W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Jeszcze o zdjęciach ze strony NASA  
Podobne tematy
Księżyc, NASA, Jose Escamilla, mooniek10
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
11 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Technologia i Kosmos Odsłon: 64943
Strona:  «   1, 2, 3 ... 44, 45, 46 ... 63, 64, 65   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Co sądzisz o tej rozbieżności zdjęć?
Umacnia mnie to w przekonaniu, że człowiek nie lądował na Księżycu.
56%
 56%  [ 53 ]
Wygląda, że NASA pomaga rozpowszechniać fałszywe foty, co jednak niczego nie dowodzi.
25%
 25%  [ 24 ]
Jest to zwykłe nieporozumienie, lub sabotaż wrogów NASA - człowiek był na Księżycu, wiem to!
18%
 18%  [ 17 ]
Wszystkich Głosów : 94

Autor Wiadomość
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:15, 19 Kwi '08   Temat postu: Re: Mentalność.... Odpowiedz z cytatem

waha123 napisał:

Dobre a nawet super dobre kłamstwo polega na tym, że nie jest ono adekwatne do sytuacji..na krótką metę ( w przypadku lotu apollo to około 40 lat) sprawdza się, ale potem już ni jak nie można go dalej ukrywać.


Ignorancja i pospolite nieuctwo "spiskomaniaków" muszą być podpierane kłamstwem, gdyż bez tego nie mogły by funkcjonować. Program Apollo był całkowicie jawny podczas realizacji, a jego zasoby archiwalne są całkowicie jawne i dostępne obecnie, zatem twierdzenie że ukrywane są jakieś jego aspekty, jest wyssanym z palca mitem. Cóż, mitomania ma to do siebie, że wciąż potrzebuje pożywki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:37, 19 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile mooniek, czytając twoje posty można momentami odnieść wrażenie że faktycznie jesteś pasjonatem astronomii, wierzącym w historię podboju kosmosu niczym ksiądz w biografie jezusa opisaną w biblii...
można odnieść takie wrażenie, jednak tylko na krótką metę, gdyż to już niepierwszy raz udowadniasz, że jesteś tylko zwykłą załganą i fałszywą mendą - żałosnym głosicielem tez starego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:01, 19 Kwi '08   Temat postu: Re: Mentalność....w pokoju Amesa.... Odpowiedz z cytatem

mooniek napisał:
waha123 napisał:

Dobre a nawet super dobre kłamstwo polega na tym, że nie jest ono adekwatne do sytuacji..na krótką metę ( w przypadku lotu apollo to około 40 lat) sprawdza się, ale potem już ni jak nie można go dalej ukrywać.


Ignorancja i pospolite nieuctwo "spiskomaniaków" muszą być podpierane kłamstwem, gdyż bez tego nie mogły by funkcjonować. Program Apollo był całkowicie jawny podczas realizacji, a jego zasoby archiwalne są całkowicie jawne i dostępne obecnie, zatem twierdzenie że ukrywane są jakieś jego aspekty, jest wyssanym z palca mitem. Cóż, mitomania ma to do siebie, że wciąż potrzebuje pożywki.


Jeżeli tak...to wytłumacz nam to..zdążysz jeszcze przed 40 rocznicą....



Popatrz i Popraw błędy, jeżeli znajdziesz ????? Gdzie te 2,2 km przestrzeni księżycowej ?????

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:36, 19 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moonwalk napisał:

Tylko, ze akurat nie o to chodzi.
Po prostu wykazujesz nieuctwo z dziedziny (uwaga, bedzie trudne slowo) geopolityki i nie potrafisz pojac czym sie rozni komunistyczna Polska sprzed 40 lat, gdzie nie bylo nawet Pewexu wtedy,
od bogatych krajow Zachodu, gdzie nowe urzadzenia elektroniczne byly dostepne dla kogos innego poza wojskiem i UBekami.

pieprzysz głupoty jak mało który.

nawet jeśli jakiś milioner z "krajów Zachodu" nagrał sobie to wtedy na magnetowid szpulowy, czy inny genialny wynalazek, to szansa na to, że dziś może to sobie jeszcze odtworzyć w domu jest zerowa. nie sądzę aby nagranie na taśmie przetrwało 40 lat w rozsądnej jakości, nie mówiąc o samej taśmie i sprzęcie do jej odtwarzania.

podsumowując:
jeśli twierdzisz, że możliwość zarejestrowania programu TV w domu są dziś nie większe niż 40 lat temu to powiem tylko: weź się puknij w głowę - ja na ten temat polemizować z tobą nie będę.

jeśli dziś można kupić dvd z nagraniem tamtych transmisji to pewnie filmiki na tym dvd mają tyle wspólnego z ich pierwotną wersją co to zdjęcie z tym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:36, 20 Kwi '08   Temat postu: Re: Mentalność....w pokoju Amesa.... Odpowiedz z cytatem

waha123 napisał:






Zauroczył Cię widok Panoramy Racławickiej, stąd te elementarne błędy z perspektywą.

http://img255.imageshack.us/img255/9126/fanaberieab0.jpg
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:24, 20 Kwi '08   Temat postu: Re: Mentalność....w pokoju Amesa.... Odpowiedz z cytatem

mooniek napisał:

Zauroczył Cię widok Panoramy Racławickiej, stąd te elementarne błędy z perspektywą.

http://img255.imageshack.us/img255/9126/fanaberieab0.jpg


Proszę o komentarz do Rysunku...bardzo interesujące, to co narysowałeś...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:48, 20 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ile masz zamiar jeszcze to ciągnąć?

Narysowałeś czworokąt na mapie, którego 3 boki przecinają się w charakterystycznych punktach: na końcu cienia LM-a, w miejscu gdzie postawiono kamerę tv oraz na brzegu krateru. Cienie LM-a, flagi oraz statywu kamery są równoległe i zbiegają się na linii horyzontu. Skoro dwa boki tego czworokąta biegną wzdłuż cieni, reszta jest już oczywista. Ja wrysowałem czworobok na powierzchni gruntu zgodnie z zasadą perspektywy, Twój czworobok bezzasadnie celuje w niebo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:00, 15 Lip '08   Temat postu: Gdzie rysunek moońka ????? Odpowiedz z cytatem

mooniek napisał:
Ile masz zamiar jeszcze to ciągnąć?

Narysowałeś czworokąt na mapie, którego 3 boki przecinają się w charakterystycznych punktach: na końcu cienia LM-a, w miejscu gdzie postawiono kamerę tv oraz na brzegu krateru. Cienie LM-a, flagi oraz statywu kamery są równoległe i zbiegają się na linii horyzontu. Skoro dwa boki tego czworokąta biegną wzdłuż cieni, reszta jest już oczywista. Ja wrysowałem czworobok na powierzchni gruntu zgodnie z zasadą perspektywy, Twój czworobok bezzasadnie celuje w niebo.


Właśnie szukałem tego twojego rysunku ale go NIE MA...Może udałoby się poprowadzić linie na tym zdjęciu z wyprawy apollo ( nie pamiętam numeru tej podróży)...zdjęcie przedstawia krater o średnicy 13 km a w nim "jakby gruby słup" o wysokości 6 km..Zdjęcie wykonałem ja, kiedy 10 lipca tego roku odwiedziłem srebrny glob....

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:57, 15 Lip '08   Temat postu: życzenia Odpowiedz z cytatem

mooniek napisał:
Ile masz zamiar jeszcze to ciągnąć?
Ja wrysowałem czworobok na powierzchni gruntu zgodnie z zasadą perspektywy, Twój czworobok bezzasadnie celuje w niebo.


Gdzie ten rysunek? Był ale go nie ma!

Tu jest bardzo ciekawa perspektywa...




Z okazji niedługiej rocznicy lotu apollo życze wszystkim jeszcze niewidzącym OLŚNIENIA..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:24, 24 Lip '08   Temat postu: Amstrong Odpowiedz z cytatem

mooniek napisał:
Ile masz zamiar jeszcze to ciągnąć?

Narysowałeś czworokąt na mapie, którego 3 boki przecinają się w charakterystycznych punktach: na końcu cienia LM-a, w miejscu gdzie postawiono kamerę tv oraz na brzegu krateru. Cienie LM-a, flagi oraz statywu kamery są równoległe i zbiegają się na linii horyzontu. Skoro dwa boki tego czworokąta biegną wzdłuż cieni, reszta jest już oczywista. Ja wrysowałem czworobok na powierzchni gruntu zgodnie z zasadą perspektywy, Twój czworobok bezzasadnie celuje w niebo.


Przepraszam mooniek, twój rysunek już mi się wyświetlił.

No może z tymi "6km" to trochę była przesada...a może coś takiego?
Może tu należy "poprowadzić linie"?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:09, 25 Lip '08   Temat postu: Nasyp Odpowiedz z cytatem

Jaki wspaniale ukształtowany teren księżycowy, po "ciemnej stronie ksieżyca"..
nawis skalny ma jakieś 52 metry wysokości...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:51, 26 Lip '08   Temat postu: Bajki Żwirka i Muchomorka Odpowiedz z cytatem

Jak postaram się "pokazać", że perspektywa staje się taką, jak ją postrzegamy, lub mamy wmówione, ŻE TAKĄ JEST. Zupełnie inaczej postrzega się wtedy "różne" dzieła.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:43, 01 Sie '08   Temat postu: zdjęcie Odpowiedz z cytatem

Tym razem zdjęcie "z orbity".....Tak samo jak na "orginalnych zdjęciach nasa" jest kompletnie ch.... Ale dziś to wiemy, wtedy było to objawienie...

I pytanie...
Z jakiej wysokości zostało ono wykonane?

a.100km
b.80km
c. 120km
d. a kto to wie.... Laughing

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:06, 01 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co to za księżyc ? Bez kraterów ?
Skoro można zadawać zagadki to ja też zadam.
Moja zagadka jest następująca:
Z której misji pochodzi to zdjęcie z lądowania:

Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:20, 01 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z naziemnych treningów na symulatorze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
moonwalk




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 466
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:21, 01 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Skoro można zadawać zagadki to ja też zadam.

a mozna
mozna zadawac, samemu na nie odpowiadac i
jeszcze od tego z radosci zrobic samemu kupe


tylko to sie nazywa trolowanie


jak chcesz koniecznie dolaczyc do watpliwego towarzystawa przedstawicieli
troli gnojownikow ktorych szefem jest waha123 to musisz sie
wyproznic na srodku pokoju, po czym zrobic zdjecie
i zadac jakas zagadke w stylu "co mam w dupie"


TYLKO Q JEGO MAC
NIE MOZECIE TEGO ROBIC W OSOBNYM DZIALE??? Brick wall
_________________
"Nigdy nie pozwoliłem szkole stanąć na drodze mojej edukacji".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:29, 01 Sie '08   Temat postu: Golf wypróżnieniowy Odpowiedz z cytatem

moonwalk napisał:

jeszcze od tego z radosci zrobic samemu kupe

tylko to sie nazywa trolowanie

jak chcesz koniecznie dolaczyc do watpliwego towarzystawa przedstawicieli
troli gnojownikow ktorych szefem jest waha123 to musisz sie
wyproznic na srodku pokoju, po czym zrobic zdjecie
i zadac jakas zagadke w stylu "co mam w dupie"


TYLKO Q JEGO MAC
NIE MOZECIE TEGO ROBIC W OSOBNYM DZIALE??? Brick wall


Wiem, że boli...ale musi. Nie jestem niczyim szefem. I kto tu jest specjalistą od wypróżnień? I golfa ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:36, 01 Sie '08   Temat postu: Nic nie szkodzi Odpowiedz z cytatem

AQuatro napisał:
Co to za księżyc ? Bez kraterów ?
Skoro można zadawać zagadki to ja też zadam.
Moja zagadka jest następująca:
Z której misji pochodzi to zdjęcie z lądowania:

Smile


Jest bez kraterów? Nic nie szkodzi Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

A to zdjęcie..która to misja ? Może z apollo 13 ? Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:45, 01 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego trolowanie.
Temat jest: zdjęcia ze strony NASA.
Więc chyba OK.
Chodzi oczysiście o to znane zdjęcie:
http://images33.fotosik.pl/161/cb8c82f70369865f.jpg

Moniek, przyznaj, że gdybyś nie znał tego zdjęcia to pomyślał byś że to księżyc ?! Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:35, 02 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AQuatro napisał:

Moniek, przyznaj, że gdybyś nie znał tego zdjęcia to pomyślał byś że to księżyc ?! Smile


Niestety, nie przyznał bym że to oryginalny fot Księżyca, ponieważ wszystkie zdjęcia miejsc lądowania statków LM są mi znane w szczegółach i każde ma swój numer kodowy. Ważne są nie tylko szczegóły terenu, również kąt, wysokość i kierunek z którego zostały wykonane oraz znana jest wysokość Słońca nad horyzontem.

Zdjęcia tego modelu ze strony NASA mają swe opisy, a Ty chcesz mi wmówić, że ja nie umiem czytać? Do momentu rozpoczęcia wyprawy Apollo 15 rejon lądowanie był znany w miarę dokładnie tylko na podstawie zdjęć z satelity fotograficznego Lunar Orbiter 5 (1967).
http://img383.imageshack.us/img383/2866/hadleyrillelj1.jpg

Dokładne zdjęcia stereo lądowiska wyprawy Apollo 15 uzyskano dopiero w jej trakcie i one to posłużyły do wykonania tego przestrzennego modelu dla celów treningowych. O jego zastosowaniu jest sporo ciekawego materiału w poniższym linku, który powinien zakończyć Twe naiwne domysły.
http://history.nasa.gov/alsj/a15/a15SiteModel.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:00, 05 Sie '08   Temat postu: Mars na księżycu Odpowiedz z cytatem

Specjaliści od manipulowania nami dobrze wiedzą, że "jak cię widzą, tak cię piszą" a może, "co zobaczysz to zapamiętasz" albo "to zobaczysz, co ci wmówimy". Perspektywę zdjęć księżycowych można sobie badać w nieskonczoność, bo i tak nic z tego nie wyjdzie, bowiem w warunkach studyjnych można robić co się chce....













Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:56, 05 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardziej wymownych przykładów głupawej manipulacji zdjęciami niż Twoje, nie trzeba szukać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:01, 05 Sie '08   Temat postu: Święta Prawda Odpowiedz z cytatem

mooniek napisał:
Bardziej wymownych przykładów głupawej manipulacji zdjęciami niż Twoje, nie trzeba szukać.


Słusznie..od dawna są w nasa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
J50




Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:26, 21 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do tych zdjęć, od których zaczęła się dyskusja, mam parę uwag.
Odnośnie wszelkich ich weryfikacji należy brać na poważnie mozliwość, że astronauci byli na Księżycu, ale pomimo to zdjęcia mogą byc fałszowane. W NASA stosuje się bowiem cenzurowanie zdjęć, czego dowody pokazywał mi kiedyś gość w jakiejś dyskusji. Były to czarne prostokąty w sąsiedztwie Słońca i na jego tarczy. Kiedy i z jakich powodów NASA zaczęła cenzurę swych zdjęć?
Oprócz cenzury utajniającej bywa jeszcze cenzura fałszująca, w tym także ze względów propagandowych lub politycznych. Cenzura utajniająca to sprawa prosta - nie pokazuje się nic lub jawnie kastruje fragmenty, nie dbając o to czy to widać, czy nie. Cenzura fałszująca ma wiele celów i środków. Przykładem było np. fałszowanie map za PRL, kiedy wpisywano w nie fałszywą treść - "dla zmylenia przeciwnika". Fałszowanie miało też cele polityczne. Przykładem było wymazywanie za czasów stalinowskich kolejnych osób popadających w "niełaskę" - znikali oni w ten sposób ze zdjęć ze Stalinem. Fałszerstwa propagandowe to w dużej mierze "terra incognita", gdyż na ogół nie przykłada się do ich śledzenia wielkiej uwagi. Tymczasem aspekty propagandowe istniały w przypadku Apollo11.
Mogło być zatem tak, że dla lepszego efektu zdjęcia "podrasowywano", co niekoniecznie jest dowodem na to, że Amerykanie na Księżycu nie byli.
Inną sprawą jest sam aparat marki Hasselblad, używany w tej misji (model 500EL). Nie jest prawdą, że aparat ten nie uległ przeróbkom dla celów misji kosmicznej. Zastosowany obiektyw 60 mm nie był standardowym i dopiero potem pojawił się w kolejnych modelach. Standardowym był obiektyw 80 mm. Dla celów misji aparat wyposażono także w teleobiektyw Zeiss 250 mm (f 5,6). Zdjęcia były w formacie 6x6, ale o ile pamiętam, Hasselblad dawał także mozliwość zastosowania wkładki do robienia zdjęć 4,5x6 oraz małoobrazkowych. Takie wkładki stosowano także w innych aparatach 6x6 - np. w czeskim Flexaret. Aparat był wyposażony w wymienne magazynki na film. Można zatem było robic kolejne zdjęcia na różnych filmach, wymieniając magazynki. Wiele przeróbek dokonano w celu eliminacji ładunków elektrostatycznych. Brak mi informacji o sposobie zabezpieczenia aparatu przed promieniowaniem przenikliwym. Aparat ten był ponadto wyposażony w filtry polaryzacyjne, co zapewne należy uwzględnić przy analizie fotek. Brak jest informacji o ewentualnym stosowaniu innych filtrów lub nasadek optycznych zmieniających ogniskową. Nie wiem też, czy zastosowano ochronę przed silnym promieniowaniem UV ze strony Słońca, z jakim należy się liczyć w przestrzeni pozaziemskiej. Przesunięcie widma promieniowania naświetlającego film musiało powodować pewne efekty zniekształcające, bowiem długość fali wpływa na jej załamanie w soczewkach. Ponieważ aparat ten był wykorzystywany we wcześniejszych misjach Apollo, to być może optyka została do tego celu dostosowana.
Co ciekawe, dla celów misji zastosowano specjalnie opracowany film. Normalnie filmy 6x6/6x9 były ciągnięte z rolki na rolkę bez perforacji brzegów filmu, które nie było. Jednak film Kodaka był z obu brzegów perforowany. Szrokość filmu 70 mm. Podłoże wykonane w wersji specjalnej, jako bardzo cienkie. Także emulsja była specjalna i bardzo cienka. Z jednego magazynku można było zrobić tym aparatem 160 zdjęć kolorowych lub 200 zdjęć czarno-białych. Różnica ilości zdjęć prawdopodobnie wynika z różnic grubości podłoża i emulsji obu typów filmów.
Co do analiz zdjęć mam jedną uwagę. Nie wszystkie promienie słoneczne biegną równolegle. W związku z tym w dobrej analizie należy zwrócić uwagę na trójkąt cienia związany z paralaksą słoneczną. Ponieważ Słońcenie jest punktowym źródłem światła, to część promieni z brzeżnej części tarczy słonecznej doświetla cień rzucany przez obiekt. Nie może byc jednak doświetlana część cienia leżącego blisko obiektu. Powstaje wtedy przy samym obiekcie trójkąt głębszego cienia. Może to mieć znaczenie przy ustalaniu rodzaju źródła światła - bowiem inną szerokość kątową mają reflektory, a inną Słońce.
Na koniec mogę zwrócić jeszcze uwagę na możliwość składowania zasobników z filmami w ochronnnych warunkach na pokładzie stacji macierzystej lądownika (osłony przed promieniowaniem, obnizona temperatura). Filmy musiały bowiem dwa razy przebyć drogę w kosmosie: z Ziemi na Księżyc oraz z Księżyca na Ziemię. Przy czym w trakcie powrotu dodatkowym zagrożeniem mogła być zwiększona emisja promieniowania przez plazmę otaczającą lądownik podczas przebijania się przez atmosferę. Dlatego nie zdziwiłbym się, gdyby materiał filmowy był specjalnie zabezpieczany także w kapsule lądownika.
Na koniec mam pewne wątpliwości odnośnie tego, czy zdjęcia nie były oddzielnie przesyłane na Ziemię radiowo. Wymagałoby to jednak ich wywołania przez astronautów, co nie było przecież niemozliwe.
Pierwsze przesyły automatyczne zdjęć zastosowano podczas wojny w Wietnamie. Przesył ten był dokonywany radiowo z samolotu fotografującego teren. Samolot ten mógł być nawet zestrzelony, a materiał zdjęciowy i tak trafiał na stół analityka sztabowego. Wtedy osiągnięto takie mozliwości, że w ciągu 24h do grup operujących w Wietnamie trafiała mapa wykonana na podstawie takich zdjęć. To na ich podstawie identyfikowano zgrupowania sił wietnamskich oraz szlaki komunikacyjne w dżungli. Pozostaje zatem wielką niewiadomą - na ile technologia ta była rozwinięta dla celów specjalnych misji Apollo. Były już wtedy w użyciu półprzewodniki pozwalające na miniaturyzację elektroniki. Niemniej jednak, warunki panujące w przestrzeni kosmicznej nadal dawały przewagę rozwiązaniom lampowym.
I tu podrzucę wam "świnkę" do ogródka. Na Twierdzy Kłodzkiej znalezione zostało szczególne urządzenie niemieckie z czasów II wś (skrytka niemiecka odbadana przez eksploratorów podziemi). Wszystko wskazuje na to, że było to urządzenie TV (lampowe, ale zminiaturyzowane), mające służyć do naprowadzania rakiet na cel. Oznacza to, że Niemcy pod koniec wojny dysponowali już technologią umozliwiającą wykorzystywanie rakiet typu cruise (oczywiście porównanie jest przesadne, ale nie aż tak bardzo). Wiemy przy tym, że niemieccy spece od techniki wojennej zostali "przytuleni" zarówno przez USA, jak i ZSRR. Co zaś ciekawe, spece od techniki wojskowej, którzy przyjechali do Twierdzy Kłodzkiej zabezpieczyć znalezisko (natychmiast utajnione) byli kompletnie zaszokowani. Stwierdzili bowiem w chwili szczerości, że po kilkudziesięciu latach od czasu II wś takie rozwiązania techniczne w Układzie Warszawskim nie były wojskowym dostępne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
J50




Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:01, 21 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Waha123
Z takich fotek nie da się speca oszukać. Tzw. naturalny kąt zsypu materiału ziarnistego jest inny w warunkach ziemskich oraz księżycowych. Już od lat rozwija się geologia dynamiczna i geomorfologia ciał pozaziemskich i speców od tego jest dosyć. To właśnie tacy spece określają genezę dolin na Marsie. Ponadto każdy kumaty geolog dynamiczny oraz geomorfolog znajdzie na takich fotkach dowody fałszerstwa - zwłaszcza jeżeli dotyczy to tak specyficznego ciała kosmicznego jak Księżyc. W specyficznych przypadkach analiza taka wymaga wielkiej pracy, aby odkryć fałszerstwo. Ryzyko jego odkrycia jest jednak b. duże.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Technologia i Kosmos Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3 ... 44, 45, 46 ... 63, 64, 65   » 
Strona 45 z 65

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Jeszcze o zdjęciach ze strony NASA
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile