Nasz serwer sponsoruje CJ2 Hosting & Development

 
George Soros  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
6 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 13176
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Genezyp_Kapen
Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 303
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:53, 28 Maj '08   Temat postu: George Soros Odpowiedz z cytatem

Witam,
pierwszy post na forum.George Soros. Odpowidzialny za upadek komunizmu w polsce ?

Wszystko co wiem, to opowieść mojego kolegi, który dość szczegółowo zapoznał się z tematem, ja z racji braku czasu, jeszcze nie dałem rady. Ale wątek/osoba wydaje się wręcz nieprawdopodobny !

[Wikipedia]
George Soros (ur. 12 sierpnia 1930 w Budapeszcie) – finansista amerykański pochodzenia węgiersko-żydowskiego, jeden z najbardziej znanych spekulantów walutowych, ale także filantrop, fundator Instytutu Społeczeństwa Otwartego i licznych fundacji, w tym Fundacji im. Stefana Batorego, uczeń Karla Poppera. Znany krytyk polityki George'a W. Busha.
[koniec Wikipedia]

Ogromnych pieniędzy dorobił się jak to zazwyczaj u nich bywa na szeroko rozumianej spekulacji. Dość zagmatwał w Anglii z wartością wielu ich spółek oraz z kursem funta. Defraudacje itd.

1. Napisał książkę, w której stwierdza, że to on jest w spół odpowiedzialny za obalenie komunizmu w polsce oraz NRD
-cel ? Prywatyzacja całego kraju wespół z jego kompanami i przejęcie gospodarki oraz przemysłu.
2. Założyciel/fundator Fundacji Batorego
- a teraz zobaczcie darczyńców i zwróćcie uwagę ile razy pojawia się tam "wybiórcza" oraz cały koncern Agora ! No i reszta jakich firm !
http://www.batory.org.pl/darczyn/index.htm
3. Założyciel/fundator Open Society Institute http://www.soros.org/
http://pl.wikipedia.org/wiki/Spo%C5%82ecze%C5%84stwo_otwarte
generalnie NWO !
4. Obecnie ekipa szykuje się na Ukraine i Białoruś
http://www.batory.org.pl/bialoukr/index.htm
Teraz tam wprowadzą "demokrację". Będzie zupełnie jak w polsce demokratyczne wolne media. No i oczywiście tak samo wolne media jak w USA !

Zobaczcie jakie to wydaje się proste:
-dopomóż opozycji
-dokonajcie obalenia rządu
-wprowadźcie "demokrację"
-zainwestuj w zacofanym kraju ogromne dla nich pieniądze

NO A POTEM WSZYSTKICH I WSZYSTKO MASZ W KIESZENI !Bardzo proszę o poważne rozbudowanie wątku
bo temat jest bardzo ciekawy !

Pozdrawiam,
Genezyp_Kapen
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Easy_Rider
Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:43, 28 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Genezyp_Kapen.

Ogólnie sprawa Sorosa nie jest nowa, już na początku lat 90. pojawiały się głosy, że Balcerowicz jest tylko ślepym wykonawcą, a tak naprawdę cały ten plan transformacji był planem Sorosa, z czym jestem skłonny się zgodzić.

Nie wiem tylko, dlaczego ten globalny spekulant przyznaje się do związku z transformacją tylko w Polsce i b. NRD - wydawało mi się, że miał on związek z transformacją całego bloku wschodniego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomkiewicz
Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:43, 28 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie to indywiduum zaczyna grozić recesją w Wielkiej Brytanii.
Nie ma to jak spekulacje, zastraszanie, knowania i zakłamywanie sytuacji ekonomicznej. Też chcą ukatrupić średnicę społeczną w GB ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:48, 09 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

George Soros - wielki deprawator


Organizatorem logistycznego i finansowego zaplecza dla celów realizowanych przez Komisję Trójstronną jest George Soros (ur. 12 stycznia 1930 r. na Węgrzech) - mieszkający w USA, jeden z najbardziej znanych spekulantów finansowych żydowskiego pochodzenia.

George Soros mieszkał na Węgrzech do 1946 r. Jako nastolatek próbował handlować walutą na czarnym rynku. W 1947 r. wyemigrował do Wielkiej Brytanii, gdzie w 1952 r. ukończył studia w London School of Economics. W czasie studiów uczestniczył m.in. w seminariach Karla Poppera, od którego przejął ideologię tzw. społeczeństwa otwartego. W 1956 r. Soros przeniósł się do USA, z postanowieniem zarobienia pieniędzy, które pozwoliłyby mu "pracować jako pisarz i filozof". Dzięki spekulacjom finansowym Soros dorobił się majątku, który ocenia się na 5-7 mld dolarów.
Początki fortuny George'a Sorosa mają swoje źródło w inwestycjach giełdowych prowadzonych akcjami firm zajmujących się utylizacją śmieci. Wobec kryzysu rynkowego nikt nie wierzył wówczas w możliwość dorobienia się na grze giełdowej, jednak Soros zdecydował się lokować posiadane fundusze, wychodząc ze słusznego założenia, że skoro firmy owe przetrwały najgorszy kryzys, muszą mieć istotną zdolność do kreowania zysku, która w przyszłości spowoduje wzrost ich kursu. Soros zyskał światowy rozgłos 22 września 1992 r., gdy w ciągu jednego dnia zarobił około miliarda dolarów. Przyjął, że brytyjski funt jest przewartościowany i dokonał stosownej spekulacji, zmuszając Bank Anglii do wycofania funta z koszyka wymiany walut.
George Soros jest powszechnie krytykowany za nieetyczny sposób, w jaki doszedł do swojej fortuny. Dokonywał on operacji finansowych, których nieodłączną częścią było pozbawianie oszczędności milionów rodzin na całym świecie. W jednej chwili traciły one część lub całość dorobku np. z powodu gwałtownego spadku kursu walut, w których zostały ulokowane oszczędności. Wielu bez trudu wybacza mu ten niegodziwy sposób zarobkowania, a nawet podaje go za wzór finansisty, argumentując, że używa zarobionych pieniędzy z pożytkiem dla innych. W efekcie amerykańsko-żydowski spekulant otrzymał doktoraty honoris causa New School for Social Research (Nowy Jork), Uniwersytetu Oksfordzkiego (1980 r.), Uniwersytetu Ekonomicznego w Budapeszcie i Uniwersytetu w Yale (1991 r.).
Wielu komentatorów uważa jednak, że nazywanie Sorosa filantropem jest świadomą manipulacją, ponieważ nie udziela on pomocy potrzebującym, lecz jego szczodrobliwość sprowadza się do finansowania ideologii tzw. społeczeństwa otwartego. Za pojęciem tym kryje się idea budowy ogólnoświatowego społeczeństwa, którego formą organizacyjną nie będą państwa narodowe, lecz coś w rodzaju stanów zjednoczonych świata, z pełnym przepływem ludzi, idei, towarów etc. Z tego powodu niektórzy określają Sorosa jako "niebezpiecznego wroga państwa narodowego". Swoje cele realizuje on poprzez ufundowany przez siebie Instytut Społeczeństwa Otwartego (ISO) i podporządkowane mu liczne fundacje. Soros ufundował też, kosztem 250 mln dolarów, Uniwersytet Środkowoeuropejski w Budapeszcie, który jest obok ISO głównym narzędziem indoktrynacji młodzieży w duchu tzw. społeczeństwa otwartego. Na najważniejszy teren swojej działalności wybrał kraje dawnego bloku komunistycznego. Przez pewien czas hojnie sponsorował także reformy prezydenta Rosji Borysa Jelcyna. Wszystkie fundacje Sorosa prowadzą działania zmierzające do zmiany stanu świadomości społecznej całych narodów postsowieckiego obszaru. Obok "edukacji" młodzieży na Uniwersytecie Środkowoeuropejskim służy temu także finansowanie stosownych publikacji, a także mediów.
Jedną ze strategii realizowanych w budowie społeczeństwa otwartego jest destrukcja społeczeństw zbudowanych w oparciu o chrześcijańskie zasady moralne. W tym celu Soros finansuje szereg demoralizujących i antynatalistycznych programów, jak np. upowszechnienie i "ulepszenie jakości usług aborcyjnych". W ramach tej strategii ISO intensywnie wspiera także wszelkie środowiska, których działalność prowadzi do społecznej demoralizacji i deprawacji młodzieży i dzieci. Dzięki finansowemu wsparciu fundacji Sorosa w wielu państwach zyskały na znaczeniu ruchy i organizacje tzw. mniejszości seksualnych, które wcześniej praktycznie tam nie istniały. Mianem tym określa się ruchy promujące nienormalne i chore zachowania seksualne. Celem dążeń Sorosa jest także zniszczenie opartego na autorytecie, tradycyjnego modelu edukacyjnego. W ten sposób przygotowuje on teren pod budowę światowego państwa zamieszkałego przez globalne "otwarte" społeczeństwo. Soros poczynił w tym kierunku znaczne kroki. Finansista jest uważany za ojca i sponsora "kolorowych rewolucji" w Jugosławii, Gruzji i na Ukrainie, gdzie władzę przejęli zwolennicy głoszonych przez niego idei, których reprezentanci zasiadają wespół z Sorosem w Komisji Trójstronnej.
O tym, jak ważne dla Sorosa są te działania, świadczy jego ubiegłoroczny atak na prezydenta USA George'a W. Busha. Konsekwentnie i skutecznie broniąc świętości życia i rodziny, Bush zagroził urzeczywistnieniu destrukcyjnych pomysłów żydowsko-amerykańskiego spekulanta. Soros, który przez lata nie angażował się bezpośrednio w politykę, odstąpił od tej zasady, przyjmując za "główne zadanie" swego życia usunięcie Busha z fotela prezydenta USA. Ogółem wydał na kampanię przeciwko George'owi W. Bushowi 15,5 mln dolarów.
Znaczącą rolę w planach George'a Sorosa odgrywa położona w centrum Europy, pomiędzy Zachodem a Wschodem, Polska. Głównym narzędziem propagowania wynaturzonej idei społeczeństwa otwartego jest finansowana przez Sorosa Fundacja im. Stefana Batorego. Budując w Polsce struktury do realizacji swojej koncepcji społeczeństwa otwartego, Soros oparł się głównie na środowisku dawnej Unii Wolności (obecnie Partia Demokratyczna demokraci.pl), Unii Pracy, w znacznym stopniu Platformy Obywatelskiej i SDPl.
Bardzo ważnym celem sieci sorosowskich fundacji działających w krajach dawnego bloku wschodniego jest stworzenie międzynarodowej, skomputeryzowanej bazy danych osobowych, pozwalającej zachodnim instytucjom na łatwe wyszukanie wygodnych dla nich i lojalnych osób. Tacy ludzie, obejmując w swoich macierzystych krajach eksponowane stanowiska w mediach, biznesie, a nawet administracji państwowej stają się cennymi "agentami wpływu" na usługach zachodnich instytucji i korporacji. Istnienie bazy danych ma także potężny wpływ na siłę oddziaływania w tym regionie Komisji Trójstronnej.
Swoje ludobójcze idee "filantrop" Soros szerzy w państwach, które od kilkunastu lat borykają się z jednym z najniższych wskaźników płodności na świecie i gdzie, z nielicznymi wyjątkami, zabijanie dzieci poczętych jest w praktyce możliwe na każde żądanie. Chociaż są to często społeczeństwa żyjące w skrajnej biedzie, to jednak Sorosowskie fundacje nie wspierają inicjatyw, które przyczyniłyby się do generalnej poprawy życia ludności. Nie obchodzi więc go los ludzi, którzy naprawdę potrzebują pomocy.
George Soros powiedział kiedyś o sobie, że "jeśli kiedykolwiek istniał człowiek, który pasował do stereotypu ponadnarodowego, bolszewickiego, żydowskiego, syjonistycznego, światowego konspiratora - to właśnie ja nim jestem".
Krzysztof Warecki


http://www.dlapolski.pl/viewpage.php?page_id=24
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JackBlood
Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:53, 09 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Soros - ojciec polskich nieszczęść" Stan Tymiński
15 września 2002

http://www.transduction.com/stanpdf/sorospol.pdf
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację która zmieni świat." David Icke
www.infowars.patrz.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Łukasz555
Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 200
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:49, 13 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ostatnio usłyszałem o nowym modelu, który jak ulał pasuje do tego co Soros nazywa rynkiem finansowym.

Masz 2 krowy, wnosisz je aportem do spółki zarejestrowanej w raju podatkowym i kupujesz kontrakty terminowe na mleko Smile

Jak ci 1 krowa zdycha, publikujesz raport analityczny, że mleko może zdrożeć i podwyższasz kapitał akcyjny swojej spółki, pokrywając go wcześniej nabytymi kontraktami, oczywiście według ich nowej, rynkowej wyceny.

Zanim zdechnie druga krowa, emitujesz obligacje zamienne na akcje, a pozostałe środki inwestujesz na rynku instrumentów pochodnych...

A jak ta cała konstrukcja się zawali, to czekasz, aż bank centralny wydrukuje więcej pieniędzy dla ratowania rynku finansowego, żebyś mógł dalej budować "struktury". Smile

Robert Gwiazdowski


wolny rynek = wolne żarty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca
Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:50, 04 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odświeżanie tematu związku z werbunkiem , który ma miejsce tutaj:

viewtopic.php?t=8869
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Genezyp_Kapen
Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 303
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:13, 05 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaki związek ma ten żydowski spekulant Soros, z rekrutacja z linka ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ya
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:18, 05 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jednym ze sponsorów lepszyswiat.org.pl/ jest Fundacja im. Stefana Batorego, podstawowa instytucja Sorosa w polsce
http://www.lepszyswiat.org.pl/sponsorzy-partnerzy.html
fakt że jest jednym wielu ze sponsorów i w szczytnej idei,
ale to że się pojawia zaczyna śmierdzieć
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:41, 05 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi wystarczą dwa słowa: Fundacja Batorego


i wszystko jasne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adwokat Diabła
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 793
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:12, 13 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fundacja Batorego - czyli wilk w owczej skórze i do tego świetna pralnia pieniędzy. Powiązania finansowe tych wszystkich "fundacji" śmierdzą z daleka.

Rzeczywiście, można się dać nabrać, bo starają się pomagać biednym, niepełnosprawnym czy z uzaleznieniami. Ale czy to nie jest forma werbunku najwierniejszego betonu, do tego podpierająca się niskimi pobudkami? To kilka cytatów z ich strony:
Cytat:
Pragniemy zarówno w Polsce, jak i w innych krajach naszego regionu, współtworzyć społeczeństwo obywatelskie.

Gdy słyszę słowo społeczeństwo obywatelskie od razu kojarzy mi się z milcją obywatelską i dobrodusznym milicjantem Wujkiem Dobrą Radą. Społeczenstwa obywatelskie to społeczeństwa baranów w ucywilizowanej formie. Świetna krecia robocia za niezłą kasę.
Cytat:
Poszanowanie zasad państwa prawa

Jakiego prawa? Państwo prawa to państwo sądów i policji.
Cytat:
Podstawową metodą działania Fundacji jest działalność grantodawcza

To zobaczmy jakie ciekawe projekty nasi towarzysze sponsorują. Oczywiście wybór jest tendencyjny.

Dla Tolerancji – dotacje na projekty kształtujące postawy otwartości wobec różnic rasowych, etnicznych i religijnych oraz przeciwdziałające nietolerancji i ksenofobii. Program współfinansowany ze środków Fundacji Forda oraz Fundacji Żydowskiego Życia i Kultury im. Tada Taubego.
No cholera jasna, czy nietolerancja to tylko antysemityzm?

Celem programu Masz Głos, Masz Wybór jest zainteresowanie obywateli sprawami ich lokalnych społeczności i zachęcenie ich do uczestnictwa w życiu publicznym, w tym świadomego i odpowiedzialnego udziału w wyborach samorządowych i parlamentarnych.
Czyli pralnia mózgu w czystej formie. Idźcie na wybory i głosujcie świadomie! Czyli tak jak was nauczymy moje drogie barany:)

Celem programu Działania Strażnicze, realizowanego od 2004 roku, jest upowszechnienie mechanizmów obywatelskiego nadzoru nad funkcjonowaniem instytucji publicznych i instytucji zaufania publicznego służących podnoszeniu standardów i przejrzystości ich działania.

Tu juz się przestają pierniczyć. Czy chodzi tutaj o kolejną formę kontroli narzedzi kontroli czy mnie uszy i oczy mylą?
"Obywatelski nadzór" to zwykłe rzucenie mydła na podłogę aby ktoś się schylił, a wtedy...
Ogółem te ich slogany są napisane takim językiem jakby sam Wlodzimierz Iljicz im to dyktował. I ze świadomością społeczeństwa mają niewiele wspólnego.
_________________
pszek napisał:

Zdaje się że czegoś nie rozumiesz a nawet zachodzą obawy że niczego nie rozumiesz... Zagrzeb to stolica Serbii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante
Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:14, 25 Wrz '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/zalozo.....iedzi-pola

"Wolność słowa w Polsce może być poważnie zagrożona. Fundacja Batorego, założona przez słynnego żydowskiego spekulanta, George'a Sorosa pozyskała aż 150 mln złotych na program, którego jednym z filarów będzie walka z homofobią, antysemityzmem, ksenofobią i wszelkimi formami dyskryminacji. Różne lewicowe organizacje mogą się ubiegać o spore granty, które pozwolą im w sposób masowy, nękać wszystkich, którzy wypowiadają się w przestrzeni publicznej inaczej niż życzą sobie tego ich mocodawcy.

Sytuacja jest szczególnie niebezpieczna właśnie teraz, gdy trwa silny ideologiczny front w sprawie tak zwanych uchodźców. Słowa krytyki pod adresem islamskiej inwazji mogą być wkrótce surowo zabronione, ponieważ będą interpretowane jako mowa nienawiści. Dodatkowo Polaków będzie się biło po głowach pałką politycznej poprawności.

Środowiska lewicowe chętne do nękania środowisk patriotycznych otrzymają więc poważne finansowanie. Rozmaite organizacje zawodowo walczące z tak zwanym "faszyzmem" już teraz uporczywie nękają polskie kluby piłkarskie, którzy są regularnie denuncjowani do UEFA za rozwieszane na trybunach hasła, w którym doszukuj się oni czegoś niewłaściwego. Często to polowanie na rasistów przybiera groteskowe formy i na przykład klub założony w tym samym roku, w którym urodził się Adolf Hitler, eksponując to na sztandarach ma w UEFA z definicji poważne kłopoty.

Szaleństwo poprawności politycznej dociera i do nas, a nasz niezlustrowany nigdy aparat sądowniczy nie tylko jest niewydolny, ale często staje się narzędziem ataku w rękach środowisk lewicowych. Wystarczy napisać niepochlebnie o rasistowskiej żydowskiej ideologii zwanej syjonizmem, aby od razu z automatu klasyfikowano to jako oczywisty antysemityzm.

Prawdopodobnie wkrótce nie będzie można wyrażać publicznie niezadowolenia z faktu, że w szkołach naucza się dzieci różnych genderowskich obrzydliwości. Nie będzie wolno wyrażać się krytycznie o młodych islamistach gwałcących kobiety, a być może nawet nie będzie wolno krytykować typowych dla Islamu praktyk pedofilnych jak ustanowiony w Koranie stosunek udowy z dzieckiem.

W obliczu muzułmańskiej inwazji jaka odbywa się na naszych oczach, możemy być wkrótce zupełnie bezbronni. Nie pozwoli nam się nie tylko jej przeciwdziałać, ale też nie będzie wolno tego krytykować, dopóki lewica na to nie zezwoli, przekładając medialne wajchy. Do tego czasu lewicowe organizacje pozarządowe finansowane przez Fundację Batorego, będą mogły same decydować co jest mową nienawiści, a co nią nie jest.

Smaczku dodaje fakt, że inna organizacja ufundowana przez George'a Sorosa, w2E (Welcome To Europe) właściwie zachęca do najazdu na Europę publikując na przykład specjalne poradniki nielegalnego imigranta. Teraz inna organizacja tego żydowskiego "filantropa" będzie pomagała w zwalczaniu oporu państw członkowskich UE przed przymusowymi zmianami w składzie etnicznym ich narodu."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
viki
Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 554
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 13:46, 02 Gru '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fundacja Sorosa niepożądana w Rosji

Biuro prokuratora generalnego Federacji Rosyjskiej uznało fundację Georga Sorosa działającą pod nazwą Open Society Institute oraz inną spokrewnioną z nią fundację za organizacje niepożądane, zakazując rosyjskim obywatelom i organizacjom udziału w ich projektach.

W wydanym w poniedziałek oświadczeniu prokuratorzy powiedzieli, że Open Society Institute (OSI) oraz OSI Assistance Foundation zagrażają konstytucyjnemu porządkowi kraju oraz bezpieczeństwu narodowemu. Dodano, że ministerstwo sprawiedliwości jest na bieżąco informowane o działalności tych organizacji i dodaje je do listy organizacji niepożądanych. Prokuratura rozpoczęła sondę w sprawie działalności fundacji w lipcu tego roku, po tym, gdy rosyjscy senatorowie zatwierdzili tzw. „stop-listę” obejmującą 12 organizacji, które, ich zdaniem, wymagały uwagi ze względu na antypaństwową działalność. Inne organizacje umieszczone na liście to m.in. National Endowment for Democracy, Międzynarodowy Instytut Republikański, Narodowy Instytut Demokratyczny, Fundacja McArthura opraz Freedom House.

W lipcu tego roku rosyjskie ministerstwo sprawiedliwości uznało amerykańską organizację pod nazwą National Endowment for Democracy za organizację niepożądaną gdy prokuratorzy odkryli, że instytut ten poświęcił miliony dolarów na na próby kwestionowania wyników rosyjskich wyborów oraz podkopywania prestiżu rosyjskich sił zbrojnych.

Ustawa w sprawie organizacji niepożądanych weszła w życiu na początku czerwca bieżącego roku. Umieszczenie danej organizacji na liście i zdelegalizowanie jej działalności wymaga zgody prokuratury generalnej oraz ministerstwa spraw zagranicznych. Gdy dana organizacja znajdzie się na tej liście, jej biura zostają zamknięte, aktywa zamrożone a publikacje wstrzymane. Jeśli organizacja nie stosuje się do zakazów jej aktywistom grożą wysokie grzywny a nawet kara więzienia. Fundacja Sorosa rozpoczęła działalność w Rosji w latach 90-tych, lecz aktywnie działa dopiero od 2003 roku.

George Soros jest urodzonym na Węgrzech amerykańskim miliarderem żydowskiego pochodzenia. Zarządza on siecią fundacji działających w 37 krajach świata. Mają one na celu promowanie wartości liberalnych, znane są z promowania multikulturalizmu, kapitalizmu, masowej imigracji. Odbywa się to często pod płaszczykiem ochrony demokracji i „walki z rasizmem i dyskryminacją”.

Soros jest znanym w USA aktywistą na rzecz liberalizacji prawa imigracyjnego i głównym finansowym sponsorem takich działań (wliczając w to starania o szybsze nadawanie obywatelstwa nielegalnym imigrantom) a dotowane przez niego fundacje i organizacje promują podobne rozwiązania także w Europie. Soros, będący jednym z 30 najbogatszych ludzi na świecie przez lata poświęcił około 11 miliardów dolarów na przeróżne fundację w wielu krajach. Finansował on m.in. aktywistów na rzecz obalenia apartheidu w Republice Południowej Afryki oraz szereg organizacji opozycyjnych za żelazną kurtyną.

W Polsce fundacja Sorosa działa pod nazwą Fundacji Stefana Batorego, która wspiera finansowo i logistycznie organizacje „zawodowo” zajmujące się tzw. „walką z rasizmem i antysemityzmem” oraz promowaniem multikulturalizmu. Do beneficjentów Fundacji Batorego należy m.in. Otwarta Rzeczpospolita czy niesławne Stowarzyszenia Nigdy Więcej. Z pieniędzy Sorosa finansowane są np. programy edukacyjne odnośnie „rasizmu i dyskryminacji”, które dostarczane są także w ramach szkoleń do państwowych instytucji takich jak prokuratury czy sądy. Stowarzyszenie Nigdy Więcej, które od lat występuje w roli „ekspertów” od „faszyzmu” w mediach organizowało szkolenia dla prokuratorów i funkcjonariuszy policji, których tematem było zwalczanie „ekstremistów” czyli krytyków liberalnego porządku, III Rzeczpospolitej, masowej imigracji czy mutlikulturalizmu. Jego pracownicy występują często w roli biegłych w rozprawach sądowych przeciwko nacjonalistom lub podobnym „ekstremistom”.

Fundacja Sorosa działająca poprzez szeroko rozbudowaną sieć innych fundacji i organizacji (jak Fundacja Batorego w Polsce) ma wpływ na prawodawstwo w różnych krajach, edukacje oraz może liczyć na poparcie mediów głównego nurtu. Z fundacją Sorosa powiązanych jest wiele znanych osób, artystów, polityków, biznesmenów. Fundacja Batorego dotuje takie organizacje jak Otwarta Rzeczpospolita czy Nigdy Więcej m.in. w ramach ich walki z „homofobią”, promowania przywilejów dla homoseksualistów. Dotuje także organizacje aktywistów homoseksualnych takie jak Kampania Przeciwko Homofobii, którym na działalność przekazywała dziesiątki tysięcy złotych.

Powiązane z fundacją Sorosa odnogi prowadzą szereg kampanii na rzecz masowej imigracji i walki ze środowiskami przeciwnymi multikulturalizmowi, organizują medialne kampanie przeciwko „rasizmowi” oraz wspierają i lobbują za rozwiązaniami prawnymi mającymi na celu zamknięcie ust przeciwnikom swoich idei poprzez zabieganie o kryminalizację tzw. „mowy nienawiści”. Fundacja Sorosa aktywnie działa także na polu legalizacji marihuany w USA i innych krajach i wspiera finansowo organizacje zajmujące się walką o nią.

Na podstawie: RT.com, Batory.org.pl
Źródło: Autonom.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sentinel
Dołączył: 19 Gru 2012
Posty: 19
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 21:03, 11 Gru '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
It's the same fight everywhere. South Africa's Firearms Control Act was cut-and-pasted from Canada's Long Gun Registry via George Soros' Open Society Foundation. If we are clever we share our stories and learn each others' lessons.

It all looks as a fragment a great conspiracy theory. In accordance with words of Thomas Jefferson.

"[...] The strongest reason to retain the right to keep and bear arms by the people is that it represents to them the ultimate means of defense against the tyranny of government [...]"

Really !!!

http://www.opensocietyfoundations.org/reports/gun-control-united-states
Gun Control in US - http://www.opensocietyfoundations.org/sites/default/files/GunReport.pdf
Gun Control in US chart I - http://www.opensocietyfoundations.org/sites/default/files/GunReport_Chart1_0.pdf
Gun Control in US chart II - http://www.opensocietyfoundations.org/sites/default/files/GunReport_Chart2_0.pdf

and this information about Rebeca Peters, ex-worker in Small Arms Survey organization.

I by internet find this:

"[...] Have one of your trusted contributors look into Rebecca Peters, Director IANSA – International Action Network on Small Arms. She is now based in New York working for George Soros.

Prior to her work with IANSA, Peters worked for the Open Society Institute, a private foundation funded by George Soros.

She led Australia’s National Coalition for Gun Control from 1992 to 1997. She helped draft Australia’s gun ban laws, curiously at the ready just before the Martin Bryant (MK Ultra – human lone drone) committed a False Flag mass shooting at Port Arthur Tasmania Australia.

Numerous shooters were witnessed that day assisting Bryant. The shooting led to the total disarming of Australia.

The International Action Network on Small Arms (IANSA) is an international non-governmental organization recognized by the United Nations. IANSA is based in London and has over 800 member organizations in 120 countries, working to stop the proliferation and use of small arms and light weapons.

IANSA’s work has been supported by funders including the Governments of UK, Belgium, Sweden and Norway, as well as the Ford Foundation, Rockefeller Foundation, Compton Foundation, Ploughshares Fund, John D. and Catherine T. MacArthur Foundation, the Open Society Institute created by George Soros, Samuel Rubin Foundation and Christian Aid.

Why does Peters, acting for Globalists, want the US disarmed? What do they fear about an armed US populace?

Could it be the purpose of the Second Amendment?

When you are destroying a nation from within, using its own government, as the enemy of its own people, you can’t have an armed citizenry. They must be disarmed first…

Look closely and you will see her working in the shadows behind the US gun ban hysteria.

Email:
director@iansa.org
rpeters@sorosny.org [...]"

http://rense.com/general95/rebec.html

Partners non-profit and goverments organization for Small Arms Survey:

Africa

African Policing Civilian Oversight Forum (APCOF), South Africa
Bureau for Community Security and Small Arms Control (BCSSAC), South Sudan
Centre for Justice and Crime Prevention, South Africa
Conflict Early Warning and Response Mechanism (CEWARN) of the Intergovernmental Authority on Development (IGAD)
Danish Demining Group (DDG)
Diwan (Libya)
European Union Delegation to Libya
Humanitarian Peace Support School, Kenya
Interpeace, Liberia
Kenya National Focal Point on Small Arms and Light Weapons (KNFP)
Kenya School of Government
Observatory of Conflict and Violence Prevention (OCVP), Somalia
Regional Centre on Small Arms in the Great Lakes Region, the Horn of Africa and the Bordering States (RECSA)
Safety and Violence Initiative (SAVI), University of Cape Town, South Africa
United Nations Development Programme (UNDP), Côte d’Ivoire, Kenya, Somalia, Somaliland, and Sudan
United Nations Mission in the Republic of South Sudan (UNMISS)
United Nations Regional Centre for Peace and Disarmament in Africa (UNREC)
United States Institute of Peace (USIP), Libya
United States International University (USIU), Kenya

Asia and the Middle East

Australian National University (ANU)
Changemakers, Bangladesh
Institut Français du Proche Orient, Jordan
Institute for Conflict Management, India
Institute of Human Rights Communication Nepal (IHRICON)
Institute for Integrated Development Studies, Nepal
Institute of Peace and Conflict Studies, India
Interdisciplinary Analysts (IDA), Nepal
League of Arab States (LAS), Cairo
Nonviolence International, South-east Asia Office, Thailand
Sustainable Peace and Development Organization (SPADO), Pakistan
United Nations Information Centre for India and Bhutan
United Nations Regional Centre for Peace and Disarmament in Asia and the Pacific (UNRCPD)

North America

Federation of American Scientists (FAS), USA
Harvard School of Public Health, United States
John F. Kennedy School of Government (Criminal Justice Program), Harvard University, United States
International Centre for the Prevention of Crime (ICPC), Canada
International Physicians for the Prevention of Nuclear War (IPPNW), USA
John Jay College of Criminal Justice, United States
Monterey Institute of International Studies, USA
United States Institute of Peace (USIP)
Université de Montréal, Canada
Vera Institute of Justice, United States
Yale University, United States

Latin America and the Caribbean

Asociación Para Políticas Públicas (Argentina)
Caribbean Community Implementation Agency for Crime and Security (CARICOM IMPACS)
Centro de Documentación de Honduras (CEDOH)
Centro de Investigación y Promoción de los Derechos Humanos (CIPRODEH), Honduras
Centro de Recursos para el Análisis de Conflictos (CERAC), Colombia
Instituto de Enseñanza para el Desarrollo Sostenible (IEPADES), Guatemala
Instituto Universitario en Democracia, Paz y Seguridad (IUDPAS), Honduras
Observatorio Venezolano de la Violencia (OVV)
Organization of American States (OAS)
Sistema de la Integración Centroamericana (SICA), Central America
United Nations Development Programme (UNDP) Honduras
United Nations Regional Centre for Peace, Disarmament and Development in Latin America and the Caribbean (UNLIREC)
Violence Prevention Alliance (VPA), Jamaica

Europe / CIS

Action on Armed Violence (AOAV), United Kingdom
Armed Conflict Location and Event Dataset (ACLED), Ireland
Austrian Study Centre for Peace and Conflict Resolution (ASPR)
Belgrade Center for Security Policy (BCSP), Serbia
Bonn International Center for Conversion (BICC), Germany
Bundesministerium der Verteidigung, Germany
Bundeswehr Verification Centre (BwVC), Germany
Centre for Conflict, Development and Peacebuilding (CCDP), Switzerland
Centre for Research on the Epidemiology of Disasters (CRED), Belgium
‘Clingendael’, the Netherlands Institute of International Relations
Conflict Armament Research (CAR), United Kingdom
Danish Demining Group (DDG), Denmark
Geneva Call, Switzerland
Geneva Centre for the Democratic Control of Armed Forces (DCAF), Switzerland
Geneva Centre for Security Policy, Switzerland
Geneva Forum, Switzerland
Geneva International Centre for Humanitarian Demining (GICHD), Switzerland
Geneva Peacebuilding Platform, Switzerland
Groupe de recherche et d’information sur la paix et la sécurité (GRIP), Belgium
International Relations and Security Network (ISN), Switzerland
ITF Enhancing Human Security (ITF), Slovenia
Joint Research Centre on Transnational Crime (Transcrime), Italy
Mines Advisory Group (MAG), United Kingdom
Nordic Africa Institute, Sweden
Norwegian Institute of International Affairs (NUPI), Norway
Peace Research Institute Oslo (PRIO), Norway
RACVIAC – Centre for Security Cooperation, Croatia
Saferworld, United Kingdom
South Eastern and Eastern Europe Clearinghouse for the Control of Small Arms and Light Weapons (SEESAC), Serbia
Stockholm International Peace Research Institute (SIPRI), Sweden
Swedish Defence Research Agency (FOI)
University of Lausanne, Switzerland
Verification Unit of the Swiss Armed Forces

International

Academic Council on the United Nations System (ACUNS)
Bureau for Crisis Prevention and Recovery, United Nations Development Programme
CARE International
Gallup
Handicap International
International Centre for the Prevention of Crime (ICPC)
International Committee of the Red Cross (ICRC)
International Criminal Police Organization (INTERPOL)
International Physicians for the Prevention of Nuclear War (IPPNW)
Multinational Small Arms and Ammunition Group (MSAG)
North Atlantic Treaty Organization (NATO)
Organization for Security and Co-operation in Europe (OSCE)
Quaker United Nations Office
United Nations Entity for Gender Equality and the Empowerment of Women (UN Women)
United Nations Human Settlements Programme (UN-HABITAT)
United Nations Institute for Disarmament Research (UNIDIR)
United Nations Office for Disarmament Affairs
United Nations Office on Drugs and Crime (UNODC)
Women's International League for Peace and Freedom (WILPF)
World Bank
World Federation of United Nations Associations (WFUNA)
World Health Organization (WHO)

Council Foreigne Relations - http://www.cfr.org/

Documents: http://fas.org/sgp/crs/misc/RL32842.pdf
Sources: http://www.cfr.org/united-states/congres.....ion/p29688


To wszystko związane jest z tym: viewpost.php?p=305616

O co chodzi
W dniu 18.11.2015 Komisja Europejska przyjęła poprawkę do Dyrektywy 91/477/EEC, która po transpozycji w krajach członkowskich, w znacznym stopniu zaostrzy prawa dostępu do legalnej broni dla praworządnych obywateli UE. W rozumieniu Komisji poprawki mają zwalczać terroryzm. Problem w tym, że terroryści nie przestrzegają Dyrektyw.

Treść proponowanej dyrektywy: http://europa.eu/rapid/press-release_IP-15-6110_en.htm
Wniosek KE do PE w sprawie zmiany do Dyrektywy 91/477 przetłumaczonej na j. polski: https://drive.google.com/file/d/0B6rVWaCsbBoga0pTUnM2c0ZHeFU/view?usp=sharing

Proponowane zmiany uderzają nie tylko w posiadaczy broni palnej (sportowcy,myśliwi, kolekcjonerzy), ale będą miały znaczący wpływ na posiadaczy replik,broni alarmowej i hukowej, broni zdekowanej oraz entuzjastów airsoft. Co więcej, zmiany dotkną każdego obywatela UE, przyczyniając się do obniżenia poziomu obronności społeczeństwa oraz udowadniając, że prawo w UE może być wdrażane bez koniecznych konsultacji społecznych, przez wąską grupę biurokratów i mieć negatywny wpływ na miliony.

Synteza porównawcza obecnie obowiązującej dyrektywy i po wprowadzeniu obecnie proponowanych zmian:
https://drive.google.com/file/d/0B6rVWaCsbBogbW5QU093aTFNajQ/view?usp=sharing

Jak pomóc
Polub i komentuj na naszym profilu FB: https://www.facebook.com/groups/pl.firearms.united/
Podpisz petycję: https://www.change.org/p/council-of-the-.....-ownership
Przyłącz się do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/501117483396332/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante
Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 21:39, 23 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
aximia
Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 3963
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:33, 24 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żyryk o Sorosie: "ja się z nim kiedyś spotkałem w windzie, w Sztrasburgu, sami byliśmy, i on się mnie przestraszył, że ja go zacznę dusić, ale powstrzymałem się , powstrzymałem się ..."_________________
https://www.youtube.com/watch?v=a6EnyQ0Dy50
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sentinel
Dołączył: 19 Gru 2012
Posty: 19
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 19:31, 18 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Założyciel globalnej sieci fundacji Open Society Foundation, wspierającej wszelkie działania, różnych powiązanych ze sobą instytucji pozarządowych, w tym także mającą siedzibę w Szwajcarii Samll Arms Survey wielki "filantrop" Soros inwestuje w fabryki broni.
http://www.foxnews.com/world/2016/05/16/.....-firm.html
Czyż to nie szczyt hipokryzji? Walczy z praworządnymi posiadaczami i użytkownikami broni na całym świecie jednocześnie sam inwestuje w fabryki broni dostarczające tą broń instytucją rządowym i no właśnie komu jeszcze?

Więcej można poczytać także tutaj: https://www.facebook.com/notes/firearms-.....9465858064
Cytat:

It's the same fight everywhere. South Africa's Firearms Control Act was cut-and-pasted from Canada's Long Gun Registry via George Soros' Open Society Foundation. If we are clever we share our stories and learn each others' lessons.

It all looks as a fragment a great conspiracy theory. In accordance with words of Thomas Jefferson.

"[...] The strongest reason to retain the right to keep and bear arms by the people is that it represents to them the ultimate means of defense against the tyranny of government [...]"

Really !!!

http://www.opensocietyfoundations.org/reports/gun-control-united-states
Gun Control in US - http://www.opensocietyfoundations.org/sites/default/files/GunReport.pdf
Gun Control in US chart I -http://www.opensocietyfoundations.org/sites/default/files/GunReport_Chart1_0.pdf
Gun Control in US chart II -http://www.opensocietyfoundations.org/sites/default/files/GunReport_Chart2_0.pdf

and this information about Rebeca Peters, ex-worker in Small Arms Survey organization.

I by internet find this:

"[...] Have one of your trusted contributors look into Rebecca Peters, Director IANSA – International Action Network on Small Arms. She is now based in New York working for George Soros.

Prior to her work with IANSA, Peters worked for the Open Society Institute, a private foundation funded by George Soros.

She led Australia’s National Coalition for Gun Control from 1992 to 1997. She helped draft Australia’s gun ban laws, curiously at the ready just before the Martin Bryant (MK Ultra – human lone drone) committed a False Flag mass shooting at Port Arthur Tasmania Australia.

Numerous shooters were witnessed that day assisting Bryant. The shooting led to the total disarming of Australia.

The International Action Network on Small Arms (IANSA) is an international non-governmental organization recognized by the United Nations. IANSA is based in London and has over 800 member organizations in 120 countries, working to stop the proliferation and use of small arms and light weapons.

IANSA’s work has been supported by funders including the Governments of UK, Belgium, Sweden and Norway, as well as the Ford Foundation, Rockefeller Foundation, Compton Foundation, Ploughshares Fund, John D. and Catherine T. MacArthur Foundation, the Open Society Institute created by George Soros, Samuel Rubin Foundation and Christian Aid.

Why does Peters, acting for Globalists, want the US disarmed? What do they fear about an armed US populace?

Could it be the purpose of the Second Amendment?

When you are destroying a nation from within, using its own government, as the enemy of its own people, you can’t have an armed citizenry. They must be disarmed first…

Look closely and you will see her working in the shadows behind the US gun ban hysteria.

Email:
director@iansa.org
rpeters@sorosny.org [...]"

http://rense.com/general95/rebec.html

Partners non-profit and goverments organization for Small Arms Survey:

Africa

African Policing Civilian Oversight Forum (APCOF), South Africa
Bureau for Community Security and Small Arms Control (BCSSAC), South Sudan
Centre for Justice and Crime Prevention, South Africa
Conflict Early Warning and Response Mechanism (CEWARN) of the Intergovernmental Authority on Development (IGAD)
Danish Demining Group (DDG)
Diwan (Libya)
European Union Delegation to Libya
Humanitarian Peace Support School, Kenya
Interpeace, Liberia
Kenya National Focal Point on Small Arms and Light Weapons (KNFP)
Kenya School of Government
Observatory of Conflict and Violence Prevention (OCVP), Somalia
Regional Centre on Small Arms in the Great Lakes Region, the Horn of Africa and the Bordering States (RECSA)
Safety and Violence Initiative (SAVI), University of Cape Town, South Africa
United Nations Development Programme (UNDP), Côte d’Ivoire, Kenya, Somalia, Somaliland, and Sudan
United Nations Mission in the Republic of South Sudan (UNMISS)
United Nations Regional Centre for Peace and Disarmament in Africa (UNREC)
United States Institute of Peace (USIP), Libya
United States International University (USIU), Kenya

Asia and the Middle East

Australian National University (ANU)
Changemakers, Bangladesh
Institut Français du Proche Orient, Jordan
Institute for Conflict Management, India
Institute of Human Rights Communication Nepal (IHRICON)
Institute for Integrated Development Studies, Nepal
Institute of Peace and Conflict Studies, India
Interdisciplinary Analysts (IDA), Nepal
League of Arab States (LAS), Cairo
Nonviolence International, South-east Asia Office, Thailand
Sustainable Peace and Development Organization (SPADO), Pakistan
United Nations Information Centre for India and Bhutan
United Nations Regional Centre for Peace and Disarmament in Asia and the Pacific (UNRCPD)

North America

Federation of American Scientists (FAS), USA
Harvard School of Public Health, United States
John F. Kennedy School of Government (Criminal Justice Program), Harvard University, United States
International Centre for the Prevention of Crime (ICPC), Canada
International Physicians for the Prevention of Nuclear War (IPPNW), USA
John Jay College of Criminal Justice, United States
Monterey Institute of International Studies, USA
United States Institute of Peace (USIP)
Université de Montréal, Canada
Vera Institute of Justice, United States
Yale University, United States

Latin America and the Caribbean

Asociación Para Políticas Públicas (Argentina)
Caribbean Community Implementation Agency for Crime and Security (CARICOM IMPACS)
Centro de Documentación de Honduras (CEDOH)
Centro de Investigación y Promoción de los Derechos Humanos (CIPRODEH), Honduras
Centro de Recursos para el Análisis de Conflictos (CERAC), Colombia
Instituto de Enseñanza para el Desarrollo Sostenible (IEPADES), Guatemala
Instituto Universitario en Democracia, Paz y Seguridad (IUDPAS), Honduras
Observatorio Venezolano de la Violencia (OVV)
Organization of American States (OAS)
Sistema de la Integración Centroamericana (SICA), Central America
United Nations Development Programme (UNDP) Honduras
United Nations Regional Centre for Peace, Disarmament and Development in Latin America and the Caribbean (UNLIREC)
Violence Prevention Alliance (VPA), Jamaica

Europe / CIS

Action on Armed Violence (AOAV), United Kingdom
Armed Conflict Location and Event Dataset (ACLED), Ireland
Austrian Study Centre for Peace and Conflict Resolution (ASPR)
Belgrade Center for Security Policy (BCSP), Serbia
Bonn International Center for Conversion (BICC), Germany
Bundesministerium der Verteidigung, Germany
Bundeswehr Verification Centre (BwVC), Germany
Centre for Conflict, Development and Peacebuilding (CCDP), Switzerland
Centre for Research on the Epidemiology of Disasters (CRED), Belgium
‘Clingendael’, the Netherlands Institute of International Relations
Conflict Armament Research (CAR), United Kingdom
Danish Demining Group (DDG), Denmark
Geneva Call, Switzerland
Geneva Centre for the Democratic Control of Armed Forces (DCAF), Switzerland
Geneva Centre for Security Policy, Switzerland
Geneva Forum, Switzerland
Geneva International Centre for Humanitarian Demining (GICHD), Switzerland
Geneva Peacebuilding Platform, Switzerland
Groupe de recherche et d’information sur la paix et la sécurité (GRIP), Belgium
International Relations and Security Network (ISN), Switzerland
ITF Enhancing Human Security (ITF), Slovenia
Joint Research Centre on Transnational Crime (Transcrime), Italy
Mines Advisory Group (MAG), United Kingdom
Nordic Africa Institute, Sweden
Norwegian Institute of International Affairs (NUPI), Norway
Peace Research Institute Oslo (PRIO), Norway
RACVIAC – Centre for Security Cooperation, Croatia
Saferworld, United Kingdom
South Eastern and Eastern Europe Clearinghouse for the Control of Small Arms and Light Weapons (SEESAC), Serbia
Stockholm International Peace Research Institute (SIPRI), Sweden
Swedish Defence Research Agency (FOI)
University of Lausanne, Switzerland
Verification Unit of the Swiss Armed Forces

International

Academic Council on the United Nations System (ACUNS)
Bureau for Crisis Prevention and Recovery, United Nations Development Programme
CARE International
Gallup
Handicap International
International Centre for the Prevention of Crime (ICPC)
International Committee of the Red Cross (ICRC)
International Criminal Police Organization (INTERPOL)
International Physicians for the Prevention of Nuclear War (IPPNW)
Multinational Small Arms and Ammunition Group (MSAG)
North Atlantic Treaty Organization (NATO)
Organization for Security and Co-operation in Europe (OSCE)
Quaker United Nations Office
United Nations Entity for Gender Equality and the Empowerment of Women (UN Women)
United Nations Human Settlements Programme (UN-HABITAT)
United Nations Institute for Disarmament Research (UNIDIR)
United Nations Office for Disarmament Affairs
United Nations Office on Drugs and Crime (UNODC)
Women's International League for Peace and Freedom (WILPF)
World Bank
World Federation of United Nations Associations (WFUNA)
World Health Organization (WHO)

Council Foreigne Relations - http://www.cfr.org/

Documents: http://fas.org/sgp/crs/misc/RL32842.pdf
Sources: http://www.cfr.org/united-states/congres.....ion/p29688


Panama Papers, ujawniły, że Soros Capital stworzyło spółkę offshore’ową na Kajmanach, w celu zainwestowania w Carlyle Group, firmę, która zajmowała się inwestowaniem w spółki wytwarzające broń a także używała tajnych spółek offshore’owych do prowadzenia biznesów.

Tutaj na stronach oficjalnych Panama Papers sami możecie wyszukać informacje o powiązaniach Sorosa: https://offshoreleaks.icij.org

W spółkę Carlyle zaangażowane były wysoko postawione osoby w Stanach Zjednoczonych, byłe głowy państw, a także do roku 2001 saudyjska rodzina Bin Ladena.

George Soros i powiązane z nim fundacje są rzecznikami przyjmowania dużej liczby uchodźców przez Unię Europejską, by pokryć koszty integracji uchodźców zaleca on emisję euroobligacji.

Panama Papers, to zbiór tajnych dokumentów z rajów podatkowych dokumentujący transakcje i aktywa w rajach podatkowych, utrzymywane przez elity polityczne i biznesowe w celu uniknięcia opodatkowania w krajach pochodzenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner
Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:11, 18 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sentinel napisał:

Czyż to nie szczyt hipokryzji? Walczy z praworządnymi posiadaczami i użytkownikami broni na całym świecie jednocześnie sam inwestuje w fabryki broni dostarczające tą broń instytucją rządowym i no właśnie komu jeszcze?


Dlaczego? Stawia, po prostu, na hurtowników. Poza tym pecuna non olet.

Sentinel napisał:

Panama Papers, to zbiór tajnych dokumentów z rajów podatkowych dokumentujący transakcje i aktywa w rajach podatkowych, utrzymywane przez elity polityczne i biznesowe w celu uniknięcia opodatkowania w krajach pochodzenia.


Te dokumenty nie są takie tajne i całą akcję wspierał rząd USA. Jest co do tego osobny wątek.

I po co kopiowałeś to samo w dwóch wątkach? W jednym się tego umieścić nie dało?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shinobi
Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 411
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:55, 15 Sie '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

soros został wczoraj zhackowany Smile
2500 dokumentów zostało upublicznionych, miłego grzebania Smile

http://soros.dcleaks.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG
Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:21, 27 Sie '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Media: Soros płacił greckim mediom za wsparcie Majdanu © AFP 2016/ Odd Andersen

AFP 2016/ Odd Andersen


Fundacja George’a Sorosa płaciła greckim mediom i „liderom opinii publicznej” za wsparcie zamachu stanu na Ukrainie i oczernianie Rosji, pisze portal pronews.gr, powołując się na dokumenty DCLeaks.com.

DCLeaks jest analogiem WikiLeaks. Niedawno opublikował ogromną liczbę dokumentów wewnętrznych Fundacji Sorosa.

Jeden z 2500 dokumentów opisuje, którym greckim mediom płacił George Soros w celu wspierania ukraińskiego zamachu stanu w 2014 roku, pisze wydanie.

Dokument zatytułowany „Inicjatywa Otwartego Społeczeństwa dla Europy (OSIFE). Mapowanie debaty na temat Ukrainy w Grecji” przewiduje w szczególności wynagrodzenie w wysokości 6,5 tysiąca dolarów dla „doradcy” za pracę dla Sorosa w ciągu 15 dni.

„Prawdziwy smród dobiega z ujawnień o płaceniu sześciu greckim gazetom, dziesięciu kanałom telewizyjnym i stacjom radiowym, sześciu portalom informacyjnym, które występowały w charakterze agentów wielkiego inwestora i sponsora wszystkich „brudnych sytuacji” George’a Sorosa” — pisze gazeta.

Według dokumentów pieniądze miało otrzymać również „około 50 liderów opinii publicznej oraz trendów w sieciach społecznościowych”.

„Kim byli odbiorcy łapówek — nie zostało wymienione, ale nie jest to tak trudne do wykrycia. Wykluczając pronews.gr, wszystkie pozostałe portale informacyjne będące w piątce najpopularniejszych fanatycznie popierały ukraińską "rewolucję”. I oczywiście wszystkie główne kanały prywatne. Dla nich wszystkich legalnie wybrany prezydent kraju Wiktor Janukowycz był „dyktatorem, który musiał zostać obalony” — pisze gazeta.

Według niej mowa o „dobrze finansowanej i zorganizowanej oszczerczej kampanii” i wszystkie dowody wskazują na „głębokie zaangażowanie” Sorosa w protesty na Majdanie w Kijowie w 2014 roku i zamach stanu na Ukrainie.

Jeden z dokumentów „przecieku” donosi, że ofertę pracy dla Sorosa w tworzeniu pozytywnego wizerunku Ukrainy po zamachu stanu otrzymał również dziennikarz organu sprawującej w Grecji władzę radykalnie lewicowej partii SYRIZA — gazety „Awgi” — Matthaios Tsimitakis, który później został doradcą premiera Alexisa Tsiprasa ds. sieci społecznościowych. „Pracę” zaproponował mu wykładowca Uniwersytetu we Fryburgu Yiannis Karras, który współpracuje z Fundacją Sorosa „Open Society”. Jednak on radzi nie mówić nikomu o pracy dla Sorosa. „To zamyka drzwi. Istnieje wielka nieufność wobec fundacji w Grecji, głównie z powodu jej działań w stosunku do byłej Jugosławii” — wyjaśnia profesor.

Tsimitakis w rozmowie z dziennikarzami gazety „Proto Tema” potwierdził, że brał udział „w badaniu funduszu”, ale wtedy nie pracował w rezydencji premiera Grecji oraz nie zajmował partyjnych stanowisk.
http://pl.sputniknews.com/polityka/20160824/3757752/soros-grecja-majdan.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner
Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:02, 27 Sie '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jakim mendom on nie płacił? Czy tak nie będzie szybciej?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG
Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:56, 27 Sie '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FortyNiner napisał:
A jakim mendom on nie płacił? Czy tak nie będzie szybciej?


Pthirus pubis

http://www.moikrewni.pl/mapa/kompletny/menda.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren
Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4106
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:51, 27 Sie '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FortyNiner napisał:
A jakim mendom on nie płacił? Czy tak nie będzie szybciej?


Nawet Soros to nie jest studnia bez dna i nawet on musi racjonować wydatki. Myślę że wielu mediom on nie płacił, bo jest ich tyle żeby się nie wypłacił.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner
Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:47, 28 Sie '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wszystkie gazety to mendy. Gdy mam na myśli me(n)dia, to jest to odróżnialne. Ale można powiedzieć, że nie finansuje on żadnej prawicy. Ale wszelkie me(n)dia typu "GazWybu" mogą liczyć na jego wsparcie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas
Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:49, 18 Wrz '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:


Całe „rynki” to pasożyt żerujący na długu publicznym, czyli w praktyce – na majątkach podatników, bowiem obligacje to nic innego jak oddawanie przez rządy w zastaw przyszłych podatków obywateli. (...) System polegający na monopolizacji rządowych zobowiązań przez banksterów datuje się co najmniej od końca XVIII wieku i legł u podstaw współczesnego światowego ładu finansowego.No tak – to, czego się do tej pory jedynie domyślaliśmy, ujrzało właśnie światło dzienne. Na skutek wycieku dokumentów z instytucji powiązanych z Georgem Sorosem opublikowanych przez Wiki Leaks okazało się, iż ten międzynarodowy spekulant ma wśród swych licznych aktywów również całą stajnię polityków z najróżniejszych krajów. W samym Parlamencie Europejskim jest to 226 deputowanych. Przypomnijmy, że PE liczy sobie 750 europosłów (plus przewodniczący), zatem wychodzi, że na usługach grandziarza jest 1/3 stanu osobowego tej instytucji! Niezły rozmach, który rzuca snop światła na determinację postępowych przedstawicieli plemienia „brukselczyków” w przepychaniu różnych szaleństw pokroju przyjmowania jak leci najeżdżających nasz kontynent hord muzułmańskich migrantów. Powyższe zbiega się z ustaleniami niemieckich dziennikarzy, w jakim trybie kanclerz Merkel podjęła w ubiegłym roku decyzję o otwarciu granic. Otóż okazało się, że Makrela decyzję podjęła „na gębę”, bez żadnych formalnych dokumentów i z pominięciem jakichkolwiek procedur w nocy z środy na czwartek w grudniu po południu. Bardzo to roztropne, zważywszy, iż arbitralne otwarcie granic było pogwałceniem wszelkich międzynarodowych zobowiązań w tej materii – a tak, na papierze nie ma śladu. Ale równie zastanawiające było milczące „klepnięcie” faktów dokonanych przez Brukselę, która od tamtej pory głowiła się już tylko nad kolejnymi „mechanizmami relokacji” usiłując narzucić je prawem kaduka krajom członkowskim i ostro sztorcując opornych. Wszystko odbyło się z pogwałceniem jakichkolwiek traktatowych ustaleń i było nieudolną próbą legalizacji ex post bezprawia.
Teraz już wiemy skąd ta gorliwość – wszak sam Soros oznajmił w eseju dla „The New York Review of Books”, że Europa powinna przyjmować rocznie 300-500 tys. „uchodźców”, zaś koszty ich utrzymania zostałyby pokryte z emisji euroobligacji. A tak się składa, że na jego „liście płac” są tacy politycy jak Martin Schulz i Guy Verhofstadt, więc nie dziwi zarówno ich gorliwość we wdrażaniu zaleceń, jak i zapiekłość w zwalczaniu obecnego polskiego rządu – wujek George płaci hojnie, ale też i wymaga. Sam Soros ze swej strony należy do głównych sponsorów migracyjnego potopu i również nie zasypia gruszek w popiele jeśli chodzi o „kwestię polską”. Prócz finansowania różnych „organizacji pozarządowych”, czyli mówiąc wprost – agentur wpływu, dopomógł zawsze wiernej „Gazecie Wyborczej”, no i oczywiście nie zaniedbał futrowania politycznych pasów transmisyjnych w Europarlamencie. Na liście jurgieltników znajdziemy takie nazwiska, jak Lidia Geringer de Oedenberg (SLD), Andrzej Grzyb (PSL), Danuta Jazłowiecka (PO), Agnieszka Kozłowska-Rajewicz (PO), Bogusław Liberadzki (SLD) oraz Róża Thun (PO). Może to i niewiele, ale liczy się jakość – wymienieni politycy przekazują wolę sponsora i już cały klub wie jak ma świergolić. Maksymalny efekt przy minimalnych kosztach własnych.

Wrócę jeszcze do sprawy owych euroobligacji, których emisję ma wymusić napływ imigrantów. Otóż tego rodzaju papiery są życiodajnym tlenem dla świata finansjery, co ostatnio otwartym tekstem potwierdził sam główny zainteresowany. W jednym z niedawnych tekstów w „Polsce Niepodległej” Tomasz Cukiernik przytoczył wypowiedź Sorosa podczas jego wizyty w Parlamencie Europejskim. Oznajmił wówczas, że państwa muszą się zadłużać, gdyż jest to podstawą do funkcjonowania tzw. „rynków finansowych”. Wychodzi więc na to, że te całe „rynki” to pasożyt żerujący na długu publicznym, czyli w praktyce – na majątkach podatników, bowiem obligacje to nic innego jak oddawanie przez rządy w zastaw przyszłych podatków obywateli. Niby nic nowego – akurat jestem w trakcie lektury drugiego tomu cyklu Songa Hongbinga „Wojna o pieniądz 2. Świat władzy pieniądza”, gdzie mechanizm ten został bardzo klarownie wyjaśniony. Mianowicie, system polegający na monopolizacji rządowych zobowiązań przez banksterów datuje się co najmniej od końca XVIII wieku i legł u podstaw współczesnego światowego ładu finansowego. Podobnie zresztą jak ratowanie bankrutów „zbyt wielkich by upaść” - słowem, to co wywołało tyle oburzenia podczas ostatniego kryzysu jest procederem znanym już od dawna, choć dziś ma się rozumieć występującym w mega-skali. Soros nowy tort obligacyjny wymuszony najazdem przybyszów wycenia na 34 mld euro rocznie, nie dziwi więc jego upór w forsowaniu swego projektu. Okazuje się, że multi-kulti jest po prostu świetnym biznesem, przy którego skali zatrudnienie iluś tam politycznych prostytutek to doprawdy pikuś. Zatem, gdy będziemy słuchać różnych „humanitarnych” pięknoduchów, to miejmy świadomość, że za tym całym chórem kryje się banda zimnych, wyrachowanych cwaniaków, którzy mają konkretny pieniądz do zrobienia.
Tekst ukazał się na łamach tygodnika Warszawska Gazeta!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


George Soros
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile