W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Nibiru a teoria elektrycznego kosmosu  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
9 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Technologia i Kosmos Odsłon: 16359
Strona: 1, 2, 3   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Manix




Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 292
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:12, 29 Cze '08   Temat postu: Nibiru a teoria elektrycznego kosmosu Odpowiedz z cytatem

Po obejzeniu filmu Pioruny Bogow
http://video.google.com/videoplay?docid=4709040975433652394

Nie zaglebiajac sie w slusznosc tej teori w calej rosciaglosci przyszla mi do glowy wlasna teoria.

Wiec przy zalozeniu ze obiekty kosmiczne przebywajace z dala od naszego ukladu slonecznego zeczywiscie laduja sie elektrycznie tak jak to pokazuja autory tego filmu na przykladze doswiadczenia Deep Impact
http://pl.wikipedia.org/wiki/Deep_Impact
i ze kometa to nic inego jak tylko elektrycznie naladowany asteroid.

Doszedlem do wniosku ze Planeta Nibiru (oficjalna nazwa 2003UB313)
http://www.nasa.gov/vision/universe/solarsystem/newplanet-072905-images.html

http://www.google.de/search?hl=de&q=.....&meta=

Przebywajac dlugi czas poza naszym ukladem slonecznym moze naladowac sie elektrycznie i przy obiekcie kosmicznym tych rozmiarow moga wystepowac wyladowania elektryczne (poprzez burze czasteczek elemetarnych) z planetami w poblizu ktorych bedzie przechodzic.
Jakie katastrofalne skutki moze to miec dla ziemi.
Mozna wnioskowac z doswiadczen Nikola Tesli ktory opisywal ze przy wyladowaniach elektrycznach w rurach z proznia niemogl znalesc odpowiedniego materialu na elektrody bo obojetnie z czego by one nie byly zrobione po pewnym czasie rozgrzewaly sie i rozpadaly nie wytrzymujac bombardowania czastek elemetarnych.

I teraz przyszlo mi do glowy ze moze ten caly chemtrails
viewtopic.php?t=80

To nic inego jak rodzaj klatki Faradaya dla ziemi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:18, 29 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to bedziemy mieć piękny spektakl pod kloszem Smile
_________________
Czego sie nie dotkne to spierdole !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:52, 29 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Układ Słoneczny wg wielu źródeł starożytnych wchodzi aktualnie w kolejną fazę. W tej chwili będzie sie zbliżać do centrum galaktyki. Ktoś powie... ale przecież cały czas się zbliża?! No tak ogólnie rzecz biorąc owszem, ale US ma także orbitę eliptyczną w okół centrum także raz jest bliżej raz dalej i opada powoli w ruchu spiralnym. Do teorii o elektrycznym kosmosie masie to tak, że im bliżej słońce będzie centrum galaktyki tym więcej energii będzie pobierać co oznacza, że będzie coraz goręcej. W jednej z książek zakazanych jest mowa o chemtrials, że zrzuca się aluminium, aby tak jak Anunnaki złotem zwiększyć albedo Ziemi. Co by się ogólnie rzecz biorąc zgadzało. Sprawa z chemtrials ma się tak, że ludzie różni twierdzą, że ciągle coś jest zrzucane, bo sie zbyt długo utrzymują chmury po nich...

- Jak długo się utrzymują chmury po przelocie samolotu zależy od tego, czy wilgotność powietrza jest duża czy mała,
- O zrzucaniu w górnych warstwach atmosfery aluminium i baru wiemy do czego oficjalnie się przyznano,
- O zrzucaniu trucizn i wirusów... no tutaj się nie przyznano i dowodów na to niestety nie ma, ale jest to możliwe. Przypuszczalnie zrzucają,
- Są filmiki, gdzie wyraźnie widać, że coś jest zrzucane (rozpoczęcie zrzutu i przerwanie), ale normalnie też od czasu do czasu samoloty pasażerskie zrzucają zużytą wodę, więc niekoniecznie te filmiki przedstawiają zawsze zrzucanie chemikaliów,
W sumie to by było troszkę bez sensu, gdyby zrzucano wirusy i chemikalia, bo przecież Ci co nas trują sami tym powietrzem oddychają?

A to z tą klatką Faradaya ciekawe... może po prostu zrzucając aluminium robią dwie rzeczy na raz...?
Nie wyobrażam sobie takich gigantycznych błyskawic między dwiema planetami Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:04, 29 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie Nibiru tylko Eris, poza tym to kolejna planeta karłowata Evil or Very Mad

"Powierzchnia tego obiektu jest taka jak Plutona" - mówi Brown. - "Obiekt jest troche większy niż Pluton, a największa różnica polega na tym, że jest obecnie dużo dalej i musi to być dużo zimniejsze miejsce. Niezbyt przyjemne do zamieszkania, a życia z pewnością tam nie znajdziemy".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Manix




Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 292
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:18, 29 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak ta planete ludzie nazywaja to chyba obojetne niektozy nazywaja ja poprostu planeta X

A co do wielkosci to tak naprawde tez nic nie wiadomo bo to co NASA sfabrykowala na swojej oficjalnej stronie czy mouna w to do konca wiezyc?
No a zycia to juz napewno chyba nikt niema zamiaru tam szukac.
JA napisal
Cytat:

Nie wyobrażam sobie takich gigantycznych błyskawic między dwiema planetami


Musze cie zmartwic zadnych blyskawic pomiedzy planetani raczej nie zobaczysz bo w prozni kosmicznej niema gazu a tylko zjonizowany gaz daje taki efekt o ktorym ty mowisz.
Ale proznia nie jest miejscem pustym co i sam Albert Einstein musial przyznac.

Ciekawe efekty bedzie mozna ogladac jak naladowane czasteczki elemetarne udeza w atmoswere ziemi tak jak wiatr sloneczny powoduje powstawanie zorzy polarnej i ruzne zjawiaska elektromagnetyczne.
Tylko w przypadku wiatru slonecznego mamy do czynienia z malym sprzezeniem zwrotnym w przewodniku mozna powiedziec.

A przy wyladowaniach elektrycznych z odmienie naladowanym cialem niebieskim moglo by dojsc do prawdziwego spiecia elektrycznego.

@JA a ze cos sypia to ja to widze na wlasne oczy i chyba by slepy nie zauwazyl to co sie dzieje nad Hamburgiem.
Po tych samolotach co sypia pozostaja pozniej charakterystyczne chmury a z biegiem czasu sie cale niebo robi zamglone i kiedy w tym samym czasie, na tej tej samej wysokosci, tej wielkosci "normalny" samolot leci to pozostawia smuge ktora ginie po paru sekundach.
To moze mi ktos powie ze wzucil na luz czy co?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:45, 01 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Manix przecież nie zaprzeczyłem, że sypią tylko potwierdziłem, bo sie oficjalnie do tego przyznali. A czy sypią co innego to nie wiadomo. Dowodów na to nie ma, a te smugi co całe niebo potem zakrywają to też może być efekt aluminium i baru.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ICRF




Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 125
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:10, 01 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To nic inego jak rodzaj klatki Faradaya dla ziemi?


eeeee. nie złapałem nic z twojego wywodu. o ile mi wiadomo rozkład ladunku w klatce faradaya jest równy zero. a na ziemi pioruny co jakiś czas zabijają ludzi. więc jaka to klatka? (chyba że ktoś klatke otworzył Very Happy)
_________________
Thread killer
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:28, 05 Wrz '08   Temat postu: Nibiru a teoria elektrycznego kosmosu Odpowiedz z cytatem

Manix
Widac ze potrafisz logicznie myslec. Twoja przepowiednia co sie moze stac gdy ta planeta zblizy sie jest jak najbardziej trafna. Biorac pod uwage ze ta planeta bardzo daleko sie oddala od slonca to musi byc bardzo duza roznica napiecia elektrycznego miedzy nia a sloncem. Poniewaz kazdy obiekt bedzie sie staral miec to samo napiecie co otoczenie, to musi nastepowac wymiana ladunkow elektrycznych -inaczej mowiac przeplywac prad. W pewnym momencie zblizania sie powinna ona zaczac swiecic jak kometa.
Plazma otaczajaca planete przejdzie z fazy Dark Current Mode
(niewidzialnego stanu przeplywu pradu) w Normal Glow Mode (normalne swiecenie -identyczne jak w jazeniowce) a gdy natezenie jeszce bardziej wzrosnie to wtedy przejdzie w faze Arc Mode (inaczej zwarcia elektrycznego - identycznego jak w spawarce elektrycznej).
http://www.electric-cosmos.org/electricplasma.htm
Jesli widzeliscie kiedys jakies zwarcie
http://fr.youtube.com/watch?v=SF5HuO-2Ci0&feature=related
to sprobujcie sobie wyobrazic wielokrotnie wieksze.
W zaleznosci od tego co stanowi anode a co katode to mozemy miec albo dziury (kratery na ksiezycu, Wielki Kanion w USA, ...)
http://www.thunderbolts.info/tpod/2005/arch05/050504eu-1.htm
albo gory - zreszta jak sie im przypatrzycie to czesto przypominaja spaw ze spawarki elektrycznej.
Oczywiscie takie zwarcie moze "wysac" atmosfere czy oceany lub tez je "zlozyc" tam gdzie ich nie bylo.
Na dodatek nawet zwykla komete (ktora jest bardzo mala w stosunku do planety moze spowodowac ze Slonce zwiekszy wyrzucanie masy slonecznej
http://www.thunderbolts.info/tpod/2006/arch06/060425cometcme.htm
no i jesli ta masa sloneczna "spotka" po drodze Ziemie to narzedzia z kamienia lupanego beda znowu w modzie Smile

Informacji na temat teori Swiata Elektrycznego lub jak niektorzy mowia Swiata Plazmy niestety jest bardzo, bardzo, bardzo malo nawt po angielsku.
http://www.electric-cosmos.org/
http://www.holoscience.com/index.php
http://www.thunderbolts.info/tpod/00subjectx.htm
http://www.plasmacosmology.net/

Ksiazki sa az dwie na ten temat (2i1/2) ale na Amazon ich niema!
1. THUNDERBOLTS OF THE GODS
By David Talbott and Wallace Thornhill -bardzo dobra, ale teoria swiata elektrycznego nie jest glownym tematem (dltego licze ja jako 1/2).
2. THE ELECTRIC UNIVERSE
By Wallace Thornhill and David Talbott- bardzo dobra.
3.THE ELECTRIC SKY
By Donald Scott - rowniez bardzo dobra ksiazka, z tym ze przy cztaniu jej pare razy przysnelo mi sie - albo dlatego ze znam temat albo bylem zmeczony?
Zainteresowanych odsylam na adres
http://www.mikamar.biz/thunderbolts-product.htm
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nobody




Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 524
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:35, 05 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tutaj bardzo ciekawa teoria ukazująca naszą gwiazdę jako układ podwójny:
http://thelinked.pl/index.php?option=com.....;Itemid=30

W tym układzie planeta X będzie brązowym karłem.
Warte uwagi i równie prawdopodobne Cool
_________________
amicus Plato, sed magis amica veritas
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:15, 05 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawy artykuł.
W jednym momencie mówią, że planeta nie może ciągnąć za sobą innych obiektów, bo by zaczęły orbitować, albo spadałby na ten obiekt, z drugiej strony mówione jest, że za brązowym karłem będą się ciągnąć takie obiekty. Taka mała sprzeczność.
Faktem jednak jest, że ciągnięcie za sobą lub nawet przed sobą innych obiektów jest możliwe bez zderzania się z nimi i bez porywania ich ze sobą na orbicie. Są to obiekty w tak zwanych punktach libracyjnych Ziemi i Słońca
http://pl.wikipedia.org/wiki/Punkt_libracyjny
Dla ciekawych sprawdźcie sobie także księżyce Kordylewskiego, czyli inne naturalne satelity Ziemi;).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:15, 05 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA napisał:
Ciekawy artykuł.
W jednym momencie mówią, że planeta nie może ciągnąć za sobą innych obiektów, bo by zaczęły orbitować, albo spadałby na ten obiekt, z drugiej strony mówione jest, że za brązowym karłem będą się ciągnąć takie obiekty. Taka mała sprzeczność.
Faktem jednak jest, że ciągnięcie za sobą lub nawet przed sobą innych obiektów jest możliwe bez zderzania się z nimi i bez porywania ich ze sobą na orbicie. Są to obiekty w tak zwanych punktach libracyjnych Ziemi i Słońca
http://pl.wikipedia.org/wiki/Punkt_libracyjny
Dla ciekawych sprawdźcie sobie także księżyce Kordylewskiego, czyli inne naturalne satelity Ziemi;).


Rzeczywiscie bardzo ciekawe Very Happy
Myslalem ze sporo wiem o ukladzie slonecznym ale sie mylilem Very Happy

Nasuwa sie pytanie jak my mamy znalezc jakakolwiek mala planete podobna do Ziemii przez teleskop skoro ukl sloneczne maja budowe cebuli Very Happy (przynajmniej nasz ma taka)Ksiezyce Kordylewskigo, trojanczycy, pas planetoid,pas kuipera i teoretyczne oblok oorta. i huj wie co jeszcze dalej Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rivera




Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 801
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:25, 05 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ciekawe efekty bedzie mozna ogladac jak naladowane czasteczki elemetarne udeza w atmoswere ziemi tak jak wiatr sloneczny powoduje powstawanie zorzy polarnej i ruzne zjawiaska elektromagnetyczne.
Tylko w przypadku wiatru slonecznego mamy do czynienia z malym sprzezeniem zwrotnym w przewodniku mozna powiedziec.


http://www.redorbit.com/news/space/1532771/strange_clouds_at_the_edge_of_space/

Byc moze to zjawisko o ktorym mowisz to NLC (Noctilucent Clouds) obserwowane coraz czesciej kilkadzisiat KM npm, bynajmniej nie nad biegunami. Wplyw Planety X? Bo raczej nie slonca ktore ostatnio zanotowalo najspokojniejszy okres w ostatnim stuleciu - pierwszy miesiac od niemal 100 lat bez zadnych plam slonecznych!:


http://www.dailytech.com/Sun+Makes+Histo.....e12823.htm


_________________
THE THREE FORCES
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wooshch




Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 25
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:27, 05 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg mnie teoria elektrycznego wszechświata to kompletne bzdury i domysły pomieszane z faktami naciąganymi do teorii. Próbowałem jakiś czas temu obejrzeć film o elektrycznym wszechświecie i mnie zmuliło po jakiś 20 minutach - twierdzenie że wnętrze słońca jest zimne trochę mnie odrzuciło, po resztą za dużo było pobożnych życzeń i wiary na siłę. Pojemność naszej planety, z tego co pamiętam ze szkoły wynosiła około 1F - a wiec dużo za mało żeby zrobić armagedon - można to spróbować policzyć ze wzoru na pojemność kuli. Trzeba pamiętać iż im bardziej z danego ciała niebieskiego elektrony by uciekały pod wpływem promieniowania kosmicznego, tym bardziej były by wyłapywane przez to ciało.
Co do położenia układu słonecznego we wszechświecie - nie wykluczam że po przekroczeniu czegoś w rodzaju środka magnesu, tzn że bieguny magnetyczne słońca i galaktyki zaczną się różnić - może to mieć groźne następstwa.
Co do rozpylania w atmosferze chemii - pewnie chcą w ten sposób wpływać na pogodę - co im się nie zawsze udaje, a na pewno się zemści.
I litości - jak by góry były wynikiem "spawania" to by się składały w całości ze stopionej skały.
Jeżeli planeta x miała by się przemknąć niedaleko Ziemi w 2012 - już teraz nawet amatorzy - astronomowie powinni ją zaobserwować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:42, 05 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
twierdzenie że wnętrze słońca jest zimne trochę mnie odrzuciło


To szkoda, że tego nie oglądałeś do końca, bo potem to ładnie wyjaśnili:). Dlaczego by nie miało być to możliwe skoro obecna teoria ma sprzeczności z fizyką (głównie termodynamiką), a ich teoria to wyjaśnia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Manix




Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 292
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:24, 06 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@wooshch
Sorry ale twoja wypowiec dowodzi twojego calkowitego braku kompetencji w temacie elektrycznosci.
niechcialem tego juz kometowac ale jak napisales ze cala nasza planeta pa pojemnosc elektryczna 1F to juz mnie zalamalo. A burzy to pewno w calym zyciu nie widzales?
no to sobie zobacz jakie ladunki moze zgromadzic byle chmura burzowa a co dopiero cala planeta ziemia
http://pl.wikipedia.org/wiki/Piorun
Kup sobie Kondensator 1F http://www.autorad.pl/go/_info/?id=49 moze z niego tez bedziesz krzesal takie pioruny Laughing

Albo twoje ograniczanie przeplywu pradu elektrycznego tylko do przeplywu elektronow, nawet pisac o tym mi sie niechce najlepiej idz i poszukaj galwanizerni pogadaj z galwanizerem moze tam cie oswieci. Bo w szkole jak widac nic modrego ciebie nie nauczyli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:43, 06 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wooshch napisał:
Wg mnie teoria elektrycznego wszechświata to kompletne bzdury i domysły pomieszane z faktami naciąganymi do teorii. Próbowałem jakiś czas temu obejrzeć film o elektrycznym wszechświecie i mnie zmuliło po jakiś 20 minutach - twierdzenie że wnętrze słońca jest zimne trochę mnie odrzuciło, po resztą za dużo było pobożnych życzeń i wiary na siłę. Pojemność naszej planety, z tego co pamiętam ze szkoły wynosiła około 1F - a wiec dużo za mało żeby zrobić armagedon - można to spróbować policzyć ze wzoru na pojemność kuli. Trzeba pamiętać iż im bardziej z danego ciała niebieskiego elektrony by uciekały pod wpływem promieniowania kosmicznego, tym bardziej były by wyłapywane przez to ciało.
Co do położenia układu słonecznego we wszechświecie - nie wykluczam że po przekroczeniu czegoś w rodzaju środka magnesu, tzn że bieguny magnetyczne słońca i galaktyki zaczną się różnić - może to mieć groźne następstwa.



a jaka mamy pewnosc ze slonce nie jest swoista brama przez, ktore wypuszczane jest promieniowanie
Odworosnosc czarnej dziury poprostu, to by mialo sens czarne dziury sa z reguly w centrum galaktyki, zasysaja gesta materie i wypuszczaja ja w postaci slonc

Sciencie-fiction ? bycmoze Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:14, 06 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

otelodreiP jedno z największych odkryć dzisiejszej astronomii jest to, że czarne dziury "parują". Także w Twojej teorii jest ziarnko prawdy:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:33, 06 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

otelodreiP napisał:
wooshch napisał:
Wg mnie teoria elektrycznego wszechświata to kompletne bzdury i domysły pomieszane z faktami naciąganymi do teorii. Próbowałem jakiś czas temu obejrzeć film o elektrycznym wszechświecie i mnie zmuliło po jakiś 20 minutach - twierdzenie że wnętrze słońca jest zimne trochę mnie odrzuciło, po resztą za dużo było pobożnych życzeń i wiary na siłę. Pojemność naszej planety, z tego co pamiętam ze szkoły wynosiła około 1F - a wiec dużo za mało żeby zrobić armagedon - można to spróbować policzyć ze wzoru na pojemność kuli. Trzeba pamiętać iż im bardziej z danego ciała niebieskiego elektrony by uciekały pod wpływem promieniowania kosmicznego, tym bardziej były by wyłapywane przez to ciało.
Co do położenia układu słonecznego we wszechświecie - nie wykluczam że po przekroczeniu czegoś w rodzaju środka magnesu, tzn że bieguny magnetyczne słońca i galaktyki zaczną się różnić - może to mieć groźne następstwa.



a jaka mamy pewnosc ze slonce nie jest swoista brama przez, ktore wypuszczane jest promieniowanie
Odworosnosc czarnej dziury poprostu, to by mialo sens czarne dziury sa z reguly w centrum galaktyki, zasysaja gesta materie i wypuszczaja ja w postaci slonc

Sciencie-fiction ? bycmoze Very Happy


Tak...dokładnie..i wtedy całe gadki o rozszerzaniu się wszechświata" biorą w łeb Laughing
Odpowiednia "długość fali" może działać nie tylko na "lód na biegunach" ale też na nasze intelekty...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wooshch




Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 25
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:20, 06 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA napisał:
Cytat:
twierdzenie że wnętrze słońca jest zimne trochę mnie odrzuciło


To szkoda, że tego nie oglądałeś do końca, bo potem to ładnie wyjaśnili:). Dlaczego by nie miało być to możliwe skoro obecna teoria ma sprzeczności z fizyką (głównie termodynamiką), a ich teoria to wyjaśnia.


Obecna teoria nie jest doskonała, ale wg mnie jest poprawna. Może sobie jednak dokończę ten film.

Manix napisał:
@wooshch
Sorry ale twoja wypowiec dowodzi twojego calkowitego braku kompetencji w temacie elektrycznosci.
niechcialem tego juz kometowac ale jak napisales ze cala nasza planeta pa pojemnosc elektryczna 1F to juz mnie zalamalo. A burzy to pewno w calym zyciu nie widzales?
no to sobie zobacz jakie ladunki moze zgromadzic byle chmura burzowa a co dopiero cala planeta ziemia
http://pl.wikipedia.org/wiki/Piorun
Kup sobie Kondensator 1F http://www.autorad.pl/go/_info/?id=49 moze z niego tez bedziesz krzesal takie pioruny Laughing

Albo twoje ograniczanie przeplywu pradu elektrycznego tylko do przeplywu elektronow, nawet pisac o tym mi sie niechce najlepiej idz i poszukaj galwanizerni pogadaj z galwanizerem moze tam cie oswieci. Bo w szkole jak widac nic modrego ciebie nie nauczyli.


Tak się składa że akurat pewne pojęcie mam, co prawda było to kilka lat temu jak kończyłem studia ale nie wszystko uciekło
http://fizyka.org/?teoria,18,2
policz najpierw sam jaką ma pojemność Ziemia zanim zaczniesz mnie krytykować.
Co do piorunów - inaczej wygląda sprawa gdy ziemia tworzy dla chmur kondensator płaski, inaczej jest gdy ziemia tworzy jako całość kondensator w stosunku do innych planet. Pioruny wbrew pozorom nie przenoszą bardzo dużych ilości energii - tak mogą popalić wszystkie urządzenia w domu, ale nie wiem czy zagrzał by boiler gorącej wody. Kondensator między okładkami ma odpowiedni dielektryk o odpowiednich parametrach który powoduje że jego pojemność jest duża, Ziemia wokół siebie ma próżnie.
Tak, prąd elektryczny to nie tylko ruch elektronów - ale czy protony lub inne jony dodatnie są w stanie uciec? nie są przypadkiem za ciężkie? Na ziemi elektryzują się przedmioty gdy wybijane są z nich elektrony. Tak, jest możliwe że promieniowanie kosmiczne planetę nieco doładuje innymi cząstkami, ale ponieważ planety mają małe pojemności, szybko w nich narośnie potencjał zdolny odpychać kolejne cząstki (może zorze polarne to efekt również odpychania i hamowania kolejnych cząstek przez równoimienny potencjał Ziemi?), nie mniej nie będą w stanie posiadać dużych energii. Tak, mogę się czasem mylić, ale jeżeli chcesz mnie poprawiać najpierw odrób pracę domową.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Manix




Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 292
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:51, 06 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wooshch napisal
Cytat:

Pioruny wbrew pozorom nie przenoszą bardzo dużych ilości energii - tak mogą popalić wszystkie urządzenia w domu, ale nie wiem czy zagrzał by boiler gorącej wody.

@wooshch jak bys uwaznie przeczytal to bys wiedzial ze tak

Cytat:

Wyładowanie główne niesie ze sobą prąd od 30 do 50 kA, ale zdarzają się i wyładowania wytwarzające 150 kA. W czasie uderzenia przepływa ładunek rzędu 5 kulombów, a całkowita energia odpowiada 140 kWh. Taka ilość energii wystarczyłaby, aby żarówka o mocy 100 W świeciła się przez dwa miesiące. Średnie dane dotyczące piorunów mogą się różnić zależnie od warunków atmosferycznych typowych dla danego klimatu.


A podczas twojej edukacji to chyba w tobie zabili samodzielne myslenie bo inaczej to bys wiedzal ze to bzdury co piszesz i co podaja na takich stronach jak fizyka jamnika Laughing
zobacz tutaj podaja ze ziemia ma tylko 700 µF http://www.elektronika.xorg.pl/index.php?Spanner=kondensator
No no moj lewy kapec przy dobrej pogodzie potrafi zgromadzic 100 razy wiecej ladunkow elektrycznych jak chodze po dywanie, pewnie mi teraz powiesz ze mam kosmiczne kapcie Laughing
Wiesz jakich mnie bzdur uczyli za czasow komuny? Tylko ze ja nie przestalem samodzielnie myslec.
Pomysl tylko sama jonosfera ziemi zbiera ogromne ilosci ladunkow elektrycznych. A atmosfera to juz nie nasza planeta? jak tak to przestan oddychac Wink pozatym bardzo czesto wystepuja wyladowania od ziemi do chmur jak to wytlumaczysz? Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wooshch




Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 25
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:03, 07 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Informacja o energii pioruna którą podałem mogła nie być zbyt świeża, rzeczywiście piszą o większych energiach pioruna. Pomyliłem się o jakiś rząd wielkości, może trochę więcej. Jonosfera jest częścią naszej planety, i we wzorze na pojemność kuli/Ziemi powinien być uwzględniony promień razem z jonosferą. Ale to nie wpłynie radykalnie na pojemność elektryczną Ziemi, chyba że wzór jest zły - w takim razie rad byłbym gdybyś podał prawidłowy. Ładunki na naelektryzowanej kuli będą się rozkładać na jej powierzchni, w przypadku Ziemi będzie to pewna wypadkowa. Przy czym sama Ziemia nie jest raczej naelektryzowana, gdyż gdyby tak było to naelektryzowane małe przedmioty mogły by lewitować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:15, 07 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Manix napisał:

zobacz tutaj podaja ze ziemia ma tylko 700 µF http://www.elektronika.xorg.pl/index.php?Spanner=kondensator


Bo tyle ma. I też wszędzie taką informację znajdziesz.
Tu masz Wiki http://en.wikipedia.org/wiki/Capacitance
A tu masz wyprowadzenie ze wzorów http://www.ac.wwu.edu/~vawter/PhysicsNet/Topics/Capacitors/EarthCap.html

Ale jak się wierzy w teorie, które nie dość, że obalają podstawy UDOWODNIONEJ fizyki, nie są poparte żadnymi wzorami, a tym samym nie mogą w żaden sposób przewidzieć zdarzeń, co do których się odnoszą, to prawdopodobnie głównie z tego powodu, że się mówi co się wie, a nie wie co się mówi. Tedy bardziej wklejanie linków do pioruna np. jest uzasadnione, szczególnie jeżeli się nie rozumie różnicy między napięciem, natężeniem a pojemnością elektryczną.

Swoją drogą, czy któryś z was próbował chociaż poszukać (nie mówię samodzielnie obalać, bo przy tym poziomie wiedzy fizycznej jaki tu widzę, rzeczywiście mogłoby być ciężko) w internecie informacji krytycznych pod adresem teorii elektrycznego kosmosu? Czy może zniechęca was ilość i poziom komplikacji wzorów stojących wbrew tej teorii?

Aha, no i Deep Impact jeszcze - niestety was zmartwię, ale ta sonda przeleciała przez warkocz i pobrała próbki tego pyłu, który rzekomo miałby być zjawiskiem elektrycznym. Generalnie - nawet jeżeli w teorii elektrycznego kosmosu jest ziarenko prawdy (np. opcja z pulsarami jest warta dalszego rozpatrzenia), to cała teoria jest przez jej stwórców po prostu mordowana ignorancją i niewiedzą fizyczną we wszystkich innych płaszczyznach.
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:19, 07 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nobody napisal
Cytat:
Tutaj bardzo ciekawa teoria ukazująca naszą gwiazdę jako układ podwójny:

Wg teori Swiata Elektrycznego uklady gwiezdne podwojne powinny byc praktycznie regula, oczywiscie nie musza one byc identyczne.
Biorac pod uwage ze odkryte planety pozasloneczne sa bardzo wielkich rozmiarow i blisko gwiazd popiera to twierdzenie.
Czym jest Nibiru? Planeta czy gwiazda zalzy to tylko i wylacznie od natezenia pradu na metr kwadratowy co ladnie pokazuje diagram
http://www.electric-cosmos.org/hrdiagr.htm

wooshch napisal
Cytat:
Ziemia wokół siebie ma próżnie.

To jest bledne stwierdzenie. Ziemia wokół siebie ma plazme.

Manix napisal
Cytat:
pozatym bardzo czesto wystepuja wyladowania od ziemi do chmur jak to wytlumaczysz?

A ja dodam ze rowniez istnieja wyladowania elektryczne powyzej chmur do 85 km, te zjawiska byly nieznane do lat dziewiedziesiatych, a nawet dzisial malo kto o nich wie.
http://www.thunderbolts.info/tpod/2006/arch06/060322sprite.htm
(na tej stronie jest obrazek pokazujacy proporcje roznych wyladowan elektrycznych)


Aqualinespirit napisal

Cytat:
że się mówi co się wie, a nie wie co się mówi.

Ja wole to w formie :
Jedni mowia co wiedza , drudzy wiedza co mowia.
i to jest prawe wszystko z czym sie zgadzam w twojej wypowiedi.
Nie nalezy zapominac ze jeszcze okolo 70 lat temu podstawy UDOWODNIONEJ fizyki
twierdzily ze nic nie moze poruszac sie szybciej niz szybkosc dzwieku, a takich przykladow to mozna by dawac doslownie w nieskonczonosc.
Z drugiej strony te twoje podstawy UDOWODNIONEJ fizyki wielokrotnie glosza BZDURY, ale to juz jest inny tmat.
Co sie tyczy Deep Impact to raczej nie powinienes sie wypowiadac co teoria Swiata Elektrycznego przepowiedziala i co sie stalo bo widac ze nie wiesz o czym mowisz.
Co przewidzidzieli mozna przeczytac w artykule ktory sie ukazal 3 lipca 2005
http://www.holoscience.com/news.php?article=hcabb8zj&pf=YES
4 lipca 2005 przed kolizja
http://www.thunderbolts.info/tpod/2005/arch05/050704predictions.htm
kolizja miala miejsce 4 lipca 2005
Pierwsze komentaze ze strony zwolennikow teori SE 5 lipca 2005
http://www.thunderbolts.info/tpod/2005/arch05/050705impression.htm
8 lipca 2005
http://www.thunderbolts.info/tpod/2005/arch05/050708smoking.htm
13 lipca 2005
http://www.holoscience.com/news.php?article=3kneumjj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:47, 07 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lukup masz rację. Nie siedziałem nad tematem Deep Impact na tyle długo, żeby zabierać głoś. Głównie dlatego, że jak widzę, że się ignoruje oczywiste fakty dlatego, żeby teoria pasowała, to mój stan równowagi ulega zachwianiu. Co innego jak dziedzina jest niespójna i ma luki, a założenia opierają się na teoriach uniemożliwiających np. tak jak mówisz przekraczanie bariery prędkości dźwięku, a teraz np. przekraczanie bariery prędkości światła, gdzie przyjdzie ktoś kto tego nie wie i to zrobi, a co innego, jak się ignoruje dziedziny w których nauka opiera się nie na założeniach, ani nawet na eksperymentach, tylko już na masowej produkcji, no chyba, że wszystkie firmy takie jak Intel, Ati, Nvidia i cała reszta wszystkich mających cokolwiek z elektroniką firm ukrywa przed nami kwestie związane z pojemnościa elektryczną na przykład i są częścią spisku.

Ale generalnie nie jestem zadowolony z mojego poprzedniego posta, głównie ze względu na mój agresywny ton wobec innych, ale jak siedzę w nocy na necie i trafiam na kolejne informacje o NWO to już jestem wkurwiony. A jak myślę, o tym jak tu uświadamiać ludzi, a potem trafiam na posty na forum, które ma to właśnie robić, a zamiast tego zniechęca innych stanowiskiem, które nie jest against the mainstream tylko, against the facts to nad sobą zapanować nie mogę. Więc jeżeli ktoś się poczuł obrażony moim stylem - przepraszam. Postaram się poprawić. Wink
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Manix




Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 292
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:26, 07 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Aqualinespirit
Ja przynjmiej sie urazony nie czuje bo z taka postawa to praktyczne standart ludzie bezmyslnie powtazaja to czego sie nauczyli z podrecznikow albo na wykladach w czasie swojej edukacji ale niewiedza ze glownym celem elity bylo przekazac im mnustwo bezuzytecznej wiedzy i zabic samodzielne myslenie i jak ktos juz ma tytul akademicki to zyje w przeswiadczeniu ze jest "madry" a tak naprawde to ma zawalony twardy dysk wiadomosciami ktorych nigdy krytycznie nie analizuje no bo po co przeciez sie tyle musial nameczyc zeby to wkuc i wkoncu zastac profesorem.

Dobrym przykladem jest wlasnie ten wzor na pojemnosc ziemi odnosi sie on do odizolowaniego uziemnionego ukladu elektronicznego i jego oddzialywania.
Tylko ze przy wysokich czestotliwosciach juz ten wzor mozesz wzucic do kosza.
Moze analizujac zasade dzialania cewki tesli Ciebie oswieci dlaczego?
http://de.youtube.com/watch?v=FY-AS13fl30
A swoja droga ten wzor nie moze miec zadnego zastosowania jesli chodzi o planete i inne cialo kosmiczne naladowanie przeciwnym potencjalem a jedyne do prozni kosmicznej. Wiec powolywanie sie na ten wzor w tym przypadku to kompletna bzdura. Pozatym nic lewitowac tez nie bedzie bo kazdy przedmiot na ziemi jest naladowany tym samym potencjalem wiec nic nie bedzie sie odpychac czy przyciagac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Technologia i Kosmos Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2, 3   » 
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Nibiru a teoria elektrycznego kosmosu
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile