W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Al-Dżazira  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 1951
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nero12




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 92
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:08, 23 Mar '08   Temat postu: Al-Dżazira Odpowiedz z cytatem

Jedyna arabska stacja informacyjna dostepna w Polsce po angielsku (albo przynajmniej jedyna liczaca sie). Jest pod finansowym wplywem emira Kataru (wikipedia). Co sadzicie o wiarygodnosci informacji z tej stacji ?
Ostatnio jak zaczalem od czasu do czasu ogladac jej programy (m.in. aby cwiczyc angielski) to odnosze wrazenie ze (zgodnie z przewidywaniami) jest proarabaska, np. wydarzenia w strefie gazy pokazuje stronniczo ukazujac bardzo dokladnie zbrodnie dokonywane przez izraelska armie (oczywiscie nie popieram Izraela ale nie o tym ma byc temat).

wiec wg Was: arabski syf w stylu CNN czy moze wiarygodne zrodlo informacji z perspektywy arabow ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mandarck




Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 539
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:21, 23 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś gdzieś coś oglądałem o tej stacji i naczelny jeśli mogę to tak ująć, podkreślał(kilkakrotnie) że tyle samo czasu przeznacza dla obu stron konfliktów. Jeśli 10minut dla Usrańców to tyle samo czasu dla Usrańców z jaskiń vel Osama Smile. Sam nie oglądam tego kanału ponieważ nie mam go w pakiecie.
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:44, 23 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdzie nie będziesz miał obiektywnych informacji.
Ale masz rozum aby wyciągnąć wnioski.
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:00, 24 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AL DżAZIRA TO MASOńSKA TELEWIZJA TAKA SAMA JAK TVN!!!!MAM WTYKI W ICH MASOńSKO-żYDOWSKO-NIEMIECKIM ZARZąDZIE I WIEM O PRAWDZIWYCH CELACH TEJ TELEWIZJI!!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Cool .Mam też wtyki u jaszczurek z kosmosu i od nich wiem,że binladen to dyrektor aldżaziry przebrany za taliba!!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing .A wszystko służy masonom i repti...eee jaszczurkom z kosmosu Laughing Laughing Laughing Laughing Cool Cool Cool Cool .

Nadal nie odebrałem wyrazów uznania z okazji przekroczenia przeze mnie granicy 300 postów-oka ja mam wtyki u Kosmicznych Jaszczurów więc myślę że warto złożyć mi gratulacje. Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing ..................przygotowujcie się już na 2012 Dancing Pray Pray Pray Cool i wykupcie sobie względy u moich znajomych z osiedla . Bad Grin Bad Grin Dancing .................................................o zioms łeb mnie boli.... Cool

Reptiliańskie pozdro dla Was wszystkich Cool Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
frasobliwy




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:35, 24 Mar '08   Temat postu: Re: Al-Dżazira Odpowiedz z cytatem

Nero12 napisał:
arabski syf w stylu CNN czy moze wiarygodne zrodlo informacji z perspektywy arabow ?


Za mało ogladałem, zeby oceniać, ale na pierwszy rzut oka jest całkiem spoko. Spodziewałem się jakiś allah akbar itp, a tu całkiem normalna TV. Nic dziwnego, że Bush chciał kiedyś ją zbombardować. Serbską TV zbombardował...ku chwale demokracji.

Arabowie nie mają żadnej widocznej, spojnej polityki, więc trudno oczekiwać że w ich TV bedzie jakiś lobbyng, np. poparcie dla wojny, nawet przeciw Izraelowi. Jasne, że Izrael nie jest tam przedstawiany jak u nas, ale do cholery. Izrael to całkiem porąbane sztuczne panstwo zbuodwane na cudzej ziemi i zasilane pomocą z zewnatrz. To nasze media mają jakieś klapki na oczach i udają, że wszytsko jest OK.

Al-dzazira, jako stacja arabska, może nie być zbyt proirańska. Poza tym na pewno już dawno temu ta stacja zaczeły się interesować odpowiednie wywiady, odpowiedni kapital i odpowiedni lobbyści. Nie mogli wymordowac dziennikarzy, to sprobuja ich zjeść od środka. Byc moze za 10 lat al-jazira bedzie oswojona.

@iar0 - nie wiem co XTC zrobi jak zobaczy, ze wchodzisz w jego buty. Mesjasz czy tam inny Neo może być tylko jeden.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piioottrr




Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 990

PostWysłany: 11:21, 21 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://pap.pl/palio/html.run?_Instance=c.....1030262080
Cytat:
Po doniesieniach Wikileaks Szef Al-Dżaziry podał się do dymisji

21.09. Dubaj (PAP) - Szef mającej siedzibę w Katarze arabskiej telewizji Al-Dżazira Wadah Chanfar (ang. Waddah Khanfar) powiedział we wtorek, że podał się do dymisji, a na jego miejsce przyjdzie członek rodziny panującej w tym emiracie.

Chanfar, który kierował Al-Dżazirą od roku 2003, powiedział, że jego dymisja została przyjęta. Powodów odejścia nie podał.

Agencja Associated Press pisze, że dymisja Wadaha Chanfara nastąpiła po opublikowaniu przez Wikileaks materiałów, w których twierdzono, że miał on bliskie kontakty z Amerykanami.

Wg demaskatorskiego portalu internetowego Wikileaks depesze dyplomacji amerykańskiej wskazują, że Chanfar pozostawał w stałym kontakcie z amerykańską Agencją Wywiadu Obronnego (Defence Intelligence Agency - DIA) i reagował pozytywnie na prośby tonowania pewnych treści.

Od chwili powstania w roku 1996 Al-Dżazira stała się czołową telewizją satelitarną na Bliskim Wschodzie.

Al-Dżazira, jak pisze AFP, ma ponad 65 biur na świecie, zatrudnia ponad 3000 ludzi, z czego ok. 400 to korespondenci w ok. 60 krajach.(PAP)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:42, 21 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piioottrr napisał:
http://pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=swiat&idNewsComp=222326&filename=&idnews=131925&data=infopakietinfopakiet&_CheckSum=1030262080
Cytat:
Po doniesieniach Wikileaks Szef Al-Dżaziry podał się do dymisji

21.09. Dubaj (PAP) - Szef mającej siedzibę w Katarze arabskiej telewizji Al-Dżazira Wadah Chanfar (ang. Waddah Khanfar) powiedział we wtorek, że podał się do dymisji, a na jego miejsce przyjdzie członek rodziny panującej w tym emiracie.

Chanfar, który kierował Al-Dżazirą od roku 2003, powiedział, że jego dymisja została przyjęta. Powodów odejścia nie podał.

Agencja Associated Press pisze, że dymisja Wadaha Chanfara nastąpiła po opublikowaniu przez Wikileaks materiałów, w których twierdzono, że miał on bliskie kontakty z Amerykanami.

Wg demaskatorskiego portalu internetowego Wikileaks depesze dyplomacji amerykańskiej wskazują, że Chanfar pozostawał w stałym kontakcie z amerykańską Agencją Wywiadu Obronnego (Defence Intelligence Agency - DIA) i reagował pozytywnie na prośby tonowania pewnych treści.

Od chwili powstania w roku 1996 Al-Dżazira stała się czołową telewizją satelitarną na Bliskim Wschodzie.

Al-Dżazira, jak pisze AFP, ma ponad 65 biur na świecie, zatrudnia ponad 3000 ludzi, z czego ok. 400 to korespondenci w ok. 60 krajach.(PAP)


Prostytutki -Qurwy bombardują nas Miłością, a telewizja bombarduje nas Prawdą!

Wojna Informacyjna trwa.

dezinformacja i dezinformator


viewtopic.php?t=11780

Jak bronic sie przed iluzja i globalna dezinformacja

viewtopic.php?t=61

Manipulacja i dezinformacja

Sztuka przewidywania przyszłości wojny informacyjne
viewtopic.php?t=2670&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

Wojna informacyjna, energetyczna i rosyjski odwet
viewtopic.php?t=12966

Narzędzia do manipulacji dezinformacji można:

Zbudować
Kupić
Wydzierżawić na określony czas
Wynająć do zrobienia określonej roboty
Ukraść
itp

W zasadzie to dla CIA i innych to najkorzystsza forma robienia dezinformacji i prowadzenia wojny informacyjnej to outsourcing.

Jak sie opłaca zleceniobiorców?
Różnie!

np dostarczając im informacje
Popychając ich kariery i robiąc im PR
(patrz na przykład Hakosław Mściwy i jego ś.p. brat)
_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nanook




Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 229
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:41, 22 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Generalny dyrektor arabskiej telewizji satelitarnej Al-Dżazira, Uadah Chanfar złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska. O swojej decyzji poinformował za pośrednictwem twittera. Jak twierdzi, powodem jego rezygnacji było osiągnięcie celów, jakie sobie stawiał obejmując w 1996 r. kierownictwo stacji. Celem tym było „stworzenie z Al-Dżazira globalnego lidera medialnego i cel ten został osiągnięty” – pisze Chanfar.
Jednakże, jak informuje rosyjska agencja ITAR-TASS, prawdziwym powodem rezygnacji mogło być ujawnienie przez portal WikiLeaks jego powiązań z wywiadem wojskowym Stanów Zjednoczonych. [...]

http://wolnemedia.net/media/szef-al-dzaziry-wspolpracowal-z-wywiadem-usa/

Ta telewizja wygląda jak Heglowska antyteza na to co mówią zachodnie media.

Jak chce ktoś konkretnej propagandy przeciwko USA, to póki co najlepsza pod tym względem wydaje się RT.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:20, 22 Wrz '11   Temat postu: Re: Al-Dżazira Odpowiedz z cytatem

Nero12 napisał:
Jedyna arabska stacja informacyjna dostepna w Polsce po angielsku (albo przynajmniej jedyna liczaca sie). Jest pod finansowym wplywem emira Kataru (wikipedia). Co sadzicie o wiarygodnosci informacji z tej stacji ?
Ostatnio jak zaczalem od czasu do czasu ogladac jej programy (m.in. aby cwiczyc angielski) to odnosze wrazenie ze (zgodnie z przewidywaniami) jest proarabaska, np. wydarzenia w strefie gazy pokazuje stronniczo ukazujac bardzo dokladnie zbrodnie dokonywane przez izraelska armie (oczywiscie nie popieram Izraela ale nie o tym ma byc temat).

wiec wg Was: arabski syf w stylu CNN czy moze wiarygodne zrodlo informacji z perspektywy arabow ?


Dokładnie to samo co TVN w Polsce:))
Jak chcesz bardziej obiektywnych mediów z tamtego regionu poszukaj PressTV z Iranu. Też nadają po angielsku dla europy.
http://www.presstv.ir/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:43, 22 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aljazeera od 11 wrzesnia bierze czynny udzial w przedsiewzieciu. Czytajcie tylko miedzy wierszami, omijajac mentalna sraczke. To takie NatoTV.
_________________
Uwaga - Wypowiedzi autora posiadają jedynie wydźwięk satyryczny celem obnażenia ludzkich lęków i obsesyjnych zachowań społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Janek.K




Dołączył: 25 Cze 2011
Posty: 57
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:14, 25 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aljazeera to spółka córka BBC.

prawda tylko czasami im się wymsknie , za chwilkę następują korekty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Al-Dżazira
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile