W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Prawda jest brutalna  
Podobne tematy
Tuskość to nienormalność6
Emerytury czyli ile można więcej wyłudzić3
Bieda emeryta. Irlandczyk: 3,5 tys., Polak: 800 zł 
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
16 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 6369
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
memorandum




Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 121
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:23, 14 Lut '12   Temat postu: Prawda jest brutalna Odpowiedz z cytatem

Tusk w sprawie emerytur. "Prawda jest brutalna"

- To jest decyzja, którą ktoś wreszcie musi podjąć. Uznaliśmy, że ten moment jest jednym z ostatnich. Wiemy, że ten krok może być bardzo kosztowny. Zdaję sobie z tego sprawę. Prawda jest brutalna i z brutalną szczerością chcę państwu ją naświetlić. Chcemy do państwa dotrzeć z tym komunikatem dotyczącej naszej przyszłości - mówił premier Donald Tusk na konferencji prasowej poświęconej podniesieniu i zrównaniu wieku emerytalnego do 67. roku życia.

Cala reszta:
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/tusk-w-sp.....omosc.html

Obliczyli, ze nie wystarczy im juz na ich niskie emerytury w niedalekiej przyszlosci... wiec strasza albo VAT albo reforma.

Bezczelnosc nie zna granic... i to Ci sami co mieli kiedys podatki w Polsce obnizac, zesz k....

A zeby tego bylo malo to jeszcze chca zabic przedsiebiorczosc zostana Korporacje :

Tusk szykuje kolejne podwyżki składki?

3 mln osób, które prowadzą w Polsce biznes, w tym 1,3 mln samozatrudnionych, może płacić składki emerytalno-rentowe według nowych zasad. Dla większości będzie to oznaczać wyższe obciążenia – informuje „Rzeczpospolita”.

http://wolnemedia.net/gospodarka/tusk-szykuje-kolejne-podwyzki-skladki/

Otworzyla sie puszka pandory - niepotrzebnie denerwowalismy plemiela...

prawda jest brutalna
_________________
"Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją.
Są niebezpieczni"
G. J. Cezar
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kruk




Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 49
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:02, 14 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawda brutalna, albo tusk sprytny.

Solidarność zgromadziła około 1,5 mln podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie podwyższenia wieku emerytalnego więc prawdopodobnie uda im się doprowadzić do głosowania które oczywiście wykaże sprzeciw społeczeństwa wobec pób podwyższenia wieku emerytalnego. W związku z tym tusk i jego ekipa z marszu podniesie vat. Gdyby uchwalono reformę emerytalna o proponowanym kształcie - dodatkowe oszczędności dla budżetu pojawiłyby się dopiero za kilka lat, a tak, gotówka popłynie żywym strumieniem już za kilka miesięcy.
O ile nie dojdzie w międzyczasie do rewolucji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:04, 14 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaczeli jak zwykle, od przedsiebiorców i tłumaczą to "sprawiedliwościa". Podnoszenie składek zus, o jak mówią posły, dlaczego pracujący na etacie ma płacić zus proporcjonalny, a przedsiębiorca nie.

Jakoś nie potrafią w swym dążeniu do sprawiedliwości zrównać ZUS i KRUS, zlikwiodować przywileje kleru, który plłaci śmiesznie pdatki a zusu w ogóle nie płaci, a także służb mundurowych, gdzie byki po czterdziestce idą na sutą emeryture.

Sprawiedliwość, kurwa, jebane pasożyty.

Doczekają sie, oj doczekają SPRAWIEDLIOWSCI.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
memorandum




Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 121
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:26, 14 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tego to odniechciewa sie nawet komentowac, obroza kaganiec i do smierci.

Wyszlo im, ze wkrotce braknie i nie beda mieli z czego sobie powyplacac wiec trzeba podnosic wszystkie i tak jedne z najwyzszych na swiecie obciazenia podatkowe i jakze wazne i rownie wysokie koszty pracy, wszystko po to by zylo sie lepiej...

Zadluzyli kraj niemilosiernie, uzaleznili energetycznie na dlugie lata, posprzedawali wszystko za bezcen, bo niewiele juz zostalo do sprywatyzowania, pozamykali mnostwo rentownych zakladow by kolesie obok mogli otworzyc takie same przynoszace konkretny zysk, kajaja sie przed wszystkimi dookola i jak ten pies na kazde pierdniecie stawiaja sie przy nodze pana, lobbuja i stanowia prawo pisane pod korporacje, bo zmiany ida tylko w tym kierunku lista jest dlugaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a, ludzie na to wszystko jeszcze spokojnie patrza.

Tyle mozna zrobic sensownych ruchow, m.in to o czym Mike pisze wyzej "od tego zaczac" ale musielibysmy miec nasz rzad, a co do tego to chyba juz niewielu ma jakiekolwiek zludzenia.
_________________
"Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją.
Są niebezpieczni"
G. J. Cezar
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Vril




Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 237
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:15, 16 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Róbmy kurwa rewolucje. Bo inaczej nasze dzieciaki będą zapierdalać w kieracie do usranej śmierci i nawet wnuków się nie doczekamy. Ale o to właśnie chodzi skurwysynkom. Laughing
_________________
"bajka o demokracji, to największe gówno w jakie tylko ludzkość mogła wdepnąć"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
memorandum




Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 121
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:03, 16 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eeeeee tam najlepiej popierolic na forum, walnac kilka emotikonek dla podniesienia wartosci wypowiedzi, ogladnac filmik na youtubedotgoogle, wypic browara z monitorem i jest spoko - ego podbudowane, obraz zaciemniony, az lepiej sie wstaje o 5 rano do tyrki z lekko zaburzona mozliwoscia odbierania rzeczywistosci taka jaka ona jest.

Najlepiej polozyc na wszystko lage tudziez miec wyjebane dopoki nie zaczna zamykac naszych bliskich, brata, ojca, siostre, przyjaciol czy kogokolwiek innego waznego z naszego punktu widzenia za samo chodzenie po tym padole albo opodatkuja Cie od ilosci zrobionych codziennie krokow, taaa nie robmy nic, bo to nastepny spisek grubymi nicmi szyty, a ja jestem zlym syjonista pchajacym masy pod noz Very Happy
_________________
"Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją.
Są niebezpieczni"
G. J. Cezar
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pumcia




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 233
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:54, 16 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja opowiem z innej bajki..
Moja znajoma złamała sobie rękę. Zrobili prześwietlenie i stwierdzili, ze musi być operacja, potem włożyli w gips. Lekarze stwierdzili, że jeśli chce mieć operacje to będzie musiała czekać około 5 lat w kolejce bo taka długa kolejka jest oczekujących na operacje po złamaniach. I co się okazało? Mąż znajomej poszedł do ordynatora i powiedział - ile. Ordynator powiedział 9000 zł, za operacje. Więc znajomy zapłacił. Operację zrobiono, znajoma będzie mogła ruszać dłonią.

Więc po co płacić zus, jeśli nikt nam za to nie udzieli pomocy jeśli będziemy jej potrzebować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:34, 16 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

memorandum napisał:
Eeeeee tam najlepiej popierolic na forum, walnac kilka emotikonek dla podniesienia wartosci wypowiedzi, ogladnac filmik na youtubedotgoogle, wypic browara z monitorem i jest spoko - ego podbudowane, obraz zaciemniony, az lepiej sie wstaje o 5 rano do tyrki z lekko zaburzona mozliwoscia odbierania rzeczywistosci taka jaka ona jest.

Najlepiej polozyc na wszystko lage tudziez miec wyjebane dopoki nie zaczna zamykac naszych bliskich, brata, ojca, siostre, przyjaciol czy kogokolwiek innego waznego z naszego punktu widzenia za samo chodzenie po tym padole albo opodatkuja Cie od ilosci zrobionych codziennie krokow, taaa nie robmy nic, bo to nastepny spisek grubymi nicmi szyty, a ja jestem zlym syjonista pchajacym masy pod noz Very Happy


Wybacz, że tak brutalnie ci odpowiem: Gówno zrobisz!
Jeszcze w 2000 może w 2005 coś można było ukręcić, ale dziś? Kiedy TV ci powie, że masz do wyboru Jarka lub Donalda?
Nic nie zrobisz. Zrobiono w Polsce sprytną sztuczkę, z koalicji zrobiono opozycję, dzięki temu zawsze "nasi" będą u władzy i nie będzie żadnego buntu społecznego. W Polsce nie ma opozycji, jednaną opozycje realną jaka była załatwiono dosłownie totalnie czyli Samoobronę i Leppera.
Dlatego nic długo się nie zmieni, nie zmieni się tak długo jak ludzie będą mieć dość PO i PiS.
Dopiero odsunięcie PO i PiS coś zmieni. Niestety ostatnie wybory potwierdziły jedynie słuszność Polskiej sztuczki, na PO, PiS i Palikota zagłosowało 80% ludzi!!! O tym, że jest jak jest można było się przekonać po pierwsze po katastrofie samolotu z Prezydentem (nikt nie został do dziś pociągnięty do odpowiedzialności a jedynie zwala się na sztuczna mgłę, MAK i kontrolera lotów w Smoleńsku - zauważyłeś, że nie ma winnych po stronie Polskiej?).
Drugi raz było to widać podczas wyborów prezydenckich 2010 kiedy to telewizja tobie i reszcie narodu powiedziała, mamy 9 kandydatów w tym dwóch najpoważniejszych... I co ludzie zrobili? Nic, przyjęli do grzecznie do wiadomości, TV za Was Polaków wybiera!
Dlatego nic nie zrobisz. Do póty TV nie powie w Polsce będzie spokój i umiłowanie dla Tuska i Kaczyńskiego.

ps.
Poza tym pamiętaj, że pogoda też nie jest bez znaczenia i ludzie w zimie zwłaszcza przy takich mrozach siedzą w domach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
memorandum




Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 121
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:06, 16 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goral lubie dosadne, brutalne odpowiedzi tak jak polemike na pewnym poziomie.

Do rzeczy, tu nie chodzi o to co zrobie, bo to co robie, robie przede wszystkim dla siebie, swojej satysfakcji i moich najblizszych taki prorodzinny jestem nie kojarzyc z polskim panstwem prorodzinnym - gdzies widzialem na forum takie stwierdzenie, a w dalszej kolejnosci dopiero sa inni... i to chyba normalne jest instynkt stadny.

Co do katastrofy smolenskiej skoro przytaczasz ten przyklad to jak to nie ma winnych? sa nie slyszales ?
Procedury winne, a w kazdym innym panstwie posypaly by sie glowy rowno jak leci no ale przeciez nikt tez samobojca nie jest i sam karal sie nie bedzie jak ludzie biernie sie temu przygladaja, co skutkuje tez najwieksza arogancja wladzy w Polsce po 89 r.

Z reszta wypowiedzi wlasciwie sie zgadzam co do meritum.
Zagarneli wladze w kraju, nastepnie 4 filar z trojpodzialu wladzy czyli tube propagandowa i robia wode z mozgu obywatelom, a mi glupiemu sie wydawalo ze po tym co odjebali w AWS nikt juz swoim krzyzykiem na kartce papieru nie poprze tych sprzedawczykow od budowania sanktuariow w Licheniu czy badz wie gdzie jeszcze.

Z utesknieniem wygladam jakiejkolwiek alternatywy dla tego ukladu ale jak go nie bylo tak nie ma, a Lepper tylko na poczatku byl prawdziwa opozycja jednak nie za bardzo konstruktywna, a temat zamknal sie sam co do konca tez takie pewne nie jest.

Ps. Jesli chodzi o pogode to u mnie kilka dni temu +15 C bylo wiec nie narzekam Smile i jak najbardziej rozumiem rodakow.
_________________
"Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją.
Są niebezpieczni"
G. J. Cezar
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:18, 16 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Vril napisał:
Róbmy kurwa rewolucje.


Jestem za! Proponuje wybierać oszczędności z banku i jak najwięcej ludzi do tego namówić. To działanie legalne, bezkrwawe i rozwiąże problem z tym systemem. Może potrwać troszkę dłużej niż wojna domowa ale to nie problem.

Pytanie, jak tą idę rozpropagować ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:42, 16 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komzar napisał:
Vril napisał:
Róbmy kurwa rewolucje.


Jestem za! Proponuje wybierać oszczędności z banku i jak najwięcej ludzi do tego namówić. To działanie legalne, bezkrwawe i rozwiąże problem z tym systemem. Może potrwać troszkę dłużej niż wojna domowa ale to nie problem.

Pytanie, jak tą idę rozpropagować ?


No to mało czytasz i słuchasz a za bardzo polegasz na filmach i to fabularnych.
Namawianie do wyciągania wkładów z banku jest prawnie ścigane jako przestępstwo, gdyż zagraża to bezpośrednio bezpieczeństwu kraju. Na Łotwie za właśnie takie namowy na Facebook skazano na 2 lata pewnego młodego obywatela. Kiedy nastąpiła panika i ludzie masowo wyciągali kasę ze Szwedzkiego banku.
Tak więc zanim powiesz: "to legalne" sprawdź.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:22, 16 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to ciekawe co piszesz. A jak uzasadnili to, że to nielegalne.
Od kiedy to trzymanie kasy w swoim domu jest nielegalne ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:57, 16 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komzar napisał:
A to ciekawe co piszesz.


Raczej nie ciekawe...

Cytat:

A jak uzasadnili to, że to nielegalne.


Uzasadnili to tym, że wywołanie paniki grozi bezpieczeństwu kraju. Tak samo jak byś nawoływał do zabicia prezydenta czy kogokolwiek, też jest to prawnie ścigane.
Banki obecnie są tak głęboko powiązane z państwem, że ich zachwianie to zachwianie państwa.

Cytat:

Od kiedy to trzymanie kasy w swoim domu jest nielegalne ?


Ależ jest legalne! Możesz kasę trzymać w słoiku, skarpecie czy pod łóżkiem. Nie wolno ci jednak siać paniki i namawiać innych do likwidacji wkładów. Nie wiem czy wiesz, ale niszczenie pieniędzy też jest nielegalne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:01, 16 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale ja nie sieje paniki. Ja tylko mówię, że warto trzymać w skarpecie. Nie podaje żadnych nieprawdziwych informacji a tym bardziej nie straszę.

Po prostu dziele się swoim pomysłem.

Po prostu uważam, że tak jest bezpieczniej i radzę to innym.

To o czym Ty piszesz jest chyba czymś innym. Nie wiem co ten młody człowiek wypisywał ale to o czym ja mówię, jest czymś zupełnie legalnym.

Nie mam też na celu zachwiania banków, ale zabezpieczenia swojej własności i mam prawo uważać, że skarpeta jest bezpieczniejsza od banku, bo jak pokazała Argentyna, banki nie są gwarantem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:54, 17 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komzar napisał:
Ale ja nie sieje paniki. Ja tylko mówię, że warto trzymać w skarpecie. Nie podaje żadnych nieprawdziwych informacji a tym bardziej nie straszę.


Spoko, spoko, ja tam przecież cię nie straszę a jedynie pisze być miał świadomość, że takie coś istnieje.

Cytat:

Po prostu dziele się swoim pomysłem.

"Im" to wyjaśnij:))

Cytat:

To o czym Ty piszesz jest chyba czymś innym. Nie wiem co ten młody człowiek wypisywał ale to o czym ja mówię, jest czymś zupełnie legalnym.


Prawie to samo co ty tu:) No powiedzmy, że prawie to samo, ale spokojnie, ja tylko chciałem ci wskazać, że takie działanie jest w Polsce i nie tylko w Polsce łamaniem prawa. I jeśli twoje "pomysły" podchwycą tysiące to wierz mi, że będziesz mieć nieciekawie.

Cytat:

Nie mam też na celu zachwiania banków, ale zabezpieczenia swojej własności i mam prawo uważać, że skarpeta jest bezpieczniejsza od banku, bo jak pokazała Argentyna, banki nie są gwarantem.


Argentyna pokazała raczej na czym polega sztuczne utrzymanie kursu waluty niż banki. Oraz gospodarka oparta o schłodzenie, tam 1 peso równy był 1 dolarowi. Ten sam scenariusz groził Polsce w 2001 roku kiedy upadała koalicja AWS-UW i tworzono naprędce platformy ratunkowe: PO i PiS. Co się stało z UW i AWS-em? Dostały po 1% poparcia, dlatego szybko z AWS-UW uciekły Tuskeim Kaczyńskie i reszta szczurów.
Banki gwarantem były za PRL-u kiedy to się mówiło "pewne jak w banku" czy "pewne jak w PKO".
Dziś banki to złodzieje! A każdy bankier bez wyjątku to złodziej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:12, 17 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://imageshack.us/photo/my-images/685/transparentp.jpg/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
memorandum




Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 121
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:50, 17 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rostowski ostro do polityków PiS: Wstyd mi za was!

Sejm odrzucił przygotowany przez PiS projekt ustawy wprowadzającej podatek bankowy. Przed głosowaniem zdenerwowany minister finansów Jacek Rostowski - wywołany do odpowiedzi przez Pawła Szałamachę - krzyczał, że jest mu wstyd za PiS.

http://fakty.interia.pl/polska/news/rost.....as,1761235

Wzrostowski oburzyl sie, zbiesil i zapowiedzial bezwzglednie, ze nie bedziemy miec drugich Wegier jebany, jakiekolwiek proby opodatkowania kartelu bankowo-finansowego nie przejda nie z nami te numery Egon, a uzasadnil to troska o bezpieczenstwo Polakow hahahah.

Nastepnie wyjasnia, ze wprowadzi oplate bankowa, ktora to oczywsicie trafi na jakis tam fundusz w uwaga "Bankowym Funduszu Gwarancyjnym" gdzie mi samo slowo fundusz juz zle sie kojarzy, a jeszcze bankowy. Argumentuje tym, ze zapewni nam to bezpieczenstwo calej gospodarki - tak jakbysmy mieli wogole cos do powiedzienia na swiatowych rynkach lol i mieli wplyw na cokolwiek.

To ci dopiero taki anglosaski aktor-dramaturg za sterami polskich finansow.
_________________
"Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją.
Są niebezpieczni"
G. J. Cezar
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
memorandum




Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 121
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:02, 28 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polski rzad musze przyznac jest genialny w swojej prostocie nikt by nie wpadl na takie cudowne rozwiazania ograniczenia rozdawnictwa, a zarazem zwiekszenia przychodow do budzetu. Brakuje podniesmy podatki, zlikwidujmy ulgi -
gratuluje madrosci i stoickiego spokoju w podejmowaniu tych jakze trudnych przeciez decyzji. Jestem ciekawy ile szkol musieli pokonczyc Ci ludzie pracujacy w ministerstwie finansow.

MF wysłało do konsultacji społecznych projekt zmian w PIT

Projekt nowelizacji ustawy o PIT, który przewiduje m.in. zmiany w uldze na dzieci i likwidację ulgi internetowej został przekazany do konsultacji społecznych i międzyresortowych - poinformował PAP we wtorek wiceminister finansów Maciej Grabowski.

Zmiany przygotowane przez resort finansów zapowiedział w swoim expose premier Donald Tusk. Mają wejść w życie od 2013 r.

"Konsultacje społeczne potrwają 30 dni. Prawdopodobnie rząd zajmie się projektem w kwietniu. Potem trafi on do parlamentu" - powiedział Grabowski.
Zgodnie z projektem zryczałtowane 50-proc. koszty uzyskania przychodów, z których dziś najczęściej korzystają artyści i twórcy, nie będą mogły przekroczyć połowy wysokości kwoty z pierwszego przedziału skali podatkowej (85 tys. 528 zł), czyli 42 tys. 764 zł.

http://podatki.onet.pl/rzad-ma-gotowy-pr.....yjne-detal

No wiec teraz kolej na artystow, bo przeciez oni w znacznej wiekszosci zarabiaja kokosy Wink przynajmniej ci z telenowel Very Happy, a zeby nie bylo tak smutno to ponizej chyba jedyna pozytywna wiadomosc ktora dzis przeczytalem dla niektorych seniorow jednak znajac zycie dla wielu zapewne sporo za pozno.

TK: ZUS nie może bez ograniczeń weryfikować prawa do emerytury

Przepis ustawy emerytalnej pozwalający organom rentowym z własnej inicjatywy i w każdym czasie weryfikować decyzję i cofnąć emeryturę lub rentę albo je obniżyć jest niezgodny z konstytucją - orzekł we wtorkowym wyroku Trybunał Konstytucyjny.

http://emerytury.onet.pl/agencyjne/tk-zu.....tykul.html

Ps. Fajnie brzmi "konsultajce spoleczne" nauczli sie pisac w przekazie medialnym przynajmniej, a za niedlugo i tak przeglosujemy co nam pasuje hehe
_________________
"Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją.
Są niebezpieczni"
G. J. Cezar
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
memorandum




Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 121
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:37, 30 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uuuu..... dzieje sie pomyslalem wstajac wczesnie rano.
Za oknem pada, grzmi, burza, bo dawno juz deszczu nie widzialem karetki na sygnalach robia pobudke wszedzie dookola, a ja
skromne kilka godzin snu, bo oczywiscie trzeba wykorzystac wolny czas do maksimum i zarywac noce w ten czy inny sposob, a
jak czlowiek niewyspany to zly ot stara prawda. Przecieram oczy, skromny szum nowego desktop PC dobra muzyka na pobudke
no i widze wszedzie niusy all over polish internet. Onet strona glowna przez parawan klamstw i dezinformacji przebija sie promyk prawdy, wyrwane z kontekstu:

"Ta reforma nie da gwarancji bajecznie wysokich emerytur. Ona jest zaledwie wstępem do zagwarantowania emerytur w ogóle"

Dzieje sie w polskim sejmie od rana wrze ostra debata nad spolecznym wnioskiem solidarnosci w sprawie referendum.
Papcio Tusk trzyma jeszcze nerwy na wodzy ale najchetniej pogonil by pieski obszczekujace i obsikujace mu nogawki raz po raz, bo
przeciez nikt nie lubi byc obsikiwany, a tu o jakas demokracje trzeba sie potykac "wytarty slogan". Kolejny kwiatek z tym zwiazany:

"Nie mam wątpliwości, że co do zasad ustrojowych referendum jest wskazane, ale są kategorie, które nie powinny podlegać referendum."

Komentarz niewskazany wszak papcio bedzie decydowac za nas co dla nas najlepsze demokracja panie po Polsku.

Powyzsze dedykuje panu o nicku p.e1984 zacieklemu obroncy systemu choroby toczacej i ropiejacej jak wrzod na dupie polskiego spoleczenstwa
czyli ZUS. Zakladowi utylizacji spoleczenstwa takie mam skojarzenie rozszyfrowujace skrot.
Przepraszam, ze tak personalnie po chamsku zwykle polecialem no ale wiecie emocje z dedykacja dla wszytkich punktujacych
ten ropien w wielu tematach tu poruszanych.

Link do calego niusa, ktory jest dzis od rana all over the polish internet:

http://wiadomosci.onet.pl/emerytury,5077169,temat.html

Donald Tusk: Trzeba mieć bardzo dużo wyobraźni, żeby podejmować takie decyzje

- Nasza hi­sto­ria z ostat­nich ponad 20 lat, hi­sto­ria cią­gle świe­żej de­mo­kra­cji po­ka­zu­je, że praw­dzi­we przy­wódz­two po­li­tycz­ne było te­sto­wa­ne przy trud­nych de­cy­zjach.

Jedno trzeba kaszubowi przyznac ma jebany tupet, a ja takich ludzi doceniam, ktorzy mimo woli i dla dobra, bo to zazwyczaj wybitne jednostki byly
przynajmniej tak mnie na historii kiedys uczono, a ja mialem szczescie do niezwykle madrych i inteligentnych historyczek nie wiem czy to poprawne sformulowanie, bo z histeryczkami mi sie kojarzy gdy o gimnazjach to slyszano w 2 RP. A Sztandarowym pytaniem (wiem ze od a zdania sie nie zaczyna no ale tu mi akurat pasuje) do wiekoszsci uczniow mojej klasy w podstawowce bylo "Jak na imie ma Jozef Pilsudzki tudziez Bem, bo z miastem z nim zwiazanym pochodze" i to bylo pytanie na zaliczenie na mierny hehe.

Nie opuszcza go tez wyobraznia naszego meza stanu, a ta nieodlacznie kojarzy mi sie z fantazja i niegdysiejszym hitem chyba lecialo to tak:

"bo fantrazja, bo fantazja jest od tego aby bawic sie aby bawic sie aby bawic sie na calego"

No i tak wlasciwie moglbym elaborat walnac na kilka stron, bo po pierwsze moglbym punktowac ten tekst zdanie po zdaniu, a drugie
pisac to ja lubie czasem mam wrazenie, ze minalem sie z powolaniem ale ciagle zbyt leniwy zeby chociaz uzywac polskiej czcionki w moim win7 no ale

Kto by to czytal... Wink
_________________
"Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją.
Są niebezpieczni"
G. J. Cezar
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1859
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:27, 30 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja dodam swoje 2 grosze -
mi się wydaje że ta manifestacja pod sejmem to akcja Tuska
bo:
1. świetnie zorganizowana - porozkładali super namioty - stelaże aluminiowe , kuchnia polowa
2. określony czas trwania - do niedzieli do północy
3. akurat weekend który mógłby być apogeum tej manifestacji jest spierdolony bo pogoda nagle z 20 stopni spadła do 5 i nikomu się dupy nie będzie chciało ruszyć z domu, a gdyby było ładne słońce to z ciekawości ludu by się naszło i może rozkręciło by się coś poważnego (w stylu wyciągnięcie tych skurwysynów na ulicę i egzekucja)
4. wszyscy siedzą w domu i myślą - ooo są tam ludzie którzy walczą o nasze emerytury, nie muszę się ruszać może coś się rozkręci

parę dni temu przeczuwałem tą sytuację i to ze szczegółami (musicie uwierzyć na słowo) - że dogada się z Pawlakiem i akurat ustalą kompromis na 65 lat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
memorandum




Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 121
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:32, 04 Kwi '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dochodza mnie rozne glosy, a dotycza one tego watku ... dziwi was to, bo mnie wcale???

Wiec chcialem sprostowac kilka rzeczy go dotyczacych, bo znalazlem wlasnie wolna chwile.

To co zaczalem w tym watku robic nie czynie z milosci do PISu i mam nadzieje, ze co madrzejsi to
wylapali od poczatku tylko punktuje glupote i prostuje niescislosci sygnowane naszym plemielem najczesciej Exclamation

A gdyby, byl nim ten sam premier, ktory mial okazje juz rzadzic przed Tuskiem to podejrzewam, ze
moglbym pisac w tym watku z zamknietymi oczami czego oczywiscie nigdy nie robie, bo ilosc bledow
popelniana przez tamta wladze wykonawcza powalala i natenczas pozwalala na takie dzialanie, tylko nie bylo
mnie jeszcze na tym forum.
Podejrzewam, ze moglbym to robic czytajac same naglowki na onecie, interii czy jakims wp.

Mial skubany tylko szczescie, ze wcisnal sie przed kryzys.

I jesli pracowalbym jako dziennikarz, a placili sowicie, co pozwolilo by na utrzymanie mojej rodziny i mnie to nie
byloby by to dla mnie wazne czy jest to Rzeczypospolita czy Wyborcza i mysle, ze dorosli uzytkownicy tego forum
to doskonale zrozumieja, a mlodsi musza do tego czesto dorosnac.

Pozdrawiam czytajacych
_________________
"Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją.
Są niebezpieczni"
G. J. Cezar
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:49, 04 Kwi '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie chcę referendum, w którym będę miał do wyboru wiek emerytalny do 80 lat i do 100 lat. Nawet Jackowski przewidzi wynik takiego referendum więc po huja je robić.
Ja chcę referendum, w którym będzie napisana likwidacja przymusu emerytalnego TAK / NIE
_________________
Zobacz też tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
memorandum




Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 121
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:56, 04 Kwi '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wlasnie i to jest "nasz cel" doprowadzic do tego ich metodami albo przynajmniej powinien byc wedlug mnie Exclamation
Oni beda robic wszystko aby nam sie nie udalo ale czy nam sie uda czy tez nie to nie mi to osadzac. Wink

Ps. Oni zrobili co mogli dla nas teraz my powinnismy zrobic cos dla nich, bo ja nie lubie za szybkich osadow
Jesliby oni mieli dostep do tego co my mamy dzisiaj moze wyciagneli by podobne wnioski Exclamation Exclamation Exclamation

Ps.2 Dobrze powiedziane Bimi, bo jak widze przed oczami tych starszych ludzi i slysze co sie dzieje w Polsce to
zwykle "noz w kieszeni sie otwiera"
_________________
"Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją.
Są niebezpieczni"
G. J. Cezar
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:56, 04 Kwi '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja bym się domagał raczej referendum o treści "dlaczego ubezpieczenia emerytalne są obowiązkowe?" - żeby rząd się zorientował co o jego, jakże niezbędnej, "naprawie systemu emerytalnego" myślą obywatele.
i dwie możliwe odpowiedzi:
1) by zapewnić godne życie starszym ludziom, którzy dziś bezmyślnie i irracjonalnie nie chcieli by dobrowolnie odkładać na swoją emeryturę.
2) by rząd mógł nas wydymać jeszcze bardziej dziś - w tym przypadku, na tym co nam obiecuje oddać jutro, a co oczywiście zobaczymy jak świnia gwiazdy.

i obawiam się że "brutalna prawda" - to byłby dopiero wynik tego referendum Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Prawda jest brutalna
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile