W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
gotówka to zbrodnia   
Podobne tematy
Pierwszy kraj, w którym znikną płatności gotówką 60
Indie walczą z szarą strefą - wycofanie 2 banknotów 36
Zakaz gotówki w Szwecji?5
Wojciech Cejrowski - o gotówce 1
Wojna z gotówką w Szwecji3bez ocen
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
11 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Odsłon: 16782
Strona:  «   1, 2, 3   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Janiekowalsk




Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 1459
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:29, 21 Cze '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Caramba napisał:
Privilege: To chyba jest najważniejsze w tym temacie -Każde miejsce jest tak dobre jak ludzie w nim żyjący Smile

Haha. To by wyjaśniało dlaczego tak wielu recydywistów nie może wysiedzieć na wolności i jak tylko ich wypuszczą to od razu starają się o to żeby wrócić do pierdla.
Najwyraźniej współwięźniowie bardziej im odpowiadają niż ludzie na zewnątrz - więc dobrze im w więzieniu.

Albo są zwyczajnie zbyt słabi aby stawić życiu czoła ...Dlatego uciekają tam gdzie jest im łatwiej "być kimś" w międzyczasie malują swoje ciała atramentem aby nikt nie patrzył im w oczy tylko widziała te ich obrazki zamiast nich ...Jedno wielkie tchórzostwo mega facetów którzy nawet potrzebują własnego niezrozumiałego dla innych języka aby ukryć że nie wiele mają do powiedzenia ...
_________________
Gaza Strefa śmierci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:37, 21 Cze '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie. Albo...
Jak sam widzisz różnie można podejść do kwestii p.t. "dlaczego niektórzy wolą żyć w więzieniu niż poza nim?".
Zapewne nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi.
Zamiast jednak wyzywać ich od tchórzów spróbuj może znaleźć jakieś szlachetniejsze wytłumaczenie.. wszak chodzi o twoją ojczyznę i naszych rodaków Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Caramba




Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 541
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:44, 21 Cze '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi; Bo największym więzieniem jest nasz umysł, a kraty są zrobione z lęków Evil or Very Mad Wygrasz ze sobą wygrasz z całym światem Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:47, 21 Cze '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Caramba napisał:
Wygrasz ze sobą wygrasz z całym światem Wink

Aha. A na koniec przegram z byle pałą bez szkoły... I pójdę siedzieć na 2 lata za bolka. O ile mnie nie zastrzeli za to że próbowałem uciekać Smile

Tylko frajer chciałby mieszkać pod hitlerowską okupacją, gdy może w tym czasie wyjechać sobie na Karaiby.
Frajer - zwany przez niektórych "patriotą" Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Caramba




Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 541
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:59, 21 Cze '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Równie dobrze możesz przegrać w Holandii z Alim za obrazę koranu. Wyluzuj Bimi, Polska to chory kraj ale nikt tu nie strzela do jaraczy zioła. Tu wszystko co dobre niszczono przez dziesiątki lat, więc i odkopywanie trochę może potrwać, i daj spokój z tym Patriotyzmem bo to słowo jest już wytarte jak szmata.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:07, 21 Cze '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Caramba napisał:
Równie dobrze możesz przegrać w Holandii z Alim za obrazę koranu.

Dla ciebie pewnie równie dobrze.
A dla mnie zagrożenie jest niewspółmierne.

Właściwie jeśli chodzi o fanatyków religijnych to polscy są dla mnie o wiele większym zagrożeniem.
Np.: jedni właśnie chcą zamknąć Dodę że powiedziała coś brzydko o autorach biblii.


Cytat:
Wyluzuj Bimi, Polska to chory kraj ale nikt tu nie strzela do jaraczy zioła.

Smile Kurwa stary, rozejrzyj się. Najwyraźniej nie wiesz w jakim kraju żyjesz.
Tam policja bezkarnie zabija uciekających kierowców i handlarzy bazarowych, a ty mi próbujesz wmówić że nie palaczy zioła??
Jasne - doprawdy, uspokoiłeś mnie swoją naiwnością Laughing

I nie martw się - jestem wyluzowany.
Zwłaszcza odkąd wyprowadziłem się z Polski.


Cytat:
Tu wszystko co dobre niszczono przez dziesiątki lat, więc i odkopywanie trochę może potrwać, i daj spokój z tym Patriotyzmem bo to słowo jest już wytarte jak szmata.

Mam na ten temat inne zdanie.
Tam wszystko co niedobre zbudowano przez ostatnich 20 lat. Wcześniej było w miarę, ale później zaczęto budować państwo policyjno-religijne.
I tak oto powstała Czwarta Kurwa RP - ostoja największych patriotów Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Caramba




Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 541
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:23, 21 Cze '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ali za obrazę Koranu by poderżnął Dodzie gardło. Każdy ma prawo do swojego zdania, jeżeli uważasz że więcej wolności masz w Holandii to OK. Oby było Ci jak najlepiej sunny Ale nie mieszaj wszystkiego i wszystkich tutaj z błotem. Co do pał to masz wiele racji, ale jak świat światem pracują tam przeważnie tępaki Laughing I wiesz co ja żyjąc tutaj też jestem wyluzowany i to bez jointów i chlania wódy Wink A jakby za jaranie rozstrzeliwali to chyba by mi ubyło 3/4 miasta Wink Tyle ze tutaj wszystko odbywa się pod kołdrą, takie manewry z obłudy Laughing
Pozdro PSmile

Posty mi się skończyły Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:30, 21 Cze '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Caramba napisał:
Ali za obrazę Koranu by poderżnął Dodzie gardło.

Chciałbyś.

Dyskusja z tobą jest bezproduktywna - nie rozumiesz tematu, a wydaje ci się ze tak.
Skończyły ci się posty a nie zbliżyłeś się ani o jotę do zrozumienia tego na czym polega polskie więzienie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Storczyk




Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:24, 22 Cze '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy system da się obejść w/w temacie polecam DOSKONAŁĄ i JAK NAJBARDZIEJ AKTUALNĄ książkę Limes inferior– Janusza A. Zajdla

opis tu:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Limes_inferior
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Astan




Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 388
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:43, 22 Cze '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Caramba, siedziałeś kiedyś chociaż na dołku? Miałeś okazję być przesłuchiwany przez te kurwy?
To sorry, ale zamknij się, bo wnerwiasz tylko Tych, którzy te mendy i ich sposoby działania poznali.
Nawet jeśli znasz jakiś psiaków, to nie poznałeś ich w robocie.
@Bimi
Prawo w Holandii też jest pojebane, ale jego egzekwowanie to zupełnie inna sprawa. Inny poziom.
_________________
Polityka trucizną dla nas jak i naszych ojców.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Caramba




Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 541
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:11, 22 Cze '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Astan napisał:
Caramba, siedziałeś kiedyś chociaż na dołku? Miałeś okazję być przesłuchiwany przez te kurwy?
To sorry, ale zamknij się, bo wnerwiasz tylko Tych, którzy te mendy i ich sposoby działania poznali.
Nawet jeśli znasz jakiś psiaków, to nie poznałeś ich w robocie.
@Bimi
Prawo w Holandii też jest pojebane, ale jego egzekwowanie to zupełnie inna sprawa. Inny poziom.


Tego że nie miałem "kontaktów" z policją nie uważam za wadę Wink Nie żywię jakiejś specjalnej sympatii do nich, ale nie wymagaj od kolesi którzy przeżucają ludzki gnój żeby to robili w białych rękawiczkach. A co do Holenderskiej policji ich delikatność pewnie równa się delikatności Holenderskiej armii( Patrz Srebrenica)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Astan




Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 388
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:27, 22 Cze '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nazywając ich ,,kurwami", nie miałem na celu pokazania, że są oni okrutni, bo nie to się kojarzy z wyrazem ,,kurwa", a że zwyczajnie mają kurewskie zagrania. Nie chodzi mi o jakąś tam bezwzględność, okrucieństwo czy chamstwo. Mam na myśli ich zagrania. Ciężko mi to nawet jakoś nazwać. Wolałbym, żeby byli okrutni niż tacy jacy są. Ci ludzie są pozbawieni wszelkich zasad, jakiejkolwiek formy moralności. Za to mają w sobie tyle zawiści, że starczyłoby na kilka pokoleń. Są czymś w rodzaju zwierząt, które jako jedyny cel mają Cię upokorzyć, dopierdolić i czerpać z tego satysfakcję. Jak będziesz miał kiedykolwiek z nimi kontakt, to zrozumiesz, o czym mówię. Coś podobnego robili faszyści z żydami, acz oni robili to mocniej, jeszcze okrutniej. Jednak mniej perfidnie. Faszyści mieli chociaż jakąś ideologie, podłóg której postępowali, a te kurwy robią to dla samej satysfakcji.
Nie chce mi się o tym rozpisywać, mam nadzieję, że złapałeś ogólny sens wypowiedzi.
Przykład z Srebrenicą nie trafiony, bo to była wojna(tyle powinno Ci wystarczyć za wyjaśnienie).
_________________
Polityka trucizną dla nas jak i naszych ojców.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Caramba




Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 541
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:34, 22 Cze '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W temacie Srebrenicy Astan: To była wojna, a oni byli żołnierzami i mieli kogoś chronić. Ale oczywiście wybrali "pokojowe" rozwiązanie i zabrali dupę w troki. co się stało potem pewnie wiesz Evil or Very Mad Zdaje się że nawet dostali medal za męstwo Neutral kurwa...................
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Caramba




Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 541
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:23, 23 Cze '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Storczyk napisał:
Każdy system da się obejść w/w temacie polecam DOSKONAŁĄ i JAK NAJBARDZIEJ AKTUALNĄ książkę Limes inferior– Janusza A. Zajdla

opis tu:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Limes_inferior


Jak dla mnie książka okazała się niemal prorocza. Naprawdę warto !!!!!!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
djkl




Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 12
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:03, 21 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj się zbulwersowałem tym, że w bankomacie mogę wybrać jednorazowo minimalną kwotę 50 zł. Do tej pory było to 10 zł.
Z rozmowy ze znajomymi dowiedziałem się, że w większości bankomatów tak jest.
Chyba zacznę odrazu całą kasę po wypłacie z konta wyciągać.

Cwaniaki...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
theonly




Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 173
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:28, 21 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Chyba zacznę odrazu całą kasę po wypłacie z konta wyciągać.

Ja tak robię Very Happy Wypłacam jednorazowo całą wypłatę z bezpłatnego bankomatu. Nie dałem im jeszcze na sobie zarobić nawet złotówki:P Nie robię przelewów , wszystko wypłacam od razu więc nie mają czym obracać , za prowadzenie rachunku nie płacę , za wypłaty z bankomatu też nie. Najprawdopodobniej są na mnie jeszcze w plecy bo przysyłają mi listy co miesiąc z saldem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8569
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:02, 21 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

djkl napisał:

Chyba zacznę odrazu całą kasę po wypłacie z konta wyciągać.

Cwaniaki...



Ja tak zawsze robiłem, niestety jestem niereformowalny Smile , i od razu wypłacałem całą kaskę. Obecnie od kilku miesięcy nie korzystam z usług banku, ale ostatnio pracodawca poprosił mnię o numer konta, mimo iż wolałem pieniądze do rączki.
Zresztą, nigdy nie mogłem "rozkminic" ludzi co wypłacali mniej niż 50 zł z bankomatu. Tacy drobni ciułacze, myślący, o tym że ich pieniądzom będzie lepiej w banku , czy co ? Smile
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rusty




Dołączył: 18 Lis 2009
Posty: 269
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:06, 21 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja również tak robię Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Storczyk




Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:15, 04 Lis '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ten weekend byłem w Holandii w Amsterdamie.
Był to już mój 6 pobyt w tym mieście w związku z czym mam już swoje ulubione miejsca m.in. miejsce gdzie Ci na wagę (sam wybierasz ile chcesz mięsa) smażą hamburgera etc.
Jak, że było moje zdziwienie, kiedy się okazało, że w mojej ulubionej knajpce jest obrót bezgotówkowy. Kiedy zacząłem się dopytywać co, jak i dla czego usłyszałem identyczną odpowiedź : było dużo włamań a więc zrezygnowaliśmy z gotówki. Trochę to dziwne, biorąc pod uwagę, że lokal znajduje się w samym centrum Amsterdamu i jest to hamburgerownia czyli nie żaden jubiler lub złotnik lub inny intratny biznes.
--
@Bim podobno mieszkasz w Holandii. Laughing
Na początku tego nie skojarzyłem ale podczas mojej weekendowej wycieczki zacząłem porównywać Holandie jaką znam z lat 98, 99, 2001, 2003 a ta obecną i uderzyło mnie, że Holandia wygląda zupełnie inaczej niż piszesz w swoich postach.

Bim pętla Prawdy ( i to bez info2 ) zaciska się coraz ciaśniej.
--
Na co idą Nasze pieniądze z UE :
W Amsterdamie w samym centrum, obok dworca kolejowego obok przepraw promowych pod auspicjami EU rozdawano koszulki polo z napisem na wysokości brzucha : ScotlandMetka wszywka informowała, że akcja jest sfinansowana ze środków EU.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:38, 26 Sty '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Atak na gotówkę w EU
http://dwagrosze.com/2014/01/atak-gotowke-eu.html
Cytat:
czyli dyskretny zapach banknotu

Taki sobie dialog w europejskim banku:

Chciałbym podjąć 3000 zł ze swojego konta za zakup lodówki.
Jakiej?
Jak to jakiej? Dużej, białej i no-frost.
No to może pan podjąć 1500 zł. Takie lodówki więcej nie kosztują.
Ale co to ma do rzeczy? Chcę całej sumy 3000 zł. Czy to moje konto czy nie?
Konto należy do klienta.
Ależ ja jestem klientem a to jest moje konto.
Dlatego jako bank jesteśmy zobowiązani robić wszystko w interesie bezpieczeństwa klienta.


Dialogi takie jest ten to w EU już normalka, nie nawet żaden Orwell. Drogi czytelnik (HT-MO) podsyła właśnie autentyczną historię z UK, firmowaną przez BBC i to z poważnym bankiem HSBC w tle. Zmieniliśmy jedynie funty na złote.

Oczywiście bank kłamie jak bura suka posokowca o ochronie klientów. Ochronę klientów to bank ma tam gdzie bura suka ma początek ogona. Chodzi o nasilające się zaciskanie fiskalnej śruby wszędzie w Europie. Na celowniku jest od dłuższego czasu – gotówka.

Głównym przewinieniem gotówki jest to że jest. A jak już jest to jeszcze można jej użyć no i kłopot gotowy. Kłopot ma się rozumieć głównie dla rządowych posokowców węszących gdzie ktoś coś mógłby za nią kupić, a jak by kupił to skąd niby ją wziął i dlaczego.

Nie ma tych zmartwień z kartą kredytową czy przekazem bankowym. Tu można wszystko zdalnie prześwietlić do ostatniego centa. Nic się nie ukryje przed czujnym okiem fiskusa. Ale jak tu być całkiem pewnym że ktoś płacący banknotem 100 zł ma ten banknot legalnie? A może zachałturzył gdzieś w weekend dając jakąś nielegalną korepetycję w konspiracji i chce teraz niecnie wyprać otrzymany banknot? Może ZUSu nie opłacił?

Dlatego dociskane finansowo do ściany reżimy w EU wydały wojnę gotówce. Limity na transakcje gotówkowe są wszędzie zaostrzane, w kilku miejscach €500 to góra. Fioletowy banknot €500, niegdyś symbol dumnej unii walutowej, znalazł się teraz podobno na liście ONZ gatunków zagrożonych wyginięciem. Nawet błyśnięcie banknotem €200 na stacji benzynowej w Niemczech powoduje spisanie personaliów śmiałka. Ausweiss bitte. Na granicy szwajcarsko-niemieckiej autentyczne pieski wywąchują zasztauowaną za kołem zapasowym autentyczną gotówkę eurową.

Idealnym pieniądzem totalitarnej międzynarodówki jest brak pieniądza, czyli pieniądz całkowicie elektroniczny i przez to całkowicie transparentny dla rządów (ex bitcoin, ale to już temat na inny felieton). Nic się nie ukryje. Żadnych narkotyków, żadnych terrorystów, żadnej prostytucji, żadnych fuch na lewo czy prawo, żadnych kopert pod stołem. Żadnego oszukiwania w podatkach – co pozwoli na drastyczne ograniczenie liczebności aparatu kontroli fiskalnej i wyrzucenie na bruk tysięcy… Zaraz, zaraz, chyba coś się zagalopowaliśmy… Najbliższa socjalistycznego ideału totalnej kontroli i inwigilacji społeczeństwa Szwecja gotówkę wprawdzie już praktycznie wyeliminowała ale o znaczącej eliminacji fiskusa jakoś stamtąd nie słychać…

Nie ma to jak nasz piękny, zahartowany we wrażych okupacjach kraj, które nie takie rzeczy już przeżył. W nim na szczęście szanse na rychłe porzucenie gotówki są znikome. Ci którzy o tym przebąkują nie wiedzą co mówią. Uniemożliwiłoby to przecież odstępowanie od czynności służbowych w zamian za przyjęcie korzyści materialnej co oznaczałoby całkowity paraliż gospodarki. Ani jednego km autostrady by nie wybudowano. Żadnego Pendolina by nie kupiono. Pół przetargów by się nie odbyło. Nikt by nic nie załatwił w urzędach. Kolejki do lekarza wydłużyłyby się jeszcze bardziej. Koszmar.

Dla euro-totalitarystów gdzie indziej też mamy złą wiadomość. Alternatywą braku papierowej gotówki nie jest pieniądz elektroniczny. Jest nią barter i szara strefa. No i złoto które jest jedynym prawdziwym pieniądzem i to od dobrych 5000 lat pisanej historii. Szansa jest dobra że przez następnie kilka czy, góra, kilkanaście lat raczej nadal nim będzie. Za to EU będzie w tym czasie raczej pisaną historią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:46, 26 Sty '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze kolo mógłby powiedzieć, że jako klient sra na ich bank i natychmiast żąda zamknięcia konta i wypłaty wszystkich pieniędzy lub wypłaty jedynie żądanej kwoty. Wybór należy do prowadzącego rozmowę lub szefa oddziału, lub kogo tam sobie znajdą, bo śpieszy mu się Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:55, 26 Sty '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ElComendante napisał:
Zawsze kolo mógłby powiedzieć, że jako klient sra na ich bank i natychmiast żąda zamknięcia konta i wypłaty wszystkich pieniędzy lub wypłaty jedynie żądanej kwoty. Wybór należy do prowadzącego rozmowę lub szefa oddziału, lub kogo tam sobie znajdą, bo śpieszy mu się Laughing

Zamknąć konto - oczywiście. Z tym, że ja to bym jeszcze zadzwonił po psiarnię, że mi bank nie chce wydać moich pieniędzy; niech przyjadą i spiszą protokół...

Na co zamierzam je wydać - to nie jest ich pierdolony interes, bo nie ma takiego prawa, które by upoważniało jakikolwiek bank do pytania klienta na co ma zamiar wydać swoje pieniądze. Natomiast odmowa wypłacenia klientowi pieniędzy z rachunku bieżącego - to jest w praktyce tzw. przywłaszczenie, czyli przestępstwo kryminalne, ścigane z urzędu w każdym jednym kraju na świecie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
gambolo




Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 115
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:03, 26 Sty '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
bieżącego - to jest w praktyce tzw. przywłaszczenie, czyli przestępstwo kryminalne, ścigane z urzędu w każdym jednym kraju na świecie.


w każdym normalnym kraju Smile
Polska to dziki kraj
_________________
BTC: 12TUcYoA2im8sgd4d2pKLZE3r9NFTRjG6b
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:24, 19 Lis '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

EU clamps down on bitcoin, anonymous payments to curb terrorism funding

European Union countries plan a crackdown on virtual currencies and anonymous payments made online and via pre-paid cards in a bid to tackle terrorism financing after the Paris attacks, a draft document seen by Reuters said.

EU interior and justice ministers will gather in Brussels on Friday for a crisis meeting called after the Paris carnage of last weekend.

They will urge the European Commission, the EU executive arm, to propose measures to "strengthen controls of non-banking payment methods such as electronic/anonymous payments and virtual currencies and transfers of gold, precious metals, by pre-paid cards," draft conclusions of the meeting said.

Bitcoin is the most common virtual currency and is used as a vehicle for moving money around the world quickly and anonymously via the web without the need for third-party verification.

Electronic anonymous payments can be made also with pre-paid debit cards purchased in stores as gift cards.

EU ministers also plan "to curb more effectively the illicit trade in cultural goods," the draft document said.

(Reporting by Francesco Guarascio)


http://www.reuters.com/article/2015/11/1.....BW20151119
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:23, 18 Wrz '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ludzie wycofują gotówkę z banków i chowają oszczędności po domach. 2016-08-31 Martin Armstrong, armstrongeconomics.com



Ekonomia Monitorujemy zaufanie do systemu bankowego mające jako jeden z czynników odzwierciedlenie w wypłatach gotówki. W wielu krajach eksplodowała sprzedaż sejfów domowych. Jak wcześniej poinformowaliśmy jeden na dziesięć banknotów https://www.armstrongeconomics.com/inter.....itzerland/ które są obecnie drukowane w Szwajcarii to tysiąc franków. Obecnie w obiegu jest około 41.600.000.000 w banknotach 1000 franków szwajcarskich. EBC jest naprawdę w stanie śmierci mózgowej myśląc, że ujemne stopy procentowe zmuszą ludzi do wydawania pieniędzy co mogłoby też ożywić inflację. Mają rację co do tego, że ludzie nie będą płacić za ujemne stopy procentowe. Jednak zupełnie nie przypuszczali, że będą oni wycofać swoje pieniądze i gromadzić je zamiast wydawać.

Trend trzymania gotówki naprawdę pojawił się w 2011 roku i zaczął pojawiać się w nagłówkach gazet w roku 2012 http://uk.reuters.com/article/uk-swiss-boxes-idUKLNE85O02220120625 Obecnie niemieccy oszczędzający kupują sejfy domowe http://www.wsj.com/articles/german-saver.....1472485225 jak również wycofują z banków gotówkę. Oczywiście przypisuje się to przede wszystkim wpływowi ujemnych stóp procentowych, jednak obawy, że Deutsche Bank może być w poważnych tarapatach pomaga sprawie.

Jesteśmy obecnie świadkami tego trendu na całym świecie jak również w całej Azji. Japonia dodrukowuje banknoty 10.000 jenów jak szalona http://www.japantimes.co.jp/news/2016/04.....8TxQvkrJD8 Japończycy również wycofują gotówkę i trzymają ją w domach. Nawet Amerykanie zaczęli gromadzić gotówkę od roku 2011, co zaczęło być odnotowywane w prasie w 2014 http://www.cnbc.com/2014/09/02/fed-us-consumers-have-decided-to-hoard-money.html W rzeczywistości obecnie 43% Amerykanów ze względu na marne oprocentowanie w bankach trzyma swoje oszczędności w gotówce. 53% przetrzymujących gotówkę "planuje ukryć banknoty w tajnym miejscu w domu." http://www.slate.com/blogs/business_insi.....do_it.html

Wszystko idzie w kierunku przewidywań naszego modelu. Szczyt zaufania do banków i rządu już został osiągnięty. Od tego momentu, wszystko co mamy to załamanie zaufania publicznego i wybory 2016 roku w pełni to obnażą.
https://www.armstrongeconomics.com/world.....rash-burn/
http://www.prisonplanet.pl/ekonomia/ludzie_wycofuja_gotowke,p1064848575
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3   » 
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


gotówka to zbrodnia
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile