W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
List do Schetyny ws. ustawy antynarkotykowej   
Podobne tematy
Antynarkotykowa krucjata Seremeta 14
Liberalizacja ustawy antynarkotykowej 26
Koniec ze ściganiem za małą ilość narkotyków?7
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 2103
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:45, 31 Sty '11   Temat postu: List do Schetyny ws. ustawy antynarkotykowej Odpowiedz z cytatem

Przedstawiciele Polskiej Polityki Sieci Narkotykowej i innych organizacji zaapelowali do marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny o przyspieszenie prac nad nowelizacją ustawy antynarkotykowej - poinformowała Maja Ruszpel z PSPN.

"Niezmiernie istotne jest rozpoczęcie debaty na temat racjonalizacji polskiego prawa narkotykowego i rozpoczęcie prac legislacyjnych nad zmianą obecnie funkcjonującego stanu prawnego. Prosimy o wyznaczenie terminu, w którym projekt ustawy zostanie skierowany do pierwszego czytania w Sejmie" - napisali działacze w liście przekazanym marszałkowi.

Autorzy apelu proszą o "o zdecydowane przyspieszenie" prac legislacyjnych i przypominają, że w Polsce "obowiązuje jedna z najsurowszych w skali europejskiej regulacji prawnych związanych z polityką przeciwdziałania narkomanii", a bardziej restrykcyjne przepisy na kontynencie ma tylko Białoruś.

"W 2000 r. poprzez nowelizację polskiej ustawy narkotykowej wprowadzono zapis penalizujący posiadanie każdej ilości substancji psychoaktywnych, co oznacza, że za posiadanie nawet jednego grama marihuany grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech" - piszą działacze. "Po upływie 10 lat funkcjonowania ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii można jednoznacznie stwierdzić, iż nowelizacja ta nie wpłynęła na zmniejszenie zjawiska narkomanii i nie zahamowała rozwoju przestępczości narkotykowej" - oceniają autorzy.

"Pomiędzy 1999 a 2007 rokiem liczba wykrytych przestępstw posiadania narkotyków wzrosła o 1500 procent. Badania pokazują, że karani są na ogół ludzie młodzi, niemający nic wspólnego z przestępczością zorganizowaną, posiadający znikome ilości marihuany. Według badań Instytutu Spraw Publicznych z 2009 r., blisko 80 mln zł jest wydawane rocznie z budżetu państwa na egzekwowanie Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii" - argumentują sygnatariusze.

Przygotowany przez rząd w ubiegłym roku projekt nowelizacji uznają za "pierwszą nieśmiałą próbę zmiany realizowanej w Polsce od dekady strategii zapobiegania narkomanii". Strategia ta - dodają - "nie zdała egzaminu i prowadzi raczej do eskalacji niekorzystnych zjawisk niż rozwiązania problemów związanych z narkotykami". W tym kontekście wskazują na "najniższy w Europie odsetek osób leczonych z narkomanii skutecznymi formami terapii, najwyższą liczbę skazywanych konsumentów narkotyków (prawie 9 tys. osób rocznie), dynamiczny rozrost konsumpcji i rynku tzw. dopalaczy czy obciążenie wymiaru sprawiedliwości sprawami błahymi".

Przesłany do parlamentu rządowy projekt przewiduje, że prokurator - jeszcze przed wydaniem postanowieniu o wszczęciu śledztwa - będzie mógł odstąpić od ścigania, jeżeli zostaną spełnione trzy warunki: narkotyki będą posiadane w małej ilości, na własny użytek, a społeczna szkodliwość czynu będzie znikoma. Projekt zmierza też do wprowadzenia zasady, że osoby uzależnione należy leczyć, a nie karać. Przeciwko proponowanej zmianie wypowiedział się ostatnio w przesłanym sejmowej komisji stanowisku prokurator generalny Andrzej Seremet.

Pod listem do Schetyny podpisali się m.in. przedstawiciele PSPN, Społecznego Komitetu ds. AIDS, Ogólnopolskiej Sieci Osób Żyjących z HIV/AIDS "SIEĆ\PLUS", Biura Rzecznika Osób Uzależnionych, Krytyka Polityczna, obrońcy praw człowieka, a także lekarze i osoby zaangażowane w pomoc uzależnionym ze stowarzyszeń i instytucji naukowych z zagranicy, w tym Australii Belgii, Czech, Francji, Holandii, Kanady, Meksyku, Niemiec, Rosji, Stanów Zjednoczonych i Tajlandii.


http://wiadomosci.onet.pl/kraj/list-do-s.....omosc.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Naznaczony




Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 655
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:41, 31 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niebawem ich prawo zmieni się na to wygląda... Smile szkoda że rewelacji nie będzie. nadal polucjanci będą za grama przeszukiwać dom.
_________________
nie ma żadnej prawdy, wszystko jest tym samym, wielu się załamie, wielu parsknie śmiechem, to wszystko jedno
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DeeJay




Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 176
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:53, 31 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shit, zeby to we wlasnym kraju nie moc przesliznac sie z uciulanym giecikiem...? Skandal.
Jezeli mam na wlasny użytek naprawde znikome ilosci (no bo czym jest pieprzony gram do kilograma), nie sprzedaje dzieciom, nie rozprowadzam biznesu to czemu mam byc poddawany karze jak zwykly bandzior? Przeciez chce sobie tylko moc spokojnie przetransportowac giecika do wlasnego mieszkania lub tam gdzie nikomu to nie bedzie przeszkadzalo...nie mam zamiaru jarac na oczach wszystkich w centrum miasta (mimo ze bym chcial Razz) - nie chce stwarzac problemu. Chce tylko pojsc do siebie i "ulzyc" podobnie jak chce sie napic. Czy to jest takie ciezkie do wprowadzenia w ustawie?
_________________
...bo czasem dobrze jest coś wiedzieć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


List do Schetyny ws. ustawy antynarkotykowej
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile