W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Języki obce  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 2257
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Na jakim poziomie znasz jezyk angielski?
Prerfekt , nawet czasami myślę w tym języku
17%
 17%  [ 7 ]
Srednio, ale filmy ogladam bez napisow
33%
 33%  [ 13 ]
Jakotako - cos tam rozumiem
28%
 28%  [ 11 ]
Aj em , Ju ar , tu bui or not kurwa tu bi
7%
 7%  [ 3 ]
Znam kilka języków
10%
 10%  [ 4 ]
Nie znam wcale, ale mam zamiar się nauczyć
2%
 2%  [ 1 ]
Wszystkich Głosów : 39

Autor Wiadomość
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1860
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:36, 13 Wrz '08   Temat postu: Języki obce Odpowiedz z cytatem

Chciałbym was zapytać gdzie i jak uczyiliście się języków obcych i na jakim poziomie je poznaliście ??
Mile widziane rady odnosnie nauczania lub ciekawe programy, ksiazki czy plyty cd.
Czy jest na forum ktos kto korzystal z popularnych na znanym portalu aukcyjnym programow szybkiego nauczania w stylu "500 slowek w 50minut" czy tez "ucz sie z zamknietymi oczami" lub jeszcze jakies inne cuda. Czy to dziala czy zwykla bujda?
Czy poprostu zeby sie nauczyc trzeba siasc do ksiazek , poznac podstawy a pozniej poprostu korzystac z jezyka , douczac sie slowek i ciezka praca poznawac jego zakamarki.
Bardzo chetnie przeczytam co ma do powiedzenia Rivera.
Moj angielski jest na poziomie komunikatywnym , ale z dużym deficytem na slowka. Gramatyka tez nienajlepsza. Z kontekstu zdań mogę rozszyfrowac o co chodzi ale nie zawsze. Angielski wynioslem ze szkoly i studiow ktory utrwalilem przy komputerze i w pracy. Teraz chcialbym sie jeszcze bardziej zaglebic w ten jezyk, ale nie wiem jak zaczac.
Kursy jezykowe sa drogie i pochlaniaja czas. Pozatym mam kilku znajomych ktorzy chodza i efektow nie widac. Prosze o zdanie.

P.S. ankieta dotyczy jezyka angielskiego ? pozostali nie czujcie sie dyskryminowani Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rivera




Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 801
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:23, 13 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Bardzo chetnie przeczytam co ma do powiedzenia Rivera.


Dlaczego ja? Wink

Z angielskim nie mam problemow, jesli chodzi o slowo pisane to rzadko musze korzystac ze slownikow, w zasadzie czesciej czytam obecnie po angielsku, czy to ksiazki, czy artykuly, prase niz po polsku, bo stety/niestety wiekszosc ciekawych informacji ktorych poszukuje jest po angielsku. Z dogadywaniem sie tez nie mam problemow, choc troche mi brakuje do rozmawiania jak native z nativem Laughing

Najlepsza metoda nauki, powiem to z autopsji, to wlasnie czytanie i sluchanie tego jezyka. Sluchanie poprzez filmy, tv, muzyke etc. Bylem 3 lata na studiach lingwistycznych gdzie zdobylem licencjata choc tam glownym jezykiem byl niemiecki. Powiem ze wiecej daje mi wlasnie "przebywanie' z tym jezykiem niz sztywna nauka. A niemieckiego nauczylem sie dobrze bo jak bylem 7letnim gowniarzem moi rodzice (bylo to okolo 89-90 rok) zabrali mnie do Niemiec na prace zarobkowa a tam zasluchalem sie w jezyku i pozniej po powrocie do Polski utrzymywalem kontakt z jezykiem bo lubialem ogladac niemieckie bajki w tv satelitarnej Laughing . Pozniej o wiele latwiej przyswaja sie jezyk juz podczas typowej nauki. Troche znam jeszcze rosyjski ale na tyle zeby zapytac o droge albo zamowic cos w restauracji Razz
_________________
THE THREE FORCES
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1860
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:30, 13 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki.
a dlaczego akurat Ty? bo co chwile wrzucasz tematy po angielsku i wiem ze je czytasz i rozumiesz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:25, 14 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aby sie nauczyc jezyka obcego, to w pierwszej kolejnosci trzeba tego chciec. Na poczatek niewatpliwie jest niezle jesli mozesz pochodzic na jakis kurs, lub w szkole liznac podstawy. Nastepnie trzeba sie samemu uczyc, moim zdaniem najlepiej cztac ksiazki o tematyce ktora ciebie interesuje, a to dlatego ze znajac temat latwiej bedziesz sie domyslal o co moze chodzic, a po drugie jesli tych informacji nie mozna znalezc w jezyku polskim to bedzie to ciebie bardziej mobilizowalo, a jednoczesnie bedziesz mial wieksza satysfakcje.
Slownictwo mozesz sie nauczyc jedynie gdy urzywasz slowa, inaczej klepanie na pamiec slow jest nudne i malo wartosciowe. Nalezy rowniez pamietac ze jesli nie bedziesz mial kontaktu z danym jezykiem to go zapomniesz, nie koniecznie calkowicie ale byc moze bedziesz potrzebowal z dwa tygodnie zanim ponownie bedziesz w stanie uzywac jezyk ktory znales wczesniej. Dodatkowo dobrze jest ogladac programy w danym jezyku, jesli sa napisy po polsku to zawsze mozesz przeczytac fragment ktory jest niejasny dla ciebie. Poza tym sluchajac uczysz sie "wylapywac" slowa i jak je wymawia sie. Mozesz rowniez wziasc jakis tekst i go przepisywac, tez wiele sie nauczysz, ale to jest mniej cikawe i bardziej nudne, ale jesli masz zamiar pisac w danym jezyku to moze byc bardzo skuteczna metoda. Przy wybieraniu ksiazek do czytania badzcie ostrozni ze starymi bajkami - jezyk moze byc "stary" i slownictwo malo urzwane w obecnym zyciu.
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1860
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:26, 14 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niezly pomysl z tym przepisywaniem tekstu. chyba sproboje. jak ogladam filmy staram sie czytac jak najmniej. nadal mnie trapi czy te kursy na plytach do sluchania sa cos warte
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JackBlood




Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:49, 14 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://szybkanauka.net/
http://szybkanauka.net/efektywna-nauka-angielskiego
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację która zmieni świat." David Icke
www.infowars.patrz.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:00, 14 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

p4lm napisal
Cytat:
nadal mnie trapi czy te kursy na plytach do sluchania sa cos warte

Moim zdaniem niewiel, dlatego ze powtarzanie czegokolwiek w kolko jest nudne i o ile za pierwszym razem bedzisz skupiony przy sluchaniu, to za dziesiatym razem byc moze juz nie. Jesli masz takie plyty to OK, jesli nie masz to moim zdaniem szkoda pieniedzy wydawac na nie, lepiej ogladaj film z napisami to bedzie ciekawsze i bedziesz bardziej skupiony, a wiec efekty beda lepsze. Poza tym uczac sie masz jednoczesnie "wypoczywac" bo inaczej stracisz chec do nauki i pojawi sie w podswiadomosci niechec i unikanie nauki. Nie koniecznie bedziesz sobie zdawal z tego sprawe, ale zawsze bedziesz szukal usprawiedliwienia siebie aby odlozyc nauke na pozniej. Moglbym napisac o tym w temacie
viewtopic.php?t=3753
ale widze ze jakos nikt nic tam nie pisze Sad , a niechce "odgrzewac tematu" jesli jest on niewiele warty dla cztyajacych.
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kondrix




Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 205
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:01, 15 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nr 1 - pobyt za granica, uczenie "na gorąco" (5 lat w ksiazkach = 1 rok za granica)
nr 2 - filmy w oryginale bez lektora i bez napisów


Pewnym rozwiazaniem jest tez uczenie się za darmo poprzez rozmowe w danym jezyku przez skype, ventrilo itp. Wiem ze sa strony gdzie mozna za darmo dolaczyc do takich internetowych grup jezykowych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:44, 15 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

płyty - nie wiele warte

czytanie - 0 problemów, spore problemy miałem z rozumieniem ze słuchu - głównei szwankują tu braki w slownictwie

polecam 1 semestr w Callanie, mają tylko native'ów chociaż korzystaja z bzdurnych książek

a teraz puszczam sobie TV z np. france 24 albo bbc... godzina dziennie pomaga, wszystko zalezy kto jest na jakim poziomie

jak ktoś zaczyna, niech inwestuje w dodatkowe lekcje w szkołach prywatnych...

gramatyka - ang.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1860
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:15, 21 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Idea trafiłem na spoko stronkę z podstawami gramatycznymi.
http://gramatyka.net/czasy-angielskie.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Języki obce
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile