W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Przekroczono prędkość światła?   
Podobne tematy
Prędkość światła przekroczona18
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
15 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 8783
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
meeyoo72




Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 22
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:34, 23 Wrz '11   Temat postu: Przekroczono prędkość światła? Odpowiedz z cytatem

http://next.gazeta.pl/next/1,114662,10339678,Przekroczono_predkosc_swiatla.html

Włoscy badacze obalają dogmat nauki - odkryli cząstki, które poruszają się szybciej niż światło. Czyżby cała współczesna fizyka miała legnąć w gruzach?


Proszę Państwa, być może cała nasza fizyka właśnie legła w gruzach. Od 106 lat, czyli od ogłoszenia przez Alberta Einsteina szczególnej teorii względności wszystko co wiemy o Wszechświecie opiera się na niepodważalnym prawie - nic nie może poruszać się szybciej, niż światło w próżni. Prędkość 299 792 458 metrów na sekundę to granica, do której można się zbliżyć, ale nie da się jej przekroczyć.
Dziś jednak badacze z Włoch ogłosili wyniki eksperymentu, które zdają się przeczyć tej świętej zasadzie. Otóż zmierzyli oni szybkość, z jaką przemieszczają się neutrina - cząstki elementarne mające minimalną, bliską zera masę. Neutrina wystrzeliwane były z CERN-u, a chwytane 730 kilometrów dalej. W czasie trwającego trzy lata eksperymentu okazało się, że niektóre z nich pokonywały tę odległość w czasie krótszym o kilka miliardowych części sekundy, niż powinny.
Oczywiście pierwszą myślą naukowców było to, że popełnili błąd. Jednak szef zespołu badawczego, doktor Antonio Ereditato mówi, że sprawdzono wszystko co się dało po kilka razy. Poszukiwano zarówno prostych i oczywistych pomyłek, jak i błędów drobnych i trudnych do wykrycia. Ku zaskoczeniu badaczy nie znaleziono niczego. Dlatego zespół zdecydował się na opublikowanie wyników swoich badań i poprosił innych naukowców, by spróbowali powtórzyć eksperyment. W najbliższych miesiącach kilka zespołów ma podjąć to zadanie i spróbować zaprzeczyć włoskim wynikom.
Jeśli to się nie uda, nie pozostanie nic innego, jak obalić teorię względności i zabrać się za budowanie nowej fizyki. Konsekwencje będą trudne do wyobrażenia - dość powiedzieć, że wedle naszej wiedzy przekroczenie prędkości światła otwiera drogę do podróży w czasie.

Proszę Państwa, być może cała nasza fizyka właśnie legła w gruzach. Od 106 lat, czyli od ogłoszenia przez Alberta Einsteina szczególnej teorii względności, wszystko co wiemy o Wszechświecie opiera się na niepodważalnym prawie - nic nie może poruszać się szybciej, niż światło w próżni. Prędkość 299 792 458 metrów na sekundę to granica, do której można się zbliżyć, ale nie da się jej przekroczyć.

Dziś jednak badacze z Włoch ogłosili wyniki eksperymentu, które zdają się przeczyć tej świętej zasadzie. Otóż zmierzyli oni szybkość, z jaką przemieszczają się neutrina - cząstki elementarne mające minimalną, bliską zera masę. Neutrina wystrzeliwane były z CERN-u, a chwytane 730 kilometrów dalej. W czasie trwającego trzy lata eksperymentu okazało się, że niektóre z nich pokonywały tę odległość w czasie krótszym o kilka miliardowych części sekundy, niż powinny.

Oczywiście pierwszą myślą naukowców było to, że popełnili błąd. Jednak szef zespołu badawczego, doktor Antonio Ereditato mówi, że sprawdzono wszystko co się dało po kilka razy. Poszukiwano zarówno prostych i oczywistych pomyłek, jak i błędów drobnych i trudnych do wykrycia. Ku zaskoczeniu badaczy nie znaleziono niczego. Dlatego zdecydowano się na opublikowanie wyników badań i poproszono innych naukowców, by spróbowali powtórzyć eksperyment. W najbliższych miesiącach kilka zespołów ma podjąć to zadanie i spróbować zaprzeczyć włoskim wynikom.

Jeśli to się nie uda, nie pozostanie nic innego, jak obalić teorię względności i zabrać się za budowanie nowej fizyki. Konsekwencje będą trudne do wyobrażenia - dość powiedzieć, że wedle naszej wiedzy przekroczenie prędkości światła otwiera drogę do podróży w czasie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:42, 23 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wkurwia mnie to: "współczesna fizyka legła w gruzach" to pisanie dla zdebilałych baranków.

Jak narazie to wspólczensa fizyka moze być fundamentem tych rewolucji, punktem wyjścia! Proces poznawczy to proces rozowju, nie jednorazowe odkrycie, wynikające z niczego. Dlaczego ci ludzie tak piszą?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1995
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:44, 23 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie w wyniku stwierdzenia, że jednak Ziemia nie ma kształtu banana i nie opiera się na głowach czterech krokodyli Smile Nadmuchane i zadufane buce jak Tusk i Komorowski Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Naznaczony




Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 655
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:44, 23 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja wam powiem jedno... nie ma czegoś takiego jak fizyka Very Happy
_________________
nie ma żadnej prawdy, wszystko jest tym samym, wielu się załamie, wielu parsknie śmiechem, to wszystko jedno
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Drakoncjusz




Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 45
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:48, 23 Wrz '11   Temat postu: Re: Przekroczono prędkość światła? Odpowiedz z cytatem

meeyoo72 napisał:
http://next.gazeta.pl/next/1,114662,10339678,Przekroczono_predkosc_swiatla.html

Konsekwencje będą trudne do wyobrażenia - dość powiedzieć, że wedle naszej wiedzy przekroczenie prędkości światła otwiera drogę do podróży w czasie.


Po pierwsze wkurwia mnie że ludzie nie umieją wyrazić swojej myśli tylko przepisują cudze teksty. (Bimi powinien za to banować). Po drugie jeżeli te wypowiedzi są niedorzeczne. To już Arystoteles głosił, że czas jest zdeterminowany przemianą materii. Dlatego podróże w czasie urzeczywistniają się w formie istniejącej niematerialnie. Stąd prędkość ruchu materii nie ma żadnego wpływu na podróże w czasie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Janiekowalsk




Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 1459
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:08, 23 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie trzeba być naukowcem żeby wiedzieć że prędkość światła nie jest najszybsza...
Wiem to od kiedy skończyłem 7 lat ..Nie wiem co jest najszybsze ale wiem co jest setki razy szybsze od prędkości światła...Szybsza jest myśl akurat mówię to na podstawie swoich myśli które podróżują na koniec wszechświat w ułamku miliardowej części sekundy być może wasze myśli są równie bystre Wink,mało tego obalam też mit o czasie moja myśl podróżuje również w czasie ...Wiem śmiejecie się Very Happy
To zrobię na was doświadczenie a co mi tam Wink
-------------------------------------------------------
Uważam że wszyscy piszący w tym wątku to cioty ...!!!

2011:23:09:90:07:02
_________________
Gaza Strefa śmierci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
meeyoo72




Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 22
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:51, 23 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. nie wiem czemu, ale wkleiło mi 2 razy.
2. już raz dostałem zjebkę że nie wkleiłem tekstu oryginalnego, więc...
3. oczywiście, że tekst jest póki co mało wiarygodny, ale często takie są początki
4. @drakoncjusz - wkurwia mnie jak ludzie nie umieją zajrzeć pod linka i pierdolą bez sensu. Masz już wehikuł czasu, pożyczyłbyś na sekundę? Laughing
Powinni za to dostawać bana Smile.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Drakoncjusz




Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 45
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:28, 25 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podróżowanie w czasie jest fenomenem z dziedziny parapsychologii. Przejawia się w doświadczeniu jaźni, kiedy to dany podmiot poznający doświadcza wizji. Takie przypadki są znane w historii.
Po drugie przez doświadczenie przybywania istot z innej "czasoprzestrzeni" a ściśle z poza czasu to jest z wieczności.
Po trzecie znane przypadki abdukcji czyli uprowadzeń przez UFO przejawiały się także zmianą w czasie, szczegóły tych stanów były zawsze inne.
Generalnie fenomen nazwijmy to "podróżowaniem w czasie" przejawiał się stanem pozamaterialnym osoby poznającej ten stan.
Więc powrócę do mojej tezy że to nie jest zjawisko poznawalne naturalistycznie przez CERN.
Proszę o podanie rzeczowych pytań odnośnie tego co napisałem, na które może odpowiem w wideo odpowiedzi, ponieważ nie mam ochoty pisać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:40, 25 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poczytałbym coś na temat tego eksperymentu. Ale jakieś konkrety, bo tutaj jest na razie sucha wiadomość i żadnych szczegółów technicznych...
_________________
Zobacz też tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:42, 26 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tutaj masz opis eksperymentu zwanego OPERA {konkretny konkret Very Happy }:

http://static.arxiv.org/pdf/1109.4897.pdf

a tutaj masz seminarium dotyczące tegoż eksperymentu:

http://www.youtube.com/watch?v=ZFz3fJMJ-yA

ponadto nie należy być kąpanym w wodzie i łapać się na takie oto tytuły artykułów w necie "Neutrina szybsze od światła? Naukowcy obalili fundamentalną teorię", żeby obalić tak potwierdzalną teorię nie można oprzeć się na doświadczeniu pojedynczego zespołu. Zresztą Włosi nawet nie odważyli się swoich trzyletnich badań ogłosić w żadnym piśmie naukowym tylko wrzucili je do sieci celem sprawdzenia przez innych fizyków. Sami twierdzą, że boją się, iż popełnili jakiś fundamentalny błąd w założeniach badawczych, bądź w sposobie przeprowadzania eksperymentów.
Gdyby wykazało to konieczność zmian w teorii, niby Największego Geniusza XX. wieku to byłby pikuś, ale taki wynik podważyłby transformacje Lorentza, a to już byłby kolosalny problem dla działań matematycznych relatywistycznej fizyki.
Osobiście od dawna jestem zdania, że wywody Einsteina mają jakiś mankament w związku z czym nie dają się pogodzić z wynikami jakie dostarcza nam fizyka kwantowa. Być może jego wzory też są tylko etapem i jak w przypadku wzorów Newtona wystarczy dodać pewne zmienne, by wszytko dało się jakoś zebrać do kupy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:46, 26 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ElComendante napisał:
Osobiście od dawna jestem zdania, że wywody Einsteina mają jakiś mankament w związku z czym nie dają się pogodzić z wynikami jakie dostarcza nam fizyka kwantowa. Być może jego wzory też są tylko etapem i jak w przypadku wzorów Newtona wystarczy dodać pewne zmienne, by wszytko dało się jakoś zebrać do kupy.



To raczej pewne, ze to "tylko" etap. Fizyka opisuje rzeczywistość, nie tworzy więc trzeba będzie w miare upływu czasu wiele rzeczy weryfikować, np grawitację Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:49, 17 Paź '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co z tymi neutrinami?

Naukowcy zaintrygowani przedziwnymi wynikami badań szukali do tej pory najbardziej wyważonych odpowiedzi. Trzy tygodnie po ogłoszeniu, pojawiło się około 80 różnych wyjaśnień tego zjawiska. Niektórzy sugerują możliwość istnienia innej gałęzi nauk fizycznych opartej na neutrinach, które podróżują poprzez inne wymiary czy cząsteczkach poruszających się szybciej niż światło, inni zaś sugerują dużo mniej rewolucyjne wyjaśnienia tego eksperymentu.


cały artykuł: http://gadzetomania.pl/2011/10/17/co-z-tymi-neutrinami
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
BadReputatio




Dołączył: 14 Paź 2011
Posty: 2
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:34, 18 Paź '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Badanie prędkości cząstki neutrina (cząstek podstawowych w Modelu Stardandowym ) , to bardzo ciekawy temat Smile.
Tu też znalazłem ciekawy artykuł http://www.wiadomosci24.pl/artykul/usa_d.....89209.html.
Czy teoria Einsteina to plagiat , skoro tak to dlaczego jesteśmy karmieni i oszukiwani jego ? Tutaj możemy się dowiedzieć więcej o jego teorii a raczej plagiacie http://www.daro.it.pl/albert_einstein.html.
Żyjemy od 100 lat w okresie ciemności i zacofania , np. nasze uzależnienie tylko od ropy jako jedynego i podstawowego źródła energii gdzie i teorii Einsteina która nas ogranicza bo mówi że nie można przekroczyć prędkości światła , naukowcy z CERN dowiedli i to 15000 tyś razy że jest to możliwe i potwierdzili tym samym słuszność badań i pomiarów Ronalda A.J. van Elburga z 1987r. , rozumiem że sceptycy wolą doszukać się wyimaginowanego błędu bo jak to 100 lat byłem oszukiwany a teraz okazuje się że to czego się uczyłem to kłamstwo SmileSmile. Ból jak cholera że można być idiotą , jest ogromny i lepiej zanegować ówczesne badania i pozostać w 100letniej stagnacji byle nie przyznać się do błędu że można przekroczyć prędkość światła .
Tutaj można poczytać o zwalnianiu czasu w układzie ruchu http://www.astercity.net/~witnaw/Dlaczego%20czas%20zwalnia.htm , i należy też przeczytać o zjawiskach nadal nazwanych paradoksami Dziadka i Bliźniąt ( wujek google pomoże z informacjami) , czy nadal będą to paradoksy .
Jak długo plagiatowa i kłamliwa teoria Einsteina będzie nas ograniczała, czy jako ludzkość zatrzymamy się w tym miejscu i nie zweryfikujemy naszej wiedzy na temat teorii i zamkniemy się w czterech ścianach okopując się jak beton . Dobrze że istnieją naukowcy którzy nie boją się iść w przyszłość i ujawniać nam prawdziwe zasady rządzące wszechświatem .

"Społeczeństwo ma skłonność do traktowania uczonych jako ostatecznego wzorca etyki, zaś naukowy reżym za miarę prawdy. Niestety, ludzie niewiele wiedzą o wpływie osobowości na naukę.

Wydaje się, że Einstein uważał, iż jest ponad naukowym protokołem. Sądził, że ma prawo do naginania praw do własnych potrzeb i że ujdzie mu to na sucho, że przetrwa, że jego adwersarze wymrą, zaś zwolennicy wezmą górę. W nauce ostatni ze zwolenników, który zostaje i wygrywa, tworzy historię. W przypadku Einsteina jego zuchwałe i wielokrotne flirty z plagiatorstwem zostały prawie zapomniane, a jego zwolennicy zapożyczali wielokrotnie odkrycia innych naukowców, wykorzystując je do ozdabiania nimi nimbu Einsteina.

Reputacja Einsteina wspiera się na trzech nogach. Jedną z nich jest rzekome plagiatorstwo. Czy był on plagiatorem? Druga noga to społeczność fizyków. Co wiedzieli o nim i kiedy się tego dowiedzieli? Trzecią nogą są media. Czy są one instrumentem oszustwa w odniesieniu do Einsteina? Czas odpowie na te pytania.

Środowisko fizyków również wspiera się na trójnogim stołku. Pierwszą z tych nóg jest fizyka Einsteina. Druga noga to zimna synteza, a trzecia to autodynamika. Nadrzędnym problemem w przypadku trójnożnego stołka jest to, że jeśli jedna noga zostanie odpiłowana, stołek upadnie.

Są co najmniej trzy bardzo poważne dyscypliny, z których widać, że fizyka może upaść. Nauka jest stołkiem o wielu nogach. Jedną z nich jest fizyka, drugą nauki o Ziemi, trzecią biologia, czwartą chemia (np. zimna synteza). Co się stanie, jeśli fizyka runie?
Czy nauka też upadnie?"

źródłohttp://www.daro.it.pl/albert_einstein.html

"Już św. Augustyn zastanawiał się w XI księdze Wyznań nad nieuchwytnością czasu i faktem, że przeszłość i przyszłość nie istnieją w teraźniejszości. Nie da się więc rzeczywiście zmierzyć czasu pomiędzy dwoma zdarzeniami, gdyż pierwsze zdarzenie przeminęło i już nie jest do dyspozycji pomiaru. Czas wydaje się jednak być nieodłączny z ruchem materii i na podstawie tego – np. wskazówki zegara, dokonujemy jego subiektywnego pomiaru. Oznacza to, iż czas nie jest czymś absolutnym i obowiązującym zawsze i wszędzie na tych samych zasadach. W naukach ścisłych przez wieki utrzymywał się obraz czasu jako pewnego rodzaju eteru, który jest niezależny od materii i przestrzeni i jednakowy w całym Wszechświecie. Dopiero teoria względności Alberta Einsteina zerwała z taką koncepcją czasu. Okazało się, że tempo upływu czasu jest zależne od materii i energii, a sam czas nieodłącznie związany jest z przestrzenią tworząc tzw. czasoprzestrzeń."
źródło wiki

Dla mnie prawdziwym naukowcem był Tesla nie Einstein .Oboje żyli w tym samym czasie a zobaczmy kto tak naprawdę bardziej był przydatny dla ludzkości !!

Tesla był twórcą 300 patentów , to naukowiec z krwi i kości mogący swoją wiedzę naukową , podeprzeć wieloma wynalazkami na rzecz ludzkości , idący i patrzący w przyszłość .Tu można poczytać o jego patentach i wynalazkach http://jmte.zigzag.pl/Tesla.htm więcej sami znajdziecie w necie.

Einstein pozostawił nas z pseudonaukowymi teoriami z 19 wieku w stagnacji i ciemnocie to jest fakt . Co więcej możemy o nim powiedzieć ??? Geniusz Laughing a raczej plagiator który sam twierdził że nie wierzył w możliwość pewnego udowodnienia jakiejkolwiek hipotezy naukowej, aby stała się ona pewną i niepodważalną teorią .Wyznawał zasadę, że poszczególne hipotezy powinny być ciągle poddawane krytyce na podstawie nowo tworzonych idei czy efektów eksperymentów. Twierdził również, że jeśli jakiejś teorii nie można przedstawić za pomocą obrazu fizycznego, to prawdopodobnie jest ona bezużyteczna.
Skoro tak twierdził a jest plagiatorem jest po prostu niewiarygodny a my żyjemy w zacofaniu od 100 lat .

Jestem ciekawy jakie jest wasze zdanie na ten temat ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tosemja




Dołączył: 23 Maj 2011
Posty: 186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:49, 23 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje się że anomalia może wynikać z błędnej synchronizacji zegarów w laboratoriach.

Cytat:
OPERA had collected data suggesting that neutrinos generated at CERN near Geneva in Switzerland and sent 730 kilometres to its detector at Gran Sasso National Laboratory in Italy were arriving 60 nanoseconds faster than a light beam would take to travel the same distance. Many physicists were sceptical, but the measurement seemed to have been done carefully and reached a statistically significant level.

But according to a statement OPERA began circulating today, two possible problems have now been found with its set-up. As many physicists had speculated might be the case, both are related to the experiment’s pioneering use of Global Positioning System (GPS) signals to synchronize atomic clocks at each end of its neutrino beam. First, the passage of time on the clocks between the arrival of the synchronizing signal has to be interpolated and OPERA now says this may not have been done correctly. Second, there was a possible faulty connection between the GPS signal and the OPERA master clock.


http://www.nature.com/news/flaws-found-i.....nt-1.10099
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
tosemja




Dołączył: 23 Maj 2011
Posty: 186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:02, 28 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zespół badający przebieg eksperymentu OPERA zidentyfikował dwa problemy które mogłyby istotnie wpłynąć na wynik pomiaru prędkości neutrin. Pierwszy z nich związany jest z oscylatorem używanym do rejestracji czasu wystąpienia zdarzeń i ich synchronizacji za pomocą GPS. Drugi dotyczy połączenia światłowodowego pomiędzy zewnętrznym sygnałem GPS a głównym zegarem OPERA. Obie kwestie mogą wprowadzać błąd w rejestracji czasu. W tym roku planuje się kolejną serię testów prędkości neutrin.

Projekt OPERA napisał:
23 February 2012

The OPERA Collaboration, by continuing its campaign of verifications on the neutrino velocity measurement, has identified two issues that could significantly affect the reported result. The first one is linked to the oscillator used to produce the events time-stamps in between the GPS synchronizations. The second point is related to the connection of the optical fiber bringing the external GPS signal to the OPERA master clock. These two issues can modify the neutrino time of flight in opposite directions. While continuing our investigations, in order to unambiguously quantify the effect on the observed result, the Collaboration is looking forward to performing a new measurement of the neutrino velocity as soon as a new bunched beam will be available in 2012. An extensive report on the above mentioned verifications and results will be shortly made available to the scientific committees and agencies.


http://operaweb.lngs.infn.it/spip.php?rubrique14


Ogólnie jeden wielki wał, jak można odwalić taką manianę? Trzy lata nawalania wiązkami neutrin po glebie tylko po to żeby się przekonać że stoper źle mierzy czas Shocked A nawet jeśliby się okazało że wszystko było wporzo i naprawdę neutrina zapier... szybciej od fotonów to sam fakt braku pewności jakości wyników badań jest porażający.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Goniec Króla




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 1301
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:34, 28 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Otóż zmierzyli oni szybkość, z jaką przemieszczają się neutrina - cząstki elementarne mające minimalną, bliską zera masę. Neutrina wystrzeliwane były z CERN-u, a chwytane 730 kilometrów dalej. W czasie trwającego trzy lata eksperymentu okazało się, że niektóre z nich pokonywały tę odległość w czasie krótszym o kilka miliardowych części sekundy, niż powinny.


co za pieprzenie! całe to odkrycie to jeden wieli bullshit. W rzeczy samej niczego nie odkryto i niczego nie obalono! Czym jest jedna miliardowa część sekundy? No bez jaj, ale to mi śmierdzi statystycznym błędem pomiaru. Zresztą, podniecanie się, że jakieś tam cząstki poruszają się ździebko szybciej albo ciutkę wolniej niż światło to normalna ściema, opium dla ludu. Fotony i neutrina to bardzo podobne pod pewnymi względami korpuskuły i zasadniczo poruszają się z tą samą prędkością, nie większą od pewnej górnej granicy, niedokładnie jeszcze wyznaczonej. Jeżeli prędkość światła zostanie pokonana o jakieś znaczące 0,1 procenta to wówczas można mówić o błędach w teorii i przełomowym odkryciu, lecz te 'rewelacje' to zwykła kupa, mająca za zadanie uzasadnić istnienie takich ośrodków jak CERN, przekonanie ludzi że jednak się coś abstrakcyjnego tam bada i odkrywa więc kasa z podatków nie idzie zupełnie na marne. Ta kpina którą okrzyknięto przełomowym odkryciem ma za zadanie jedynie zmanipulować ludzi usypiając czujność i odwracając uwagę społeczną od tego co tak naprawdę tam badają i co jest przedmiotem szczególnego zainteresowania naukowców. Bo już na pewno nie kolejne, coraz to dokładniejsze pomiary maksymalnej prędkości jaką mogą osiągać cząstki elementarne - o takich bzdetach można sobie poczytać w gazetach ale na pewno nie o prawdziwych celach badań: poznanie antygrawitacji, tworzenie miniaturowych czarnych dziur, próby wdrażania nowych źródeł energii, albo chęci stworzenia tunelu czasowego. Tym się tam zajmują a nie mierzeniem jakichś prędkości. Takie wyniki są uzyskiwane jako produkt uboczny przeprowadzanych eksperymentów i podawane tłuszczy na srebrnej tacy aby siedziała cicho i fascynowała jak to einstein się mylił.
_________________
w_Królestwie_TV
http://www.metrykakoronna.org.pl/
#zdejmijMaske i #wyjdźZchaty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
AzzziRel




Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 288
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:54, 28 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chemicloo napisał:
Cytat:
Otóż zmierzyli oni szybkość, z jaką przemieszczają się neutrina - cząstki elementarne mające minimalną, bliską zera masę. Neutrina wystrzeliwane były z CERN-u, a chwytane 730 kilometrów dalej. W czasie trwającego trzy lata eksperymentu okazało się, że niektóre z nich pokonywały tę odległość w czasie krótszym o kilka miliardowych części sekundy, niż powinny.


co za pieprzenie! całe to odkrycie to jeden wieli bullshit. W rzeczy samej niczego nie odkryto i niczego nie obalono! Czym jest jedna miliardowa część sekundy? No bez jaj, ale to mi śmierdzi statystycznym błędem pomiaru.

Wymiatasz koleś Laughing
Wybacz, ale na błędach statystycznych i statystyce w ogóle to oni znają się jak mało kto, a już na pewno lepiej od ciebie. Właśnie dlatego ogłosili światu swoje wyniki, gdyż pomimo sprawdzenia całej masy potencjalnych błędów nic nie znaleźli. Jednak większość fizyków z rezerwą podchodziła do tych "rewelacji" doszukując się gdzieś błędu no i błąd się znalazł. A to, że przez kilka miesięcy świat wierzył, w to, że neutrina przemieszczają się szybciej od światła to czyja zasługa? Mediów i tego, że ludzie bez zastanowienia przyjmują takie informacje jako prawdę absolutną, a to przecież tylko nauka. Oczywiście można wieszać psy na nich za odwalenie fuszerki. Tylko zdecydowana większość z tych co to robi nie ma nawet bladego pojęcia jak skomplikowane są tego typu eksperymenty i jak wielu ludzi z różnych dziedzin potrzeba zgrać ze sobą aby to funkcjonowało. Przy takich eksperymentach, pracują przecież nie tylko sami fizycy, ale cała masa ludzi z obsługi technicznej, elektronicy, informatycy itd, itp. Tu jeszcze dochodzi sprawa współpracy dwóch zespołów badawczych z różnych części Europy, co dodatkowo utrudnia przedsięwzięcie.

chemicloo napisał:
Zresztą, podniecanie się, że jakieś tam cząstki poruszają się ździebko szybciej albo ciutkę wolniej niż światło to normalna ściema, opium dla ludu. Fotony i neutrina to bardzo podobne pod pewnymi względami korpuskuły i zasadniczo poruszają się z tą samą prędkością, nie większą od pewnej górnej granicy, niedokładnie jeszcze wyznaczonej. Jeżeli prędkość światła zostanie pokonana o jakieś znaczące 0,1 procenta to wówczas można mówić o błędach w teorii i przełomowym odkryciu, lecz te 'rewelacje' to zwykła kupa, mająca za zadanie uzasadnić istnienie takich ośrodków jak CERN, przekonanie ludzi że jednak się coś abstrakcyjnego tam bada i odkrywa więc kasa z podatków nie idzie zupełnie na marne.

Polecam się podkształcić. Rozbieżność jaka im wyszła przekraczała znacznie niepewność związaną z błędami systematycznymi i statystycznymi. Poza tym, to że dla Ciebie jedna miliardowa część sekundy jest czymś niewyobrażalnym nie oznacza, że dotyczy to wszystkich. Fizyka zajmująca się badaniem cząstek elementarnych operuje nawet czasami rzędu 10^-24 s i w porównaniu z tym 10^-9 s to maasa czasu Razz

chemicloo napisał:
Ta kpina którą okrzyknięto przełomowym odkryciem ma za zadanie jedynie zmanipulować ludzi usypiając czujność i odwracając uwagę społeczną od tego co tak naprawdę tam badają i co jest przedmiotem szczególnego zainteresowania naukowców. Bo już na pewno nie kolejne, coraz to dokładniejsze pomiary maksymalnej prędkości jaką mogą osiągać cząstki elementarne - o takich bzdetach można sobie poczytać w gazetach ale na pewno nie o prawdziwych celach badań: poznanie antygrawitacji, tworzenie miniaturowych czarnych dziur, próby wdrażania nowych źródeł energii, albo chęci stworzenia tunelu czasowego. Tym się tam zajmują a nie mierzeniem jakichś prędkości. Takie wyniki są uzyskiwane jako produkt uboczny przeprowadzanych eksperymentów i podawane tłuszczy na srebrnej tacy aby siedziała cicho i fascynowała jak to einstein się mylił.

Aha i co jeszcze? Wiadomo, nic tak nie rozkręca wyobraźni jak tunele czasoprzestrzenne, miniaturowe czarne dziury i antygrawitacja, ale niestety prawdziwa nauka jest zdecydowanie "nudniejsza" i zajmuje się też takimi "bzdurami" jak pomiar nic nie znaczących dla ciebie parametrów z dokładnością do 10, 15 a nawet i dalszego miejsca po przecinku. To, że Ty nie widzisz w tym sensu, nie oznacza że takiego nie ma, niestety do tego potrzebne jest specjalistyczne wykształcenie (w tej dziedzinie). Zafunduj sobie takie to porozmawiamy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:07, 31 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Neutrino 'faster than light' scientist resigns

The head of an experiment that appeared to show subatomic particles travelling faster than the speed of light has resigned from his post

Prof Antonio Ereditato oversaw results that appeared to challenge Einstein's theory that nothing could travel faster than the speed of light.

Reports said some members of his group, called Opera, had wanted him to resign.

Earlier in March, a repeat experiment found that the particles, known as neutrinos, did not exceed light speed.

When the results from the Opera group at the Gran Sasso underground laboratory in Italy were first published last year, they shocked the world, threatening to upend a century of physics as well as relativity theory - which holds the speed of light to be the Universe's absolute speed limit.


dalej: http://www.bbc.co.uk/news/science-environment-17560379
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:09, 10 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wycofali się z tego.
Jakiś błąd w trakcie doświadczenia.
Przedwcześnie się pochwalili.

http://www.polityka.pl/nauka/obserwatori.....niona.read
_________________
Zobacz też tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
armar




Dołączył: 10 Gru 2011
Posty: 553
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:06, 10 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Chyba zawiodło połączenie między kablem optycznym odbiornika GPS - służącego do korekcji czasu prędkości neutrin - a kartą elektroniczną w komputerze, do którego dane z GPS-a były przesyłane. Podczas obecnie przeprowadzonego testu połączenia zauważono, że przesyłane przez kabel dane pojawiają się w komputerze właśnie o 60 nanosekund wcześniej niż powinny. Coś z tym kablem optycznym jest nie tak."

Jeśli dane pojawiały się wcześniej o 60 nanosekund, to znaczy, że kabel był krótszy o ok 17 metrów niż wynikało z pomiaru tego kabla metrem (należy wprowadzić poprawkę na długość kabla między GPS, a komputerem).
Wystarczy teraz skrócić ten kabel optyczny tak, by miał mniej niż 17 metrów, a dane na jego końcu będą się pojawiać szybciej niż dostarczone na jego początek.
Odkrycie takiego kabla jest bardziej znaczącym wydarzeniem niż przekroczenie prędkości światła przez neutrina, a jednak to odkrycie w mediach pozostało niezauważone.
Dajemy się tak bezmyślnie oszukiwać? Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:42, 10 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

armar napisał:
Odkrycie takiego kabla jest bardziej znaczącym wydarzeniem niż przekroczenie prędkości światła przez neutrina, a jednak to odkrycie w mediach pozostało niezauważone.

Jak to "odkrycie takiego kabla"? Smile "Odkrycie kabla" to żadne odkrycie, więc i nie dziwota że nie zostało zauważone. Zwłaszcza, że media od początku pisały, że do wniosków z wrześniowego eksperymentu, jakoby neutrina były szybsze od światła, należy podchodzić sceptycznie.

Swoją drogą, CERN przedwczoraj oficjalnie ogłosił, że wykonano już cztery inne eksperymenty, przesyłając neutrina z ośrodka CERN w Szwajcarii do Gran Sasso we Włoszech (prawie 1000km) - i każdy nich potwierdził, że neutrina respektują prędkość światła.

Cokolwiek by więc to nie było - kabel czy inna pierdółka, najwyraźniej ktoś coś źle zmierzył w tym pierwszym eksperymencie. Zresztą nie bez powodu jego kierownik podał się później do dymisji. O czym media też pisały - tylko nikogo to nie interesuje. Bo bydło interesują wyłącznie sensacje - a większość ludzi to niestety bydło.


Neutrinos sent from CERN to Gran Sasso respect the cosmic speed limit

At the 25th International Conference on Neutrino Physics and Astrophysics in Kyoto today, CERN Research Director Sergio Bertolucci presented results on the time of flight of neutrinos from CERN to the INFN Gran Sasso Laboratory on behalf of four experiments situated at Gran Sasso. The four, Borexino, ICARUS, LVD and OPERA all measure a neutrino time of flight consistent with the speed of light. This is at odds with a measurement that the OPERA collaboration put up for scrutiny last September, indicating that the original OPERA measurement can be attributed to a faulty element of the experiment’s fibre optic timing system.

“Although this result isn’t as exciting as some would have liked,” said Bertolucci, “it is what we all expected deep down. The story captured the public imagination, and has given people the opportunity to see the scientific method in action – an unexpected result was put up for scrutiny, thoroughly investigated and resolved in part thanks to collaboration between normally competing experiments. That’s how science moves forward.”

In another development reported in Kyoto, the OPERA experiment showed evidence for the appearance of a second tau-neutrino in the CERN muon-neutrino beam, this is an important step towards understanding the science of neutrino oscillations.


http://press.web.cern.ch/press/PressReleases/Releases2011/PR19.11E.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
armar




Dołączył: 10 Gru 2011
Posty: 553
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:04, 10 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
armar napisał:
Odkrycie takiego kabla jest bardziej znaczącym wydarzeniem niż przekroczenie prędkości światła przez neutrina, a jednak to odkrycie w mediach pozostało niezauważone.

Jak to "odkrycie takiego kabla"? Smile "Odkrycie kabla" to żadne odkrycie

Zwykłego kabla pewnie, że nie, ale kabla przyspieszającego fotony jak najbardziej. Smile

Bimi napisał:
Cokolwiek by więc to nie było - kabel czy inna pierdółka, najwyraźniej ktoś coś źle zmierzył w tym pierwszym eksperymencie.

Warto byłoby wiedzieć co konkretnie zostało źle zmierzone, bo zwalanie na luźny kabel optyczny jest niepoważne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:10, 10 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszytko było mierzone jak należy. Po prostu potrzebowali sensacji i kasy z dotacji na kolejny rok działalności. Więc wyniki podążyły za potrzebami. Skoro w ekonomii tak można to czemu nie w nauce która dziś służy pieniądzom.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:23, 10 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

armar napisał:
Bimi napisał:
Cokolwiek by więc to nie było - kabel czy inna pierdółka, najwyraźniej ktoś coś źle zmierzył w tym pierwszym eksperymencie.

Warto byłoby wiedzieć co konkretnie zostało źle zmierzone, bo zwalanie na luźny kabel optyczny jest niepoważne.

Jak dla kogo. Mnie to szczerze mówiąc gówno obchodzi co tam źle zostało zmierzone Smile

Natomiast co do kasy @Komzar, to obawiam się, że po takiej wpadce raczej im odjęli fundusze niż dodali - to jednostka naukowa, a nie Fundacja Nautilus.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Przekroczono prędkość światła?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile