W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Episkopat Irlandii poparł Traktat Lizboński  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 1116
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Opaq




Dołączył: 12 Wrz 2009
Posty: 175
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:22, 17 Wrz '09   Temat postu: Episkopat Irlandii poparł Traktat Lizboński Odpowiedz z cytatem

Episkopat Irlandii poparł Traktat Lizboński

W trwającą debatę przed referendum w sprawie Traktatu Lizbońskiego włączył się Episkopat Irlandii. - Katolik może bez wahania i z czystym sumieniem opowiedzieć się za Traktatem Lizbońskim – powiedział bp Noël Treanor.



Takie stanowisko Kościoła przedstawił dzisiaj irlandzki hierarcha podczas posiedzenia krajowego Komitetu Spraw Europejskich. Jednocześnie uznał wolność wyboru w tej kwestii. – Nie ma natomiast żadnych podstaw, by ze względów religijnych czy etycznych, opowiedzieć się przeciwko temu traktatowi– dodał bp Treanor, były wieloletni sekretarz generalny Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE).

Referendum zaplanowane na 2 października, będzie już drugim głosowaniem w Irlandii nad przyjęciem Traktatu. W pierwszym, które odbyło się 12 czerwca 2008 roku, 53,4 % Irlandczyków odrzuciło projekt. Traktatu nie ratyfikowały jeszcze: Polska, Czechy i Niemcy.

http://fronda.pl/news/czytaj/episkopat_irlandii_poparl_traktat_lizbonski


Widać gdzie unia ma swoje macki...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lestar




Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 557
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:01, 18 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie to ta wypowiedź oznacza neutralne stanowisko episkopatu, ktoś tu ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem i nie wydaje mi się, abym tą osobą był ja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Opaq




Dołączył: 12 Wrz 2009
Posty: 175
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:51, 18 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lestar napisał:
Jak dla mnie to ta wypowiedź oznacza neutralne stanowisko episkopatu, ktoś tu ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem i nie wydaje mi się, abym tą osobą był ja.


Nie wydaja mi się, żeby takie stwierdzenie, było neutralne :

"Katolik może bez wahania i z czystym sumieniem opowiedzieć się za Traktatem Lizbońskim" -raczej zachęta do poparcia,

Odwracjąc:
Czy uznał byś, za neutralne to stwierdzenie, z małą korektą:

"Katolik nie może bez wahania i z czystym sumieniem opowiedzieć się za Traktatem Lizbońskim"- raczej negacja poparcia, prawda?

"Jednocześnie uznał wolność wyboru w tej kwestii. – Nie ma natomiast żadnych podstaw, by ze względów religijnych czy etycznych, opowiedzieć się przeciwko temu traktatowi" - uznał wolność wyboru i znów pojawia się sugestia, żeby się opowiedzieć, czyż nie? Poza tym, jak można przyjąć z traktatu, przepisy dotyczące religii i etyki, nie przyjmując reszty dotyczącej , ogólnie mówiąc Państwa? Niemożliwe.

Neutralne = bezstronne, a jak, ktoś komuś coś sugeruje, to po prostu sugeruje , nic więcej.

Dodatkowo, pośrednim argumentem jest to, że ogólnie w traktacie , skracając myślowo, jest kilka tematów, na które warto zwrócić uwagę, oczywiście najciekawszym jest suwerenność Państw członkowskich, oraz kilka innych, do których przykładowe linki zamieszczam poniżej, a na pewno z etyką mają jakiś związek.

viewtopic.php?t=9013&highlight=
viewtopic.php?t=5170

Tak, to zrozumiałem, więc wyjaśniam. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Episkopat Irlandii poparł Traktat Lizboński
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile