W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Upadek Amber Gold i OLT Express dzięki ABW?   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
25 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 38690
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20399
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:17, 06 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyborcza na tego typa pisała tak już ponad 2 lata temu:
Cytat:
Z wyrokiem za przywłaszczenie prowadzi firmę pośrednictwa finansowego
Magdalena A. Olczak, 15.04.2010

[...]

Na oferowaniu produktów quasi-bankowych bez licencji bankowej kontrowersje wokół Amber Gold się nie kończą. Jak ustaliła "Gazeta", prezes Amber Gold prowadził już kiedyś działalność w branży finansowej. Miał firmę Multikasa prowadzącą punkty kasowe, w których klienci mogli opłacać rachunki. Firma kusiła niższymi niż poczta prowizjami i zniżkami dla emerytów. Ale okazało się, że pieniądze klientów Multikasy, zamiast trafiać na konta zakładów energetycznych czy operatorów telefonicznych, lądowały w kieszeni właścicieli firmy.

Sprawą zajął się UOKiK i w czerwcu 2004 r. zdecydował, że spółka narusza zbiorowe interesy konsumentów. Poszkodowanych było co najmniej kilkaset osób, a prezes spółki został skazany na karę roku i dziesięciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.

- Faktycznie zostałem skazany prawomocnym wyrokiem sądu. Broniłem się, ale sąd nie podzielił moich racji. Wyrok się uprawomocnił, należy go zaakceptować. Naprawiłem wyrządzoną szkodę wszystkim pokrzywdzonym - mówi prezes Plichta.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,7776.....ictwa.html

Rzekomo oszust recydywista, ale minęły ponad 2 lata i dalej nie znaleźli na niego paragrafu... niesamowite.
Dopiero chuje musieli mu pozamykać wszystkie konta bankowe, aby móc drzeć ryja, że "klienci Amber Gold nie mogą wypłacić swoich depozytów!" Laughing

Przy okazji zwracam uwagę, że prezesem Grupy Finansowo Handlowa Nova Sp. z o.o. była pani Ewa Teresa Młodnicka, a nie Marcin Plichta, a już tym bardziej jakiś Stefański (nie wiem kurwa dlaczego oni piszą, że Plichta miał wtedy takie nazwisko) Smile

I taka to jest rzetelność informacji podawanych przez media w tej sprawie - w innych zresztą też Smile


Co ciekawe, w 2004 roku ta sama Wyborcza pisała o sprawie Multikasy tylko tak:
Cytat:
Zarząd Novej ukarany
08.12.2004

Po 24 tys. zł będą musieli zapłacić członkowie zarządu Grupy Finansowo-Handlowej ?Nova? - właściciela sieci punktów płatności Multikasa. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył karę za to, że spółka nie zrealizowała jego wcześniejszego polecenia

O Multikasie zrobiło się głośno latem, gdy okazało się, że spółka oferująca usługę opłacania rachunków (np. telefonicznych, za prąd itp.) nie przekazuje wpłacanych pieniędzy adresatom. W efekcie nieświadomi niczego konsumenci dorobili się sporych zaległości w rachunkach.

UOKiK zajął się tą sprawą i nakazał nieuczciwej firmie m.in. zamieścić płatne ogłoszenia w dwóch dziennikach regionalnych. Miały one informować poszkodowanych o prawie domagania się od Grupy Finansowo-Handlowej "Nova" tych pieniędzy, które nie zostały przelane na konta wierzycieli...

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,2433511.html


Innymi słowy "oszustwo finansowe" polegało na tym, że oferowali "przelewy" pieniędzy, ale każdy przelew trzymali kilka dni u siebie, zanim go wpłacili na konto adresata. Czyli robili dokładnie to samo co dziś robi, przy pełnej aprobacie UOKiK, każda jedna pierdolona Biedronka tudzież inna Żabka - reklamując się przy tym hasłem "opłać u nas rachunki za darmo!"
Zresztą nawet i banki to robią - dlaczego niby przelew SEPA "idzie" 2 dni, skoro każdy głupi wie, że sama operacja przeksięgowania kasy w tym systemie jest praktycznie natychmiastowa?

Ja nie bronię tego typa bo go nie znam, ale wiem, że Polska to taki kraj, że jak się kogoś chce udupić - to paragraf zawsze się znajdzie. Natomiast jak się ma bank, stację TV i możliwość korumpowania urzędników, polityków i dziennikarzy - to można robić bezkarnie i na bezczela takie wałki, że bania mała.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:25, 06 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy uprawomocnił się wyrok? Odnoszę wrażenie, ze już dawno uległ zatarciu, a wobec tego wszyscy, którzy mówią o nim per skazany, niech czekają na pozwy o zadośćuczynienie za naruszenie dóbr osobistych....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:33, 06 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie Bimi mylisz się, nie na przetrzymaniu kasy polegało przestępstwo a na jej przejęciu.
Gość nie płacił firmom gazowniczym czy energetycznym to co ludzie wpłacili. Była w tej sprawie zbiorowa skarga klientów, bo do domów komornicy pukali, a elektrownia odcinała prąd, niektórzy mieli naprawdę spore zadłużenia z tytułu działalności tego pana.
Organizacje konsumenckie wywalczyły jedynie to, że klienci zapłacili to zadłużenie w ratach. Dla przypomnienia gość miał wówczas 20 lat(?) jak się tłumaczył były to błędy młodości i zgubiła go miłość bo zrobił to (kradł) dla swojej dziewczyny by się dobrze bawić. Osobiście znam osobę poszkodowaną przez tego złodzieja. I do dziś nie dostała nawet przeprosin od niego. Więc z całym szacunkiem, wszyscy wiedzą jakie jest moje nastawienie do banków, ale nie można złodzieja okradającego nie banki ale zwykłych ludzi szanować, tylko dlatego, że przyjął linię obrony na zasadzie: banki się na mnie uwzięły bo ja byłem lepszy i groziłem interesom ABW, UB i bankom. Nie.
Najpierw oddaj co ukradłeś a potem licz na zrozumienie i współczucie.
Jak by Amber Gold okradł banki był bym pierwszy do składki na pomnik dla nich... ale oni żerowali na ludziach, których nie raz są to oszczędności życia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20399
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:39, 06 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Osobiście znam osobę poszkodowaną przez tego złodzieja. I do dziś nie dostała nawet przeprosin od niego.
[...]
Najpierw oddaj co ukradłeś a potem licz na zrozumienie i współczucie.

@goral_, zdajesz sobie sprawę, że jeśli "osoba którą znasz" zrobiła cię w chuja i jeśli ostatecznie jednak odzyskała tą forsę (a gość, który nawet nie był prezesem tamtej spółki, twierdzi że wszystko pooddawał), to właśnie popełniłeś przestępstwo z art. 212 § 2 KK, zagrożone grzywną, karą ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności do roku. Ścigane na wniosek poszkodowanego.

Nie żebym cię straszył - tylko mówię, że w Polsce nietrudno zostać skazanym... Smile
Zwłaszcza, że do kodeksu karnego dochodzi jeszcze kodeks cywilny i pojęcie dóbr osobistych, oraz ich prawnej ochrony...
Sam ś.p. król Kaczyński byłby za to skazany i nie mógłby potem zostać królem, gdyby nie to że w ostatniej chwili zawarł tajną umowę z Gudzowatym i dalej byli już tylko przyjaciółmi... Smile
Proces Gudzowaty - Kaczyński

Cytat:
Jak by Amber Gold okradł banki był bym pierwszy do składki na pomnik dla nich... ale oni żerowali na ludziach, których nie raz są to oszczędności życia.

Jasne... Ale że Amber Gold wcale nie okrada banków, lecz tylko legalnie przejmuje część ich depozytów - to jesteś pierwszy, który próbuje przywrócić normalny porządek rzeczy, rzetelnie ostrzegając ludzi by niezwłocznie zabrali swoje oszczędności życia z niesamowicie ryzykownej lokaty 14% i zanieśli je tam gdzie ich miejsce: do banku, który co prawda płaci im tylko 5%, ale za to na nich nie żeruje Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20399
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:34, 06 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zabiliście OLT Express, teraz zabijacie Amber Gold

- ABW, KNF i MSP nas zaszczuło. Ja się czuję jakby zostało zabite moje dziecko. W Amber Gold i OLT Express pracowało 1 tys. osób, teraz jest tylko 500, a wiele z nich zostało przestraszone, boi się o swoje życie – mówił Marcin Plichta, prezes Amber Gold podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Prezes twierdził, że to właśnie dlatego część placówek została ostatnio zamknięta. - W 3 tygodnie zabiliście OLT, od 3 m-cy zabijacie Amber Gold - dodał.

Marcin Plichta oskarża, że to Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Komisja Nadzoru Finansowego oraz Ministerstwo Skarbu Państwa winne są bankructwu OLT Express oraz obecnym problemom Amber Gold. Jednocześnie zapewnia, że firma jeszcze dziś założy rachunek w zagranicznym banku i od jutra zacznie wypłacać pieniądze klientom.

Prezes Amber Gold po raz pierwszy pokazał się publicznie i od razu zaczął od mocnych oskarżeń. Jego zdaniem to ABW, KNF i MSP zabiły OLT Express, bo stanowiły zbyt dużą konkurencję dla LOT-u, który właśnie szukał inwestora. Sukces OLT Express miał spowodować, że Turkish Airlines wycofało się z zakupu LOT.


dalej: http://biznes.onet.pl/zabiliscie-olt-exp.....news-detal
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:12, 06 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Cytat:
Osobiście znam osobę poszkodowaną przez tego złodzieja. I do dziś nie dostała nawet przeprosin od niego.
[...]
Najpierw oddaj co ukradłeś a potem licz na zrozumienie i współczucie.

@goral_, zdajesz sobie sprawę, że jeśli "osoba którą znasz" zrobiła cię w chuja i jeśli ostatecznie jednak odzyskała tą forsę (a gość, który nawet nie był prezesem tamtej spółki, twierdzi że wszystko pooddawał), to właśnie popełniłeś przestępstwo z art. 212 § 2 KK, zagrożone grzywną, karą ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności do roku. Ścigane na wniosek poszkodowanego.


I ty wierzysz w słowa oszusta? Może masz jakieś zdeponowane pieniądze w Amber Gold - to współczuje. Ale ja rzeczy nazywam po imieniu, raz okradł ludzi zrobi to ponownie, i żadne jego tłumaczenia o ABW mnie nie przekonają to jest po prostu próba ratowania, robienia miału słownego wokoło tej sprawy.
A i przy okazji, naturalnie pan Plichta wówczas nazywał się Stefański:)
Następnym razem radze uważać na wszelkie takie "super okazje".
Mało to ich było od Bagsika poczynając, a ile było o których się nic nie mówi w prasie?
Ja znam osobiście osobę która w Poznaniu wyrąbała tysiące ludzi w latach 90-siatych:) mało tego, w świetle prawa n jest niewinny. Tak więc spokojnie, jak już pisałem, najpierw ukradł milion teraz miliony...


Cytat:
Nie żebym cię straszył - tylko mówię, że w Polsce nietrudno zostać skazanym... Smile

Pierwszy raz cię takiego widzę, przyznaj się, masz tam depozyt w AmberGold?


Cytat:
Cytat:
Jak by Amber Gold okradł banki był bym pierwszy do składki na pomnik dla nich... ale oni żerowali na ludziach, których nie raz są to oszczędności życia.

Jasne... Ale że Amber Gold wcale nie okrada banków, lecz tylko legalnie przejmuje część ich depozytów - to jesteś pierwszy, który próbuje przywrócić normalny porządek rzeczy, rzetelnie ostrzegając ludzi by niezwłocznie zabrali swoje oszczędności życia z niesamowicie ryzykownej lokaty 14% i zanieśli je tam gdzie ich miejsce: do banku, który co prawda płaci im tylko 5%, ale za to na nich nie żeruje Laughing


Nie, on okrada ludzi,bo ludzie deponują u niego pieniądze nie banki. Jak by banki deponowały u niego kasę, to jak napisałem sam bym się dołożył do pomnika.
Przy okazji poczytajcie o historii AmberGold, jak, skąd dlaczego. To od samego początku nie była czysta sprawa.
Pomijam już fakt, że jako osoba skazana prawomocnym wyrokiem za przekręty finansowe, nie mógł być prezesem AmberGold czyli w pierwszej wersji Domu Składowego... Zresztą, na marginesie, gówniarz 20 lat znalazł jeleni, skazany dziś mając 28 lat znalazł jeszcze więcej jeleni i tu masz rację Bimi pokazał jak Polaków łatwo oskubać. A co do jego biadolenia o ABW i bankach. Są określone przepisy, którym banki podlegają, ja z nimi się nie zgadzam z różnych moich pobudek, ale skoro są to należy je uszanować, krytykować ale szanować.
I jak już wielokrotnie tu zaznaczyłem, jak by zrobił przekręt na bankach był by moim idolem, ale on zrobił przekręt na naiwniakach.


ps.
Proszę poczytać o imperium Madoff-a owszem inna skala inne pieniądze oraz inni klienci, on rąbał banki i ludzi z pierwszych stron gazet. Plichta rąbie zwykłych "Kowalskich".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20399
Post zebrał 10.000 mBTC

PostWysłany: 15:04, 06 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak już wielokrotnie pisałem, na dzień dzisiejszy, wbrew temu co pierdolą różni eksperci w telewizorze, ja tam nie widzę niczego nieuczciwego w działalności AG. nie uważam też żeby ich biznes model był skazany na bankructwo - wręcz przeciwnie, ja prywatnie stosuję dokładnie ten sam, tylko na mniejszą skalę i jak na razie nieźle na tym wychodzę, podobnie jak i ci co mi pożyczają kasę. ale i tak myślę, że najlepsze czasy dopiero przed nami... Smile

natomiast żadnych dowodów na to że w 2004 roku plichta komukolwiek ukradł pieniądze a potem nie oddał nie widziałem, więc jak dla mnie pomawiasz człowieka.
wierzę, że sobie przywłaszczył na jakiś czas, nie wątpię, że został za coś skazany - ale jestem pewien że wszystko oddał, bo gdyby nie zwrócił choćby złotówki to po dziś dzień komornicy siedzieli by mu na dupie i gość nie mógł by mieć nawet malucha, a co dopiero żeby se jeszcze pobierał pensje dwóch prezesów...
nie widziałem też żadnych dowodów na to, że kiedyś niby nazywał się stefański.
podawałem ci już linka (którego zignorowałeś), że oficjalnie w KRS, przy firmie Nova założonej w 2003 roku widnieje jedynie jako "osoba współwystępująca" i na pewno nie pod nazwiskiem stefański. prezesem natomiast była i jest do dzisiaj jakaś ewa młodnicka.
ta firma Nova nigdy nie zbankrutowała i istnieje do dzisiaj - rozumiesz co to znaczy?
gdyby dopuszczała takich się oszustw jak sugerujesz goral_ (oszustw/kradzieży z prawomocnymi wyrokami, nie oddawania kasy, itp.), to tej spółki już dawno by nie było. to samo gdyby celem jej istnienia było oszukiwanie ludzi - ktoś by ją zamknął i założył sobie nową. a skoro ciągle istnieje to najwyraźniej ciągle ma klientów którzy z jej usług korzystają.

ponadto, widziałem już wystarczająco dużo przejaskrawionej propagandy w tv przeciw temu kolesiowi - to jest dla mnie argumentem samym w sobie.

natomiast, że ty nazwałeś sobie typa oszustem, bo ci znajomy emeryt powiedział ze mu prąd wyłączyli i go nawet nie przeproszono.. i że masz jakieś tam dogmaty by nigdy nie wierzyć w słowa takiego oszusta - masz do tego pełne prawo, jak i każdy inny człowiek ma prawo do wyznawania religii wszczepionej mu przez znajomego emeryta Smile
co nie zmienia faktu, że jak dla mnie swoje poglądy opierasz na osobistych uprzedzeniach i nie masz kompletnie żadnych dowodów na to, że firma AG powstała po to by okradać swoich klientów i że nie zamierza zwracać lokat wraz z obiecanymi odsetkami. zwłaszcza, że AG istnieje od grubo ponad roku i jak do tej pory zwracali lokaty zgodnie z umową, bez najmniejszych problemów... dopóki jej faszystowskie chuje kont na bezczela nie pozamykali by ją w ten sposób ostatecznie wykończyć.

czyli twoim zdaniem goral_, OLT Express też powstał tylko po to żeby oszukiwać polaków - tak? bo też założył go i dowodził nim 27-letni marcin plichta... z tym że chyba to oszustwo mu coś nie wyszło, bo przewieźli tysiące pasażerów po zajebistych cenach, wszyscy byli zadowoleni - a potem zbankrutowali... i nie ma żadnych poszkodowanych polaków! Shocked
tzn. jedynym poszkodowanym jest rozjebana przez ABW firma lotnicza... oraz ci którzy sobie już tanio po polsce nie polatają, ale kto by się nimi przejmował, nie? wszak prezesem był młokosiany oszust, więc zasłużył na to co go spotkało, a polacy zawsze se mogą polatać tureckim LOTem albo brytyjskim easyjetem - droższym ale za to wspieranym przez TVN oraz ABW Laughing

wracając jednak do sedna całej hecy.
nie sposób nie zauważyć tego, że AG niewątpliwie zajebał bankom w chuj depozytów dając ludziom 2x większy procent.
i to ich właśnie tak rozjuszyło - nic innego. zresztą jak zobaczyli odpływ kapitału to może nawet dupy im się zaczęły palić, bo przecież polski system bankowy jest bardzo stabilny, niezachwiany i w ogóle.., z tym że bez przesady Smile

więc jeśli myślisz goral_, że cały ten medialny cyrk jest po to by uczciwie przestrzec polaków przed jakimś młodocianym oszustem, to musisz być bardziej naiwny niż ustawa przewiduje. ten cyrk jest wyłącznie po to by ujebać AG, bo ta firma psuje biznes bankom, a banki mogą wiele by bronić swychy interesów... banki mogą o wiele, wiele więcej niż jakiś tam marny plichta co miał pomysł na biznes, ale nie miał "licencji". Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:02, 06 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawę Multikasy zostawimy, jako tą która była. Jeśli chodzi o oddawanie kasy przez spółki Z.O.O To komornik może ściągnąć wartości tylko do wysokości kapitału założycielskiego. Jak gość wpisał, że kapitał to 100zł to tyle komornik kazał oddać jemu osobiście, reszta poszła z aktywów i nieruchomości spółki. Tak więc malucha a nawet merca nikt mu nie zabierze. A propos jeszcze emeryta, nie to nie jest i wówczas też nie był emeryt.
Amber Gold to typowa finansowa piramida, działa doskonale do póty są ludzie którzy wpłacają i jest ich więcej niż tych co wypłacają. Kiedy dopływ gotówki ustanie piramida się wali. U Madoffa trwało to 11 lat... tylko jak pisałem on rąbał banki i ludzi z pierwszych stron gazet, dlatego dostał 150 lat pierdla.
Amber Gold zostawi zwykłych zjadaczy chleba. Tak jak zastawił klientów OLT którym jeszcze zezwolił na płatności na 10 minut przed zwieszeniem działalności! Już samoloty zostały uziemione a on nadal sprzedawał bilety - to jest uczciwe? Owszem z punktu widzenia biznesu pewnie legalne ale czy z punktu moralnego to uczciwa zagrywka tego "poszkodowanego" przez ABW?
To, że klienci zarabialni na Amber Gold to dobrze, bo zarabia się do póty są świeże dopływy gotówki, ale w każdej piramidzie finansowej jest ten moment kiedy wszystko się kończy i reszta zostaje z kopertą z napisem ZONG!
Banki mówiąc szczerze mają gościa i Amber Gold w dupie. Nic im nie grozi, AG to maksymalnie 50 do 70 tyś klientów.
Banki liczą ich w milionach. (w 2008 Balcerowicz podawał, że w Polsce jest 22 mln otwartych kont). Wręcz przeciwnie AG będzie dla banków super reklamą, zwłaszcza jak piramida padnie. Banki nic nie straciły bo ci co dali do AG nie dali do banku więc o jakiej stracie piszesz? O potencjalnych zyskach możesz napisać ale nie o stracie. I wierz mi, że banki naprawdę się tym nie przejęły.
Moja prywatna teoria jest tak, że Amber Gold doszedł do końca piramidy, być może OLT miało być w jakimś sensie współudział syna Tuska, może ktoś umoczył z polityków kasę, nie wiem. wiem, że piramidy mają to do siebie, że jak pisze następuje ten moment i koniec.
Banki mają tą przewagę, że mimo wszystko maja gwarancję wypłaty do jakiś tam sum, Amber Gold nie ma żadnej poza ubezpieczeniem na 250 tyś całej firmy!!!
Prześledź Bimi jakie są zależności między spółkami córkami Amber Gold... już samo to powinno bić na alarm. Nie wspomnę nawet o braku jakich kol wiek informacji w co Amber Gold inwestuje, jakie ma aktywa... Nic.
Sądzisz, że ja nie interesowałem się tym, gdzie trochę grosza ulokować? Tyle, że ja widziałem na własne oczy pewne zagrywki, zachowania i jak się kończyło, i dla mnie Amber Gold nie był wiarygodny od początku. Ja bałem się tam inwestować i mam przekonanie, że mimo początkowych zysków dobrze zrobiłem.
Przy okazji poczytaj fora dotyczące lokat, banków i tym podobnych, tam o Amber Gold pisano już w listopadzie, że coś się dzieje. O upadku OLT ludzie pisali już w maju.
Ja nie życzę nikomu by został z ręka w nocniku, oby Amber Gold wypłacił co ma wypłacić i działa nadal, oby to nie była piramida finansowa.
A służby? Służby będą mieć piękny PR jak to zlikwidowali piramidę finansową, tak potrzebny sukces Tuska:) Mam wrażenie, że nie przypadkowo, ABW dobrało się do nich teraz a powinno już rok temu!

ps.
Gdyby Amber Gold był czysty i ABW siadło na nich łącznie zw wszelkimi komisjami finansowymi, to była by to tylko jego reklama i wzmocniła by firmę. Jeśli jednak coś jest na sprawie to firma szybko się rozsypie.
A płacz typu "zabiliście mi dzieci" zostawiam bez komentarza... poza jednym: tak wspomniani emeryci zabili mu jedno dziecko, bo żądali by oddał co zabrał.
Za długo żyje by się na to nabrać.

ps.
Lepiej powiedzcie czy warto kupować teraz walutę czy jeszcze zaczekać parę dni?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20399
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:32, 06 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:
Lepiej powiedzcie czy warto kupować teraz walutę czy jeszcze zaczekać parę dni?

Walutę? Shocked
Nosz kurwa, już drugą stronę wałkuję, że walutę to teraz najlepiej wydawać, a wręcz pożyczać od innych by wydawać, bo kredyt jest w chuj tani a hiperinflacja, ewentualnie bankructwa banków, tuż za rogiem.

Więc: nie - nie warto kupować ani posiadać żadnej waluty; ani dziś, ani za parę dni, ani nigdy!! W każdym razie do odwołania Smile

Za to zarówno dziś, jak i za parę dni, pożyczył bym każdą walutę, choćby na te 20% - a tylko po to by kupić za nią metal i go trzymać. Bo to tylko kwestia czasu gdy cena metalu poleci pod sufit - te marne 20% to będzie można odrobić może i jednego dnia... I jest to już bardziej kwestia miesięcy, niż lat, a raczej na pewno nie dekad. Więc nawet jak stracę w pierwszym roku na tych 20% co muszę zabulić wierzycielowi, to i tak się w końcu odkuję z mega nawiązką - nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości! I przypuszczam, że Plichta kombinuje dokładnie tak samo jak ja, z tym że on na o wiele większą skalę.


Nie wiem... czy ja naprawdę się wyrażam tak niejasno, że nie idzie mnie skumać?
Nie sądzę.
Tymczasem ty mi nagle, po 2 dniach drążenia tematu, wyskakujesz z pytaniem "czy warto kupować walutę?"

Tak że wybacz gorla_, ale skończyłem z tobą ten temat, bo nie mam zamiaru polemizować z kimś, kto nawet nie czyta co się do niego pisze.
Żyj sobie w tym swoim świecie piramidy finansowej, banków co ci dają "gwarancje" oraz ABW która wcale nie doprowadziła do bankructwa OLT bo przecież to straszne pomówienie jakoby ABW się w ogóle tą sprawą "interesowała"... Laughing

Ja swoje powiedziałem - szkoda, że do ściany, ale cóż, twoją niewiedzę i błogą nieświadomość mam naprawdę totalnie w dupie, a z czasem i tak się okaże który z nas dwu miał rację w tym sporze. Jeśli ty to nie omieszkaj mi wygarnąć, proszę Smile

Czy AG to oszuści czy nie - tego na 100% nie wiem.
Ale wiem, że ich biznes model jest jak najbardziej realny i dochodowy, bo sam go stosuję.
I dlatego nie widzę powodu żeby AG musiał okradać ludzi i uciekać z kasą, bo wiem, że przy obecnych trendach jest w stanie zarabiać na ich kapitale, z zyskiem dla obu stron, a ze stratą dla banków - co się układa w doskonałą całość z medialną sraczką którą obserwujemy w mediach. Wierzę, że 20%/rok jest do utrzymania już teraz, ale myślę, że z czasem te trendy pójdą w kierunku jeszcze większych zysków. Więc nie rozumiem po co ktoś miałby zabijać kurę znoszącą mu złote jaja, nawet jeśli nie ma ona licencji bankowej. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:47, 06 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wygląda na to, że AG spłaci wszystkich. W skurwiałej mówili, że umowy AG mają klauzule, że pożyczkodawca wypowiada umowę z 40 paro dniowym wyprzedzeniem. Do tego wypowiedzenie przed umówionym terminem skutkuje obiwiązkiem zapłaty bodajże 19% kary. A zatem ludzie, których wystraszyły skurwiałe media, będą masowo zrywać umowy przed terminem, rezygnując z odsetek i płacąc kary. Jest szansa, że AG przetrwa. Możliwe, że cały spektakl został wyreżyserowany właśnie w tym celu...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20399
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:01, 06 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że ludzie nie są aż tacy głupi jak podają w TV i że odsetek osób które zerwą lokatę przed czasem, by stracić te 19%, będzie naprawdę minimalny.

Choć z drugiej strony... jeśli ktoś inwestuje w taką zabezpieczoną metalem lokatę, zamiast sobie zwyczajnie kupić metal samemu, to też bystrością nie grzeszy...
No ale że sam mam znajomych co mi pożyczają swoją kasę pod zastaw metalu to chyba nie powinienem ich tu obrażać. Smile
Oni po prostu są ostrożni i boją się że złoto stanieje - nie rozumiem ich obaw, ale cóż... mi są one na rękę, a oni zarabiają więcej niż trzymając forsę w banku Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
davidoski




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 889
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:32, 06 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi, a to złoto gdzie trzymasz? Pod łóżkiem? Bo chyba nie w banku...
_________________
The Truth Hurts
http://bankowaokupacja.blogspot.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:21, 06 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generalnie z Amber zrobiono kolejne w dziejach Polski bydło, co ukazuje jedynie, że w Polsce jest rozbudowana agentura, która jest dziesięć razy bardziej skurwiała, niż całe służby PRL. Tamci przynajmniej wiadomo, co robili, a ci to obłudne chuje. Osobiście nie miałem kasy w Amber, ale takie numery, jak odmowa banków na założenie konta firmie, czy decyzje KNF to jest po prostu skandal. Szczerze powiedziawszy dziwne jest, jak ktokolwiek może twierdzić, że czymkolwiek się różnimy od ruskich ludzi, chińskiej demokracji oraz KUBY Laughing
Zgadzam się z Bimi, że te 20% Amber obiecywanych, jak dobrze zrozumiałem to przy ruchach cen na rynku złota - to jest pikuś do zrobienia i co zabawne, nie trzeba nawet handlować tym kruszcem w żadnej sposób. Amber, zaś jeśli nic nie sprzeniewierzyli, czego się nie spodziewam, to na każdej takim wkładzie kasy robili dwa razy więcej, niż 20%. Zyski mieli, więc przepotężne. Jeśli, zaś mieli dobrych ludzi od inwestycji to robili nawet 100% z każdej kasy jaką im powierzono, więc mogę uwierzyć, jak mówią, że finansowo trzymają się dobrze.
Natomiast goral, co do gwarancji banków to nie mówisz całej prawdy, jak i media. Wszystko zależy od tego do jakiego banku wkładasz kasę i na jakich zasadach on działa, co do owych gwarancji bankowych. Innymi słowy, czy dany bank działa w polskim systemie bankowym, czy też nie. Na polskim rynku jest od chuja banków działających w Polsce, ale zarejestrowanych w innych krajach. W tym wszelkie wielkoludy typu Toyota, czy Santander. Jak takie coś pierdolnie to nie spodziewaj się żadnych gwarancji wypłat, co te banki działają na zasadach prawa krajów w jakich są założone. W większości takich krajów żadnych gwarancji nie ma. To jest wymysł konserwatywnego polskiego prawa bankowego, na podstawie, którego działa niewiele banków w Polsce. Jak pierdolną Włochy to też się nie spodziewam, że PKO będzie miało jakąkolwiek kasę dla klientów w Polsce, a na ile starczy rezerwa bankowa. Na pewno nie dla wszystkich klientów.
Nie ma, więc do pierdolić o gwarancjach, bo nikt Ci żadnej gwarancji nie da. Jedynie sam sobie możesz dać gwarancję, jak inwestujesz sam. Dokładnie tak samo jest z funduszami kapitałowymi.
Banki w Polsce tną, zaś w chuja, bo lokaty generalnie ledwo, co przebijają się przez GUSowski wskaźnik inflacji, więc chyba tylko kretyn może wkładać tam pieniądze. Ukraińskie banki mają lokaty po 12 do 15 procent, już nie mówiąc o tureckich. Banki te nie działają jakoś wcale gorzej i tam lokata to jest coś opłacalnego. W Polsce jest stworzony system, który jest idealny dla właścicieli banków, bo pozwala kroić niebotyczną kasę. Wystarczy porównać jedynie stopy kredytów oraz stopy lokat.
Amber dostało po dupie, jak każdy kto wejdzie w drogę tym, którzy robią gigantyczne zyski, a ktoś im bruździ w systemie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:33, 06 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak sobie doczytałem i muszę powiedzieć, że 20 procent to każdy jest w stanie zrobić na kokosie kurwa udzielając pożyczek.
To żadna wielka sprawa, więc teraz widzę, że to AMBER dawało 14, więc to już jest pikuś. Wpakowali trochę w pożyczki, gdzie spokojnie z kosztami dodatkowymi, jak lewe ubezpieczenie itp, mogli cisnąć nawet grubo ponad 30 %, jak nie więcej. Zresztą dokładnie to samo robią banki na kredytach konsumenckich.
Dodatkowo paru dobrych grajków na giełdach surowców oraz forexie i nawet w złoto nie musieli inwestować Very Happy
Złoto natomiast w ostatnich 3 latach wzrosło o 66 procent, więc nie kumam, jak nie można na tym zarobić 14 procent.
Debili z ludzi robią i tyle, ale cóż AMBER podważało zaufanie, ale jeśli już to do polskich banków, które robią z lokatami ludzi w chuja na krótki haczyk, nie mówiąc już o procentach na kontach zwykłych Laughing
Zgadzam się z chójaduch w tym, że dla przykładu giełdy zakładów nie różnią się, niczym od forex Very Happy
Tylko ludziom się z mózgu wodę robi twierdząc, że toto loto to nie jest hazard i na pewno wygrają, ale jak już pograją na kursach sportowych to na pewno utopią, ale cóż się spodziewać po kretynach, co głosują na POPIS.
Zgadzam się z Tobą Bimi, że hazardowa ustawa tak naprawdę miała być przepchnięta w takim szumie, żeby nikt nie kumał o, co w niej biega. Podobnie zresztą, jak dopalacze, które zajebałyby kasę ludziom ze służb handlujących narkotykami od CIA Laughing
Jak widać debilami Polska stoi już od bez mała 400 parę lat Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Krzyzak




Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:14, 07 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
czy obiecywanie 14%, gdy banki dają 9% z lokaty, a za kredyt z pustej kasy biorą o wiele więcej

zakładam, że nie czytałeś tej oferty na 9% Smile - bo ja zajrzałem i oczywiście haczyk jest - czyli powiązanie z 'planem inwestycyjnym', co oznacza wieloletnie, comiesięczne wyrzucanie kasy w błoto
niestety pracowałem kiedyś dla 'wiodącego pośrednika finansowego' i wiem, że cała pierwszoroczna składka jest przeznaczona na opłaty (dla agenta oraz twórcy produktu) a dopiero potem kilka % składki jest inwestowane
reszta to ubezpieczenie na życie, które można kupić wielokrotnie taniej...
obecne realne lokaty bankowe to ok. 5% w skali roku

i jeszcze jedno - nie znam nikogo, kto doczekałby cierpliwie terminu wypłaty 'inwestowanych' środków (mam na myśli tzw. 3 filar - ubezpieczenie na życie i dożycie)
wszyscy rezygnowali widząc jak z uzbieranych środków po roku, dwóch, dziesięciu... robi się połowa wpłaconej kwoty
nie muszę mówić, że zgodnie z większością OWU przepada im 99%, 90%, 50%... wpłaconej kasy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AndyPSV




Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 341
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:31, 07 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

prawda jest taka, ze to co cale Amber Gold stanowi zagrozenie dla funduszy emerytalnych oraz tez po czesci bankow, gdyz ludzie wola ulokowac pieniadze tam gdzie daja wiecej

co do Pana Plichty, to widzialem kawalek wywiadu i wynikalo z niego, ze mowa jego ciala byla spojna z tym co mowil

jednak jesli chodzi o mnie to zapala mi sie czerwona lampka jak ktos obiecuje rok rocznie te 10 czy 13% niezaleznie od wynikow finansowych; prawda jest taka, ze wiekszosc tych funduszy zaczyna moze i legalnie wraz z dobrymi intencjami, jednak po pewnym czasie przeradzaja sie takie fundusze w piramidy, bo prawda jest taka, ze nie da sie rok rocznie utrzymac stabilnych zyskow

co innego jesli chodzi o biznesy.
_________________
pl,Technologia.Niewolnictwa-opis.pdf
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20399
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:53, 07 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

davidoski napisał:
Bimi, a to złoto gdzie trzymasz? Pod łóżkiem? Bo chyba nie w banku...

To moja sprawa. Smile Ale mogę powiedzieć, że nie w banku.

Krzyzak napisał:
zakładam, że nie czytałeś tej oferty na 9% - bo ja zajrzałem i oczywiście haczyk jest - czyli powiązanie z 'planem inwestycyjnym', co oznacza wieloletnie, comiesięczne wyrzucanie kasy w błoto

Sorry, to nie miała być reklama tej lokaty. Znalazłem jakiś ranking w necie i wziąłem pierwszą z brzegu - wiem, że standardowo to jest 6% z groszami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20399
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:13, 07 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poniżej materiały które Marcin Plichta udostępnił na wczorajszej konferencji prasowej.




Najbardziej rozbawił mnie ten fragmenty (strona 10):
Cytat:
W odpowiedzi na wniosek o udostępnienie informacji publicznej dotyczący regulaminu/zbioru zasad/procedur regulujących zamieszczanie przedsiębiorców na liście ostrzeżeń publicznych UKNF, uprzejmie informuję, że Komisja Nadzoru Finansowego nie może zadośćuczynić Państwa prośbie w tym zakresie, albowiem nie posiada żądanej informacji publicznej.

Wychodzi na to, że KNF tworzy i publikuje swoją czarną listę szemranych biznesów, ale nie ma żadnego regulaminu, zasad, ani procedur, które by regulowały jej tworzenie...
Ewentualnie ma jakieś tam zasady, ale są one ściśle tajne bo KNF nie uważa ich za informacje publiczną... Shocked
Jedno albo drugie - z tym, że jebani nie chcą nawet powiedzieć które z tych dwóch.
Nie ma to jak legendarna transparentność, o którą z taką zawziętością walczy nasz bohaterski KNF Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Adam Polo




Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 1118
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:24, 07 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mimo dużego sceptycyzmu, co do uczciwości działań Amber Gold, nie mogę wyjść z podziwu, że jakoś KNF nie zajęło się identyczną reklamą szacownego Expandera, które gwarantuje 15%!!!

http://f.expander.pl/lp/20120104_15/inde.....er=661...,

Ludzie mają swój rozum (albo nie) i oceniają według niego zasadność inwestycji. Żadne kurewskie urzędy typu KNF nie powinny mieszać w kotle. Bo z góry wiadomo, że pichcą w nim własną kurewską zupę za nasze pieniądze...
_________________
"Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzyzak




Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:21, 08 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adam - cytuję:
Cytat:
Lokata stanowi jednoczesną jednorazową inwestycję środków własnych w 6 lub 12 miesięczną polisolokatę oprocentowaną 12,15%, co odpowiada lokacie bankowej z oprocentowaniem 15% w skali roku (minimalna składka lokacyjna wynosi 5000 zł lub 10 000 zł w zależności od wybranego wariantu produktu) oraz inwestycję w program systematycznego oszczędzania opartym na grupowym ubezpieczeniu na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. Minimalna składka regularna wynosi 200 zł i jest zależna od wyboru wariantu produktu i wysokości składki lokacyjnej. Pełny opis produktu, informacje o ryzyku, opłatach oraz szczegółach oferty znajdują się u Doradcy.

co oznacza, że wkładasz np. 10 tysi a po roku odbierasz faktycznie 12 015 zł, ALE - masz ten 'program systematycznego oszczędzania', w który umaczasz min. 200 zł co miesiąc i... patrz wyżej mój post Smile

sumując: produkt JEST KOMPLETNIE INNY od oferowanego przez AG
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20399
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:25, 08 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Myślę, że ludzie nie są aż tacy głupi jak podają w TV i że odsetek osób które zerwą lokatę przed czasem, by stracić te 19%, będzie naprawdę minimalny.

Jeszcze moje dwa słowa a'propos tego.

Jak już kilka osób zauważyło, zrobić w mediach taką kampanię żeby klienci zaczęli masowo zrywać swoje lokaty tracąc na każdej po 19% - to byłby dla AG zajebisty biznes. Po prostu czysty zysk bez ryzyka.
Z tym, że aby taką kampanię rozpętać, musieli by wyjść z założenia że ich klienci są skończonymi idiotami...
Jednakże, ponieważ moim zdaniem skończeni idioci trzymają dziś swoją forsę na lokatach w bankach, zamiast inwestować w nadchodzący krach systemu bankowego, to choć na pierwszy rzut oka pomysł wydaje się zajebisty, o tyle jego skuteczna realizacja już raczej mało realna.

W każdym razie medialna sraczka dalej trwa w najlepsze. Np. na stronie głównej wp.pl jest aktualnie taki wielki nagłówek:


.. a po wejściu do środka, gdzieś tam pomiędzy akapitami, czytamy m.in.
Cytat:
O godz. 12 w oddziale Amber Gold przy ul. Brackiej w Warszawie pracownicy oddziału poinformowali PAP, że w środę nie przyszedł nikt, kto chciałby zrezygnować przed terminem z założonej lokaty. Zapewnili, że po godz. 12. będą realizowane zaległe przelewy dotyczące lokat, które już wygasły.
http://banki.wp.pl/kat,6597,title,Amber-.....omosc.html


Gdyby plan AG był taki by ich klienci w panice zrywali lokaty, to media razem z AG darły by ryja, że "klienci masowo zrywają lokaty", zamiast pisać mimochodem że "nie przyszedł nikt, kto chciałby zrezygnować przed terminem z założonej lokaty".

A ponadto:
Cytat:
Spółka Amber Gold podała w środę, że posiada wystarczający majątek do zaspokojenia i spłaty wszystkich swoich zobowiązań. Firma twierdzi, że ma majątek o wartości 149,5 mln zł w postaci m.in. metali szlachetnych i nieruchomości.

W poniedziałek prezes Amber Gold Marcin Plichta informował, że depozyty ok. 7 tys. klientów firmy wynoszą ok. 80 mln zł.

Jak czytamy w komunikacie spółki umieszczonym w środę na stronie internetowej firmy, w skład majątku (aktywów) Amber Gold wchodzą: metale szlachetne o wartości ok. 60 mln zł, nieruchomości o wartości ok. 35 mln zł, w tym kamienice w historycznym centrum Gdańska, ok. 17,5 mln zł na rachunku bankowym, udzielone pożyczki o wartości ok. 15 mln zł, a także flota samochodów o wartości rynkowej ok. 8 mln zł oraz sprzęt elektroniczny o wartości ok. 7 mln zł i wyposażenie o wartości rynkowej ok. 4 mln zł. Do swego majątku spółka zaliczyła też wartości niematerialne i prawne, w tym licencje o wartości ok. 3 mln zł.


Więc moim zdaniem, pomimo że zrywanie lokat byłoby dla AG złotym interesem, to jednak firma robi wszystko by upewnić swych klientów że nie ma takiej potrzeby. Co więcej, mają nawet zamiar powypłacać odsetki od opóźnień w spłacie lokat które zakończyły się w terminie, lecz nie zostały w terminie wypłacone z winy ABW i bankowej mafii która pozamykała im konta.

Cytat:
Firma poinformowała, że odsetki karne z tytułu opóźnienia w wypłacie zostaną przelane osobnym przelewem w terminie 10 dni od daty wypłaty środków.


Swoją drogą teraz już rozumiem dlaczego w niektórych krajach (n.p. we Francji) istnieją przepisy które zabraniają bankom odmowy prowadzenia rachunku - właśnie po to aby banki nie niszczyły konkurencji tego typu praktykami. W Polsce najwyraźniej takich przepisów nie ma i bank może nie tylko odmówić założenia rachunku, ale wręcz zamknąć już otwarty, bez podawania jakiegokolwiek powodu. Bandyci zajebani Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:44, 08 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z całym sercem jestem z ludźmi, którzy mają tam pieniądze, życzę każdemu bo odzyskał wszystko plus obiecane profity.
Jednak mam wątpliwość. Po pierwsze Plichta do uczciwych nie należy, po drugie, kto i z czego zapłaci za dzierżawę samolotów? AG było 100% właścicielem OLT, Dzierżawca wyczuł sprawę i nakazał całej flocie dzierżawionej przez Plichte opuścić Polskę w obawie przed "aresztowaniem" samolotów przez lotniska, którym Plichta znaczy OLT zalega z płatnościami za obsługę. To powinien być już alarm! Jak samoloty uciekały w popłochu z Polski.
Do tego dojdą faktury za cała obsługę jak samochody, biura, dzierżawy, wynajmy - to oni będą w pierwszej kolejności zaspakajani.
Bimi Tu nie ma żadnej nagonki! Płatności za samoloty nie wzięły się z nagonki dziennikarzy! A to była tylko iskra która spowodowała eksplozję.
Amber Gold nie był żadną konkurencją do banków bo być nie mógł. To wyłącznie slogan. Banki miesięcznie mają ponad 220mln złotych z samego tylko tytułu prowadzenia rachunków!!! Więc jakim konkurentem z 80mln zł był Amber Gold? Bynajmniej nie bronie Broń Boże Banków, jedynie staram się realnie patrzeć na zaistniałą sytuację.
ABW, konkurencja dla banków, to chwytliwe slogany obrony Plichty i nic poza tym.
Ja nie widzę żadnej nagonki, a jedynie zwykłe pytania: gdzie są pieniądze:)? Pomijam dno polskiego dziennikarstwa, które by nawet nie potrafiło by zorganizować nagonki a jedynie sztuczne emocje.
W mediach nie widzę, żadnej informacji mającej na celu wywołać panikę, wręcz przeciwnie, przestrzegają, że jak wyciągniesz teraz to będziesz 1/5 do tyłu... I ludzie się przestraszyli, dzięki temu kasa będzie na lotniska, samoloty i resztę, być może firmy polityków, a szaraczek znów obudzi się z ręką w nocniku. Bimi Prasa wręcz chroni Amber Gold przed totalną zapaścią - tak na to spójrz.
Tym co mają tam wkłady radzę zrobić rzetelny rachunek, bez pobożnych życzeń, a twardy realizm. I pamiętajcie, że lepszy wróbel w garści niż gołąbek na dachu. Marzenia dobrze się sprzedają, tylko czasem są bardzo drogie.
I na koniec, wszystkim klientom Amber Gold życzę by dostali wszystko zgodnie z ich obietnicą.
Obym się mylił w ocenie Plichty i Amber Gold, oby wszyscy się mylili... Bo to są przecież pieniądze ludzi, zwykłych "ciułaczy" uczciwie odkładających grosz do grosza. Takich jak między innymi ja (nie w Amber Gold nie mam konta).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20399
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:46, 08 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:
Bimi Tu nie ma żadnej nagonki!

goral_ Najwyraźniej nie masz polskiej telewizji.

Ja mam i mówię ci - jaja są w niej nieprzeciętne Smile
W końcu wymyślili coś by zabić nudę sezonu ogórkowego.
Dobrze że Sejm na wakacjach bo już by niechybnie głosowali jakąś lewą ustawę, w cieniu skandalu AG Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:59, 08 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A propos klientów AG, to wczoraj przekonałem się, że wcale nie są frajerami - przeczytałem, bodajże w wyborczej, że klienci AG nie chcą rozmawiać z dziennikarzami koczującymi pod oddziałami AG.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
davidoski




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 889
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:38, 08 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coraz więcej ludzie rozumie, że banksterzy to wrogowie, a dziennikarze są na ich usługach wespół z bezmózgimi mendami politykami. Nic dziwnego że nie chcą z nimi gadać Smile
_________________
The Truth Hurts
http://bankowaokupacja.blogspot.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7   » 
Strona 2 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Upadek Amber Gold i OLT Express dzięki ABW?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile