W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Pomóż ulepszyć forum - oceniaj wątki  
Podobne tematy
Ignorowanie tematów1
Dlaczego nie oceniasz tematów?51
Ocenianie wątków - propozycja zmiany22bez ocen
Ocenianie wątków 
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
26 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Sprawy techniczne Odsłon: 11455
Strona: 1, 2, 3   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy pomożesz oceniać wątki?
Tak
80%
 80%  [ 42 ]
Nie
7%
 7%  [ 4 ]
Zobaczę
11%
 11%  [ 6 ]
Wszystkich Głosów : 52

Autor Wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:20, 03 Sie '08   Temat postu: Pomóż ulepszyć forum - oceniaj wątki Odpowiedz z cytatem

Z każdym dniem na forum pojawia się coraz więcej przedziwnych tematów. Dla odwiedzających nas rzadziej niemałym problemem jest znalezienie w tym gąszczu interesujących dyskusji.

Chciałbym się zwrócić z apelem do wszystkich forumowiczów by korzystając z kontrolki znajdującej się na prawo od tematu każdego czytanego wątku:
...wystawiali swoje oceny poszczególnym tematom.

Mam nadzieję że ułatwi to każdemu odnajdywanie interesujących go tematów i oszczędzi czasu marnowanego na czytanie tych, które uważa za bezwartościowe.


Kilka najważniejszych spraw:

1. Ocenę można w każdej chwili usunąć lub zmienić gdyby wątek wszedł na zły/dobry tor, więc głosujcie bez obaw o przyszłość.

2. Ocena nie jest anonimowa, ale przecież nie ma się czego wstydzić.

3. Prosiłbym by wystawiając ocenę mieć na uwadze to czy wątek jest ciekawy, a nie czy zgadzacie się z postawioną w pierwszej wypowiedzi tezą. (Tutaj proponowana skala ocen)

4. Każdy zalogowany użytkownik ma też możliwość ustalenia osób których oceny będą ignorowane lub wzmacniane w prezentowanych mu sumarycznych wynikach. Aby to zrobić należy kliknąć na prezentowanej na górze po prawej stronie każdego wątku ocenie, wyglądającej mniej więcej tak:


5. Niezalogowani użytkownicy widzą statystyki policzone przy użyciu mojej osobistej formuły.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tomkiewicz




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:48, 03 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wątków w ogóle jest za dużo.
Mam wrażenie, że powiela się ten sam temat w różnych wariacjach, aby po prostu być autorem kolejnego wątku o tym samym. A przecież można wepchnąć posta w odpowiedni istniejący już wątek - i co z tego, że np. sprzed roku czy dwóch.
Byle jaki news z GW lub z onetu staje się świeżym wątkiem. Większość z nich można zebrać pod wspólnym , rozległym treściowo szyldem - INFO i trzymać się tego. Nabijanie w pośpiechu tematów powoduje chaos, tym bardziej, że ostatnio niezwykle poszerzyły się ramy formalne. I tak, mamy już prawie że forum paranormalne, to po co jeszcze rozbijać ten sam temat na wiele wątków ? Lepiej odświeżyć stare.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:58, 03 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK, widzę że nikt nie jest przeciw, a wielu jest za. To dobrze wróży.
Zapomniałem napisać, że z powodu prac nad ta nową opcją momentami możecie doświadczyć problemów z jej działaniem, lub z działaniem forum w ogóle.

Jeśli problem nie ustąpi po kilku minutach proszę dać znać.

Zaraz dorobię prezentowanie średniej głosów (na razie wszystkich użytkowników) każdego wątku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:23, 03 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Acha, chciałem jeszcze dodać, że oceny nie będą anonimowe.
Bedzie można sprawdzić kto jak ocenił dany wątek.
Inaczej trudno byłoby zadecydować czyje opinie warto uwzględniać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:11, 04 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak dla mnie jest to niepotrzebny bajer, sam sobie wyrabiam opinie nt poszczególnych wątków a system oceny jest już wprowadzony w formie ikonek typu /!\, Ufo, lol itd

wchodząc do wątku po pierwsze zwracam uwagę na temat i autora, potem na treść, a 50 ocen wystawianych przez religijnych kosmitów będzie jedynie zaciemniać wartość danego wątku

reasumując - dla mnie istotna jest co najwyżej ocena moderatora

na razie się nie bawię w oceny, bo dany wątek może ewoluowac codziennie w inne strony i oceny raz wystawione co jakiś czas musiałyby też ewoluować...

strata czasu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:34, 04 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na jednych wątkach widzę ocenę typu 4,5 a na innych procenty typu + 33 %

o co biega? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:41, 04 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gdzie jest 4,5?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:00, 04 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miałem nie odświeżoną stronę, jest ok,
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:39, 04 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

klikając na "nowe posty" pojawia się stara wersja ocen

proponuje również możliwość segregowania wątków wg np. skali ocen (od najlepiej ocenianych di najgorzej), popularności, alfabetycznie itd klikając na belki w danym dziale / forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zulugula




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 865
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:05, 04 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A, gdzie to można zobaczyć kto jak głosował? Nie ukrywam, że jestem ciekawy.
_________________
http://www.youtube.com/simonus666
soundcloud.com/simonus
soundcloud.com/szymonp
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:27, 04 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na razie jeszcze nie można.
Będzie można dopiero gdy dorobię każdemu listę ignorowania wybranych głosujących.
A może wcześniej...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zderzak




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:04, 04 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mozesz bimi usunac moj glos z tematu o rekomendacjach m. bo generalnie Laughing niby nie jam to ci napisał ino przekopiowal ale i tak sie do dupy czuje znaczy sie tak jakbym se sam wazelina wysmarował
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:10, 04 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sam możesz usunąć
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:32, 04 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok - chyba się udało

aby sprawdzić kto jak głosował w danym wątku należy nacisnąć tutaj:
(znajduje się to w prawym górnym rogu każdego wątku)

aby zadziałało trzeba być zalogowanym.

otworzy się tabelka w której będziecie mogli zmienić wasze wagi dla każdego kto głosował w tym wątku.

standardowo każdy ma wagę 1.
jeśli chcecie ignorować czyjeś głosy wybieracie mu 0.
jeśli czyjeś głosy są dla was ważniejsze niż innych zmieniacie flagę na 2 lub 3 (wówczas głos takiej osoby liczy się podwójnie lub potrójnie).

pamiętajcie, że aby wybrane przez was wagi działały musicie być zalogowani - wszyscy niezalogowani widzą oceny obliczane na podstawie moich osobistych wag.

na początku na pewno coś nie będzie działać więc jakby co piszcie śmiało - poprawimy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:37, 05 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe skomplikowane ale działa i jest ok:).
Chociaż ja jak zawsze się czegoś czepnę-oceny jednak powinny byc anonimowe(no chyba że dla administracji/moderatorni),bo po co Gieniu ma wiedzieć jak oceniłem jego temat Question. Smile
_________________
Systemu nie można niszczyć, trzeba go reformować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:32, 05 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iaro napisał:
po co Gieniu ma wiedzieć jak oceniłem jego temat Question. Smile

po to żeby wiedzieć kto lubi podobne wątki co on, a kto nie...
skąd inaczej będzie wiedzieć czyje głosy ignorować?
poza tym nie ma się czego wstydzić - ja oceniam wątki od dawna i jakoś nikt mnie z tego powodu nie piętnował. a teraz będzie demokracja, żebym i ja mógł korzystać z ocen, zamiast tylko je wystawiać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:36, 05 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzi o to,żeby tu się nie zrobiła druga fotka.pl ,że ci,którzy mają dobre kontakty ze sobą będą sobie wystawiali 5,a jak ktoś da 4 to wielka tragedia...wiesz o co chodzi,nie?
I dlatego moim zdaniem lepiej by było jakby oceny były anonimowe.
_________________
Systemu nie można niszczyć, trzeba go reformować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:20, 06 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla mnie oceny nie powinny być ważone bo zmiana wag wypacza ocenę końcową a chce widzieć faktyczny obraz a nie zniekształcony przez siebie... kwestia dyskusyjna, wagi mają swoje jakieś dobre strony i jak ktoś chce to może zmieniać, ja zostawiam wszystkim "1", poza tym zmiana wagi jednej osoby pociąga chyba za sobą zmiany we wszystkich ocenach czy każdy artykuł ma osobne wagi?

no i chyba nie wypada oceniać własnych wątków Smile ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:33, 06 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ja nikomu, prócz gości, wag przestawiał nie będę, więc jak kto sobie poustawia (lub nie poustawia) i jaki system przy tym obierze, tak będzie miał - mi nic do tego.

wagę oczywiście ustawia się dla osoby, nie dla tematu (choć robi się to, dla wygody, na stronie z tematem).

"własny wątek" to pojęcie względne, chyba że się składa z wypowiedzi tylko jednej osoby..
ale nawet wtedy nie widzę powodu dla którego nie miałbym dzielić swoich postów na mniej lub bardziej wartościowe. wszak w całej tej sprawie chodzi o to by osoba wchodząca na forum mogła zacząć czytanie od ciekawszych tematów zamiast czytać jak leci, albo losowo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:13, 06 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a da się wprowadzić segregowanie postów wg innych kryteriów niż czas ostatniej odpowiedzi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:31, 06 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszystko się da; ale akurat to nie bardzo wiem jak Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:38, 17 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy coś jest nie tak, czy po prostu nie czaje wag.
Przed zalogowaniem widzę, że na dany wątek zagłosowały trzy osoby, a po zalogowaniu widzę, że zagłosowała jedna. Ktoś mi może wytłumaczyć na jakiej zasadzie to działa?
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:22, 17 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aqua napisał:
Nie wiem czy coś jest nie tak, czy po prostu nie czaje wag.
Przed zalogowaniem widzę, że na dany wątek zagłosowały trzy osoby, a po zalogowaniu widzę, że zagłosowała jedna. Ktoś mi może wytłumaczyć na jakiej zasadzie to działa?

bo zagłosowała jedna - zgaduję że ja Smile
gdy się zalogujesz widzisz liczbę policzoną według swoich wag - czyli, o ile nic nie zmieniałeś, głos każdego liczy ci się jako 1.
natomiast gdy jesteś wylogowany widzisz liczbę głosów policzoną według wag które ja mam ustawione; czyli np. mój głos liczy 3 się razy, a głos powiedzmy stefani w ogóle się nie liczy.

inaczej mówiąc: jeśli jest napisane "3 głosy" to niekoniecznie muszą to być 3 osoby które oddały głos.
równie dobrze osób może być np. 10 osób, z czego 9 ma ustawioną wagę 0, a 10-ta 3.
lub, jak w tym przypadku, może to być tylko jedna osoba która ma wagę 3.

wydaje mi się ze to prosty system jest.
ale czasem mam wrażenie że tylko ja go kminie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Arwena




Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 593
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:37, 17 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra Idea, bo sam coraz wiecej zacząlem oceniac - wychodzac z podpbnego zalozenia.
nie mneij jednak poniewaz do forum podchodze bardzo selektywnie - do wielu tematow nie zagladam.
Czesto tez sam tytul lub pierwsze kilka postow moze byc nieciekawych lub wrecz glupich i nie czytam dalej - wtedy powstrzymuje sie od glosowania - teoretycznei moglbym wystawic 1 czy 2 ale mam poczucie ze ocena moglaby byc nieobiektywna, bo nie zaznajomilem sie z calym tematem.
Niekiedy wystawiam oceny czytajac 2-3 ostatnie strony - zwlaszcza jesli mnie zainteresowaly a czytanei calego tematu majacego 15-60 stron nie jest mozliwe do ogarniecia.

Mysle, ze podobnie jak ja wielu ludzi glosuje wowczas gdy watek jest interesujacy i glosuje na plus. Poniewaz kazdy glosuje na watki jego interesujace - stad potencjalnie wychodzi ze wiele tematow ma wysokie oceny.

Przy okazji : Poprzednio czesto wypowiadalem sie w zakresie podan - ale zauwazylem, ze 95% bylo odrzucanych.Uwazam ze wiecej osob mogloby byc dopuszczanych do dyskusji. Wszystkie moje 'tak' bylo ingorowane. Nie widzac sensu - odpuscilem sobie - bo po wyrobilem sobie opinie ze po prostu mam inne podejscie co do polityki tego forum - to juz twoja osobista sprawa BImi i to szanuje, i tez nie zamierzam z tym 'walczyc'. Oczywiiscie im wiecej osob tym wieksza szansa ze powstanie smietnik, wynikajacy chocby z niestarannego zakladania tematow lub bezmyslnego ich powielania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aro_klb




Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 1484
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:11, 17 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A od czego zależy kto ma jaką wagę głosu ,Bimi??Jedni mają 0 a inni 3?Chodzi mi o niezalogowanych użytkowników/sory,nie przeczytałem postów wyżej Wink Nie było pytania
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Sprawy techniczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona: 1, 2, 3   » 
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Pomóż ulepszyć forum - oceniaj wątki
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile