W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Jak Polacy Rosję ratowali   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 2217
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
7070




Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 154
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:00, 09 Wrz '15   Temat postu: Jak Polacy Rosję ratowali Odpowiedz z cytatem

Czołem

facet tu :

głownie 29m30sek

mówi ciekawe rzeczy. W innym miejscu wspomina o "angielskim carze - Iwanie Grożnym".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 00:27, 10 Wrz '15   Temat postu: Re: Jak Polacy Rosję ratowali Odpowiedz z cytatem

7070 napisał:
Czołem

facet tu :

https://www.youtube.com/watch?v=wl26Ad0MnDk głownie 29m30sek

mówi ciekawe rzeczy. W innym miejscu wspomina o "angielskim carze - Iwanie Grożnym".


No może i ciekawie tyle że niezupełnie zgodnie z historycznymi faktami.Z mojej strony była próba "przymierzenia " się do tego tematu ale z uwagi na przepaść (właśnie w znajomości historycznych faktów) między mną a ewentualnym czytelnikiem próba została poniechana viewtopic.php?t=21224
Co do "nieposiadania" przez Rosję doktryny to pan Gabriel Maciejewski jest w błędzie.Rosja oczywiście taką doktrynę posiada od 1467r i konsewentnie realizuje (nawet w czasach ZSRR) .Sformułowała ją i zaszczepiła na Rusi Zofia Paleolog bratanica ostatniego Cesarza Bizancjum,żona Iwana III i babcia Iwana Groźnego.
Zofia była gruntownie wykształcona i to nie "jak na kobietę" ale jak na człowieka tamtych czasów.(złe języki gadały że jest czarownicą gdyż niemożliwe jest aby zwykły człowiek miał tak dużą wiedzę o wszystkim)
Znała biegle kilka języków;grekę,łacinę-co oczywiste, ale też hebrajski i perski.Znajomość tego ostatniego był jej wielce przydatna do astrologii w której była mistrzem.
No i właśnie ze studiowania starożytnych ksiąg (przywiozła ze sobą bezcenną bibliotekę) wyszło jej że Moskwa to III Rzym.Wokół tego miasta będą się skupiały wszystkie siły dobra na wielką bitwę Goga i Magoga.Tam nastąpi powtórne przyjście Chrystusa.Jako dynastyczna spadkobierczyni świętego Cesarstwa Bizantyjskiego musiała podążać ku przeznaczeniu.
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:14, 24 Wrz '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

7070 napisał:
pszek napisał:

@7070-umówmy się że nie przesadajmy.Książki zawsze warto czytać a jakie to zależy od tego o co ci idzie.Czy o poznanie faktów czy o utwierdzeniu się w wierze.



Tu właśnie jest problem. Chodzi o poznanie faktów oczywiście. Problemem są żródła, konkretnie to które są prawdziwe.
Taki przykład z ostatnich dni
Gabriel Maciejewski http://coryllus.pl/ wysłuchałem kilku jego wykładów, zapowiadało się interesująco, gość twierdzi ż opiera się m/i na zeszytach akademickich made in russia, ale Ty Smile Smile Smile to zmiażdżyłeś .

pszek napisał:
7070 napisał:

Taki przykład z ostatnich dni
Gabriel Maciejewski http://coryllus.pl/ wysłuchałem kilku jego wykładów, zapowiadało się interesująco, gość twierdzi że opiera się m/i na zeszytach akademickich made in russia, ale Ty Smile Smile Smile to zmiażdżyłeś .

To dawaj te zeszyty akademickie (numery,daty publikacji itp) rozgryziemy ten problem.(ale w tym twoim temacie a nie w tym bo nam @WZBG nogi z dupy powyrywa za oftopowanie)

Tedy podążajmy @7070 tropem "zeszytów akademickich".To co na razie o nich wiem może cię głęboko rozczarować ale apeluje o wytrwałość albowiem cierpliwy palcem dół wykopie.Może to nie o te zeszyty chodzi.
Mnie,podobnie jak i ciebie zasugerował przymiotnik "akademickie",więc wpisuję ja sobie hasło w wyszukiwarkę i..... nic konkretnego,co zmusiło mnie do zadania wyszukiwarce boleśnie banalnego pytania:co to są zeszyty akademickie (что это академические тетради)
I bach! jest!
Niezależna Akademia Estetyki i Sztuk Wyzwolonych
http://www.independent-academy.net/about/index.html
są i zeszyty akademickie
http://www.independent-academy.net/science/tetradi/index.html
Mam tylko pytanie czy ty @7070 chcesz poznawać historię w interpretacji:estetów,ontologów,malarzy,muzyków,choreografów,filozofów,literatów (takie specjalizacje reprezentują autorzy tych zeszytów-możesz sprawdzić)
No,ale jak powiadam-może to nie o te zeszyty akademickie idzie a o jakieś inne.
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:39, 24 Wrz '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie lubię tego Gabriela taki jakiś irytujący , ale byłabym w stanie "wybaczyć" to ,że jako człowiek mnie irytuje ,ale nie to ,że kiedy jest mowa o jezuitach to wraz z Braunem (bo to jego kumpel)wygłaszają na ich temat peany pochwalne.
P.S
Poza tym pszek wszyscy już czekają na kontynuacje tego tematu viewtopic.php?t=21224 ja, grzanek i JerzyS więc dokończ to co zacząłeś. Bo ileż można się prosić .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Jak Polacy Rosję ratowali
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile