W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Nie można zwalczać terroru terrorem   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
8 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 1724
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:54, 23 Gru '08   Temat postu: Nie można zwalczać terroru terrorem Odpowiedz z cytatem

Ponieważ spodobało mi się:
"Nie można zwalczać terroru terrorem.

Zjednoczenie się jest naszą Siłą."

przypomniałem sobie i

Polecam:
Adam Doboszyński
Konspiracje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GrzegorzP




Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 313
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:07, 24 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Święta prawda.
I reszta też...

[...]
Nienawiści w tym świecie nigdy nie uspokoi się nienawiścią; jedynie przez nie-nienawiść nienawiść się uspakaja. To jest Odwieczne Prawo.
6.
Są tacy, którzy nie uświadamiają sobie, iż pewnego dnia wszyscy musimy umrzeć, lecz ci, którzy to rozumieją, kończą swe spory.
[...]

http://mahajana.net/mb3s/publikacje/dhammapada/pary.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:24, 24 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Jerzy bardzo mnie to cieszy ,że spodobały się Panu te myśli Smile

Te sentencje nie są moją twórczością jednak utożsamiam się z nimi. Pochodzą one z filmów :
1) ''terroru nie można zwalczać terrorem'' - ''The revolution will not be televised''
viewtopic.php?t=582
2) ''zjednoczenie się jest nasza siła'' - ''Tak wygląda demokracja''
http://www.alterkino.org/index.php?subac.....cat=2&

Dziękuję za inspirację w formie książki Adama Doboszyńskiego pt. ''Konspiracje''. Na razie poszukałam informacji o Panu Adamie Doboszyńskim w google, aby dowiedzieć się czegoś więcej o tej osobie, gdyż wcześniej niestety nic o niej nie słyszałam.

W swoim wachlarzu myśli różnych , które przetrzymuję gdzieś na dysku mam ulubiony fragment , który także jest zaczerpnięty przez ze mnie z jakiegoś filmu (nie pamiętam już tytułu) ponieważ jest moim ulubieńcem pozwolę sobie ponownie przytoczyć go na forum.

Pozdrawiam Smile

Naszym największym strachem nie jest to, że jesteśmy słabi.
Nasz największy strach stanowi siła, której nie można przyjść z odsieczą.
To nasze światło ,a nie nasza mroczność nas przeraża.
Uważając się za nic nie wartego ,nie działasz na korzyść świata.
Nie ma w sobie nic światłego ,wspaniałomyślnego postawa
pomniejszania siebie, po to tylko ,aby inni nie czuli się zagrożeni w twojej obecności.
Urodziliśmy się po to, by przejawić chwałę Boga, który jest w nas.
Jest ona we wszystkich.
Kiedy pozwolimy własnemu światłu zabłysnąć,
mimowolnie pozwalamy innym ludziom na zrobienie tego samego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dunkelheit




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 321
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:04, 26 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piękne myśli są dobre na dysputy filozoficzne a nie dla realistycznego spojrzenia na rzeczywistość, ci którzy rzucają tego rodzaju cytatami rzadko stosują je w praktyce to raz a dwa że rzadko są to cytaty które można zastosować w praktyce - jedynie powiedzenie "najlepszą obroną jest atak" wydaje mi się logiczne i realistyczne w dzisiejszych czasach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:04, 26 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj dunkiel kope lat...
Cytat:
''najlepszą obroną jest atak"


Tak to jest Twoja opina.
Proszę bardzo to Twoje podejście do otaczającej Cię rzeczywistości...mój światopogląd jest po prostu odmienny od Twojego.

Powodzenia na polu ataku Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dunkelheit




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 321
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:10, 26 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako, że jesteś kobietą, nie dziwię się temu, z resztą całe szczęście że są kobiety wśród nas - czasem dzięki temu że mają inne spojrzenie na świat - mogą nam uzmysłowić to i owo, zawsze to pisałem, również szanuję Twój pogląd jednocześnie deklarując niezmienność mojego w tej kwesti.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:19, 26 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również zawsze uważałam i uważam nadal ,że wzajemnie uzupełnianie się jest kluczem i potencjałem do budowania lepszego i bardziej bogatego jakościowo życia społecznego.

Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:20, 26 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo to polskie!
Trzy głosy na nie. Wynika to z charakteru narodowego polaków , a nie z zastosowania logiki i analizy skuteczności działania.
Ja wcale się temu nie dziwię. Szczególnie ostatnio po przeczytaniu pracy łódzkiego naukowca socjologa Lewandowskiego , uważam , że pogląd gloryfikujący walkę jest w naszym kraju powszechny. Próba zmiany przekonań jest skazana na przegrana, ponieważ pogląd o konieczności i skuteczności walki jest nabyty , nie przy zastosowaniu logiki, popartej wysiłkiem intelektualnym, tylko wsiąka w Polaków przez geny i wychowanie.

Wiara w skuteczność i opłacalność walki zbrojnej,
to taki sam zabobon jak ten ,
że ... niepodległość swojego państwa można wygrać w karty!

Głowna cecha polskiego charakteru narodowego -niechęć do długofalowej wytężonej pracy umysłowej, skutecznie hamuje zmianę charakteru narodowego Polaków.

Ocena tego tematu jest najlepszym dowodem.

serdecznie pozdrawia Was
Przeciwnik walki zbrojnej
Zwolennik walki niezbrojnej
i powszechnego dostępu obywateli do broni palnej!
_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
athenor777




Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 84
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:08, 26 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JerzyS powiedz mi bracie jeśli nasi dziadowie zastosowaliby takie maksymy podczas 2 wojny światowej, to czy mógłbyś dziś je głosić przez internet? Hitlerowcy zamierzali pozbyć się słowian i parę milionów ubyło Polaków.. Co dałby bierny opór?

Zwolennikiem terroru nie jestem, ale gdyby ci "polscy bandyci" jak ich nazywali faszyści, to nie wiem jak potoczyłaby się historia naszego kraju.

Ja się cieszę, że kobiety są orędowniczkami pokoju, bo to zgodne z ich naturą, ale chyba zapominają, że podczas wszelkich niepokojów społecznych tj. wojny mogą stać się masowymi ofiarami gwałtów i morderstw.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:31, 26 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
rewolucja bez strzelania nigdy się nie uda


I taką maksymę też mam na dysku... można i tak, ale do czego doprowadzi rewolucja z użyciem broni ? do rozlewu krwi? na pewno tak.
I tak ciągle bez końca jak błędne koło wijemy się po przez spiski , rewolucje i wojny od zarania dziejów...gdzie doprowadza to ludzkość?
agresja karmi agresje ...


Oko za oko uczyni tylko cały świat ślepym.

— Mahatma Gandhi (1869-1948)


I ślepi jesteśmy cały czas bo jesteśmy i żyjemy w systemie nasiąkniętym bezustanna agresją zależy nam na dominacji własnego ego byle by przeforsować własną ideę i pogląd itd. i przez to tylko umiemy patrzeć, a nie potrafimy widzieć tego co prawdziwe , dobre i piękne w drugim człowieku.
Jest nas za mało ,żeby się dzielić , a my polski naród robimy to bezustannie. Kłótliwość to nasza cecha narodowa. Czasem mam wrażenie ,że jakby nie było żadnych restrykcji i konsekwencji prawnych , a ludzie mieli by akurat przy sobie jakąś broń nieważne czy palną czy białą to by powyrzynali swoje gardła w imię własnych przekonań.
Bestia wyszła by na wierzch Twisted Evil
Dlatego tak ważna jest ewolucja ludzkiej świadomości.

Jedyna wolność to zwycięstwo nad samym sobą.
— Fiodor Dostojewski (1821-1881)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
RaaQ




Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 144
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:32, 26 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja jestem zdania że jeden grzech powoduje reakcje łańcuchową.

A wojny w dzisiejszych czasach wywołują przywódcy. Gdyby nie propaganda Hitlera i sianie nienawiści, nie było by wojny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
athenor777




Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 84
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:13, 26 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tańcząca z wilkami w Indiach nie było hitlerowców... Po drugie ten ruch biernego oporu nie zapobiegł podziałowi tego kraju. Indie staciły kawał terytorium. Poza tym miałem na myśli wojnę obronną. Co by było z Polską, gdyby podczas wojny zastosować "bierny opór" przeciw nazistom?

To z wikipedii:
"Gandhi powiedział: Chciałbym, abyście odłożyli na bok bezużyteczną broń, po to by ocalić ludzkość. Zaprosicie Herr Hitlera i Signor Mussoliniego, aby wzięli sobie to co, potrzebują z waszych krajów, jeśli ci panowie zdecydują się okupować wasz kraj, ustąpicie im. Jeśli nie pozwolą wam wyjechać, możecie waszym mężczyznom, kobietom i dzieciom dać się zabić, ale odmówicie im przysięgi wierności i posłuszeństwa"

"Różni historycy i komentatorzy krytykują Gandhiego za jego stosunek do Hitlera i nazizmu, łącznie z jego wypowiedziami mówiącymi, że Żydzi mogą zyskać Bożą miłość, jeśli zgodzą się na śmierć jako męczennicy."

Czy i dla Polaków miałabyś podobną radę?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pahol




Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 78
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:41, 26 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JerzyS napisał:


Ocena tego tematu jest najlepszym dowodem.



Ja właśnie oceniłem temat a nie treść, a po pierwszym poście ocena nie mogła być inna jak 1.

Sam nienawidzę wojny, armii i całego tego gówna, pozdrawiam.
_________________
http://davidicke.pl/forum/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Damian.87




Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 213
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:49, 26 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

RaaQ napisał:
ja jestem zdania że jeden grzech powoduje reakcje łańcuchową.

A wojny w dzisiejszych czasach wywołują przywódcy. Gdyby nie propaganda Hitlera i sianie nienawiści, nie było by wojny.


yyyy a co ma do tego Hitler?? wojny toczą się od kiedy człowiek istnieje, na tle religijnym, etnicznym, o władzę... można by tak wymieniać jeszcze długo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:25, 26 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

athenor777 napisał:
JerzyS powiedz mi bracie jeśli nasi dziadowie zastosowaliby takie maksymy podczas 2 wojny światowej, to czy mógłbyś dziś je głosić przez internet? Hitlerowcy zamierzali pozbyć się słowian i parę milionów ubyło Polaków.. Co dałby bierny opór?

Zwolennikiem terroru nie jestem, ale gdyby ci "polscy bandyci" jak ich nazywali faszyści, to nie wiem jak potoczyłaby się historia naszego kraju.

Ja się cieszę, że kobiety są orędowniczkami pokoju, bo to zgodne z ich naturą, ale chyba zapominają, że podczas wszelkich niepokojów społecznych tj. wojny mogą stać się masowymi ofiarami gwałtów i morderstw.


Kto Ci taka ciemnotę wcisnął?

Po pierwsze to II wojnę światowa zaplanowali Anglicy już zaraz po zakończeniu pierwszej.

"Na początekw co swoich opracowaniach na ten temat pisze prof Kossecki:

"Polityka Anglii wobec Polski była wówczas, podobnie jak dawniej, funkcją jej polityki wobec Niemiec i Rosji. Jak długo Niemcy były silne i były kandydatem na hegemona Europy, Anglia zwalczała Niemcy i w tej grze karta polska stanowiła jeden z atutów. Stąd właśnie działalność polskiego Komitetu Narodowego kierowanego przez Dmowskiego, dążącego do odbudowania Polski mającej oparcie w zachodnich aliantach, spotykała się podczas I wojny z pewnym poparciem angielskim. Równocześnie jednak angielscy politycy myślący perspektywicznie popierali również konkurencyjną wobec Komitetu Narodowego ekipę piłsudczyków z A. Zaleskim na czele.

Z chwilą pokonania Niemiec następuje zwrot w polityce angielskiej. Niemcy są pokonane, zdezorganizowane i osłabione. Przestają więc być kandydatem na hegemona Europy, zwycięska jest natomiast Francja i ona właśnie jest w tym czasie głównym mocarstwem na kontynencie europejskim.
Polska jest wówczas naturalnym sojusznikiem Francji, która zresztą popiera Polskę na konferencji wersalskiej.
Silna Polska stanowiłaby zbyt wielkie wzmocnienie bloku francuskiego, Anglia zatem zgodnie z podstawową zasadą swej polityki musi dążyć do osłabienia Polski.

Jeszcze podczas I wojny światowej Neville Chamberlain /ten sam, który wsławił się później układem monachijskim/ na jakimś bankiecie rozmawiał z Dmowskim. Dmowski jak zwykle, korzystając z okazji, starał się przekonać angielskiego polityka o tym, że zbudowanie silnej Polski leży w interesie Wielkiej Brytanii.


Chamberlain odpowiedział mu jednak twardo,
że jest w błędzie, gdyż interes angielski wymaga,
aby Niemcy miały swobodne pole dla swej ekspansji
na wschód, a silna Polska przeszkadzałaby im w tym.


Chamberlain nie piastował jeszcze wówczas żadnego kierowniczego stanowiska w polityce brytyjskiej i dlatego mógł sobie pozwolić na tego rodzaju szczerą wypowiedź, która zresztą była tylko odbiciem perspektywicznych koncepcji polityki brytyjskiej w stosunku do Polski.
Z tego punktu widzenia jest rzeczą zupełnie zrozumiałą, że już w Wersalu premier brytyjski Lloyd George nie dopuścił do przyznania Polsce Gdańska, całości Śląska i Mazur.

W rozgrywkach wewnętrznych w Polsce Anglia stawiała na obóz Piłsudskiego.

W okresie gdy Piłsudski wycofał się z oficjalnego życia politycznego i zajmował się działalnością spiskową podczas swego pobytu w Sulejówku, odwiedzali go tam zarówno poseł brytyjski Max-Muller, jak i brytyjski attache wojskowy, Clayton.

Po zwycięstwie Piłsudskiego w 1926 r. zarówno w Polsce,
jak i w radzieckich sferach dyplomatycznych panowało przekonanie, że za zamachem Piłsudskiego stała Anglia."

Tak jak już pisałem to podczas wojny domowej w 1926 roku Polska utraciła niepodłegłość.
Za dzień utraty ja przyjmuje , że stało się to 26 października 1926 r

"Znamienne były zmiany jakie musiały byc na zadanie amerykańskich kol finansowych wprowadzone do statu Banku Polskiego.
Do rozporządzenia Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 13 października 1927r. ,, o planie stabilizacyjnym i zaciągnięciu pożyczki zagranicznej" dołączona została następująca deklaracja rządu:"Rzad oświadcza , ze zgodnie z rozporządzeniem z dnia 26 października 1926 r. zrzekł sie prawa emisji biletów bankowych i ze nie będzie ich więcej emitował.Bank Polski będzie jedyna instytucja emisyjna. Na mocy obecnego statusu Bank Polski jako spółka akcyjna jest całkowicie niezależny od rządu. Rzad nie jest upoważniony do uzyskiwania zaliczek od banku, do emisji biletów na pożyczki dla rządu z wyjątkiem tych, które się mieszczą wyraźnie w granicach obecnie dozwolonych przez Status Banku" str.26 Jerzy Zdziechowski - Skarb i pieniądz 1918- 1939

Przypomne ze :

"Dajcie mi prawo emisji pieniądza , a nie ważne będzie kto rządzi krajem"
-Rotszyld

Przypomnę również , że Hitler do końca zabiegał o wciągniecie Polski do paktu antykominterrnowskiego (antykomunistycznego).
Anglia zrobiła wszystko , aby do tego nie dopuścić.
Poczytaj sobie Mackiewicza jak opisuje przypadek dywersji na jednej z wysp kanałowych okupowanych przez Niemców.
Burmistrz wydał dywersanta Niemcom , a królowa po wojnie go za to uszlachciła. Anglia nie wysłała , ani jednego naboju na tę wyspę, a do Polski słała.

Moi przodkowie od czasu powstania w którym stracili majątek i zdrowie , już w żadnych ruchawkach , - działaniach wojennych nie zginęli.
Ostatnim przypadkiem kiedy było krucho to jak pod sam koniec IIwojny jak aresztowali całą rodzinę, poza bardzo młodym bratem mojej mamy. Chciano wszystkich rozstrzelać za to , że szwagier mojej babci granatowy policjant uciekł z bronia. Wujek młody i porywczy zorganizował zasdzkę na transport którym miano wieżć aresztowanych do powiatu
Skończyło się na tym , że Niemcy zawieźli ich okrężną drogą. Przyjechał powiadomiony Starosta Austriak doktor praw, znajomy pradziadków i wyciągnął ich z opresji.
Gdyby tak Niemcy powieźli ich normalną droga musiałoby się to skończyć na strzelaninie i odwecie ze strony Niemców.
Wcześniej był przypadek , że pijani partyzanci zamiast wystawić czuji i zachowywać się poprawnie to pili oi strzelali.
Niemcy przyjechali podeszli odkrytym terenem ok, 1,5 km na góre pod las. Spanikowani partyzanci postrzelali przez okna domu gdzie kwaterowali i tylnymi drzwiami uciekli w las.
Niemcy zastrzelili właściciela i spalili dom.
Później jeszcze ujęto jego żonę. Niemiecki komendant (austryjak służący podczas I w. św w Przemyślu) zaprowadził ją na cmentarz. Po drodze próbował ja skłonić do ucieczki.
Baba nie chciała uciekać. Musiał ją zastrzelić. Wiedział ,że jeśli odstawi ją na gestapo to wyaresztują mu cała okolica i on też może mieć problemy
Niemcy też chcieli wrócić cali i zdrowi.

Popatrz na Czechów. Ci od klęski pod Białą Gorą przestali liczyć na rozstrzygnięcia militarne i na dobre im to wyszło!

Polacy poza Powstaniem Wielkopowskim , oraz Powstaniami Śląskimi które to J. Piłsudski sabotował to tak naprawdę zbrojnie nic nie wywalczyli!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
athenor777




Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 84
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:39, 26 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JerzyS napisał:
athenor777 napisał:
JerzyS powiedz mi bracie jeśli nasi dziadowie zastosowaliby takie maksymy podczas 2 wojny światowej, to czy mógłbyś dziś je głosić przez internet? Hitlerowcy zamierzali pozbyć się słowian i parę milionów ubyło Polaków.. Co dałby bierny opór?

Zwolennikiem terroru nie jestem, ale gdyby ci "polscy bandyci" jak ich nazywali faszyści, to nie wiem jak potoczyłaby się historia naszego kraju.

Ja się cieszę, że kobiety są orędowniczkami pokoju, bo to zgodne z ich naturą, ale chyba zapominają, że podczas wszelkich niepokojów społecznych tj. wojny mogą stać się masowymi ofiarami gwałtów i morderstw.


Kto Ci taka ciemnotę wcisnął?



Niemcy nie eksterminowali Słowian w tym Polaków? Nie zginęło kilka milionów rodaków? Nie należało walczyć z okupantem za pomocą armi podziemnej i partyzantki?? Może Polska powinna przetrwać dzięki "biernemu oporowi"?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Nie można zwalczać terroru terrorem
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile