W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Tuskość to nienormalność  
Podobne tematy
Emerytury czyli ile można więcej wyłudzić3
Bieda emeryta. Irlandczyk: 3,5 tys., Polak: 800 zł 
Prawda jest brutalna23
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
12 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 3647
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Brus_Zły_Lis




Dołączył: 07 Sie 2011
Posty: 161
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:12, 27 Mar '12   Temat postu: Tuskość to nienormalność Odpowiedz z cytatem


-Zabranie Polakom jako jedyny rzad w Europie – Karty Praw Podstawowych /osłona na czas bezrobocia/
-Zmniejszenie zasiłku pogrzebowego o 50%.
- Zmniejszenie becikowego o 50%
- 3 krotny wzrost podatku od “ użytków wieczystych “
- Likwidacja prawie wszystkich ulg podatkowych
02.03.2012 - Sejm odrzucił obywatelski projekt ustawy zakładający wprowadzenie 49-proc. zniżki na bilety jednorazowe dla uczniów i studentów w autobusach i pociągach oraz rozszerzenie ulgi na przejazdy pociągami ekspresowymi – to wszystko oczywiście dla dobra uczniów i studentów !!!!


- 2 miliony Polaków w “ pętli zadłużenia “ na 30 mld złotych. 14 mld złotych długu na kartach kredytowych.
- Zadłużenie samorządów – 12 mld złotych.
- Zadłużenie przedsiębiorstw – 240 mld złotych.
- Długi polskich banków komercjalizowanych – 60 mld euro = ponad 240 mld złotych,
- Zagrożone kredyty gospodarstw domowych – 36 mld.
- Polska tonie w długach; wszyscy, od noworodków do emerytów, jesteśmy zadłużeni po 21,5 tys. zł na głowę.
Dziennik „Fakt” z 11-12 marca br. opublikował zestawienie podstawowych produktów i porównał jak siła nabywcza przeciętnej pensji (1900 zł na rękę) maleje od 2007 r. Za przeciętną wypłatę można było kupić:
1.Benzynę Pb95 422 (w 2007 r.) 396 (w 2010 r.) 333 (w 2012 r.)
2.Chleb 1151 (w 2007 r.) 808 (w 2010 r.) 678 (w 2012 r.)
3. Papierosy 271 (w 2007 r.) 237 (w 2010 r.) 190 (w 2012 r.)
4.Masło 593 (w 2007 r.) 542 (w 2010 r.) 476 (w 2012 r.)
5.Jogurt 2435 (w 2007 r.) 2261 (w 2010 r.) 1919 (w 2012 r.)
6.Ser żółty 550 (w 2007 r.) 520 (w 2010 r.) 442 (w 2012 r.)
7.Proszek do prania 95 (w 2007 r.) 86 (w 2010 r.) 77 (w 2012 r.)
8.Piwo 703 (w 2007 r.) 633 (w 2010 r.) 584 (w 2012 r.)
9.Książka 51 (w 2007 r.) 44 (w 2010 r.) 38 (w 2012 r.)
10.Jeansy 12 (w 2007 r.) 10 (w 2010 r.) 9 (w 2012 r.)
11.Sportowe buty 9 (w 2007 r.) 8 (w 2010 r.) 7 (w 2012 r.)
12.Bilet do kina 95 (w 2007 r.) 82 (w 2010 r.) 76 (w 2012 r.)
13.Wizyta u fryzjera 190 (w 2007 r.) 158 (w 2010 r.) 126 (w 2012 r.)
14.Szampon 283 (w 2007 r.) 253 (w 2010 r.) 228 (w 2012 r.)
W tym roku ceny wody w wielu miejscowościach wzrosły od 7 proc. do 30 proc. To niewiele w porównaniu z tym, co nas czeka w niedalekiej przyszłości. Podwyżki cen wody mogą sięgnąć nawet 400 proc.
To tylko przykłady z obszernej listy podstawowych produktów i usług, z której wynika, że drożyzna coraz dotkliwiej pustoszy kieszenie Polaków.

- Likwidacja 122 sadów rejonowych z 350.
- Około 1500 placówek oświatowych - szkół, przedszkoli, burs, schronisk młodzieżowych - chcą zlikwidować samorządowcy. Wynika to z uchwał intencyjnych o zamiarze zamknięcia placówek. Informacje Polska Agencja Prasowa zebrała w piętnastu kuratoriach oświaty.
Zobacz, jak będzie wyglądała likwidacja szkół w poszczególnych województwach:
W dolnośląskim samorządy chcą zlikwidować ok. 80 placówek oświatowych
W kujawsko-pomorskim prawie 200 szkół przeznaczonych do likwidacji
W lubelskim ponad 70 szkół do likwidacji
W lubuskim samorządy planują likwidację 77 placówek oświaty
W łódzkim zamierzają zlikwidować 70 placówek oświatowych
W małopolskim samorządy chcą zlikwidować kilkadziesiąt szkół
W opolskim 85 szkół i przedszkoli do likwidacji
W podkarpackim do likwidacji przeznaczono 150 szkół
W podlaskim samorządy chcą zamknąć 120 szkół
W pomorskim szkoły likwidowane głównie z powodu nowelizacji prawa
W śląskim do likwidacji 171 szkół i 2 przedszkola
W świętokrzyskim samorządy chcą zlikwidować 36 szkół
W warmińsko-mazurskim złożono 146 wniosków ws. likwidacji lub przekształcenia szkół
W wielkopolskim samorządy zamierzają zlikwidować 137 szkół
W zachodniopomorskim kuratorium ok. 200 wniosków dot. m.in. likwidacji szkół
- podwyżka cen energii
- podatek ekologiczny
- podwyżka VAT na książki (lemingom i tak zbędne więc…)
- podwyżka przeglądów rejestracyjnych aut
- podwyżka akcyzy na papierosy
- 20 mln w nagrodach dla rządu Tuska w 2010 roku
- podatek od muzyki w klubach
- podatek vat 23,
- Podwyżka opłat za dzierżawę gruntów
- podwyżka vat na żywność
- Dług publiczny blisko konstytucyjnego progu – wynosi teraz 815 mld zotych.
- Podatek katastralny od 2014 roku
- Podwyżka akcyzy na gaz od 2012 roku
- Podwyżka VAT na ubranka dziecięce
- Podwyżka opłat paliwowych
- Podwyżka cen żywności
- Podwyżka stóp a co za tym idzie problemy ze spłatami kredytów
- Brak rewaloryzacji progów podatkowych PIT
- Przekazanie pieniędzy z OFE do ZUS= odebranie Polakom 35-40 letnich składek na ZUS
- Przedłużenie okresu składkowego do ZUS do 67 roku życia dla mężczyzn i kobiet.
itd. itd.

więcej na:
http://czerwonykiel.blogspot.com/2012/03/tuskosc-to-nienormalnosc.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1852
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:18, 27 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

psycho!!!!

aaaa!!!!

jestem pojebany!!!!!!


taki obraz jest w tym dresiku
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
memorandum




Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 121
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:15, 29 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zajebisty ten obrazek z samej gory Very Happy tylko szkoda, ze mowi nieprawde, bo nie ma za bardzo juz co przejebac wszystko przejebane, teraz czas systematycznie zwiekszac zadluzenie w MFW czyli u bankierskiej mafii by chociaz na biezaco placic ludziom na rentach, emeryturach w budzetowce i trzymac ich w domach poki co.

Przynaje sam po czesci namawialem familie by kiedys w przedterminowych wyborach wybrali mniejsze zlo i od dawna tego zaluje, bo tak nie powinno sie robic - czlowiek uczy sie przez cale zycie i umiera glupi.

Jak jest w Polsce i nie tylko to chyba kazdy widzi sam albo slyszy i czyta w mediach. To wyzej to prawda ale zwalanie wszystkiego na Tuska to znaczne zawezanie tematu, bo nie wiem czy ktos piszacy tego posta, artykul zauwazyl, ze wlasciwie wszedzie na swiecie mowie o panstwach tzw. zachodu dzieje sie bardzo podobnie albo jeszcze znacznie gorzej - vide Grecja, Hiszpania czy Portugalia pierwsze z brzegu. Tak wiec zwalanie wszystkiego tylko na Tuska to dla mnie taka trochu hipokryzja i pojscie na latwizne.

System kreacji pustego pieniadza zjada swoj ogon, a lekarze stucznie utrzymuja go przy zyciu i beda tak robic dopoki bedzie sie dalo zyc ta iluzja.
Inflacja np. w USA ogromna to co podaja oficjalnie to papka dla naiwnych mi wystarczy wlasne podobne porownanie wydatkow co wyzej i roznica jest ogromna, a zarobki ludzi stoja wlasciwie w miejscu od 2005 roku dla wiekszosci obywateli 99% tych ktorzy jeszcze pracuja oczywiscie, a wielu z nich musialo sie zgodzic na znaczne obnizki zeby wyzywic siebie i rodziny. Zadluzenie obywateli i rzadu kosmiczne. Roznica wlasciwie tylko taka, ze w USA prywatnych dlugow mozna sie pozbyc dwa razy podczas swojego zycia w odstepie 8 lat bez wlasciwie zadnych konsekwencji. Jedyne dwa zobowiazania z tego co wiem, ktore nie podlegaja pod bankructwo sa oczywiscie podatki i kredyt za studia. Wiadomo musieli sie jakos zabezpieczyc przed plaga bankructw mlodych ludzi wchodzacych w dorosle zycie, a tak wiekszosc ma bagaz przez spora czesc zycia w postaci 100000 $ (to raczej kwota minimum) i wiecej na minusie. Wiec wyglada to trochu inaczej niz w Polsce gdzie przeprowadzenie bankructwa jest ciagle z tego co wiem wlasciwie niemozliwe bez podawania przyczn i sporych reperkusji przez reszte zycia.

Takze prezentowany obraz w oficjalnych mediach znamy jednak ten prawdziwy znacznie odbiega od rzeczywistosci wedlug mnie o czym przekonamy sie wszyscy predzej czy pozniej.
_________________
"Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją.
Są niebezpieczni"
G. J. Cezar
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Brus_Zły_Lis




Dołączył: 07 Sie 2011
Posty: 161
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:40, 29 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a właśnie trzeba zwalić to na tuska
Jest on flagowym przykładem tego jak przypodobać się zachodowi nie licząc się ze społeczeństwem
Prognozuje, że za dwa lata zobaczymy go jako komisarza eurokołhozu
A u Nas już wszystko będzie rozjebane - vide rysunek
POZDRAWIAM
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
memorandum




Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 121
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:17, 30 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mowie ze nie mozesz miec racji w tym co piszesz tylko to tak jak zaznaczylem wyzej znaczne zawezanie tematu i szukanie najblizszego kozla ofiarnego, co oczywiscie ma swoje uzasadnienie.

Problemem samego Tuska moim zdaniem jest to, ze moze miec tak naprawde ch... do gadania, a kierunek zmian zostal wprowadzony odgornie jak np. w sprawie ACTA gdzies w zaciszach wysokich biurowcow na zachod od Odry. Przyznaje zmiany ida tylko w jedna strone na gorsze od kilku lat z tym zgdzamy sie na pewno.

Rowniez pozdrawiam
_________________
"Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją.
Są niebezpieczni"
G. J. Cezar
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:23, 27 Sie '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jerzy Hausner w rozmowie z "Plus Minus": robiłem to, o co prosił mnie Tusk 27.08.2016
[...]



"Robiłem dokładnie to, o co mnie prosił Tusk"

[...]

W dalszej części rozmowy z Elizą Olczyk Hausner opowiada także o kulisach swojego wstąpienia do składu Rady Polityki Pieniężnej. Propozycję dołączenia do RPP ekonomista otrzymał od Włodzimierza Cimoszewicza, a ponowił ją Grzegorz Schetyna. Po rozmowie z obecnym przewodniczącym PO został powołany do Rady. - Zaprosił mnie premier Tusk i przez 45 minut rozmawiał ze mną o piłce nożnej. (...) W pewnym momencie powiedział: "Jesteś członkiem RPP, to jest moja decyzja. (...) Boimy się, że prezes NBP Sławomir Skrzypek będzie chciał wykorzystywać funkcję do utrudniania nam rządzenia - relacjonuje Hausner.

Plan Tuska polegał na tym, by uzyskać w RPP większość. Zasiadać w niej miał Skrzypek oraz trzy osoby powołane przez Lecha Kaczyńskiego. - My powołamy sześciu ludzi i przegłosujemy każdą ich decyzję. Nie wykluczam jednak, że w jakiejś sprawie Skrzypek będzie miał rację. Dlatego pomyślałem, że przyda nam się taka osoba jak ty, która temperować będzie naszą grupę" - miał powiedzieć w rozmowie z Hausnerem Tusk. - Byłem wniebowzięty po tym spotkaniu. Przez cały okres pobytu w RPP robiłem dokładnie to, o co mnie prosił Tusk - przyznaje były wicepremier.

Ta współpraca nie przebiegała jednak bezkonfliktowo. Około półtora roku później Hausner przesłał Tuskowi przez Michała Boniego zdjęcie z przedszkola, które odwiedził ówczesny premier. Na jego kolanach siedziało jedno z wnucząt Hausnera. - Tusk wyrzucił Boniego z gabinetu ze słowami: "Hausner? Nie chcę nigdy słyszeć tego nazwiska. Ja go zrobiłem członkiem RPP, a on nas krytykuje" - opowiada były minister w rządzie Leszka Millera.
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/jerzy-hau.....usk/p0vqwq
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:32, 22 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Tuskość to nienormalność
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile