W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Gene Sharp - How to start revolution  
Podobne tematy
Historia kolorowych rewolucji6
Twarze permanentnej rewolucji kim jest Gene Sharp 
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
7 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 2345
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy pomożesz w tłumaczeniu książek Sharpa?
Tak
0%
 0%  [ 0 ]
NIE
100%
 100%  [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 2

Autor Wiadomość
jordii




Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 701
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:16, 30 Cze '12   Temat postu: Gene Sharp - How to start revolution Odpowiedz z cytatem

Czytałem książki Sharpa i naprawdę godne polecenia. Po prostu muss dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób myślą "o walce z systemem"!
Filmu zapowiada się dobrze, więc wklejam.
Przy okazji, czy ktoś ma ochotę na tłumaczenie książek?
Większość pozycji dostępna jest za free: http://www.aeinstein.org/



http://thepiratebay.se/torrent/7019784
_________________
www.demokracjabezposrednia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:09, 30 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jordii napisał:
Czytałem książki Sharpa i naprawdę godne polecenia. Po prostu muss dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób myślą "o walce z systemem"!

Ba! można powiedzieć klasyk! toż to ojciec wszystkich kolorowych rewolucji,ale jego książki warto poczytać (bo wogóle trzeba dużo czytać).Dobrze jest też przyjrzeć się następstwom spontanicznych narodowych zrywów, dowiedzieć się co było dalej,to znaczy kiedy już udało się obalić dyktatorów i osiągnąć upragnioną demokrację.Materiał "badawczy" jest spory;kraje europu wschodniej po tzw jesieni ludów 1989-1991,Jugosławia,rewolucji tulipanów (Kirgistan),rewolucja róż (Gruzja) ,ukraińska pomarańczowa rewolucja,"arabska wiosna" i inne
O tłumaczenia nie trzeba się martwić, ponoć tam gdzie "zanosi się na rewolucje" nieśmiertelna myśl sharpa w jakiś tajemniczy sposób "sama przelewa się na papier" ( i to w najbardziej egzotycznych językach)
viewtopic.php?t=17909
viewtopic.php?t=19158
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PanDante




Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:15, 30 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz jakieś interesujące instrukcje dla ludzi, którzy chcieliby walczyć z systemem bazujące na książkach tego gościa? Rozjaśnij trochę temat, to co mówisz jest interesujące, ale podajesz za mało informacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:15, 30 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no popatrz, ja przeżyłem na własnej skórze co najmniej tą całą jesień ludów, a żadnego shapra nie kojarzę.
tylko pamiętam, jak gdyby przez mgłę, że skreślaliśmy 4 zera ze złotówek, że w domu była bida aż piszczy - co chwilę trwało, abym na koniec obudził się, już dorosły, w jeszcze gorszym gównie, gdzie złodzieje porozkradali tory, stocznie sprzedano na żyletki, sporą część studentów pozamykano w więzieniach za palenie zioła, bezrobocie przekroczyło 20%, przy zasiłku dla bezrobotnych poniżej 20 dolarów, a rzeki i kanały po których wcześniej pływały statki zarosły trzcinami i mułem, co z kolei spowodowało bardzo spektakularne powodzie stulecia... i tak oto jesień ludów przyniosła nowe śmierdzące inaczej gówno, które na szczęście miało jedną podstawową zaletę: dało się już z niego legalnie spierdolić na zachód. z tym że do dziś nie wiem czy taki właśnie był cel tej rewolucji żeby ludzie spierdolili na zachód, czy może to tylko efekt uboczny - myślicie, że książki sharpa odpowiedziły by mi na te rozterki?

w każdym razie, może kiedyś przeczytam... jakąś książkę.
tak że dzięki chłopaki za namiary, dodałem na koniec swej listy Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Gene Sharp - How to start revolution
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile