W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Jeszcze o zdjęciach ze strony NASA  
Podobne tematy
Księżyc, NASA, Jose Escamilla, mooniek10
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
11 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Technologia i Kosmos Odsłon: 64740
Strona:  «   1, 2, 3 ... 62, 63, 64, 65   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Co sądzisz o tej rozbieżności zdjęć?
Umacnia mnie to w przekonaniu, że człowiek nie lądował na Księżycu.
56%
 56%  [ 53 ]
Wygląda, że NASA pomaga rozpowszechniać fałszywe foty, co jednak niczego nie dowodzi.
25%
 25%  [ 24 ]
Jest to zwykłe nieporozumienie, lub sabotaż wrogów NASA - człowiek był na Księżycu, wiem to!
18%
 18%  [ 17 ]
Wszystkich Głosów : 94

Autor Wiadomość
Turecki




Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 257
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:07, 12 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rafał napisał:
Przecież ten "pojazd" byłoby strach przestawić, czy przenieść na planie do odpowiedniego ujęcia żeby się nie rozleciał w rękach,


Tu właśnie wchodzi do użycia taśma klejąca. Popatrz sobie na te zdjęcia które wkleiłem. Cały lądownik jest posklejany w wielu miejscach zwykłą taśmą i tyle. Jak przyjrzysz się to zobaczysz , że wiele rzeczy nie jest dobrze dopasowanych itp.


Poczekaj zaraz Mooniek wstawi fotki zbiornika ciśnieniowego doskonale dopasowanego i absolutnie szczelnego. Po tym powie Ci, że to co widzisz na zdjęciach tylko wierzchnia warstwa okrywająca ów zbiorniki. Nie ma znaczenia z czego jest wykonana. Udowodni Ci również że może ona być z papieru i folii kuchennej posklejana taśmą klejąca a ważne jest to co pod spodem.



Urządzenie które bezpiecznie wyniosło astronautów 6 razy na orbitę księżyca ... Zapiera dech w piersiach...

Ale ja nie wiem co w tym dziwnego.


Kacper napisał:
Z tyłu LRV znajdował się bagażnik w którym astronauci wozili narzędzia, wyciągając je i pakując z powrotem siłą rzeczy zadeptywali przy tym ślady - to chyba logiczne, czy nie zgodzisz się ze mną, AQuatro? Zresztą nikt z astronautów nie zwracał uwagi na ślady kół, bo dlaczego mieliby to robić? Nie rozumiem jaka jest logiczna przeszkoda by to zaakceptować, pomijając już wiarę w apollo-hoax, musi być jakiś inny czynnik powodujący nieufność wobec tych zdjęć. AQuatro, Jaki?


Jesteście mistrzami odwracania kota ogonem. Parę ostatnich postów jest o Lemie poklejonym taśmą. Brak odpowiedzi..

Kacper z całym szacunkiem dla Ciebie odpowiedz na pytanie:

Czy widzisz miejsca w których LEM przedstawiony jakoby na powierzchni księżyca jest nieudolnie poklejony taśmą samoprzylepną ? TAK/NIE


Ok według anty hoax-u ten an zdjęciu poniżej zadeptał własne ślady i nie wiadomo z której strony sam przyszedł.
Nie...poczekajcie chwilę. Pewnie to tylko gra światła i cieni dlatego ślady wędrówki są niewidoczne.


_________________
Nie interesuje mnie magia, ufo i wszelkie kwestie wiary...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Turecki




Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 257
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:17, 12 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkie halo zrobiłeś Kacper z naprawy tego błotnika...

Popatrz już wcześniej im się błotnik urwał i jakoś nie robili z tego sensacji...

Apollo 16



http://history.nasa.gov/alsj/a16/AS16-106-17391.jpg

Apollo 17



http://history.nasa.gov/alsj/a17/AS17-137-20979.jpg
_________________
Nie interesuje mnie magia, ufo i wszelkie kwestie wiary...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:28, 12 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Turecki napisał:
Wielkie halo zrobiłeś Kacper z naprawy tego błotnika...
http://history.nasa.gov/alsj/a17/AS17-137-20979.jpg

Laughing
Mam pytanie. Po jakiego reperowali ten błotnik? Czy nie lepiej było rozegrać golfa?
Pytam poważnie Shocked
_________________
Piłeś...nie jedź!
Nie piłeś...napij się!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Norbi




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 694
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:34, 12 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

waha123 napisał:

Mam pytanie. Po jakiego reperowali ten błotnik? Czy nie lepiej było rozegrać golfa?
Pytam poważnie Shocked

Prawda o błotniku:
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:06, 12 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Norbi napisał:
waha123 napisał:

Mam pytanie. Po jakiego reperowali ten błotnik? Czy nie lepiej było rozegrać golfa?
Pytam poważnie Shocked

Prawda o błotniku:

Laughing Laughing Laughing Laughing

Jestem naprawdę pełen podziwu dla astronautów. Ponad 300000 km od domu , jedynie kawałek tekturki i taśma klejąca( niestety nie wiem, czy byli na siebie wkur....i czy nie). Piach, który był suchy ulatywał spod kół a oni twardo jak przystało na spadkobierców dawnych traperów wzięli się do naprawy...nie do zabawy i golfa, wzięli się do rzetelnej i uczciwej pracy. Dziś po 40 latach bierzmy z nich przykład. Embarassed

PS.
Pomogłem kiedyś taką taśmą skleic pęknięty błotnik przy samochodzie i mówię, że na księżycu też błotnik taką kleili, kur...a wiecie, że mi nie uwierzyli? Laughing

Śmieli się, że na księżycu by nie złapała Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Pomyślałem sobie..."ciemna maso debilna hodowana jak bydło" mózgi przeżarte gorzałą i TV Evil or Very Mad
_________________
Piłeś...nie jedź!
Nie piłeś...napij się!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:33, 13 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Turecki napisał:
Jesteście mistrzami odwracania kota ogonem. Parę ostatnich postów jest o Lemie poklejonym taśmą. Brak odpowiedzi..

Kacper z całym szacunkiem dla Ciebie odpowiedz na pytanie:

Czy widzisz miejsca w których LEM przedstawiony jakoby na powierzchni księżyca jest nieudolnie poklejony taśmą samoprzylepną ? TAK/NIE


Ok według anty hoax-u ten an zdjęciu poniżej zadeptał własne ślady i nie wiadomo z której strony sam przyszedł.
Nie...poczekajcie chwilę. Pewnie to tylko gra światła i cieni dlatego ślady wędrówki są niewidoczne.

...Wielkie halo zrobiłeś Kacper z naprawy tego błotnika...


1. "Pare ostatnich postów" to czyste nabijanie się.
2. Widzę te miejsca.
3. "Gra świateł" - chodziło mi o długość rzucanego cienia, podkreślającego szczegóły gruntu. W księżycowe południe krajobraz może wydawać się płaski, w przeciwieństwie do pory wschodu czy zachodu słońca. W tym przykładzie nie wypowiadałem się w odniesieniu do konkretnego zdjecia lecz ogólnie.
4. Żadnego halo z błotnika nie robiłem i nie wiem co tym stwierdzeniem chciałeś osiągnąć. To nie ja zacząłem temat, jak nie zauważyłeś. Wiem, że wcześniejszej załodze też się błotnik urwał.
5. Błotniki chroniły przed sypaniem pyłu i brudzeniem kombinezonu.

i 6. na takie pytania jak "czy ten lądownik jest prawdziwy" szkoda mi czasu i niepotrzebnych nerwów. I jakoś nie czuję się zobowiązany odpowiadać na czyjekolwiek pytania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Turecki




Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 257
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:18, 13 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ waha123
waha123 napisał:

Laughing
Mam pytanie. Po jakiego reperowali ten błotnik? Czy nie lepiej było rozegrać golfa?
Pytam poważnie Shocked


Błotnik zreperowano z mistrzowską precyzją aby podkreślić wszechstronne wyszkolenie astronautów.
Jest on dowodem na zachowanie zimnej krwi i spokoju do końca w ciężkich sytuacjach kryzysowych.

Tak na poważnie to nie sądzę żeby brak części, w szczególności tego błotnika (tylny prawy) miała jakiś kolosalny wpływ na przebieg jazdy lub brudzenie się kombinezonów. Szczególnie przy jeździe głownie do przodu "po suchym" z prędkościami parunastu km/h.
Ciekawe czemu nie poprawili mocowania owej części jeśli mieli z nią kłopoty już misję wcześniej.


@ Kacper
Kacper dzięki Ci za odpowiedź. Szacunek

Widzisz Kacper... Ja przyglądałem się temu lądownikowi tutaj w Sience Muzeum chyba godzinę. Wiesz, jest napisane, że to wierna kopia oryginału w skali 1:1 i żadnej taśmy nie widziałem. Wiem, może wydaje ci się to śmieszne ale jak przyjrzysz się temu i wielu oryginalnym "gadżetom" z misji apollo tam zgromadzonym sam zaczynasz zadawać sobie różne pytania. Tu właśnie zaczyna się rodzić mój "hoaxowaty światopogląd".

Popatrz co się dzieje teraz.

Ruscy wysyłają bezzałogowe rakiety do ISS z częściami, pożywieniem, paliwem i wodą. Tanio i bezproblemowo.

Amerykanie wystrzelili ostatnio Atlasem satelitę do badań słońca.

Indie wystrzeliły kilkanaście dni temu 11 rakiet suborbitalnych, które przebadać miały wpływ zaćmienia na atmosferę. Wraz z wejściem Księżyca przed tarczę naszej gwiazdy zmienia się wartość promieniowania, które dociera do Ziemi. To z kolei oddziaływuje na strukturę i dynamikę atmosfery i powoduje okresowe zaniki w jonizacji i zmiany temperatury.

Pierwsze 4 rakiety suborbitalne klasy Rohini zostały wystrzelone z centrum Vikram Sarabhai Space Centre (VSSC) w Thiruvananthapuram w czwartek - RH 200 (2 sztuki) i RH300MK II (2sztuki) o zdolności osiągnięcia odpowiednio 70 i 110km. Kolejne pięć posłano w dzień zaćmienia - piątek Dodatkowe dwie RH 560 MK II (o możliwości osiągnięcia 548 km) zostały wysłane z Shrikarikoty.

16-go stycznia - odbył się start rakiety z kosmodromu Xichang. Wyniesiony został satelita nowej generacji BeiDou-2 (inna nazwa to Compass-G1, to chyba od nazwy programu, sieć nawigacyjna?).

Iran także wystrzelił rakietkę, tym razem ze zwierzętami. W kosmos poleciały dwa żółwie, szczur Helmz 1 oraz dżdżownice. Zwierzaczki już chyba nigdy nie wrócą na Ziemię

Nośnik nazwany jest Kavoshgar 3, i był to trzeci start rakiety tego typu.

Za 5 dni od dziś startuje prom kosmiczny Endeavour.


Widzisz to wszystko tylko w przeciągu ostatnich paru tyg.

Dodam jeszcze, że ruscy 21.12.2009 wystrzelili rakietę Sojuz z trzema astronautami do ISS.
Pamiętaj o tym że moduł transportowy wraz z kapsułą powrotną zadokował do ISS i pozostanie tam jako szalupa ratunkowa przez jakiś czas.

Porównaj sobie ten wyczyn z amerykańską próbą Aresa.
Moim zdaniem, Ruskim wbrew pozorom bliżej teraz do księżyca niż NASA.

Widzisz dzieje się wiele i nie żałuje się pieniędzy mimo kryzysu.

Jesli przychodzi temat księżyca i lotów poza orbitalnych dzieją się jakieś dziwaczne rzeczy. LRO, Kanygua, Chandrayaan - 1 itp.
_________________
Nie interesuje mnie magia, ufo i wszelkie kwestie wiary...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:59, 13 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kacper moglby z powodzeniem startowac na polityka. Powaznie. Mistrzostwo swiata w odwracaniu uwagi, czy wrecz jawnym sciemnianiu. Kurwa, widac jak na dloni w dobrej rozdzialce, ze slady butow sa w pewnej odleglosci od kol. Nie ma opcji na calkowite zasypanie tych sladow, chyba, ze ktos specjalnie bedzie zasypywal.

Kolejna fotka. Widzimy samochodzik, jakiegos palanta lub kukle i slady jego butow. Teraz zagadka: czego brakuje? Odpowiedz: sladow kol. Pojazd stoi przodem w prawa strone, wiec musial przyjechac z lewej. prosze powiekszyc sobie i nie ma nic. Nawet jakby przyjechal na to miejsce tylem, to slady bylyby widoczne, chocby lekko zarysowane. Nie ma nic, zadnego sladu. Skad on przyjechal?
http://www.hq.nasa.gov/office/pao/History/alsj/a16/AS16-109-17789HR.jpg

Dziwne, ale na tym sa widoczne slady
http://www.hq.nasa.gov/office/pao/History/alsj/a16/AS16-109-17788HR.jpg

Tutaj znowu jaks chuj zagrabil
http://www.hq.nasa.gov/office/pao/History/alsj/a16/AS16-110-17948HR.jpg

Na tym znowu sa. O co chodzi?
http://www.hq.nasa.gov/office/pao/History/alsj/a16/AS16-107-17445HR.jpg

Zlapany na goracym uczynku z grabiami. Stoja oparte o lazik.
http://www.hq.nasa.gov/office/pao/History/alsj/a16/AS16-110-17960HR.jpg

Kolejne, znowu mi smary polecialy. Bez komentarza.
http://www.hq.nasa.gov/office/pao/History/alsj/a16/AS16-118-18894HR.jpg

Silnik o ciagu kilku ton stoi dwa centy nad gruntem i nawet nie wyzlobil malenkiego krateru
http://www.hq.nasa.gov/office/pao/History/alsj/a16/AS16-113-18329HR.jpg

Nie chce mi sie dalej szukac.
_________________
"sodomitom smierc i sodomitom wojna"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:08, 14 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie śladów nie ma na żadnym ze zdjęć powyżej.
Najśmieszniejsze, że nie ma ich również na trzecim zdjęciu, gdzie stoi trójnóg. Jakoś trzeba było go postawić, a śladów brak Smile


Kacper napisał:
Nie rozumiem jaka jest logiczna przeszkoda by to zaakceptować, pomijając już wiarę w apollo-hoax, musi być jakiś inny czynnik powodujący nieufność wobec tych zdjęć. AQuatro, Jaki?

Rozumiem, że robili osłonę z mapy, mogli zasypać. Ale pierwsze koło również nie ciągnie śladu. A poza tym to nie są jedyne zdjęcia gdzie brak śladów.

Chodziło mi o to, że wy również jesteście zmuszeni tłumaczyć niektóre zdjęcia totalnym zgadywaniem, bez podparcia jakimikolwiek dowodami. Na zasadzie "musiało tak być".
Wiadomo, że wy sięgniecie po argumenty na obronę misji a przeciwnicy lotów sięgną po argumenty odwrotne. Ale w niektórych przypadkach, argumentacja jest po stronie hoax.
Bo np. w przypadku pojazdu, którego koła wiszą w powietrzu,
wy powiecie, że stył jest kamień, który nigdzie nie jest udokumentowany. Całkowicie fantazjujecie w tym przypadku. Co nie powinno mieć miejsca u naukowców.
Dla mnie pojazd wisi w powietrzu, jest to nielogiczne i wygląda na oszustwo. Nie wymyślam kamienia bo go nie widzę.


A jeżeli chodzi o to klejenie błotnika taśmą, to w ogóle człowiek ma wrażenie, że to tylko takie śmieszne przygody, żeby czymś ludzi zająć.
Najśmieszniejsza jest chyba ta z tym startem z księżyca, złamali wyłącznik i nie mogli wystartować pojazdu, no to odpalili pojazd długopisem ?! To jest przecież chore.

Zastanawia mnie też inna rzecz. Nigdzie nie spotkałem filmików z ziemi z testami lądownika w takiej formie w jakiej ostatecznie był na księżycu.
Jedyny filmik który znam to ten z rozwalenia lądownika, gdzie armstrong się katapultował.

Wld napisał:
Silnik o ciagu kilku ton stoi dwa centy nad gruntem i nawet nie wyzlobil malenkiego krateru
http://www.hq.nasa.gov/office/pao/History/alsj/a16/AS16-113-18329HR.jpg

Faktycznie. Może być na oko z 20 cm. To faktycznie nierealne, żeby silnik nie odrzucił pyłu z tak małej odległości. Postawili go po prostu bez lądowania. Nie widzę innej opcji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:50, 14 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

audico jestes szarlatanem i fantasta Very Happy
DOTARLO !!!!!
_________________
Czego sie nie dotkne to spierdole !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:50, 14 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AQuatro napisał:
Faktycznie śladów nie ma na żadnym ze zdjęć powyżej.
Najśmieszniejsze, że nie ma ich również na trzecim zdjęciu, gdzie stoi trójnóg. Jakoś trzeba było go postawić, a śladów brak Smile


Zwyczajnie już mi się nie chce prostować tych waszych odkrywczych głupot na temat śladów kół, stóp, kraterów, itp, bo każdy średnio bystry oblatany w fotografii człowiek, by to skumał. Wynika to raczej uporu niż niewiedzy. Do tych zdjęć podchodzicie odpowiednio nastawieni, więc nie ma mowy o obiektywnym szukaniu prawdy. Pomijam przypadki skrajne, gdzie brak argumentacji zastępuje kpina. Co by nie być gołosłowny, podam 3 przykłady.

Zdjęcia 17788 i 17789 są elementami panoramy, więc gdy złoży się je razem, staje się jasne, skąd LRV przyjechał. Zresztą na obu zdjęciach widać ślady jazdy, gdyż astronauci wracali do lema po wcześniejszych śladach.



Na zdjęciu z gnomonem są ślady butów, lecz wld specjalnie wybrał fotę wykonaną za Słońcem, gdzie cienie są słabo wyrażone a szczegóły zlewają się z tłem. Po skontrastowaniu zdjęcia, te ślady staja się widoczne.



Zdjęcie 18894 usmarkało wld, pewnie z powodu edytowania (widać retusz). Trzeba pamiętać, że wszystkie te fotografie są skanami oryginałów i istnieją różne ich wersje.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:52, 14 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Turecki napisał:

......Widzisz Kacper... Ja przyglądałem się temu lądownikowi tutaj w Sience Muzeum chyba godzinę. Wiesz, jest napisane, że to wierna kopia oryginału w skali 1:1 i żadnej taśmy nie widziałem. Wiem, może wydaje ci się to śmieszne ale jak przyjrzysz się temu i wielu oryginalnym "gadżetom" z misji apollo tam zgromadzonym sam zaczynasz zadawać sobie różne pytania. Tu właśnie zaczyna się rodzić mój "hoaxowaty światopogląd".


Bardzo interesujące. Napisz jak będziesz miał chwilkę dokładnie o tym, jak wpłynęło to, że widziałeś ""zabawki" na zadawne sobie pytania.
_________________
Piłeś...nie jedź!
Nie piłeś...napij się!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:31, 14 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Turecki napisał:

Tu właśnie wchodzi do użycia taśma klejąca. Popatrz sobie na te zdjęcia które wkleiłem. Cały lądownik jest posklejany w wielu miejscach zwykłą taśmą i tyle. Jak przyjrzysz się to zobaczysz , że wiele rzeczy nie jest dobrze dopasowanych itp.
Poczekaj zaraz Mooniek wstawi fotki zbiornika ciśnieniowego doskonale dopasowanego i absolutnie szczelnego. Po tym powie Ci, że to co widzisz na zdjęciach tylko wierzchnia warstwa okrywająca ów zbiorniki. Nie ma znaczenia z czego jest wykonana. Udowodni Ci również że może ona być z papieru i folii kuchennej posklejana taśmą klejąca a ważne jest to co pod spodem.


Oczywiście że wstawię, bo ewidentnie rżniesz głupa, biorąc folię izolacyjną za element konstrukcyjny. Zerknij na te obrazki pokazujące montaż Lema od poszycia, na zbiorniki ciśnieniowe i baki paliwa, bloki elektroniki , zauważ silniki i dopiero na końcu podniecaj się zewnętrznymi pozłacanymi foliami i ekranami izolacyjnymi lądownika, ważącego z paliwem 16 ton.



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:56, 14 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mońku mogę się zgodzić z co do tych śladów w słońcu. Faktycznie po przyciemnieniu coś widać. Ale powiedz proszę, skąd wziąłeś to trzecie zdjęcie pojazdu z Apollo 16,
Bo z tego co widzę, to obydwie wersje z oficjalnej strony NASA,
zarówno stąd:
http://history.nasa.gov/alsj/a16/AS16-118-18894HR.jpg
jak i stąd:
http://www.hq.nasa.gov/office/pao/History/alsj/a16/AS16-118-18894HR.jpg

Posiadają ten sam efekt, świadczący o ich niewiernym odzwierciedleniu z oryginału lub oszustwie. Skąd wziąłeś swoje trzecie zdjęcie nie posiadające tego defektu ? Jest jakieś bardziej wiarygodne źródło niż witryna NASA ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:32, 15 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta sama witryna NASA - ALSJ. Skanował Kipp Teague:

http://www.hq.nasa.gov/alsj/frame.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Turecki




Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 257
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:58, 16 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Turecki napisał:
Rafał napisał:
Przecież ten "pojazd" byłoby strach przestawić, czy przenieść na planie do odpowiedniego ujęcia żeby się nie rozleciał w rękach,


Tu właśnie wchodzi do użycia taśma klejąca. Popatrz sobie na te zdjęcia które wkleiłem. Cały lądownik jest posklejany w wielu miejscach zwykłą taśmą i tyle. Jak przyjrzysz się to zobaczysz , że wiele rzeczy nie jest dobrze dopasowanych itp.

Poczekaj zaraz Mooniek wstawi fotki zbiornika ciśnieniowego doskonale dopasowanego i absolutnie szczelnego. Po tym powie Ci, że to co widzisz na zdjęciach tylko wierzchnia warstwa okrywająca ów zbiorniki. Nie ma znaczenia z czego jest wykonana. Udowodni Ci również że może ona być z papieru i folii kuchennej posklejana taśmą klejąca a ważne jest to co pod spodem.




Widzisz Mooniek jak ja Cię znam .... Są i zbiorniki czyli kadłub Lema, Folia i taśma nie jest u ciebie istotna.

Mooniek napisał:



Na zdjęciu z gnomonem są ślady butów, lecz wld specjalnie wybrał fotę wykonaną za Słońcem, gdzie cienie są słabo wyrażone a szczegóły zlewają się z tłem. Po skontrastowaniu zdjęcia, te ślady staja się widoczne.


Zdjęcie 18894 usmarkało wld, pewnie z powodu edytowania (widać retusz). Trzeba pamiętać, że wszystkie te fotografie są skanami oryginałów i istnieją różne ich wersje.



Twoje wyjaśnienia tutaj są po prostu żenujące.Szczególnie to:

Cytat:
Zdjęcie 18894 usmarkało wld, pewnie z powodu edytowania (widać retusz). Trzeba pamiętać, że wszystkie te fotografie są skanami oryginałów i istnieją różne ich wersje.
Laughing Laughing

Pewnie że istnieją różne wersje zależy tylko na ile stara wersja jest skompromitowana to zastępuje się ją "nową" lepszą wersją po oficjalnym retuszu.

Lądownik może być oklejony papierkami po gumie do żucia mam to gdzieś.

Teraz kolej na Ciebie. WIDZISZ TAŚMĘ KLEJĄCĄ UŻYTĄ DO MONTAŻU WIERZCHNIEJ POWŁOKI LEMA TAK/NIE ?

Zręcznie pomijasz istotne fakty. Jesteś tego mistrzem

Zadam Ci kolejne pytanie:

Rosjanie nie byli na księżycu to fakt.
Teraz wysyłają bezzałogowe rakiety Progress z zaopatrzeniem do ISS. Wystrzeliwują załogowe Sojuzy do ISS moduł transportowy który dostarczył ludzi wraz z kapsuła powrotną jest zadokowany do ISS na parę miesięcy po czym użyty ponownie do podróży na ziemię. Pomijając już fakt, że wybudowali MIR i są pionierami podboju kosmosu jak by na to nie patrzeć.

Popatrz na wielokrotnych zdobywców księżyca NASA. Mistrzów lotów poza orbitalnych. Co oni oferują 40 lat później mając ze sobą jako przewagę ten bagaż doświadczeń z lat 60 i 70.

Nie są w stanie wystrzelić swojej rakiety do ISS (chyba że z pomocą Nazi Naukowców). Katują starą i kosmicznie drogą technologię lotu wahadłowców. Wystrzeliwują sondy na Księżyc za pomocą starej, przerobionej rakiety balistycznej przystosowanej do przenoszenia głowic jądrowych Przy użyciu silników produkcji rosyjskiej

Komu jest bliżej dzisiaj na Księżyc ????


Ps. Nie wydaje mi się, że jak mówisz "rżnę głupa" mam swoje zdanie, które dobrze znasz. Nie neguje lotów załogowych na orbitę księżyca lecz bardzo w mojej opinii wątpliwe lądowanie i pobyt tam. Nazywanie mnie przez was nieukiem, hoaxsiarzem i inne epitety uznaje jako zwykły brak szacunku do oponenta w dyskusji. Nic więcej. Proste.

@
Waha123

Podzielę się z Tobą moimi spostrzeżeniami ale to temat na dłuższego posta. Jako że spać mi się chce odpiszę Ci jutro.
_________________
Nie interesuje mnie magia, ufo i wszelkie kwestie wiary...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
anyuser




Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 39
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:20, 16 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy ktoś może zwrócił uwagę jak góry w tle wydają się być wręcz naklejone? w każdej z poniższych fotografii pasmo górskie jest tak samo oświetlone, brak zmiany perspektywicznej, plamki na wzniesieniach w tych samych miejscach na każdym zdjęciu (tzn odległości nie ulegają zmianie pomimo, że pozycja aparatu się drastycznie zmienia.
dodatkowo w miejscu gdzie podłoże łączy się z pasmem górskim widać 'cięcie' i lekki blur.

w pierwszej fotce wręcz obscenicznie jest przycięty wierzchołek skały poprzez plate'a z pasmem górskim:




z innej beczki:
idealnie widać twarze jakim cudem na księżycu twarzy brak?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:45, 16 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Turecki"


Bycie "hoaxerem" to dla wielu powód do swoiście pojmowanej dumy, więc niczego obraźliwego tu nie widzę. O braku szacunku względem oponenta wolę nie dyskutować, bo nie jesteś wyjątkiem i zapewne nie czytasz własnych postów.
Folia jest istotna, bo miała i ma również dzisiaj spełniać rolę izolatora, odbijającego promieniowanie cieplne. Chodzi o to jak jest w pewnych miejscach mocowana i raczej blachowkręt by się do tego nie nadawał a taśma samoprzylepna jak najbardziej. Sęk w tym, że skupiasz się na fakcieie użycia tej taśmy, co jest zwyczajnym gdybaniem o pierdołach.
Są różne wersje i jeśli ktoś coś edytował, nie zmienia to faktu, że oryginał jest jeden i on jest tu najistotniejszy, więc dyskusja o doskonalszej kopii na której skanujacy wyczernił tło wokół Lema dla lepszego efektu graficznego niczego nie wnosi, bo to tło i tak jest puste. Tam niczego nie zasłonięto ani nie ukryto, ponadto kopia która zapodałem jest gorszej jakości.

Rosjanie są partnerami w eksploatacji ISS, lecz to nie oni ją zbudowali ani nie budują. Ich rola ogranicza się do regularnych dostaw części załóg i drobnicy towarowej. Robią to przy użyciu wiekowej rakiety której rodowód ma 54 lata (pocisk balistyczny R-7), latając stateczkami o konstrukcji z początku lat 60-tych.
Amerykanie również są pionierami podboju Kosmosu, również przez kilka lat posiadali własna stację orbitalną Skylab, znacznie większą od ówczesnych wojskowych modułów Salut. Technologia lotu wahadłowców jest stara, fakt, lecz na tyle nowoczesna, że Rosjanie mogą tylko pomarzyć o takiej technologii.
Wahadłowce wyniosły na orbitę grubo ponad 700 astronautów. Policz, ile w tym samym czasie poleciało Rosjan?
Niemcy uczyli budować rakiety zarówno Amerykańskich inżynierów jak i radzieckich. Jeśli pomijasz ten drugi fakt, znaczy to, że jesteś stronniczy lub niedoinformowany.

Zupełnie nowa rakieta Atlas V jedynie raz poleciała z ładunkiem ku Księżycowi, jednak nie zapominaj, że oprócz pierwszego stopnia z silnikiem RD-180 na rosyjskiej licencji ma ona technologicznie bardziej złożony drugi stopień z silnikiem na paliwo kriogeniczne. Nie rakiety tu są istotne a ładunek, czyli to, co dociera na orbitę i jakie są rezultaty tych misji.
Rosjanom tak blisko do Księzyca jak w 1976r , gdy wysłali ostatnią Łunę-24. Po prostu żal o tym dyskutować, bo zwyczajnie nie ma o czym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Scorpio




Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 1250
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:23, 16 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mooniek napisał:


...
Bycie "hoaxerem" to dla wielu powód do swoiście pojmowanej dumy.....
skupiasz się na fakcie użycia tej taśmy, co jest zwyczajnym gdybaniem o pierdołach....


esencja hoaksu i głupoty
wypranej i czystej :
Cytat:
WIDZISZ TAŚMĘ KLEJĄCĄ UŻYTĄ DO MONTAŻU WIERZCHNIEJ POWŁOKI LEMA TAK/NIE ?


zaawsze widzę taśmę klejącą , nawet widzę Cyber-genic sticky tape dispenser (C G S T D ) - cyber-geniczny podajnik taśmy klejącej he he
ten fenomen pierwszy wyjaśnił agentsmith
co za kużwa GoP-y
może inaczej , nie liczcie na moońka bo to nie joutubeemtiwiparanormalneniewyjasnionefaktoriks
i nie lękajcie się egzorcysty he he
tasma czy błotnik od ursusa to zwykłe gopy czyli gdybanie o pierdołach
bimi

ps muszę dopisać bo przeoczyłem he he

Cytat:
z innej beczki:
idealnie widać twarze jakim cudem na księżycu twarzy brak?

to jest dopiero GoP , lepszy od powiewającej flagi która nie rzuca cienia Very Happy
ciekawe kiedy zaczniecie pierdolić o niewidocznych gwiazdach
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:02, 16 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AQuatro napisał:
Chodziło mi o to, że wy również jesteście zmuszeni tłumaczyć niektóre zdjęcia totalnym zgadywaniem, bez podparcia jakimikolwiek dowodami.


Tak, bo kwestie, które tutaj rozstrząsacie dosyć często nie dają się jednoznacznie wytłumaczyć, przykład z taśmą klejąca świetnie tutaj pasuje. No była pod siedzeniem astronauty Cernana, wpierw ktoś musiał ją tam włożyć, co z tego? To dowód na spisek? Powód do zwątpień? Warto w ogóle o tym wspominać w tym kontekście? Typowy GOP. Sytuacja identyczna z "kołem w powietrzu", trudno powiedzieć czy pojazd faktycznie tak feralnie stanął, czy też część pojazdu unosi się bo opiera się o niego astronauta, dzwigając przy tym przeciwną część LRV z dołka. Tym bardziej nie mówimy tu o kołach lecz kole, gwoli ścisłości.

http://history.nasa.gov/alsj/a15/AS15-86-11659HR.jpg

Cytat:
A jeżeli chodzi o to klejenie błotnika taśmą, to w ogóle człowiek ma wrażenie, że to tylko takie śmieszne przygody, żeby czymś ludzi zająć.
Najśmieszniejsza jest chyba ta z tym startem z księżyca, złamali wyłącznik i nie mogli wystartować pojazdu, no to odpalili pojazd długopisem ?! To jest przecież chore.


To twoje subiektywne wrażenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:31, 16 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

anyuser napisał:
czy ktoś może zwrócił uwagę jak góry w tle wydają się być wręcz naklejone? w każdej z poniższych fotografii pasmo górskie jest tak samo oświetlone, brak zmiany perspektywicznej, plamki na wzniesieniach w tych samych miejscach na każdym zdjęciu (tzn odległości nie ulegają zmianie pomimo, że pozycja aparatu się drastycznie zmienia.
dodatkowo w miejscu gdzie podłoże łączy się z pasmem górskim widać 'cięcie' i lekki blur.

Laughing Laughing Laughing

To wszystko są klejuchy Laughing Czterdzieści lat temu robiły wrażenie na publice. Dziś już nie.
_________________
Piłeś...nie jedź!
Nie piłeś...napij się!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:37, 16 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kacper napisał:


Cytat:
A jeżeli chodzi o to klejenie błotnika taśmą, to w ogóle człowiek ma wrażenie, że to tylko takie śmieszne przygody, żeby czymś ludzi zająć.
Najśmieszniejsza jest chyba ta z tym startem z księżyca, złamali wyłącznik i nie mogli wystartować pojazdu, no to odpalili pojazd długopisem ?! To jest przecież chore.


To twoje subiektywne wrażenia.

Laughing
Ja też mam takie wrażenie, że to jest chore. A gdyby odpalili kijem golfowym, to wtedy byłoby OK?
Moim zdaniem to bajka w "bajce o apollo" mająca na celu "dodać pikantności" do i tak pikantnych bigmaków ogłupionej publiki Laughing
_________________
Piłeś...nie jedź!
Nie piłeś...napij się!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:06, 16 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niewątpliwie sam przyznasz, że twoje wpisy dodają szczególnej pikantności tematowi, który dzięki takiemu pajacowaniu i tak już dawno padł. Masz zadanie i je wykonujesz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:42, 16 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

anyuser napisał:

czy ktoś może zwrócił uwagę jak góry w tle wydają się być wręcz naklejone? w każdej z poniższych fotografii pasmo górskie jest tak samo oświetlone, brak zmiany perspektywicznej, plamki na wzniesieniach w tych samych miejscach na każdym zdjęciu (tzn odległości nie ulegają zmianie pomimo, że pozycja aparatu się drastycznie zmienia.
dodatkowo w miejscu gdzie podłoże łączy się z pasmem górskim widać 'cięcie' i lekki blur.

w pierwszej fotce wręcz obscenicznie jest przycięty wierzchołek skały poprzez plate'a z pasmem górskim:




z innej beczki:
idealnie widać twarze jakim cudem na księżycu twarzy brak?


Ty też przyszedłeś tu pajacować? Najpierw zapoznaj się z topografią tej doliny i jej rozmiarami, następnie nanieś na mapę trasy jazdy LRV, dokładne miejsca i czasy wykonania zdjęć, które tu wkleiłeś, potem przelicz odległości, kąty i zweryfikuj to z najnowszymi zdjęciami z satelity LRO. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rafał




Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 220
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:56, 16 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tu nic nie trzeba weryfikować, nanosić, ani analizować, najzwyczajniej w Świecie te fotki są zrobione w studiu i tyle, tak jakby garbata osoba pytałaby się mnie dlaczego uważam że jest garbata, czy mam na to jakieś konkretne dowody w postaci orzeczeń lekarskich, prześwietleń i czy bez wykształcenia medycznego mogę wyrokować, że jest garbata ... PO PROSTU TO WIDAĆ
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Technologia i Kosmos Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3 ... 62, 63, 64, 65   » 
Strona 63 z 65

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Jeszcze o zdjęciach ze strony NASA
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile