W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Wspólna waluta Rosji, Kazachstanu i Białorusi   
Podobne tematy
BRICS chcą stworzyć własny Bank Światowy 68
Rosja chce nowego NWO34
Rosja, Chiny i Indie razem przeciw USA i NATO63
BRICS się rozwija a Imperium Chaosu zwija1
Chiny pożyczą Afryce 10 mld dolarów8
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
22 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Odsłon: 7003
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tańcząca
Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 2.400 mBTC

PostWysłany: 21:01, 14 Kwi '14   Temat postu: Wspólna waluta Rosji, Kazachstanu i Białorusi Odpowiedz z cytatem

"W maju 2014 roku prezydenci Rosji, Kazachstanu i Białorusi podpiszą umowę o utworzeniu 2015 roku Euroazjatyckiej unii gospodarczej. Z projektem dokumentu, jego aplikacjami, охватывающими wszystkie sfery gospodarki, waluty, celnego, podatkowego do regulacji energetyki i polityki przemysłowej, można znaleźć na oficjalnej stronie ministerstwa Rozwoju gospodarczego FEDERACJI rosyjskiej, informuje Newsru.com.

W zwłaszcza, sekcje 9 i 11 poświęcone wspólnej polityki monetarnej i rynków finansowych. W pierwszym etapie ma powstać centrum doradztwa rada, w skład którego wejdą szefowie banków centralnych państw członkowskich, które będą odpowiedzialne za kursy walut narodowych regulacji bankowej i ubezpieczeniowej działalności, ujednolicenie rynku papierów wartościowych.
Jak pisze "Moskiewski komsomolec", powołując się na źródło w euroazjatyckiej komisji gospodarczej, projekt układu przewidywał i stworzenie Euroazjatyckiego banku centralnego - наднационального мегарегулятора wspólnej waluty.
Eurazji CBA w przyszłości powinien stać się jednością niskoemisyjnym centrum krajów ЕАЭС. Мегарегулятор prawie całkowicie weźmie na siebie funkcji banków krajowych, нацбанков pozostanie minimum uprawnień. Euroazjatycki BANK centralny najprawdopodobniej będzie ściśle podporządkowana radzie prezydentów lub premierów państw ЕАЭС.
Gazeta twierdzi, że uzgodniono nawet nazwa przyszłej wspólnej waluty - dekret altun. Jest to jednak propozycja zablokował osobiście prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko.
W każdym przypadku odpowiednie dokumenty aktywnie przygotowują się. Termin wprowadzenia nowej waluty - nie później niż w 2025 roku, ale poważne międzynarodowe sankcje gospodarcze przeciwko Rosji mogą skrócić ten proces, aż do 3-5 lat, informuje gazeta.
"dekret altun będzie bardzo podobny do rosyjskiego rubla, - uważa dyrektor departamentu analitycznego "Równi" Aleksander Разуваев. - Najpierw nowa waluta będzie w sieci komputerowej. Pieniądze pojawią się za rok lub dwa. Jeszcze rok lub dwa gotówkę w dolarach amerykańskich lub tenge będą chodzić równolegle z евразийскими pieniędzmi".
Jak wiadomo, że idea wspólnej waluty należy do prezydenta Kazachstanu Нурсултану Nazarbajewa, w 2012 roku poparło ją Władimir Putin i Dmitrij Miedwiediew. Алтыном w Rosji nazywano trzy grosze.
Prezydent Kazachstanu - długoletni zwolennik wprowadzenia nowej kopii ponadnarodowej walut. Uważa on, że dolar jest niezgodne z prawem i неконкурентным środkiem płatniczym i лоббирует pojawienie się "акметалла" - kazachskiej wersji nowej światowej waluty.
Nazarbajew mówił wcześniej, że "światowa waluta nie jest legalny "de jure", bo nie jest traktowana żadnymi grupami, żadnej organizacji, takiego światowego prawa nie ma".
jego zdaniem, "rynek światowy walut nie dotyczy cywilizowanych krajach, system emisji światowej waluty nie контролируема". Propozycja utworzenia zupełnie nowego światowego systemu finansowego Nazarbajew przedstawił w swojej autorskiej artykule "Klucze od kryzysu".
teorii Nazarbajewa, świat idzie do nowej monetarnego systemu: "дефектализма" do "акметаллизму". "Дефектализмом" Nazarbajew nazywa nowoczesny kapitalizm, oparty na kapitale, który jest w "rzeczywistości "дефектал". "Акметаллизм", Nazarbajewa, - nowy kapitał, który będzie oparty już na бездефектной walucie światowym саморастущем bogactwie."

http://rus.delfi.lv
http://news2night.com/pl/news/cherez-10-.....arcza.html

http://forsal.pl/artykuly/782164,rosja-b.....arcza.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca
Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 09:04, 22 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rosja zmienia system płatności na system oparty o złoty rubel

Rosja zmienia system płatności i rozrachunków z systemu opartego o USD na system oparty o złoty rubel; w ten sposób Rosja eliminuje z tych transakcji amerykańskiego dolara?

Nowy system finansowy będzie niezależny od Wall Street i City of London i już zaczyna nabierać konkretnych kształtów w Rosji.

Rosja została “zmuszona” sankcjami do stworzenie systemu walutowego, który jest niezależny od dolara amerykańskiego. Zapowiedziała, że będzie sprzedawać (i kupować) produkty i towary – w tym ropę naftową – w rublach, a nie w dolarach. Zauważa się ruch w kierunku rozwoju rozrachunków dwustronnych.

Putin przygotowuje ten ruch już od dawna: stworzenie systemu płatności w rublach, całkowicie niezależnego od dolara i odpornego na zabójcze spekulacje “killer” (np. “short-selling- sprzedaż krótka, sprzedaż niepokryta) praktykowane przez duże zachodnie instytucje finansowe.

Po sankcjach wobec kilku rosyjskich banków – aby ukarać Rosję za Krym – instytucje finansowe powiedziały politykom w Waszyngtonie , że maja się wycofać z sankcji, bo oczywiście wampiry z Wall Street zrozumiały, że pozostawienie rosyjskich banków poza zasięgiem ich żądnych krwi zębów nie jest dobrym pomysłem .

Dla centrów usług finansowych, Wall Street i City of London, kraje takie jak Rosja powinny zawsze mieć pozostawioną otwartą furtkę finansową, poprzez którą realna gospodarka tych krajów może być okresowo łupiona.

Tak więc Waszyngton oświadczył , że popełniono błąd nakładając sankcje na wszystkie rosyjskie banki; tylko jeden bank -Bank Rossija – miałby być nimi dotknięty, dla celów propagandowych, służąc jako przykład sankcji.

To było to, na co czekał Putin i co mu było potrzebne.

Co najmniej od roku 2007 próbował on wdrożyć niezależny system finansowy Rubel System, oparty na realnej gospodarce i zasobach naturalnych Rosji i gwarantowany przez rosyjskie rezerwy złota.

Zero tolerancji dla grabieży i spekulacji finansowych: pokojowe i spokojne posuniecie, ale jednoczesna deklaracja niezależności, którą Wall Street będzie uważał oczywiście za ”wypowiedzenie wojny”.

Według strategii judo, atak poprzez sankcje stworzył idealne warunki dla ruchu obronnego, który kieruje brutalną siłę przeciwnika przeciwko niemu samemu. I właśnie to teraz obserwujemy. Bank Rossija będzie pierwszym rosyjskim bankiem używającym wyłącznie rosyjskiego rubla.

Akcja nie została wykonana w tajemnicy. Wręcz przeciwnie. Ogromny złoty symbol rubla zostanie umieszczony przed główną siedzibą banku Rossija na ulicy Perewiedenski Pierieułok w Moskwie, aby “symbolizować stabilność rubla i jego parytet w rezerwach złota w kraju”, według komunikatu oficjalnej agencji ITAR-TASS powołującej się na urzędników bankowych.

W rzeczywistości, stanowisko urzędników jest bardzo jasne w ich zamiarze ukarania zachodnich spekulantów, którzy łupili ich kraj przez tak długi czas:

Rosja, na obecnym etapie rozwoju nie powinna być uzależniona od obcych walut; jej wewnętrzne zasoby i środki własne uczynią jej gospodarkę nie narażoną i odporną na szwindlerów polityczno-gospodarczych.

- To tylko pierwszy krok oświadczył Andrei Kostin prezydent banku VTB, którego uprzednio objęły sankcje:

Od dłuższego czasu działaliśmy w kierunku poszerzenia użycia rosyjskiego rubla, jako waluty rozliczeń.

Rubel stał się w pełni wymienialny dość dawno temu. Niestety, dotychczas widzieliśmy głównie negatywne konsekwencje tego faktu przejawiające się w odpływie kapitału z naszego kraju. Napływ inwestycji zagranicznych do Rosji miał charakter spekulacyjny i znacznie destabilizujący nasze gieldy towarowe

Według ITAR-TASS, Kostin było bardzo precyzyjny i konkretny:

Rosja powinna sprzedawać za granicą swoje produkty krajowe – od broni do gazu i ropy – za ruble, a także kupować towary zagraniczne za ruble …. Tylko wtedy będziemy wykorzystywać zalety rubla, jako waluty wymienialnej, w pełnej mierze.

Putin osobiście lobbował za nowym systemem w spotkaniach z członkami wyższej izby Dumy, parlamentu, w dniu 28 marca, pokonując ostatnie wątpliwości i rozterki:

Dlaczego nie możemy tego zrobić? To na pewno należy zrobić, musimy chronić nasze interesy i to zrobimy. Te systemy działają, i działają bardzo dobrze w takich krajach jak Japonia i Chiny. Pierwotnie rozpoczęły jako wyłącznie krajowe [systemy] ograniczone do swoich własnych rynków, terytorium i własnej ludności, ale stopniowo stały się coraz bardziej popularne.

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2.....oty-rubel/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aximia
Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 3996
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:19, 22 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Symbol nowego rubla
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=a6EnyQ0Dy50
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel
Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8161
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:16, 25 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tańcząca napisał:
Rosja zmienia system płatności na system oparty o złoty rubel

Rosja zmienia system płatności i rozrachunków z systemu opartego o USD na system oparty o złoty rubel; w ten sposób Rosja eliminuje z tych transakcji amerykańskiego dolara?W sumie , jest to jakieś wytłumaczenie , czemu porównują Stalina do Putina .
Z tematu @pszeka Stalin
Cytat:
...Sprawa dotyczy stalinowskiego złotego rubla -u nas mało kto o tym słyszał a jeśli już, to w formie pokrętnie i tendencyjnie przedstawionej
Podpisując postanowienie z 28 lutego 1950r o złotym parytecie rubla Stalin stwierdził:Amerykanie będą starali się nagromadzone w czasie wojny dolarowe nadwyżki przerzucić na rachunek innych państw w formie pomocy,ale naszym z sojusznikami zadaniem jest zapobiec takiemu rozwojowi wydarzeń.
"Stalinowski złoty rubel" miał rozpocząć nową epokę w międzynarodowych rozliczeniach (wielu twierdzi że wdrażanie idei było przyczyną śmieci Stalina)
W kwietniu 1952 r w Moskwie odbyła się narada przedstawicieli ZSRR,Państw Europy Wschodniej i Chin,podczas której omawiano strategie operacji."Stalinowski złoty rubel" to nazwa symboliczna,kwestę nazwy nowej waluty pozostawiono otwartą choćby dlatego że gotowość przystąpienia do projektu wyraziły też inne państwa:Austria,Finlandia,Szwecja,Islandia,Irlandia,Argentyna,Etiopia,Meksyk,Iran,Urugwaj.
W marcu 1953 zmarł Stalin,kilka dni po nim prezydent Czechosłowacji Klement Gottwald (wielki entuzjasta"złotego rubla")
a Chruszczow całkowicie odstąpił od tej koncepcji.


I pytanie czy i jak załatwią Putina .
Cała heca z Ukrainą , to nic przy tym . Świat USA , elit rządzących , banksterów itd , zacznie się rozpadać . Czy ta sytuacja pchnie USA i przydupasów do do działań w których raczej nikt nie będzie chciał brać udziału , ale wyboru mieć nie będzie . Czy rozpierdolą pół świata , by ratować status quo ? Wszyscy wiemy , że dla władców świata , zajebać miliony, miliardy , to bułka z masłem , i jeszcze winę zwalą na ruskich . Populacje ludzi się odbuduje . Nowego poprawnie myślącego człowieka , całkowicie podporządkowanego korporacyjnej władzy .
Myślę , że kiedy Rosjanie wprowadzą system złotego rubla i dołącza do nich , Irańczycy, Chińczycy i jeszcze ktoś , to powinniśmy zacząć się bać , na serio Wink
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20286
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 16:56, 25 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikt nie załatwi Putina - to on rozpierdoli supremację dolara. Z tym że nie sam, a razem z Chińczykami.

Jedyny powód, że dolar stał się tzw. walutą rezerwową świata był taki, że w wyniku II W.Ś. USA zgromadziły w chuj złota.
A że kurs dolara był wtedy sztywnie ustalony w stosunku do złota (bo ci co założyli USA wiedzieli jakie to ważne) - to cały świat bez szemrania przystał na system w którym: złoto = pieniądz = dolar.

Jednakże... po bodajże 20 latach jankesi z niepokojem zauważyli, że ich sejfy ze złotem stają się coraz bardziej puste.
Stawały się puste dlatego, że nadużywali systemu drukując za dużo dolarów, a reszta świata wcale nie była głupia i taka np. Francja od razu wymieniała wszystkie amerykańskie dolary na amerykańskie złoto - po stałym kursie!
No bo i kto by nie wymieniał papieru na złoto, widząc jak ten co mu tym papierem płaci, drukuje se go na potęgę i bez opamiętania?

Dlatego nijaki Nixon musiał swego czasu podjąć wiekopomną decyzję, że skarbiec USA przestaje już wymieniać dolary na złoto.

Od tamtego czasu cena uncji złota zmieniła się z 35 dolarów do grubo ponad tysiąca. Choć właściwsze byłoby stwierdzenie, że to cena dolara spadła tak bardzo.


Ruscy ani Chińczycy nie są głupi - oni doskonale znają historię i szybko się uczą na błędach własnych oraz innych.
Wiedzą, że Amerykanie stali się supermocarstwem na skutek tego, że cały świat bawił się w wojny, gdy ci tymczasem kumulowali złoto..
No i nie wiem czy sobie zdajecie z tego sprawę, ale przez ostatnich kilka(naście) lat to Chiny i Rosja kumulowały złoto - gdy tymczasem USA bawiło się w wojny, a do tego jeszcze im swoje (i nasze) złoto sprzedawało po sztucznie zaniżonym kursie - totalne frajerstwo, które tylko pokazuje jak okrutni idioci rządzą dziś w USA, a tym samym u nas.

Zmiana supremacji na arenie światowej ekonomii jest nieunikniona i jest wyłącznie kwestią czasu - musimy tylko poczekać aż USA wyprzeda cale złoto. A ponieważ my jesteśmy w obozie USA to mamy niestety nieźle przejebane, choćby dlatego że nasze złoto sprzedali im najpierw, już dawno - przy głośnym zresztą poklasku naszego dyżurnego listopada... Smile

Dalszy rozwój wypadków będzie taki, że w końcu wschód wykupi już i przewiezie do siebie całe złoto jakie było na zachodzie - i wtedy jego cena wyrażona w dolarze nie będzie miała wyjścia i zmuszona będzie rosnąc. Praw ekonomii się nie da oszukać.
Wówczas Chiny i Rosja powiedzą: słuchajcie, nie wiemy jak wasze (róbcie se co chcecie), ale nasze waluty każdy będzie od teraz mógł wymieniać na złoto - po stałym kursie, który gwarantujemy na co najmniej kolejnych X lat.
To spowoduje że wszyscy momentalnie zapomną o dolarze i obligacjach USA, a rzucą się na waluty które mają zafixowany przelicznik do złota - wspomnicie moje słowa.
A że banki centralne Rosji i Chin potrafią liczyć, to będą wyznaczać taki przelicznik, aby się z jednej strony tego złota nie pozbyć, a z drugiej móc drukować tyle swojej waluty (już powszechnie akceptowanej na świecie) ile tylko wlezie - i balans ekonomicznej władzy nad światem zmieni się praktycznie z dnia na dzień. Bo jak wiemy ten kto ma moc kreacji pieniądza, ten rządzi.
Ale to jeszcze nie koniec.
Bo wtedy własnie Chińczycy wyślą USA do zapłacenia rachunek - zaś Rosja wyśle rachunek nam (Europie)...
A że zarówno dolar, jak i nasze europejskie waluty będą już wtedy na dnie (bo nie będą wymienialne na złoto po stałym kursie), to zwyczajnie nie będziemy w stanie tych rachunków zapłacić - będziemy zmuszeni ogłosić niewypłacalność. A to z kolei spowoduje, ze w ogóle nie będziemy już mieć waluty, za którą moglibyśmy zaimportować cokolwiek, albo choć wyjechać na wakacje za granice...

I co się stanie wtedy? Wojna?
Bynajmniej.
Po pierwsze wojna kosztuje - sprzęt, amunicja, logistyka, i oczywiście ludzie... Przy czym ludzie to najgorszy problem - bo ci potrafią myśleć i liczyć. Żołnierze NATO momentalnie zaciągną się na kontrakty do "wrogich" armii, bo tam im będą płacić 100 razy więcej za tą samą robotę.

I tak się własnie wygrywa wojny w XXI wieku. Nie siłą, a sposobem.
Pieniądz - to klucz do władzy nad światem.
Wiem że powszechnie uważa się, że wojny są tym kluczem, ale to błędna teza.
Jak nas uczy historia, od tysięcy lat nikt jeszcze nie wygrał żadnej wojny nie mając wpierw pieniędzy.
Za to ci co mają pieniądze - tych to nawet nikt się nie ośmieli zaatakować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ordel
Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8161
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:30, 27 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widzimisie napisał:
Nikt nie załatwi Putina - to on rozpierdoli supremację dolara. Z tym że nie sam, a razem z Chińczykami.
Liczę na to , z tym , że upadki imperiów bywają bolesne dla świata .widzimisie napisał:
Ruscy ani Chińczycy nie są głupi - oni doskonale znają historię i szybko się uczą na błędach własnych oraz innych.
Wiedzą, że Amerykanie stali się supermocarstwem na skutek tego, że cały świat bawił się w wojny, gdy ci tymczasem kumulowali złoto..
No i nie wiem czy sobie zdajecie z tego sprawę, ale przez ostatnich kilka(naście) lat to Chiny i Rosja kumulowały złoto - gdy tymczasem USA bawiło się w wojny, a do tego jeszcze im swoje (i nasze) złoto sprzedawało po sztucznie zaniżonym kursie - totalne frajerstwo, które tylko pokazuje jak okrutni idioci rządzą dziś w USA, a tym samym u nas.
Zgadzam się z administracją jak nigdy Smile . Dobrze też administracja zauważyła , że w USA rządzą dziś okrutni idioci , być może nawet nieobliczalni w swoich działaniach .widzimisie napisał:
Zmiana supremacji na arenie światowej ekonomii jest nieunikniona i jest wyłącznie kwestią czasu - musimy tylko poczekać aż USA wyprzeda cale złoto.
Tego nas uczy historia , każde imperium przemija i ustępuje miejsca nowemu . Z tym , że USA wie o tym , ale czy potrafią wyciągać wnioski .

widzimisie napisał:
Dalszy rozwój wypadków będzie taki, że w końcu wschód wykupi już i przewiezie do siebie całe złoto jakie było na zachodzie - i wtedy ...
USA wywołają wojnę , by to złoto odzyskać , bo chyba nie myślisz administratorze , że tak po prostu pozwolą się spławić . Piszesz nie da się oszukać ekonomii , a co oni robią teraz . No ale , masz rację w dłuższej perspektywie nie da się i po to mamy boga wojny . By wszystko rozjebać i zacząć od nowa .

widzimisie napisał:
...To spowoduje że wszyscy momentalnie zapomną o dolarze i obligacjach USA, a rzucą się na waluty które mają zafixowany przelicznik do złota - wspomnicie moje słowa.
Wszyscy wiemy , ze USA to bankrut ich obligacjami można sobie dupę podetrzeć na chwilę obecną . Wiedzą o tym wszyscy, ale puki cyrk trwa , nikt o tym głośno i oficjalnie nie mówi . W związku z tym, momentalnie nikt nie zapomni o dolarze , bo równa się to zapomnieniu o dominacji USA , a oni nie są w stanie na to sobie pozwolić .widzimisie napisał:
I co się stanie wtedy? Wojna?
Bynajmniej.
Po pierwsze wojna kosztuje - sprzęt, amunicja, logistyka, i oczywiście ludzie...
Tak już nikt nie będzie prowadził wojny ( konwencjonalnymi metodami ). Tak się przeprowadza konflikty lokalne . Ale chciałby administracji przypomnieć o tym że od 9/11 USA jest w stanie wojny z terroryzmem . Ogólnie ONI cały czas są w stanie wojny . A koszta przerzucają na innych . Polityka to ramię , wojna to miecz dzierżący przez to ramię . Wraz z rozwojem technologii , i wojna ewoluuje . Kto wie czego się można spodziewać , jakiejś pandemii Winkwidzimisie napisał:
Przy czym ludzie to najgorszy problem - bo ci potrafią myśleć i liczyć. Żołnierze NATO momentalnie zaciągną się na kontrakty do "wrogich" armii, bo tam im będą płacić 100 razy więcej za tą samą robotę.
Powiadzas potrafią myśleć , jacyś myślący się znajdą ( to na pewno ), w kwestii myślących , tak w pudle mignęła mi ta impreza w Watykanie z kanonizacji , i te lica ludzi wzruszonych momentem , cudowne , cudowne , jebane owieczki , golić doić i na rzeź. Tak się zastanawiam , jak administracja sobie wyobraża , że żołnierze NATO momentalnie zaciągną się na kontrakty do wrogich armii Laughing , i co będą strzelali do swoich . Ty administratorze wszystko przeliczasz na kasę . Choćby płacili im 1000 razy więcej , to nikt się nie zaciągnie . Bo nikt nie chce strzelać do swoich , no może prawie nikt , zawsze się jakaś kurwa znajdzie . Zresztą na chuj tobie kasa , jak kamień na kamieniu nie pozostanie Smilewidzimisie napisał:
I tak się własnie wygrywa wojny w XXI wieku. Nie siłą, a sposobem.
Pieniądz - to klucz do władzy nad światem.
No co ty , dzięki , że nas uświadomiłeś Laughing . Wojny prowadzi się od - przynajmniej -setek lat w taki sam sposób . Walka o dominację i utrzymanie tej dominacji zawsze kosztowała , a wojna , sama w sobie była ostatnim rozwiązaniem , ale jakże spektakularnym , skoro tylko o nich ludzie pamiętają. Kluczem do władzy nad światem , jest fizyczna eliminacja osób które chcą uderzyć swoimi działaniami w dominację imperiów . Jak i kluczem do władzy nad światem jest kontrola nad produkcją i dystrybucją żywności . Bo papier można zastąpić innym papierem a złotem brzucha nie napełnisz .


widzimisie napisał:
Wiem że powszechnie uważa się, że wojny są tym kluczem, ale to błędna teza.
Jak nas uczy historia, od tysięcy lat nikt jeszcze nie wygrał żadnej wojny nie mając wpierw pieniędzy.
Za to ci co mają pieniądze - tych to nawet nikt się nie ośmieli zaatakować.
Nikt powszechnie tak nie uważa , nie wiem skąd administracja ma taką wiedzę . To że w pudle nie mówi się ile kosztuje rakieta która rozpierdoliła szpital nie znaczy , że była za darmo . Możesz mieć kasę . Tylko co z tego jak jej nie potrafisz obronić . Przyjdzie silniejszy golas i opierdoli cię . Tak to wygląda na dzień dzisiejszy .Sumując , trzeba być ćwierć inteligentnym ignorantem by myśleć , ze USA i ich sojusznicy nic nie zareagują na obecne i przyszłe działania Rosji i Chin . Nie myślę tu o wojnie konwencjonalnej . Myślę tu o zaskoczeniu jakiego doświadczył świat w sierpniu 1945 kiedy USA użyło bomb atomowych . To było coś nowego , niesamowicie strasznego . Teraz tej broni nie użyją , bo i druga strona mogłaby to zrobić . Ale zaskoczą nas ludzików tak jak zaskoczyli Japończyków , czymś nowym równie straszliwym .


PS. W ludziach pokutuje myśl ; po co zarzynać krowę która mleko daje , jak to po co , bo mamy ochotę na mięso . Po drugie rządzący światem , dysponują rozleglejszą wiedzą którą ukrywają przed ludźmi . Oni wiedzą jak rozjebać świat by przeżyć i jeszcze na tym skorzystać , a i by ludzie ( którzy przeżyją ) byli im wdzięczni za uratowanie .
Nikt nie jest niezastąpiony . Po końcu następuje nowy początek . To będzie jak odkrywanie Nowego Świata Laughing
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wkurwiony
Dołączył: 05 Sty 2013
Posty: 609
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:24, 27 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel napisał:
Nie myślę tu o wojnie konwencjonalnej . Myślę tu o zaskoczeniu jakiego doświadczył świat w sierpniu 1945 kiedy USA użyło bomb atomowych . To było coś nowego , niesamowicie strasznego . Teraz tej broni nie użyją , bo i druga strona mogłaby to zrobić . Ale zaskoczą nas ludzików tak jak zaskoczyli Japończyków , czymś nowym równie straszliwym.

Wydaje mi sie, ze jesli U.S.A. mialoby teraz zrobic pokaz sily to bylby to finalny test niekonwencjonalnych zolnierzy czyli wszelkiego rodzaju dronow, bezzalogowych samolotow i 'elektrycznych' zolnierzy. Nie zeby od razu terminatory na dwoch nogach ale chocby takie na gasienicach [chociaz robotyka rozwiazala juz problem z utrzymaniem rownowagi humanoidow]. Przerazajacym jest fakt, ze prace nad taka bronia trwaja i ktoregos dnia przyjdzie czas na ich uruchomienie. Taka maszyna nie bedzie zadawala pytan do kogo ma strzelac - pieniadze i wyrzuty sumienia nie beda wchodzily w gre.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20286
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:45, 27 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Że co, to te okrutne sankcje którymi od miesiąca bezwzględnie atakują Rosję, nie są jeszcze czymś "nowym równie straszliwym"? Dziwne - Obama twierdzi inaczej... Smile

Gówno mogą zrobić - nawet Ordel przyznał, że bez forsy się nie da.
A forsy to oni już nie mają - z tym że jeszcze nikt nie powiedział "sprawdzam". I nie powie dopóty, dopóki mu spylają resztki swego złota, po preferencyjnym kursie. Ale jak tylko im się skończy złoto, wtedy ci co je wykupili natychmiast zawołają "sprawdzam" - a wtedy momentalnie się skończy największy budżet zbrojeniowy na świecie, bo z pustego i Salomon nie naleje.
A jak już to się stanie to nawet i Arabia Saudyjska przestanie im sprzedawać ropę, za gówno warte dolary. I ciekawe czym wtedy zatankują te swoje czołgi, samoloty i lotniskowce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
King Crimson
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1711
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:59, 27 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chuj wie ile tego złota Jankesi jeszcze mają. Z żydostwem do spółki mogą tak się zabawiać jeszcze diabli wiedzą jak długo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
trebor
Dołączył: 28 Mar 2014
Posty: 35
Post zebrał 2.400 mBTC

PostWysłany: 13:13, 27 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
myślę, że film w temacie..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20286
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:57, 27 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

King Crimson napisał:
Chuj wie ile tego złota Jankesi jeszcze mają. Z żydostwem do spółki mogą tak się zabawiać jeszcze diabli wiedzą jak długo.

Nie nie wiemy ile im zostało, ale jakieś tam poszlaki mamy.

Zgodnie z oficjalnymi danymi przez sam Hong Kong przypływa każdego miesiąca do Chin kilkadziesiąt ton złota - w ostanim miesiącu ponad sto. http://www.bloomberg.com/news/2014-03-25.....uotas.html
Do tego pewnie jeszcze drugie tyle przez Shanghai.
Dodać do tego Indie, Rosję, resztę Azji, Bliski Wschód, Amerykę Łacińską i prywatnych inwestorów na zachodzie - chłopaki muszą spuszczać z kilkaset ton na miesiąc.

Jakby mieli tego naprawdę dużo (czyli np. na kolejnych 10 lat w tym tempie), to nie kazali np. by Niemcom czekać do 2020 roku na ich marnych 300 ton.
Więc raczej jadą już na oparach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
King Crimson
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1711
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:07, 27 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tylko nie kumam po co pozbywają się w takim wypadku rezerw? Przecież też nie są debilami i wiedzą, że król nie może być nagi bo to oznacza jawne bankructwo. Wierzyć mi się nie chce, że Jankesi uwalą się z własnej głupoty. Albo zaraz jebną dekret o odebraniu rezerw złota swoim obywatelom jak to już miało miejsce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20286
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:23, 27 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No najwyraźniej sami uwierzyli w tego papierowego Boga o dźwięcznym symbolu USD. Uwierzyli w to, że dolar jest lepszym pieniądzem niż złoto - mimo że nawet w jebanej konstytucji mają wyraźnie napisane, że jedyny legalny pieniądz to w USA złoto i srebro. Nawet się debile nie zastawiają nad tym po co im to ktoś tam zapisał.. Smile

Jak na moje oko z 90% ludzi uważających się dziś za ekspertów od ekonomii nie rozumie tego, że nie da się wydrukować bogactwa, tak samo jak i się nie da zapożyczyć w dobrobyt. Oni naprawdę wierzą w to, że dolar, którego wartość opiera się dziś już wyłącznie na obietnicach rządu USA, nigdy nie poleci na ryj niczym swego czasu nasza stara złotówka.

Wiesz, faktycznie wydaje się to paradoksem, ale z drugiej strony jest to powszechnie znany fakt, że jak sobie człowiek coś bardzo wmawia (np. takie "in god we trust") i robi to przez dziesiątki lat, kilka pokoleń, to w końcu w to naprawdę uwierzy. Niejeden już przez to wyskoczył przez okno, bo se wmówił że potrafi latać - więc i niejeden jeszcze wyskoczy Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
King Crimson
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1711
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:31, 27 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z upadkiem dolara już mieliśmy miejsce, pamiętasz jak leciał pod 2 zł? Wszyscy już na nim psy wieszali, że kaplica, że finito, że ostatni gasi światło. Na pewno mają jakąś koncepcję na dalszą sprzedaż papierków, a jaką to tego sam święty ojciec święty nie wie. Swoją drogą, ciekawe za co nabywają złoto wymienione kraje, dają swoje papierki? Czy może jakiś barter?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20286
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:35, 27 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No jak to za co nabywają złoto?
Za swoją ciężką pracę.
Wszystkie te kraje co nabywaj złoto mają pozytywny bilans eksportu.
Eksportują swoje towary na zachód - ten im płaci w dolarach, a ci wymieniają te dolary na zachodnie złoto.
Przy czym zachód im to bardzo ułatwia, sztucznie zaniżając cenę tego złota - zamiast ją podwyższać!
Bo tacy są jebnięci, zuchwali i bezmyślni. Do czasu gdy się w końcu obudzą z ręką w nocniku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
King Crimson
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1711
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:00, 28 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szulera raczej bym nie posądzał o zuchwałość lub bezmyślność. Dla mnie to raczej cwaniactwo. Tzn, żeby nie było też życzę tym bydlakom wszystkiego najgorszego, nie mniej jednak zbyt pięknie to brzmi, żeby sami się chcieli zajebać bezmyślnością.

Sry za offtop.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20286
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:29, 28 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pożyjemy zobaczymy.

Pragnę jednak zwrócić uwagę, że ostatnie prawdziwe imperium jakie mieliśmy w historii ludzkości - rzymskie, wykończyło się w dokładnie ten sam sposób. Przeinwestowali, skończyło im się srebro i złoto, więc mając na uwadze swą potęgę zaczęli napierdalać monety z pospolitych metali, wychodząc z założenia, że to i tak bez różnicy..
Z czasem jednak różnica kopnęła ich w dupę - i urządziła z niej wiosnę średniowiecza. Smile
Fakt, że upadek tamtego imperium trwał kilkaset lat, z tym że były to czasy gdy transport złota z Rzymu do Londynu zajmował parę miesięcy - a teraz zajmuje parę godzin.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ordel
Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8161
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:57, 28 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie jak gen.Grant ( Unia) pokonał gen.Lee ( Konfederacja) . Nie strategią , to Lee był genialnym strategiem . Grant użył siły i środków . Miał miażdżąca przewagę , bitwy wojny secesyjnej to były rzezie , żaden film tego obrazu nie jest w stanie oddać.
Słyszeliście o Marszu Shermana ku morzu przez Georgie . Wojna secesyjna jest pierwszą nowożytną wojną która pokazała kierunek ewolucji konfliktów po amerykańsku .
Cytat:
Sherman i głównodowodzący armią Unii, gen. por. Ulysses S. Grant, wierzyli, że wojna zostanie zakończona dopiero wtedy, gdy przetrącony zostanie strategiczny, gospodarczy i psychologiczny kręgosłup Konfederacji. Sherman w związku z tym zaczął stosować zasadę "spalonej ziemi", nakazując swym wojskom palenie upraw, wybijanie bydła i trzody chlewnej i niszczenie infrastruktury cywilnej na drodze przemarszu. W praktyce oznaczało to prowadzenie wojny totalnej.

Tak wojna totalna, tą jaką widzieliśmy na frontach pierwszej i drugiej wojny światowej to wymysł amerykanów konkretnie yankesów .
A skoro , dopuścili się takiej rzeź przeciwko swoim przyszłym obywatelom to pomyślcie co są w stanie zrobić , by nie dopuścić do jakichkolwiek zmian . Nie ma drugiego takiego państwa które w tak krótkiej swej historii stałoby za tak wielką liczbą konfliktów . Obecne działania administracji USA, dają nam złudne poczucie niemocy . Wzbudzając nasz śmiech , chcą zmylić naszą czujność . Wszystkie odpowiedzi dotyczące naszej przyszłości są w naszej przeszłości .
Wojna to wielki biznes. Odbudowa świata ze zgliszczy to jeszcze większy biznes .

USA nie ma kasy , są bankrutem . Dziś jesteśmy świadkami rewolucji w prowadzeniu wojen . Bankruci prowadzą wojny i je wygrywają . Yankesi wywrócili porządek świata do góry nogami , w głowie się ludziom nie mieści . A jednak to dzieje się na prawdę .

Wiecie co jest fantastycznego w amerykańskiej demokracji . W sumie nie wiadomo kto tak na prawdę tam pociąga za sznurki . U ruskich jest jasne że Putin dzieli i rządzi . Ale w USA głowa państwa się zmienia a kurs jest ten sam . I to jest ich przewaga nad ruskimi .

Więc zadam raz jeszcze pytanie . Co zrobi Imperium jeśli ktoś będzie chciał je zepchnąć z piedestału ? Jak się zachowa ?

A może Putin z tym złotym rublem się drażni z amerykanami . Wie co ich tak naprawdę zaboli . Może to jest jego karta przetargowa . Zarzuci pomysł złotego rubla , jak amerykanie odpuszcza sobie Ukrainę ? Amerykanie i to co za nimi stoi , doskonale wiedzą co robią wpierdalając się na Ukrainę . Celem nie jest Ukraina , celem jest Rosja . Złamie się Rosję , pęknie Iran , pękną Chiny , o Syrii nie wspomnę .
Wydarzenia na Ukrainie to kara za veto w sprawie Syryjskiej . Rosja zatrzymała pochód USA . I to jest niewybaczalne Wink

Jak na mój gust , na dziś dzień , się tylko droczą , próbują , bez większe spiny . Jak Putin odzyska Ukrainę ( całą ) to zarzuci pomysł złotego rubla . Z tym że amerykanie nigdy nie zapominają i nigdy nie wybaczają , tego uczy nas historia .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
freshman
Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 279
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 19:34, 28 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mała poprawka - to nie Amerykanie wymyślili taki rodzaj prowadzenia działań wojennych, taktyka 'spalonej ziemi' była znana wcześniej, m.in. Ruscy używali jej cofając się przed Napoleonem w 1812.

Druga rzecz, którą wypadałoby skomentować - jak to nie wiadomo, kto w USA pociąga za sznurki? Fakt, że prezydenci się zmieniają, kurs polityki pozostaje, ale wystarczy zwrócić uwagę, kto najbardziej na polityce Stanów zyskuje, kto najwięcej zarabia i już masz odpowiedź i poszukiwanych 'puppetmasterów'.
Poza tym sformułowanie 'amerykańska demokracja' jest nietrafione. Demokracja to rządy większości. Spójrz na amerykańśki system wyborczy, jedno przeczy drugiemu. Czy to są rządy większości? Możesz wygrywać w określonej liczbie stanów z przewagą milionów głosów w każdym, a przegrywać w pozostałych różnicą 1 głosu i przepierdolisz wybory, bo Twój przeciwnik zbierze więcej głosów elektorskich. Nie wspominając już o innych zawiłych kruczkach ichniejszego systemu. Gdzie tu demokracja.
Przykład z nie tak odległej przeszłości masz na tacy - wybory z 2000 roku. Głosowanie powszechne Bush przegrał o ile, 100tyś?
A wśród elektorów wygrał. I chyba każdy pamięta cyrki z Florydą, nie chce mi się teraz szukać, ale to była różnica raptem kilkuset głosów. Przy czym kilkadziesiąt tysięcy skreślonych 'przypadkowo' z list wyborczych.

Natomiast co do Putina i tego jego niepodzielnego rządzenia, to wcale bym taki pewny nie był. Bo tam wpływowych oligarchów i klanów we wszystkich regionach jest jak psów. Dodatkowo ruska armia za Putinem w 100% nie stoi, co wynika jeszcze ze starych konfliktów z KGB. Więc uwierz mi, że Wladimir też musi się tam nieźle napocić i lawirować między różnymi górami lodowymi Wink Bo niestety nie ma nic za darmo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel
Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8161
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:24, 29 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

freshman napisał:
Mała poprawka - to nie Amerykanie wymyślili taki rodzaj prowadzenia działań wojennych, taktyka 'spalonej ziemi' była znana wcześniej, m.in. Ruscy używali jej cofając się przed Napoleonem w 1812.

Chciałeś błysnąć , a dałeś popis ignorancji i wiedzy na poziomie szkoły średniej . Taktyka spalonej ziemi jest stara jak świat wojen . Między innymi mogłeś napisać , że zastosowali ją Scytowie przeciwko Persom w roku 513 p.n.e .
Z tym, że twoje porównanie ma się nijak do mojego . Widzisz różnice między kampanią Shermana 1864, a Ruskimi w 1812, czy Scytami w 513 p.n.e. ? Widać ją , z tym że trzeba trochę pomyśleć . Mógłbym poczekać na odpowiedź z twojej strony , ale nie zamierzam narażać cię na zbyt wielki wysiłek . A więc różni ich to , że to Rosjanie się wycofywali , to Scytowie przed Persami uciekali . A tu, w 1864 mamy pochód zwycięskiej armii Unii niszczącej infrastrukturę, inwentarz itd. , w dodatku na terenie który w niedalekiej przyszłości miał się stać częścią państwa najeźdźców . Więc , @freshman , teraz przytocz swoje , m.in. , coś co godnie mógłbyś porównać do marszu Shermana ( oczywiście, sprzed wojny Secesyjnej ) .

Cytat:
Druga rzecz, którą wypadałoby skomentować - jak to nie wiadomo, kto w USA pociąga za sznurki?
Tak to poproszę o nazwiska i jakiś przykład , tego jak te nazwiska pociągają za sznurki .
Ludzie którzy dziś władają USA , rządzą tym krajem przynajmniej od początku XX wieku . Oni stworzyli FED, oni stoją za I Wojną Światową , za śmiercią Cara itd. Muszą być zorganizowani , zapewne lojalni wobec siebie , dyskretni , elita elit .
Mimo ze cele każda władza ma takie same , na wschodzie władca zawsze był widoczny . Podczas bitwy dowodził ze wzgórza/pagórka, ale nie brał udziału w walce . I to się przekłada na obecną politykę . Putin ze wzgórza Smile wydaje rozkazy , a lojalni "żołnierze" dobrze się sprawujący zostaną sowicie nagrodzeni .

A co do amerykańskiej demokracji . Nie pisze ( nie mam na myśli ) o demokracji , takiej jaką wszyscy z teorii znamy . Amerykańska demokracja to osobne zjawisko . I tak jak piszesz , jest to strasznie zawiłe dla zwykłego obywatela , a przecież demokracja powinna być "prosta" .freshman napisał:
Więc uwierz mi, że Wladimir też musi się tam nieźle napocić i lawirować między różnymi górami lodowymi Wink Bo niestety nie ma nic za darmo.
Każda władza wymaga od swoich władców potu a także krwi . Z tym że , ważne jest by nie był to pot i krew władców , to gwarantuje długie rządy --> mądrze dzielić nie tylko dobra , ale też ludzi , blisko trzymać przyjaciół , ale jeszcze bliżej wrogów . A jeśli trzeba przelać krew niewinną , łzy uronić tobie nie wolno .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Erwin
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 480
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:17, 01 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel, przywiodłeś mi na pamięć tzw krawaty Shermana. Rozkręcane szyny kolejowe układane w stosy na wierzchu olbrzymich stosów drzewa. Podpalone wielkie ogniska rozgrzewały szyny, a te się wyginały pod własnym ciężarem gdy zmiękły. To były właśnie te krawaty.
Wygiętych szyn nie dało się z powrotem użyć do zrobienia torowiska.

Elita elit dobre wie, że potęga nie tkwi w zasobach złota które jest bezużyteczne, bo nawet zwykła narzędziowa stal jest bardziej użyteczna od złota. Są cenniejsze i bardziej użyteczne rzeczy niż złoto, jak np nasiona roślin uprawnych.
To nie złoto w pierwszej kolejności daje potęgę gospodarczą, ale tu i teraz na daną chwilę posiadana infrastruktura do twórczych działań, wraz z zasobami ludzkimi i ich wiedzą.
USA Od Chin z zasobami niewolniczych ludzi kupują to, co potrzebują i sami sobie teraz wybierają towar, aby podtrzymywać swój skrywany najznakomitszy przemysł i elitę nauki. Elita elit (ta zakulisowa) co rządzi na planecie Ziemia ma wiedzę, swoje podziemne kryjówki i laboratoria, we współpracy z władcami gatunku ludzkiego.
Ich największa tajemnica skrywana jest przez Majestic 12.

Myślę, że elita elit ma na tyle znakomicie obejmującą swoją sieć władzy, że kontroluje i tak całość zagadnień. W trakcie swoich nasiadówek, ci pozorni w naszych oczach wrogowie, są bardzo układni i podporządkowani sobie wzajemnie. Elita elit nawet Putina ma do własnej dyspozycji. To co my szaraczki obserwujemy, jest to jedynie robiony dla ogółu ziemian teatr, aby sedno spraw dobrze i skutecznie ukrywać. Równie dobrze ten teatr może wynikać jako następstwo działań władz, po odpowiednich wcześniejszych działaniach elity elit.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca
Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:11, 01 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Erwin
Cytat:
Elita elit nawet Putina ma do własnej dyspozycji. To co my szaraczki obserwujemy, jest to jedynie robiony dla ogółu ziemian teatr,


dla mnie Putin to taki rebus. Erwin a jakie masz przesłanki ,że Putin jest na ich sznurku , a właściwie kogo bo raczej nie na sznurku Londyńskiego City.
Wiadomo ,że teatr tylko właśnie interesujące jest jaką rolę gra w tym teatrze Putin.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20286
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:12, 01 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Erwin napisał:
Elita elit dobre wie, że potęga nie tkwi w zasobach złota które jest bezużyteczne, bo nawet zwykła narzędziowa stal jest bardziej użyteczna od złota. Są cenniejsze i bardziej użyteczne rzeczy niż złoto, jak np nasiona roślin uprawnych.

A skąd ty niby wiesz co wie elita elit? Jakbyś wiedział to co oni to sam byłbyś elitą elit Smile

Oczywiście że są cenniejsze i bardziej użyteczne rzeczy niż złoto - choćby heroina, której gram wart jest więcej niż gram złota.
Ale nie ma lepszej waluty niż złoto - w każdym razie nie było w historii ludzkości.
A jak posiadasz w opór powszechnie akceptowanej na świecie waluty, to sobie możesz wtedy nakupić tyle stali, ziarna czy hery, ile tylko zapragniesz. Bo wyprodukowanie tych jest zasadniczo tylko kwestią nakładu pracy, czyli pieniędzy, czyli złota. Zaś ilość złota jest skończona.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
freshman
Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 279
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:56, 01 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Ordel

Napisałeś, że >>Sherman w związku z tym zaczął stosować zasadę "spalonej ziemi" [...] W praktyce to oznaczało prowadzenie wojny totalnej.<<
Po czym stwierdziłeś, że wymysł wojny totalnej pochodzi od Amerykanów.

Przeczytaj sobie może raz jeszcze to, co napisałeś, a dopiero później się unoś, bo ktoś Ci zwraca uwagę. Zwłaszcza, że robi to w sposób kulturalny i chodzi o pierdołę.

Jeśli stosowanie zasady spalonej ziemi oznacza dla Ciebie prowadzenie wojny totalnej, to idąc tym tokiem rozumowania wojny takie były prowadzone już wcześniej. I nie są wymysłem amerykańskim. Więc podałem Ci niezbyt odległy w czasie przykład wcześniejszego prowadzenia takich działań.
Piszesz o stosowaniu takich środków przeciw przyszłym obywatelom, a ja podałem przykład stosowania ich przeciwko własnym obywatelom z dziada pradziada, nie przyszłym.
Powiedz mi chłopie, co to kurwa jest za różnica? I do czego się kurwa tak doczepiłeś? Bo dla mnie człowiek to człowiek, nie ma różnicy, czy to była wojna napastnicza, czy obronna.

Przykłady nazwisk pociągających za sznurki? Przecież sam napisałeś, że ludzie obecnie rządzący władają tym krajem przynajmniej sto lat, musieli utworzyć FED itd. Więc sam znasz te nazwiska, np. bankierskie rodziny Rotszyldów, Warburgów, Morganów.

Najlepsze w Twoim poście jest to, że najpierw zarzucasz mi głupotę i chęć 'błyśnięcia', po czym sam rzucasz przykłady z dupy, które nie wiadomo co mają udowodnić.
A jak już się wykrzyczysz, to okazuje się, że z dalszą częścią (zdecydowaną większością) mojego posta się zgadzasz...
Wiesz, używając Twojego sposobu rozumowania, to skoro ja jestem głupkiem i mam 'licealną wiedzę', to Ty zgadzając się ze mną też jesteś głupkiem. Może to nie jest wybitne rozumowanie, ale co kto lubi, ja tam nie wnikam Wink

Rozbroił mnie też fakt, że najpierw starasz się mi dojebać tą 'licealną wiedzą' i chęcią błyśnięcia, a za chwilę sam piszesz teksty w stylu 'nie czekam na odpowiedź, bo to dla ciebie za duży wysiłek' - czytaj: 'zmiażdżyłem cię moimi wywodami, taki kurwa jestem mistrz konwersacji, jesteś za cienki by temu podołać'. Czym to się niby jest, jak nie chęcią błyśnięcia? Już nie wspominając, jakie to nad wyraz dojrzałe...

Inteligentny dyskutant pozwoliłby mi się w pełni wypowiedzieć, bo wiedziałby, że jeśli jestem rzeczywiście taki głupi, na jakiego mnie ocenia, to swoją odpowiedzią sam się pogrążę. A przy okazji on zachowa twarz człowieka, który potrafi rozmawiać na poziomie.
Ty swoim postem pokazałeś mi, że na takiego jedynie starasz się pozować.

A zdanie - 'A więc różni ich to , że to Rosjanie się wycofywali , to Scytowie przed Persami uciekali' na pewno nie pogrąża mnie Wink

Mam więc nadzieję, że to tylko jednorazowy wyskok i normalnie taki nie jesteś, bo przykro mi jest patrzeć zawsze na kogoś, kto lecząc swoje kompleksy stara się udowodnić całemu światu, że jest najmądrzejszy we wszystkim. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
freshman
Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 279
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 12:24, 01 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mogę edytować.

Te bankierskie rodziny to jednak zbyt wielkie spłycenie sprawy. Zwróć uwagę, kto najwięcej zyskał na kryzysie ekonomicznym sprzed kilku lat. Ci, którzy ten kryzys zaprojektowali, wprowadzili, rozdmuchali i czerpali z niego niewyobrażalne zyski. To nie tylko kilka bankierskich rodzin, ale cała 'bankierska klika' razem z elitami ogólnie pojętego sektora finansowego i przemysłowego. Nie ma się więc co skupiać na pojedynczych nazwiskach (oczywiście dobrze i o nich pamiętać), bo pojedynczy ludzie mogą się zmieniać, ale całe grupy interesów pozostają.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Wspólna waluta Rosji, Kazachstanu i Białorusi
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile