W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Dziwny obiekt na niebie - przypadkowa fotka  
Podobne tematy
Satelity StarLink od SpaceX7bez ocen
zdjęcie z mojego mieszkania45
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
7 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 6301
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GrzegorzP




Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 313
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:37, 23 Kwi '10   Temat postu: Dziwny obiekt na niebie - przypadkowa fotka Odpowiedz z cytatem

Czołem!
Pół godziny temu, sprawdzając sobie aparat strzeliłem kilka fotek w niebo.
Testowałem po prostu dwa różne obiektywy, bo zauważyłem, że na zdjęciach powtarza mi się plamka (potem okazało się, że to był pyłek na matrycy i po wyczyszczeniu plamka zniknęła).

Ale nie o to chodzi.
Na jednym zdjęciu uchwyciłem na niebie coś dziwnego. I musiało to lecieć bardzo szybko, a przy tym wygląda jakby skierowane w dół. Nie chodzi mi o to całkiem z lewej strony, bo to raczej ptak, lecz obiekt w centralnej części zdjęcia.

Czy ktoś się z czymś takim spotkał? Daję słowo honoru, że to nie jest z mojej strony żaden fake czy żart, a do pasjonatów ufo, itp. nie należę. Lekko się zdziwiłem, więc postanowiłem tu napisać.

Oto oryginalne zdjęcie, tak jak było wykonane, nie obracałem.



pozdrawiam
Grzegorz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Janiekowalsk




Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 1459
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:12, 23 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wygląda mi to na nurkującą jaskółkę zdjecie robiłeś w kwietniu 23 więc te ptaki już są u nas Smile
przy ogniskowej 18 mm była całkiem blisko ciebie a 1/400 dało lekkie tylko smużenie ale to tylko moje wrażenie ...
Ps...Słaby ten kit Canona Canon EF-S 18-55 bez duszy taki , polecam stałki Wink
_________________
Gaza Strefa śmierci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Millais




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 291
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:27, 23 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest z całą pewnością ptak. Wygląda na jakiś gatunek rybitwy lub mewy ( mewa śmieszka) . Gołąb ma mniejsze skrzydła w proporcji do ciała. Z drugiej strony to właśnie charakterystyczne u gołębi silne uderzenia wierzchnią częścią skrzydeł o siebie podczas lotu.

WIDOK OCZYWIŚCIE "EN FACE" TYLE ŻE OD TYŁU.

tyle w temacie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zainteresowany




Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:56, 23 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest prawie pewne, że to jakiś czujnik od HAARPa , no ewentualnie sonda albo sterownik, ale coś od tego, no, HAARPa Razz
_________________
Myśl jest bronią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
GrzegorzP




Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 313
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:56, 23 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

privilege napisał:
Wygląda mi to na nurkującą jaskółkę zdjecie robiłeś w kwietniu 23 więc te ptaki już są u nas Smile
przy ogniskowej 18 mm była całkiem blisko ciebie a 1/400 dało lekkie tylko smużenie ale to tylko moje wrażenie ...
Ps...Słaby ten kit Canona Canon EF-S 18-55 bez duszy taki , polecam stałki Wink


Ok, nie pomyślałem o ptaku, bo już dawno na niebie nie było ptaków, ale wiosna wreszcie przyszła, to może faktycznie to był jakiś szybki ptaszek.

A co do obiektywu, to wiadomo, kit to kit, jak sama nazwa wskazuje (zresztą i tak go prawie nie używam). Widzę, że pewnie masz doświadczenie. Co byś polecił taniego z dużym zoomem? Nie musi być lustrzanka. Potrzebuje drugi aparat do focenia jakiś dużych zbliżeń, np. szczegółów jakiegoś zabytu, itp. i się zaczynam zastanawiać nad czymś za parę stówek.

Edit:
Drugi obiektyw do tej puszki co mam nie wchodzi w grę, muszę mieć drugi aparat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jurek




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 83
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:00, 23 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wrzuc na forum.przyroda.org do dzialu ptaki
jaskolka to to nie jest, najpredzej mewa
_________________
Pisanie na forum często uświadamia, lecz do niczego konkretnego nie prowadzi.
Czas już się organizować.
Podlaskie, wyświetlanie filmów, spotkania, dyskusje- priv, gg 19041758
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
November09




Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 857
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:09, 23 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no,do Billy Meiera Ci jeszcze daleko,ale trening czyni mistrza ;]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
5k18a




Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 238
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:56, 23 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy nie macie wrażenia że na forum jest coraz więcej dzieciaków z paragimnazjalne.pl? Czekam z niecierpliwością na tematy o duchach oobe, sex eksperymentach kosmitów itd...
_________________
Z Korwina wyrosłem jak z Teletubisiów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Janiekowalsk




Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 1459
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:15, 23 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

5k18a napisał:
Czy nie macie wrażenia że na forum jest coraz więcej dzieciaków z paragimnazjalne.pl? Czekam z niecierpliwością na tematy o duchach oobe, sex eksperymentach kosmitów itd...

ostatni podany przez ciebie temat wydaje mi się ciekawy nawet jeśli będzie to wyłącznie S.F. albo zwłaszcza wtedy Wink
Grzegorzu P .
Jak masz już 450D canona to nie lepiej dokupić nowe lub używane szkło niż nową zabawkę za parę stówek która będzie nic nie warta no chyba ze chcesz mieć coś małego pod ręką do focenia chemtrails Smile
Sprzedałem jakiś czas temu 70-200 F4 IS ..Do tego co ty potrzebujesz byłby idealny a i na twoim sprzęcie byłoby jeszcze większe zbliżenie bo ja miałem FF czyli pełna klatkę a u ciebie na 450D 70-200 mm dało by 112-320 czyli lornetka Smile jak chcesz foty z tego szkła zobaczyć to pisz na PW Wink
_________________
Gaza Strefa śmierci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GrzegorzP




Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 313
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:46, 23 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

privilege napisał:

Jak masz już 450D canona to nie lepiej dokupić nowe lub używane szkło niż nową zabawkę za parę stówek która będzie nic nie warta no chyba ze chcesz mieć coś małego pod ręką do focenia chemtrails Smile
Sprzedałem jakiś czas temu 70-200 F4 IS ..Do tego co ty potrzebujesz byłby idealny a i na twoim sprzęcie byłoby jeszcze większe zbliżenie bo ja miałem FF czyli pełna klatkę a u ciebie na 450D 70-200 mm dało by 112-320 czyli lornetka Smile jak chcesz foty z tego szkła zobaczyć to pisz na PW Wink


No właśnie, nie mogę mieć drugiego szkła, bo to za dużo mieszania obiektywami. Po prostu używam w 95% szerokiego kąta fisheye i nie mogę co minutę zmieniać obiektywu, tylko po to by strzelić jakiś jeden czy dwa dokładne szczegóły. Miałem drugiego nikona do tego celu, ale sprzedałem i chcę coś bardziej kieszonkowego, żeby nie łazić obwieszony.
Ale foty możesz podesłać na priva, bo dobrze wiedzieć jak te szkła działały. Wink

pozdrawiam
Grzegorz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GrzegorzP




Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 313
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:59, 23 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze raz popatrzyłem na spokojnie na to moje zdjęcie i gdy się je przekręci a następnie nie sugeruje, że to coś spada, to może to być ptak lecący normalnie w poziomie w kierunku od lub do mnie, a aparat uchwycił go akurat w momencie jak miał skrzydła w górze.
Ja zaś w pierwszym wrażeniu zdecydowałem chyba podświadomie, że to coś spada i wygląda jak mała rakietka z kulistym przodem. A pierwsze wrażenie zawsze zaciemnia umysł. Wink

Ale nie śmiejcie się ze mnie. Być może ktoś na podobnej zasadzie słyszy głosy ludzi dobijających ofiary katastrofy lotniczej. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:52, 23 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chm, dziwne. Zdjęcie wykonane o 13.01 a zamieszczone na forum o 12.37 tego samego dnia. Smile
Nie wiem co to jest i ten obiekt z lewej również, ale zastanawiam się po co fotografowałeś czyste niebo? Obiekt jest w centrum kadru.

Czy zdjęcie byłro robione przez szybę? Wygląda mi to na wadę szyby bąbel powietrza wewnątrz. Jeżeli tak. Możesz sprawdzić czy czegoś tam faktycznie nie ma.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jozo2009




Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 149
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:13, 24 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na 99% ptak uchwycony w odpowiednim momencie

już ciekawszy jest ten ptak po lewej - bardziej wygląda na nowoczesne urządzenie zwiadowcze Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:23, 25 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie macie nic innego do roboty tylko rozmyślanie nad kropką na zdjęciu? Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
GrzegorzP




Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 313
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:15, 25 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie, Bimi, jeśli możesz przenieś to do pierdolni, albo skasuj...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
softsoul1802




Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 214
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:34, 25 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na 100% jest to ptak. Na 95% gołąb szary, zupełnie taki jak na fotce w linku:
http://c.wrzuta.pl/wm12409/62b25b570001600f465301e6/0/ptak%20golab

Grzegorz po prostu zrobił fajowe ujęcie skrzydeł w trakcie, gdy ptak ten podbija wysokość. Ma widocznie przychylony ogon, aby proces łapania wysokości przebiegał bez amortyzacji.

Na przykład przy wzbijaniu się ptak składa ogon, tak jak na fotce z linku poniżej:
http://lh6.ggpht.com/_OlGduRetqIM/SnYQRq.....G_1510.JPG

a gdy podchodzi do lądowania, ogon rozkłada. To amortyzuje osiadanie. Tak jak poniżej:
http://lh3.ggpht.com/_VefGwVts3qA/Rq-ZTK.....192223.JPG


Przybliżyłam zdjęcie Grzegorza możliwie najlepiej jak mogłam i na pewno nie jest to jaskółka. Ptaki z rodziny jaskółkowatych mają tzw. proporcowe ogony, niektóre z przedłużką, niektóre bez. Natomiast ten na fotce Grzegorza ma zbyt łagodny kształt ogona, dlatego może to być gołąb. Przy podbijaniu przez gołębia wysokości, skrzydła mogą wydawać się dość długie.

Po prostu niecodzienne ujęcie. Powiem szczerze, że nawet doświadczonemu ornitologowi, który lubi fotografować ptaki, uchwycenie ptaka w takim ujęciu to na prawdę sztuka.
_________________
Staraj się nie dyskutować z debilem, gdyż najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
theonly




Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 173
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:00, 25 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Latający por:P
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Janiekowalsk




Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 1459
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:51, 26 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voltar napisał:
nie macie nic innego do roboty tylko rozmyślanie nad kropką na zdjęciu? Very Happy


Voltar Przyznaj się że sam powiększałeś ptaka Wink znaczy się chodzi mi o niezidentyfikowany obiekt Mr. Green

softsoul1802 nie będę się upierał że to jaskółka to tylko takie skojarzenie z moje strony tym bardziej że nie brałem pod uwagę że ptak leci w poziomie teraz bardziej wygląda mi to na gołębia Wink


Cytat:
AQuatro napisał
Chm, dziwne. Zdjęcie wykonane o 13.01 a zamieszczone na forum o 12.37 tego samego dnia.
Nie wiem co to jest i ten obiekt z lewej również, ale zastanawiam się po co fotografowałeś czyste niebo? Obiekt jest w centrum kadru.

Czy zdjęcie byłro robione przez szybę? Wygląda mi to na wadę szyby bąbel powietrza wewnątrz. Jeżeli tak. Możesz sprawdzić czy czegoś tam faktycznie nie ma.


Fotografowanie czystego nieba służy np sprawdzeniu winietowania czyli pokazuje nam jak obraz zostaje zaciemniony na rogach, czyste niebo nadaje się do tego doskonale Smile
To na pewno nie jest bąbel na szybie nawet przy tej przysłonie f 10 nie zobaczył byś niczego na szybie... Jaką głębię ostrości musiało by posiadać zdjęcie aby obiekt kilka cm pd obiektywu był ostry oraz daleki horyzont ? nie realne przy tym sprzęcie i tych parametrach

GrzegorzP ale na matrycy to cały czas masz niezła plamę na samym środku Smile
_________________
Gaza Strefa śmierci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GrzegorzP




Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 313
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:39, 26 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

privilege napisał:

GrzegorzP ale na matrycy to cały czas masz niezła plamę na samym środku Smile

To było przed przeczyszczeniem. Właśnie dlatego robiłem te zdjęcia, żeby sprawdzić na dwóch obiektywach czy plama się powtórzy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Al Mudrasim




Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 69
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:32, 22 Cze '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdy bym nie uwierzył,gdybym sam tego nie widział. Oprócz mnie widziało te dziwne samoloty czterech innych świadków. Byliśmy zszokowani. To było 21.06.010r o godz 22. Wyszedłem sobie na podwórze odetchnąć świeżym powietrzem i nagle widzę silne błyski. Patrzę,a w odległości ok. 300-400m ode mnie lecą nisko dwa duże transportowe samoloty. Leciały bezgłośnie. Nic,żadnego dźwięku , tylko te dziwne silne błyski z środka kadłuba. Na drugi dzień rano rozmawiałem o tym z kolegami w pracy i o dziwo trzech z nich też to zaobserwowało. Jednemu z nich przeleciały prawie nad głową.Wysokość ich lotu ocenił na jakieś ok 150-200m i też nic nie słyszał,żadnego dźwięku silników. Jak szybowce. Normalnie hałas byłby byłby dość potężny, zwłaszcza wieczorem, a tu nic. Absolutna cisza. Koło mnie jest lotnisko polowe z którego startują i lądują motolotnie. Silniki tych motolotni słychać z paru kilometrów, a tu takie potężne , wręcz ogromne maszyny i nic,cisza. To wszystko naprawdę staje się bardzo dziwne. Ta cisza i bardzo silne błyski z kadłuba.
_________________
Ja w cuda nie wierzę, ja na nich polegam Smile.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Papekk27




Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 309
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:22, 22 Cze '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing tak to już jest jak się nie czyta wątków tylko tytuły postów Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dysputant




Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 803
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:01, 22 Cze '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taa...
banda imbecyli. powinni dostawać bany za takie zmyślanie -.-
_________________
Moja odpowiedź na zaczepki TROLL-i.

http://www.pown.it/3385
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rafal811




Dołączył: 04 Cze 2011
Posty: 345
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:26, 21 Kwi '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

słuchajta ludzie z wielu miast polski ,zgłaszają teraz obiekty swiecące lecące jeden od kolejnego w pewnej odległosci, wyglądają jak gwiazdy, ale lecą jakby nieco wężykiem, wygląda to na drony, tylko nie pierdolcie ze to satelity muska, w łódzkiem, zachodniopomorskie, koziegłowy, śląsk, no wszędzie mam zrzut ekranu właśnie teraz naliczyłem koło siebie z podwórka z 40 szt. dość szybko to sie przemieszcza, wg mnie to jakieś drony, na pewno nie satelity, jest tego multum co to u licha jest? są tu mądre głowy, najmundrzejsze?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aximia




Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 3996
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:07, 21 Kwi '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rafal811 napisał:
słuchajta ludzie z wielu miast polski ,zgłaszają teraz obiekty swiecące lecące jeden od kolejnego w pewnej odległosci, wyglądają jak gwiazdy, ale lecą jakby nieco wężykiem, wygląda to na drony, tylko nie pierdolcie ze to satelity muska, w łódzkiem, zachodniopomorskie, koziegłowy, śląsk, no wszędzie mam zrzut ekranu właśnie teraz naliczyłem koło siebie z podwórka z 40 szt. dość szybko to sie przemieszcza, wg mnie to jakieś drony, na pewno nie satelity, jest tego multum co to u licha jest? są tu mądre głowy, najmundrzejsze?


he, dobre myślałam że to tylko u ruskich, bo dzisiaj były takie wrzutki że coś się tam grubo na niebie dzieje
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=a6EnyQ0Dy50
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:49, 21 Kwi '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aximia napisał:
rafal811 napisał:
słuchajta ludzie z wielu miast polski ,zgłaszają teraz obiekty swiecące lecące jeden od kolejnego w pewnej odległosci, wyglądają jak gwiazdy, ale lecą jakby nieco wężykiem, wygląda to na drony, tylko nie pierdolcie ze to satelity muska, w łódzkiem, zachodniopomorskie, koziegłowy, śląsk, no wszędzie mam zrzut ekranu właśnie teraz naliczyłem koło siebie z podwórka z 40 szt. dość szybko to sie przemieszcza, wg mnie to jakieś drony, na pewno nie satelity, jest tego multum co to u licha jest? są tu mądre głowy, najmundrzejsze?


he, dobre myślałam że to tylko u ruskich, bo dzisiaj były takie wrzutki że coś się tam grubo na niebie dzieje


A masz jakieś zdjęcie?
Może podobne do tego:
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Dziwny obiekt na niebie - przypadkowa fotka
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile