W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
według UE Polski nie było  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
5 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 1302
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy obawiasz sie, ze Unia Europejska doprowadzi do tego ze historia Polski zostanie zaklamana?
Tak
75%
 75%  [ 27 ]
Nie
25%
 25%  [ 9 ]
Wszystkich Głosów : 36

Autor Wiadomość
gerwazjana




Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:18, 30 Lis '08   Temat postu: według UE Polski nie było Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie było powstania warszawskiego, a komunizm obalili Niemcy. Przynajmniej według Unii Europejskiej, rozpoczynającej budowę muzeum historii naszego kontynentu.

Brukselscy urzędnicy najwyraźniej uznali, iż zunifikować należy wszystko – także historię. W tym celu szef Parlamentu Europejskiego powołał komisję historyków. Dziewięciu naukowców ma opracować koncepcję europejskiego muzeum.

Do opracowanego przez historyków dokumentu dotarli dziennikarze TVP Info, którzy uznali zawarte w nim treści za szokujące:

Mówi się w nim bowiem o potędze militarnej Prus i Rosji, nie ma jednak mowy o zaborach. Nie wspomina się o konfliktach polsko-krzyżackich ani o bitwie pod Grunwaldem. (…) W dokumencie mówi się, że na początku października 1939 r. ostatecznie ustał opór Polski wobec nazistów. Ani słowa o Armii Krajowej czy Powstaniu Warszawskim. Nie lepiej jest w części poświęconej historii współczesnej – w kontekście Jesieni Ludów 1989 r. wspomniany jest jedynie upadek Muru Berlińskiego, ale już nie ma mowy o polskim Okrągłym Stole.

Dziennikarze TVP Info nie są przewrażliwieni. Można bowiem zrozumieć brak bitwy pod Grunwaldem, która miała znaczenie głównie dla polskiej historii – ale jak komisja historyków wyjaśni brak informacji o Okrągłym Stole? Niezależnie od tego, jak oceniamy umowę Okrągłego Stołu, było to zdarzenie rozpoczynające proces demontażu sowieckiego imperium. Upadek Muru Berlińskiego to jedynie skutek reform w Polsce, w dodatku dla samych Niemców dosyć niespodziewany.

Owszem, w powszechnej świadomości Europejczyków to właśnie upadek Muru jest kojarzony z końcem komunizmu. Ukształtowanie się takiej opinii jest efektem całkowitego braku spójnej polskiej polityki historycznej. Niemniej jednak po historykach zatrudnionych przez UE moglibyśmy spodziewać się nieco więcej, niz po "zwykłych" obywatelach.. Tymczasem oni zamiast walczyć z mitami, zdają się chcieć je utrwalić.

Charakterystyczną cechą języka przyjętego przez komisję w opisywanym dokumencie jest posługiwanie się wyłącznie terminami typu "hitlerowska" lub "nazistowska" na niemiecką okupację Europy. Tak, jakby "naziści" nie wywodzili się z Niemiec. Oczywiście to, iż przewodniczący komisji (Niemiec) został mianowany przez przewodniczącego Parlamentu Europejskiego (Niemca) jest w tym kontekście wyłącznie przypadkiem.

W całej sprawie najbardziej zastawia rola polskiego członka komisji – profesora Włodzimierza Borodzieja. Jak widzimy, nie zadbał on specjalnie o europejską pamięć ważnych dla Polski wydarzeń. Tu oczywiście też wyłącznie za przypadek może uznać to, że niemal cała kariera naukowa prof. Borodzieja jest związana z Niemcami, gdzie uchodzi za jednego z najlepszych polskich historyków.

Pewien czas temu prof. Borodziej zasłynął pracą zrzucającą wszelką winę za wypędzenia na Polaków. Na łamach "Rzeczpospolitej" tak poglądy Borodzieja opisywał Bogdan Musiał:

Twierdzenia Włodzimierza Borodzieja o rzekomo polskiej genezie "wypędzeń" oraz inne jego poglądy wpisują się nie tylko w niemiecki, zdeformowany obraz polskiej historii, lecz również w komunistyczną propagandę o rzekomej suwerenności PRL. (…) Włodzimierz Borodziej, uwiarygadniając te deformacje niemieckiej pamięci zbiorowej, z dumą wyrażał się w 2004 r. o swoich dokonaniach naukowych: "Sądzę, że opracowanie rozdziału „wypędzenia” udało nam się, polskim i niemieckim historykom, wzorowo". Tak więc wymazanie z historii głównego sprawcy wypędzeń Borodziej ogłosił… wzorowym osiągnięciem naukowym.

Na przykładzie komisji historycznej oraz samego prof. Borodzieja możemy przekonać się w jaki sposób funkcjonują europejskie instytucje. Tworzy się całkowicie nieoficjalne i pozbawione wszelkiej legitymacji ciało, które jednak ma dokonać czynności ważnych z punktu widzenia całej Unii Europejskiej (podobny charakter ma chociażby tzw. Rada Mędrców).

W ten sposób o kształcie przyszłej polityki historycznej Unii Europejskiej zadecydowało dziewięć osób – gdzieś w zaciszu gabinetów. A nam pozostaje tylko pogodzić się z tym?


http://www.pardon.pl/artykul/6997/histor.....i_nie_bylo
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:00, 30 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyżby Unia obawiała się, że możemy powtórzyć wyczyn z obaleniem reżimu socjalistycznego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:09, 30 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niemiecka gazeta: polski obóz koncentracyjny
25.11.2008 / 07:40

Obóz koncentracyjny w Majdanku to "były polski obóz koncentracyjny" - napisał niemiecki "Die Welt". Polska ambasada w Berlinie zapewnia, że złoży protest i będzie domagała się od redakcji wyjaśnień - informuje "Nasz Dziennik".
Światowe media często posługują się skandalicznym sformułowaniem "polskie obozy koncentracyjne" czy "polskie obozy śmierci". Po interwencjach przedstawicieli polskich placówek dyplomatycznych, tłumaczą się niewiedzą i wycofują z takich określeń.
Według "Naszego Dziennika", brakiem elementarnej wiedzy o historii swojego kraju nie może się jednak tłumaczyć "Die Welt". Laughing

źródło:
arrow wykop
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:12, 01 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest takie powiedzenie: Nie pluje się w talerz, z którego się je. To dotyczy również tych, którzy powyjeżdzali do pracy za granicę dzięki temu że Polska przystąpiła do Unii. Polacy pchali się do unijnych pieniędzy jak świnie do koryta. A teraz kiedy się już nażarli, to plują na rekę która ich nakarmiła. A Ci którzy siedzą za granicą i narzekają, dlaczego nie wrócą? Wink Bo jak widać lepsza zła Unia niż "dobra" Polska.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zainteresowany




Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:20, 01 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Lara
Jest też takie powiedzenie, że "znaj proporcjum mocium Panie"(Pani)
Co ma do tego granica???Jakie granice??? W globalnej wiosce nie ma granic:)SmileSmile
Jak chcesz dopiec gerwazjanie to chyba walnęłaś w siebie:) Smile Smile
Jest też wiele powiedzeń w stylu :"Co w sercu to na języku" Smile

Totalitaryzm ??? NIE !!!

3maj się Lara
_________________
Myśl jest bronią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:47, 01 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam zamiaru nikomu dopiekać. Ale wrogość wobec Unii, jest priorytetem tego forum. A taka postawa nie podoba mi się. Po przystąpieniu Polski do Unii, każdy kto mógł wyciągał do niej ręce po pieniądze. I te tłumy wyjężdżające za granicę do pracy. Niby po co, jak nie po pieniądze. Wszyscy chcieli żeby Polska weszła do Unii. Bo chodziło o dotacje i pracę za granicą. Trzeba spojrzeć na to uczciwie bez zakłamania. Jak Polska wchodziła do Unii, to ja sama przebywałam już od wielu lat za granicą. I mówiłam znajomym i rodzinie że Polska nie powinna wchodzić do Unii, bo niedojrzała do UE. I miałam rację. Polska nie potrafiła nawet wykorzystać dobrze unijnych pieniędzy. Już nie mówię o wrogości polityków do Europy i o wstydzie jaki przynoszą. Polskie społeczeństwo jest zaściankowe, zacofane i zbyt konserwatywne. I co najgorsze takie cechy występują u młodych ludzi, co nie rokuje nadziei na jakieś postępy w Polsce. Ja z mojej strony chętnie bym znów wyjechała w świat , pooddychać lżejszym powietrzem. I nie wykluczone że tak zrobię.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piotr147




Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:59, 01 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To działa też w drugą stronę z racji nie douczenia obu stron.
U nas w kraju mówi się , że Niemcy zbudowali obozy to nie prawda bo zrobili to naziści i faszyści.
Kto zabijał w wojnie polaków Niemcy no nie tak do końca bo to żołnierze na rozkaz i naziści i faszyści.

Pomyślcie trochę i przypomnijcie sobie wiesze!

„gdy przyjdą podpalić twój dom [..] kto [...] NIEMIEC”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zainteresowany




Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:55, 01 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Lara
Nie wiem czego chciałaś innego Lara .Ja chciałem (tylko)zniesienia granic. Reszta to już otoczka systemu w którym żyjemy ale ...czy Ty to widzisz???
Tobie się nie podoba wrogość wobec UE a to już przejaw poddaństwa z Twojej strony . Mogli Cię zniewolić za komuny, mogli rozdawnictwem w USA to i UE zniewoliła "wolnością".
pozdrawiam
_________________
Myśl jest bronią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:32, 01 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niemcy nie są narodem niewiniątek
Piotr Zychowicz

Rozmowa z Szewachem Weissem, byłym ambasadorem Izraela w Polsce
Szewach Weiss

Rz: „Die Welt” przyznał się do błędu i przeprosił za użycie określenia „polski obóz koncentracyjny”. Głos w sprawie zabrał jednak w „Süddeutsche Zeitung” Thomas Urban, korespondent tej gazety w Polsce, który sugeruje, że Polacy protestujący przeciw takim wyrażeniom to populiści i narodowcy...

Szewach Weiss: To bzdura. Tego typu kłamliwe określenia oburzają nie tylko polskich narodowców. Oburzają wszystkich Polaków niezależnie od poglądów politycznych. Tych z PiS, tych z PO, a także polskich socjalistów.


Rz:Chyba nie tylko Polaków?

Ja jestem Żydem i też jestem oburzony. Jestem ocalałym z Holokaustu. Pamiętam szmalcowników, pamiętam, że wielu Polaków było obojętnych. Ale pamiętam też, że to właśnie wśród Polaków było najwięcej Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Pamiętam, że od początku do końca wojny Polacy – i z lewicy, i z prawicy – walczyli dzielnie z Trzecią Rzeszą. Gdyby nie Niemcy, nie byłoby w Polsce gett i obozów koncentracyjnych. Niemcy najpierw narzucili Polakom Zagładę, budując na polskiej ziemi obozy i komory gazowe (zrobili to ze względów logistycznych, bo tu było największe skupisko Żydów). Teraz zaś starają się zrzucić na Polaków odpowiedzialność za zbrodnię, którą popełnili.


Rz:Niemcy twierdzą jednak, że słowa „polski obóz koncentracyjny” pojawiają się przez przypadek albo że jest to określenie geograficzne.

Nie wierzę w takie przypadki. Niemcy doskonale znają historię i wiedzą, że pisanie o „polskich obozach” nie tylko obraża Polaków, ale również wypacza prawdę. Chodzi o odsunięcie od siebie winy. To bardzo wygodne. Mówię oczywiście o Niemcach myślących takimi kategoriami jak szefowa Związku Wypędzonych Erika Steinbach.


Rz:Może Polacy powinni jednak machnąć ręką i nie protestować, gdy padają takie sformułowania? Może powinniśmy patrzeć w przyszłość?

Wprost przeciwnie. To bardzo niebezpieczne zjawisko. Za 50 lat może się bowiem okazać, że Niemcy są narodem niewiniątek. Że to Piłsudski – nieważne, że umarł w 1935 roku – wywołał II wojnę światową. A wcześniej Polacy zdążyli jeszcze zbudować w Niemczech Dachau i narozrabiać w noc kryształową. A jeżeli Polacy są tacy niebezpieczni, to trzeba coś z nimi zrobić. Co? Choćby usunąć ich ze Śląska i innych terenów, jakie dostali po II wojnie światowej. To, co mówię, jest oczywiście nieco wyolbrzymione, ale chcę wam jasno powiedzieć – trzeba ostro protestować przeciwko kłamstwom.


źródło:
http://www.wykop.pl/ramka/117841/szewach-weiss-niemcy-nie-sa-narodem-niewiniatek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piotr147




Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:44, 01 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hm i zostałem zignorowany ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:57, 01 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To działa też w drugą stronę z racji nie douczenia obu stron.
U nas w kraju mówi się , że Niemcy zbudowali obozy to nie prawda bo zrobili to naziści i faszyści.
Kto zabijał w wojnie polaków Niemcy no nie tak do końca bo to żołnierze na rozkaz i naziści i faszyści.

Pomyślcie trochę i przypomnijcie sobie wiesze!

„gdy przyjdą podpalić twój dom [..] kto [...] NIEMIEC”


Lubię generalnie Piotrów Very Happy

Jednak do rzeczy ...cóż takiego chciałbyś wyszczególnić i na co zwrócić uwagę? ,iż w naszym kraju obozy koncentracyjne budowali faszyści i naziści niemieckiego pochodzenia ...czy taka wersja Pana satysfakcjonuję...Panie Piotrze?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piotr147




Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:07, 01 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie prawidłowo i historycznie poprawnie a nie nie douczenie i ......
W tym wątku właśnie o ot chodzi!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gerwazjana




Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:15, 01 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ale jak wy smiecie wogule kwestionowac polskie obozy..?? NIEWDZIECZNICY JEDNI!! padac na kolana przed UE i dziekowac tu juz, ze nas zabrala z tego zacofania i zascianka do 'Wielkiej Europy'. Oczywiscie, ze polskie obozy byly, i getta, Zydow podpalaliscie dla zabawy w wielkanoc, a Slask i Pomorze sa Niemieckie! i to bedzie w podrecznikach od historii! wogule to wstyd mi za was, ze jeszcze sie porozumiewacie w tym zacofanym jezyku hydraulikow i sprzataczek! muzeum Europy sie wam zachciewa..?! phi.. muzeum jest dla zachodu, a tacy prostacy jak wy powinni sie cieszyc ze mozecie wielbic i czcigodnie sluzyc waszym panom!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:28, 01 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pytanie ankiety sugeruje że historia polski nie jest zakłamana obecnie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:22, 01 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
pytanie ankiety sugeruje że historia polski nie jest zakłamana obecnie Smile

Ta sama myśl przyszła mi do głowy, gdy zobaczyłem tę ankietę. Ale tak to już jest w tej spiskowej rzeczywistości - historia zawsze jest w mniejszym lub większym stopniu zakłamana, pod potrzeby propagandowe aktualnie rządzących sił (krajowych lub zagranicznych, a zwykle i jednych, i drugich). Chodzi jednak o to, że w UE może to być zakłamanie do kwadratu w stosunku do obecnego. Może dożyjemy czasów, że za kwestionowanie "polskich obozów zagłady" będą wsadzać w tiurmu, jak dzisiaj za kwestionowanie komór gazowych w Auschwitz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gerwazjana




Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:34, 02 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokladnie! wyjales mi to z ust Easy-Rider Smile ok moze pytanie do ankiety powinno byc bardziej sprecyzowane, ale ulozylam je na szybko, bez glebszego zastanowienia -macie racje- powinnam byla.. ale to juz sa na drobiazgi, do ktorych nikt zbytnio nie przykuwa uwagi- chodzi o sens, a na przykladzie Easy_Ridera widac, ze kazdy zrozumie o co chodzi Smile no chyba, ze nie zrozumie... ale to nawet lepiej wtedy jak nie wezmie udzialu Laughing


acha, temat Tanczacej viewtopic.php?t=4756 zmusil mnie do refleksji.. a mianowicie pierwsza karta z kolekcji iluminatow.. warto powiekszyc zdjecie i zastanowic sie nad nia w kontekscie zacytowanego materialu..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dunkelheit




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 321
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:03, 02 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
pytanie ankiety sugeruje że historia polski nie jest zakłamana obecnie Smile


Ja bym zapytał inaczej, czy jest jakakolwiek historia, jakiegokolwiek kraju, która nie jest zakłamana?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
przebudzony




Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 968
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:48, 02 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli wersja unii europejskiej będzie przedstawiana światu jako prawdziwa to za 100 lat nikt już nie będzie wiedział jak naprawdę było.

Lara napisał:
Nie mam zamiaru nikomu dopiekać. Ale wrogość wobec Unii, jest priorytetem tego forum. A taka postawa nie podoba mi się. Po przystąpieniu Polski do Unii, każdy kto mógł wyciągał do niej ręce po pieniądze. I te tłumy wyjężdżające za granicę do pracy. Niby po co, jak nie po pieniądze. Wszyscy chcieli żeby Polska weszła do Unii. Bo chodziło o dotacje i pracę za granicą. Trzeba spojrzeć na to uczciwie bez zakłamania. Jak Polska wchodziła do Unii, to ja sama przebywałam już od wielu lat za granicą. I mówiłam znajomym i rodzinie że Polska nie powinna wchodzić do Unii, bo niedojrzała do UE. I miałam rację. Polska nie potrafiła nawet wykorzystać dobrze unijnych pieniędzy. Już nie mówię o wrogości polityków do Europy i o wstydzie jaki przynoszą. Polskie społeczeństwo jest zaściankowe, zacofane i zbyt konserwatywne. I co najgorsze takie cechy występują u młodych ludzi, co nie rokuje nadziei na jakieś postępy w Polsce. Ja z mojej strony chętnie bym znów wyjechała w świat , pooddychać lżejszym powietrzem. I nie wykluczone że tak zrobię.


Co z tego że unia daje kasę. Kiedy wprowadzą podatek od CO2 cała tak kasa do nich wróci i to z nawiązką.

Ale co do reszty masz rację, młode pokolenie niestety przejmuje przyzwyczajenia starych. Nie tylko ty myślisz o wyjeździe.
_________________
Nie sprzeczaj się z Bimim. Nie krytykuj tego tego co mówi Bimi. Zawsze zgadzaj się z tym co mówi Bimi. Kochaj gejów tak jak Bimi. Nie krytykuj gejów. Inaczej dostaniesz 1 post na dzień. To się nazywa wolność słowa w rozumieniu Bimiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:05, 02 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest przygotowywanie historii pod potrzeby Europy zarządzanej de facto przez nowe Cesarstwo Niemieckie. Ponieważ w UE mają zniknąć państwa narodowe, w konsekwencji zostaną również zglajchszaltowane same narody, w związku z czym obowiązująca już dzisiaj polit-poprawność nakazuje pomijanie w historii wszelkich zrywów narodowo-wyzwoleńczych. Polska w unijnej historii pozostanie tylko jako określenie o charakterze historyczno-geograficznym, jak dzisiaj Galicja. Mnie to nie dziwi, bo od początku byłem przeciwny UE, widząc w niej nowy Związek Socjalitycznych Republik Europejskich. A czy euroentuzjaści są też zaskoczeni?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


według UE Polski nie było
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile