W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
No to po emeryturce   
Podobne tematy
Emeryt 7
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 3642
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ropppson




Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 512
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:19, 25 Mar '11   Temat postu: No to po emeryturce Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Sejm zdecydował ws. OFE

Sejm przyjął rządowy projekt zmian w systemie emerytalnym dotyczący składki przekazywanej do OFE. Składki zostaną zmniejszone z 7,3 proc. do 2,3 proc. Pozostałe 5 proc. składki trafi na specjalne indywidualne subkonta w ZUS

W głosowaniu wzięło udział 431 posłów, za głosowało 237, przeciw było 154, od głosu wstrzymało się 40 posłów - głównie z Klubu Poselskiego SLD.

Projekt trafi teraz do Senatu.

Rządowy projekt zmian w systemie emerytalnym opiera się pomyśle obniżenia składki emerytalnej przekazywanej do OFE z 7,3 do 2,3 proc. Pozostała część składki ma trafiać na subkonto w ZUS. Wysokość składki przekazywanej do OFE ma stopniowo wzrastać, tak aby w 2017 r. osiągnąć 3,5 proc. Nowela czeka już tylko na głosowanie w Senacie. Jeśli zostanie przegłosowana, a następnie podpisana przez Prezydenta, nowe zasady zaczną obowiązywać już 1 maja 2011 r.

Przedstawiciele rządu uzasadniają konieczność wprowadzenia proponowanych zmian rosnącym długiem publicznym. Jednak zarówno sam pomysł, jak i tempo, w jakim nowe zapisy są wprowadzane z życie, budzą mnóstwo kontrowersji – zarówno wśród polityków opozycji, jak i wśród wielu ekonomistów i obserwatorów życia gospodarczego w Polsce.

żyję , zarabiam , wydaję , płacę i nic z tego nie mam. Nawet na starość stres.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
beezle




Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 522
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:56, 25 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzadko używam wulgaryzmów, ale jak do mnie dociera że okradają mnie z emerytury skurwysyny jebane, to ... uzmysławiam sobie jak ku*wa mało tym sku*wielom mogę zrobić. Robią co chcą, nie ponoszą żadnych, ale to absolutnie żadnych konsekwencji. Bezsilność. Po prostu uzbroić się od stóp do głów i wpaść na obrady sejmu się "rozerwać".

Jedyna nadzieja w senacie a potem w Komorze, ale nie ma co liczyć na to. Jedna klika. Liczy się łatanie dziury w budżecie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Karkołomny




Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 386
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:21, 25 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Doprawdy dziwię się, że jesteście na tyle naiwni by liczyć na emeryturę wypracowaną przez OFErmy. Ani ZUS ani OFE wam jej nie zapewnią - taka jest prawda. Ewentualnie będzie to jakaś jałmużna.
Umiesz liczyć? Licz na siebie.
Inna sprawa, że mało kto dożyje tej żebraczej renty więc nie ma co się stresować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
beezle




Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 522
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:24, 25 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karkołomny napisał:
Doprawdy dziwię się, że jesteście na tyle naiwni by liczyć na emeryturę wypracowaną przez OFErmy. Ani ZUS ani OFE wam jej nie zapewnią - taka jest prawda. Ewentualnie będzie to jakaś jałmużna.
Umiesz liczyć? Licz na siebie.
Inna sprawa, że mało kto dożyje tej żebraczej renty więc nie ma co się stresować.
Wszystko się zgadza, jednak jak czytam co oni wyprawiają (czytaj: już nawet pozorów nie zachowują) to mam dość. Ciekaw jestem czy ci naiwni nadal wierzą w zapewnienia rządu - zapewne tak.

Do mnie po prostu w takich okolicznościach jak opisana powyżej bardziej dociera, że jesteśmy w dupie i wku*wia mnie, że w majestacie prawa politycy oszukują i kradną i nic im nie można zrobić. A wydawało mi się że już jestem za stary i się z tym wszystkim pogodziłem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:36, 25 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karkołomny napisał:
Doprawdy dziwię się, że jesteście na tyle naiwni by liczyć na emeryturę wypracowaną przez OFErmy. Ani ZUS ani OFE wam jej nie zapewnią - taka jest prawda. Ewentualnie będzie to jakaś jałmużna.

To prawda. Wziąwszy pod uwagę burzliwość naszych czasów i to że weszliśmy w erę pękania baniek, nie ma raczej takiej możliwości, aby wszystkie te fundusze, ich aktywa i sama waluta wyszły na plus w ciągu kolejnych 30 lat. To będzie tak jak z tymi książeczkami oszczędnościowymi, czy mieszkaniowymi, co się je zakładało dzieciom za komuny - wszystko chuj strzeli Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:38, 25 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

beezle napisał:
Do mnie po prostu w takich okolicznościach jak opisana powyżej bardziej dociera, że jesteśmy w dupie i wku*wia mnie, że w majestacie prawa politycy oszukują i kradną i nic im nie można zrobić. A wydawało mi się że już jestem za stary i się z tym wszystkim pogodziłem.

Ale nie zabiorą ci tego co już masz w OFE.
Jedynie zmienili, że kolejne obligacje skarbu państwa na emeryturę będziesz kupował od ZUSu, zamiast od swojego OFE.
Z twojego punktu widzenia raczej niewielka różnica.
A nawet słyszałem, że według sondaży klienci ZUSu są najbardziej zadowoleni z obsługi Smile (nie mogą potwierdzić bo nie korzystam)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
nicram




Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 106
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:14, 25 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
beezle napisał:
Do mnie po prostu w takich okolicznościach jak opisana powyżej bardziej dociera, że jesteśmy w dupie i wku*wia mnie, że w majestacie prawa politycy oszukują i kradną i nic im nie można zrobić. A wydawało mi się że już jestem za stary i się z tym wszystkim pogodziłem.

Ale nie zabiorą ci tego co już masz w OFE.
Jedynie zmienili, że kolejne obligacje skarbu państwa na emeryturę będziesz kupował od ZUSu, zamiast od swojego OFE.
Z twojego punktu widzenia raczej niewielka różnica.
A nawet słyszałem, że według sondaży klienci ZUSu są najbardziej zadowoleni z obsługi Smile (nie mogą potwierdzić bo nie korzystam)


nie zabiorą Ci tego co masz w OFE bo tam już dawno nic nie ma Very Happy
inaczej mówiąc twoja kasa nie trafi do złodzieja OFE tylko do złodzieja ZUS , polecam przedostatnią angorę i artykół na temat OFE kto sponsorował cały ten cyrk i kto z tego teraz żyje ,jest wszystko ,nazwiska, stanowiska, układy oraz to że sam bank światowy maczał palce w tym jak wyprowadzić cały majątek za granice
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:24, 25 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bez przesady - wszystkie liczby się zgadzają. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
nicram




Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 106
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:42, 25 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
bez przesady - wszystkie liczby się zgadzają. Smile


u nich na kontach na pewno Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:47, 25 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szczerze mówiąc nie wiem jak to jest, ale z tego co zasłyszałem, nie mogą wyprowadzać majątku za granicę, bo zgodnie z prawem za te składki OFE kupować mogą tylko polskie obligacje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kreatywny




Dołączył: 10 Mar 2011
Posty: 198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:58, 25 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nicram napisał:

nie zabiorą Ci tego co masz w OFE bo tam już dawno nic nie ma Very Happy
inaczej mówiąc twoja kasa nie trafi do złodzieja OFE tylko do złodzieja ZUS


Zgadzam się i teoretycznie u złodzieja w ZUS ta kasa jest bezpieczniejsza bo OFE to tylko narzędzie to wyciągnięcia od ludzi pieniędzy za które nikt później nie odpowie, spytajcie się osób które teraz pracują za granicą (nie mają obecnie dochodów w Polsce) a wcześniej pracowały w kraju niech wam pokażą podsumowania z ostatnich lat z OFE...to nie wszystkie cyfry mogą się zgadzać Wink no ilość jednostek oczywiście będzie się zgadzała ale już wartość nie...
Co oczywiście nie znaczy że rząd robi dobrze biorąc nasze pieniądze z emerytur do łatania dziury budżetowej ale za 30 lat przynajmniej ludzie będą mieli mniej roboty bo zamiast rozwalać wszystkie siedziby ING, AVIVY...i innych z całej tej długiej listy to przynajmniej łatwiej będzie podpalać tylko ZUS Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adam Polo




Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 1118
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:13, 25 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O wyższości ZUS nad OFE i odwrotnie powiedziano już tyle, że pozostaje tylko dokonać własnego wyboru. Znamy już wszystkie argumenty.
Jego Wysokość Premier twierdzi, że dysponuje badaniami mówiącymi o tym, że gdyby dano możliwość wyboru społeczeństwu, prawie wszyscy wybraliby ZUS.
No cóż, "prawie" czyni wielką różnicę.
Zatem skoro są nieprzekonani, to może właściwym byłoby dać wybór ludkom społecznym?
Zamiast kosztownych quasi referendów, dać możliwość przerzucenia się z kasą z OFE do ZUS? To byłoby prawdziwe głosowanie. Skoro nasz Najświetniejszy Mędrzec ma dane, nie powinien obawiać się ryzyka.
A może po prostu łże jak pies? Swoją drogą chyba nie. Bo nigdy nie słyszałem kłamiącego psa.
_________________
"Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nanook




Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 229
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:51, 26 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adam Polo napisał:
O wyższości ZUS nad OFE i odwrotnie powiedziano już tyle, że pozostaje tylko dokonać własnego wyboru.


Czyli umowa o dzieło albo 1/4 etatu (żeby mieć ubezpieczenie) i własne inwestycje we własną emeryturę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ropppson




Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 512
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:01, 26 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja chciałbym podpisać taką deklarację , że nie będę żądał renty/emerytury po 65 roku życia a teraz będę się leczył za własne pieniądze. Nie chcę płacić na OFE i ZUS. Sam sobie lepiej zagospodaruję tymi pieniędzmi. Nie potrzeba mi doradców w postaci armii urzędników. Rządzący niezłe gniazdko sobie wybudowali z nieprzerwanymi strumyczkami gotówki. OFE, ZUS, CIT, PIT , akcyza , VAT Cool w średniowieczu system był mniej skomplikowany - chłop odbębnił dziesięcinę czy pańszczyznę i finał. A teraz opodatkowaną wypłatą płacę za opodatkowaną żywność dzięki której nie wiem czy dożyję wieku emerytalnego , w międzyczasie MOŻE skorzystam z ubezpieczenia. BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ.

Tylko komu ? Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adam Polo




Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 1118
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:26, 26 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ropppson - poruszyłeś clue tematu - "samozatrudnienie" urzędników jest swoistym perpetum mobile każdej gospodarki. Posiadają oczywistą właściwość samoistnego rozrostu kadr o kolejnych szwagrów i pociotków. Dopóki nie zostanie zmieniony sposób wybierania mądrych przez mądrych, nic się tu nie zmieni. Potwierdza to doświadczenie wszystkich krajów "demokratycznych", gdzie podatkodawca (sponsor) ma taką samą ważność głosu, jak podatkobiorca (dotowany).
_________________
"Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
erde




Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 730
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:13, 01 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dawno przestałem wierzyć w pierwsze 2 (a w sumie to 3) filary. Płacimy tylko po to by starsi co pracowali dostali ochłapy na egzystencję w skrajnych warunkach (a uBeki sobie żyją). Reforma tego zidiociałego systemu nie jest taka prosta jak się wydaje. Kasy z prywatyzacji chyba by nie starczyło na świadczenia, do wypłacenia których zobowiązało się państwo.
Ale nic skurwysyństwu politycznemu nie zaszkodzi by podwyższać sobie pensyjki i budować jebitne molochy urzędnicze no i tworzyć w urzędach bezproduktywne posady, które są dla nas jak garb dla kwazimodo.
Polecam bloga cynika: www.dwagrosze.blogspot.com
a odnośnie naszego IV filara te 2 artykuły:
http://dwagrosze.blogspot.com/2006/12/czwarty-filar.html
http://dwagrosze.blogspot.com/2007/03/czwarty-filar-2.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


No to po emeryturce
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile