W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Robienie filmów pod youtube/gvideo  
Podobne tematy
Jak zrobić video?24
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Sprawy techniczne Odsłon: 4230
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rivera




Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 801
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:44, 03 Paź '08   Temat postu: Robienie filmów pod youtube/gvideo Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieje ze topic nadaje sie pod ten dział.

Krótko: mam zamiar zrobić film na youtube, jakich narzędzi najlepiej użyć, by wygladało to w miare profesjonalnie, ale zeby nie wymagało nie wiadomo jakich umiejętności. Chodzi mi o zrobienie typowego filmiku jaki robi sie pod youtube, pod wzgledem technicznym oczywiscie. Pokaz slajdów, napisy, muzyka, jakieś animacje, krótkie filmiki etc.

Z góry dzięki za wszelką pomoc.
_________________
THE THREE FORCES
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goldbug




Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 1202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:22, 03 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do robienia filmików YT najprostszym programem, dosyć często stosowanym przez youtubowiczów, jest Windows Movie Maker, który domyślnie jest zainstalowany pod systemem Vista. Jego obsługa jest naprawdę łatwa, ale ilość opcji niestety niezbyt duża więc istnieją ograniczenia. Jak ktoś zna lepsze sprawdzone programy niech daje znać.

Swoją drogą też mam prawie przetłumaczony jeden film i niedługo będę wrzucał go Google Video. Jednak jeszcze nie sprawdzałem kwestii technicznych związanych z wkompilowaniem podpisów i uploadem samego filmu na konto GVideo. Także może ten wątek odpowie mi na parę pytań w tym temacie.

Poza tym, ktoś się bawił w dzielenie filmu dłuższego filmu na odpowiednie kawałki w YT. Jak wygląda tutaj ta sprawa i co z integracją napisów?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rivera




Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 801
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:26, 03 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli jednak WMM sie nadaje, zawsze myslalem ze te domyslne programy windowsowskie, oprocz Excela i Power Point'a, to gówno Very Happy
_________________
THE THREE FORCES
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goldbug




Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 1202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:45, 03 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spokojnie się nadaje do podstawowych rzeczy. Wiele osób to stosuje. Na początek w sam raz.
_________________
arrow Mossad did 9/11, ALL THE PROOF IN THE WORLD!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:55, 03 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

XP też jest wyposażony w movie maker, dostępne efekty to płynne przejścia filmów i obrazów, podmiana ścieżki dźwiękowej i czas wydłużenia wyświetlanego obrazu. Długość przejścia zależy od długości czasu nałożonych na siebie 2 obrazów. Napisy można scalać przez VirtualDub, tak przynajmniej przeczytałem przed chwilą w internecie. Jeśli masz już gotowe audio możesz swobodnie podłożyć je pod obraz byle jakim programem, choćby i windowsowym movie makerem, oczywiście jeśli obraz z dźwiękiem jest zsynchronizowany i wystarczy tylko połączyć.

Animacje najlepiej robić w jakimś flv editorze, przynajmniej ja tak robiłem, nie były to trójwymiarowe symulacje, głównie przejścia obrazów i płynne animacje txt. Niestety nie mogę podać nazwy programu, bo dysk mi niedawno padł i wszystko poszło w niepamięć. Ale nie miałem problemów z obsługą, sądzę, że reszta tego typu programów także nie jest zbyt skomplikowana. Potem skończoną animację przerabiamy innym programem na avi (wpisujemy w google "flv to avi") i gotowe.

Do samej edycji audio używam FL studio, ale dla prostego cięcia i wklejania czy też nagrywania poprzez mikrofon bez zbędnych guzików dobry jest audacity (2mb) bądź cool edit pro (20mb) dla amatorów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rivera




Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 801
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:22, 05 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakie polecacie programy to konwertowania domyslnego formatu WMM na formaty ktore sa obslugiwane przez GVideo czy YouTube?
_________________
THE THREE FORCES
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:28, 05 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a to wmv nie jest obsługiwanny przez gvideo i youtube?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rivera




Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 801
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:30, 05 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapisuje mi film w formacie .mswn
_________________
THE THREE FORCES
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:33, 05 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aa, to nie wiem. powinien też miec opcję zapisywania w wmv
może windows media encoder musisz doinstalować
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
przebudzony




Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 968
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:35, 05 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam program Sony Vegas. To świetny program i ma potężne możliwości. Można do filmu dodawać napisy i efekty, ciąć i montować na przeróżne sposoby.
Bardzo bogate. Możliwość zapisywania w wielu formatach.
_________________
Nie sprzeczaj się z Bimim. Nie krytykuj tego tego co mówi Bimi. Zawsze zgadzaj się z tym co mówi Bimi. Kochaj gejów tak jak Bimi. Nie krytykuj gejów. Inaczej dostaniesz 1 post na dzień. To się nazywa wolność słowa w rozumieniu Bimiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Sprawy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Robienie filmów pod youtube/gvideo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile