W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Husaria  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 8158
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AndSmo




Dołączył: 20 Gru 2007
Posty: 238
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:24, 14 Kwi '08   Temat postu: Husaria Odpowiedz z cytatem

Miło zobaczyć taki filmik i powspominać lata chwały naszej ojczyzny...

http://www.youtube.com/watch?v=AhPIYa-qVxw&eurl

Cytat:
jabba?


Nie, mój nick to : AndSmo
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:29, 14 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jabba?

śmieszny ten filmik Smile

jeśli już polska czymś się może poszczycić w świecie to husarzy są chyba daleko, daleko. najemnicy jakich wielu w tamtych czasach. pewnie mordowali i gwałcili nie gorzej niż amerykanie w iraku.

"JESTEŚMY NAJLEPSI", "Wygrywaliśmy bitwy", "Liczyli się z nami", "Jesteśmy wielkim narodem"... Laughing
ten filmik to kpiny z pogrzebu Smile jeśli ktoś postrzega w ten sposób swój patriotyzm to serdecznie mu współczuję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Leski




Dołączył: 23 Gru 2007
Posty: 307
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:12, 14 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teksty w tym filmiku powalają ale nie zgodzę się że husaria nie jest powodem do dumy. Uznaje się tę formację za najlepszą jazdę w historii. Nie dość że była niezwykle efektowna była też morderczo skuteczna. Już pozwolę sobie nie pisać jakie to klęski potrafiła zadać garstka kawalerzystów. Krążyły o niej legendy, jej obecność na polu bitwy inspirowała sojuszników i przerażała wrogów, być husarzem to był najwyższy honor. Najemnicy duńscy (jak się nie mylę) najmowani przez króla szwedzkiego w umowie zaznaczali iż nie walczą z Polakami w otwartym polu. Nie była też wojskiem najemnym. Chorągwie husarskie zwoływano w potrzebie i stanowiły trzon armii. Jeźdźcy wyposażali się niemal w pełni na własny koszt, wyjątkiem były kopie, dostarczane na koszt króla. Była to formacja w pełni ochotnicza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pady




Dołączył: 30 Lis 2007
Posty: 8
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:29, 15 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Husaria była niepokonana do momentu wprowadzenia broni palnej na szeroką skale. W bitwie pod Gniewem Szwedzi zastosowali muszkiety które okazały się skuteczne w walce z husarią, ale fakt że ta formacja miała swoje 5 minut. Czy palili i gwałcili nie wiem pewnie nie różnili się od kolegów po fachu z tamtych lat z innych krajów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Leski




Dołączył: 23 Gru 2007
Posty: 307
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:30, 15 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gwałty i grabieże? Husarze to ludzie zamożni więc raczej nie zależało im tak na łupach jak innym jednostkom. Sarmaci lubili miodu popić i z dziewojami pohulać jednak porównaniu z lisowczykami równie "skutecznymi" w swoich zadaniach ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Lisowczycy ) wypadają blado.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:59, 15 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słowa "jesteśmy najlepsi" nie za bardzo pasują do dzisiejszych realiów. Powinny być napisane w czasie przeszłym Smile
Największą parodią tego filmiku jest fakt, że w tle leci anglojęzyczna piosenka. Smile
Gdybyśmy byli najlepsi, leciała by polska piosenka, a Amerykanie i Ruscy zakuwali by w tej chwili w szkołach polski Wink Tak się niestety nie dzieje.
Byliśmy dobrzy....dawno dawno temu. Ale to się skończyło i już nie powróci. Dzisiaj są lepsi od nas.

Co do husari. To nie tyle odgrywała tam rolę odwaga, czy sprawność wojowników, co nietypowy strój, który skutecznie odwracał uwagę wroga, i paraliżował nietypowym hurgotem i wyglądem.
To faktycznie robiło robotę, w tamtych czasach, dziś lepszy jest atom ...
Mówią, że amerykanie nie będą się cackać z Iranem, bo ponieśli już zbyt duże straty, tylko przywalą atomem...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:49, 15 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No czuje się pokonany.

Cytat:

Co do husari. To nie tyle odgrywała tam rolę odwaga, czy sprawność wojowników, co nietypowy strój, który skutecznie odwracał uwagę wroga, i paraliżował nietypowym hurgotem i wyglądem.

A siłę żołnierzy waffen SS stanowiły doskonałe mundury maskujące przez co przeciwnik nie widział takiego SS-mana na polu bitwy. Siłę Kozaków stanowiła przerażająca fryzura.

Kod:
Husaria była niepokonana do momentu wprowadzenia broni palnej na szeroką skale.

A ja będę się upierał, że kres dominacji szeroko pojętej kawalerii nadszedł dopiero po wprowadzeniu na szeroka skalę czołgów i mechanizacji armii.
Zauważcie że nawet w I wojnie na froncie wschodnim kawaleria miała dużo do powiedzenia.

Cytat:
W bitwie pod Gniewem Szwedzi zastosowali muszkiety które okazały się skuteczne w walce z husarią,

Tiia tylko że muszkietów używano od XIV do XIXw. Pod Wiedniem Turcy też użyli masowo muszkietów a Husaria im łomot spuściła. A było to jakieś 60 lat później.

Cytat:

Byliśmy dobrzy....dawno dawno temu. Ale to się skończyło i już nie powróci. Dzisiaj są lepsi od nas
Powtarzaj to sobie i swoim bliskim. I tylko im.
Jak się niektórzy wstydzą że są Polakami to może było by lepiej aby przestali używać w mowie i piśmie języka polskiego

Cytat:

"JESTEŚMY NAJLEPSI", "Wygrywaliśmy bitwy", "Liczyli się z nami", "Jesteśmy wielkim narodem"... Laughing
ten filmik to kpiny z pogrzebu Smile jeśli ktoś postrzega w ten sposób swój patriotyzm to serdecznie mu współczuję.

Nasze 5 minut trwało co najmniej 300 lat.
To jakieś 30% czasu jaki istnieje Europa w takim kształcie jaki znamy.
Ja osobiście wolę pamiętać o naszych sukcesach niż o klęskach.
I uważam że lepiej jest uczyć się o sukcesach i sposobach w jaki do nich doszło niż płakać ciągle nad porażkami i klęskami, w stylu powstania.

Cytat:
Czy kupicie ruskie czołgi i zamontujecie na nich pióra żeby odstraszały wroga?

Z tymi ruskimi czołgami to nie głupi pomysł lepiej by wyszło niż zakup zabytkowych leopardów. A skrzydła to można namalować
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:08, 15 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jabba napisał:
Nasze 5 minut trwało co najmniej 300 lat.
To jakieś 30% czasu jaki istnieje Europa w takim kształcie jaki znamy.
Ja osobiście wolę pamiętać o naszych sukcesach niż o klęskach.
I uważam że lepiej jest uczyć się o sukcesach i sposobach w jaki do nich doszło niż płakać ciągle nad porażkami i klęskami, w stylu powstania.

No i co teraz.
Planujecie założyć oddział Husarii po dojściu do władzy, żeby odzyskać dawną sławę Polski? Czy kupicie ruskie czołgi i zamontujecie na nich pióra żeby odstraszały wroga?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:49, 15 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

śmieszy mnie jak czytam pseudopatriotyczne treny na temat sukcesów militarnych polski wieki temu.
mówi się teraz o tym, ze polska oddała niepodległość laickiej europie. i że zaprzedaje chrześcijańskie tradycje...
ale czymże innym był chrzest polski jeśli nie oddaniem niepodległości? też przecież oddaniem się chrześcijańskiej strefie wpływów w europie, która zapewniła polsce bezpieczeństwo na wiele wieków. drobne lokalne konflikty były, ale żaden znaczący się sąsiad nie chciał nas podbić w tamtych czasach. w każdym razie nie na wystarczająco długą metę Smile
jazda zaczęła się dopiero później, gdy nastał kapitalizm i demokracja... dostaliśmy w dupę - co tu dużo mówić. nie wiem ile wolności mieliśmy między wojnami, ale po ostatniej wojnie to dalej nie mamy, a przed pierwszą to też nie mieliśmy, o ile książki nie kłamią. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Leski




Dołączył: 23 Gru 2007
Posty: 307
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:38, 16 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W okresie bezpośrednio przed rozbiorami też nie było wesoło. Złota Wolność szlachecka - jak bajecznie to brzmi - przekształciła się w magnacką oligarchię i faktyczna władza nad krajem znalazła się w rękach kilku potężnych (w skali Europy) ludzi, najpewniej masonów. 1, 2, 3 i nie ma nas na mapie. Ciekawe jak będzie teraz? Stawiam na 1.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goracypiach




Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 111
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:43, 16 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

'
"..Z powodu takich opisów husaria zajmuje w historii naszego narodu godne i doczesne

miejsce, jesteśmy z niej dumni, olśniewają nas jej sukcesy. Można by rzec, że w dziejach

całej wojskowości, od czasów najsławniejszej formacji starożytności - piechoty rzymskiej,

trudno wskazać formację tak długo i w tylu bitwach zwycięską jak husaria. Najdłuższy

okres kiedy husaria nie przegrała żadnej bitwy wynosi 125 lat
(od 1500 do 1625r.)..."


http://www.konflikty.pl/artykul-wczesnanowozytnosc-743.html
Jest z czego być dumnym.
Cześć Wam i Chwała nasi Przodkowie
Dla mnie to jest imponujące.
Nie wiedziałem o tym do tej pory. Dzięki za rozpoczęcie tematu,sam miałem zacząć...
http://www.husaria.jest.pl/
http://www.husaria.jest.pl/kopia.html opis kopi

"..ODSIECZ WIEDEŃSKA, wyprawa wojsk polskich w 1683 roku przeciwko armii tureckiej oblegającej Wiedeń. Była konsekwencją przymierza zawartego IV 1683 przez Jana III Sobieskiego z cesarzem Leopoldem I. Sobieski na czele połączonych wojsk polskich (około 27 tys.) i austro-niemieckich (około 43 tys.), rozbił 12 IX oblegającą Wiedeń armię turecką (około 110-115 tys., pod dowództwem wielkiego wezyra Kara Mustafy). Do zwycięstwa szczególnie przyczynił się atak polskiej husarii ze wzgórza Kahlenberg
Strudzony Sobieski tak pisał w nocy po bitwie do ukochanej żony:

Jedyna serca i duszy pociecho, najliczniejsza i najukochańsza Marysieńko!

Bóg i Pan nasz na wieki błogosławiony dał zwycięstwo i sławę narodowi naszemu, o jakiej wieki przeszłe nigdy nie słyszały. Działa wszystkie, obóz wszystek, dostatki nieoszacowane dostały się w ręce nasze. Nieprzyjaciel, zasławszy trupem [okopy], pola i obóz, ucieka w [popłochu]. Wielbłądy, muły, bydło, owce dopiero dziś wojsko nasze brać poczynają, przy których Turków trzodami tu przed sobą pędzą. [...]

Wezyr tak uciekł od wszystkiego, że ledwo na jednym koniu i w jednej sukni. Jam został jego [spadkobiercą], bo po wielkiej części wszystkie mi się po nim dostały splendory. Mam wszystkie znaki jego wezyrskie, które nad nim noszą: chorągiew mahometańską, którą mu dał cesarz [sułtan] jeno na wojnę i którą dziś jeszcze posłałem do Rzymu Ojcu Świętemu. Mam i konia wezyrskiego ze wszystkim siedzeniem. Co zaś za delicje miał [wezyr] przy swoich namiotach, wypisać niepodobna. Miał łaźnie, miał ogródek i fontanny, króliki i koty, i nawet papuga była, ale że latała, nie mogliśmy jej pojmać.."
http://husaria1.webpark.pl/bit_hus.htm


Jak wcześniej napisałem ,sam miałem poruszyć temat Husarii. Ponieważ natknąłem sie kiedyś na taką oto książkę, foto poniżej.
Jestem ciekaw waszych opinii.
Zadziwiły mnie barwy na kopiach i na chorągwi. Jednak wyczytałem,że każda chorągiew (oddział)
miał własne barwy. Ale Turcy z biało czerwonym proporcem na współczesnym rysunku?
W wydawnictwie które wydało już serie książek "historycznych", cudzysłów jest celowy.

Dla mnie to fałszowanie historii małymi krokami.

Był jakiś Jak III Sobieski, jakaś Husaria i Turcy z czerwono białymi barwami. A przez przypadek to barwy Polski , która przeciw tym Turkom wtedy walczyła.
A może nie walczyła przeciw nim tylko z nimi?

Polski , która z Turkom walczyła
. Polski , która z Turkom walczyła
Polski , która z Turkom walczyła
. Polski , która z Turkom walczyła
. Polski , która z Turkom walczyła
(przeczytaj sobie 5 razy, to walczyła przeciw Turkom czy razem z nimi)
Ty wiesz. Ale ktoś ,kto nie miał kontaktu z historią polski , łyknie to wszystko za prawdę oprawioną w lakierowane okładki. Takie twarde solidne, to i zawartość solidna.... hmmm?? tzreba uważac na opakowanie, a patrzeć na zawartość, na treść. Tyczy to sie nie tylko książek, lecz wszystkiego w obecnych czasach.
Nie dać sobie wciskać ciemnoty, ubranej w ładne słowa, czy szyderstwo.

http://www.wrzuta.pl/obraz/lMW0TxwACD/hu.....ga_turecka
[img]http://c.wrzuta.pl/wi12073/5d3d64d100135ee24806265f/Husaria%20%20pod%20Wiedniem%2C%20%20%20fałszywa%20flaga%20Turecka?type=i&key=lMW0TxwACD&ft=f[/img]

Re: Leski
A co do strony z wikipedii, to proszę nie przytaczaj strony wikipedii jako argumentu w dyskusji.
Nie jeden raz przekonałem sie że jest niewiarygodna i już. Na tym Forum znajdziesz krytyczne słowa potwierdzające to co napisałem.
Potraktuj ją, tak jak ja - inspiracja do dalszych poszukiwań. Znajdziesz cos godnego uwagi, to wtedy podaj.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goracypiach




Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 111
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:32, 18 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szukałem o Husarzach i znalazłem film "1612" , na razie tylko cześc artykułu i komentarze. Jak Rosjanie przedstawija nas w mediach. Bardzo interesujące, niektóre nawet zabawne. Ja powtarzam sobie zawsze siła poprzez radość i nie mam na mysli głupiej rozpasanej zabawy. Zwykła radość, wesołość.

Treść artykułu
Cytat:

Na ekrany kin w Rosji 1 listopada wchodzi film "1612" z Michałem Żebrowskim w jednej z ról, opowiadający o Wielkiej Smucie, czyli czasach zamętu, w jakim na przełomie XVI i XVII stulecia pogrążyła się Rosja.

Głównym wątkiem tej superprodukcji jest wypędzenie z Moskwy polskiej załogi Kremla przez pospolite ruszenie kupca Kuźmy Minina i księcia Dymitra Pożarskiego.

Reżyserem filmu jest Władimir Chotinienko, były asystent Nikity Michałkowa, twórca m.in. "72 metrów" i "Muzułmanina". Sam Michałkow, szczycący się osobistą przyjaźnią z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, jest współproducentem tego obrazu, którego budżet wyniósł ponad 10 mln dolarów. Część pieniędzy - 4 mln USD - wyłożył związany z Kremlem oligarcha Wiktor Wekselberg.

W jednej z głównych ról - fikcyjnej postaci polskiego hetmana, który porwał jedyną córkę nieżyjącego rosyjskiego cara Borysa Godunowa i który dzięki małżeństwu z nią chce zdobyć kremlowski tron - Chotinienko obsadził Michała Żebrowskiego.

Producenci liczą, że obraz pobije rekord kasowy superprodukcji Fiodora Bondarczuka "9. kompania", poświęconej jednemu z epizodów interwencji militarnej ZSRR w Afganistanie. Film ten zebrał w Rosji ponad 27 mln dolarów. Doczekał się też entuzjastycznej oceny ze strony Putina.

Jest publiczną tajemnicą, że "1612" powstał na zlecenie Władisława Surkowa, zastępcy szefa administracji (kancelarii) prezydenckiej. W jego zamyśle miał dać obywatelom Rosji ideologiczną wykładnię nowego święta państwowego - Dnia Jedności Narodowej, obchodzonego 4 listopada, w rocznicę wypędzenia Polaków z Kremla.

Święto to ustanowiono w grudniu 2004 roku z inicjatywy Putina. Zastąpiło obchody rocznicy bolszewickiego przewrotu z 1917 roku, które przypadały 7 listopada, a które komuniści wykorzystywali do organizowania wystąpień przeciwko prezydentowi i rządowi.

Dzień Jedności Narodowej zbiega się z czczonym przez rosyjską Cerkiew prawosławną Dniem Ikony Matki Boskiej Kazańskiej. To cudownemu wpływowi tego obrazu, przyniesionego w 1612 roku z Niżniego Nowogrodu do Moskwy przez pospolite ruszenie Minina i Pożarskiego, przypisuje się zwycięstwo nad "polskimi interwentami".

Powstanie przeciwko Polakom w 1612 roku wspominane jest w rosyjskich podręcznikach historii na równi z pokonaniem wojsk napoleońskich w 1812 roku, i zwycięstwem nad hitlerowskimi Niemcami w Wielkiej Wojnie Narodowej, jak w Rosji określa się ostatnie cztery lata II wojny światowej - 1941-45.

Wojska hetmana Stanisława Żołkiewskiego pojawiły się na Kremlu w trakcie wojny z Rosją (1609-12). Do podjęcia zbrojnej interwencji przeciwko Moskwie skłoniło króla Zygmunta III Wazę m.in. przymierze szwedzko-rosyjskie, wymierzone w Rzeczpospolitą.

W "1612" historia stała się jednak tylko tłem dla opowieści o miłości w konwencji baśni. Jedną z niewielu scen, opierających się na prawdziwych przekazach historycznych, jest zabicie po śmierci Godunowa jego żony i syna. Prawie wszystko pozostałe - to wytwór wyobraźni scenarzysty Arifa Alijewa i Chotinienki.

W filmie przypadkowym świadkiem wymordowania carskiej rodziny był dawny burłak i sługa Godunowa - Andriejka (w jego roli wystąpił Piotr Kisłow). Stawia on sobie za cel odnalezienie ocalałej z tej rzezi carewny Kseni (Wioletta Dawydowska). Tej samej, którą do Rzeczypospolitej uprowadził polski hetman grany przez Żebrowskiego. W konsekwencji Andriejka omal sam nie został carem Rosji.

"Wielu sądziło, że w filmie zobaczymy oficjalną wersję historii, tłumaczącą potrzebę jedności państwa i narodu; refleksje na temat wiecznego zagrożenia z Zachodu. Nic podobnego. Zaprezentowano nam politycznie poprawną bajkę dla dzieci i młodzieży, nie mającą nic wspólnego z historycznym filmem" - ocenia krytyk filmowa "Wriemia Nowostiej" Alona Sołncewa.

Według niej, "1612" - to mieszanka słowiańskiego fantasy z przygodowymi dramatami kostiumowymi.

"O Wielkiej Smucie dowiadujemy się niewiele. Chyba tylko to, że w tamtych latach po Rusi chodziły jednorożce, polscy husarze mieli na plecach skrzydła, puszkarzami byli cudzoziemcy, a rosyjskim carem mógł zostać każdy awanturnik z fałszywym życiorysem, byle tylko był wystarczająco bezczelny" - zauważa Sołncewa.

Sam Chotinienko określa "1612" jako "film przygodowy z miłosnym trójkątem". "Nasz obraz daje powód, by zainteresować się okresem Wielkiej Smuty. Jeśli ktoś się zainteresuje, to sięgnie do książek na temat tych czasów" - mówi.

"Nie zamierzaliśmy dawać głębokiej analizy. Jednak we wstępie zarysowaliśmy główne etapy Wielkiej Smuty - zabójstwo Godunowów, przysięga wobec Władysława i pierwszy Dymitr Samozwaniec" - zaznacza reżyser.

Chotinienko podkreśla, że dla niego bardzo ważne było, aby w roli Polaka-antagonisty wystąpił właśnie Żebrowski, którego po raz pierwszy zobaczył w "Ogniem i mieczem" Jerzego Hoffmana. "To bardzo dobry aktor. Stworzona przez niego postać jest interesująca, dramatyczna i niejednoznaczna. Nie sądzę, by przez nią ktoś mógł poczuć nienawiść do narodu polskiego" - mówi rosyjski reżyser.

Chotinienko nie widzi niczego złego w tym, że część pieniędzy na film wyasygnowała Federalna Agencja ds. kultury i kinematografii (Roskultura). "U nas państwo w mniejszym lub większym stopniu finansuje większość filmów. Jednak nie są to już stalinowskie zamówienia. Wszak dzisiaj nikogo nie można do niczego zmusić" - zaznacza.



--jakieś takie znajome to nazwisko tego oligarchy - Wiktor Wekselberg.

komentarze wybrane:


Cytat:
Fantastycznie!
Pomyślcie tylko sobie, mocarstwo jakim jest rosja
świętuje to że udało się im przegnać polaków. Czyż
to nie powód do dumy? Daliśmy im do wiwatu tak
mocno że pamiętają o tym do dzisiaj, ba filmy
nawet kręcą. Rewelacja
#
Fantastycznie!
genialny komentarz!!
jednak przy odrobinie rozsądku to my Polska
powinniśmy być tym imperium....

#
eksmitować Zygmuta IIIgo z kolumny !
To przez niego ,żądnego władzy fanatycznego
katolika, liżącego d.. Habsburgom Rzeczpospolita
wplątała się w niepotrzebne wojny i narobiła sobie
wrogów Rosja, Szwecja, Czechy (i Śląsk przy
okazji )których ekterminację wspomógł. To "nasz"
najgorszy król który zastał niemal imperium, a
zostawił chylące sie ku upadkowi państwo.
#
Żebrowski...
Zdrajca! Jak może grać w antypolskim filmie?!
#
Rosjanie mogą nieświadomie rozsławić
siłę polskiego oręża. Chętnie obejżę ten film.
#
Aktor Żebrowski powinien jednak mieć świadomość w
jakim celu kręcony jest taki film. Samo
wykorzystane nazwisko Michałkowa w tym wypadku
jeszcze niczego nie gwarantuje. Aktor musi mieć
świadomość historycznej i politycznej manipulacji.
Tym samym Zebrowski staje się odpowiedzialny za
współtworzenie nowego rosyjskiego mitu ! Na
dodatek potwierdzi smutną tezę o aktorach -
pajacach i komediantach. Na koniec można
"pocieszyć się" tym , że zawód aktora jest w ten
sposób podobny do najstarszego zawodu świata



Cytat:
No jasne
byleby było zgodne z prawdą historyczną. Z drugiej
jednak strony sądzę, że pan Putin specjalnie
wspomógł jeszcze ten film - dzięki czemu osiągnął
miano superprodukcji - aby dogryźć nam za naszą
produkcję Katyń. Już z samych względów
historycznych kraj ten nie chce być gorszy od nas.
#
Gdyby
poducz sie historii - Napoleon tez zdobyl Moskwe,
a wczesniej dwukrotnie udalo sie to Tatarom. Mysmy
natomiast faktycznie Moskwy nie zdobyli - po
bitwie pod Kluszynem Zolkieski zostal praktycznie
zaproszony do Moskwy bo trwaly negocjacje
zrobienia z syna Wladyslawa IV cara Rosji i
polaczenia obu krajow Unia. Wladyslaw zostal nawet
formalnie carem - kres temu projektowi polozy upor
Zygmunta III, ktory po pierwsze chcial korony dla
siebie (a rosyjscy bojarowie popierali
tolerancyjnego Wladyslawa a nie bardzo chcieli
widziec u siebie na tronie Krola-Jezuite), a po
drugie kategorycznie nie zgodzil sie na przejscie
syna na prawoslawie. Zolkiewski jako namiestnik
byl przez Rosjan bardzo szanowany. Problemy
zaczely sie kiedy opuscil Kreml a namiestnikostwo
przejal hetman polny litewski Wincenty Gosiewski.
Wybuchlo powstanie i polskie wojska musialy
opuscic Kreml.A Wladyslaw juz jako krol
Rzeczypospolitej zrzekl sie formalnie tytulu -
wiele lat pozniej, zaprzysiegajac w katedrze
warszawskiej w obecnosci posla rosyjskiego, ze
zrzeka sie pretensji do tronu i tytulu (w tamtych
czasach bowiem roszczenia dynastyczne stanowily
casus belli). Byl to warunek pokoju, ktory zreszta
przetrwal az do powstania Chmielnickiego i smierci
Wladyslawa. Wojska rosyjskie szly nawet w
pierwszej fazie powstania na pomoc Polsce -
zostaly wycofane zanim przekroczyly granice na
wiesc o klesce wojsk koronnych pod Korsuniem i
smierci krola Wladyslawa IV. Potem oczywiscie
Rosja wykorzystala zamieszanie i tragiczna wojne
domowa na Ukrainie (ktora spowodowala polityczna
slepota naszych magnatow kresowych) i zagarnela
polowe Ukrainy - co na zawsze juz zmienilo
stosunek sil w tej czesci Europy i dalo Rosji
impet do dalszego podboju wschodu i poludnia. A
potem bylo juz po ptakach. Kto z szanownych
forumowiczow wie ze przed powstaniem
Chmielnickiego czyli raptem 350 lat temu
Rzeczypospolita byla wieksza obszarowo od Rosji
(owczesnej oczywiscie)

http://film.interia.pl/wiadomosci/film/news/wielka-smuta-zebrowskiego,1002969,38


komentarze z innej stronki

Cytat:

No obejrzałem wreszcie to "dzieło". Jeśli jego twórcom chodziło o stworzenie czy też wsparcie "nowej świecko-prawosławnej tradycji" to jest to jako efekt tego rodzaju produkcji zrozumiałe. Dla mnie to NUDA. To całe "fantazy" po rusku jako próba "baśniowego" wywodu powstania dynastii Romanowów to po prostu wciskanie jarmarcznego kitu. O szczegółach nie będę się rozwodził napisali o tym koledzy.....
#
Dla ludzi radzieckich bardzo czytelne są pewne niuanse propagandy.
To, co dla kogoś obcego może wydawać się dość powściągliwe lub możliwe do tolerowania, dla człowieka radzieckiego jest kolejnym argumentem za tezami propagandy, która szkaluje Polskę już od lat. Współpraca z obcymi w celu zniszczenia państwowości rosyjskiej, okrucieństwo, ekspansja obcej wiary, która jest fałszywa i traktowania jedynie instrumentalnie, podstępność, słabość charakterów itd. itp. Wystarczy poczytać propagandę sowiecką z okresu międzywojennego, by zorientować się, jakie „prawdy” propagandowe indoktrynowała. Polecam zapoznać się z relacjami kronikarzy, co było w Rosji i jaką kulturę oni reprezentowali i ich mnisi. Takie porównanie odpowie na pytanie o prawdę historyczną.
Do wielkiej smuty nie doszło przecież bez powodu i nagle. Obcy kronikarze też zapewne ciekawie pisali. Pyza tym pojęcie obywatela w tamtych czasach nie istniało. Dlatego wielu filmach propagandy radzieckiej bohaterowie filmowi niezależnie od epoki mają świadomość komunisty. Nie należy myśleć, że prawa obywatelskie polityczne itd. wówczas były w świadomości każdego człowieka.
Dlatego obawiam się, że te wszystkie elementy sowieckiej propagandy zostały przemycone do filmu. Dla człowieka radzieckiego są one wystarczająco czytelne. Tak jak czytelne dla nas były w okresie Solidarności pewne aluzje np. w skeczach kabaretowych.
Pomijając to zastanawiam się, czy słowo kur…a było wówczas tak powszechne jak dzisiaj?
Wydaje mi się, że nie! Nie przypominam sobie, abym spotkał się z tym przekleństwem, a można znaleźć sporo innych wyrazów tego typu. To słowo jest obecnie kojarzone z Polakami nie tylko przez Rosjan, ale i przez Niemców, których my kojarzymy ze słowem Scheisse. Kojarzone jest z nami przez coraz więcej narodów. Staje się znakiem rozpoznawczym.
Słowo kur..a coraz częściej powoduje, ze np. na wyspach brytyjskich łatwo rozpoznać Polaka.
Przykre to, ale prawdziwe. Boję się, że film utrwali te stereotypy i propagande i wykaże, że tak było zawsze.
Obym się mylił.
#
Hehhe powiem Ci że z tym "szajse" trafiłeś w sedno ... Smile Gdy dochodzi do eksplozji składu prochu okazuje się, że jego załoga jest właśnie niemieckojęzyczna ... no i scenariusz przewidział im jedną kwestię ... gromkie "Scheisse!!!" Smile
#
Aha wracając do naszego słowa-wizytówki to fakt jest powszechnie kojarzone z nami, ale wydaje mi się że spokojnie w 1612 roku istniało i było używane. Z tego co kojarzę, to pojawiło się już w XIV wieku w dokumentach, tyle że zgodnie z łacińskim pierwowzorem (curvus - krzywy) oznaczało krzywiznę, w zwyczajowym języku po prostu w prowadzeniu się. Stąd u nas później słówko określające kobietę. Pytaniem pozostaje, czy w 1612 było to słowo tak potoczne jak obecnie, często stosowane jako zamiennink dosłownie każdego słowa ... Wink Chyba nie bardzo ...
Słynna "curva", ma oczywiście odpowiedniki zarówno w niemieckim (kurve), angielskim (curve), włoskim (curva), rosyjskim i zapewne w wielu, wielu innych językach. Szczególnie w europejskich. Nigdzie chyba też nie dorobiło się to słowo tylu znaczeń co u nas Wink
#
Piechota szwedzka a nie polska. Muszkieterzy , moriony , peleryny , nawet sama taktyka ustawienia i rotacji muszkieterów wszystko na wzór szwedzki. A husaria średnio nadawała sie do oblężenia. Miecz w reku jednego z husarzy.
Swoja droga skrzydła palącego sie husarza fajnie wyglądają.
#Właśnie o tym pisałem. Nie jesteś człowiekiem radzieckim, więc obiektywnie i bez uprzedzeń mogłeś podziwiać rozmach, kostiumy itd. Nie było dla Ciebie jakiś rażących elementów.
Ale …
Człowiek radziecki wychowany na propagandzie, chwyta pewne niuanse, którymi był karmiony przez propagandę i odczytuje pewne, zwykłe na pozór, zachowania zupełnie inaczej. Dla niego to potwierdzenie wszystkich propagandowych cech polskich i ugruntowanie się w przekonaniu, że tak było i jest od zawsze.
Wierz mi nawet do „Czterech Pancernych” mają pretensje, że wojnę wygrała tylko jedna załoga i a nie oni Ruscy. To jeden z wielu przykładów, jakie znalazłem na ruskim forum i to łagodny. Gdyby to była załoga ruska a nie paljaki, to wierz mi wszystko by było O.K. i do zaakceptowania.
Reasumując:
To, co ty odbierasz jako zachowanie obiektywne i możliwe do zaakceptowania, dla innych może być oceniane jako skandaliczne i godne potępienia. Niezależnie od tego, że ci co potępiają, sami tak postępują. To jak z moralnością Kalego.
Zwłaszcza, że ludzie poddani propagandzie przez wiele lat, zupełnie na co innego zwracają uwagę i inaczej interpretują dane zachowania i zdarzenia.

http://www.odkrywca.pl/wielka-smuta-1612-husaria-w-oczach-rosjan,534732.html


A mi w ucho wpadło słowo Scheisse wtydy gdy Moskwe ostrzeliwano z armat. Dla mnie to wyglada ,że niemcy strzelali z armat i oblegali razem z polakami Moskwe. tak to wyglada w tym filmie. Nie wiem jak brzmi po szwedzku gówno kurwa czy inne przekleństwo i czy w ogóle Szwedzi używają Scheisse?
Ciekawe te dyskusje na odkrywcach Smile





wspomniany miecz


[img] http://www.odkrywca.pl/forum_pics/picsfo.....090000.jpg [/img]
[img] http://www.odkrywca.pl/forum_pics/picsfo.....895600.jpg [/img]
[img] http://www.odkrywca.pl/forum_pics/picsfo.....848640.jpg [/img]
[img] http://www.odkrywca.pl/forum_pics/picsfo.....404280.jpg [/img]
[img]http://www.odkrywca.pl/forum_pics/picsforum21/1612.chroniki.smutnogo.vremeni.2007.xvid.dvdripdpk.avi_004563080.jpg [/img]
[img] http://www.odkrywca.pl/forum_pics/picsfo.....443960.jpg [/img]
[img] http://www.odkrywca.pl/forum_pics/picsfo.....461440.jpg [/img]


[img]http://www.odkrywca.pl/forum_pics/picsforum21/1612.chroniki.smutnogo.vremeni.2007.xvid.dvdripdpk.avi_005644520.jpg [/img]
[img] http://www.odkrywca.pl/forum_pics/picsfo.....820400.jpg [/img]
[img] http://www.odkrywca.pl/forum_pics/picsfo.....819960.jpg [/img]
[img] http://www.odkrywca.pl/forum_pics/picsfo.....030120.jpg [/img]
[img] http://www.odkrywca.pl/forum_pics/picsfo.....398040.jpg [/img]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goracypiach




Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 111
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:57, 19 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto zapoznać poznac troche histroii



Interesujący szkic historii w dużym przedziale czasowym, dający obraz okoliczności w jakich polacy pojawili się Moskwie.

http://www.bryk.pl/teksty/liceum/histori.....smuta.html



wybrane cytaty do Trailera filmu na yotubee oraz link
Cytat:

niestety Polacy nie znaja swojej historii i przyczyn bym upatrywał przede wszystkim w traktowaniu historii jako narzedzia przez rezim

komunistyczny do wlasnych celow, co nioslo za sobą niechęć częsci spoleczeństwa do zajmowania sie tym tematem. Obecnie przez 2 ostatnie

lata natomiast doszło do szafowania przez nieudolnych politykow najbardziej bolesnymi faktami zwłaszcza z II WW, w zenującym stylu, co

prowadzić może do poglebiania sie niecheci zwlaszcza wsrod mlodych do poglebiania naszej historii, z której mozemy być dumni.

Przytocze tutaj kuriozalna sytuację z filmu 1612. Otóż Polskie Wojsko jest tam przedstawione jako zwyciezcy - najezcy, przypomnijcie sobie chocby

film: ogniem i mieczem czy inne "polskie" filmy wojenne. Wszedzie zauwazyc mozna sytuacje odwrotna: kleska goni kleske. Ruscy

przedstawiaja nas lepiej niz "nasza" kinematografia. Jest to dla mnie niezrozumiale i prowadzic moze do wypaczenia wsrod spoleczenstwa

postrzegania naszego narodu w kontekscie historycznym.




1612 new russian epic movie [Trailer]

http://pl.youtube.com/watch?v=1VKkc1CVSAc&feature=related



Cytat:
tak szczerze mówiąc to nie było pod Moskwa husarii a pospolite ruszenie
#
Bzdura. W pierwszej dymitriadzie uczestniczyly przede wszystkim prywatne wojska wojewody sandomierskiego.
W drugiej dymitriadzie do ktorej odnosi sie ten film mielismy przede wszystkim lisowczykow (ktorzy istotnie byli zolnierzami okrutnymi), ale takze pancernych czy husarie hetmana Chodkiewicza. Inna sprawa, ze dwuskrzydlych husarzy sie wtedy raczej nie spotykalo.
#
głównymi silami było tak zwane pospolite ruszenie czyli głównie chorągwie ktore formowała szlachta no i może z 2 chorągwie hetmana ale husaria nie była podczas dymitriady trzonem naszej armii. W tym okresie główne siły husarii były na terenie Ukrainy gdzie dalej uspokajano kozaków. Husarii niemożna wiec ukazywać jako główne siły armii Rzeczpospolitej bo jest to bzdurą ! no ale ruscy chcą na siłę pokazać ze pogonili naszą Husarie z której jesteśmy tak dumni.
#
Ruscy nie chcą na siłę pokazać, że pogonili naszą husarię. Twórcom zależy raczej na zwykłej filmowej dramaturgii; na tym, że pędząca husaria na wielkim ekranie wywrze na widzach zapierające dech w piersi wrażenie.
Jak powiedział sam scenarzysta - wierzy w Polaków, jako klucz do komercyjnego sukcesu filmu. Bo dla dramaturga uskrzydlona konnica jest o wiele atrakcyjniejsza od pozostałych wojsk.
#
Rosjanie nigdy nie pogonili naszej husarii. Wymordowali tylko osamotnioną załogę na kremlu, która nie mają już amunicji i jedzenia się poddała. Pod koniec nawet pojawiały się przypadki kanibalizmu.
#
W bitwie pod Kłuszynem w 1610 roku, podczas 2 dymitriady uczestniczyło 5600 husarzy, co przy ogólnej liczbiie 7-8 tysięcy żołnierzy raczej tworzy trzon naszej armii Wink.
#
Faktycznie, przy ogólnej liczbie naszych wojsk stanowili oni około 25% żołnierzy, ale lisowczycy i kozacy byli wtedy zajęci oblężeniem smoleńska, a większość sił nie zdążyła dotrzeć pod kłuszyn.
#
Także krótko mówiąc: Kłuszyn - zwycięstwo husarii, wkroczenie do moskwy - przedewszystkim lisowczycy.



Cytat:
Wreszcie jakiś film w którym to nie Polacy są mordowani i grabieni, tylko w którym to Polacy grabią i mordują! Dość mam filmów, w których Polacy dostają w dupę. Skoro sami nie potrafimy nakręcić filmu w którym Polacy zwyciężają to dobrze, że chociaż Rosjanie go kręcą. Co prawda ostatecznie przegraliśmy no ale Moskwę się zdobyło i skórę Moskalom pod Kłuszynem nieźle przetrzepało.



Mniej pretensje do Hoffmana i innych wycieraczek Polski z czasów komuny.


Nie mieli lekko to fakt, ale w porównaniu z tym co Iwan IV wyczyniał z własnymi poddanymi, to rządy polaków były przy tym sielanką.


Wygląda na to, że szykuje się świetny film.
Zgodność historyczna zawsze cierpi w filmach przygodowych/sensacyjnych, ale i nie o nią tu przede wszystkim chodzi. Byle tylko nie był to film w stylu debilnych amerykańskich propagandowych sensacji.

Polacy jako "ci źli"? podoba mi sie ]:->

Drobny epizod w historii Polski zaledwie rok i ruscy maja o nas pretensje. Niech oni zobacza co nam zrobili przez polowe istnienia naszego kraju nas najezdzali i mordowali!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:18, 20 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wygrywaliśmy bitwy

Ale przegrywaliśmy pokój - i to aż do 1989 r. Wojna też była, tylko zimna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goracypiach




Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 111
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:54, 20 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ale przegrywaliśmy pokój - i to aż do 1989 r. Wojna też była, tylko zimna.


Re: Easy_Rider
To mamy być z czego dumni według Ciebie czy nie? Co w takim razie zrobić z tym faktem ,że przez 125 lat Husaria była niepokonana?
Bo to "Ale" na początku Twojej wypowiedzi to należy rozumieć ,że i tak to wszystko do niczego, bo potem przegraliśmy?
A zimna woja nie była tylko w Polsce,lecz cały zachód był w stanie zimnej wojny ze wschodem, tak to wtedy tłumaczono .

Rozwiń proszę Easy_Rider swoją myśl w prostych słowach, tak po chłopsku ,żebym mógł zrozumieć. Mam być dumny czy sie wstydzić?
Jak już ustalimy,że Polacy są dumni i mogą nadal być dumni z Husarii i nie tylko. Możesz wtedy rozszerzyć swoja wypowiedź o przyczyny tego że przegrywaliśmy. Czy tylko tak sobie napisałeś....




1612 DvDRip Rmvb
http://rapidshare.com/files/76025016/1612._2007_.DVDRip.inflamer.part1.rar
http://rapidshare.com/files/76030780/1612._2007_.DVDRip.inflamer.part2.rar
http://rapidshare.com/files/76080472/1612._2007_.DVDRip.inflamer.part3.rar
http://rapidshare.com/files/76083869/1612._2007_.DVDRip.inflamer.part4.rar
dopasowane napisy:
http://rapidshare.com/files/76020487/1612....txt
_________________
człowiek potyka sie o kretowiska nie o góry#NIE MA PYTAŃ WAŻNIEJSZYCH OD PYTAŃ NAIWNYCH#myśl w kategori
ach przyczyny i skutku#Nie ma zbiegu przypadków,są tylko nieuświadomione okolicznośći#Ufaj ale kontroluj#
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:12, 20 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goracypiach napisał:
Co w takim razie zrobić z tym faktem ,że przez 125 lat Husaria była niepokonana?

gołota też długo był niepokonany. polskie pały też są niepokonane odkąd istnieją. nawet wojsko polskie jest niepokonane już od 63 lat (połowę ze 125).
może nie mieli żadnych groźnych przeciwników, to byli niepokonani.

bez sensu argument.
cos jak to, ze klimatyzacja tez zwieksza zuzycie paliwa i dlatego wszyscy powinni jezdzic na swiatlach przez cały rok
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
goracypiach




Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 111
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:29, 20 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapytałem:


Mam być dumny ,czy sie wstydzić że Husaria to Polskie Wojsko?


ps.
Bimi uwielbiam i podziwiam Twój sposób wypowiedzi, uczę sie od Ciebie. Przed chwila czytałem Sprawy Techniczne. Twoje odpowiedzi są powalające. Uśmiałem się niesamowicie. Jesteś Wielki. Jesteś Jedyny, w końcu Ty tu rządzisz Wink.

Umiesz odwracać Kota ogonem pierwszorzędnie. Stąd pomysł na awatar?

Nie dorównam Ci ze względów małej ilości postów jakie mogę jeszcze napisać, o ile nie zostanę zbanowany to mam zamiar napisać na inny temat i w ten sposób wykorzystać mój limit.
_________________
człowiek potyka sie o kretowiska nie o góry#NIE MA PYTAŃ WAŻNIEJSZYCH OD PYTAŃ NAIWNYCH#myśl w kategori
ach przyczyny i skutku#Nie ma zbiegu przypadków,są tylko nieuświadomione okolicznośći#Ufaj ale kontroluj#
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:47, 20 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli co w takim razie chciałbyś zrobić z tym faktem ,że przez 125 lat Husaria była niepokonana?

nie krępuj się - rób mi na złość ile da radę Smile
nie wątpię, że ucząc się ode mnie już dawno mnie przewyższyłeś w odwracaniu kota ogonem, w końcu nie jesteś głupszy - uwierz w swoje siły Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Leski




Dołączył: 23 Gru 2007
Posty: 307
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:50, 20 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
goracypiach napisał:
Co w takim razie zrobić z tym faktem ,że przez 125 lat Husaria była niepokonana?

gołota też długo był niepokonany. polskie pały też są niepokonane odkąd istnieją. nawet wojsko polskie jest niepokonane już od 63 lat (połowę ze 125).
może nie mieli żadnych groźnych przeciwników, to byli niepokonani.

bez sensu argument.
cos jak to, ze klimatyzacja tez zwieksza zuzycie paliwa i dlatego wszyscy powinni jezdzic na swiatlach przez cały rok


Nie porównuj ostatniego spokojnego niesamowicie półwiecza z okresem w którym Polska stoczyła dziesiątki wojen i setki bitew.
_________________
W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?
Fryderyk Nietzsche
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goracypiach




Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 111
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:54, 22 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ofuknąłeś mnie jak stary dziadek tym "..rób mi na złość...". Chyba nie chcesz i nie potrzebujesz, by zastęp klakierów stanął w Twojej obronie?
Podziwiam Cię Bimi za sposób w jaki udzielasz odpowiedzi w dziele technicznym. To że się śmieje świadczy tylko ,że tamte dialogi są zabawne. Tak jak na dobrym
kabarecie ludzie sie śmieją co znaczy,że sie dobrze bawią, doceniają kunszt artystów. Tak ja doceniam Twój humorystyczny lekki sposób rozwiązywania problemów natury technicznej.

Przepraszam Cię jeżeli odebrałeś moje słowa jako atak na swoja osobę. Skupmy sie więc na dyskusji. pozdrawiam Bimi

Chodzi mi o to czy pozwalacie mi być dumnym.
Nie podoba mi sie krytykanctwo tego typu , jak np o Małyszu "wielka porażka". Bo jest trzecim najdalej skaczącym na nartach człowiekiem na świecie. Ja uważam
,że jest za co podziwiać nawet tego ostatniego na liście. Niech no ,który z tych przemądrzałych komentatorów spróbuje skoczyć na.... w ogóle niech skoczy.
A ja sie ciesze ,że skacze jak skacze i taj jest najlepszy w Polsce. Jest lepszy w skakaniu od nas wszystkich ;D haha ha
Z tego co słyszałem to w USA i Kandzie jak podają wiadomości sportowe, prezenter mówi tylko o drużynie swojego kraju. np. Nasz drużyna czegoś tam zdobyła
pierwsze , czy trzecie miejsce w zawodach takich a takich. I w ogóle komentator nie mówi kto był przed nimi kto za nimi. Tylko oni sie liczą. Taka propaganda sukcesu.
U nas jest cos zupełni przeciwnego. Nawet jak wygra to narzekają ,że mógł być lepszy bo miał wiatr w plecy, albo wystarczyło jeszcze jedno mocne machnięcie ręka
i było by rekord świata, a tak musimy cieszyć sie tylko pierwszym miejscem. Drażnią mnie takie wypowiedzi. Dla mnie to celowe działanie propagandowe
ciągnące sie już dziesięciolecia. Polacy jesteście niedojadami, pijakami,wasze kobiety to dziwki a wy nieudacznicy ,biali murzyni. Tak piszą mówią i pokazują Polskę i polaków ,
polskie tylko z nazwy media. Tak jak tylko z nazwy jest polska telekomunikacja.
A przecież jak myślisz o sobie w głębi serca takim sie stajesz


Trzeba mieć pozytywne nastawienie, trzeba dobrze o sobie myśleć Siła poprzez radość
Więc jak mam odbierać takie antypolskie wypowiedzi?
A potrzebuje takich pozytywnych wzorców.


Załóżmy ,że z Husarii nie ma co być dumnym.
To proszę, napiszcie mi jakiś fakt z którego mogę być dumny jako Polak. Jest cos z czego mogę być dumny?

Bimi, te 125 podczas ,których polska husaria nie przegrała ani jednej bitwy, to słaby argument, rezygnuje z tego. Możesz to dowolnie podzielić , pomniejszyć że nawet rok z tego nie wyjdzie. Więcej prawdopodobnie nie będę powoływał sie na te 125 lat podczas ,których polska husaria nie przegrała ani jednej bitwy.

Dlatego pytam Bimi
Mam być dumny ,czy sie wstydzić że Husaria to Polskie Wojsko?

A jeżeli nie to proszę was podajcie mi inne fakty, osoby z Historii Polski z których mogę być dumny.
Prośbę tę kieruje do Bimiego i tylko do osób, które uważają że Husaria nie jest powodem do dumy. Proszę o uzasadnienie wyboru.

Sądzę ,że udzielenie odpowiedzi na powyższe pytanie nie będzie dla was trudne. Skoro ktoś coś neguje to wie czemu to neguje. Proszę o uzasadnienia.
_________________
człowiek potyka sie o kretowiska nie o góry#NIE MA PYTAŃ WAŻNIEJSZYCH OD PYTAŃ NAIWNYCH#myśl w kategori
ach przyczyny i skutku#Nie ma zbiegu przypadków,są tylko nieuświadomione okolicznośći#Ufaj ale kontroluj#
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wysłannik




Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 297
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:07, 22 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem z tego dumnyjako Polak Smile

http://wyszukiwarkamp3.eu/listen/dkhRcEF.....no....html
_________________
Miłość niszczy strach i rozwija intelekt. A strach niszczy miłość i inteligencje. Więc co wybierzesz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goracypiach




Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 111
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:43, 01 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i nie doczekalem sie!!!!
zadnych przykladow na to bym mogl czuc sie dumny.
A mieliscie tyle czasu !
Pomimo , ze nie podaliscie mi mi zadnych WASZYCH przykladow ze moge czuc sie dumny jestem dumny z tego , ze jestem Polakiem.

Wasz brak dumy z polskosci, wasze milczenie swiadczy o tym , ze nie czujecie sie polakami a moze nimi nie jestescie.


Jestem dumny jako Polak



Wyslanik
Cytat:
Ja jestem z tego dumnyjako Polak

http://wyszukiwarkamp3.eu/listen/dkhRcEF.....no....html
dzieki za piekna piosenke.
Nie znalem tego utworu Grechuty, az sie w czlowieku cos porusza,piekne slowa.
Czuje dume i milosc do kazdego zdziebelka trawy na polskiej ziemi, za ktora przelewali krew nasi przodkowIE;
Dzis czasy sie zmienily, dzis walka trwa o nasze umysly. O to by zatracic swoja dume, zapomniec o swojej historii. By oglupic , by zabawic nqa smierc.
A wtedy mozna bedzie kupic Polske, bo zwyciewyc narodu Polskiego sie nie udalo sie najezdzcom, zaborcom.
Wykupic jest taniej niz prowadic wojne i pewniejszy efekt.

Dlatego badzcie dumni... pamietajcie.. ksztalcie sie ... bogaccie sie i CIESZCIE SIE TYM WSZYSTKIM na wasz osobisty pozytek i dla dobra Polski.
Bogactwo nie jest grzechem a daje niezaleznosc, jeszcze raz powtorze ksztalc sie , bogac sie dla siebie i dla Twojej rodziny a wszyscy na tym skorzystaja

Jak myślisz o sobie w głębi serca takim sie stajesz

Trzeba mieć pozytywne nastawienie, trzeba dobrze o sobie myśleć

Siła poprzez radość

_________________
człowiek potyka sie o kretowiska nie o góry#NIE MA PYTAŃ WAŻNIEJSZYCH OD PYTAŃ NAIWNYCH#myśl w kategori
ach przyczyny i skutku#Nie ma zbiegu przypadków,są tylko nieuświadomione okolicznośći#Ufaj ale kontroluj#
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
przebudzony




Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 968
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:17, 01 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goracypiach napisał:
No i nie doczekalem sie!!!!
zadnych przykladow na to bym mogl czuc sie dumny.
A mieliscie tyle czasu !
Pomimo , ze nie podaliscie mi mi zadnych WASZYCH przykladow ze moge czuc sie dumny jestem dumny z tego , ze jestem Polakiem.

Wasz brak dumy z polskosci, wasze milczenie swiadczy o tym , ze nie czujecie sie polakami a moze nimi nie jestescie.
]


Z naszych lotników, którzy nieźle dali popalić Niemcom. Gdyby nie oni, Hitler zdobył by Anglie.

Generalnie nie ma się czego wstydzić. Od lat wrogowie starają się w nas wzbudzić poczucie niższości. Nie dajmy się temu.
_________________
Nie sprzeczaj się z Bimim. Nie krytykuj tego tego co mówi Bimi. Zawsze zgadzaj się z tym co mówi Bimi. Kochaj gejów tak jak Bimi. Nie krytykuj gejów. Inaczej dostaniesz 1 post na dzień. To się nazywa wolność słowa w rozumieniu Bimiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:10, 02 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe Smile właśnie o to mi chodziło w wątku co sądzą Polacy o Polakach

viewtopic.php?t=2756

O Polskim wampiryczym negatywnym nastawieniu wyssającym z energii, które widać tu i ówdzie na forum!

Wampiryzm emocjonalny w Polsce górą! Laughing

Najwyższy czas to zmienić Smile

Wystarczy przepracować stare wzorce i przekonania. Tylko niektórym widać jest bardzo trudno nawet spojrzeć w głąb siebie i dostrzec ,że tak owe negatywne wzorce posiadają. Pozatym jest tak fajnie poużalać sie nad sobą- poużalajmy się razem Laughing bo uśmiech przecież boli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goracypiach




Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 111
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:30, 22 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi, brak odpowiedzi to tez odpowiedź. Ojjj naczekałem się i nicccccc... pozytywnego!

... Sad
. Sad
_________________
człowiek potyka sie o kretowiska nie o góry#NIE MA PYTAŃ WAŻNIEJSZYCH OD PYTAŃ NAIWNYCH#myśl w kategori
ach przyczyny i skutku#Nie ma zbiegu przypadków,są tylko nieuświadomione okolicznośći#Ufaj ale kontroluj#
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Husaria
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile