Nasz serwer sponsoruje CJ2 Hosting & Development

 
chazarowie  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wojny i terroryzm Odsłon: 3438
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KiaOra
Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:23, 30 Sty '08   Temat postu: CHAZAROWIE Odpowiedz z cytatem

www.starwon.com.au/~korey/chazarowie.htm
www.starwon.com.au/~korey/Ratajczak/chazarskim__tropem.htm
http://www.itil.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek
Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:56, 09 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel
Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 7024
Post zebrał 0.020 mBTC

PostWysłany: 10:05, 25 Cze '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatemCytat:
Chazarowie byli jednym z ważniejszych ludów tureckich w dziejach Europy, które zdominowały rozległe południowo-wschodnie obszary Europy i zachodnie krańce stepów Azji Środkowej między IV a XI wiekiem. Wyjątkowość Chazarów polegała na tym, że ich elity arystokratyczne i wojskowe przeszły na judaizm, tworząc największe pod względem terytorialnym państwo rządzone przez żydów w dziejach. Byli ważnym sojusznikiem Cesarstwa Bizantyjskiego, blokując na kilka stuleci ekspansję islamu na północ od Kaukazu.

Dodatkowo osiągnęli też niebywały kunszt w metalurgii, a ich elity wojskowe nosiły płytowe formy uzbrojenia ochronnego, które w Europie Zachodniej zaczęły się pojawiać dopiero w XIV wieku. Kaganat Chazarski położył fundamenty, na których później wyrosły średniowieczna Rosja i współczesna Ukraina. W pracy omówiono wojskowość Chazarów, organizację armii, uzbrojenie i fortyfikacje, a w tym wszystkim pomogły liczne ilustracje i kolorowe plansze.
http://napoleonv.pl/p/26/1627/chazarowie.....eon-v.html
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel
Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 7024
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:44, 12 Paź '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W kwestii Chazarów , Chazarowie przyjmując judaizm nie stali się żydami tak jak swego czasu plemiona Berberyjskie które nim weszły na drogę Islamu w VII i VIII wieku osadzone były w wierze judaistycznej .

To jest też tak jak z tymi "Czarnymi Żydami z Etiopii" których to w latach 80tych ( nie jestem pewien czy nie w 70tych ) , rząd Izraela ściągał samolotami . Dziś potomkowie tych "Czarnych Żydów" są w Izraelu , żydami drugiej kategorii , których prawicowy rząd by się najlepiej pozbył .

Tak więc pamiętajcie , że jak sobie obetniesz kawał skóry na chuju to nie znaczy że jesteś od razu Żydem , to tylko świadczy że chcą zrobić z ciebie masochistę Wink .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goniec Króla
Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 1251
Post zebrał 0.010 mBTC

PostWysłany: 12:59, 03 Paź '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DELIBERACJE KRÓLEWSKIE PRZEDSEJMOWE - 11 DNI PRZED SEJMEM WALNYM (2020.07.22)

Cytat:
EWANGELIA na 22 lipca A.D.2020
Niewiasto, czemu płaczesz? Kogo szukasz?

Słowa Ewangelii według Świętego Jana (20, 1. 11-18)

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu.
Stała ona przed grobem, płacząc. A kiedy tak płakała, nachyliła się do grobu i ujrzała dwóch aniołów w bieli, siedzących tam, gdzie leżało ciało Jezusa – jednego w miejscu głowy, drugiego w miejscu nóg.
I rzekli do niej: "Niewiasto, czemu płaczesz?"
Odpowiedziała im: "Zabrano Pana mego i nie wiem, gdzie Go położono".
Gdy to powiedziała, odwróciła się i ujrzała stojącego Jezusa, ale nie wiedziała, że to Jezus.
Rzekł do niej Jezus: "Niewiasto, czemu płaczesz? Kogo szukasz?"
Ona zaś, sądząc, że to jest ogrodnik, powiedziała do Niego: "Panie, jeśli ty Go przeniosłeś, powiedz mi, gdzie Go położyłeś, a ja Go zabiorę".
Jezus rzekł do niej: "Mario!" A ona, obróciwszy się, powiedziała do Niego po hebrajsku: "Rabbuni", to znaczy: Mój Nauczycielu!
Rzekł do niej Jezus: "Nie zatrzymuj Mnie, jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Natomiast udaj się do moich braci i powiedz im: „Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego”".
Poszła Maria Magdalena, oznajmiając uczniom: "Widziałam Pana", i co jej powiedział.

Oto słowo Pańskie.


LISTA NOMINATÓW
1. Duda Andrzej Sebastian (polityk).
2. Grabski Stefan (samorządowiec).
3. Kawęcki Krzysztof (politolog, historyk).
4. Korab-Karpowicz Włodzimierz Julian (profesor, filozof).
5. Kucharczyk Grzegorz (profesor).
6. Nowak Andrzej Witold (prof. pisarz).
7. Piotrowski Mirosław Mariusz (polityk).
8. Tousty Cezary Mariusz (Kanclerz Wielki Koronny).
9. Zięba Jerzy (lekarz).

Temat powiązany:
_________________

http://www.metrykakoronna.org.pl/
#zdejmijMaske i #wyjdźZchaty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Azyren
Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:10, 03 Paź '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A niektórzy ludzi jak widzę, tak jak byli, tak i są dalej oporni na wszelką wartościową wiedzę. Po pierwsze, współcześni Żydzi nie są potomkami Chazarów i zostało to już niejednokrotnie udowodnione na podstawie badań porównawczych mutacji Y-DNA, z których ostatnie przeprowadzone bodaj w dekadę temu, wykazały jednoznacznie, że istnieje bardzo niewielka różnica materiału genetycznego pomiędzy populacją Żydów, a populacjami sąsiednich narodów semickich, Palestyńczyków, Libańczyków, Druzów i Samarytan, z większą tendencją Aszkenazów do wykazywania cech genetycznych i antropologicznych typowych dla Semitów z okolic Lewantu (z niewielką jedynie domieszką żywiołu środkowo-europejskiego), a Sefardów z większą domieszką krwi chamickiej i cech antropologicznych typowych dla tej grupy ludów (być może zaszłość judaizowanych plemion berberyjskich, w tym słynnej królowej berberyjskiej Kahiny zwanej też Dihya, przywódczyni nawróconego na judaizm plemienia berberyjskiego Jarawa, która zasłynęła ze skutecznego oporu przeciwko Arabom w czasie ich podboju Afryki Północnej, i dopiero po jej śmierci udało im się dokonać ostatecznej pacyfikacji tego regionu). O tym że semiccy Żydzi jeszcze w czasach przed upadkiem Kaganatu, istnieli jako odrębny lud, świadczy choćby bogata literatura talmudyczna i kabalistyczna z okresów między III-X wiekiem, z terenów Bagdadu, Tyberiady, Aleksandrii, Andaluzji itd. co świadczy że żyli tam liczni semiccy Żydzi w czasach przed i w trakcie trwania Kalifatu Chazarskiego... Nie wyginęli nagle i nie zostali zastąpieni przez Chazarów uchodzących z Kaganatu Rolling Eyes

Kolejny fakt, to to że wbrew obiegowej opinii Kaganat nie był scentralizowanym i monoreligijnym państwem, a luźną, stepową konfederacją, w której jedynie elity państwowe nawrócone zostały na Judaizm, zaś ogromna część populacji kraju wyznawała tengrizm, animizm, islam i chrześcijaństwo (to było między innymi jedną z przyczyn dezintegracji państwa, wewnętrzne konflikty religijno-plemienne, połączone z podniesieniem poziomu wód morza Kaspijskiego co zniszczyło część infrastruktur handlowej (pisał o tym znany badacz ludów stepowych, Lew Gumilow), oraz konsolidacja plemion słowiańskich pod protekcją wareskich Rurykowiczów co odcięło Kaganat od dochodowego handlu słowiańskimi niewolnikami, a apogeum upadku dopełniły wyniszczające wojny z Kalifatem Abbasydzkim na południu, oraz połączony rajd sił Ruskich i Pieczyngów od północy co po zniszczeniu stolic Kaganatu, miast Itili i Sarkel, ostatecznie położyło kres państwu Chazarskiemu).

Jeśli szukacie wartościowych info, to linki poniżej:


Dla ludzi takich jak @chemicloo sprawdza się zasada: "Im słabiej fakty wspierają za nasza ideologią, tym gorzej dla faktów... Pominiemy je i przemilczymy..." Rolling Eyes

Ideologia pseudo-królestwa, jak każda ideologia sekciarska i pseudo-naukowa, faktami się zbytnio nie przejmuje... Rolling Eyes
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aniołek
Dołączył: 03 Mar 2019
Posty: 699
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:17, 03 Paź '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ty dalej kundelku sanhedrynu próbujesz zaklinać rzeczywistość pod swoje szachrajskie fantazje.. Confused Laughing .. Ech.. Ty się znasz na "Y-DNA" jak pies na gwiazdach. Nawet nie wysłuchał całości filmika, o co chodzi, ale on już wie.. już kopiuj-wklei propagandową sztampę, która ma się do tematu, jak i do poruszanych przez króla kwestii, jak pięść do oka.. Wskazówka na przyszłość: zapoznaj ty się arogancki pyszałku najpierw z materiałem, zanim zaczniesz coś bez sensu komentować Surprised Rolling Eyes Laughing
(Nie widzę ani słowa odniesienia do słów króla.. Rolling Eyes )


Cytat:
Po pierwsze, współcześni Żydzi nie są potomkami Chazarów
A Kto niby mówi że wszyscy z nich są?? Shocked
...i tak dalej -i t.d... Naprodukował się ... pięknie. Applause I teraz nic tylko o kant dupy to rozbić ... Laughing

Cytat:
istnieje bardzo niewielka różnica materiału genetycznego pomiędzy populacją Żydów, a populacjami sąsiednich narodów semickich,
Jeżeli sądzisz że wszyscy żydzi ze świata wyemigrowali po tysiącach lat braku państwowości i rozproszenia po całym globie, na hurra! do jednej małej Palestyny (w szczególności chazarzy), to jesteś w ciężkim błędzie. Rolling Eyes

intelektualny cebulak napisał:
A niektórzy ludzi jak widzę, tak jak byli, tak i są dalej oporni na wszelką wartościową wiedzę.
Obok "wartościowej wiedzy" to ty nawet nie stałeś.

ordel napisał:
W kwestii Chazarów , Chazarowie przyjmując judaizm nie stali się żydami tak jak swego czasu plemiona Berberyjskie które nim weszły na drogę Islamu w VII i VIII wieku osadzone były w wierze judaistycznej .
Dokładnie tak jak piszesz ordel.. Temat jest o chazarach a nie o żydach in genere.
_________________
"Ostry -to jeden ze smaków" ~Kroczowłosa.
Zarażam bezobjawowo i ktoś przez to umrze? #Mam to w piździe! ~Aniołek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren
Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:04, 03 Paź '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Clownmicloo napisał:
Nawet nie wysłuchał całości filmika, o co chodzi, ale on już wie


Zgodnie z twoją radą postanowiłem to gówno wysłuchać, a przynajmniej w całości kawałek o Chazarii, i szczerze żałuje... Tak skondensowanej dawki bzdur i bełkotu już dawno nie czytałem Confused

Od razu rzuca się w oczy powoływanie się autora filmu na niejaką Tatianę Graczową, skompromitowaną, rosyjską pseudo-badaczkę której wynurzenia były już wielokrotnie obalane w Internecie, między innymi w tekście poniżej:
Clownmicloo napisał:
A Kto niby mówi że wszyscy z nich są??


To może sprecyzuje, ani nie wszyscy, ani nie większość, ani nawet nie wąskie elity. A przynajmniej nie wspomniana rodzina Rothschildów

Cytat:
The Rothschild family, who established an international banking business, acquired the largest fortune in modern world history and established a true dynasty in the 19th century, apparently belonged to haplogroup J2a1-Y23457 (under M67, Z467 and Y15238) based on the results from the Rothschild DNA Project and of the J2-M172 Haplogroup Research.


Ahhh te mongoloidalne rysy twarzy Rolling Eyes


Clownmicloo napisał:
I teraz nic tylko o kant dupy to rozbić


Rozbite to zostały, ale o kant kutasa twoje wynurzenia Cool Proste fakty z dziedziny antropologii, genetyki i dziejów narodu żydowskiego, skopały ci dupsku you motherfucker Cool Tu już nawet nie ma co rozbijać o kant dupy, bo mało co z tego zostało Cool


Clownmicloo napisał:
Jeżeli sądzisz że wszyscy żydzi ze świata wyemigrowali po tysiącach lat braku państwowości i rozproszenia po całym globie, na hurra! do jednej małej Palestyny


Nie, nie sądzę tak ale co to ma do rzeczy? Genetyka i antropologia Żydów z diaspory również przeczy twoim bajaniom o pochodzeniu części, czy choćby nawet i samych żydowskich elit w całości, od Chazarów


Clownmicloo napisał:
Obok "wartościowej wiedzy" to ty nawet nie stałeś.


Mylisz się, wartościową wiedze to ja pozyskiwałem w czasie kiedy ty jak niewyżyty warchlak taplałeś się jeszcze w oborniku szurowskich pseudo-faktów, pseudo-wiedzy i pseudo-mądrości Rolling Eyes
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aniołek
Dołączył: 03 Mar 2019
Posty: 699
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:51, 03 Paź '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co ty mi tu z jakimś rotshildem wyjeżdżasz.. ty się dobrze czujesz synku? Rolling Eyes .. pssst.. główka nie boli??

turbohistoryk napisał:
Rozbite to zostały, ale o kant kutasa twoje wynurzenia
śnij dalej na jawie.

Cytat:
Proste fakty z dziedziny antropologii, genetyki i dziejów narodu żydowskiego, skopały ci dupsku you motherfucker Cool
"madafakerów" to ty szukaj u siebie w rodzinie chłopaczku.
Wkleił trzy kolorowe obrazki -i on to nazywa: "fakty z dziedziny antropologii, genetyki i dziejów" ... hahah , trzymcie mnie bo z krzesła spadnę..

Cytat:
Genetyka i antropologia Żydów z diaspory również przeczy twoim bajaniom o pochodzeniu części, czy choćby nawet i samych żydowskich elit w całości, od Chazarów
Po pierwsze primo wskaż no paluszkiem gdzie ja niby coś podobnego twierdziłem, bezczelny imputancie.. A po drugie: Jeżeli Chazarowie stopniowo przyjmowali judaizm (już od czasów Bulana) -co jest niezaprzeczalnym faktem, to należy oczekiwać że część żydów współczesnych wywodzi się właśnie od nich, są potomkami tamtych Chazarów. Trafionyś zatopionyś, chłopczyku..
Nie wiem z czym ten turbohistoryk ma wielki problem? Chce tu udowadniać że z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ żaden z żydów współczesnych, ani jeden, nie pochodzi od chazarskich...? Ambitne Laughing ..szczególnie mając do dyspozycji jakieś kolorowe obrazki drzewa geanelaogicznego rotshilda ... i ... rzekome "badania genetyki i antropologii wszystkich Żydów z diaspory" (jak rozumiem rozproszonej po całym świecie) .. hahah.. których zresztą przezornie nie przedstawia... Confused Rolling Eyes ... heh, ależ piramidalne -pseudo-naukowe bajendy wciska... Idź te głodne kawałki nawijać swoim kolegom z podwórka, może to łykną..

Cytat:
Zgodnie z twoją radą postanowiłem to gówno wysłuchać,
Fajnie, że przynajmniej masz tę uczciwość przyznać się iż masz w zwyczaju odnosić się do czegoś, zanim się z tym czymś zapoznasz.. Dobre i to. Confused

Cytat:
wartościową wiedze to ja pozyskiwałem w czasie kiedy ty jak niewyżyty warchlak taplałeś się jeszcze w oborniku szurowskich pseudo-faktów, pseudo-wiedzy i pseudo-mądrości
Zamiast się ekshibicjonować po forumach swoją pseudo-wiedzą zajrzałbyś może do książek z logiki i włączył kojarzenie, aby na przyszłość nie walić takich baboli jakoby Chazary którzy przyjęli judaizm nie mięli już potem żadnego potomstwa któremu mogliby następnie przekazać ów talmudyzm stosowany- aż do dnia dzisiejszego. A ty co - pod łóżkiem u każdego z nich leżałeś (albo może prześledziłeś ich wszystkich czego uczyli swoje dzieci? -a potem te dzieci swoje dzieci...), że wypowiadasz się o tym w tak kategoryczny sposób z całkowitą (bezczelną) pewnością siebie ? . Confused Shocked . .. Kurde, co za pomylony fanatyk, to się w głowie nie mieści... Zero umiejętności przeprowadzania rozumowania... Surprised
(powtarzam tobie jeszcze raz, bo może coś się zepsuo i nie byo mnie słychać - spokorniej cwaniaczku, bo to twoje hucpiarstwo kiedyś bokiem ci wyjdzie)
_________________
"Ostry -to jeden ze smaków" ~Kroczowłosa.
Zarażam bezobjawowo i ktoś przez to umrze? #Mam to w piździe! ~Aniołek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wojny i terroryzm Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


chazarowie
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile