W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Średnia wieku elektoratu UPR  
Podobne tematy
Średnia wieku forumowiczów19
Średnia wieku ludzi niegłosujących13bez ocen
Ile lat mają forumowicze?5bez ocen
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
7 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 1892
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jeżeli jesteś zwolennikiem UPR to ile masz lat?
18-21
18%
 18%  [ 8 ]
22-25
27%
 27%  [ 12 ]
26-30
32%
 32%  [ 14 ]
31-35
6%
 6%  [ 3 ]
36-42
6%
 6%  [ 3 ]
43-49
0%
 0%  [ 0 ]
50 i wiecej
6%
 6%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 43

Autor Wiadomość
Al Kohol




Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:11, 28 Lis '08   Temat postu: Średnia wieku elektoratu UPR Odpowiedz z cytatem

widzac jaka furore robi upr na tym forum postanowilem sprawdzic srednia wieku jego tutejszego elektoratu. osobiscie uwazam iz upr to skrajny odlam PPdK adresowany do ludzi bez wiekszego doswiadczenia zyciowego, wyobrazni czy wspolczucia. taka partia Kalego Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Filjan




Dołączył: 29 Maj 2008
Posty: 198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:47, 28 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ci poniżej 18 się nie liczą? Ja mam 17 i popieram UPR.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:27, 28 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyraźna manipulacja.
Nie pozwalacie 15-16 latkom (których UPR ma najwięcej) Smile brać udziału w ankiecie.
Moja, żona była początkow przychylna poglądom J.K. Mikke.
Ale jak dowiedziała się, że miejsce baby jest przy garach, to troszku jej się poglądy odmieniły. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gerwazjana




Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:55, 29 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ AlQuatro.. ja jestem kobieta i popieram UPR. To jest partia liberalna- oni generalnie uwazaja, ze jestes wolna istota i mozesz robic co ci sie podoba o ile to nie krzywdzi innych lub koliduje z ich dobrem, wiec co do kobiet przy garach- to wylacznie staroswieckie wywody JKM, a i to nie jest do konca prawda.. on tylko pokazuje ze sie od siebie ROZNIMY, bo dzisiejsze feministki chca nas ujednolicic.. UPR w tej kwestii nie zajmuje tak konswerwatywnej postawy

@Al Kohol..manipulacja jak sie patrzy, bo na tym forum przebywaja GLOWNIE ludzie mlodzi, starzy sie NWO raczej nie interesuja, wiec samo zrobienie tego sondazu w tym miejscu nie ma celu lub jest usilnym pokazaniem prywatnych uprzedzen(?) dziwne rowniez, ze UPR chce PODNIESC wiek wyborczy, takze chyba by sobie sami nie szkodzili Laughing skoro twierdzisz, ze to sami gowniarze chca oddac na nich swoj glos
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rabarbar




Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:21, 29 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak miałem 20 lat też głosowałem na UPR, dawno temu to było
i mam prawo zmienić zdanie, a co Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:02, 29 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gerwazjana
Dorośniesz, to sama zobaczysz.
Lata młodzieńcze trzeba po prostu przeżyć.
Zauważ, że młodzi mimo, iż posiadają szczytne nie raz idee, to jednak brak doświadczenia (dlatego zawsze stanowiska najwyższe są w rękach tak zwanej "starszyzny") czyni z nich zwykłą pożywkę dla wszelkiego rodzaju manipulatorów. Młodego bardzo łatwo jest zbałamucić, bo osoba młoda nie ma (bo mieć nie może) żadnego doświadczenia życiowego.
A życie (tak zwana proza codzienności) bardzo szybko później weryfikuje nasze poglądy z czasów młodości. Ja też miałem szczytne cele i idee, jednak z czasem, zaczynały bladnąć przy każdym nowym doświadczeniu życiowym.
I po raz kolejny ci napiszę, że dUPR to puste hasła, jak byś trochę tylko żyła życiem politycznym, to byś zobaczyła, że hasła dUPRu właśnie realizuje PO wraz z PiS-em i to nie od wczoraj ale od nieomal 18 lat. Oczywiście ty masz prawo tego nie pamiętać, ale tu właśnie wychodzi to "doświadczenie", bo ja byłem i jestem obserwatorem tej sceny. Polityków typu Korwina, Tuska, Kaczorów znam z działań bardzo dobrze i doskonale pamiętam ich działania.
Czego ty nie możesz, Ty jedynie możesz się opierać na informacjach, często "wybielanych" w różnych źródłach. Zwłaszcza, że jak sądzę, źródeł krytycznych wobec dUPRu raczej nie przeglądasz. To dla tego, ludzie jak piszesz "starsi" raczej nie chodzą do wyborów, bo znają cała ta bandę złodziei.
A o zmianach politycznych na świecie, że niby ludzie "starsi" się nie interesują... wiesz, cóż mogę ci powiedzieć. Czasem ludzie "starsi" poza wielką polityką światową mają jeszcze własną, przyziemną w stylu "czy będzie co jutro do gara wsadzić".
Na koniec dodam tylko, że jak ja miałem 21 lat to myślałem, że zbawię świat:)) Nie piszę tego by kogoś zdołować, ale by pokazać jak wygląda ewolucja wraz z nabyciem doświadczeń.
Szkoda mi tylko tego, że młodzież popełnia ciągle te same błędy! Zamiast propagować idee "Projektu Wenus" (niekoniecznie tego projektu ale sama idee) to spalają się na wyścigach która partia polityczna ma lepsze hasła i bardziej inteligentniej prezentuje się w TV.
Naprawdę olejcie te partie w cholerę jasną. Nie dajcie z siebie robić dla nich pożywki. Bo choćby dUPR, PO, PiS, Samoobrona, SLD i reszta miała najszlachetniejsze hasła to chodzi wyłącznie o władzę. A po osiągnięciu władzy będzie tak jak Kaczyński powiedział w 1997 roku po wyborach: "Teraz Kurwa My" (słynne TKM). A was będą mieć w dupie!
A jak wyglądać będzie polityka dUPRu to naprawdę, włącz TV, zobacz co robi PO z PiS-em... to są właśnie hasła dUPRu w realizacji!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Al Kohol




Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:50, 29 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gerwazjana - nie paranoizuj. ankieta jest prosta jak drut. manipulacja jest wtedy kiedy zadajac pytanie jednoczesnie sugerujesz odpowiedz - cos w stylu pamietnego komunistycznego "3 x tak". w ogole kto to jest "stary" dla ciebie? czlowiek po trzydziestce? tak sie sklada ze jest to pierwsze pokolenie wychowane na komputerach, wiec juz nie rob z nas takich betoniastych dinozaurow. pamietaj ze twoja rzeczywistosc to ocean klamstw, wiec jesli wierzysz iz odnajdziesz prawde tam gdzie na horyzoncie widac wladze i pieniadze to twoje przebudzenie bedzie wyjatkowo gorzkie. nie zdajesz sobie sprawy jak ludzie potrafia byc perfidni w osiaganiu swych celow. slowa nic nie kosztuja. na takiej samej fali euforii jak tutejsza mlodziezowka upr unosili sie ludzie w 89 roku. ciebie jeszcze wtedy moze nawet na swiecie nie bylo, albo mialas roczek. ludzie z solidarnosci postrzegani byli niemal jak zbawiciele. a potem przyszlo takie otrzezwienie o jakim nikt nie snil w najgorszych koszmarach. jesli uwarzasz ze to co pisze powstaje w zlej wierze to sie grubo mylisz. po prostu zdazylem juz wytrzezwiec z ufnosci do politykow. wierz mi badz nie ale u ciebie i innych mlodych ludzi nastapi to samo - to tylko kwestia czasu.

jednoczesnie chcialbym podziekowac wszystkim ktorzy wzieli udzial w ankiecie i zachecic pozostalych zwolennikow upr do oddania swego glosu - w innej ankiecie bylo was przeszlo 30 osob. nie krepujcie sie - ta wiedza przyda sie tez i wam. dodatkowo informuje ze jak dla mnie ludzie ponizej 18 roku zycia choc nie maja prawa wyobrczego moga wziasc udzial w ankiecie wybierajac najmlodszy dostepny przedzial wiekowy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
iron32




Dołączył: 25 Wrz 2008
Posty: 106
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:39, 30 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taki jestes mądry goral to powiedz na kogo ty glosujesz w przyszlych wyborach no chyba ze masz ponizej dwucyfrówki Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:22, 01 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iron32 napisał:
taki jestes mądry goral to powiedz na kogo ty glosujesz w przyszlych wyborach no chyba ze masz ponizej dwucyfrówki Very Happy


Już to chyba z 10 razy pisałem. Na nikogo!
Wyścigi złodziei mnie nie interesują, was młodych podnieca to wasza sprawa. Możecie się prześcigać czy ten czy tamten złodziej lepiej mówi w TV. Mnie złodzieje już nie nabiorą na hasełka.
Moje ostatnie wybory w jakich uczestniczyłem to te słynne czerwcowe z 1989 roku.

A na marginesie dodam, że PO, PiS to jedno (AWS-UW). dUPR do tego grona też dołącza, tak jak PSL, SLD... Nie ma żadnego ugrupowania poza jednym, które nie ma obciążenia "kombatanckiego" finansowanego z obcych źródeł. Ktokolwiek z nich nie wygra -a o tym decydują nie w Polsce tylko w ambasadzie pewnego państwa w Warszawie- to muszą spłacać ten dług. Dlatego wyścig złodziei mnie nie bawi.
Ja już za stary jestem by się dać nabrać na hasła.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dr02d2u




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 426
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:49, 01 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:
I po raz kolejny ci napiszę, że dUPR to puste hasła, jak byś trochę tylko żyła życiem politycznym, to byś zobaczyła, że hasła dUPRu właśnie realizuje PO wraz z PiS-em i to nie od wczoraj ale od nieomal 18 lat.

To ja poproszę, wypunktuj te puste hasła UPRu, które to właśnie realizuje PO wraz z PiS od nieomal 18 lat, znawco politycznej sceny.

Al Kohol napisał:
nie zdajesz sobie sprawy jak ludzie potrafia byc perfidni w osiaganiu swych celow. slowa nic nie kosztuja.

No właśnie, Ciebie i goral_a słowa też nic nie kosztują. Laughing Ciekawe jakie to cele chcecie osiągnąć. Laughing


Swoją drogą, skoro znów się odezwałem w wątku o UPR, dwie kwestie które tak roztrząsają "otrzeźwieni". Laughing Skąd Wam do głowy przyszło, że my zwolennicy UPR ufamy politykom, oraz, że myślimy, że UPR nie dąży do dorwania się do władzy?! Rozumiem, że to był Wasz problem i dopiero "otrzeźwienie" sprowadziło Was na ziemię, ale nie przypisujcie takiego zaślepienia jakie było Waszym udziałem wszystkim zwolennikom UPR. Ja i wielu UPRowców doskonale zdaje sobie sprawę, że UPR chce się dorwać do władzy, bo o to przecież chodzi!!! Jak Wy sobie wyobrażacie wprowadzenie jakiejkolwiek reformy w kraju?! Tak wiem, projekt wenus. Laughing I druga kwestia - zaufanie do polityków. Ja, podobnie jak wiele innych osób, nie mamy żadnego zaufania do tych polityków, którzy swą postawą, działaniem lub zaniechaniem utracili ten specyficzny mandat, czyli prawie wszyscy politycy. Laughing Natomiast, jeśli chcemy (a chcemy) rozwalić ten system i stworzyć inny w ramach obowiązującego prawa, to nie ma innej drogi jak poprzez wybory wydelegować do Sejmu ludzi, którym damy ten mandat ograniczonego zaufania. A najlepiej samemu wstąpić do takiej partii, która nam odpowiada i na miejscu patrzeć wszystkim na ręce. No chyba, że samemu sobie się nie ufa. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iron32




Dołączył: 25 Wrz 2008
Posty: 106
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:29, 01 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:
iron32 napisał:
taki jestes mądry goral to powiedz na kogo ty glosujesz w przyszlych wyborach no chyba ze masz ponizej dwucyfrówki Very Happy


Już to chyba z 10 razy pisałem. Na nikogo!
Wyścigi złodziei mnie nie interesują, was młodych podnieca to wasza sprawa. Możecie się prześcigać czy ten czy tamten złodziej lepiej mówi w TV. Mnie złodzieje już nie nabiorą na hasełka.
Moje ostatnie wybory w jakich uczestniczyłem to te słynne czerwcowe z 1989 roku.

A na marginesie dodam, że PO, PiS to jedno (AWS-UW). dUPR do tego grona też dołącza, tak jak PSL, SLD... Nie ma żadnego ugrupowania poza jednym, które nie ma obciążenia "kombatanckiego" finansowanego z obcych źródeł. Ktokolwiek z nich nie wygra -a o tym decydują nie w Polsce tylko w ambasadzie pewnego państwa w Warszawie- to muszą spłacać ten dług. Dlatego wyścig złodziei mnie nie bawi.
Ja już za stary jestem by się dać nabrać na hasła.

To co w takim razie robi czeka jak więzień na smierc i sie użalac czy próbowa uciec z tego parszywego wiezienia?????
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:21, 01 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iron32 napisał:

To co w takim razie robi czeka jak więzień na smierc i sie użalac czy próbowa uciec z tego parszywego wiezienia?????


Ja uciekłem już dawno temu...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:30, 01 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dr02d2u napisał:
goral_ napisał:
I po raz kolejny ci napiszę, że dUPR to puste hasła, jak byś trochę tylko żyła życiem politycznym, to byś zobaczyła, że hasła dUPRu właśnie realizuje PO wraz z PiS-em i to nie od wczoraj ale od nieomal 18 lat.

To ja poproszę, wypunktuj te puste hasła UPRu, które to właśnie realizuje PO wraz z PiS od nieomal 18 lat, znawco politycznej sceny.


Ależ proszę bardzo, to będzie najkrótsza wyliczanka.
W 1989 roku, ok 80% zakładów pracy, punktów usługowych, handlowych, fabryk, hut, kopalni, transportu...etc. Było państwowe, dziś może 2%...
Obniżono podatek dochodowy tak samo jak CIT.
Wprowadzono kompletną wolnoamerykankę na rynku żywności.
Czy nie są to główne hasła dUPRu?
A do tego dochodzi folklor w postaci: benzyna po 2zł, oraz ewolucja przykładów. Kiedyś żelaznym przykładem dla Korwina i całego aktywu dUPRu była Wielka Brytania - co się takiego stało, że już nie jest? A narodził się przykład XIX wiecznych Stanów Zjednoczonych?
Teraz rozumiesz, dlaczego dUPR to zwykli krzykacze robiący karierę wśród małolatów?

Cytat:

Al Kohol napisał:
nie zdajesz sobie sprawy jak ludzie potrafia byc perfidni w osiaganiu swych celow. slowa nic nie kosztuja.

No właśnie, Ciebie i goral_a słowa też nic nie kosztują. Laughing Ciekawe jakie to cele chcecie osiągnąć. Laughing


Byście zaczęli myśleć a nie łykać jak pelikany każde pierdnięcie dUPRu byle tylko brzmiało fajnie i kul.

Cytat:

Natomiast, jeśli chcemy (a chcemy) rozwalić ten system i stworzyć inny w ramach obowiązującego prawa, to nie ma innej drogi jak poprzez wybory wydelegować do Sejmu ludzi, którym damy ten mandat ograniczonego zaufania. A najlepiej samemu wstąpić do takiej partii, która nam odpowiada i na miejscu patrzeć wszystkim na ręce. No chyba, że samemu sobie się nie ufa. Laughing


Zgoda ale czy musi to być na zasadzie "zamienił stryjek siekierkę na kijek"?
Czy nie widzisz, że nie ma takich przedstawicieli którym było by na sercu polepszenie bytu obywateli a nie własnych kieszeni?
Kiedyś była taka partia, powstała całkowicie zboku "okrągłego stołu" partia która się sprzeciwiła liberalizmowi XIX wiecznemu (bo tak naprawdę taki model jest w Polsce rozwijany) niestety, ta partia była za słaba politycznie i została zniszczona.
I to jest największą tragedią, że nie masz wyboru. masz wybierać między mniejszym złem, a ja nie chcę wybierać mniejszego zła tylko lepsze dobro.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dr02d2u




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 426
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:55, 01 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@goral_

Prywatyzacja
O samej prywatyzacji i tym co w UPR rozumie się pod pojęciem własności prywatnej można pisać wiele, tylko komu będzie się chciało to czytać? Zrobię to krótko. UPR domagała i domaga się prywatyzacji poprzez publiczną (otwartą dla wszystkich) i jawną sprzedaż z licytacji. Tak nie sprzedano żadnego przedsiębiorstwa. Druga sprawa, własność prywatna jest wtedy, gdy właścicielem/właścicielami są osoby fizyczne, a nie jednoosobowe spółki skarbu państwa, czy inne państwowe firmy, czy to polskie czy zagraniczne. Trzecia to taka, że tak sprzedane firmy wyciągały i nadal wyciągają ręce po różne państwowe granty. Nie o to chodzi w prywatyzacji. Ale pomijając to wszystko, zgadzam się, że ten postulat w dużej mierze spełniono.

Obniżka podatków.
Co z tego, że obniżono dochodowy jak wprowadzono VAT? Co z tego, że obniżono de facto progi dochodowego jak nie obniżono kwot (ludzie więcej zarabiają, więc faktycznie więcej podatku zapłacą)? Podatek dochodowy, to tylko jeden z wielu podatków jaki każdy z nas płaci. A co z akcyzą i wieloma innymi opłatami ("paliwowa", "złomowa", itp.), które trzeba ponosić? Co ze zrzutkami na ZUS i NFZ?

Rynek żywnościowy.
Rynek żywności nie jest wolnorynkowy. Handel końcowym produktem w dużym stopniu tak. Ale nie produkcja i przetwórstwo. Są tu chyba dwie osoby, które znają temat rolnictwa w Polsce, może napiszą nam jak to dokładnie wygląda, ponieważ ja znam to z relacji z trzeciej ręki.

goral_, sedno programu UPR ma tyle wspólnego z tym co napisałeś jak węgiel kamienny z kamieniem węgielnym.
Więc powtórzę to jeszcze raz. UPR jest za:
- sprzedażą państwowych przedsiębiorstw i likwidacją wszelkiej finansowej pomocy ze strony aparatu państwa.
- jednym niskim podatkiem i za likwidacją wszelkich obowiązkowych składek jak "chorobowe" czy "zus".
- likwidacją wszelkich ograniczeń na prowadzenie działalności gospodarczej i ograniczeniem koncesji do handlu bronią (i czegoś jeszcze, ale nadal nie mogę sobie przypomnieć czego Very Happy)
- minimalizacją aparatu państwa.
To wszystko aby sprawnie zadziałało musi zostać wprowadzone razem. Inaczej nic dobrego z tego nie wyjdzie.

Skoro znów wytykasz benzynę po 2zł, to wyjaśniam, że na cenę benzyny składają się:
- koszt surowca
- koszt przetwórstwa
- koszt dystrybucji
- akcyza
- opłata paliwowa
- VAT
Akcyza, opłata paliwowa i VAT to około 60% ceny benzyny. Na dzień dzisiejszy litr benzyny to 3,52zł. Gdyby zlikwidować państwowe narzuty, to cena litra wynosiłaby 2,20zł. Ale tak myślę, że otwarcie rynku z całą pewnością spowodowałoby zbicie ceny do 2zł.
Zainteresowanych tym zapraszam tu: http://szczesniak.pl/node/842 i tu: http://szczesniak.pl/node/527

Jeśli chodzi o stawianie przez UPR, Wielkiej Brytanii za wzór, to z takim wzorem, zetknąłem się jedynie w odniesieniu do polityki WB względem UE. JKM twierdził (może nadal twierdzi), że Polska w swej polityce względem UE winna wzorować się na WB.

I ostatnia sprawa. W Polsce nie jest rozwijany model XIX wiecznego liberalizmu. To co mamy w Polsce, to etatystyczny socjalizm z elementami gospodarki rynkowej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:33, 02 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dr02d2u napisał:
@goral_

Prywatyzacja
(...)
Obniżka podatków.
Co z tego, że obniżono dochodowy jak wprowadzono VAT? Co z tego, że obniżono de facto progi dochodowego jak nie obniżono kwot (ludzie więcej zarabiają, więc faktycznie więcej podatku zapłacą)? Podatek dochodowy, to tylko jeden z wielu podatków jaki każdy z nas płaci. A co z akcyzą i wieloma innymi opłatami ("paliwowa", "złomowa", itp.), które trzeba ponosić? Co ze zrzutkami na ZUS i NFZ?


Jeszcze raz napiszę, większość podatków idzie do banków. I z tego żadne rząd nie może się wycofać, chyba, że będzie to rewolucyjny rząd i wówczas wy (zwolennicy dUPRu) nazwiecie taki rząd komunistycznym...
Wszelkie hasełka w stylu zniesienia podatków można między "Bolka i Lolka" wsadzić.
Z drugiej strony, żaden system oparty na pieniądzu nie może istnieć bez długu - bo inaczej nie będzie pieniędzy! A jak jest dług to i jest procent, a na ten procent musi się złożyć obywatel - i tu koniec kropka! Żadnego znoszenia podatków nie było i nie będzie do póty istnieje pieniądz! Już w tym momencie dUPR można nazwać kompletnymi bajkopisarzami i wsadzić na równi z promotorami czystego komunizmu.

Cytat:

Rynek żywnościowy.
Rynek żywności nie jest wolnorynkowy. Handel końcowym produktem w dużym stopniu tak. Ale nie produkcja i przetwórstwo. Są tu chyba dwie osoby, które znają temat rolnictwa w Polsce, może napiszą nam jak to dokładnie wygląda, ponieważ ja znam to z relacji z trzeciej ręki.


Ja piszę to co widzę w sklepach Polskich. Pełno produktów "udających" jakieś produkty. W Polsce przepisy są na tyle liberalne, że nie ma obowiązku informowania o tym klienta, wg. zasady liberalnej "widziały gały co brały" - mi taka wersja handlu nie odpowiada.
Mało, popatrz jak jest ze zwrotami, w Polsce praktycznie nie istnieje coś takiego jak "rozmyślenie" się klienta. Ile ludzi zostało już na to złapanych? Tak ma wyglądać "uczciwość" liberalna, byle by wcisnąć gówno a potem "spieprzaj dziadu"?

Cytat:

goral_, sedno programu UPR ma tyle wspólnego z tym co napisałeś jak węgiel kamienny z kamieniem węgielnym.


Raczej z rzeczywistością i realiami życia...

Cytat:

Więc powtórzę to jeszcze raz. UPR jest za:
- sprzedażą państwowych przedsiębiorstw i likwidacją wszelkiej finansowej pomocy ze strony aparatu państwa.


Od 18 lat w realizacji, jaka więc różnica?

Cytat:

- jednym niskim podatkiem i za likwidacją wszelkich obowiązkowych składek jak "chorobowe" czy "zus".


A jak się mają leczyć ci którzy nie zarabiają na tyle by ich było stać? Masz dla nich alternatywę poza zdychaniem pod płotem?
Poza tym, jak sobie wyobrażasz jeden podatek? To ma być ta sprawiedliwość liberałów, że ten co zarabia najmniej ma najwięcej ponosić kosztów utrzymania aparatu władzy? Czyli wracamy do feudalizmu. Z tego co piszesz program dUPRu jest regresywny a nie rozwojowy. Może od razu wprowadźmy szlachtę i pospólstwo - i jak sądzisz do której grupy ciebie zaliczą?

Cytat:

- likwidacją wszelkich ograniczeń na prowadzenie działalności gospodarczej i ograniczeniem koncesji do handlu bronią (i czegoś jeszcze, ale nadal nie mogę sobie przypomnieć czego Very Happy)


Czyli będę mógł np. postawić sobie nadajnik radiowy i nadawać na wszystkich zakresach fal, do tego zacznę produkować wódkę, papierosy i "marychę". Jak kupie kawałek ziemi z rzeczką to w myśl programu dUPRu nikt nie zabroni mi postawić elektrowni na tej rzeczce?
Czy będę mógł na swojej działce otworzyć wysypisko śmieci?
Wiesz, jest tyle spraw które wymagają zezwoleń, nie ze względów politycznych ale zwyczajnie życiowych, że i po tym punkcie (pierwszy były podatki) stwierdzam, że dUPR to idioci którzy szukają naiwnych wśród małolatów. Wymieniłem tylko kilka jako przykłady, jak chcesz to zrobię ci litanie na sprawy które muszą być regulowane od górnie.

Cytat:

- minimalizacją aparatu państwa.


Ależ to już jest! Ludzie czy wy nie potraficie dostrzec rzeczy oczywistych?
Jako przykład podam pierwsze z ostatnich dni: Ile to już było strajków, protestów, gdzie rząd powiedział, że nie jest tu stroną? Mnóstwo, setki! To jest właśnie minimalizacja aparatu państwa, czyli jak najdalsze odejście od obywatela w myśl - to nie my, my jesteśmy od czegoś innego zwróć się do tego i tamtego.

Cytat:

To wszystko aby sprawnie zadziałało musi zostać wprowadzone razem. Inaczej nic dobrego z tego nie wyjdzie.


Och... ale to jest wdrażane! Nie da się wdrożyć niczego natychmiast, wszystko musi iść w. pewnych planów. Jak weźmiesz gazety z 1995 roku, z 2000 roku z 2005 i dzisiejsze to sam zobaczysz ile z postulatów Korwina już dawno zostało wdrożonych - a to że działa do dupy to już wina samego założenia tych postulatów.

Cytat:

Jeśli chodzi o stawianie przez UPR, Wielkiej Brytanii za wzór, to z takim wzorem, zetknąłem się jedynie w odniesieniu do polityki WB względem UE. JKM twierdził (może nadal twierdzi), że Polska w swej polityce względem UE winna wzorować się na WB.


Wiesz, może młody jesteś i nie pamiętasz bo nie możesz.
Ale ja pamiętam jak Korwin grzmiał TV (jak jeszcze go zapraszali) jaki to wspaniały panuje liberalizm w Wielkiej Brytanii, pytany o przykłady liberalizmu - ja to PAMIĘTAM.
Wiem, że dziś jest to niewygodne i zaczyna się to lekko "ubarwiać" ale zadam sobie może trud i odszukam ci przykłady kiedy tak mówiono.

Cytat:

I ostatnia sprawa. W Polsce nie jest rozwijany model XIX wiecznego liberalizmu. To co mamy w Polsce, to etatystyczny socjalizm z elementami gospodarki rynkowej.


Oj, jest rozwijany. Socjalizm taki o jakim wspominasz to masz właśnie w Wielkiej Brytanii!
A tak na marginesie, to pamiętaj, że liberalizm to nic innego jak pełny socjal dla najbogatszych! Pokaż mi jednego tylko liberała który by działaniami wspierał konkurencję wobec siebie - znajdziesz takiego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
qweq3




Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 83
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:34, 08 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AQuatro napisał:
Wyraźna manipulacja.
Nie pozwalacie 15-16 latkom (których UPR ma najwięcej) Smile brać udziału w ankiecie.
Moja, żona była początkow przychylna poglądom J.K. Mikke.
Ale jak dowiedziała się, że miejsce baby jest przy garach, to troszku jej się poglądy odmieniły. Smile



asdasd !!!!!!!

Miejsce kobiety przy garach?? Sorry, znam poglady JKM i czytan regularnie jego bloga i on NIC TAKIEGO NIE POWIEDZIAL!!!
On tylko nie chce by kobiety NA SILE wyciagac z domow!!
Doszlo do tego, ze kobieta chcaca pelnic obowiazki domowe musi sie tego wstydzic !

LOL
A co do Ciebie Alkoholik, to lepiej cos robic, jak JKM niz tylko krytykowac i narzekac.

Tak sie sklada, ze z calego tego syfu jak Zeitgeist, Prawda2, Endgame poznalem JKM i przy jego blogu zostane, bo gosc ma cholerna racje, poparta niejednym przykladem.
Nie pamietam by jego przewidywania sie nie skonczyly.
Rozmawialem z JKM wiele razy i gosc wie wiecej o tym spisku, niz na tym forum zostalo i zostanie kiedykolwiek powiedziane/napisane.

Wiesz kto to JKM, znasz jego poglady?? Pewnie tylko z Super Expressu.
Z takimi ludzmi nie ma co gadac. Trzeba sie izolowac.
Nie zdziwil bym sie jesli bylbys agentem. Pewnie nim jestes.

Tak jak kiedys wyzywales Rona Paula i JKM.
Bez takich ludzi, ktorzy tworza opor to wpierdalalbys kleik w obozie pracy NWO.

Ty cokolwiek, kiedykolwiek zrobiles?? No wlasnie, gowno, wiec nie oceniaj innych bo sam jestes NIKIM.

Ja nikogo nie bronie. IMO to ten caly swiat powinien zawalic sie jutro i ludzie powinni stac sie indywidualnosciami a nie bezladna masa debili.
Niestety tak sie nie stanie w co slepo wierzysz.

Sa 2 rozwiazania.
Albo pojdziemy i pozabijamy tych z komisji 300, oczywiscie zabija nas za to ale skorzysta 6mld a moze i my jesli reinkarnacja istnieje.
Bo jesli tak, to za 100 lat urodzisz sie w totalitarnym swiecie i bedziesz zapier***al dniami i nocami i bedzie Ci sie wydawac, ze tak ma byc.


A i jeszcze jedno:
krytykujesz UPR a wolisz prawda2 ??
Precz agencie!! Gdyby to bylo moje forum to dostalbys bana, za 0 myslenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Al Kohol




Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:42, 09 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jej no straszne emocje emanuja z twojego posta qweq3! powiem ci ze wchloniecie tej energii bylo ciekawym doswiadczeniem. dziekuje ci. poprosze o jeszcze... Embarassed Pray wow! przez chwile poczulem sie jak reptylianin. stary to naprawde dziala tylko nie mozesz tej energii odbijac lecz wchlaniac! czad! swoja droga to niesamowite jak duzo jest tego na forum. ludzie jak wy musicie byc na codzien poblokowani skoro tyle emocji wkladacie w swoje posty. hmm ja pewnie tez.
qweq3 chlopie wez wyluzuj - swieca co mocnym ogniem plonie szybko sie wypala. uswiadom sobie tylko ze rolą polityka jest dostarczanie tego co wyborcy chca uslyszec - ot taki kiermasz idei. ty akurat masz takie przekonania i okazalo sie ze tez podobne przekonania ma jkm. doszedles do wniosku ze skoro jkm mowi to co ty bys chcial uslyszec to na pewno jest to prawda i na bank on jeden, jedyny wylamalby sie z dlugiej polskiej tradycji olewania obietnic wyborczych i spelnilby swoje. ja ci mowie o lesie a ty mi pokazujesz konkretne drzewo i twierdzisz ze to jedno drzewo jest zupelnie inne od wszystkich i odmieni caly las. owszem, mozesz je tak postrzegac i sobie w to wierzyc. ty masz takia wiare a ktos inny wierzy np w spidermana, albo w gorejacy krzak, albo swieta krowe. jesli chcesz ujrzec ten obrazek w calej pelni musisz sie zdystansowac do tego wszystkiego i siebie samego. moze sie uda. bede trzymal kciuki!
natomiast co do twoich rozwiazan naszej sytuacji to zapewniam cie ze jest ich troche wiecej niz dwa. mysle ze smialo mozna powiedziec ze jest ich nieskonczona ilosc Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
qweq3




Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 83
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:45, 22 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

luzik stary Very Happy
Wkurzyla mnie jedna osoba na innym forum i na Tobie sie wyzylem Very Happy

Ale co do UPR, to naprawde swietna partia. Dobra alternatywa dla tego g***a ktore teraz mamy. Maja naprawde ciekawe pomysly, wspieraja wolny rynek i przynajmniej staraja sie walczyc z tym "nwo".

Niektorzy ludzie twierdza, ze czasami UPR manipuluje na swoja strone.
Ja juz odpowiadam: NIE MA, NIE MA partii ktora by choc w najmniejszym stopniu nie manipulowala. A UPR przy takich klamcach jak PO wypadaja naprawde ZNAKOMICIE!

UPR ma racje, ze trzeba wiecej wladzy oddac w rece ludzi (oczywiscie nie poprzez demokracje), bo sam widzisz co sie dzieje- robia rozbiory polski i obywatel jest bezradny.
Trzeba dzialac. Trzeba tworzyc sojusze by najpierw nie doprowadzic do tragedii, a dopiero potem wprowadzac szczegoly.

Musimy robic partyzantke taka, na jaka nas stac- rozmawianie z ludzmi, popieranie UPR, chodzenie na manifestacje.

Tak kazdy tu gada i gada ale nikt nic nie robi. Prawda jest taka, ze jesli kazdy z nas zaczal by dzialac od tej chwili (powtarzam DZIALAC a nie siedziec i pisac na forum) to pare tygodni i osiagnelibysmy mase krytyczna, wypedzajac to cale zydostwo, masonerie i agentow obcych wywiadow.

Wkrotce napisze plan JAK mamy dzialac bo widze, ze sprawa tutaj stoi niemal w martwym punkcie. Oczywiscie skonsultujemy i zrobimy poprawki tutaj na forum.

Zdaje sobie znakomicie sprawe, ze na tym forum pisze pelno agentow i beda oni sprytnie odtracac ludzi od UPR. UPR jest waznym sprzymierzencem w naszej wojnie.

Powiem szczerze, ze to co sie teraz dzieje, przypomina polska mlodziezowa partyzantke w czasach wojny. Kto wie, moze kiedys beda o nas pisali w podrecznikach (pod warunkiem ze sie nie sprzedamy) jako o obroncach narodu Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wunderwaffel




Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 425

PostWysłany: 12:19, 26 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taa władza w ręce ludu . . .gdzie ja to słyszałem Laughing
Cytat:
Zdaje sobie znakomicie sprawe, ze na tym forum pisze pelno agentow i beda oni sprytnie odtracac ludzi od UPR. UPR jest waznym sprzymierzencem w naszej wojnie.


Ja natomiast zadzwoniłem do szpitala psychiatrycznego, powiedzieli że mniej vit C i więcej potasu to ci przejdzie. . .

Czytam od czasu do czasu wypowiedzi mikkego w Angorze i dochodze do wniosku że człowiek słaby jakim on jest szuka jakiegoś sposobu by w Polsce była dyktatura (może nie jego ale jego partii).

Ja jestem zdania że demokracja jest systemem słabym dążacym do izolacji ludzi, dającym im prawo głosu tylko raz na jakiś czas by mysleli że mają wpływ.
Wolny rynek sprawdza się do momentu gdzie rynek jest świerzy i potrzebuje naprawdę dużo czasu by się nasycić a gdy już owy "wolny handel" za szybko się kręci wywołuje się pare wojen by dokręcić go do rozmiarów sterowca by zaraz powiedzieć że jest krach etc.

Możecie sobie głosować na dUPR ale jestem zdania że jeśli Korwin będzie w Sejmie to czeka nas katasrofa z 1929 r.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pahol




Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 78
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:43, 28 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

qweq3 wydaje mi się, że nie czytałeś tego:

http://libertas.pardon.pl/dyskusja/1149682/npu_najwiekszy_polski_ubek

Jakiś czas temu też wydawało mi się, że JKM to wspaniały człowiek walczący o wolność, sprawiedliwość itp.

Teraz po przeczytaniu tego textu i dołożeniu łyżki obiektywizmu do oceny działań JKM, skłaniam się bardziej w stronę przesłanek mówiących o NPU, pozdrawiam i życzę "rozszerzającej horyzont" lektury.
_________________
http://davidicke.pl/forum/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
RaaQ




Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 144
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:54, 30 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napiszę tylko tyle. Czytam czasem Pardon bo to zadziwiające jakim jest propagandowym szmatławcem. Lubie wiedzieć co czytają ludzie bo wiem jakie opinie bedą dominować za jakiś czas.

Co do tego artykułu... czytaj między wyrazami...
Esencja propagandy


Uprsceptyk

aaa zapomniałbym. Polecam czytaj szczególnie Magdę Hartman Smile cały przekaz portalu w pigułce
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pahol




Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 78
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:43, 30 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jejku tu nie chodzi o pardon.pl, najważniejsze jest to co widzę i słyszę ja sam. A widzę i słyszę, że hipoteza z arytkułu zazębia się z działaniem JKM. Pomimo wygłaszanych poglądów, on tylko szkodzi UPR.
_________________
http://davidicke.pl/forum/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rogue




Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 40
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:45, 02 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak widze taki stek bzdur to az nie moge sie powstrzymac. Prosze mi wybaczyc.

Cytat:
Wszelkie hasełka w stylu zniesienia podatków można między "Bolka i Lolka" wsadzić.
Z drugiej strony, żaden system oparty na pieniądzu nie może istnieć bez długu - bo inaczej nie będzie pieniędzy! A jak jest dług to i jest procent, a na ten procent musi się złożyć obywatel - i tu koniec kropka!


Co to jest BANK? Bo wg tej pozal sie Boze cajtgajstem pisanej definicji jest to instytucja drukujaca pieniadze na procent. Pieknie.
A o bankach prywatnych slyszalzes pan?
O wolnej walucie adoptowanej przez obywateli, niezaleznej od jakiegokolwiek rzadu, bedacej ekwiwalentem dobr obecnych na rynku? Zdejmze pan te klapki z oczu i zacznij cos czytac zamiast ogladac filmy klimatyczno-obrazkowe.

Fakt faktem ze dzieki ruskim eksperymentom i dawaniu wolnej woli swoim polskim pozytecznym idiotom-aparatczykom pokroju Gierka musimy splacac teraz kosmiczny dlug. Ale to nie jest wina systemu monetarnego.

System monetarny, wbrew klamliwemu przekazowi z cajt-gaj-sta jest to system skupiajacy sie na podazy pieniadza STALEJ i PROPORCJONALNEJ do wielkosci gospodarki. Piszac inaczej: monetarysci walcza z drukowaniem pustych pieniedzy.

Cytat:
Ja piszę to co widzę w sklepach Polskich. Pełno produktów "udających" jakieś produkty. W Polsce przepisy są na tyle liberalne, że nie ma obowiązku informowania o tym klienta, wg. zasady liberalnej "widziały gały co brały" - mi taka wersja handlu nie odpowiada.
Mało, popatrz jak jest ze zwrotami, w Polsce praktycznie nie istnieje coś takiego jak "rozmyślenie" się klienta. Ile ludzi zostało już na to złapanych? Tak ma wyglądać "uczciwość" liberalna, byle by wcisnąć gówno a potem "spieprzaj dziadu"?


Nie ma zadnego liberalnego handlu w Polsce. Liczba wymaganych atestow, koncesji i innych biurokratycznych bzdur rosnie z kazdym rokiem. Amerykanskie zabawy w sprzedawanie lemoniady uczace dzieci zaradnosci u nas skonczylyby sie mandatem o ile nie sprawa w sądzie. Dziekuje za taki liberalizm.
"widzialy galy co braly" to system wlasciwy etatyzmowi. W ramach wolnego rynku konkurencja wymusza na firmach oferowanie coraz lepszych warunkow klientom.
A ze to nie jest pustoslowie.. mozesz mi pan na slowo wierzyc lub nie, ale niedawno widzialem na utube reklame salonu samochodowego gdzies z USA (na oko lata 90 ale kto wie): przy zakupie samochodu 3 lata darmowego tankowania i darmowy serwis! Autentyk.
Czy to sie oplaca? Widocznie inaczej nie mozna, konkurencja dokreca srube.

[quote]Ależ to już jest! Ludzie czy wy nie potraficie dostrzec rzeczy oczywistych?
Jako przykład podam pierwsze z ostatnich dni: Ile to już było strajków, protestów, gdzie rząd powiedział, że nie jest tu stroną? Mnóstwo, setki! To jest właśnie minimalizacja aparatu państwa, czyli jak najdalsze odejście od obywatela w myśl - to nie my, my jesteśmy od czegoś innego zwróć się do tego i tamtego.[\quote]

Minimalizacja aparatu panstwa to nie jakies tam telewizyjne deklaracje i tarcia budzetowki. Chodzi o reforme systemu prawnego ktory powoduje nadmierna biurokracje, etatyzm.
Patrzymy w to samo kolorowe pudelko- widzimy dwie inne rzeczy. Ja widze, ze w czasie gdy wszyscy drza przed jakims "wielkim kryzysem" firmy prywatne redukuja zatrudnienia a liczba urzednikow absolutnie nie zmalala. Zapewne sie jeszcze zwiekszy, bo paru synusiow i siostrzencow straci cieple posadki i trzeba bedzie gdzies ich przytulic.

Cytat:
Wiesz, może młody jesteś i nie pamiętasz bo nie możesz.
Ale ja pamiętam jak Korwin grzmiał TV (jak jeszcze go zapraszali) jaki to wspaniały panuje liberalizm w Wielkiej Brytanii, pytany o przykłady liberalizmu - ja to PAMIĘTAM.
Wiem, że dziś jest to niewygodne i zaczyna się to lekko "ubarwiać" ale zadam sobie może trud i odszukam ci przykłady kiedy tak mówiono.


Caly czas widze te argumenty odnosnie wieku. Wez ze pan nie obrazaj sam swojej inteligencji (a co dopiero niektorych czytajacych/piszacych tutaj) i nie zajezdzaj erystyka, bo to prymitywne.
UPRowcy czesto przytaczaja przyklad Margaret Thatcher i nie widze w tym nic wstydliwego lub niewygodnego. Mieszkalem w Doncaster, jednym z tych gorniczych miast ktore tak strasznie mialo ucierpiec podczas tych cięć za panowania Zelaznej Damy. Gdybysmy mieli choc jedno tak preznie rozwijajace sie miasto w Polsce to TVN24 by stamtad nie wylazil a propaganda sukcesu tryskalaby z kazdej spoconej twarzy polityka ktory by tam podczas kampanii zajechal.
Brytyjskie reformy nie sa niczym niewygodnym- przyniosly krajowi wiele bogactwa i normalnosci, ktora teraz moga sobie wesolo roztrwaniac na rzecz UE, poprawnosci politycznej i socjalu. Kto nie wierzy- ten moze szybko pojechac i zobaczyc samemu. Proponuje wlasnie polnocna Anglie, te niby biedniejsza.


Ogolnie ja tam sie za JKM-a ani za zadnego innego polityka nie dam pociac. Ale za rozum tak, a jak ktos takie bzdury wypisuje to naprawde nie sposob trzymac twarzy w kubel.
Pozdrawiam, zycze opamietania. I spojrzenia w lusterko- wazysz se pan lekce mlodych "korwinistow" a sam sypiesz bzdurami tych tam Wenusjan czy innych nawiedzonych guru.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Średnia wieku elektoratu UPR
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile