W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Karina S. inspektor TOZ, sposób ratowania zwierząt?  
Podobne tematy
Próby egzekwowania moich praw w procesie karnym40
Antoni Gucwiński znowu stanie przed sądem 7
Skradziona klacz - sposób prowadzenia sprawy14
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
25 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 35953
Strona:  «   1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 14, 15, 16   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Komu bardziej wierzysz czytając ten wątek?
Justice
54%
 54%  [ 25 ]
redfox
45%
 45%  [ 21 ]
Wszystkich Głosów : 46

Autor Wiadomość
Justice




Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 205
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:39, 18 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A propos rzekomo nierpawdziwych "kłamliwych i oszczerczych" informacji odnośnie Kariny S. i Dominika N. postanowiłem moimi wiadomościami na temat działalności ich organizacji podzielić się z organem, który mam nadzieję pomoże rozwiać watpliwości odnośnie uczciwości w/w. Oczywiście nie omieszkam podzielić się z forumowiczami odpowiedzią prokuratury. Może dowiemy się w jaki sposób te fundacje rozliczają publiczne zbiórki, może dowiemy się, że MSWiA odnalazło przypadkiem zagubiony segregator z pozwoleniami na zbiórki publiczne dla BLP i KPdZ? Może odnajdą zagubione strony z rozliczeniami zbiórek publicznych? Wyjasnią dlaczego Dominik N. przeznacza na cele statutowe tak znikomy ułamek przychodów fundacji?


Prokuratura ---------------------
----------------------------------
----------------------------------

Niniejszym chciałbym zgłosić uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa z art. 286 § 1 kk, przez Karinę S., wcześniej inspektora TOZ, obecnie prezesa fundacji Biuro Lobbingu Prozwierzęcego z siedzibą w Warszawie.

Karina S., wykorzystując swoją pozycję inspektora TOZ dokonywała zbiórek publicznych na prywatne konto bankowe. Ponieważ niedozwolone jest przeprowadzanie zbiórek publicznych na prywatne konto, zachodzi bardzo duże prawdopodobieństwo, że Karina S. czerpała z tego procederu prywatne korzyści majątkowe. Obecnie jako prezes Biura Lobbingu Prozwierzęcego przeprowadzała publiczne zbiórki publiczne bez zezwolenia stosownego organu, (na co mam potwierdzenie z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji), co dowodzi faktu, że z dardzo dużym prawdopodobieństwem możemy stwierdzić, że także jej wcześniejsza działalność była nielegalna. Publiczne zbiórki pieniędzy przeprowadzane były za pośrednictwem strony internetowej Fundacji Biuro Lobbingu Prozwierzęcego www.blp.org.pl <http>, teraz jednak zostały ze strony usunięte, oraz na stronach innych fundacji. Część usuniętych informacji posiadam zabezpieczonych i mogę dostarczyć jako dowód w sprawie. Min. Karina S. przeprowadzała publiczną zbiórkę pieniędzy na cele wystawy zdjęć okrutnie traktowanych zwierząt, pokazywanej obecnie w gmachu sejmu. Na stronie fundacji w dalszym ciągu (do dnia dzisiejszego) znajdują się linki do aukcji Allegro, które także są rodzajem publicznej zbiórki. Ponieważ publiczne zbiórki odbywały się bez pozwolenia stosownego organu administracji publicznej, nie były także publicznie rozliczane, co wskazuje na bardzo duże prawdopodobieństwo nieodpowiedniego dysponowania zebranymi kwotami, tzn. dysponowania w sposób niezgodny z celem publicznej zbiórki, a nawet wykorzystywania zebranych pieniędzy w prywatnych celach.

Jednym z dowodów w sprawie jest prośba o wpłaty na prywatne konto na stronie internetowej <http>. Na stronie internetowej Kariny S. <http> wcześniej także znajdowały się prośby o wpłaty pieniędzy na prywatne numery kont bankowych, zostały jednakże jakiś czas temu ze strony usunięte.

Karina S. także na stronie internetowej OTOZ Animals, <http> apeluje o pomoc dla swoich psów, używając do zbiórki pieniędzy konta bankowego OTOZ. To również stwarza podstawy do podejrzeń o malwersacje finansowe, bowiem dlaczego Karina S. nie posługuje się kontem swojej fundacji i dlaczego OTOZ zezwala na używanie ich konta do publicznej zbiórki pieniędzy na prywatne psy Kariny S.?

Wobec powyższego domagam się wszczęcia postępowania w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa oszustwa i czerpania korzyści materialnej z nielegalnej działalności zbiórek pieniędzy na prywatne konto bankowe. W wyniku takiej działaności Karina S. dopuściła się oszustwa wobec osób, które chcąc pomóc zwierzętom wpłacały datki na jej prywatne konto, z których Karina S. nigdy się nie rozliczała.
Chciałbym jeszcze dodać, że posiadam zabezpieczone informacje z podanych powyżej adresów stron internetowych, gdyby strony te zostały usunięte.

Adres fundacji, Biuro Lobbingu Prozwierzęcego, której prezesem jest Karina S. to: ul. Nowy Świat 26/8, 00-373 Warszawa, a jej adres zamieszkania to -------------,---------,---------.

Wnoszę o szybkie podjęcie działań w tej sprawie oraz poinformowanie mnie o ich wynikach, jako osoby informującej o popełnieniu przestępstwa.

Stephen Drew

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Prokuratura -------------------
--------------------------------
--------------------------------

Niniejszym chciałbym zgłosić uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa przez Dominika N., prezesa Komitetu Pomocy dla Zwierząt, skrytka pocztowa 79, 43-100 Tychy, KRS 0000015352.

Komiet przeprowadzał publiczne zbiórki pieniędzy i darów rzeczowych poprzez stronę internetową Komietu www.przystanocalenie.pl <http>. oraz przez liczne informacje informacje w mediach, także zamieszczone na stronie internetowej, np. w programie TV Kraków "Kundel bury i kocury". W tej chwili znaczna część próśb o wpłaty finansowe została ze strony usunięta. Ponieważ publiczne zbiórki przeprowadzane były za pośrednictwem internetu, a więc obejmowały zasięgiem całą Polskę, do ich przeprowadzenia konieczne jest pozwolenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Z MSWiA otrzymałem jednak pismo, w którym stwierdzono, że w latach 2006-2008 nie wydano Komitetowi Pomocy dla Zwierząt pozwolenia na przeprowadzenie zbiórki publicznej. Ponieważ zbiórki przeprowadzane były bez zgody stosownego organu, nie były też publicznie rozliczane, co wskazuje na bardzo duże prawdopodobieństwo nieodpowiedniego dysponowania zebranymi kwotami, tzn. dysponowania w sposób niezgodny z celem publicznej zbiórki, a nawet wykorzystywania zebranych pieniędzy w prywatnych celach.

Co więcej, ze sprawozdania finansowego Komitetu Pomocy dla Zwierząt w latach 2006 i 2007 wynika, że przy przychodach z działalności statutowej odpowiednio 706 983, 70 w 2006 r i 890 943, 31 w 2007 r. , na działalność statutową zostało przeznaczone zaledwie 16 904 ,00 zł w 2006 r i 14 025,00 w 2007 r. Większość dochodów pochłaniają zaś koszty administracyjne fundacji. Wynika z tego, że fundusze uzyskane w celach statutowych (czyli 1 % podatku, wpływy ze zbiórek publicznych, ) są przeznaczane na inne cele niż powinno stanowić ich przeznaczenie. Zachodzi tutaj bardzo wysokie prawdopodobieństwo zaistnienia przestępstwa z art. 286 § 1 kk, czyli doprowadzenia innej osoby do niekorzystnego rozporządzania własnym lub cudzym mieniem w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Wnoszę o szybkie podjęcie działań w tej sprawie oraz poinformowanie mnie o ich wynikach, jako osoby informującej o popełnieniu przestępstwa.

Chciałbym jeszcze dodać, że część materiałów usuniętych ze strony internetowej posiadam zabezpieczonych i mogę je udostępnić na potrzeby postępowania.

Stephen Drew

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
helgaa




Dołączył: 18 Lis 2008
Posty: 20
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:55, 18 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a wiesz jakie mają cele statutowe, czy ich statut w którymś z roków nie był zmieniany a co należy do kosztów administracyjnych??

Stephen możesz sobie zgłaszać nawet, że miałeś gwiazdkę z nieba i Ci ją ukradli, to nie znaczy, że są winni. Wklejasz to tu jak jakieś dowody w sprawie, może wklej wszelkie dokumenty w których na ciebie jest zgłoszenie o możliwości popełnienia przestępstwa...a nie przepraszam ty już nie jesteś świadkiem- ty już jesteś OSKARŻONYM więc ty możesz wkleić AKT OSKARŻENIa. Ja osobiście mam nadzieję, że już niedługo będziesz skazanym i osadzonym w więzieniu.

Znając realia polskich sądów i spraw o znęcanie się wiem jak silny i mocny musi być materiał dowodowy by człowieka oskarżyć- niekiedy materiał zbiera się miesiącami. Dlatego też nigdy nie uwierzę w zmowę policji, prokuratury i sądów aby ukarać za znęcanie się nad zwierzętami. Z własnego doświadczenia wiem jak to wygląda, wiem że większość spraw o znęcanie jest umarzana w związku z niska szkodliwością społeczna lub niemożnością odnalezienia sprawcy czynu.
W Polsce jeszcze nikt nie poszedł do więzienia nawet za najbardziej okrutne traktowanie zwierząt- to chyba obrazuje wszystko. Mam jednak nadzieję, że Ty Stephen będziesz pierwszym- a naprawdę moim zdaniem masz ku temu predyspozycje, wyróżniłeś się w historii naszego kraju.

ps. widzę, że wcale nie przesadziłam pisząc o tym wszechświecie...skoro już nawet Ministerstwo według Stephena będzie fałszowało dokumenty by ochronić Panią Karinę i Komitet a jego skazać Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomkiewicz




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:15, 18 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kufa, zagłosowałem w ankiecie nie tak, jak chciałem ;( To pewnie z sentymentu i słabości do lisów. Wielokrotnie już pisałem, że nie ufam towarzystwom, fundacjom, zorganizowanym grupom, a zwłaszcza tym spośród nich, których tzw "aktywiści" czy "działacze" otrzymują gratyfikacje w postaci wyróżnień choćby. Każdy elementarnie inteligentny człowiek domyśla się, na jakiej zasadzie działają ludzie przyznający wyróżnienia, typujący do nich. Czy Alice Miller (polskie pochodzenie, możemy być dumni !!!) dostanie Nobla za odkrycie faktycznych źródeł przemocy ? Nie, do kurwy nędzy, nie dostanie ! Dlaczego ? Bo świat takich nie chce. Ale z chęcią przyznaje się je ludziom, których działalność wstrzeliwuje się w trYnd - bo to jeszcze można przełknąć i na tym zarobić. Ale gdy się okazuje, że za czynami stoi fanatyzm, ślepota na inne problemy, próby zdobycia poklasku i wyrafinowana forma dojścia do sukcesu - a nade wszystko rozległe "plecy" albo też nierzadko "plecuchny" - gdzieś, jak zwykle, czmycha sens - zupełnie jak lis uciekający przed ludzką natarczywością.
Nie ufam Pani, Pani Karino.
Nie znoszę, gdy ludzie zadają cierpienie zwierzętom dla wyładowania swej nieświadomej frustracji albo z bezmyślności, braku wyobraźni. Ale brzydzę się metodami dystrybucji informacji, jaką prezentuje większość mediów. Jeśli Pani faktycznie czekała na odpowiedni moment, by zawezwać kamery, to po prostu brak mi słów, by odzwierciedlić swój poziom niesmaku.
Nie ufam Pani, Pani Karino. Akurat intuicja w tym przypadku tak mi podpowiada. Nie ufam ludziom, którzy mają poklask medialny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justice




Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 205
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:15, 18 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Helgaa, bardzo proszę cele statutowe Komitetu Pomocy dla Zwierzat, na które w roku 2007 przeznaczono ok. 14 000 zł:

Cytat:
Celem Komitetu Pomocy dla Zwierząt jest:
a) działania na rzecz humanitarnego obchodzenia się ze zwierzętami oraz pomoc w zapewnieniu im niezbędnych warunków bytowania
b) kształtowanie w społeczeństwie właściwego stosunku do zwierząt jako do dobra narodowego
c) ścisła współpraca ze Schroniskami Komunalnymi i nadzór nad ich prowadzeniem związany z przestrzeganiem ustawy o Ochronie Zwierząt.

§ 11

Stowarzyszenie realizuje swoje cele poprzez:
1. Wykazywanie czynnej postawy przy zwalczaniu wszelkich przejawów okrucieństwa wobec zwierząt w postaci działań bezpośrednich w ich obronie oraz niesienie im wszechstronnej pomocy, w tym interwencje na targach końskich.
2. Zapewnienie wszechstronnej opieki uratowanym zwierzętom, w tym; diagnozowania, leczenia i rehabilitacji.
3. Kształtowanie właściwego stosunku dzieci i młodzieży do zwierząt poprzez umożliwienie bezpośredniego kontaktu z uratowanymi zwierzętami.
4. Rehabilitacja dzieci niepełnosprawnych, z deficytami rozwojowymi poprzez organizowanie zajęć5. z uratowanymi końmi, także na terenie placówek oświatowych.
6. Podejmowanie współpracy z władzami oświatowymi w celu wychowywania młodzieży w duchu humanitarnego stosunku do zwierząt.
7. Resocjalizacja młodzieży poprzez pracę i opiekę nad zwierzętami w schroniskach.
8. Podejmowanie wszechstronnych działań zapobiegawczych w zakresie ochrony zwierząt
9. Rozpowszechnianie informacji na temat aktualnych warunków hodowli, handlu,
transportu i uboju koni oraz innych zwierząt rzeźnych.
10. Wykupywanie koni przeznaczonych na rzeź, chorych, niezdolnych do pracy, maltretowanych.
11. Prowadzenie schronisk dla uratowanych i darowanych koni oraz innych zwierząt.

-2-
12. Organizowanie akcji propagandowych na rzecz ochrony zwierząt oraz ochrony ich środowiska za pośrednictwem prasy, radia, telewizji oraz wszelkich wydawnictw.
13. Prowadzenie akcji propagandowych i charytatywnych na rzecz zwierząt poprzez organizowanie imprez kulturalnych, festynów, koncertów, wystaw, galerii, pokazów, konkursów oraz udział w tego typu imprezach organizowanych przez inne podmioty.
14. Współpraca z właściwymi organami ochrony prawnej, organami porządkowymi, samorządowymi, Strażą Graniczną, Urzędem Celnym, Inspekcją Transportu Drogowego i in. w zakresie ścigania osób winnych okrutnego obchodzenia się ze zwierzętami.
15. Zbieranie wszelkiej dokumentacji dowodowej, która po przekazaniu odpowiednim organom może pomóc w ukaraniu osób znęcających się nad zwierzętami oraz występowanie z wnioskiem o ukaranie osób przejawiających okrucieństwo wobec zwierząt.
16. Występowanie z inicjatywami do odpowiednich ciał ustawodawczych, władz państwowych i organów samorządowych w sprawie wydawania przepisów dotyczących zwierząt i aktywne uczestnictwo w tworzeniu odpowiednich aktów prawnych.
17. Udział w konferencjach, zjazdach naukowych, programach badawczych, zebraniach, audycjach radiowych i programach telewizyjnych poświęconych ochronie zwierząt oraz zagadnieniom w zakresie ekologii.
18. Współpraca z wszelkimi organizacjami krajowymi i zagranicznymi zajmującymi się ochroną praw zwierząt i zwalczaniem wszelkich przejawów okrucieństwa wobec nich.


Może Ty potrafisz wyjaśnić co się stało z pozostałą kwotą z 890 943, 31 przychodów? I odpowiedzieć na inne nurtujace mnie (i chyba nie tylko mnie) pytania, które poruszyłem w pismach do prokuratury? Ja mam watpliwości i jako takie przedstawiłem je prokuraturze.

Jesli Karina S. lub Dominik N. osobiście na tym forum chcialiby odnieść się do tych watpliwości, podac miejsce opublikowania rozliczenia zbiórek, wyjaśnić dlaczego Karina S., jesli twierdzi, że konie były głodzone nie nakarmiła ich, choc jak zeznała w sądzie była na miejscu ich przebywania w marcu 2006 r. dwukrotnie, osobiście będę głosował za pozytywne rozpatrzenie ich podań! I nie watpię, że Administrator także nie będzie oponował przeciwko wyjasnieniu tych spraw!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:33, 18 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

helgaa napisał:
czemu nie na karmiła ich Pani Karina? Dlaczego nie zapytacie ich właściciela czemu nie nakarmił SWOICH zwierząt?

pewnie nie wiedział, że są głodne.
poza tym z niego przecież robicie zbrodniarza - zabraliście mu resztę koni, że niby wy je lepiej wykarmicie.. gdy sami też nie nakarmiliście zwierząt widząc jak zdychają z głodu.

dla mnie jest to wystarczający dowód na potwierdzenie tezy że pani karina tak samo ratuje konie jak łódzkie pogotowie staruszków

o ostatnio nawet próbuje zablokować naszą stronę.
wszystko jak rozumiem dla zwierząt.
viewtopic.php?t=4596
sama jest gorsza niż zwierzę, suka zajebana.

EDIT:
a że kiedyż wpłaciłem 100zł na inną organizacje "ratowania koni" to sobie będę chyba pluł w brodę do śmierci... bo pewnie taką sama papkę mi sprzedali.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Justice




Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 205
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:07, 18 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ustawa o ochronie zwierząt, dostepna np. tutaj:
http://www.toz.pl/akty_prawne/ustawa_o_ochronie_zwierzat.pdf

[quote]
Cytat:
Rozdział 10a
Nadzór nad przestrzeganiem przepisów o ochronie zwierząt
Art. 34a.
1. Inspekcja Weterynaryjna sprawuje nadzór nad przestrzeganiem przepisów o
2. W zakresie wykonywania nadzoru, o którym mowa w ust. 1, pracownicy Inspekcji
Weterynaryjnej oraz osoby wyznaczone przez organy tej Inspekcji posiadają
uprawnienia określone w ustawie z dnia 29 stycznia 2004 r. o Inspekcji Weterynaryjnej
(Dz. U. Nr 33, poz. 287, z późn. zm.3)).
3. Organizacje społeczne, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt,
mogą współdziałać z Inspekcją Weterynaryjną w sprawowaniu nadzoru, o
Rozdział 11
Przepisy karne
Art. 35.
1. Kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia z naruszeniem
przepisów art. 6 ust. 1, art. 33 lub art. 34 ust. 1-4, albo znęca się nad nim w sposób
określony w art. 6 ust. 2,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności
do roku.
2. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 działa ze szczególnym okrucieństwem,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności
do lat 2.
3. W razie skazania za przestępstwo określone w ust. 1, sąd może orzec przepadek
zwierzęcia, a w razie skazania za przestępstwo określone w ust. 2, sąd orzeka
przepadek zwierzęcia
– jeżeli sprawca jest jego właścicielem.
wskazany przez sąd.

Art. 38.
1. Sąd przekazuje zawiadomienie o wydanym prawomocnym orzeczeniu o przepadku
zwierzęcia organizacji społecznej, której statutowym celem działania jest
ochrona zwierząt, biorącej udział w postępowaniu lub innej organizacji o takim
samym statutowym celu działania.

Myslę, że teraz stanie się bardziej jasne, dlaczego organizacje prozwierzece tak bardzo chcą brac udział w postepowaniu. Ich "praca" może zostać wynagrodzona otrzymaniem zwierzat np. wartości ok. 400 000 zł (jak moje konie). Plus osoba, która sie nimi zajmuje otrzymała do tej pory od gminy ponad 200 000 zl za ich utrzymywanie. Osoba ta została wybrana przez Karinę S. , nie było w tej sprawie żadnego przetargu, konkursu itp. Wyjasni to tez zapewne sprawę, dlaczego pies z kulawą noga nie zapytał się w marcu 2006 r. co dzieje się z moimi owcami i kozami. Skoro jestem takim okrutnikiem, jak mnie przedstawiają, to zapewne tez i te biedne kózki i owieczki trzymałem zgłodzone gdzieś w stajni. Ale kogo obchodzą kozy, warte może 50 zł każda?
Ale ustawa zawiera też niebezpieczne punkty, jeżeli oskarzony nie zostanie uznany winnym odebrane zwierzeta trzeba zwrócić włascicielowi, na koszt osoby, która je odebrała, w tym konkretnym przypadku Kariny S. Własnie dlatego sprawa została tak nagłosniona medialnie aby wywrzec odpowiedni efekt na wydających decyzję. Czy z sukcesem - całkowitym. A jak działaja media i jakimi sprawami są zainteresowane nie muszę chyba tłumaczyć. Im więcej krwi, trupów, łez i cieprpienia tym lepiej!
Takie zapisy w ustawie sprawiaja, że istnieje tu prawdziwy konflikt interesów, ponieważ osoby odbierające zwierzeta, zrobia wszystko, żeby zdobyc do nich prawa, bo w ten sposób zyskują korzyści finansowe. Więc pojawiają się w mediach i graja z uczuciami naiwnych opowiadając w jakim strasznym stanie były zwierzeta, że wszystkie były bardzo chore i potrzeba pieniędzy na ich leczenie. Takie przykłady podawałem np. na cytowanych watkach z dogomanii. Dodając do tego obopólne korzyści z przedstawiania tego typu spraw w mediach - media mają rewlacyjne historie - organizacje antenowy czas na reklamę i pozyskiwanie funduszy, interes kwitnie. Dopóki ustawa nie zostanie w odpowiedni sposób zredagowana, dopóty znajdą sie tacy, którzy bedą wykorzystywać takie sytuacje. Czy nie nasuwają sie tutaj skojarzenia ze sprawą "łowców skór"?
Chciałbym jeszcze tutaj dodać, że absolutnie nie jestem przeciwny organizacjom prozwierzęcym czy wolontariuszom. Ale jestem przeciwny nieuczciwej działaności pod przykrywką "prawa zwierząt".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
AQuatro




Dołączył: 24 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:12, 18 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wgłębiałem się dokładnie w treść tej dyskusji,
ale sytuacja jest ciekawa, i dziwna.
I nie wiem co za bardzo o tym myśleć. .
Z jednej strony, nie dopomyślenia jest, aby ktoś u nas w Kraju zaniedbywał konie,
zabijał je, czy narażał na śmierć. Koń to całkiem solidny pieniądz. Wart jest sporo.
Ktoś, kto je głodzi i uśmierca, musiał by być wariatem, bo to "wyrzucanie pieniędzy w błoto".

Z drugiej strony wiem jak wygląda sytuacja w Angli, czy Irlandi. Krowy i konie faktycznie pozostają tam przez zimę na śniegu. I często padają z głodu lub z zimna.
To fakt, bo znajomi z Irlandii robią przy tych padłych zwierzętach więc dużo opowiadają.

Ze strony organizacji charytatywnej widać znowu konkretnie nastawione działanie na zysk.
Konie to kupa szmalu.
Dlaczego sami nie nakarmili koni ?
Prawdopodobnie dlatego, aby mieć pretekst do ich przejęcia.
Gdyby je nakarmiono, gorzej było by je odebrać.

Zastanawia mnie też trochę fakt, że nie miała miejsce jakaś pomoc dla tego hodowcy, pożyczka, czy nawet zaopatrzenie w żywność dla zwierzyny.
Wszystko można załatwić ładnie i inteligentnie np.
Organizacja widzi wygłodniałe konie, dostarcza żywność i potrzebny sprzęt, i ew. obciąża hodowcę kosztami.
Stawia warunek. Jak nie zaczniesz pan karmić zwierząt, to będziemy regluarnie obciążać kosztami związanymi z wyżywieniem ich.
Ale zabranie własności, bez udzielenia żadnej pomocy, to mi śmierdzi spiskiem i chęcią konfiskaty majątku...
Z czegoś przecież te organizacje muszą się utrzymywać...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
helgaa




Dołączył: 18 Lis 2008
Posty: 20
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:17, 18 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stephen masz złe informacje, ustawa nie przewiduje, że jeśli oskarżony nie zostanie skazany to zwraca mu się konie na koszt osoby odebierającej. NIE GMINA PŁACI ZA UTRZYMANIE ZWIERZĄT TYLKO TY, I TO CIE BOLI NAJBARDZIEJ. Wszytsko będziesz musiał oddać, niezależnie od wyroku.

Do admina: nawet Ci nie odpowiem, nie warto. Jak widać to, że wydaje Ci się, że jesteś anonimowy na forum przewróciło ci w głowie. Albo jesteś dzieciakiem, ale człowiekiem o wielkich kompleksach. Chcesz wiedzieć jak było ze strony Pani Kariny lub Komitetu? Miej odwagę zadzwonić i się zapytać....ale nie zrobisz tego, wtedy już nie będziesz taki "anonimowy" czyli odważny. Podsumuje to słowami z mojego ulubionego filmy" taki chłop, to nie chłop".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zderzak




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:19, 18 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ufff przebrnalem przez caly watek i na moj pomyslunek to z pani kariny i spolki to drugi tadek rydzyk z jego kompanija no kurna niczym sie nie roznia, wykorzystuja ludzi tak ze hej od emocji az kipi i zeby nie bylo ze zwierzeta znam tylko z telewizji czy lodowki bylem szczesliwym posiadaczem sp. chomikow szt 2, sp. swinka morska szt 1 sp. kot szt 1 zyjacy dotychczas owczarek szwabski sz 1 lat 8 no i za gowniarza jeszcze byly owsiki i wszy ale tych to nie wybieralem to one wybraly mnie.
troche mi zal tych wszystkich wolontariuszy w to zaangazowanych za ich naiwnosc ale byc tez wdziecznym ze swoj czas poswiecaja na opieke nad zwierzakami ktore takiej opieki potrzebuja i nie biora za to kapuchy dobrze ze sa tacy idealisci niz zeby ich w ogole nie bylo
z mojej strony to jako miesojad skladam deklaracje ze koniny nie jadlem i jesc nie zamierzam
Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:26, 18 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@helgaa, nic mi nie przewróciło w głowie - po prostu oceniam sytuację.
jestem o wiele mniej anonimowy niż ty i naprawde nie mam się czego wsydzić.
chcesz, umów mnie z panią kariną to powiem jej to prosto w oczy
może uda się zapisać tak w papierach, żeby pan stphen opłacił jej koszt dojazdu do holandii. bo ja przecież dupy nie ruszę do takiego wrednego paszkwila, a jej najwyraźniej zależy. to zapraszam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Justice




Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 205
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:33, 18 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:

dla mnie jest to wystarczający dowód na potwierdzenie tezy że pani karina tak samo ratuje konie jak łódzkie pogotowie staruszków.


Justice napisał:

Czy nie nasuwają sie tutaj skojarzenia ze sprawą "łowców skór"?


Widzę, że mielismy w tym samym czasie takie same skojarzenia!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
helgaa




Dołączył: 18 Lis 2008
Posty: 20
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:38, 18 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

możesz zadzwonić. To by było ludzkie i męskie- skoro ta sprawa tak Cię interesuje.

Zacznij też czytac ze zrozumieniem a nie bedziesz zadawal pytan na ktore juz odpowiedziałam- to do twojego poprzedniego postu.

Swoją drogą ja znikam jeśli masz zamiar nadal w tak niekulturany sposób prowadzić dyskusje- adoruj kolegów dalej...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:42, 18 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ostatecznie przyznaję. na forum jest łatwiej - przez telefon byłoby mi głupio wymawiać takie wyrazy Smile
trochę mnie wpieniła tym mailem do 1lik4it, ale w sumie spoko, można była przewidzieć.

helgaa, nie sądzisz, że konia który umiera z głodu, gdy jego właściciel jest nie wiadomo gdzie, należy nakarmić?
ja nie pracuje w żadnej organizacji lobbingu prozwierzęcego, ale zrobiłbym to, własnymi środkami. znaczy gdym był w takiej sytuacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:44, 18 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CO DO K... N... TEN TEMAT MA WSPÓLNEGO Z PRAWDĄ?

już bardziej tego forum nie potraficie zaśmiecać???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
helgaa




Dołączył: 18 Lis 2008
Posty: 20
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:48, 18 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szczerze?
nie sądze. odpowiadałam już czemu. To mogłoby grozić różnymi sankacjami. Ja gdybym zastała sytuacje taką jak widać na zdjęciach po prosotu odebrałabym zwierzęta. Winny jest właściciel.
Nie sądzisz, omijając Karine, że nie powinien pozwolić by tak wyglądały jego zwierzęta? Że nie powinien podrzynać im gardeł? Nie powinnien pozwolic by jego klacz zmarła bo płod gnił? itp.

Tam nie wystarczyło nakarmić. Dodatkowo nakarmić konia w takim stanie to nie jest iść do sklepu kupić marchewke ew. zamówić siano (zreszta ciekawe gdzie w środku zimy miała zamówić siano od ręki?) Do tego to jeszcze było całe stado. Koń to nie piesek któremu w spożywczym kupimy puszke Chapi. Mało tego tak zagłodzonemu psy też nie podałabym natychmiast pożywienia bo mogłaby go tym zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zderzak




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:52, 18 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

helgaa no komon nie nakarmila bys konia bo sie sankcji boisz kur.. daj spokoj i nie pier...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justice




Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 205
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:54, 18 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Helgaa, jeszcze raz ustawa o ochronie zwierząt:

Cytat:
Art. 7.
6. Odebrane zwierzę podlega zwrotowi, jeżeli sąd nie orzeknie w trybie art. 35 ust.
3 przepadku zwierzęcia, a także jeżeli postępowanie karne w tej sprawie zostanie
umorzone.


A na czyj koszt to się powinno odbyc poczytaj w komentarzu do ustawy Wojciecha Radeckiego.

Za utrzymanie koni płaci gmina, ponieważ odbierający konie a potem przejmujaca konie gmina narobili takiego bałaganu w dokumentacji, że decyzją SKO decyzja odnosnie płatności do tej pory nie została skutecznie wydana. Zgodnie z kodeksem cywilnym, jeżeli nie zostanę uznany za winnego nie będę za to płacił ani złotówki, wrecz przeciwnie, będę miał mozliwośc ubiegania się o odszkodowanie. Ale po obecnych doświadczeniach wiem, że nastapi to dopiero po odwołaniu do Strasburga.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
helgaa




Dołączył: 18 Lis 2008
Posty: 20
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:05, 18 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zderzak napisał:
helgaa no komon nie nakarmila bys konia bo sie sankcji boisz kur.. daj spokoj i nie pier...


poniżej napisałam również dodatkowe wyjaśnienie ;p
___________________________________________________________________________


Nie płacisz, ale to na tobie ciązy ten obowiązek.
Nie korzystam z komentarzy P. Radeckiego. Korzystam z innych źródeł. Koszty które ponosisz są związane z utrzymaniem koni i każdy właściciel takowe ponosi. Nikt nikomu nie daje w prezencie 3 lat karmienia i leczenia zwierząt za darmo. Ja wiem, że dla ciebie to szok, że to tyle kosztuje: ty nie karmiłes, nie leczyłeś, nie miałeś stajni tak więc dla ciebie to szok, że np. koń kowala potrzebuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zderzak




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:25, 18 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

helgaa ufna z ciebie istotka to dobrze i nie dobrze zarazem a straszenie twojej kolezanki co do tego forum najzwyczajniej w swiecie wkur... pare osob no po cholere to bylo
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomkiewicz




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:26, 18 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak można przedstawiać sobą taką płyciznę emocjonalną, by nadawać na portal ? A gdzie polemika ? Karinki na nią nie stać, tylko woli użyć plecków. Nie znoszę takich osobowości. Nie stać ich na uczciwą polemikę, to sięgają po represje. Och stowarzyszeni działacze i drzewołazy-aktywiści....jak wy wypieracie w nieświadomość prawdziwą przyczynę waszej furii....
Donos Zielonej Aktywistki - jakie to obmierzłe i wredne. Osoba, która obnosi się z hasłami miłości do zwierząt, przy byle okazji wchodzi we współpracę z organami represji. Orwellowskie dwójmyślenie na całego i to jeszcze w świetle kamer.

A Ty Justice, pilnowałeś tych cholernych koni czy nie w końcu ? Mi też kiedyś pozdychały chomiki, bo miałem ich za dużo, a sklepy zoologiczne nawet za darmo nie chciały odbierać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zderzak




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:43, 18 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no helgaa ma nie halo teraz zrobilaby inaczej niz karina ale ufa kolezance i tylko nie kuma tego donosu Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:45, 18 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Helgaa
Jesteś wolontariuszką czy działaczką etatową organizacji pro zwierzęcych czy jak tam się zwą?
Jeśli wolontariuszką to nie rusza cię, że organizacja na sprawy administracji (czyli wszystko inne niż ratowanie zwierząt) przeznacza ponad 80% dochodów? Pomyśl tylko jako wolontariuszka ile by koników i baranków można za to uratować.
Jak jesteś etatowym "wolontariuszem" to pytań nie mam.
Generalnie, cały zapis w prawie podatkowym o możliwości przeznaczenia 1% na działalność jak wyżej - jest chora i w sama w sobie generuje przestępcze zachowanie. Chyba czas pomyśleć o założeniu jakieś organizacji, przyłapać kogoś na molestowaniu pieska lub dwóch i żyć nie umierać, a moja administracja nie była by tania bo i ja mam spore wydatki... To wręcz czysty i niezły pieniądz. Karina S jeśli to sama wydumała (a całkiem możliwe, skoro była na bezrobotnym, miała dużo czasu) ma łeb nie od parady, tego jej odebrać nie można, problem w tym jak to się ma do waszych organizacji, czy nie widzicie, ze na waszych (wolontariackich) plecach ktoś kreci niezłe lody?
Tak samo podpisuję się pod tym co ktoś wcześniej napisał. Widzicie (jako organizacje), że gdzieś źle się dzieje, nakarmić, wezwać weterynarza, URATOWAĆ i POMÓC zwierzynie, a potem się ewentualnie sądzić. Czy nie na tym "wolontariat" ma polegać, że po pierwsze ratować?
Tu było na zasadzie, obserwować, im więcej padnie tym lepiej, im więcej tragedii tym lepiej, potem akcja, pieniądze...
Jeszcze raz napiszę, jeśli jesteś od 14 roku życia wolontariuszem i robisz to co robisz z serca a nie z chęci osiągnięcia profitu - to pomyśl, czy zamiast tracić energię i imię na walkę z tym hodowcą koni nie lepiej się odciąć od takich osób jak Karina S która ewidentnie widzi w tym niezłą mamonę? To wam szkodzi, wam jako czystym działaczom z serca, bo cień padnie na wszelkie organizacje i wolontariuszy, że robią to dla mamony.
A powiem ci jedno, znam dokładnie jak działa i działał jedna organizacja o podobnym statucie (nie zwierzęta) i też dostawali z budżetu państwa na działalność i możesz na mnie mówić co chcesz, ale dla mnie wszelakie organizacje pobierające z kasy państwa jakąkolwiek zaliczkę to ZŁODZIEJE!
Pisałem też wcześniej, że znam sporo ludzi którzy są i byli wolontariuszami, nie mając kompletnie nic z tego - takich cenię i szanuję - organizacje "non profit" bynajmniej do nich nie należą, co wykazał Justice w swoich pismach i dochodzeniach.
Naprawdę tu apel po raz kolejny do Ciebie, jeśli faktycznie masz na uwadze wyłączne dobro zwierząt i nie masz z tego nic, odetnij się od tych ciemnych i nie jasnych działań Kariny S.!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
helgaa




Dołączył: 18 Lis 2008
Posty: 20
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:48, 18 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karina nie jest moją koleżanka po pierwsze. Trafiłam tu przypadkiem i napisałam bo oburzyło mnie wyzywanie wolontariuszy i stowarzyszeń. I nadal się z tym nie zgadzam. Tak jestem wolontariuszką, nie dostaje pensji. Nie mam zamiaru się od nikogo odcinać bo wiem jaka jest prawda, za dobrze znam procedury. Zresztą gdybyście zapytali ludzi którym zabrałam psy, konie, kure;p co o mnie myślą! Będą pisali te same brednie co Stephen- dlatego nie mam zamiaru odcinać się od innych organizacji bo wiem co to znaczy gdy ktoś grozi mi śmiercią, zabiciem mojej rodziny, popsuciem mojej opini. Stephen zachowuje się typowo.
Jak jako ludzie możecie bronić człowieka który mówi matce, że zabije jej dziecko?! (inf. z newsweeka)


Ruszcie tyłki wam napisze, pojdzie do pierwszego schroniska dla zwierząt gdzie jest wolontariat, lub pooglądajcie na stronach niektórych stowarzyszeń zdj z interwencji. Myślicie, że da się na tym zarobić? zapewniam, ze nie. Przynajmniej mi się nie udaje (zresztą nie chce, natomiast dokładać takie kwoty jakie dziś dokładam dłużej nie moge) i nie wierze, że komukolwiek może się udawac. Ze wszytskiego się trzeba rozliczyć, na wszytsko mieć uchwała, decyzje, fakture, opis faktury...a jeśli chodzi o kwote płaconą przez gmine o której tu wspomina Stephen to Karina z tego grosza nie zobaczyła i nie zobaczy- bo nie jej się za to płaci a stajni w której są konie- gdzie one przebywają decyduje wójt- weterynarzą, dystrybutorą karmy itp. Nie organiazji!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zderzak




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:55, 18 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale helgaa czy ktos z tego forum CIEBIE obrazil Question i generalnie WOLONTARIUSZY ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
helgaa




Dołączył: 18 Lis 2008
Posty: 20
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:03, 18 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w poprzednich postach padały słowa, że wolontariuszy już nie ma, że wszyscy robią wszytsko dla kasy itp.- poczułam się tym urażona.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 14, 15, 16   » 
Strona 8 z 16

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Karina S. inspektor TOZ, sposób ratowania zwierząt?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile