W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Plusy i minusy EU?  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
8 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 5080
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GrzegorzP




Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 313
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:54, 23 Lut '14   Temat postu: Plusy i minusy EU? Odpowiedz z cytatem

Witam!
Dawno mnie tu nie było. Wink

Nie wiem, czy tylko ja tak mam, ale brakuje mi rzetelnych informacji na temat plusów i minusów naszego wstąpienia do unii i globalizacji. Denerwuje mnie, gdy ktoś mi rzuca argumenty, że unia pobudowała nam drogi i mieliśmy euro2012, a bez unii to bylibyśmy daleko za murzynami. Nie mam jednak zebranych informacji jak naprawdę jest i nie mogę za bardzo podyskutować. Może znacie jakieś konkretne zestawienie?

A jeśli nie, to może w tym temacie moglibyśmy wspólnie stopniowo zebrać różne dane na zasadzie dopisywania informacji na plus i na minus?

Np. ile dokładnie kasy wpłacamy do unii, ile wypłacamy, na co idą dotacje, ile wynoszą kary płacone do unii za różne, źle zrealizowane projekty, jakie polskie firmy zostały sprzedane, komu i za ile, kto stał się w ostatnich latach właścicielami polskich mediów, banków, itp. i czy to w dalekiej perspektywie jest na plus czy na minus.

pozdrawiam
Grzegorz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:02, 23 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie jeden plus.
Że można uciec z pl.
Plusy w kasie to żart, oni drukują papierki, a pl oddaje pozbierane podatki.
Byłoby fair, jakby rząd też miał drukarkę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:18, 23 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie jedyne plusy to tzw. sztandarowe kwestie w UE, czyli wolność przepływu kapitału, usług, ludzi.
Podstawowy minus, z którego wynikają wszystkie inne to jak dla mnie biurokratyzm unijny, z którego znów to wynika "cicha" korupcja - nazywana w ichniejszym języku lobbyingiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
rzeznikt




Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 149
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:51, 23 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ElComendante napisał:
Dla mnie jedyne plusy to tzw. sztandarowe kwestie w UE, czyli wolność przepływu kapitału, usług, ludzi.
Podstawowy minus, z którego wynikają wszystkie inne to jak dla mnie biurokratyzm unijny, z którego znów to wynika "cicha" korupcja - nazywana w ichniejszym języku lobbyingiem.


Wystarczyło by coś na wzór szerszego Układu z Schengenen i żadna jebana Unia nie jest potrzebna do niczego. Za chwile ta cała Unia skończy się setką małych regionów wkurwionych pomysłami eurodarmozjadów
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:29, 23 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Układ z Schengen musiałby być grubo rozbudowany, bo on dotyczy jedynie brak kontroli przepływu ludzi.
Kwestia dotyczy, zaś tego, że brak porozumień dotyczących przepływu kapitału i usług skończyłoby się bardzo szybko wojną celną.
To nie byłoby wcale korzystne, bo populiści szybko wprowadzili by cła i łatwo przekonaliby jak na tym można cudownie zarobić.
Tak w krótkim okresie czasu można zarobić i kasa by płynęła, ale w długim okresie czasu niestety nie, zwłaszcza dla małych krajów lub mniej bogatych krajów, w tym Polski.
Wolność przepływu kapitału i usług jest dla Polski na przykład korzystna oczywiście do czasu braku korzystania z euro Smile
Posiadanie w tym względzie własnej waluty daje duże możliwości na polu gospodarczym a ich brak widać w Grecji.
Z tego względu w traktacie franko-niemiaszki zapisali, że euro musi przyjąć każdy kraj. Trochę sobie pożyjcie dobrze a potem "rura" z naszej strony. Dobre jest to, że termin przyjęcia euro nie jest ustalony, więc można grać na czas.
Generalnie przyjęcie euro nie byłoby na przykład dla Polski niekorzystne w sytuacji gdyby nasza gospodarka, jako całość a nie pojedyncze regiony były na poziomie średniego poziomu dochodu regionów niemieckiech w gorszym scenariuszu francuskich, czyli powiedzmy nasz najbogatszy region jest na poziomie bogatych regionów niemieckich a najbiedniejszy plasuje się gdzieś lekko ponad najbiedniejsze regiony niemiaszków.
Polityka monetarna wokół euro nie robiłaby nam wtedy krzywdy.
Natomiast należy jednoznacznie odciąć się od lobby europejskich gigantów. To tworzy z nas neokolonię w białych rękawiczkach.
Nasi duplomaci europejscy nie wspominając naćpanych i schlanych eruoposłów nie mają większych szans w starciu z kapitałem francusko-niemieckim. Z tego powodu po prostu od tego trzeba się odciąć i to jest jeden z większych negatywów obecnej UE.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marcinm




Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 263
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:04, 23 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Norwegia i Szwajcaria pojebały tę całą unię i strefa szengen im w zupełności wystarcza.
Dla mnie jako obywatela kraju należącego do UE jedyna korzyść z tej przynależności to właśnie korzyść przepływu ludzi i kapitału.
Wszystkie pozostałe "udogodnienia" związane z parlamentem europejskim są dla mnie wadą, ponieważ ingerują w suwerenność kraju.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rzeznikt




Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 149
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:03, 23 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcinm napisał:
Norwegia i Szwajcaria pojebały tę całą unię i strefa szengen im w zupełności wystarcza.
Dla mnie jako obywatela kraju należącego do UE jedyna korzyść z tej przynależności to właśnie korzyść przepływu ludzi i kapitału.
Wszystkie pozostałe "udogodnienia" związane z parlamentem europejskim są dla mnie wadą, ponieważ ingerują w suwerenność kraju.


Patrząc na historię Szwajcary nasuwa się pytanie czy przypadkiem brak tego kraju w euro-kołchozowej zabawie nie wynika z innych pobudek Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marcinm




Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 263
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:00, 24 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rzeznikt napisał:
Patrząc na historię Szwajcary nasuwa się pytanie czy przypadkiem brak tego kraju w euro-kołchozowej zabawie nie wynika z innych pobudek Cool


Jeśli możesz to rozwiń myśl, bo mnie zainteresowałeś Smile
Faktycznie patrząc na teorie spiskowe i historię templariuszy ukrywających się w górach i chowających swoije skarby na terenie Szwajcarii, można przypuszczać, że Szwajcaria, podobnie jak w innych teoriach Watykan rządzi tym burdelem.
Nie wiem czy na myśli miałeś powyższe, czy coś innego, ale chętnie poznam Twoje zdanie.

Norwegia natomiast ma tyle kasy z ropy, że nie potrzebują się nikomu podporządkowywać i płacić na "urzędników".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
manhattanman




Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 1723
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 08:13, 24 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

plusy są takie, że większość niby proliberalnych szmaciarzy z polski wyjechała. mam na myśli ćpunów, przestępców, pederastów, żydów, hien oraz oczywiście antypolaków. to jest wielki plus dla polski, bo nasza populacja i tak nie zmalała, wzrost jako taki mamy, pomimo odpływu siły roboczej i śmieci, a oni pomimo dobrobytu mają srakę a nie rozwój.

minusy są takie że straciliśmy suwerenność i terytoria, a polakom ciężko jest wytłumaczyć jeżeli w rządzie są skurwiele i szkodniki na usługach to oni z pewnością nie będą zdradzać pobudek nacjonalistycznych, które od lat należą nam się jak psu buda i całemu naszemu regionowi. całe dobra, surowce i złoto zostało nam zajebane przez zachód, a jebana biedna rosja wraz z tym psem ogrodnika co handluje z bliskim wschodem bronią za ropę swiętoszkiem zajebanym jak wiekszosc forumowych skurwysynow pseudo polakow, a moze bardziej nawet pseudoludzi probują trzymac nas na smyczy.

szwacjaria i norwegia nie potrzebuje unii, mimo ze jest z nią handlowo powiązana. nie musi respektować traktatów narzuconych na unie, ktore de facto hamują naszą gospodarkę a nie odwrotnie, a to dlatego że mają pieniądze. szwacjarzy od wielu dekad stosowali lichwę i ukrywali pieniądze nazistów, natomiast norwegia stała się bogatym krajem za sprawą złóż i tecnologii do ich wydobywania. w momencie kiedy nam daliby jakiekolwiek szanse na rozwoj a inaczej ludzie nasi przywodcvy by o to zawalczyli bysmy mogli np. produkowac masowo grafen lub cos w tym rodzaju. no ale narod tępy upodlony od wielu pokolen nawet jak zauwazy swiatelko w tunelu to bedzie myslec ze to problem, a problemem są sami polacy, bierne ludzkie gowno, podobnie jak ci emigranci co to niby są tacy kurwa sprytni a w rzeczywistosci szkodzą obu stronom. celowo jesteśmy podzieleni między zachodem, a wschodem i azją. wystarczy sie kurwy uczyc, obadac dobrze historie wy zajebane gnidy, wtedy ogarniecie ze zadna ze stron nie chce dopuscic do unifikacji bloku wschodniego, bo to się wiąże z ogromnym zagrozeniem dla interesow biednej rosji i zafałszowanego żydowskiego zachodu. dlatego ci co kibicują tym biedakom na ukrainie bądź nie - są debilami. w naszym interesie powinno leżeć teraz by dogadać się z łukaszenką i ze wschodem ukrainy co do interesów na ogromną skalę. ci debile tego nigdy nie zrozumieją, bo są tylko podzielonymi między sobą lemingami, a wożą się tutaj jak jakieś co najmniej pierdolone kurwy.

żałosny teatrzyk jak dla mnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:58, 24 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcin
Cytat:
Faktycznie patrząc na teorie spiskowe i historię templariuszy ukrywających się w górach i chowających swoije skarby na terenie Szwajcarii, można przypuszczać, że Szwajcaria, podobnie jak w innych teoriach Watykan rządzi tym burdelem.

Po pierwsze jakie teorie spiskowe. Po drugie nie w innych teoriach.(bo to jest powiązane) Po trzecie moim zdaniem najważniejsza wskazówka Wink to trzeba starać się rozumieć zależności.

Since 1572 the Jesuits have been dealing in finance like the order’s original Knights Templar origins that was taken from them by the Pope in 1312 and his Order of Malta. The Jesuits created and controlled the United East Indies Company which was the first ever mega-corporation. The company only went bankrupt because the Jesuits had been suppressed by the Pope since 1773. In the United States just for starters you can look at Bank of America, JP Morgan and Chase along with BNY Mellon. In Switzerland you can look at the Lombard Odier & Cie. The Jesuits moved a lot of gold bullion out of France and into both Swiss and United States banking houses back in the 18th Century. The Jesuits are the secret controllers of the Vatican Treasury which they have guarded by the Rothschild family, the official Guardians of the Vatican Treasury. You’ll find the Jesuits, Vatican, Queen Elizabeth II and worldwide syndicate families are involved in banking. The financial system is run by the Order of Malta and The Venerable Order of St John of Jerusalem. The Order of Malta having taken the power via Papal Bull Ad Providam in 1312 away from the Knights Templar. The Jesuits subordinated the Order of Malta in 1794 aided by Napoleon Bonaparte. The Jesuits and Rothschild alliance used the Bonaparte scam in order to take control of the Bank of England.

http://theunhivedmind.com/UHM/conspiracy.....ived-mind/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:02, 24 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Plusy:
1. Swobodny przepływ ludności, usług i towarów - to wręcz niesamowite!
2. Regulacja rynku telekomunikacyjnego - zmniejszenie kosztów używania telefonów, internetu.
Co niektórzy nie pamiętają lub nie mogą (za młodzi), że jeszcze niedawno rozmowa z telefonu komórkowego za granicę to majątek, tak samo w Polsce rynek szerokopasmowego internetu musiał się zmienić i mieścić się w standardach UE. Bez tego pewnie dalej w Polsce flagowym produktem było by 512kb/s za 80 zł, tak jak i same telefony komórkowe były by bardzo drogie, zwłaszcza korzystanie z danych (internet mobilny). To właśnie dzięki UE jest taniej!
3. Dofinansowania wszelkich inwestycji służących ludności.
Dzięki temu powstają autostrady (o jakości i cenie później), oczyszczalnie ścieków, poprawia się stan nawierzchni dróg. Modernizuje i poprawia się szlaki turystyczne. To czasem małe drobne sprawy niedoceniane.
4. Regulacje na płaszczyźnie prawa, mamy takie same prawa jak obywatele Niemiec czy Francji - wiedzieliście o tym?
Jak sądzę nie:)
5. (nie dotyczy Polski) wspólna waluta, czyli brak spekulacji walutowych a tym samym koniec z groźbami wahań kursów, kraje w strefie euro zbierają profity dzięki wspólnej walucie co pokazała Grecja, Cypr, Portugalia czy Słowacja! Lepiej mieć ten sam pieniądz co takie potęgi jak Niemcy czy Francja niż własne słabe waluty które zawsze będą narażone na spekulacje - patrz złoty.
6. Brak utraty suwerenności. Ludziom się zdaje, że otwarcie granic to koniec państwa:) Jest wręcz przeciwnie.
Na terenie Polski władzę sprawuje wybrany w demokratycznych wyborach rząd Polski! To od rządu Polskiego zależy czy dana dyrektywa UE będzie wdrożona i na jakim szczeblu - wiedzieliście o tym? UE nic nie narzuca, daje wytyczne. Oczywiście są obszary na których UE musi być jednolita, dlatego każde państwo musi podporządkować się wymogą np. finansowym. formalnym czy prawnym w danym zakresie. Tak czy inaczej to Polski Rzad a nie UE decyduje co dzieje się w Polsce i jak. ZAPAMIĘTAJCIE TO SOBIE. I przestańcie się dawać karmić głupstwami typu: "to przez UE".

Wady:
1. Dotyczy Polski - za duża swoboda w podejmowaniu decyzji przez Polski rząd, co skutkuje rozwarstwieniem, ubożeniem społeczeństwa na tle reszty obywateli UE. UE powinna mieć więcej do powiedzenia w Polsce, dzięki temu ludziom żyło by się lepiej.
2. Dotyczy Polski - brak euro, co naraża obywateli Polskich na straty związane z przewalutowaniem przez pazerne banki (90% obrotu towarów w Polsce jest ze strefą Euro) Banki na tym robią krocie i szybko tego nie puszczą - nie jest im trudno, gdyż Polacy to raczej nie rozumny naród i wystarczy im wcisnąć gatki o patriotyzmie i złotówce i już Polacy będą płacić i bronić banków które ich okradają. Cóż taki naród.
3. Zbyt wolne decyzje dotyczące regulacji rynków telekomunikacyjnych, motoryzacyjnych czy ubezpieczeniowych.
np. dyrektywa wprowadzająca opłaty za rozmowy odebrane została w szufladzie - a to zmniejszyło by koszty korzystania z telefonów komórkowych o dobre 50% dla każdego! Lobby operatorów jest jednak silne i nie puszczą 50% profitu.
Ubezpieczenia, nadal są przywiązane regionalnie i nie ma dostatecznej konkurencji na tym rynku.
Brak polityki związanej z budownictwem i mieszkaniami. W UE jest ponad 11 milionów pustostanów a osób bezdomnych 4.1 miliona!

Pewnie wady można by jeszcze dopisać jak i zalety.
generalnie Polska na UE skorzystała i to znacząco, wystarczy zobaczyć kraj schyłku 2001 roku czy 2004 by to zobaczyć i to na każdej płaszczyźnie.

PS. Oczywiście tanie linie lotnicze to też dzięki UE i jej regulacji przestrzeni powietrznej - bez tego dziś nadal samolot był by dla wybranych:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Al Kohol




Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:58, 24 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybacz goral_ ale z ta waluta to przyjebales jak łysy grzywką o beton. Jak wprowadza euro w Polsce to już całkiem eksport padnie i cześć korporacji czerpiacych z naszej niewolniczej pracy wyjebie np. do Rumunii albo Bułgarii. To prawda że taki Goldman Sachs i inni jebia nas na walucie ale nie mam pojęcia gdzie tu znaleźć złoty środek Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:23, 24 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kluczowy plus: odbieranie kompetencji prawodawczych lokalnym administratorom nadwiślańskiej państwowiny i przenoszenie ich do Brukseli.

I jeden ogromny minus: odbieranie kompetencji prawodawczych odbywa się zbyt wolno i nadwiślańscy administratorzy mogą jeszcze dużo rabować i rozpierdalać...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:08, 24 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o walutę to w sytuacji takiego kraju jak Polska, której eksport nadal opiera się przede wszystkim na taniej sile roboczej oraz tanich, przetworzonych towarach, posiadanie własnej waluty jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.
Modelowym przykładem, co się dzieje z krajem, który jest importerem drogich technologii i eksporterem taniego badziewia, i przyjmuje silną, zewnętrzną walutę jest Grecja. Przeżywały to wszystkie kraje AŁ, które wpadły na pomysł, podjudzone przez MFW, żeby ustalić sztywny kurs do dolara. Przyjęcie euro niczym w tym względzie się nie różni a co więcej kompletnie zamyka drogę wstecz, czyli ewentualnej dewaluacji waluty w razie sytuacji kryzysowej.
Przy obecnej pozycji Polski euro to jest sznur. Nie daję szans przyjęcia euro w Polsce patrząc pragmatycznie na ekonomię w perspektywie dekady. Pieprzenie o euro to mrzonki.
Ponadto pierdoleniem jest, że na euro taki Sachs nie może sobie grać. Jest to jedynie bardziej kosztowne.
Pomijam już kwestię, że jankesi mogą w każdej chwili ponownie przyjebać w euro, jak kolejny kraj po Iranie wpadnie na pomysł sprzedawanie ropy w euro albo Chiny ogłoszą, że może zaczną się rozliczać również w euro. Zagrożeń jest dokładnie tyle samo.

Co do dyrektyw goral to nie jest to prawda, że sobie rząd decyduje. Zgodnie z traktatem są obszary, gdzie dyrektywy muszą być wprowadzane w przeciwnym razie można wyjść z UE albo słono płacić za brak wprowadzenia dyrektywy w określonym czasie. Koszt oczywiście rośnie w miarę odsuwania się terminu wprowadzenia dyrektywy. Przykład takiej dyrektywy - nowe prawo bankowe dotyczące kredytów hipotecznych. Wszystkie kraje członkowskie muszą wprowadzić dyrektywę do swoich przepisów prawa krajowego do 2 lat. Kropka.

Dofinansowanie idzie głównie w sferę infrastruktury. Jest to model neokeynsistowski, który być może sprawdza się w pewnych warunkach, ale niestety przy stabilnej sytuacji dmucha rynek. Nadmuchuje się, choćby rynek nieruchomości.
Dodatkowo trzeba przyjąć, że dofinansowania dla Polski to jest po prostu psi obowiązek potęg gospodarczych UE w zamian za to, że mamy otwarty dla nich - 40 mln rynek zbytu bez żadnych ograniczeń. Dodatkowo transferuje się do Polski pomysły dotyczące przymusu stosowania pewnych technologii, które oczywiście są w stworzone lub rozpowszechnione u gigantów, czy wpierdala się takie pomysły jak ten, że jakieś gówno z pomidorów jest wódką.
Tutaj rachunek zysków i strat być może wychodzi na 0.

Wymienione przez Ciebie wady są praktycznie kurwa zaletami, więc po chuja je wpisujesz jako wady. Z debilami piszesz.
Pieprzysz bzdury bo zupełną fikcją jest, że unijni administratorzy nie są skorumpowani. Nie jest to może poziom ruskich czy Ukrainy Januka, ale od Polski to się wiele nie różni. Lobby, lobby uber alles.

Nie widzę różnicy w tym czy będę bronił banków polskich czy europejskich, a może mam bronić tych brytolskich banków, które to chcą zabronić mi wypłacić moje pieniądze kiedy Mi się podoba a nie im.

Jeśli chodzi o korzyści to jak dla mnie liczba wad oraz zalet zbiega się niestety ku zeru.
Ocena tego jak by było bez UE jest bardzo trudna do stworzenia. Trzeba by stworzyć alternatywny, obejmujący już ponad dekadę obraz rzeczywistości.
Piszesz o popatrzeniu na Polskę z 2001 roku. W jakim niby aspekcie. Jak zamierzasz oddzielić postęp wynikający z globalizacji - nie globalizmu - od zmian pod wpływem wejścia do UE, nie mówiąc już o zmianach czysto technologicznych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:24, 24 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

manhattanman napisał:
plusy są takie, że większość niby proliberalnych szmaciarzy z polski wyjechała. mam na myśli ćpunów, przestępców, pederastów, żydów, hien oraz oczywiście antypolaków. to jest wielki plus dla polski, bo nasza populacja i tak nie zmalała, wzrost jako taki mamy, pomimo odpływu siły roboczej i śmieci, a oni pomimo dobrobytu mają srakę a nie rozwój.

Wiem, że za jednym zamachem chciałeś dokuczyć, tym których nie lubisz, w tym mnie.
Nie mogę napisać, że kłamiesz, bo znów mnie zwyzywasz, co załamie moje samopoczucie na kilka dni.

Chciałbym jednak o dodatkowe informacje:
Jeśli większość złych wg ciebie ludzi wyjechała, to teraz większością są krystaliczni mądrzy, i prawdziwi polacy.
Kraj opływa w mleko miód, czyli jest niesamowity dobrobyt.
Rząd nie kradnie, a świnie z niego zostały wybite, lub deportowane do brukseli.
Dlatego nie sugerując, że łżesz jak pies, hipokryta, lub złotousty pustak.
Bo nie mam takiego zamiaru zapytam:
W jakiej polsce ty żyjesz, że jest tak super? Gdzie jest ona?
Albo jakie leki bierzesz, że tak ubarwiają świat?
Pozdrawiam serdecznie, i liczę na sensowną odpowiedź.
Jebany hipokryto. (nie mogłem wytrzymać,sry)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gambolo




Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 115
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:28, 24 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

manhattanman napisał:
w momencie kiedy nam daliby jakiekolwiek szanse na rozwoj a inaczej ludzie nasi przywodcvy by o to zawalczyli bysmy mogli np. produkowac masowo grafen lub cos w tym rodzaju.


manhattanman..zostałeś nadwornym prorokiem prawda2 Smile

http://biznes.newsweek.pl/grafen-polska-.....243,1.html


masz czekana Smile
_________________
BTC: 12TUcYoA2im8sgd4d2pKLZE3r9NFTRjG6b
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:38, 24 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gambolo napisał:
manhattanman napisał:
w momencie kiedy nam daliby jakiekolwiek szanse na rozwoj a inaczej ludzie nasi przywodcvy by o to zawalczyli bysmy mogli np. produkowac masowo grafen lub cos w tym rodzaju.


manhattanman..zostałeś nadwornym prorokiem prawda2 Smile

http://biznes.newsweek.pl/grafen-polska-.....243,1.html


masz czekana Smile

manhattanman to tusk.
Czy widzicie podobieństwo?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shanyo




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 111
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:46, 24 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To są jakieś plusy ? Laughing Kurwa przestańcie.

Wjebali do eurokołchozu i kazali się cieszyć. Tylko pytanie z czego?

Pobudowali autostrady i stadiony, ale wszystko na kredyt który my spłacimy, nie oni

Shocked
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:01, 24 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakby tak policzyć, to doszło kowalskiemu.
kilka pośrednich obciążeń. podatek klimatyczny itp...
Jakby ktoś był pierdolnięty, to może powiedzieć, że jest zajebiście.
Dbają o wszystko, czyli, biurwy okradają jak mogą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:34, 24 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarondo napisał:
Jakby tak policzyć, to doszło kowalskiemu.
kilka pośrednich obciążeń. podatek klimatyczny itp...
Jakby ktoś był pierdolnięty, to może powiedzieć, że jest zajebiście.
Dbają o wszystko, czyli, biurwy okradają jak mogą.


A co ma związanego opata klimatyczna z UE? Wink)
Opłata klimatyczna ustalana jest na podstawie Polskiego Rozporządzenia Rady Ministrów i zależy od loklnych władz czy będzie i w jakiej wysokości:)
(Ustawa z 12.01.1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych)
Ja wiem, że w Polsce UE to idealny winny:) dlatego urzędnicy mogą w Polsce cuda robić, bo każda decyzja będzie kwitowana "to UE". A najgorsze jest to, że stado baranów da się na to nabrać, ale co wymagać od Polaków, sokoro sami wybierają takie władze...
Za chwile wejdzie w życie ustawa o abonamencie Telewizyjnym jako opłacie za możliwość odbioru telewizji - to też Polski wymysł nie unijny (UE pewnie to zaskarży, dlatego zwlekają z w[prowadzeniem tego - znów należało by rzec: dzięki ci Unio Europejska że nas bronisz od pazernych POLSKICH WŁADCÓW).

PS. Może tu tkwi problem, że Polacy nie rozumieją na czym polega UE i dzięki temu Polak robi z Polaka debila wciskając mu,że to nie on to UE.
Cóż edukacja się kłania...

ps2. UE ma wiele minusów, ale w przypadku Polski ja nie znam ani jednego minusa, same plusy!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:40, 24 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Limity CO2 to też polskie głupki?
Ślimak zakwalifikowany jako ryba to też nasze jołopy?
Bimber z ziemniaków kwalifikowany jako wódka to też wymysł sprzedajnych dziwek z Polski?

Czas zdjąć różowe okulary.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:58, 25 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@goral_
To nie wprowadziła tego eu?
W sumie to nieistotne, i tak ciężar winy spada na bruksele.
Co by nie powiedzieć, dużo:
Żadna biurwa do życia nie jest potrzebna, są tylko kosztem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:31, 25 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciach
Nie zdążyłem usunąć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:34, 25 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ElComendante napisał napisał:

Limity CO2 to też polskie głupki?



Niestety tak...
Limity na "darmowy" CO2 były ustalane przed 2000 rokiem i dalej omawiane w 2003, każdy kraj w ramach UE miał odpowiedni okres przejściowy i zagwarantowane środki z UE na modernizację infrastruktury.
W UK powstało setki jak nie tysiące wiatraków, wg. informacji rządowej w 2018 roku w UK 70% prądu potrzebnego na oświetlenie będzie pochodzić z odnawialnych źródeł energii.
W Polsce też środki zainwestowano w... wyższe rachunki dla odbiorcówSmile ponoć takie klimaty w Polsce:) Ale winna UE.
Ciekawe gdzie podziały się te środki na modernizację infrastruktury?
Warto by zapytać lokalnych władców jak i posłów.

Cytat:


Ślimak zakwalifikowany jako ryba to też nasze jołopy?
Bimber z ziemniaków kwalifikowany jako wódka to też wymysł sprzedajnych dziwek z Polski?


Do tych dwóch spraw musiał byś mi dać więcej szczegółów. Trudno jest coś ocenić po jednym zdaniu.
Tak czy inaczej UE zdecydowanie w jednym szkodzi Polsce - co prawda chciałem to poruszyć w innym wątku, ale wam napisze.
UE nie wymaga na Polsce by ta wprowadziła normy jakościowe na art. spożywcze (Każdy kraj starej UE takowe posiada - Polska nie, były za PRL-u później zdjęte), dla UE a zwłaszcza dla Włoch jest to wygodne, bo Polska jest największym odbiorcą chemii spożywczej w UE. A największym producentem są Włochy.
Dlatego UE nie ingeruje w sole przemysłowe w jedzeniu czy trutki na szczury w kremówkach.
Tu można krytykować UE ale czy do końca, wszak to nasi rodzimi Polscy producenci trują Polaków... Czy znów ktoś inny ma stawać za nami w obronie?
Cytat:


Czas zdjąć różowe okulary.

Co gorąco ci polecam i nie przyjmować w ciemno, że jest źle bo... Unia Europejska.
UE jest w Niemczech, Francji czy w UK. Działają tam te same prawa unijne co i w Polsce. Widzisz różnicę?
Jak sądzisz skąd ta różnica? Skoro okresy przejściowe skończyły się 3 lata temu.

jarondo napisał:
@goral_
To nie wprowadziła tego eu?


Nie. To weszło w życie by dać pieniądze lokalnym samorządom.
W latach 90 siątych tak naprawdę to chyba tylko Zakopane o miało - dziś nawet Kraków ma opłatę klimatyczną hehe:)))
No ale z czegoś te stadiony trzeba spłacać.

Cytat:

W sumie to nieistotne, i tak ciężar winy spada na bruksele.
Co by nie powiedzieć, dużo:
Żadna biurwa do życia nie jest potrzebna, są tylko kosztem.


Ciężar spada na Warszawę, Tuska i Kaczyńskiego oraz całe tałatajstwo oszukujące ludzi po 1990 roku.
Jak by nie UE to dziś Polska by przypominała Bangladesz.

Al Kohol napisał:

Wybacz goral_ ale z ta waluta to przyjebales jak łysy grzywką o beton. Jak wprowadza euro w Polsce to już całkiem eksport padnie i cześć korporacji czerpiacych z naszej niewolniczej pracy wyjebie np. do Rumunii albo Bułgarii. To prawda że taki Goldman Sachs i inni jebia nas na walucie ale nie mam pojęcia gdzie tu znaleźć złoty środek


Ciekawe. Ile eksportu padło na Słowacji, Estonii.. ba ile padło w Niemczech?
Chcesz statystyki ile Holandia eksportuje czy np. UK?
A teraz posłuchaj, złoty od 1992 roku nie jest zależy od Polski, jest zależny od kapitału spekulacyjnego, dziś ten eksport ci się opłaca - jutro już nie, do tego dochodzi przewalutowanie przez banki ze złotego na euro i z euro na złoty - sądzisz, że to się odbywa za darmo?
Poza tym Polska nie jest eksporterem poz UE, Polska jest montownią (tania siła robocza) dla azjatyckich firm by te unikały cła.
To nie są Polskie towary, więc Polska nie ma co eksportować.
Zapytaj Greka czy chce wrócić do Drachmy? To ci powie jak się biznes robi w euro:) Wspólna waluta ułatwia handel nie utrudnia. Inna waluta, zwłaszcza słaba zawsze będzie ryzykowna i droga.
Policz sobie:
Produkujesz śrubkę za 4 zł. by ją sprzedać na zachodzie musisz dać cenę w euro - czyli powiedzmy 1.5 eura, z czego bank zabierze ci jakieś .05 eura za przewalutowanie, dostaniesz na czysto 1 euro. Jak byś miał euro to produkcja kosztowała by cie 1 euro a sprzedał byś za 1,5 euro - bank już nic nie zabierze na przewalutowaniu. W którym momencie masz więcej pieniędzy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3519
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:23, 25 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W latach 70-tych i na poczatku lat 80-tych lepiej to wszystko wygladalo ! To byla prawdziwa wolnosc poruszania sie i zarabiania. W Wiedniu wszystkie pieniadze byly wymienialne. Bylo bezpiecznie i bogato !!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Plusy i minusy EU?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile