W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
cenzura  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
6 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Sprawy techniczne Odsłon: 6011
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
inecki




Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 465
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:47, 13 Maj '11   Temat postu: cenzura Odpowiedz z cytatem

Pewnie Bimi ma to przemyślane, ale jednak napiszę. Teoretycznie w przyszłości strona może zostać zablokowana w ramach "jaśnie oświeconej cenzury". Warto mieć sposób na poinformowanie forumowiczów o nowym miejscu w internecie. Pewnie to tylko moja cyklofrenia - ale właśnie przeczytałem o amerykańskich próbach blokowania mafiaafire w Mozilli... i mimo mieszanych uczuć co do forum, na pewno fajnie, że jest.

http://di.com.pl/news/37745,10,0,Mozilla_nie_ulatwi_cenzury_na_prosbe_USA.html
_________________
storyofstuff
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:53, 13 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiki/Freenet
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Forged




Dołączył: 28 Cze 2012
Posty: 256
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:16, 09 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi i wielu innych, ja też. Szykujmy szczoteczki do zębów i zapas papierosów:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12278353.html

Prokurator generalny Andrzej Seremet zapowiada wydanie prokuratorom wytycznych w sprawie ścigania "mowy nienawiści" w internecie. Podkreśla, że problem leży nie w złym prawie, ale "w skuteczności ścigania".
Tak Seremet odpowiada naniedawny apel "Tygodnika Powszechnego" , adresowany m.in. do niego. Była w nim mowa o żądaniu "podjęcia działań, a także inicjatyw ustawowych, które definitywnie położą kres poczuciu całkowitej bezkarności czy wręcz faktycznego przyzwolenia ze strony instytucji państwa na to, by w polskim internecie posługiwano się językiem nienawiści rasowej i wyznaniowej, językiem oszczerstw i pomówień". W apelu pisano, że "sądy i prokuratura nie rozumieją istoty nowych mediów", a organy wymiaru sprawiedliwości lekceważą takie zachowania, traktując je jako znikomo społecznie szkodliwe, a umarzanie takich śledztw ma wynikać z oportunizmu prokuratorów, którym "nie chce się" nimi zajmować.

"Internet to terra incognita"

W odpowiedzi - zamieszczonej na stronie internetowej Prokuratury Generalnej - Seremet pisze, że autorzy apelu "mylą się sądząc, że internet to terra incognita i że nikt nie jest zainteresowany ściganiem popełnianych tam przestępstw motywowanych nienawiścią rasową, etniczną bądź wyznaniową". Dodał, że od 2004 r. objęte są one monitoringiem Prokuratury Generalnej.

Sprzeciwił się opinii, by prokuratorzy nie ścigali takich przestępstw, uznając je za znikomo społecznie szkodliwe. Przypomniał, że według danych za 2011 r., spośród 323 postępowań ws. tych przestępstw, jedynie w dwóch przypadkach umorzono postępowanie z powodu znikomości stopnia społecznej szkodliwości czynu. "Statystyka ta wskazuje zatem, że autorzy apelu niewłaściwie identyfikują problem skuteczności ścigania tego typu przestępstw" - podkreśla Seremet. Dodaje, że prokuratorzy nie mają ani prawnych, ani faktycznych możliwości kalkulowania, czy "opłaca się" im ścigać takie przestępstwa.

_________________
"Demokracja niesie wyłącznie piękne słowa ale ani pracy ani chleba." - Labadine
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8566
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:09, 09 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Forged napisał:
Bimi i wielu innych, ja też. Szykujmy szczoteczki do zębów i zapas papierosów:


Widzę , że już się poddałeś . A ja ci mówię , taki chuj , o .



Cytat:
"mowy nienawiści"
nowomowa rodem z Orwella
Rządzący będą nam mówić co to nienawiść, a raczej jak powinno się ją klasyfikować. A co z tymi którzy obciążeni są patologiczną nienawiścią do świata który znamy
Wszystko wiąże się ze zniszczeniem wszystkiego co rządzący odnajdują w mowie miłość .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:57, 09 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niemcy sie boja o siebie !!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:03, 10 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

inecki napisał:
Pewnie Bimi ma to przemyślane, ale jednak napiszę. Teoretycznie w przyszłości strona może zostać zablokowana w ramach "jaśnie oświeconej cenzury". Warto mieć sposób na poinformowanie forumowiczów o nowym miejscu w internecie.

Bimi napisał:
wiki/Freenet

A jeszcze, jakby ktoś nie zauważył, od jakiegoś czasu nasza strona dostępna jest przez Tor Hidden Service - pod adresem: prawda2uu4qhtetw.onion

Tak że jakby nasz DNS przestał działać, Tusk nakazał Sanepidowi zablokować IP naszego serwera, albo FBI wysłało na datacenter CJ2 helikoptery i antyterrorystów niczym na zamek Dotcoma - to zawsze możecie spróbować przez Tora Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8566
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:21, 10 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
...czynach nawołujących do nienawiści na tle rasowym, etnicznym bądź wyznaniowym.

...prokurator jest zobowiązany nie tylko ścigać sprawcę bezpośredniego, ale również jego wspólników, podżegaczy i pomocników. Seremet zwraca uwagę, że wystarcza to do ścigania i karania nie tylko autorów wpisów, ale też – pod pewnymi warunkami – administratorów stron internetowych, bądź właścicieli portali.


Za tych cyganów mi się dostanie, zasadniczo biorę wszystko rasowe , etniczne i wyznaniowe . Czym więcej łyknę tym większy paw będzie Wink

Wszystkich wyłapią , powinni wprowadzić jeszcze zakaz czytania niepoprawnych treści , celem uzupełnienia.

http://spoleczenstwo.newsweek.pl/wytyczn.....6,1,1.html
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bóg z nami




Dołączył: 27 Mar 2013
Posty: 266
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:55, 03 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, piszę w temacie "Cenzura", gdyż nie znalazłem stosowniejszego ..

A chodzi mi o możliwość zakładania nowych tematów.

Czy jako nowy użytkownik nie mogę tego robić?



Pozdro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:16, 03 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wchodzisz w dział np. wiadomości i w lewym górnym rogu masz zakładkę/przycisk: nowy temat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
owlik




Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 174
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:50, 04 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FMS mi się nie pobiera, niby dochodzi do 1 %



.
Na wiki2 w haśle freenet przydałby się chociaż link do strony z pobieraniem, można też w paru punktach uprzedzić o kolejnych etapach instalacji i konfiguracji potrzebnej do przeglądania forum. Nie działa dodawanie nowego konta na wiki2
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:37, 04 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sorry, od jakiegoś czasu forum nie jest już mirrorowane na FMS.
nie było zainteresowania - szkoda zachodu.

a co do zakładania konta na wiki - zaraz sparwdzę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Aspelta




Dołączył: 11 Mar 2012
Posty: 268
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:47, 05 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:

A jeszcze, jakby ktoś nie zauważył, od jakiegoś czasu nasza strona dostępna jest przez Tor Hidden Service - pod adresem: prawda2uu4qhtetw.onion

Tak że jakby nasz DNS przestał działać, Tusk nakazał Sanepidowi zablokować IP naszego serwera, albo FBI wysłało na datacenter CJ2 helikoptery i antyterrorystów niczym na zamek Dotcoma - to zawsze możecie spróbować przez Tora Smile


A jak za pomocą przeglądarki tora wejść na ten adres?
Pozdrawiam
Aspelta
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:02, 05 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrobiłem tak, i też Tobie radzę:
Ściągasz Liberte Linuxa http://dee.su/liberte
Virtual Box https://www.virtualbox.org/
W wirtualnej maszynie odpalasz LibertLinux. i w przeglądarce wklejasz ten adres prawda2uu4qhtetw.onion
lub inny. Te podstawowe są w internecie.
Czasem nie instaluj programów typu Operator, albo FFTor.
Maximum czystego kompa masz tylko w wirtualnym systemie.
Niestety, jest to trudne dla początkującego.
Nie da się inaczej. I prościej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aspelta




Dołączył: 11 Mar 2012
Posty: 268
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:15, 05 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem czy dobrze, ale ja zrobilem to poprzez proxy:

https://s2-eu.ixquick-proxy.com

w przegladarce TORa poszukalem adresu "prawda2uu4qhtetw.onion" poprzez startpage

wyskoczyla lista z odnosnikami gdzie na jednej z pozycji był link typu:
"view by ixquick proxy"
Kliknąłem ... i już

Pozdrawiam
Aspelta
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:42, 05 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aspelta napisał:
Bimi napisał:

A jeszcze, jakby ktoś nie zauważył, od jakiegoś czasu nasza strona dostępna jest przez Tor Hidden Service - pod adresem: prawda2uu4qhtetw.onion

Tak że jakby nasz DNS przestał działać, Tusk nakazał Sanepidowi zablokować IP naszego serwera, albo FBI wysłało na datacenter CJ2 helikoptery i antyterrorystów niczym na zamek Dotcoma - to zawsze możecie spróbować przez Tora Smile


A jak za pomocą przeglądarki tora wejść na ten adres?
Pozdrawiam
Aspelta

sorry, prawda2uu4qhtetw.onion w tej chwili nie działa. wyłączyłem, bo szkoda mi było prądu i domowego łącza Smile

jak ktoś chce wchodzić przez tor'a to niech ładuje prawda2.info - działa równie skutecznie co .onion, a do tego szybciej, bo wasze dane nie muszą przechodzić przez moją chatę.

ale tak czy owak prawda2uu4qhtetw.onion warto sobie gdzieś zapisać, bo jakby domena prawda2.info przestała działać, to włączę to z powrotem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Sprawy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


cenzura
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile