W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Czy Ziemia jest centrum Kosmosu?  
Podobne tematy
Początek rewolucji w kosmologii2bez ocen
Ostatni przeciwnik Kopernika2bez ocen
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
65 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Technologia i Kosmos Odsłon: 97970
Strona:  «   1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 67, 68, 69   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 11:41, 28 Cze '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ziemia i pozostałe planety US mają formę kulistą. To fakt, którego odmieńcy z klubu płaskiej ziemi nie obalą żadnym, wymyślnym sposobem.

1. Fotografia Ziemi z rosyjskiego satelity geostacjonarnego - Elektro-L


Link do strony misji Elektro-L z animacjami zachmurzenia ze zdjęć poklatkowych.

http://www.planetary.org/blogs/guest-blo.....tro-l.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Scorpio




Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 1250
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:52, 28 Cze '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to mi się podoba Cool

mooniek

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:50, 28 Cze '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widzę, że mooniek i skorpion, po tym jak onegdaj osrali się na księżycu i WTC, w końcu postanowili przejść od planu odzyskania swej reputacji na forum przy pomocy polemiki ze swym jednopostowym i jednokomórkowym ziomalem religijnym fanatykiem orionem, w temacie poruszającym kształt ziemi...

nie ma to jak sobie podnieść samoocenę poprzez opuszczenie swej poprzeczki aż do ziemi Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kyoumass




Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 409
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:35, 28 Cze '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
widzę, że mooniek i skorpion, po tym jak onegdaj osrali się na księżycu i WTC, w końcu postanowili przejść od planu odzyskania swej reputacji na forum przy pomocy polemiki ze swym jednopostowym i jednokomórkowym ziomalem religijnym fanatykiem orionem, w temacie poruszającym kształt ziemi...

nie ma to jak sobie podnieść samoocenę poprzez opuszczenie swej poprzeczki aż do ziemi Smile


Ja nie chce nic mówić, ale czy udowodniłeś, że rzutniki wytwarzały obraz samolotów nad całym Manhattanem? Wskazałeś jakiej rozdzielczości by musiały być oraz gdzie były rozmieszczone? Jakoś nie przypominam sobie abyś udowodnił że w WTC uderzyły pociski Patriot... jak głębiej nad tym posiedzieć to mało co udowodniłeś.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:30, 28 Cze '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kyoumass napisał:

Ja nie chce nic mówić, ale czy udowodniłeś, że rzutniki wytwarzały obraz samolotów nad całym Manhattanem? Wskazałeś jakiej rozdzielczości by musiały być oraz gdzie były rozmieszczone? Jakoś nie przypominam sobie abyś udowodnił że w WTC uderzyły pociski Patriot... jak głębiej nad tym posiedzieć to mało co udowodniłeś.


Przyjmując oficjalną wersję wydarzeń w WTC ja natomiast mogę udowodnić, że 2/3 zamachowców było Saudyjczykami za co rozjebano Afganistan oraz Irak. Co więcej Saudyjczyk był zamachowcem aktualnie w Tunezji. W zamian za, co jankesi - wg. oficjalnych wystąpień ich szefostwa dyplomatycznego - jest drugim największym sojusznikiem/przyjacielem USA oraz ma podpisany traktat wojskowy z NATO, który zobowiązuje NATO do obrony ich terytoriów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:09, 29 Cze '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kyoumass napisał:
Bimi napisał:
widzę, że mooniek i skorpion, po tym jak onegdaj osrali się na księżycu i WTC, w końcu postanowili przejść od planu odzyskania swej reputacji na forum przy pomocy polemiki ze swym jednopostowym i jednokomórkowym ziomalem religijnym fanatykiem orionem, w temacie poruszającym kształt ziemi...

nie ma to jak sobie podnieść samoocenę poprzez opuszczenie swej poprzeczki aż do ziemi Smile


Ja nie chce nic mówić, ale czy udowodniłeś, że rzutniki wytwarzały obraz samolotów nad całym Manhattanem? Wskazałeś jakiej rozdzielczości by musiały być oraz gdzie były rozmieszczone? Jakoś nie przypominam sobie abyś udowodnił że w WTC uderzyły pociski Patriot... jak głębiej nad tym posiedzieć to mało co udowodniłeś.


Po kiego diabła piszesz o WTC w wątku kosmosie?
A jeśli chodzi o WTC to jest najmniej kilka tematów temu poświęconych. Ja dodam tylko, że wg.. mnie żaden samolot nie wleciał w żaden budynek tego dnia, co nie oznacza, że samolotu nad Nowym Jorkiem mogło nie być.

Zarówno WTC jak i kulistość ziemi czy jej umiejscowienie w kosmosie opisuje fizyka dla szkół podstawowych oraz średnich (plus rozszerzenia dotyczące bardziej zaawansowanych zjawisk w kosmosie).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:11, 29 Cze '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ElComendante napisał:
kyoumass napisał:

Ja nie chce nic mówić, ale czy udowodniłeś, że rzutniki wytwarzały obraz samolotów nad całym Manhattanem? Wskazałeś jakiej rozdzielczości by musiały być oraz gdzie były rozmieszczone? Jakoś nie przypominam sobie abyś udowodnił że w WTC uderzyły pociski Patriot... jak głębiej nad tym posiedzieć to mało co udowodniłeś.


Przyjmując oficjalną wersję wydarzeń w WTC ja natomiast mogę udowodnić, że 2/3 zamachowców było Saudyjczykami za co rozjebano Afganistan oraz Irak.


Afganistan. Irak to oddzielna sprawa, bo Irak miał produkować broń chemiczną, czego dowodziłby satelity USA - dwa lata po napadzie USA na Irak oficjalnie powiedziano, że były to kłamstwa, potrzebne do zaatakowania Iraku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2997
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:32, 29 Cze '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co nie zmienia faktu, że Dżordż rzucał wyraźnie komentarze, że "Saddam może być połączony z Al Kaidą i zamachami 9-11". Później się wypierał.
http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/articles/A50679-2004Jun17.html
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
god vs devil




Dołączył: 02 Kwi 2013
Posty: 250
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:05, 29 Cze '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

de93ial napisał:

6. Podobnie krzywizna Ziemi. Jeśli Dejw myśli, że 6 mil to wystarczający dystans aby zaobserwować znikanie łódki to mocno się myli. Ale zapraszam go i wszystkich innych podzielających jego punkt widzenia nad Bałtyk - w piękny słoneczny dzień widać wspaniale znikające okręty za horyzontem. Wiem bo kilka razy obserwowałem, także te pojawiające się, więc raczej nie spadają.


Za pomocą matematyki na poziomie podstawówki (teraz trygonometrii uczą chyba w gimnazjum) wyprowadzić można wzór, za pomocą którego można obliczać zmianę położenia obiektu w zależności od jego odległości od obserwatora. Wyprowadziłem ten wzór tutaj:



Dla uproszczenia wzoru kąt alfa jest w radianach.
Załóżmy, że obiekt znajduje się na idealnie spokojnym oceanie w punkcie A. Przepłynął odległość Ł do punktu B. Za pomocą tego wzoru można obliczyć wartość h, czyli zmianę położenia obiektu w stosunku do linii znajdującej się idealnie w poziomie do Ziemi w punkcie A. Wartości podajemy najlepiej w kilometrach. Jak ktoś chce otrzymać wynik w centymetrach, to należy pomnożyć otrzymany wynik przez 100 000.
I tak dla Ł=1km h=7,8 cm, dla Ł=5 km h=196 cm, dla Ł=10 km h= 784 cm przy założeniu że promień ziemi wynosi r=6378 km

6 mil = 9,6 cm Na takim dystansie łódka powinna obniżyć się o 722 cm !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Toria o kulistości Ziemi jest zatem obalona. Matematyka nie kłamie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ZX7R




Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 22
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:11, 29 Cze '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:
Pasażerowie Concord, widzieli bardzo ładnie krzywiznę Ziemi, gdyż Concord latał przeważnie na wysokości 20 tys metrów. Był nawet reklamowy jako, jedyny lot samolotu, z którego widać krzywiznę Ziemi.



No właśnie na filmach z Concorde'a nie za bardzo można zauważyć zaokrąglenie Ziemi.

Za to na jednym w 32-33s widać jak coś wyłania się z chmur i znika Smile (patrz chmury na wysokości ogona samolotu)

[youtube] https://youtu.be/cEB9c1b6CHo?t=30 [/youtube]

Po za tym na filmach z krawędzi kosmosu

[youtube] https://youtu.be/lqHDPVlmwDA?t=982 [/youtube]

[youtube] https://youtu.be/kJoMDq4AyLc?t=251 [/youtube]

IMO zaokrąglenie horyzontu zmienia się wraz ze zmianą położenia kamery.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
orion




Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 603
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:19, 29 Cze '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym linku mas 2 kalkulatory owych danych.

http://www.proroctwa.com/horyzont.htm

A tutaj kolejna ściema NASA.

Z ostatniej niedzieli.

Coś pięknego!

Oglądać od 20 minuty!



To jest eksplozja niedzielna, tak, w tą niedzielę, 28 Czerwca 2015 rakieta udająca się na ISS zdetonowała jak to u NASA w zwyczaju.

50 lat i nadal latać w kosmos się nie da.

Dobrze, że ci sataniści nie produkują samochodów!

http://thenextweb.com/insider/2015/06/28.....ng-launch/

Ktoś chciałby polecieć na... Księżyc? Przecież ogłaszają?

Najpierw cię znieczulą, potem zamrożą cię, zanim ten bubel eksploduje!

Not made by NASA!

Proponuję takie naklejki na samochody, te lepsze!

Cool
_________________
Łukasza 12:3 Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach.

http://www.zbawienie.com/
http://zbawienienews.blogspot.com/
http://www.youtube.com/thewordwatcher
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:32, 29 Cze '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już dawno na tym zakłamanym forum nie widziałem tak debilnego tekstu. Bimi+orion="prawda3". Laughing

Ps. "orion", dlaczego z Australii nie widać Gwiazdy Polarnej?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kemin




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 74
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:31, 29 Cze '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem



Tu macie wasze lodzie znikajace za krzywizna ziemi.
Zwroc prosze uwage jak inteligetne sa te nowe kamery. Przy powiekszeniu potrafia podazac za krzywizna ziemi Very Happy

Do osob uparcie broniacych kulistosci.
Nic do was nie mam.Z czegos trzeba zyc. Jeden jest dziwka drugi alfonsem a trzeci oklamuje ludzi za masonskie pieniadze...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:37, 29 Cze '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mooniek napisał:
Już dawno na tym zakłamanym forum nie widziałem tak debilnego tekstu. Bimi+orion="prawda3". Laughing

Ps. "orion", dlaczego z Australii nie widać Gwiazdy Polarnej?

A to dziwne... bo ten temat został założony już w 2008 roku, czyli akurat w czasach twojej świetnoiści, nasz ty kleszo-księżycowy głąbie, muntłoku

i możesz tylko żałować, że wtedy się w nim nie udzielałeś, bo może mniej byś się osmieszył.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Scorpio




Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 1250
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 20:51, 29 Cze '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
widzę, że mooniek i skorpion, po tym jak onegdaj osrali się na księżycu i WTC, w końcu postanowili przejść od planu odzyskania swej reputacji na forum przy pomocy polemiki ze swym jednopostowym i jednokomórkowym ziomalem religijnym fanatykiem orionem, w temacie poruszającym kształt ziemi...

nie ma to jak sobie podnieść samoocenę poprzez opuszczenie swej poprzeczki aż do ziemi Smile

"przy pomocy polemiki" Smile
czego do diabła ?
"postanowili przejść od planu odzyskania swej reputacji" Laughing

przy pomocy dwóch rąk i latarki nie odróżnisz własnej dupy od dziurawej beczki po oleju

to ja gadał z orionem Shocked

myślałem że z moońkiem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
czekan




Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 1414
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:18, 29 Cze '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy potraficie poprawić mi humor , .... mistrzostwo Very Happy
Cytat:
przy pomocy dwóch rąk i latarki nie odróżnisz własnej dupy od dziurawej beczki po oleju
nie mam sił na więcej cytatów , bo leżę i kwiczę w spazmach . Very Happy
_________________
bankierska lichwa - nowoczesne niewolnictwo -złudzenia na raty /
NIE WIERZĘ POLITYKOM -NIE . / bo to sprzedajne marionetki i cyniczni psychopaci /
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Forged




Dołączył: 28 Cze 2012
Posty: 256
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:33, 29 Cze '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mogę pisać tylko raz na dobę. (Bimi daje wyroki dożywotnie).

Ale znów "zmarnuję" swój wpis:

Siła Coriolisa + pasaty...
_________________
"Demokracja niesie wyłącznie piękne słowa ale ani pracy ani chleba." - Labadine
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 13:26, 30 Cze '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zwykle nie wdaję się w dyskusję z płaskoziemcami, podobnie jak staram się unikać rozmów z fanatykami religijnymi, gdyż nie ma sensu kopać się z koniem. Nie mam też potrzeby podnosić swej samooceny poprzez opuszczenie swej poprzeczki aż do ziemi. Very Happy
Wszedłem z ciekawości, bo to dość interesujące zjawisko... Zastanawia mnie, czy ci ludzie naprawdę w to wierzą, że Ziemia jest płaska, czy to tylko jakieś opłacane trolle internetowe, a może nawet jakieś programy trolujące (chociaż może to brzmieć jak jakieś science fiction, ale kto wie - polecam film Ex Machina, o którym było już tu w wątku filmowym).

Wracając do tematu, nie wiem z czego to wynika, że ludzie myślą tak płasko, może to jakieś zaburzenie, brak zdolności widzenia/myślenia w 3D, brak wyobraźni..., no naprawdę nie wiem, co sprawia, że niektórzy sądzą, że Ziemia nie jest kulista.
Rozumiem, że nic nie jest takie jak się wydaje, że świat jest strasznie zakłamany - są jednak pewne granice...

Rok temu miałem to szczęście "przekonać się" na własne oczy (wziąłem w cudzysłów, gdyż nie musiałem się przekonywać, ponieważ nie miałem co do tego cienia wątpliwości) o kulistości ziemi, kiedy to podróżowałem samochodem z Polski na północ Norwegii ponad 500 km za krąg polarny (koło podbiegunowe północne). Ostatnią prawdziwą noc spędziliśmy w Tallinie. Kiedy wyruszyliśmy wczesnym rankiem (najpierw promem) na północ przez całą Finlandię, to wieczorem słońce tylko zniżyło się do widnokręgu, by z powrotem wznieść się i nie zajść przez cały miesiąc naszego pobytu. Wiem, że w Polsce w tym czasie zachodziło Very Happy , bo rozmawiałem z ludźmi w kraju na Skypie i widziałem, że u nich jest ciemno. Cool
Ciekawe jak płaskoziemcy tłumaczą sobie to zjawisko, że to samo Słońce w jednym miejscu świeci, podczas gdy w innym w tym samym czasie i do tego na podobnej długości geograficznej - panuje ciemność?

Ale najlepsze jest to, co w głównej mierze skłoniło mnie do poświęcenia tego czasu na dywagacje na tak oczywisty temat kulistości Ziemi, że god vs devil podszedł do tego matematycznie. Podoba mi się takie podejście, bo matematyka do pewnego stopnia zaawansowania/skomplikowania rzecz jasna, jest chyba jedyną dziedziną, gdzie nie ma miejsca na własne interpretacje, a przynajmniej żadni poważni ludzie się nie spierają o to, że 2+2=4. A jak jakiś filozof zaczyna, że gdyby dwa nazwać jeden... to można mu taki zapis przedstawić: ..+..=.... Kiedy nie rozumie znaczenia znaków +, =, to można mu jeszcze prościej: .. i .. gdy dodamy daje wynik .... Laughing
Także odnośnie wzoru i obliczeń, jakie poczynił god vs devil:
god vs devil napisał:

Za pomocą matematyki na poziomie podstawówki (teraz trygonometrii uczą chyba w gimnazjum) wyprowadzić można wzór, za pomocą którego można obliczać zmianę położenia obiektu w zależności od jego odległości od obserwatora. Wyprowadziłem ten wzór tutaj:



Dla uproszczenia wzoru kąt alfa jest w radianach.
Załóżmy, że obiekt znajduje się na idealnie spokojnym oceanie w punkcie A. Przepłynął odległość Ł do punktu B. Za pomocą tego wzoru można obliczyć wartość h, czyli zmianę położenia obiektu w stosunku do linii znajdującej się idealnie w poziomie do Ziemi w punkcie A. Wartości podajemy najlepiej w kilometrach. Jak ktoś chce otrzymać wynik w centymetrach, to należy pomnożyć otrzymany wynik przez 100 000.
I tak dla Ł=1km h=7,8 cm, dla Ł=5 km h=196 cm, dla Ł=10 km h= 784 cm przy założeniu że promień ziemi wynosi r=6378 km

6 mil = 9,6 cm Na takim dystansie łódka powinna obniżyć się o 722 cm !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Teoria o kulistości Ziemi jest zatem obalona. Matematyka nie kłamie.


Po podstawieniu do wzoru który wyprowadziłeś (wydaje mi się, że dobrze) Ł=6 mil, czyli ok 9.66 kilometra (gdyż wolę w naszych jednostkach), co dla uproszczenia zaokrąglę do Ł=10 km mamy:
h = r(1/cos(Ł/r)-1)
h = 6378(1/cos(10/6378)-1) [km]
h= 6378(1/cos(10/6378)-1)1000000 [mm] (pomnożyłem przez 1 mln, gdyż tyle mm jest w 1 kilometrze)
h= 2,388 mm (nieco ponad 2 mm!)
i o tyle faktycznie powinna obniżyć się łódka na dystansie 10 km, przy założeniu że promień Ziemi wynosi r=6378 km i wzór jest prawidłowy.
Przynajmniej taki wynik podaje komputer i bardzo podobny wynik wychodzi na kalkulatorze.

Zakładając, że na dystansie 10 kilometrów łódka obniży się jedynie o ok. 2 milimetry, to można powiedzieć, że Ziemia jest płaska Very Happy - ale tylko jeśli się patrzy tak krótkosiężnie. Laughing

Coś mi się jednak nie zgadzało i wyrysowałem sobie to graficznie w Autocadzie.
Odpowiednio skalując otrzymałem wynik zbliżony do twojego, czyli, że dla Ł=10 km h= 784 cm (prawie 8 metrów), a to trochę dużo. Wówczas nie dało by się lornetką obserwować łódki (obiektu mniejszego od 8 metrów) oddalonej na morzu o 10 km, a tylko ogromne okręty. A przecież 10 km to nie jest ogromny dystans. A może jest? Może dla tego piraci wchodzili na bocianie gniazda... Wink

Głowa mnie rozbolała od tych obliczeń i myślenia, zostawiam to... na dziś wystarczy, musi być błąd w tych wyliczeniach, założeniach, czy też wzorze (może ktoś znajdzie).

W każdym bądź razie zostanę przy tym, że Ziemia jest kulista.
Na razie przynajmniej póki co. Very Happy

A tak naprawdę, to przestrzeń (podobnie jak i czas zresztą) jest tylko iluzją postrzegania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kyoumass




Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 409
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:07, 30 Cze '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Mirkas
Cytat:
Ciekawe jak płaskoziemcy tłumaczą sobie to zjawisko, że to samo Słońce w jednym miejscu świeci, podczas gdy w innym w tym samym czasie i do tego na podobnej długości geograficznej - panuje ciemność?




To tak a propos tego, że na płaskiej Ziemi dochodzi do przesileń letnio/zimowych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
czekan




Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 1414
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:12, 30 Cze '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mirkas napisał:
...A tak naprawdę, to przestrzeń (podobnie jak i czas zresztą) jest tylko iluzją postrzegania.
Very Happy pełna zgoda.A odnosząc się do tematu pod tytułem
Cytat:
Czy Ziemia jest centrum Kosmosu?
to napiszę .... kosmos nie istnieje beze mnie ,ani kulistość ziemi ,ani jej połaskowatość , a to za prostą przyczyną , kiedy nie ma widza-widzącego-postrzegającego -nie ma filmu i postaci w nim iluzorycznych Very Happy
_________________
bankierska lichwa - nowoczesne niewolnictwo -złudzenia na raty /
NIE WIERZĘ POLITYKOM -NIE . / bo to sprzedajne marionetki i cyniczni psychopaci /
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
god vs devil




Dołączył: 02 Kwi 2013
Posty: 250
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:22, 01 Lip '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mirkas napisał:
Zwykle nie wdaję się w dyskusję z płaskoziemcami, podobnie jak staram się unikać rozmów z fanatykami religijnymi, gdyż nie ma sensu kopać się z koniem. Nie mam też potrzeby podnosić swej samooceny poprzez opuszczenie swej poprzeczki aż do ziemi. Very Happy
Wszedłem z ciekawości, bo to dość interesujące zjawisko... Zastanawia mnie, czy ci ludzie naprawdę w to wierzą, że Ziemia jest płaska, czy to tylko jakieś opłacane trolle internetowe, a może nawet jakieś programy trolujące (chociaż może to brzmieć jak jakieś science fiction, ale kto wie - polecam film Ex Machina, o którym było już tu w wątku filmowym).

Wracając do tematu, nie wiem z czego to wynika, że ludzie myślą tak płasko, może to jakieś zaburzenie, brak zdolności widzenia/myślenia w 3D, brak wyobraźni..., no naprawdę nie wiem, co sprawia, że niektórzy sądzą, że Ziemia nie jest kulista.
Rozumiem, że nic nie jest takie jak się wydaje, że świat jest strasznie zakłamany - są jednak pewne granice...

Rok temu miałem to szczęście "przekonać się" na własne oczy (wziąłem w cudzysłów, gdyż nie musiałem się przekonywać, ponieważ nie miałem co do tego cienia wątpliwości) o kulistości ziemi, kiedy to podróżowałem samochodem z Polski na północ Norwegii ponad 500 km za krąg polarny (koło podbiegunowe północne). Ostatnią prawdziwą noc spędziliśmy w Tallinie. Kiedy wyruszyliśmy wczesnym rankiem (najpierw promem) na północ przez całą Finlandię, to wieczorem słońce tylko zniżyło się do widnokręgu, by z powrotem wznieść się i nie zajść przez cały miesiąc naszego pobytu. Wiem, że w Polsce w tym czasie zachodziło Very Happy , bo rozmawiałem z ludźmi w kraju na Skypie i widziałem, że u nich jest ciemno. Cool
Ciekawe jak płaskoziemcy tłumaczą sobie to zjawisko, że to samo Słońce w jednym miejscu świeci, podczas gdy w innym w tym samym czasie i do tego na podobnej długości geograficznej - panuje ciemność?

Ale najlepsze jest to, co w głównej mierze skłoniło mnie do poświęcenia tego czasu na dywagacje na tak oczywisty temat kulistości Ziemi, że god vs devil podszedł do tego matematycznie. Podoba mi się takie podejście, bo matematyka do pewnego stopnia zaawansowania/skomplikowania rzecz jasna, jest chyba jedyną dziedziną, gdzie nie ma miejsca na własne interpretacje, a przynajmniej żadni poważni ludzie się nie spierają o to, że 2+2=4. A jak jakiś filozof zaczyna, że gdyby dwa nazwać jeden... to można mu taki zapis przedstawić: ..+..=.... Kiedy nie rozumie znaczenia znaków +, =, to można mu jeszcze prościej: .. i .. gdy dodamy daje wynik .... Laughing
Także odnośnie wzoru i obliczeń, jakie poczynił god vs devil:
god vs devil napisał:

Za pomocą matematyki na poziomie podstawówki (teraz trygonometrii uczą chyba w gimnazjum) wyprowadzić można wzór, za pomocą którego można obliczać zmianę położenia obiektu w zależności od jego odległości od obserwatora. Wyprowadziłem ten wzór tutaj:



Dla uproszczenia wzoru kąt alfa jest w radianach.
Załóżmy, że obiekt znajduje się na idealnie spokojnym oceanie w punkcie A. Przepłynął odległość Ł do punktu B. Za pomocą tego wzoru można obliczyć wartość h, czyli zmianę położenia obiektu w stosunku do linii znajdującej się idealnie w poziomie do Ziemi w punkcie A. Wartości podajemy najlepiej w kilometrach. Jak ktoś chce otrzymać wynik w centymetrach, to należy pomnożyć otrzymany wynik przez 100 000.
I tak dla Ł=1km h=7,8 cm, dla Ł=5 km h=196 cm, dla Ł=10 km h= 784 cm przy założeniu że promień ziemi wynosi r=6378 km

6 mil = 9,6 cm Na takim dystansie łódka powinna obniżyć się o 722 cm !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Teoria o kulistości Ziemi jest zatem obalona. Matematyka nie kłamie.


Po podstawieniu do wzoru który wyprowadziłeś (wydaje mi się, że dobrze) Ł=6 mil, czyli ok 9.66 kilometra (gdyż wolę w naszych jednostkach), co dla uproszczenia zaokrąglę do Ł=10 km mamy:
h = r(1/cos(Ł/r)-1)
h = 6378(1/cos(10/6378)-1) [km]
h= 6378(1/cos(10/6378)-1)1000000 [mm] (pomnożyłem przez 1 mln, gdyż tyle mm jest w 1 kilometrze)
h= 2,388 mm (nieco ponad 2 mm!)
i o tyle faktycznie powinna obniżyć się łódka na dystansie 10 km, przy założeniu że promień Ziemi wynosi r=6378 km i wzór jest prawidłowy.
Przynajmniej taki wynik podaje komputer i bardzo podobny wynik wychodzi na kalkulatorze.

Zakładając, że na dystansie 10 kilometrów łódka obniży się jedynie o ok. 2 milimetry, to można powiedzieć, że Ziemia jest płaska Very Happy - ale tylko jeśli się patrzy tak krótkosiężnie. Laughing

Coś mi się jednak nie zgadzało i wyrysowałem sobie to graficznie w Autocadzie.
Odpowiednio skalując otrzymałem wynik zbliżony do twojego, czyli, że dla Ł=10 km h= 784 cm (prawie 8 metrów), a to trochę dużo. Wówczas nie dało by się lornetką obserwować łódki (obiektu mniejszego od 8 metrów) oddalonej na morzu o 10 km, a tylko ogromne okręty. A przecież 10 km to nie jest ogromny dystans. A może jest? Może dla tego piraci wchodzili na bocianie gniazda... Wink

Głowa mnie rozbolała od tych obliczeń i myślenia, zostawiam to... na dziś wystarczy, musi być błąd w tych wyliczeniach, założeniach, czy też wzorze (może ktoś znajdzie).

W każdym bądź razie zostanę przy tym, że Ziemia jest kulista.
Na razie przynajmniej póki co. Very Happy

A tak naprawdę, to przestrzeń (podobnie jak i czas zresztą) jest tylko iluzją postrzegania.


Podany wzór jest prawidłowy i osoba posiadająca podstawy trygonometrii (za moich czasów była to szkoła podstawowa) jest w stanie wyprowadzić go w minutę.
Nie wiem gdzie popełniłeś błąd, więc wykonam obliczenia krok po kroku. Dla Ł= 9,6 km mamy:
cos(9,6/6378)=0,999998867
1/cos(10/6378)=1,000001133
1,000001133-1=0,000001133
6378 x 0,000001229=0,00722487 km
0,00722487 x 100000= 722,487084 cm
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 19:36, 01 Lip '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

god vs devil napisał:
Dla Ł= 9,6 km mamy:
cos(9,6/6378)=0,999998867
1/cos(10/6378)=1,000001133
1,000001133-1=0,000001133
6378 x 0,000001229=0,00722487 km
0,00722487 x 100000= 722,487084 cm

Zgadza się, błąd w moich obliczeniach wynikał z zaokrągleń wykonywanych automatycznie przez kalkulator. Po prostu trzeba było użyć odpowiedniej dokładności obliczeń po przecinku...
Na to wygląda, że taka jest krzywizna Ziemi. Spora.
Czyli płynąc w wodzie i mając wzrok na powierzchni tafli przy idealnie spokojnej wodzie jest się w stanie zobaczyć jak niknie za wodnym horyzontem czubek siedmiometrowego jachtu przy dobrej widoczności (nie uwzględniając zjawiska załamywania promieniowanie przez powietrze-atmosferę).
Gdyby Ziemia była płaska przy doskonałej widoczności w idealnych warunkach atmosferycznych z latarni morskiej można by obserwować obiekty oddalone o setki a nawet tysiące kilometrów - oczywiście dysponując odpowiednim teleskopem czy lunetą, podobnie jak obserwuje się obiekty na niebie. A tak nie jest, gdyż statki nikną za horyzontem. Polecam poobserwować i przekonać się na własne oczy co do kulistości Ziemi.
Powodzenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tedi73




Dołączył: 29 Sty 2015
Posty: 4
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:51, 01 Lip '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te dyskusje (kłótnie), są śmieszne, nie ważne jakiego tematu dotyczą. Płaska Ziemia, okrągła Ziemia, Piramidy, ufo czy też bóg.
Przecież to wszystko to tylko teorie popierane teoriami. Wkurwia mnie to, że ludzie twierdzący, ze bóg istnieje, że ufo odwiedza naszą okrągłą/kwadratową/płaska planetę, wyśmiewają innych ludzi, którzy twierdzą, że ziemia jest płaska.
Przecież Wy też do cholery, wierzycie w coś, na co nie ma dowodów. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2997
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:03, 02 Lip '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kyoumass napisał:
@Mirkas
Cytat:
Ciekawe jak płaskoziemcy tłumaczą sobie to zjawisko, że to samo Słońce w jednym miejscu świeci, podczas gdy w innym w tym samym czasie i do tego na podobnej długości geograficznej - panuje ciemność?




To tak a propos tego, że na płaskiej Ziemi dochodzi do przesileń letnio/zimowych.


Tyle, że to jest obraz stereograficznego odwzorowania pozornego ruchu Słońca wokół kulistej Ziemi.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kemin




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 74
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:15, 03 Lip '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A tak naprawdę, to przestrzeń (podobnie jak i czas zresztą) jest tylko iluzją postrzegania.



I to jest właśnie to na czym masońskim "naukowcom" zależy najbardziej.

Nie wierz temu co widzisz, czujesz i słyszysz. Wierz nam jesteśmy "naukowcami".

Wyprzedzę trochę wypadki i powiem wam co "odkryje" LHC.

1 Że żyjemy w holograficznym wszechświecie czyi wszystko jest iluzją (patrz powyżej)
2 Nie ma Boga. Nasza zbiorowa świadomość tworzy "boga" i kreuje rzeczywistość wokół nas
3 Śmierć nie istnieje to tylko podróż między wymiarami

A wy to łykniecie jak młode pelikany bo przecież "wiecie" że Ziemia jest kulą.
Wszysko to po to byscie przyjeli nową religię opartą na "nauce" i żeby wam było łatwiej życie oddawać za NOwy Wspaniały Świat.

Ku uciesze braci masonów odrjywam kolejne tajemnice

10 Dinozaury to ściema tylko wyobraźnia artystyczna i fejkowe odkrycia
11 Ropa ma pochodzenie mineralne i się odnawia - w praktyce jest nie wyczerpana jak woda (którą włąsnie wam wmawiają że się kończy)
12 Cała kolumna geologiczna to wyssany z palca stek bzdur
13 Budowa wnętrza Ziemi to tylko obrazek nie poparty żadnymi dowodami - generalnie najgłębszego odwiertu dokonali ruscy na nieco ponad 12km - głębiej jest już bariera podobnie jak nad niebem
14 Stwórca/stwórcy istnieją i cała ta maskarada to z nieskończonym kosmosem istniejącym miliardy lat jest tylko po to by ukryć to przed wami i zniszczyc was mentalnie abyście myśleli że jesteście tylko wypierdkiem na obrzeżu kosmosu tak łatwiej was kontrolować.

Kto głupi ten wyśmieje moje pkty. Mądry zacznie sprawdzać i pozna prawdę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Technologia i Kosmos Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 67, 68, 69   » 
Strona 24 z 69

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Czy Ziemia jest centrum Kosmosu?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile