W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Wybiórczość wiadomości w Polskich mediach   
Podobne tematy
Rozmowy istotne Noam Chomsky3bez ocen
Polskie media, manipulacja - zagrożenie demokracji11
Chomsky w Wenezueli2bez ocen
Chomsky i Media (lektor)3
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
11 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 3887
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kruczowłosa




Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 1232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:27, 25 Sie '11   Temat postu: Wybiórczość wiadomości w Polskich mediach Odpowiedz z cytatem

Często w Polskich mediach szokuje mnie to, że istnieje system "nadawania wagi" wiadomościom, lub nie informowanie społeczeństwa o niektórych istotnych i ważnych sprawach. Doszłam do takiego wniosku, przeglądając i czytując wiadomości z innych krajów.
Dziś np. jest 21.08.2011 i mówią w Europie o zastoju gospodarczym Niemiec ale nie u nas, o zamieszkach w Niemczech podobnych do Anglii, podpalonych samochodach w imię buntu przeciw bogatym ale w Polsce o tym nie słyszę. U nas informacje gloryfikują dziś Gaddafiego, że już blisko poddania, i przyszłe wybory w Polsce.
Często obsunięcie z podaniem istotnych informacji wynosi 2 dni lub nie podaje się takowych wcale.
Przykładów mogę mnożyć. Szczególnie intensywnie pomija się informacje dotyczące kościoła katolickiego. Przykład:
Ostatnio kancelaria papieża upomniała się (w lipcu tego roku) o posiadłość w byłej Jugosławii wartą ok. 30 ml. euro. Jako, że należała do kościoła i ichniejszych zakonników, mieli do tego prawo, bo kiedyś teren ten należał do Włoch. A co zrobił rząd Chorwacji? Szybko przepisał posiadłość na państwo i tyle dostał papież. Rząd mają prawicowy! W momencie kiedy w Polsce komisja majątkowa rozdała kościołowi posiadłości ziemskie, które nigdy doń nie należały, tu bili się i wygrali o jedną posiadłość. Ale w Polsce nigdy tego nie powiedzą i nie napiszą, bez względu na to jaki będzie rząd, tu panuje kult papieży i dyskryminacja wolności słowa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wiraz




Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 477
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:58, 25 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

słusznie prawisz, tylko proszę Cię - nie łudź się, że media poza polskimi (tj nadawanymi w Polsce ;P) są jakieś wspanialsze. Tam po prostu realizuje się
inną politykę, inne programowanie.

Swego czasu oglądałem, czytałem (bardzo pobieżnie) newsy z różnych stron świata - od Pakistanu po Brazylię, codziennie inny region.
Zrezygnowałem po miesiącu - tego jest po prostu za dużo jak na mnie jednego ;]

Ale swoje wnioski wyciągnąłem - pomimo, że 'taniec z łyżwami' i 'patrz jak oni śpiewają' są tym samym gównem w każdych mediach 4 stron świata, tak urabianie opini społecznej jest już dopasowane lokalnie - każdy krój na swój chuj.

Masz wolność wypowiedz, co nie jest tożsame z wolnością po wypowiedzi ;]
Ave! ignorance is bliss..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Patin




Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 466
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:07, 26 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic nowego.
Preparują wiadomości jak chcą a raczej jak sobie życzą grupy interesów, które za tym stoją bądź mają na media realny wpływ.
Warto zapoznać się z metodami manipulacji w tv żeby rozumieć na czym to polega. Te metody są bardzo banalne a jakie skuteczne.

Co do zamieszek w Hamburgu.
http://www.morgenpost.de/politik/inland/.....showpage=8
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3491
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:59, 26 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.morgenpost.de/politik/inland/.....showpage=8

W Niemczech podpalaja seryjnie drogie samochody. Mowi sie, ze po to, zeby wyrownac Niemcow klasowo. Fakt tez jest taki, ze Niemic musi miec najwyzej co trzy lata nowy samochod, a ten stary jest pewnie coraz trudniej sprzedac wiec najlepiej go spalic, to dostanie sie odszkodowanie. Kiedys jezdzili do Polski po odszkodowanie - podobno masowo ginely im samochody. Dzisiaj w ramach kolorowej biedy zalatwiaja to u siebie. Na Polske ubezpieczenie moze juz nie dziala !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Raynold




Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 339
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:51, 26 Sie '11   Temat postu: Re: Wybiórczość wiadomości w Polskich mediach Odpowiedz z cytatem

mala napisał:
Często w Polskich mediach szokuje mnie to, że istnieje system "nadawania wagi" wiadomościom, lub nie informowanie społeczeństwa o niektórych istotnych i ważnych sprawach. Doszłam do takiego wniosku, przeglądając i czytując wiadomości z innych krajów.


Oj, mała, mała... jesteś tu niedługo więc masz prawo błądzić (zresztą robi to większość tzw. zorientowanych w temacie Laughing ) Bo pisząc, że w Polsce jest coś polskie od razu popełnia się foux pas. Polskie to mamy jedynie długi, ale tak w sumie to nawet nie do końca, bo zaciągali je w większości mafiozi niepolskiego pochodzenia z przeróżnych układów antypolskich.
Cytat:
Ale w Polsce nigdy tego nie powiedzą i nie napiszą, bez względu na to jaki będzie rząd, tu panuje kult papieży i dyskryminacja wolności słowa.

Sama sobie zaczynasz odpowiadać. Trzeba tylko dodać, że sprawa dotyczy nie tylko problemów religijnych i nie jest zależna od przefarbowanych czy kolejnych mafijek politycznych Exclamation
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kruczowłosa




Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 1232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:13, 26 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patin, większość społeczeństwa jest skazana na tą "wybiórczość" i będzie do końca życia nie znając języków, dupy nie ruszając sprzed TVP1 czy TVN, nawet im BBC w kablówce nie pomoże. Wiem, że nikt nie jest maszyną i wszystkich wiadomości świata nie ogarnie, ale po to są burze mózgów, choćby i tu i podawanie sobie nawzajem istotnych informacji, ziarnko do ziarnka i coś z tego wychodzi.
Raynold, no ja wiem, że większość na P2 ma shizę na temat Żydów, tak czytając niektóre posty dochodzę do wniosku, że kurna to mój sąsiad i ta miła pani ze sklepu to też Żydzi Wink ale zgodzę się, że większość majątku w Stanach oni trzymają, do tego stopnia z ich dupami się tam liczą, że nawet Obama w Polsce wyłuskał nieliczną grupkę Żydów, z którymi spotkał się 1-go dnia wizyty. Dowiedziałam się, że w ten sposób zwiększa sobie u nich poparcie (sic!).
Niestety jeśli chodzio problemy religijne to ta nasza kochana Polska jest uzależniona od nich i w dużej mierze dużo od nich zależy. Wiesz ja nawet zrobiłam klasyfikację mafii w Polsce, ktoś się nie zgadza i inaczej typuje? Smile

Klasyfikacja mafii polskiej:

1. Kościół ( bo w dupie im siedzi i wojsko i policja, społeczeństwo, brak podatków etc.)
2. Wojsko (ogółem)
3. Rząd
4. Media
5. Policja
6. Inne mafie typu "pruszkowska" etc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:09, 26 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam taką klasyfikację w głowie.

1. Służby wywiadowcze innych państw
2. Koncerny paliwowe, gazowe i farmaceutyczne
3. Banki
4. Rząd UE
5. Polskie służby wywiadowcze
6. Rząd polski
7. Najemnicy (wojsko)
8. Najemnicy" (policja)
9. Kościół, Media - ex aequo
_________________
Uwaga - Wypowiedzi autora posiadają jedynie wydźwięk satyryczny celem obnażenia ludzkich lęków i obsesyjnych zachowań społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
multipro




Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 275
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:21, 26 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.
.
Nie ma żadnej mafii. Jest po prostu władza i jej metody. Wymienione instytucje nie są konkurencyjne względem siebie. Są właśnie czynnikami jaki władza założyła i posługuje się nimi.

Nie obserwować podmiotów tylko metody. Dopiero z metod wypływa właściwy obraz rzeczywistości kreowanej. Wiadomo wówczas co, kto i dlaczego.

Podmioty (np. ludzie, instytucje), poza swoim przydzielonym udziałem w kształtowaniu pojęcia o świecie, mają także za zadanie skupianie uwagi na podmiocie jako czymś odpowiedzialnym za jakieś działania. Tymczasem to tylko narzędzie. Oszustowi zależy abyśmy narzędzie brali za wykonawcę. A narzędzi dużo co tworzy chaos w wyłowieniu mocodawców i określeniu ich celów.

Dopiero jak ogarnie się całość mechanizmu, wówczas widać co się dzieje.

I tak po nitce do kłębka. Widać jedną płaszczyznę działania i dowiadujemy się że zleca to ktoś wyżej. Wtedy przeskakujemy na wyższy poziom postrzegania. Potem wobec tego wyższego okazuje się że jest jeszcze wyższy itp. Kiedy dojdzie się na tyle wysoko aby dostrzec piramidę władzy, wówczas się rozumie.

Droga nie poprzez podmioty, a metody: indoktrynacja, dysonans poznawczy, powszechna bezwolność (jej wykorzystanie w budowie „demokracji”), służby specjalne (ich główny cel i prawdziwa międzynarodowa hierarchia).

_________________
viewtopic.php?p=178889#178889
Ograniczenie do 1 postu dziennie, blokada
na zakładanie tematów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:53, 26 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, ze się nadaje wagę! Piszesz o rzeczach oczywistych, które jednak nie preszkadzają ludziom zjadać medialnej papki z rozkoszą. A to dlatego, ze medialna papka po części kreuje gusta klienta (odbiorcy), po części je zaspokaja. Wszystko w zalezności od wpływu jaki ta wiadomość na Ciebie wywiera i od korzyści jakie może dla Ciebie przynieść. Chuj z tym, ze właśnie jakieś plemie wyrżnęło w pień wioskę w Afrykanskim kraju, jak na A2 przewróciła się cysterna i zablokowała dwa pasy!

Więc pozycjonowanie wiadomości musi być i będzie, czy można to oceniać z punktu widzenia moralności? Można, ale pragmatyczne korzyści i tak wygrają, prędzej czy poźniej.

Oczywiście media też bronią jakiegoś status quo, bo jest to twor umiejscowiony w danym środowisku, więc siła rzeczy zależny. Dlatego Telewizja Watykanska (ani Polska) nie będzie pokazywała zamieszek antypapieskich, ewentulanie określi to jako wybryki grupki gówniarzy. Daltego TVN ne pogłaszcze Jarka, bo ten zawsze był anty TVNowski, więc dlaczego mieliby go głaskać?

Chodzi o to, ze wszedzie z taką manipulacją się spotkamy. Nie tylko w mediach! Pojdziesz na obiad do rodziny ateistów, rozmowa będzie inna i będą mieli swoje racje. Pójdziesz do katolików, to samo. Jeszcze inaczej będzie u komunistów.

Najważniejsze, że jednak podejmujemy próby samodzielnego myślenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wunderwaffel




Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 425

PostWysłany: 11:52, 26 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TVN czy Polsat czy TVP czy inna szmira nic nie może nadawać innego jak superlatywy względem rządu bo istnieje narzędzie zwane KRRiT.

A naczelnym władcą Polski i reszty świata nie jest osoba a pieniądz. Pieniądz stał się celem a nie środkiem w jego osiągnięciu. Klasyfikujecie sobie jakieś ponadnarodowe ruchy, które mają małe znaczenie wobec podejmowanych decyzji. Banki? Banki należą do ludzie, którzy swoje aktywa też mają zamrożone przez kogoś. Armia? Jaka armia skoro w Polsce jest sama generalicja a nie armia. WSI? Ci ludzie są po 60 - tce i niewiele im pozostało czasu do jakiegokolwiek jątrzenia. Kościół? Przecież oni kierują się pieniędzmi. Jak w piosence T.Love: "Kościół walczy o najbiedniejszych" - czysta satyra.

Zgodzę się z Jarkiem, że w Polsce jest układ. Ale on sam do tego układu należał w PC i podczas rządów a teraz płacze, że TVN czy Polsat wystawiają mu złe noty.

Układ wygląda tak:
Michnik wraz z Walterem i Markiewiczem określają główny nurt polskich mediów, które ląduje na stoliku w KRRiT. Tam w spazmie szlifuje się w jakim świetle mają być przedstawiani politycy a waz z tym odpowiednie komentarze. O ile TVN i Polsat swoje istnienie zapewniają ITI oraz Markiewiczowi, to TVP musi dostać "scenariusz" prowadzonych programów.
Dlaczego "Wielka Trójka" podejmuje takie a nie inne decyzje? Przez pieniądze dawane przez kogokolwiek chcącemu zarobić w Polsce. Możesz to być ty, pejsaty czy ktokolwiek inny. Ważna jest stawka i cel jaki chcesz osiągnąć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kruczowłosa




Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 1232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:02, 26 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

The Mike napisał:


Najważniejsze, że jednak podejmujemy próby samodzielnego myślenia.


Zgadzam się, to dobra puenta.

Yamakusa tylko nie wiem czy służby wywiadowcze mają aż taki wpływ na resztę, może duży wpływ mają z USA, ale tu chodzi o chęć przypodobania się, lizusostwo, sługusostwo i jeszcze chęć osiągnięcia korzyści (okazuje się niewymiernych do lizania).
A farmacja, koncerny...hm więcej w łapę jednak i za obopólnym przyzwoleniem ( w białych rękawiczkach) bierze kościół katolicki (mówię o instytucji nie o Bogu, bo niektórzy mają jeszcze problemy z rozróżnianiem), co wg mnie nadal przesuwa go na 1 miejsce, dlatego też, że Watykan ma nad nim pieczę.

A...najnowszy news: biskup, który był przeciwny oddaniu włości pod panowanie watykańczyków, dostał ostrzeżenie(od przyjaciół) aby w najbliższych dniach nie jeździł dużo samochodem... bo może mieć "wypadek". Przypomina mi się powieść Dana Browna:"Anioły i Demony", czyżby fikcja literacka już nią nie była?

Multipro określenie "mafia"odnosi się do "biorących w łapę" i to mega kaskę, rządy dyktaturalne (jakie wprowadziło swego czasu PiS), chęć zabicia czy doprowadzenia do niego (Blida?). Nie jest też tajemnicą, że Watykan ma swoje służby wywiadowcze, bardziej tajemnicze niż "byłe" KGB.
Tak - to dochodzenie do "góry", kończy się w pewnym momencie, bo są to ludzie, którzy wszystkim kierują a nigdy nie poznasz ich twarzy, nigdzie o nich nie przeczytasz i w dupę można ich tylko pocałować. My możemy się emocjonować tylko ich "marionetkami".

Wunderwaffel wszystko opiera się o pieniądz to fakt. Tylko kto dorwał się np. do TVP to tak łatwo nie popuści dla innego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kruczowłosa




Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 1232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:44, 03 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiadomości z globalnej wioski ciąg dalszy..... tym razem Rosja.
Mało mówimy co dzieje się w Rosji a szkoda, bo można znaleźć tam takie kwiatki:

Duży właściciel sieci sklepów w Rosji jadąc samochodem spowodował wypadek. Gwałtownie skręcił i wjechał w motocyklistę, który poniósł śmierć na miejscu.
Zdarzenie to zostało nagrane kamerą. Oczywiście mając świadków i nagranie zatrzymano go i odstawiono na posterunek.
Co dalej? No to teraz jaka tam cywilizacja. Delikwenta od razu puszczono na wolność, oficjalnie podając do wiadomości, że nagranie nie zostało zrobione i odtworzone i nie ma świadków (świadkowie jak jeden mąż wyrzekli się zeznań, łapóweczka lub strach przed zemstą dla donosicieli).
Byli świadkowie, było nagranie, gościa puścili od razu, taka tam cywilizacja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Vril




Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 237
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:12, 03 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mala napisał:
Delikwenta od razu puszczono na wolność, oficjalnie podając do wiadomości, że nagranie nie zostało zrobione i odtworzone i nie ma świadków (świadkowie jak jeden mąż wyrzekli się zeznań, łapóweczka lub strach przed zemstą dla donosicieli).
Byli świadkowie, było nagranie, gościa puścili od razu, taka tam cywilizacja.


To tak jak u nas z posłami bądź klechami. Ręka rękę myje.
_________________
"bajka o demokracji, to największe gówno w jakie tylko ludzkość mogła wdepnąć"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Wybiórczość wiadomości w Polskich mediach
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile