W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
100 Mb/s dla wszystkich?  
Podobne tematy
Darmowy interet23
Darmowy Internet bez ocen
Darmowy internet 9
Szybki dostęp do internetu jest prawem obywatela2
Rzad da nam darmowy internet5bez ocen
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
8 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 1784
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zulugula




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 865
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:42, 29 Gru '08   Temat postu: 100 Mb/s dla wszystkich? Odpowiedz z cytatem

Chyba wreszcie jakaś normalna decyzja rządu.

http://www.tvn24.pl/0,1579254,0,1,100-mbs-dla-wszystkich,wiadomosc.html

Cytat:
Znane są założenia ustawy, przygotowywanej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej, która ma zapewnić Polakom bardzo szybki i powszechny internet. Po Nowym Roku projekt trafi na ministerialne biurka.
Dokument przygotowywany w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej to część ogłoszonego pod koniec listopada "pakietu antykryzysowego" rządu Donalda Tuska. Ma sprawić, że Polska przestanie wlec się w ogonie Europy pod względem dostępu do internetu. Dziś z szerokopasmowego internetu może u nas korzystać niecałe 11 proc. gospodarstw domowych. Daleko nam nie tylko do Holandii (niemal 37 proc.), ale i do Estonii, Francji czy Niemiec, gdzie taki dostęp ma Darmowy internet jak w Ameryce



- Ten dystans do innych krajów Unii powinien napawać nas wstydem - przekonuje Anna Streżyńska, prezes UKE. Cieszy się, że rząd wreszcie dostrzegł problem. - Pierwszy raz w jednym z najważniejszych dokumentów rządowych zostało dostrzeżone, że jeżeli jest kryzys, to sektor telekomunikacji może nas z niego wyrwać - mówi. Pokazują to twarde dane: w państwach unijnych podłączenie firmy do szerokopasmowego internetu sprawia, że średnio o 40 proc. wzrasta jej wydajność.

Rozwój dostępu szerokopasmowego może doprowadzić też do powstania nawet 2 mln miejsc pracy w Europie do 2015 r. Wiąże się to z koniecznym w tej sytuacji rozwojem firm telekomunikacyjnych - dodaje Streżyńska.

Światłowody obowiązkowe

W założeniach rządu mówi się o budowie infrastruktury zapewniającej internet o szybkości do 10 Mb/s (dziś operatorzy oferują najczęściej 1-2 Mb/s). Przepisy proponowane przez UKE zmierzają do tego, by zaoferować Polakom nawet 100 Więcej ulgi na internet?

Platforma Obywatelska chce, by w rocznym zeznaniu podatkowym odliczać... czytaj więcej »
Mb/s. Budowa szybkiego internetu ma ruszyć z kopyta głównie dlatego, Więcej ulgi na internet?

Platforma Obywatelska chce, by w rocznym zeznaniu podatkowym odliczać... czytaj więcej »że ustawa
ułatwi inwestowanie na najniższym szczeblu - samorządowym - przy pełnym wsparciu rządu oraz współpracy z inwestorami - małymi i dużymi.

Co proponuje UKE? Jasne przepisy określające, jak budować gminną infrastrukturę i na jakich warunkach ją udostępniać operatorom, stworzenie ułatwień kredytowych, finansowych, ewentualnych zasad dopłacania do inwestycji prywatnych przez samorządy oraz możliwość finansowania ze strony instytucji państwowej, np. Banku Gospodarstwa Krajowego, np. studiów wykonalności czy pomocy ekspertów.

Polski Mikołaj zamienił sanie na internet

Przybywa chętnych do świątecznych zakupów przez internet. W sieci prezentów... czytaj więcej »
Podobny system działa we Francji, gdzie odpowiednik BGK jest Polski Mikołaj zamienił sanie na internet

Przybywa chętnych do świątecznych zakupów przez internet. W sieci prezentów... czytaj więcej »gwarantem, że rząd
i instytucje rządowe służą w każdej chwili pomocą. Utworzono tam zespół ekspertów, który pomaga samorządom ocenić, czy przedsięwzięcia są opłacalne, na jakich zasadach zawrzeć umowę, od kogo korzystniej kupić sprzęt. UKE chce także, by obowiązkowe stało się okablowanie światłowodami nowych budynków oddawanych do użytku.

Ponadto, pieniądze zbierane przez UKE z przydzielania częstotliwości i inwestowanie ich w sektorze telekomunikacyjnym - co roku jest to kwota kilkuset milionów złotych i stale rośnie - stanowiłyby wkład państwa w przedsięwzięcia telekomunikacyjne wspólne z Unią Europejską. Dziś zarobione przez UKE pieniądze trafiają do wielkiego budżetowego worka. - Rolą rządu byłoby zapewnienie wsparcia i przełamywanie barier, a także zapewnienie koordynacji przedsięwzięć - mówi prezes Streżyńska.

Internet jak wodociąg

O tym, że promocja jest potrzebna, przekonuje Paweł Caban z Netii, odpowiadający m.in. za współpracę z samorządami. - Netia zdecydowała się na współpracę z gminą Grodzisk Mazowiecki. W ciągu pół roku operator ma uruchomić Internet w pakiecie? Tracisz ulgę

Wykupienie internetu w pakiecie usług telekomunikacyjnych razem z - na... czytaj więcej »
w gminie 15 hot spotów, dzięki czemu Internet w pakiecie? Tracisz ulgę

Wykupienie internetu w pakiecie usług telekomunikacyjnych razem z - na... czytaj więcej »w centrum miasta i kilku sołectwach będzie
można korzystać z internetu za darmo. Jest istotne, aby samorządowcy traktowali inwestycje w internet tak samo poważnie, jak traktują inwestycje drogowe, kanalizacyjne czy wodociągowe - przekonuje Caban.

Tomasz Kulisiewicz, analityk firmy doradczej Audytel, jest przekonany, że przepisy zachęcające samorządy do inwestycji to klucz do szybkiego rozwoju internetu w Polsce. - To w gminach tkwi prawdziwa siła, która może rozpędzić inwestycje. Ale potrzeba wiele pracy. Dziś główną przeszkodą w rozwijaniu inwestycji jest przerost biurokracji. Z technicznego punktu widzenia 100 tys. mieszkań można podłączyć do szybkiego internetu w trzy tygodnie. W praktyce jest to proces ciągnący się latami, bo zdobywanie odpowiednich pozwoleń jest prawdziwą drogą przez mękę - mówi ekspert. - Uproszczenie procedur jest więc niezbędne.

kap/mlas

_________________
http://www.youtube.com/simonus666
soundcloud.com/simonus
soundcloud.com/szymonp
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomkiewicz




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:10, 29 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W pierwszej chwili też byłem dobrej myśli, ale potem naszło mnie pytanie, na jakim poziomie będzie serwis takiej darmochy. Bo darmocha, Panie i Panowie, to ....
Czy ktoś rozwieje wątpliwości w tym temacie ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
larkow




Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 130
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:26, 29 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Usługę każdy chce sprzedawać, gorzej jest z rozwojem infrastruktury, no ale skoro państwo chce pomóc...
Są jeszcze jakieś wątpliwości kto za to zapłaci ?? Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zulugula




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 865
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:53, 29 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że zapłacimy my wszyscy, bo niby kto? Ale lepiej jak państwo zainwestuje wkońcu w rozwój światłowodów, bo wyjdą na tym dobrze wszyscy.

Akurat ten news dotyczy głównie rozbudowy infrastruktury, bo jak państwo za naszą kase tego nie zrobi to wierzcie mi, nikt tego nie zrobi.

Ja mieszkam na wsi i normalnie jak się patrzę na te słupy i poobrywane kable to zastanawiam się jakim cudem chodzi mi tutaj wogóle neostrada.

Lepiej jak było jak tpsa miała monopol, teraz kiedy zgłosisz, że linia jest uszkodzona to nikt nie kwapi się tego naprawiać. Wiem po sobie, kiedy po ponad roku od zgłoszenia awarii dostałem telefon, że linia została naprawiona.

A co do darmowego Internetu poprzez hotspoty to już inna historia.
_________________
http://www.youtube.com/simonus666
soundcloud.com/simonus
soundcloud.com/szymonp
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Damian.87




Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 213
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:15, 29 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zulugula napisał:


Lepiej jak było jak tpsa miała monopol,
teraz kiedy zgłosisz, że linia jest uszkodzona to nikt nie kwapi się tego naprawiać. Wiem po sobie, kiedy po ponad roku od zgłoszenia awarii dostałem telefon, że linia została naprawiona.


Sorry ale chyba nie wiesz co piszesz... to co mamy teraz to właśnie skutek monopolu TPSA który bądź co bądź dalej w Polsce istnieje gdyż większa część infrastruktury dalej należy do TP.

Kiedyś nie było ŻADNEJ możliwości wyegzekwowania jakichkolwiek roszczeń od tej firmy, działali całkowicie bezkarnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zulugula




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 865
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:48, 29 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak masz racje.

Tylko pisze jak było z mojego punktu widzenia, że dla mnie było lepiej bo teraz jest tutaj wiekszy syf niż był. W sumie chodzi o to, że znałem ludzi co pracowali w TPSIE, za czasu jej totalnego monopolu wiec sobie szybko niektóre rzeczy mogłem załatwić.
_________________
http://www.youtube.com/simonus666
soundcloud.com/simonus
soundcloud.com/szymonp
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rep




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 613
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:55, 29 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nastepny etap propagandowej ekspansji cudu.
Kilka miesiecy temu czytalem jak to w Malopolsce ma stac sie rewolucja internetowa.
Jak sie zglosilem do TP zeby mi zalozyli telefon to odpowiedzieli ze nie ma mozliwosci technicznych (a slup z linia leci obok, blisko do centrum miasta, miasto powiatowe) i powiedzieli ze mam podpisac podanie i ze w ciagu roku moze mi podlacza.

Wiec tymczasowo mam bluconnect bo w malych miastach to dziala na niby.
Bardziej licze na Play - ostro inwestuja w siec.
Nie to co Ery, Orange i plusy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:14, 29 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak - będzie za darmo.
ale za to z ograniczeniami. Smile
np. po to żeby ludzie nie oglądali redtube, miast tylko odwiedzać onet, bbc, wikipedia i inne bezcenne strony edukacyjne.

ja podziękuję - wolę tak jak jest teraz: płacę i wymagam, a jak nie to ide do konkurencji.
wszelkie projekty darmowego internetu mają jedną wspólną cechę: wyeliminowanie konkurencyjności, a przez to monopolizację rynku dostaw sieci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zulugula




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 865
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:59, 30 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widać skupiliście się na pobocznym mylącym nieco newsie o hotspotach. W ogóle to tam na doczepke został włożony.

Rozbudowa, infrastruktury znaczy, że będzie sobie można założyć net i płacić za niego.

Hotspoty swoją drogą, prywatny internet swoją.

Nikt wam nie zabroni mieć internetu domowego. Rozbudowa infrastruktury ma sprawić, że operatorzy będą oferować szybszy net i dla większej ilości osób.
_________________
http://www.youtube.com/simonus666
soundcloud.com/simonus
soundcloud.com/szymonp
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Glopez




Dołączył: 13 Lip 2008
Posty: 367
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:46, 30 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powtarzam raz któryś na tym forum:

Na własnym organizmie odczułem dobrodziejstwa darmowego internetu ResMan "działającego" w Rzeszowie. Blokowane są strony na potęgę, net raz działa raz nie, w godzinach szczytu nie ma szans korzystać - oczywiście, można sprawdzić pocztę, używać komunikatora ale to praktycznie wszystko. Admin nie odpowiada na telefony. Miliony zł z unii na to poszły.
_________________
"Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomkiewicz




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:18, 30 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tego właśnie się obawiałem. Jakość obsługi, jakość serwisu. Telefonów nikt nie odbiera.
Gibki Lopez, oby Twój przypadek był odosobniony. Ja zapłaciłbym nawet 150 zł /ms, byle mieć pewność, że nikt nic mi nie będzie blokował i że łącze będzie stabilne oraz szybkie, a obsługa gotowa do akcji i miła.
Ale podam inny przykład. Mieszkam w małym mieście. Moim providerem była malutka prężna firma. Po dwóch latach wspaniałej współpracy, nagle została wchłonięta przez dużą spółkę. Zniknął na przykład 24 godzinny serwis, umieszczanie informacji o planowanych przerwach w dostawach danych oraz jakość usługi. Im większa firma, tym gorzej dla jakości usług lub produktu. A co dopiero darmowy internet. Aż strach się bać. Wszyscy go dostaną, a gówno w nim będzie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
franek12




Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 664
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:56, 01 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeszcze za darmo papu i alkohol i po co wylazic z domu... Wink socjalizm
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zderzak




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:50, 01 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie no ja jak slysze zwrot "za darmo" to mnie smiech ogarnia, ja juz wole placic te 39 zyli za 100 Mb/s ktore teraz mam i piepsze tych wszystkich palantow ktorzy chca mnie uszczesliwic "za darmo"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


100 Mb/s dla wszystkich?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile