W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Jak zjednoczyć ludzi myślących alternatywnie?  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 1033
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dunkelheit




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 321
Post zebrał 0.800 mBTC

PostWysłany: 04:21, 25 Gru '07   Temat postu: Jak zjednoczyć ludzi myślących alternatywnie? Odpowiedz z cytatem

Zauważyłem kilka odrębnych, skłóconych ze sobą "orientacji" (nie seksualnych) myślowych, które pozornie nie mając nic wspólnego dostrzegają zło tego świata, powszechną manipulację, zepsucie elit, postrzegają obecny system jako zagrażający wolności jednostki i dążący do całkowitej kontroli nad człowiekiem; różni ich często ideologia, inaczej mówiąc byt, zjawisko, w którym szukaja wybawienia od owych destruktywnych sił i ta różnica w postrzeganiu remedium na nie, nie pozwala im spojrzeć na to co ich łączy, więc patrzą na to co ich dzieli.
Te skłócone obozy zwą się: libertanami, anarchistami, nacjonalistami, zielonymi, freestajlami, satanistami, komunistami, socjalistami Wink, i można tak wymieniać w nieskończoność etc. etc. etc.
Każda z tych orientacji ma swojego naturalnego wroga, ale w gruncie rzeczy te ideologie gromadzą ludzi których jednoczy jedna rzecz: negują teraźniejszość, buntują się przeciwko temu co jest dzisiaj, to co ich denerwuje jest często inaczej nazywane ale chodzi o to samo.
Co ciekawe, najbardziej dzielą ich często nie tyle różnice ideologiczne co spory o głupoty, które są rozdmuchiwane do rangii wielkich problemów, jak poglądy na eutanazje, homoseksualizm, narkotyki czy aborcje, tematy które powinny być raczej drugorzędnymi - ze względu na ważniejsze problemy!
Jak te pozornie sprzeczne obozy pogodzić i stworzyć ogólnopolski front odnowy i sprzeciwu wobec złu? Jak im uświadomić że podziały które stworzyli uniemożliwiają im osiągnięcie celu który sobie stawiają za najważniejszy: wyzwolenie z opresji, kłamstwa, manipulacji, niewoli?
To pytanie gnębi mnie od dłuższego czasu...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
multipro




Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 275
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:19, 25 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dunkelheit - "Co ciekawe, najbardziej dzielą ich często nie tyle różnice ideologiczne co spory o głupoty, które są rozdmuchiwane do rangii wielkich problemów"

No właśnie "są rozdmuchiwane" . Przecież skoro media są ściśle na usługach
władzy to jak mogli odpuścić niekontrolowanej bezpośrednio strefie
wolnej wymiany poglądów. Oczywiście nie odpuścili, na forach aż roi się
od agentów wpływu stąd różnorodne szkodzenie tematom niewygodnym.
Zresztą organizacje są nie tylko kontrolowane ale założone przez
agenturę jak i wiele forów.

dunkelheit - " Jak im uświadomić że podziały które stworzyli uniemożliwiają im osiągnięcie celu...?"

Po prostu uczyć rozpoznawać rzeczywistość. Pokazywać metody
manipulacji na forach i nie tylko. Uświadamiać że bałagan
w komunikacji jest celowo utrzymywany, tolerowane spamowanie
wulgaryzmy, kłótnie itp. Ogólnie wyjaśniać techniki działań agentów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
przebudzony




Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 968
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:57, 25 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dunkelheit słusznie zauważa. Mnie się to udało zauważyć u Satanistów. Pisałem o nich tutaj:
viewtopic.php?t=1285

Sataniści są właśnie takim przykładem jak media zakłamują czyjś wizerunek. Wszystkie brednie o czarnych mszach, jedzeniu dzieci i inne bzdury to właśnie przykład takiej propagandy.

Czym jest prawdziwy satanizm napisałem w temacie do którego odsyłam w linku na początku tego postu.

Generalnie wiele grup myśli podobnie, ale są wzajemnie zrażeni mitami na swój temat i przez to nie podejmują dialogu.
_________________
Nie sprzeczaj się z Bimim. Nie krytykuj tego tego co mówi Bimi. Zawsze zgadzaj się z tym co mówi Bimi. Kochaj gejów tak jak Bimi. Nie krytykuj gejów. Inaczej dostaniesz 1 post na dzień. To się nazywa wolność słowa w rozumieniu Bimiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:10, 25 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Media moi drodzy, media.
Chyba nie muszę przypominać jaki jest mój stosunek do mediów. Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dunkelheit




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 321
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:56, 25 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sam nie jestem "satanistą", ale znam wiele osób dla których ten rodzaj światopoglądu był pretekstem do wyrwania się z katolicyzmu, a wszystko co prowadzi do oświecenia jest warte uwagi, chociaż uważam że satanizm jest pierwszym krokiem do przejrzenia na oczy - prostą negacją narzucanej religii i jako taki przejaw buntu - kreuje wiele inteligentnych i samodzielnie myślących jednostek. Satanizm jest formą przejściową do dążenia do prawdy, niestety są również jednostki dla których jest kolejną religią, która zastępuje logiczne myślenie - i to właśnie ta (nieliczna) grupa satanistów składa ofiary i prowadzi czarne msze ale to są zwykle młodziaki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jean Armand de Ri




Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:49, 25 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ja przeczytałem komuniści, socjaliści?

NWO to nie grupa złych panów którzy siedzą gdzieś tam i tylko kombinują kogo by tu zabić ale właśnie socjalistyczne reformy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dunkelheit




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 321
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:03, 25 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wymieniłem raczej zwolenników danej opcji a nie polityków danej teorii politycznej, chodziło mi o zwykłych ludzi którzy identyfikują się z daną ideologią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Jak zjednoczyć ludzi myślących alternatywnie?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile