Nasz serwer sponsoruje CJ2 Hosting & Development

 
Świadkowie Jehowy-o co chodzi?   
Podobne tematy
A co ze Świadkami Jehowy211bez ocen
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
7 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Odsłon: 9177
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Papekk27
Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 309
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:51, 24 Mar '10   Temat postu: Świadkowie Jehowy-o co chodzi? Odpowiedz z cytatem

Witam.
Od pewnego już czasu mam styczność ze Świadkami Jehowy z lokalnego zboru.
Poznałem ich doktryny dość szczegółowo.Zakończyłem studium Biblijne na podsatwie książki "Czego naprawdę uczy Biblia".Kilka rzay brałem udział w zebraniach oraz w kongresie ogólnopolskim.Zebrałem dość pokaźną biblioteczkę ich książek i wydawnictw.Zyskałem ich zaufanie do tego stopnia, że starsi zboru podarowali mi (w zaufaniu-gdyż nie jestem członkiem zboru) płytę CD Watchtower Library 2008.
Jest to biblioteczka zawierająca wszystkie strażnice,przebudźcie cię oraz Biblię w przekładzie Nowego Świata.
Ale do sedna sprawy.
Pomijam już sam fakt typowych sposobów manipulacji rozmówcami i innych sposobów pozyskiwania wiernych zacząłem poszukiwać drugiej strony medalu.
I tu jednak jak mówi stare przysłowie "nie wszystko złoto, co się świeci" natknąłem się na dość ciekawe informacje.Zaznaczam, że ten post nie ma na celu nikogo oczerniać ani szykanować.Poprostu ten post jest czysto informacyjny.Jeśli wywiąże się z tego jakaś ciekawa rozmowa to ok.

Ten "nowy świat"...

info

Założyciel pastor Charles Taze Russell- wpisać w google (grafika),oraz wikipedia.Symbolika jakby znajoma,co?

cytat z forum biblijnego:
"1. Karty członkowskie Russella do Masonic Knight Templar (templariuszy) znajdują się w Loży Matce – Niebieskiej Loży w Dublinie w Irlandii. Loża ta należy do Grand Lodge Pensylwanii. Odkrył to Fritz Springmeier, który napisał książkę „The Watchtower & the Masons”. Russell był także członkiem Rytu Szkockiego.
W rejestrze książki „Occult Theocracy” wśród Rothschildów, Jacoba Schiffa i innych prominentnych wolnomularzy został również przywołany Charles Taze Russell – jako znaczący członek Loży. Nie ulega więc wątpliwości, że Russell był wolnomularzem i to wysoko postawionym.
2. W 1852 wokół Pittsburga były 52 Loże wolnomularskie. W Pittsburgu urodził się Russell.
W 1956 roku Loża Allegheny przeniosła się na Water Street, boczną ulicę Federal Street, gdzie ojciec Russella miał swój sklep. W sali wolnomularzy przy Water Street zbierały się dwie Loże: Loża Allegheny nr 223 i Loża Jefferson nr 288.
3. Wielu prezbiterian jednocześnie należało do Loży masońskiej. Russell był na początku prezbiterianinem.
4. Wolnomularski znak skrzydeł Amona-Ra, egipskiego boga słońca, stanowi szczególny atrybut Russella. Russell często używał tego emblematu w swoich pismach, rozprawach i książkach. Umieszczony np. na Wykładach Pisma Świętego.
Kto wśród wolnomularzy używa symbolu skrzydeł Amona-Ra?
Albert Churchward, wolnomularz 33-go stopnia, utrzymuje on w swojej książce „Signs and Symbols of Primordal Man. The Evolution of religious Doctrines from the Eschatology of the Ancient Egyptians (London 1913, s. 86), że symbol skrzydeł boga słońca był używany i rozumiany tylko prze wolnomularzy najwyższych stopni.
Należy wziąć pod uwagę, że wolnomularze mogą używać znaków i symboli, które odpowiadają ich stopniowi.
Wtajemniczenie w 33 stopień według wolnomularzy powinno się nadawać prezydentom, sławnym duszpasterzom i innym osobistościom.
5. Według „Strażnicy” z 1 grudnia 1916 roku (wydanie angielskie), ostatnie słowa Ch. T. Russella przed śmiercią brzmiały: „Proszę, pochowajcie mnie w rzymskiej todze”.
Dla człowieka niewtajemniczonego jest to całkiem niezrozumiałe: umierający, który wydaje ostatnie tchnienie, nie ma innego pragnienia, jak tylko zostać spowitym w rzymską togę. Dla znawców jest to jednak wyraźna wskazówka, ponieważ toga, tunika i wiele innych antycznych szat, należą do strojów używanych na różnych stopniach amerykańskiego wolnomularstwa.
6. Podczas jego niezliczonych przemówień zawsze towarzyszył mu emblemat przedstawiający krzyż i koronę. Emblemat ten pojawia się również z lewej strony, u góry karty tytułowej „Strażnicy” i innych pism pastora.
Chodzi tu o oznakę wolnomularskiego zakonu templariuszy (zwanego także „Rycerzami Świątyni”. Zaskakuje barwa krzyża: zawsze czerwona. Krzyż Russella również był czerwony. Wszystkie kolorowe wydania nadzwyczajne „Strażnicy:” zamieszczą czerwony krzyż.
7. W prawym górnym rogu strony tytułowej „Strażnicy” znajdujemy drugi dowód rzeczowy: symbol największej obediencji zakonu templariuszy w Stanach Zjednoczonych Grand Encampment.
8. Innym elementem godnym uwagi jest wschód słońca, który pojawia się na stronach tytułowych pierwszych publikacji Russella i „Strażnicy”. Jego symbolika wywodzi się z wolnomularstwa.
9. Nauka piramidologii jest bardzo popularna wśród wolnomularzy. Russell prowadził szczegółowe studia nad symboliką piramidy.
10. Russell w książkach i kazaniach stale używa typowych wolnomularskich wyrażeń takich jak „Wielki Budowniczy Wszechświata”, „Porządek”, „Wielki Mistrz”, „Światło”, „Kapłaństwo”.
11. Russell zarządził, żeby na jego grobie została wzniesiona wolnomularska piramida. Tablica nagrobkowa został ustawiona nieopodal, żeby zmylić prawdziwe miejsce pochówku pod piramidą.
12. Ceremonie spalenia jego ciała i pochówku odbywały się zgodnie z rytem Czerwonego Krzyża.
13. Grób Russella stoi niedaleko świątyni masońskiej.
14. Badacze Pisma Świętego, zanim mogli dysponować własnymi pomieszczeniami, najczęściej spotykali się w lokalach należących do wolnomularzy.
„Strażnica” z 1 sierpnia 1994 roku (wyd. niem.) podaje, że Badacze Pisma Świętego w nowojorskiej centrali, przynajmniej do 1926 roku, regularnie spotykali się w wolnomularskiej świątyni w Brooklynie.
W roczniku Świadków Jehowy z 1993 roku została umieszczona informacja, że w Dani w latach 1912-1943 zebrania odbywały się w Odd Fellow Palaeet. Tymczasem organizacja Odd Fellows stanowi silną gałąź wolnomularstwa.
15. Hiram-Abif był najzręczniejszym mistrzem murarskim. Król Salomon uczynił go nadzorcą nad robotnikami przy budowie świątyni jerozolimskiej. Hiram-Abif jest dla wolnomularzy mesjaszem.
Russell w swoim kazaniu „Tęsknota wszystkich narodów” również identyfikował Hirama z mesjaszem.
W innym kazaniu Russell zapewnia, że religia wolnomularska oparta jest na Biblii."


Co do samej piramidy i symboliki
http://www.piotrandryszczak.pl/piramida.html

Oraz rewelacja!!! Plejady!!!Co na ten temat nauczali ŚJ:
http://www.piotrandryszczak.pl/plejady.html

O co mi chodzi?
Może znajdzie się na forum osoba, ŚJ-choć jest to raczej mało prawdopodobne, która się do tego ustosunkuje nie komentując tego słowami, że teraz prawda jest uczona w nowym świetle Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
meeyoo72
Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 22
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:41, 24 Mar '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CH.T. Russel to rzeczywiście ciekawy temat biorąc pod uwagę symbolikę masońską w jego "dziełach", jak również rozgłos i popularność na przełomie XIX i XX w. oraz szczególnie duży odłam w postaci Św. J. Znam dosyć dobrze współczesne środowisko "badaczy p. św." i w moim odczuciu... jest ono nieświadome kompletnie źródeł tej symboliki. Również sam stosunek do Russela jako założyciela jest dość zróżnicowany czyt. krytyczny, szczególnie u młodszego pokolenia. Nawet pobieżne przejrzenie "wykładów p. św." autorstwa Russela (7 tomów) nasuwa oczywiste skojarzenia z masonami , NWO itd. tyle, że przeniesione.... na grunt egzegezy biblijnej. Współczesna symbolika "badaczy p. św." ogranicza się w zasadzie do krzyża w koronie i trudno naprawdę doszukać się w niej jakichkolwiek innych obrzędów i symboli masońskich (właściwie ciężko mówić o jakichkolwiek obrzędach Smile . Zdecydowanie bardziej interesuje mnie osoba Ch. T. Russela, i jego korzeni masońskich bo czyż "złe drzewo może wydać dobre owoce"?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Papekk27
Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 309
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:40, 24 Mar '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie meeyoo72 czy "złe drzewo może wydawać dobre owoce?"
Patrząc na ŚJ tak pobierznie to są to bardzo mili ludzie których z systemem masońskim na pozór nie mają nic wspólnego.Przypuszczam, że nawet nie są świadomi pewnych spraw gdyż wszystko co skłania do myślenia traktowane jest jako literatura odstępcza.
Jedno co przykuwa uwagę to:
-określanie siebie jako "trwających w prawdzie", czyli postrzeganie siebie jako lepszych nie będących częścią świata
-system braterskiej więzi i pomocy w pierwszej kolejności "braciom"
-większe zaufanie i częstsze posługiwanie się literaturą niż samą Biblią co uzasadniają tym, że literatura ta pomaga tłumaczyć zagadnienia biblijne
-pomniejszanie pozycji Jezusa nie tożsamego z Bogiem,sprowadzając Go jedynie do roli narzędzia(jako Archanioła Michała)
Najgorsze jest to że ślepo ufają "Niewolnikowi wiernemu i roztropnemu" i nie potrafią niczego zakwestionować a to prowadzi do całkowitej niewoli mentalnej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
slidexman
Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 828
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:14, 25 Mar '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

faktycznie śj są mili, wpuszczam ich co kilkanaście tygodni i wypytuję
o to co w biblii jest na temat który mnie w danej chwili interesuje.
jako, że socjotechnikami, nlp i ogólnopojętą manipulacją interesuję się
od 7 lat to raczej rozpoznaję większość technik wywierania wpływu
którymi się posługują w komunikacji (metafory mają najlepiej opanowane)

w zamian za info, które mi dostarczają nastawiam ich na myślenie bez
filtru religijnego jaki przyjeli mniej lub bardziej świadomie.

czy "złe drzewo może wydawać dobre owoce?"
hmmm
czy mason z założenia jest po ciemnej stronie mocy?
_________________
Otwarte Piramidy Finansowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Papekk27
Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 309
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:16, 25 Mar '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Strona prowadzona jak przypuszczam przez jakiegoś ŚJ
Imię Boże w wolnomularstwie:
http://www.rumburak.friko.pl/BIBLIA/JHWH/wolnomularstwo/index.php

Dla zainteresowanych tematem
dość ciekawa dyskusja rozwinęła się tu:
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.ph.....49bac048f4
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
meeyoo72
Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 22
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:05, 26 Mar '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"czy "złe drzewo może wydawać dobre owoce?" "
To było pytanie retoryczne. Zdaję sobie sprawę że każdy ruch ewoluuje, nie można odnosić tego w taki bezpośredni sposób. Oczywiście jak słusznie zauważyłeś fakt że był masonem nie oznacza że jest "złym drzewem". Chodzi bardziej o korzenie tej symboliki. Przecież to nie jedyny "głosiciel prawdy" z tamtego okresu. Russel wpisuje się również dosyć ostro w ruch syjonistyczny uwypuklając rolę narodu żydowskiego jako narodu wybranego przez boga(!). Do tego dochodzi doktryna "wybrańców" czyli "kościoła", "wielkie grono", zwykli ludzie, grzesznicy, wtóra śmierć. To nie brzmi dobrze, a jest zawarte na wszystkim znanej piramidzie Very Happy .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
M8
Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 612
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:41, 26 Mar '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaka jest różnica między złym a dobrym drzewem? - po owocach ich poznacie..
No i jaka jest różnica między dobrem a złem?
_________________
Zapraszam na forum o ezoteryce i okultyźmie: http://transgresja.em8.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Papekk27
Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 309
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:11, 26 Mar '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

M8 Rolling Eyes

meeyo72
Właśnie ta myśl budzi we mnie grozę Laughing Że Russel wyjawiał jakieś informacje tzn. że mógł mieć racje jeśli chodzi o tą piramidę itd. te plejady.To trochę narusza wyobrażenie Boga i przy dzisiejszym stanie techniki ten Bóg(istota z innej planety) staje się bardziej realny mniej duchowy.
Łącząc teraz wspólne punkty legend i mitów opisujących przybycie "Bogów",stworzenie człowieka a także wnioski z ostatnich wykładów pana Harameina można odnieść takie wrażenie.
A czy nie o to właśnie chodzi iluminatom? Kto wie czy nie dążą do posadzenia na tronie w nowej świątynii Jerozolimskiej swojego samozwańczego "Boga" z innej planety.
Trochę to zagmatwane ŚJ podciągaja to pod okultyzm podobnie jak kabałę a przecież nie obca jest w kręgach masonerii.Tylko ten nowy świat...New Age?
Sam już nie wiem jak to poukładać...

W zasadzie samym dobrem Wink jest oczyszcenie matki ziemi ze zbędnego,bezwartościowego elementu ludzkiego(sąd,armagedon?),wprowadzenie całkowitej kontrole populacji w tym także jej przyrostu,regulowanie zuzycia energii pozyskiwanej z przyrody,manioulowanie dna roślin w celu polepszenia ich wartości odżywczych itd.
Tych którzy sie nie będą potrafili dostosować pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stean
Dołączył: 08 Kwi 2009
Posty: 14
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:59, 30 Mar '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obecnie SJ maja niewiele wspólnego ze swoim założycielem Russelem przeszło 90% jego nauk zmienili lub już nie głoszą i sami zwykli SJ nie zdają sobie z tego sprawy, jak i z absurdu tej sytuacji.

Ci ludzie nie tyle manipulują innymi co są sami zmanipulowani. A sam Russel to ciekawy temat, poszukaj na temat ukrytej symboliki szatańskiej i masońskiej w ich literaturze.

http://theforbiddenknowledge.com/hardtruth/dirtywatchtowersecrets.htm
http://www.brooklyn.org.pl/subliminalne.htm
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Erwin
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 480
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:31, 25 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcąc ci doradzić Papek27 bo zapytujesz. Powiem ci od siebie tak, bo znam zagadnienie dość dokładnie. Otóż ja uważam, że centralny zarząd Towarzystwa Strażnica jest bez mocy i wsparcia bożego, ponieważ jest napewno zinfiltrowany przez agenturę jezuicką. Jest to moja wydedukowana opinia. Jak ci może wiadomo, jezuici dzałają szkodząco we wszystkich chrześcijanskich religiach i działaja pod tym wzgledem kompleksowo. Przecież to oni zapoczątkowali iluminatów. Dokonał tego Waishaupt (żydowski założyciel tej agendy wewnatrz masoństwa). Działania szkodzące jezuitów są prowadzone zarowno w sprawach doktrynalnych, jak i psujących panujace wewnatrz zborów nastroje. O tym dowiesz się z opowiadania w formie komiksu.
Historia Alberta Riviery
Obecnie już nie żyjący. Niedawno został zamordowany przez agentów jezuickich.
Choć raz im się wymknął spod tortur z pomocą Nadzorców. Potem go zaś dopadli.

Więc być może, że istnieje jakieś skrzywienie doktrynalne Ś.J., bo naczelne ich organy zarządzające są dewastowane. Dzieje się to pewnie dlatego, że taką grę Bóg dopuszcza na tym tworze, albo z zarządem bożym nie ma ta organizacja nic wspólnego, poprzez ten organ doktrynalny i zaleceniodawczy. Może to być więc podobnie jak za czasów faryzeuszy, którzy też wtedy wynosili się ponad lud ziemi. Znali pisma, a nie zachowywali ich sami. Jezus mawiał do słuchaczy: to co mówią zachowujcie, ale nie postepujcie według ich uczynków.
Krótko mówiąc centralne kierownictwo nakłada niewspółmierne ciężary na wiernych. Mocno ich angażuje w masę zbędnych i nudnych mało kreatywnych zajęć. Wałkuje się na mozolnie długich nużących zajęciach, aż do zanudzenia ciągle te same tematy. Wyzbywa się wiernych własnego myślenia i kojarzenia faktów światowych z biblią. Własne myślenie to możesz mieć tylko na własny użytek, a oficjalnie trzeba powtarzać to co lansuje wewnętrzna literatura. Na młodzież wywiera się ciągły mobing np do pionierowania, kosztem nauki w szkole, czy rozwijania w sobie innych talentów na własne potrzeby, czy dla pozyskania np lepszego zawodu poprzez studia. Takie coś jest oczywiście zawsze na rękę NWO. Produkcja ludzi do harowania. Rola dla goji. No nie?
Więc z prawdą, niezłomnością i odwagą do ogłaszania prawdy, czy też strategicznie idącą troską o ludzi w zborach, kierownictwo to ma niewiele wspólnego, skoro milczy w sprawach istotnych, które dzieją się teraz w świecie i nie zajmują się analizą tych rzeczy z proroctwami biblijnymi na bieżąco.
Nic o szczepionkach, chemtralach, 911, itd. Pełna cenzura jak w TV. Ich literatura o tym zawsze milczy.
Gdyby mieli być niezłomni co do tego, by równać się do chrześcijan z czasów rzymskich zagryzanych za niezłomność wiary przez lwy, musieliby w swoich czasopismach odważnie pisać na dzisiaj prawdę, również polityczną o tym wszystkim o czym my tutaj rozważamy, a do internetu wiernych nawet zapędzać. Musieliby więc dorównywać poziomem odwagi do tych dawnych chrześcijan. Ich sprawnie działajaca dystrybucja czasopism, mogłaby bardzo pomóc poznawać ludzkości tę prawdę jak to jest i nadal będzie budowany wielki ucisk, zmierzający do utworzenia NWO. A jednak tego nie robią i ta wiedza więc stamtąd nie jest niewyjawiana. Może to być więc działanie ze strachu przed rozwiazaniem takiej centrali. Gdyby poprzez swoją sprawną dystrybucję wielomilionowych czasopism, pisali o tym czym jest miedzynardowy syjonizm, jak wspołcześnie działają jezuici, jakie są fakty sprawowana rzadów od banksterów itd, musieliby więc być "zwinięci" przez syjonistyczą siłę. Są tego napewno świadomi. Ponadto gdyby wierni dowiedzieli się skrywanych prawd o powiazaniu masońskim wielu by mogło odejść. Boją sie tego i wałkują o groźbie internetu z powodu np pornografii, bo może wciągnąć i takie tam inne bzdecenie.
Wiec haryzmy im brak.
Myślę, że ten wszechwładny syjonistyczny organ nie pozwoliłby sobie na takie niezależne wolne wydawnictwo i zlikwidowałby działalność tego Towarzystwa Strażnica. Czyżby działali więc podobnie jak JP2, będąc świadomym swego pionkostwa wobec generała jezuickiego i Rothschildów? Czyli chcą jakoś chociaż istnieć w tych trudnych szatańskich czasach? A może jednak powinni niezłomnie pokonać te trudności i nauczyć wiernych niezależnego internetu TOR, aby w przyszłości swobodniej walczyć z tą szatańską ludzką agenturą? Albo już teraz uczyć ich szyfrowanej korespondencji w internecie na tych swoich zebraniach, aby przygotować sie na wielki ucisk i wejść "do podziemia". Jak nie mają anielskiego delegata od Nadzorców z instrukcjami, to powinni sami myśleć za wczasu. Tzw polecana przez Jezusa ostrożność węża. Musisz to sam przemyśleć i odpowiedzieć sobie na takie pytania.

W każdym bądź razie mają plamę za kłamstwa, że nie biorą pieniędzy z różnych innych źródeł, a tak wcale niema. Żaden z wiernych nie jest zaznajamiany z finansami centralnymi. To zawsze było i jest u nich tajemnicą. No bo mieli zasilanie w kasę od światowej finansjery masońskiej. Tu masz fakty:
http://watchtower.org.pl/podolski_masoneria.php
Krótko mówiąc CK Tow. Str. jest w tej chwili ujarzmione przez władców światowych. Ale potencjał co do haryzmatycznych ludzi jest tam nagromadzony bardzo obficie. W przyszłości może się tam wydarzyć coś spektakularnego. Tak właśnie uważam.
Poleciłbym tobie szczegółowsze opracowania, choćby nawet w tej sprawie świątyni jerozolimskiej o co zapytujesz na stronie:
http://www.zbawienie.com
Masz tam zarówno artykuł tematyczny, jak i taki pisany o tym przez tego autora niedawno na blogu, bo były już stawiane terminy na jej odbudowę. Do jego blogu też masz linki od głównej strony.
Gość co to prowadzi jest bardzo produktywny i ma rzeczywiście dobre analizay i opracowania co do współczesnych rzeczy, co się teraz dzieją. Wywodzi się właśnie od Ś.J., a odszedł od nich właśnie ze względów doktrynalnych. O wszystkim tym sam pisze. Drażniło go właśnie wiele takich rzeczy, które nie licowały z naukami biblijnymi. Miał po prostu oczy szeroko otwarte i umiał myśleć.
Jeśli już chodzi o to jego myślenie, to ja jedynie nie uznaję tego jego zachłyśnięcia się geocentryzmem, bo to jest totalne świrowanie z tą rzekomo nieruchomą ziemią. Co do reszty jest spoko.

P.S.
Dzieki za info co do mogiły Rusella. Właśnie nie wiedziałem gdzie faktycznie jest ten jego grób. Czy pod tym piramidalnym obeliskiem, czy tam gdzie jest ta typowa tablica nagrobkowa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
BożenaSz
Dołączył: 22 Kwi 2010
Posty: 15
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:49, 26 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro wdajesz się w rozmowy z tymi osobami, może przeczytaj dla własnego bezpieczeństwa moją książkę "Zanim wstąpisz do sekty". Będziesz miał ciekawe tematy do rozmów z nimi. Pozdrawiam www.bozenaszymborska.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Papekk27
Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 309
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:15, 27 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie ponownie.

Do BożenaSZ
Chciałem podziękować Ci za książkę.Przeczytałem połowę z zaciekawieniem.
Przyznam, że jestem pod wrażeniem.Właśnie taki buntowniczy charakter pozwala kwestionować wszystko i przez to pozostać wolnym poszukiwaczem( lub tylko pozornie wolnym).
Na pewno ją dokończę i przeczytam ponownie żeby ją głębiej ogarnąć i przyswoić z całkowitym zrozumieniem.
Muszę tak zrobić bo czasami mam wrażenie jakbym miał założony jakiś kaganiec umysłowy lub jakby ktoś/cos korzystało z mojego potencjału i wówczas nie przyswajam całej wiedzy tylko
jakby poszczególne fragmenty zostawały wymazywane.

Swoją drogą przypomniał mi się wykład wygłoszony podczas zeszłorocznej pamiątki podczas którego padły słowa nawiązujące Objawienia 14,4.Prowadzący wykład powiedział że są to ci którzy sie nie skalali "ŻADNĄ" niewiastą.
Jak wiemy niewiasta symbolizuje kościół/religię/kult.
He he musieli się potem srogo słumaczyć z tego że żadną...Very Happy
Pokazało mi to jaką pokretną logiką się kierują dostosowując wersety do swojej doktryny o 144 tysiącach wybranych z ich ciała kierowniczego/niewolnika wiernego...
Tylko ciwkawy jestem co odpowiedzą, bo twierdzą że symbole pamiątki mogą spożywać tylko wybrani gdy zapytam o Judzasza który także spożywał z Jezusem wieczerzę Very Happy

Ale trochę zboczyłem z tematu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Świadkowie Jehowy-o co chodzi?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile