnatem. Polskie spoloczestwo nie doroslo jeszcze do legalizacji trawki nie mowiac juz o broni.
_________________
Haufenweise Scheisse...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11   » 
Strona 7 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Broń palna jest dla ludzi. Fakty i mity
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile