W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Indie zdobyły Księżyc  
Podobne tematy
Woda na Księżycu91
Chandrayaan - 1 indyjski zwiad Księżyca57
Hindusi ruszają na podbój Księżyca1bez ocen
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
1 głos
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Technologia i Kosmos Odsłon: 8221
Strona:  «   1, 2, 3 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:42, 25 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Japonia twierdzi, ze Amerykanie nie byli na Ksiezycu.

http://english.pravda.ru/science/mysteries/25-05-2009/107620-lunar_mission-0

Cytat:
There is something wrong with US mission to the Moon. The legendary space mission is still shrouded in mystery. Mankind still has a number of reasons to cast doubt on the miracle of inter-planetary flights. Many people still say that US astronauts have never landed on the Moon.

Japan’s Kaguya lunar orbiter took several pictures of the site, where Apollo 15 and Apollo 17 supposedly landed in 1971 and 1972. If the astronauts had ever landed there, they should have left a lot of equipment on the site, including the rovers, on which they traveled on the surface of the Earth’s satellite. The pictures, which the Japanese rover took, showed not even the slightest hint of the US presence on the Moon.

There was only a spot of dust seen on the photograph of the site, from which Apollo-15 blasted off on its journey back to Earth. The spot, NASA said, was a firm evidence of Apollo’s presence on the Moon.

It is an open secret that the Moon’s entire surface is all covered with a thick layer of dust. US astronauts took many pictures of their shoeprints on the Moon’s surface. Joseph Skipper, a researcher of lunar and Martian anomalies, has many questions about the evidence, which the lunar dust provides. A number of images, made by the US astronauts showed their lunar rover standing at a distance from the landing module. There can be no wheel tracks seen on the pictures – as if the rover had flown from the lander to the site where it was photographed.

One may assume that the lunar ground was too hard for the wheel tracks to appear in it. However, there are many shoeprints in the dust around the rover. They can be seen even underneath the rover, although there are no wheel tracks on the ground at all.

Many people say that the US astronauts have never landed on the moon and that the entire mission is a fake. Others say that the missions took place, although the astronauts did not land on the Moon every time they traveled there. They could probably exaggerate their success to baffle the USA ’s major rival in the space race - the USSR.

It is not ruled out, though, that the discovered anomalies can be explained. They can be probably connected with certain peculiarities of the lunar dust and its interaction with electrostatic charges. However, serious scientists prefer not to throw too much light on the subject.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:43, 25 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siejesz zamęt Gosia, ten news nie ma nic wspólnego z japońskim stanowiskiem w sprawie programu Apollo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
C0LD F34R




Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 261
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:12, 25 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kacper napisał:
ten news nie ma nic wspólnego z japońskim stanowiskiem w sprawie programu Apollo.

Czyżby? Chyba jednak trochę ma...

Japonia twierdzi, że po Apollo 15 i 17 nie ma ani śladu...

Cytat:
Japan’s Kaguya lunar orbiter took several pictures of the site, where Apollo 15 and Apollo 17 supposedly landed in 1971 and 1972. If the astronauts had ever landed there, they should have left a lot of equipment on the site, including the rovers, on which they traveled on the surface of the Earth’s satellite. The pictures, which the Japanese rover took, showed not even the slightest hint of the US presence on the Moon.

Tłumaczenie:
Japoński orbiter księżycowy Kaguya zrobił kilka zdjęć miejsca, gdzie przypuszczalnie lądowały Apollo 15 i 17 w 1971 i 1972 r. Jeśli astronauci kiedykolwiek tam wylądowali, zostawiliby sporo wyposażenia w strefie lądowania, włączając w to łaziki, na których przemieszczali się po powierzchni ziemskiego naturalnego satelity. Zdjęcia, które zrobił japoński łazik, nie pokazały najmniejszych śladów obecności USA na Księżycu.


-------------------
Abstrahując już od źródła artykułu i stylu w jakim jest napisany... Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:42, 25 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepszy kawałek w tym tekście traktuje o "japońskim łaziku"!!!

Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:43, 26 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

C0LD F34R napisał:
Kacper napisał:
ten news nie ma nic wspólnego z japońskim stanowiskiem w sprawie programu Apollo.

Czyżby? Chyba jednak trochę ma...

Japonia twierdzi, że po Apollo 15 i 17 nie ma ani śladu...


Umiesz to jakoś udokumentować nie sięgając do źródeł "pravdy"? Np podając zdjęcia z tego łazika? Smile Bo na razie bez namysłu powtarzasz bzdury jakie Gosia tu wyczarowała.

http://wms.selene.jaxa.jp/selene_viewer/en/observation_areas/landing_site/
http://www.jaxa.jp/press/2008/05/20080520_kaguya_e.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
C0LD F34R




Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 261
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:28, 27 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mooniek napisał:
Najlepszy kawałek w tym tekście traktuje o "japońskim łaziku"!!!


Taa, zauważyłem to. Dobre. Ale starałem się w miarę wiernie przetłumaczyć ten fragment tekstu. Very Happy

Kacper napisał:
Umiesz to jakoś udokumentować nie sięgając do źródeł "pravdy"? Np podając zdjęcia z tego łazika? Bo na razie bez namysłu powtarzasz bzdury jakie Gosia tu wyczarowała


Kacper, czemu mi każesz coś udowadniać? Przetłumaczyłem tylko kawałek tekstu, który pokazuje, że myliłeś się w poprzedniej wypowiedzi. Pravda.ru to dla mnie takie samo źródło informacji jak napisy na murach i gazety typu FAKT, co zresztą zaznaczyłem na końcu posta.

Cytat:
Abstrahując już od źródła artykułu i stylu w jakim jest napisany...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:16, 27 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

COLD F34R

Ten kawałek tekstu, który przetłumaczyłeś to bujda na resorach i nie ma nic wspólnego z faktami. Ten news to zdanie autora, nie Japonii, na temat misji Apollo. Gosia chyba była zagrzana tym newsem i z rozpędu wplątała w to całą Japonię. Czy rozumiesz, czy mam dalej próbować tłumaczyć?



czy to jest ten japoński łazik?
Albo zdjęcie zrobione z jego pokładu?
Gdzie jest jakakolwiek dokumentacja?
Gdzie jeszcze odnotowano to japońskie stanowisko?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
C0LD F34R




Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 261
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:27, 27 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem, rozumiem... już nie tłumacz Smile Aż tak ograniczonym typem nie jestem. Wiem, że to bujda i ani razu nie powiedziałem, że jest inaczej. Tylko trochę bezmyślnie sparafrazowałem hasło
Cytat:
Japonia twierdzi, ze Amerykanie nie byli na Ksiezycu.

Generalnie masz rację.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:43, 27 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mooniek napisał:
Najlepszy kawałek w tym tekście traktuje o "japońskim łaziku"!!! Laughing

Kacper napisał:
Umiesz to jakoś udokumentować nie sięgając do źródeł "pravdy"? Np podając zdjęcia z tego łazika? Smile Bo na razie bez namysłu powtarzasz bzdury jakie Gosia tu wyczarowała.

Pomału, chłopaki. W przypadku wątpliwości językowych w tłumaczeniach, zawsze dobrze jest sięgnąć po słownik. W angielskim "rover" to w znaczeniu ogólnym "wędrowiec, włóczęga". To określenie zapewne miał na myśli autor tego tekstu, odnosząc je do pojazdu kosmicznego, przemierzającego przestrzeń kosmiczną i nie ma to nic wspólnego z twierdzeniem, że Japońce umieścili na Moonie swojego "Łunochoda".

Oczekuję na przeprosiny Gosi i COLD F34R.

Edit: COLD F34R właściwie sam sobie jest winien, gdyż już w momencie tłumaczenia powinna się pojawić u niego wątpliwość co właściwego znaczenia słowa "rover". Jego nie musicie przepraszać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:03, 28 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ER,

za co tu przepraszać? Gosia wprowadza czytelnika w błąd swoim nagłówkiem, tak to bywa gdy chce się sztucznie napompować newsa.
A COLD F34R i jego łazik swoją drogą.. to mniejszy pikuś.

Ps. poza tym o jakich zdjęciach my rozmawiamy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
C0LD F34R




Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 261
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:46, 28 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mój łazik tylko Japoński Very Happy A tak na poważnie to wyłożyłem się na tym łaziku, macie rację, i przyznałem się do tego. Ale chyba po to jest forum, żebyśmy mogli nawzajem korygować swoje błędy i niedoróby... Grunt to nie trwać w błędzie.

Ale, ale... co z Indiami? Bo chyba o tym jest ten temat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Technologia i Kosmos Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Indie zdobyły Księżyc
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile