W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
A co ze Świadkami Jehowy  
Podobne tematy
Świadkowie Jehowy-o co chodzi? 11
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena: Ignoruj (1)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Odsłon: 15291
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adelfos




Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 11
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:34, 17 Sty '08   Temat postu: Re: Tomasz Żółtko - koncert piosenki o tematyce chrześcijańs Odpowiedz z cytatem

zaqqary napisał:
Ej bez przesady to jest nie temat o muzyce !!!
To nie zaproszenie na koncert, bo już jest po imprezie, ale odpowiedź na "gołosłowie" Boruty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
dr02d2u




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 426
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:08, 17 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytałem większość wypowiedzi w tym temacie i nasunęła mi się taka refleksja, że poważnym błędem jaki pokutuje u wszelkich wyznawców jakiejkolwiek religii jest błędne postrzeganie Boga. Pomyślcie tylko. Czy Bóg, który jest tak ogromnie kreatywny, że stworzył m.in. cały ten wszechświat będzie Was sądził? Dla Was Bóg jest jak kierownik więzienia skazanych na dożywocie, który może wypuści na wolność za dobre sprawowanie... Czy wy naprawdę myślicie, że nie ma On nic innego do roboty jak tylko Was rozliczać? My sami płacimy cenę swego błędnego postępowania. Tak się przerzucacie naukami Biblijnymi, to spójżcie na to:

Gdy którego z was syn prosi o chleb, czy jest taki, który poda mu kamień?
Albo gdy prosi o rybę, czy poda mu węża?
Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec wasz, który jest w niebie, da to, co dobre, tym, którzy Go proszą.


Kto ma głowę do myślenia niechaj myśli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Klakier




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 175
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:01, 24 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KiaOra przeglądałem biblię tysiąclatke wydanie drugie i ku mojemu zaskoczeniu jest tam mnóstwo wersetów z imieniem Jahwe!! i ty mów mi że Jezus to Bóg i jedna osoba i trójca jeśli ta by było to musiał by być kłamcą mówiąc o swoim ojcu (którego niema) o ojcu Jahwe w niebie... Jak poprzesz swoją religie że jest prawdziwa? Bo dużo ludzi w nią wierzy? Idziesz za większością czy za swoja głupotą...? Jesteś śmieszny...


Co do tych linków to jak już mówiłem początki były dziwne i nieogarnięte badacze wierzyli w krzyż itp... teraz już tak nie jest jest tak jak powinno... a jeśli należę do sekty to bynajmniej są to najlepsi ludzi jakich spotkałem... a co do katolików to to już jest śmieszne... śmieją się z nich wszędzie w innych krajach z kościołów robią sklepy (mój znajomy był w takim) tylko polska jest taka zacofana i wierzy tym oszustom... od kilku lat religia fałszywa upada zgodnie z biblią jeszcze nigdy tak o katolikach i księżach nie można było mówić... a teraz co? słyszy się co chwila oszuści, pedofile, złodzieje a najlepszy to jesr RYDZYK!! RYDZYK RULEZ!!!! żal... z innymi mogę podyskutować ale z katolikami to śmiechu warte to są szataniści i oszuści świat nie chce ich już widzieć... ach ta zacofana polska... co to będzie jak zniszczą religię fałszywą w tym katolików... będzie mocherowe masowe samobójstwo... lol... cała prawda o tym świętym kościele katolickim.... poszukajcie najpierw w co wy wierzycie a potem nauczajcie innych głosząc prawdę... Pozdrawiam i zapraszam do ruszenia głową i odejścia z tej satanistycznej organizacji...

PS. nie pisałem bo zapomniałem o tym temacie a sprawdzam tylko te tematy co są na głownej stronie... pozdr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:07, 24 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj Klakier Klakier.. Ci katolicy się na Tobie mocno odcisnęli, że wszędzie ich widzisz. Nie zapominaj, że tu nie tylko są katolicy i nie wrzucaj wszystkich do jednego worka.

Co masz na myśli kiedy piszesz "religia"?

Jesteś zwolennikiem mniejszości? Przejdź na religię jedi, rok temu było ich jakieś 7.000, więc w 144.000 na pewno się zmieścisz Laughing


Klakier

"Ojcze święty, czuwaj nad nimi przez wzgląd na Twoje imię, które mi dałeś" J. 17, 6

Przypomnij sobie jakie ma imię Bóg. A te słowa wypowiedział mesjasz.

Dla przykładu, żebyś znowu gafy nie walnął jak z tymi kamieniami:

Załóżmy, że Twój tata ma na imię Janek i nazwał Cię imieniem Klakier gdy się urodziłeś. Czy imię Klakier było jego? nie. Jego imię to Janek. Tak więc nie możesz powiedzieć, że Twój tata dał Ci swoje imię.
Natomiast Jezus mówił, że przejął imię Ojca, które ten sam mu je dał.
Jakkolwiek na imię miałby Jezus, tak też miałby na imię Bóg, ponieważ noszą te same imię.

Samo imię Jezus w hebr. oznacza "Bóg Zbawia", nawiązuje to do Iz. 43:10,11

"Wy jesteście moimi świadkami - wyrocznia Pana -
i moimi sługami, których wybrałem,
abyście mogli poznać i uwierzyć Mi,
oraz zrozumieć, że tylko Ja istnieję.
Boga utworzonego przede Mną nie było
ani po Mnie nie będzie.
11 Ja, Pan, tylko Ja istnieję
i poza Mną nie ma żadnego zbawcy."

Mówi to cały czas jedna i ta sama istota, mówi, że zbawca jest jeden, zbawcą nazywał się Jezus, a jeśli też Bóg Ojciec tak siebie nazywa, to najwyraźniej nie stwarza On żadnej różnicy między Sobą i Jezusem w kontekście swojej boskości.

Zaraz pewnie wyskoczysz z tekstem, że "itp" i katolicy i w ogóle to wieśniak jestem i się nie znam i "itp". Wink

Klakier napisał:
a co do katolików...


Stary, zostaw już tych Katolików albo otwórz sobie nowy temat i tam się wyżalaj o katolikach, to jest temat o ŚJ.

Na koniec, zacytuję Ci Jezusa

"Gdy podwyższycie Syna Człowieczego, wtedy poznacie, że Ja jestem".

Prześledź w Biblii wszystkie dialogi z Bogiem i zwróć uwagę, kto nazywał siebie "Ja Jestem".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pneuma




Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 93
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:26, 24 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KACPER

Podajesz werset i słowo JA piszesz z dużej litery patrze do Westcotta i nie widzę czegoś takiego.

Ale dostrzegam fragment z Psalmu

Powiedział Pan do mojego Pana: Usiądź po mojej prawej stronie, a ja Twoich wrogów położę jako podnóżek dla stóp Twoich. ( przekł. warsz-praski)

Kto do kogo rzekł? Ja Jestem rzekł do Ja Jestem ?
( Brandstaetter też lubował sie w takiej pisowni )
Czy JHVH rzekł do potomka Davida czyli Jezusa ?
_________________
Zapytał Go znowu Piłat: ''A cóż to jest prawda?''
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adelfos




Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 11
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:56, 24 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klakier napisał:
KiaOra przeglądałem biblię tysiąclatke wydanie drugie i ku mojemu zaskoczeniu jest tam mnóstwo wersetów z imieniem Jahwe!!
W tzw. Biblii poznańskiej (Bp) również. I co w związku z tym?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:06, 24 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pneuma,

Ew. Jana 18:6

"Gdy więc im odrzekł: Ja jestem, cofnęli się i padli na ziemię".

w podanych wcześniej fragmentach korzystałem z przekładu Nowego Świata, Brytyjskiego i Online, bo to miałem akurat pod ręką przy biurku:)



Rzekł Bóg do Boga, podobnie jak Jahwe spuścił na sodomę i gomorę deszcz siarki i ognia od Jahwe z nieba. (I Moj. 19:24)

pneuma napisał:
( Brandstaetter też lubował sie w takiej pisowni )


Czyżby Mojżesz takżeWink?


Pytasz czy JHVH dzielił tron z potomkiem Dawida, odpowiedź - tak.
Gdyż Jezus to postać ziemska jaką przybrał przychodząc z nieba o czym pisze List Pawła do Filipian 2:6

"On, istniejąc w postaci Bożej,
nie skorzystał ze sposobności,
aby na równi być z Bogiem,"

i jeszcze dalej

"lecz ogołocił samego siebie,
przyjąwszy postać sługi,
stawszy się podobnym do ludzi.
A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka,
8 uniżył samego siebie,
stawszy się posłusznym aż do śmierci -
i to śmierci krzyżowej."

Choć mógł inaczej..

I List Św. Jana 5:20

"Wiemy także, że Syn Boży przyszedł i obdarzył nas zdolnością rozumu,
abyśmy poznawali Prawdziwego.
Jesteśmy w prawdziwym Bogu,
w Synu Jego, Jezusie Chrystusie.
On zaś jest prawdziwym Bogiem
i Życiem wiecznym."

Krótkie objaśnienie - Syn przyszedł obdarzyć ludzi rozumem, żeby dało się poznać Prawdziwego.

Ludzie przyjęli dar i oznajmiają, że są w prawdziwym Bogu.
I teraz, czy:

1. W prawdziwym Bogu (przecinek, czyli: ) i w synu jego (przecinek czyli myślnik) - Jezusie Chrystusie

lub

2. W prawdziwym Bogu (przecinek czyli myślnik) - w synu jego (przecinek czyli: ) i Jezusie Chrystusie (taki wariant jest nielogiczny)

lub

3. W prawdziwym Bogu (przecinek czyli myślnik) - w synu jego (przecinek czyli myślnik) - Jezusie Chrystusie.

lub

interpretacja dosłowna, czyli przecinek po przecinku, i w tym momencie zdajemy się na jedną literkę w tekscie - "w".

O co chodzi, już wyjaśniam

Przez pewien czas przyjąłem założenie, że mowa w tym fragmencie dotyczy 2 postaci, co jest jasne. Boga Ojca i Jezusa Chrystusa - syna. Analizując ten fragment doszedłem do takiego wniosku zwracając uwagę na to w jaki sposób się Jan o nich wypowiada. Stosując 2 razy przyimek "w" oddziela 2 postacie od siebie.

"1 - W prawdziwym Bogu, 2 - w synu jego (i już bez "w"), Jezusie Chrystusie (czyli w tej samej osobie). Na tej podstawie stwierdzam, że chodzi tu o wariant 1.

Nie myśl, że musiałem to najpierw w ten sposób analizowaćWink Ludzie pewne rzeczy postrzegają i jednocześnie rozumieją to automatycznie, dopiero analiza przebiegu tego zjawiska staje się taka śmieszna.

Dalej

Skoro Jan postanowił oddzielić Boga Ojca od Syna - Jezusa Chrystusa, żeby było jasne, że wierzący odbiorca listu jest w Bogu Ojcu i w Jezusie Chrystusie, wtedy mógł przejść do następnej rzeczy (ponieważ Jan pisał swoje listy bardzo uporządkowanie, wszystko miało swoje miejsce, zresztą składanie myśli samo w sobie by było zrozumiałe musi być uporządkowane), więc jeśli już Jan miał za sobą wprowadzenie o zdolności rozumu, prawdzie, poprzez Boga Ojca, postanowił zakończyć na Chrystusie. "On zaś jest prawdziwym Bogiem i Życiem wiecznym".



Teraz małe zakończenie jeszcze, bardzo ważne:

Jestem "podróżnikiem", staram się poznać na własnej skórze różne wyznania, przyjmując pewne teorie i starając się ich bronić, bym mógł sam zadecydować czy to jest prawdziwe czy jakaś bujda. Przyjdzie jeszcze czas kiedy stanę po drugiej stronie i będę podważał boskość Chrystusa;) Z intencji poznania prawdy na tyle na ile pozwala mi mój umysł. Do wszystkiego narazie podchodzę z dystansem, dlatego też nikogo do niczego nie przekonuję (no chyba, żeby nie wierzyć ślepo innym ludziom) i jestem otwarty na wyjaśnienia. Wink

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pneuma




Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 93
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:28, 24 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kacper napisał:
pneuma,

Rzekł Bóg do Boga, podobnie jak Jahwe spuścił na sodomę i gomorę deszcz siarki i ognia od Jahwe z nieba. (I Moj. 19:24)

pneuma napisał:
( Brandstaetter też lubował sie w takiej pisowni )


Czyżby Mojżesz takżeWink?




W Rodzaju 19:24 występuje dwukrotnie JHVH zero śladu po Elohim.
a skoro tak w podanym wersecie nie powinno znaleźć się wyrażenie Bóg-Boga i potem jeszcze JHVH .

A co do Psalmu - nie odpowiedziałeś na pytanie Wink czyli do kogo rzekł JHVH siądź po mej prawicy.

Zgadzamy się chyba co do tego ze potomkiem Dawida miał być Mesjasz ?
_________________
Zapytał Go znowu Piłat: ''A cóż to jest prawda?''
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:35, 24 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kacper napisał:
Pytasz czy JHVH dzielił tron z potomkiem Dawida, odpowiedź - tak.


odpowiedziałem Wink

Wyjaśniłem też niżej kim ten potomek jest.
Zgadzamy się, że jest mesjaszem.

Natomiast ja dorzucam do tego jeszcze fakt, że Jezus to postać ziemska, to duch w ciele. Duch, który był już wcześniej, zanim przyszedł na ziemię.

Co do Elohima to być może, wybadam sprawę i jak coś się dowiem to na pewno poinformuję.

Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pneuma




Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 93
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:44, 24 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kacper napisał:
Kacper napisał:
Pytasz czy JHVH dzielił tron z potomkiem Dawida, odpowiedź - tak.


odpowiedziałem Wink

Wyjaśniłem też niżej kim ten potomek jest.
Zgadzamy się, że jest mesjaszem.

Natomiast ja dorzucam do tego jeszcze fakt, że Jezus to postać ziemska, to duch w ciele. Duch, który był już wcześniej, zanim przyszedł na ziemię.

Co do Elohima to być może, wybadam sprawę i jak coś się dowiem to na pewno poinformuję.

Wink


Czyli układając to w całość sens jest taki?
Rzekł JHVH do JHVH siądź obok mnie?

Jak to koresponduje z 1 Piotra 3:22 ?

Czekam co z tym Elohim Wink

do jutra
_________________
Zapytał Go znowu Piłat: ''A cóż to jest prawda?''
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:53, 24 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pneuma napisał:
Czyli układając to w całość sens jest taki?
Rzekł JHVH do JHVH siądź obok mnie?

Jak to koresponduje z 1 Piotra 3:22 ?

Czekam co z tym Elohim Wink

do jutra


Tak Wink

Nie rozumiem o co chodzi z tym Piotrem, coś tam nie gra?

Hoho, nie tak prędko, przecież nie zrobię wszystkiego w jeden dzień, ja mam też inne zajęcia Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Klakier




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 175
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:16, 24 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kacper a biblia to rebusy? Piszesz takie rzeczy z których trzeba by było się domyśleć że jest jedna osoba albo trójca czy kij wie co... ŻAL!!!! Sam sobie przeczysz... pisze wyraźnie co i jak a ty z tego wyciągasz jakieś inne badziewia!!!!! ŻAL!!!! Zastanów się dobrze bo cała biblia mówi o Bogu i Jezusie jako 2 innych osobach a ty wyskakujesz z jakimiś 10 wersetami co po naciągnięciu w naszych czasach można wywnioskować że to ta sama osoba a tak nie jest... ŻAL... Radze zacząć szukać kodu biblii albo przeczytać i puścić od tyłu to będzie to samo :]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:46, 24 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klakier napisał:
Kacper a biblia to rebusy?


Tak, wiesz, wbrew pozorom Biblia to jeden wielki rebus.

Klakier napisał:
Piszesz takie rzeczy z których trzeba by było się domyśleć że jest jedna osoba albo trójca czy kij wie co...


sory, ja Biblii nie napisałem, swoje uwagi kieruj do jej autora, nie do mnie.

Klakier napisał:
ŻAL!!!! Sam sobie przeczysz...


zacytuj mnie gdzie sobie przeczę, panie gołosłowny.

Cytat:
pisze wyraźnie co i jak a ty z tego wyciągasz jakieś inne badziewia!!!!! ŻAL!!!!

kolekcjonujesz te wykrzykniki czy co? Umiesz w ogóle argumentować swoje wypowiedzi? Bo "ŻAL!!!" to żaden dowód na to, że się mylę.

Klakier napisał:
Zastanów się dobrze bo cała biblia mówi o Bogu i Jezusie jako 2 innych osobach a ty wyskakujesz z jakimiś 10 wersetami


Powiedz mi jak się dobrze zastanawia.
Masz racje, 2 inne osoby, czytaj ze zrozumieniem. Czy ja mówię, że Bóg i Jezus to jedna osoba? Mówię o tym, że Jezus jest Jahwe.
Czytaj ze zrozumieniem.
Ty też byś mógł od czasu do czasu wyskoczyć z jakimś wersetem, bo z każdym Twoim postem Twoja wiarygodność maleje (a raczej staje się jasna), bo jak dotąd opierasz się jedynie na swoich "ŻALACH!!!".

Klakier napisał:
co po naciągnięciu w naszych czasach można wywnioskować że to ta sama osoba a tak nie jest...


Bo Klakier Wielki tak powiedział i amen.

Cytat:
ŻAL... Radze zacząć szukać kodu biblii albo przeczytać i puścić od tyłu to będzie to samo :]


Daj mi ingore i będzie po sprawie. Geniuszu. Nie będziesz musiał się tak żalić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pneuma




Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 93
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:27, 25 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KACPER

Nie oczekuje odpowiedzi do wcześniej poruszonej sprawy.

Prawdopodobnie i ty i ja wielokrotnie przy rożnych okazjach - bardziej komfortowych- zwracaliśmy uwagę rozmówcą na ''prawdę'' która posiadamy.
Lecz Jako żywo zaraz mi się przypomina powiedzenie o prawdzie Józefa Tischnera. „Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda''
myślę ze to dobre podsumowanie i zakończenie z mojej strony udziału w tym wątku.

A dla Klakierka wyjątkowa dedykacja:
1 List do Tymoteusza: 1:3-7 ( Romaniuka )

''Zgodnie z tym, o co cię już prosiłem, gdy udawałem się do Macedonii, pozostań w Efezie i staraj się nakłonić do milczenia tych, którzy głoszą tam błędne nauki, zajmując się baśniami i nie kończącymi się rodowodami. Wszystko to prowadzi do czczych sporów, a nie ma nic wspólnego z Bożymi planami zbawienia człowieka � gdyż te poznaje się tylko poprzez wiarę. Moje polecenie ma na celu spotęgowanie miłości, płynącej z czystego serca, ze spokojnego sumienia i z wiary nieobłudnej. Wiadomo, iż są [tam] tacy, którzy nie postępują według powyższego wskazania, oddając się bezsensownym dyskusjom. Pragną być nauczycielami Prawa, a nie rozumieją ani tego, co sami twierdzą, ani spraw, o których rozprawiają z taką pewnością siebie''

Thx.
_________________
Zapytał Go znowu Piłat: ''A cóż to jest prawda?''
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Klakier




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 175
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:39, 25 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz racje te dyskusję są bezsensowne tylko sie przez nie zepsuje... tak zwana "gówno prawda" Very Happy biblia jest zapisana normalnie i trzeba wierzyć tak jak pisze a nie wyciągać z niej bajki... Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:48, 25 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pneuma,

1 rzecz tylko. Ja już wyjaśniłem moje stanowisko.

A skoro dyskusje kończymy wersetami, to ja też coś zacytuję.

"A tego, który jest słaby w wierze, przygarniajcie życzliwie, bez spierania się o poglądy. 2 Jeden jest zdania, że można jeść wszystko, drugi, słaby, jada tylko jarzyny. 3 Ten, kto jada [wszystko], niech nie pogardza tym, który nie [wszystko] jada, a ten, który nie jada, niech nie potępia tego, który jada; bo Bóg go łaskawie przygarnął. 4 Kim jesteś ty, co się odważasz sądzić cudzego sługę? To, czy on stoi, czy upada, jest rzeczą jego Pana. Ostoi się zresztą, bo jego Pan ma moc utrzymać go na nogach."

Rz. 14:1-4

Amen.

Ps. 9,11

"Bo nie opuszczasz, Panie, tych, którzy Cię szukają".

Wnioski zostaw dla siebie.

Pzdr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FogManET




Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 61
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:50, 25 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja tak obserwuję i dochodzę do wniosku że jednak wiara powinna być w naszych sercach i w każdym z nas...
Z daleka od Kościołów, związków wyznaniowych, i innych tam instytucji, organizacji czy jak to tam jeszcze nazwać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adelfos




Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 11
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:23, 25 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zaqqary napisał:
Z daleka od Kościołów, związków wyznaniowych, i innych tam instytucji, organizacji czy jak to tam jeszcze nazwać.
A co w takim razie z ludźmi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
FogManET




Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 61
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:45, 25 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adelfos napisał:
zaqqary napisał:
Z daleka od Kościołów, związków wyznaniowych, i innych tam instytucji, organizacji czy jak to tam jeszcze nazwać.
A co w takim razie z ludźmi?



Hmmm dobre pytanie Think

Nie wszystko da się zmienić, ale jak dla mnie to jedyna słuszna droga...

Jest na tym świecie tyle religji i wyznań że weź teraz odnajdź tą prawdziwą, tą jedyną...
Ja bynajmniej jestem na tym etapie że poszukuję tej drogi...

FAKT przyznam się bez bicia że swojego czasu byłem bardzo zainteresowany świadkami Jehowy (z tąd pomysł na temat tego forum), i przez jakiś czas myślałem że to oni głoszą tą dobrą nowinę i to jedyna prawda.

Ale niestety zlazłem na ziemię poirytoqwany tym jak umierają dzieci świadków w ofierze bo nie chcą przyjmować transfuzji krwi...
Wielokrotnie zmieniają swoje nauczanie głosząc że mają "nowe swiatło" to jak takim ufać skoro może za jakieś 10 lat dostaną objawienie i się okaże że transfuzja jest jednak cacy i zgodna bo to nie przyjmowanie krwi jako pokarmu i organizm sie nią nie żywi...

http://ajwrb.org/polish/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Klakier




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 175
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:08, 25 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zaqqary napisał:


Ale niestety zlazłem na ziemię poirytoqwany tym jak umierają dzieci świadków w ofierze bo nie chcą przyjmować transfuzji krwi...
Wielokrotnie zmieniają swoje nauczanie głosząc że mają "nowe swiatło" to jak takim ufać skoro może za jakieś 10 lat dostaną objawienie i się okaże że transfuzja jest jednak cacy i zgodna bo to nie przyjmowanie krwi jako pokarmu i organizm sie nią nie żywi...



Tak pisze w biblii... Dz 15:29
29. Powstrzymajcie się od ofiar składanych bożkom, od krwi, od tego, co uduszone, i od nierządu. Dobrze uczynicie, jeżeli powstrzymacie się od tego. Bywajcie zdrowi!
(BT)

a mam pytanie do ciebie znasz jakieś imię i nazwisko osoby która zmarła przez nieprzetoczenie krwi? Bo ja osobiście nie znam i nie słyszałem... a do tego po przez sposoby alternatywne jako osoby nie przyjmujące krwi mają mniejszą śmiertelność i powikłania po chorobie!!

Następne u ŚJ ponoć masowo giną ludzie i dzieci nie przetaczające krwi... a powiedz mi w stosunku do innych religii i rodziców wysyłających swoich młodzieńców na wojnę to ile ginie rocznie ludzi przez wojny? Których ŚJ nie popierają i nie biorą w nich udziału!!!

Jakieś jeszcze ktoś ma ale do tego faktu ? Bo ja nie i myślę że do wszystkich to dotarło!! Bo się czepiają a powinni się czepiać siebie!

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FogManET




Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 61
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:29, 25 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klakier Wejdź najpierw na stronę którą podałem a potem dyskutuj !!!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:34, 25 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zaqqary napisał:
Klakier Wejdź najpierw na stronę którą podałem a potem dyskutuj !!!!!!


nic nie da.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Klakier




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 175
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:38, 25 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No a ty tę stronkę we w zad wpakuj bo są śmieszne naczytalem się już takich masę... a co może źle napisałem? Skończ pierdzielić i pomyśl sam ile katolików zgineło na wojnie i odpieprz się od ŚJ bo o krwi to pisze w biblii i taki nakaz dał Bóg więc trzeba go wystrzegać to nie ma znaczenia czy zjesz czy wstrzykniesz se do żył tak jak z narkotykami nie wolno to nie! Koniec rozmowy nie macie argumentów a krew tylko mówicie że trzeba ratować a o to chodzi że trzeba ale nie w tkai sposób bo ten sposób to szatan wymyślił ja tez inne zeby ludzie robili na przekór Bogu... na tym polega cała machinacja szatana i te jego fałszywe religię które pozwalają isć na woje nabijać, przetaczać krew i wogóle wszystko bo i tak ci Bóg wybaczy no bo po co te jego zasady jak i tak wybacza.... KONIEC NIE PISZCIE NIC JUŻ DO MNIE BO JESTEŚCIE ŚMIESZNI... szukacie bajek w prawdzie i łechtacie dobie uszy tym co wam pasuje na prawde a nie potraficie się do niej dostosować...!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FogManET




Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 61
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:53, 25 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klakier napisał:
No a ty tę stronkę we w zad wpakuj bo są śmieszne naczytalem się już takich masę... a co może źle napisałem? Skończ pierdzielić i pomyśl sam ile katolików zgineło na wojnie i odpieprz się od ŚJ bo o krwi to pisze w biblii i taki nakaz dał Bóg więc trzeba go wystrzegać to nie ma znaczenia czy zjesz czy wstrzykniesz se do żył tak jak z narkotykami nie wolno to nie! Koniec rozmowy nie macie argumentów a krew tylko mówicie że trzeba ratować a o to chodzi że trzeba ale nie w tkai sposób bo ten sposób to szatan wymyślił ja tez inne zeby ludzie robili na przekór Bogu... na tym polega cała machinacja szatana i te jego fałszywe religię które pozwalają isć na woje nabijać, przetaczać krew i wogóle wszystko bo i tak ci Bóg wybaczy no bo po co te jego zasady jak i tak wybacza.... KONIEC NIE PISZCIE NIC JUŻ DO MNIE BO JESTEŚCIE ŚMIESZNI... szukacie bajek w prawdzie i łechtacie dobie uszy tym co wam pasuje na prawde a nie potraficie się do niej dostosować...!!!


WOW Shame on you Klakier nie wiedziałem że gorliwe "DRUGIE" owieczki (Sic!) tak się zachowują ???
A gdzie tu miłość do bliźniego ?? Evil or Very Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Klakier




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 175
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:41, 25 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zaqqary ja tu pisze jako człowiek i tak jak każdy z was, obserwuje świat i to co się dzieje i mówię to co myślę i widzę... piszę to od siebie nie jako ŚJ... ale mam zamiar już tu nie pisać bo widzę że ten świat jest zacofany i szatan zrobił swoje... oszukał ludzi każdego na swój sposób może i nawet mnie znalazł na każdego z nas coś innego coś co nam pasuje i co nam się będzie podobać... mi się podoba to jak postępują ŚJ i że chcą dobrze i widzę co robią, też chce tak postępować ale to wymaga ode mnie czasu bo zniszczył mnie ten świat a żeby się zregenerować potrzeba nie dnia ale lat... Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9   » 
Strona 6 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


A co ze Świadkami Jehowy
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile