W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Rośliny myślą i czują   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
11 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Człowiek i medycyna Odsłon: 18483
Strona:  «   1, 2, 3, 4   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:50, 03 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adwokat Diabła napisał:
A co z jednorocznym niemowlakiem? nie pogadasz sobie z nim przecież. Do pieca, na trzy zdrowaśki?

Mówisz o jakimś konkretnym przypadku?
Jakby się uprzeć jednoroczne dziecko tez nie powinno mieć większego prawa moralnego do życia niż 1-roczna roślina.
Ale inni ludzie i ich kultura zapewnią dziecku bezpieczeństwo, niezależnie od subiektywnie wyfilozofowanych zasad moralnych. Co jest zresztą zupełnie normalne - bo po co ktoś miałby jeść dziecko???

Cytat:
A co do czystości, nie jem mięsa z przerwami od jakichś 8 -9 lat. A te przerwy to momenty gdy zostałem poczęstowany przez osoby u których gościłem, a nie wiedzące, ze nie jem mięsa. I nie miałem problemu aby zjeść nawet i mięso. Wiec ta "czystość" polega na czymś jeszcze zupełnie innym.

No spoko, sorry, chętnie się dowiem. Na czym polega ta "czystość"?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Adwokat Diabła




Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1243
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:03, 04 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No widzisz a do mnie naturalnie przyszło, że mając wybór, wybieram pokarm roślinny. Pokarm zwierzęcy jest wbrew mojej naturze. Ale to nie znaczy, że nie jestem w stanie się nagiąć w wyjątkowych okolicznosciach.
Czy w miarę jasno to przedstawiłem?Smile Jak robisz coś wbrew swojej naturze, to nie czujesz się chyba zbyt "czysto"?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:10, 04 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie no jeśli przyszło naturalnie to luz - niech będzie że to przyjemna "czystość".
Co innego gdy ma to jakiś głębszy, bardziej zawiły sens Smile

Swoją drogą nie spodziewałem się że Adwokat Diabła aż tak dba o swoja "czystość" Smile
Masz jakieś plany jak się dalej rozwijać, aby się stać jeszcze "czystszym"?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:20, 04 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
hipokryzja?
dopóki nie opanuje się sztuki żywienia światłem, tak czy owak coś trzeba zabić żeby się najeść; soja, kot czy ślimak - jeden pies.
dopóki masz w czym - możesz przebierać. ale założę się że jakby ci głód do dupy zajrzał to wpierdoliłbyś i własnego psa - z miejsca by ci wegetarianizm przeszedł.
łatwo się zgrywa filozofa mając pełną dupę - to jest hipokryzja.


Laughing Laughing Laughing

Uśmiałem się, humorystycznie napisana szczera prawda Very Happy. Prawie jak kominek Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adwokat Diabła




Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1243
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:32, 04 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Nie no jeśli przyszło naturalnie to luz - niech będzie że to przyjemna "czystość".
Co innego gdy ma to jakiś głębszy, bardziej zawiły sens Smile

Swoją drogą nie spodziewałem się że Adwokat Diabła aż tak dba o swoja "czystość" Smile
Masz jakieś plany jak się dalej rozwijać, aby się stać jeszcze "czystszym"?


Szyderca;)
A poza tym wszystko co ma przyjść to przyjdzie w swoim czasie, ani za późno, ani za wcześnie, prawda?Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:38, 04 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no co.
ktoś musi być adwokatem diabła, gdy sam adwokat zamienił się w wegetariańską ciotę opiewającą naturalną "czystość" Smile
swoją drogą diabła pewnie też nikt by nie zjadł. a już na pewno nikt święty Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Guru7




Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 195
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:40, 04 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli ktos ma watpliwosci czy czlowiek powinien jesc zwierzeta to wystarczy spojrzec na lancuch pokarmowy
takie sa zasady naszej planety i tyle
tyle, ze powinno sie pamietac o takim zabijaniu zwierzat aby nie cierpialy





wegetarianie idzcie rozprowadzajcie swoja wszechprawde po ludziach, moze i inne zwierzeta to zrozumieja, zeby nie zjadac sie nawzajem, na pewno sie przerzuca na roslinki, zrozumieja cala powage sprawy dzieki swym uczuciom


co do roslin to wiele razy slyszalem jak ogrodnicy mowiac o swoich okazach, zawsze powtarzali, ze mowia do swoich roslin, mysle, ze cos w tym jest


a jesli chodzi o kwestie czyje zycie jest wiecej warte, to wyobrazcie sobie, ze jestescie przybyszami z innej planety, czy wartosciowalibyscie wtedy, kto ma wieksze prawo do zycia czy czlowiek, dąb, albo lew, mysle, ze z takiego punktu widzenia kazdy ma takie samo prawo
a moze obcy uznaliby, ze drzewa robia wiecej pozytecznego dla ogolu spoleczenstwa zwierzat na ziemi niz czlowiek i uznalyby czlowieka za zwyklego szkodnika tak jak czlowiek uznaje za szkodnika jakies zwierze

poza tym, jezeli miarą tego kto zasluguje na zycie i kto kogo powinien zjadac, jest inteligencja i odczuwanie emocji to ciekawe co byscie powiedzieli jakby jakas obca forma zycia o niebo bardziej rozwinieta od nas w sensie psychointelektualnym, zaczela nas usmiercac dla zabawy bo przecierz jestesmy od nich na tyle glupsi , ze rozmowa miedzy nami to tak jakby czlowiek rozmawial z krokodylem

pisze tu ogolnie a nie do kogos konkretnie
a jesli chodzi o wegetarian to oni sa poprostu smieszni, wydaje im sie, ze maja jakas misje i cos se wkrecaja na banie a w rzeczywistosci nie rozumieja podstawowych praw natury na ziemi
zwykla zjebana moda i tyle, no chyba, ze komus poprostu mieso nie smakuje to spoko niech je co chce, ale niech nie mowi, ze zabijanie zwierzat dla jedzenia jest zle
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adwokat Diabła




Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1243
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:47, 04 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
no co.
ktoś musi być adwokatem diabła, gdy sam adwokat zamienił się w wegetariańską ciotę opiewającą naturalną "czystość" Smile
swoją drogą diabła pewnie też nikt by nie zjadł. a już na pewno nikt święty Laughing

No no. To, że nie jem mięsa to nie znaczy, że straciłem jaja! Not talking
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:49, 04 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adwokat Diabła napisał:
No no. To, że nie jem mięsa to nie znaczy, że straciłem jaja! Not talking

Nie jako człowiek, ale gdybym był Diabłem to na bank zrezygnował bym w takiego adwokata - własnie z tego powodu Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Adwokat Diabła




Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1243
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:56, 04 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No co ty, Diabeł jest weganem. Przecież od malego jadł jabłka w raju. Mało jeszcze wiesz Bimi o Diable Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
astrit




Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 940
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:10, 04 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jasne , żywi się światłem w końcu nie na darmo jest Lucyferem- lux: światło oraz ferre: nieść - niosący światło, napewno nie dotknie nieczystych Very Happy możecie spać spokojnie
_________________
nie konwersuje z babochłopami.

*miarą twojej wiedzy jest zasięg twojej intuicji* astrit
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gentleman




Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 87
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:24, 04 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Guru7 napisał:
[...]
poza tym, jezeli miarą tego kto zasluguje na zycie i kto kogo powinien zjadac, jest inteligencja i odczuwanie emocji to ciekawe co byscie powiedzieli jakby jakas obca forma zycia o niebo bardziej rozwinieta od nas w sensie psychointelektualnym, zaczela nas usmiercac dla zabawy bo przecierz jestesmy od nich na tyle glupsi , ze rozmowa miedzy nami to tak jakby czlowiek rozmawial z krokodylem



Pewnie tak kiedys sie stanie. Przyleca i pokaza nagrane CD z przed 200tys. lat jak dzięki genetycznym próbom udało im się zrobić człowieka w celach konsumpcyjnych. A teraz przylecieli na żniwo. Ale sie będe śmiał z tych wszystkich obsranych dup Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:28, 04 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiem mięsożerców którzy robią to z przyzwyczajenia i z lenistwa nie chcą tego zmieniać. W pewnym sensie ...rozumiem. Nie rozumiem też ludzi którzy nie widzą w tym aspektu etycznego, bo to wybiórczość, i arogancja badawcza Wink

Z roślin pochodzą niemal wszystkie znane nam lekarstwa.
Z mięsa pochodzą złogi, amoniak, i toksyny ze zgnilizn w jelitach. Przyswajalność substancji odżywczych na poziomie 1/3 diety wegetariańskiej. Wy to gotujecie/smazycie, a potem przyprawiacie, inaczej nie ma smaku. To przyzwyczajenie, szkodliwe na dłuższą metę, co udowadniają raz po raz badania Wink Fakt.

Nie trzeba zadawać bólu innym istotom żeby żyć zdrowo i szczęśliwie, a jedzący mięso przykładają do tego rękę. Finito.
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:21, 04 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolejna subiektywna, łechcąca fałszywe ego jej autora wypowiedź w formie oznajmującej nie wnosząca absolutnie nic do tematu.

skoro tak to i ja raz jeszcze oznajmię: twierdząc iż jedząc tylko rośliny nie zadajesz "bólu innym istotom" określasz co najwyżej swe ograniczenia w postrzeganiu tego czym jest "istota" oraz "ból".

nie ma absolutnie żadnych dowodów na to że wegetarianie zadają mniej bólu innym istotom. co najwyżej że zadają mniej bólu zwierzętom.. kosztem większego bólu roślin Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:13, 04 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejna subiektywna ocena (a jaka ma niby być?).

W takim razie musisz przyznać że zadawanie bólu innym istotom jest wpisane w nasze istnienie. Klawo. Ja się stąd nie ruszam. Co do "istoty" jeszcze można byłoby podyskutować, ale z "bólem" - czad Very Happy

Cytat:
Ból (łac. - dolor, gr. - algos, odyne) - wg Międzynarodowego Towarzystwa Badania Bólu subiektywne przykre i negatywne wrażenie zmysłowe i emocjonalne powstające pod wpływem bodźców uszkadzających tkankę (tzw. nocyceptywnych) lub zagrażających ich uszkodzeniem.


Subiektywnie więc, dla jednego z nas łamanie nadgarstka będzie bólem, dla drugiego wrażeniem euforycznym Laughing


Cytat:
Z roślin pochodzą niemal wszystkie znane nam lekarstwa. Z mięsa pochodzą złogi, amoniak, i toksyny ze zgnilizn w jelitach. Przyswajalność substancji odżywczych na poziomie 1/3 diety wegetariańskiej. Wy to gotujecie/smazycie, a potem przyprawiacie, inaczej nie ma smaku. To przyzwyczajenie, szkodliwe na dłuższą metę, co udowadniają raz po raz badania. Fakt.


Nie ma takiej dyskusji, dziękuje , dobranoc.
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:21, 04 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rosliny mysla i czuja?Tak?


To ty nie znasz mojego szwagra:)

Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:29, 04 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zwierzęta MYŚLĄ I CZUJĄ. Fakt.
A co do roślin, z pewnością również w jakimś zakresie Wink

Jerzy : szwagrów w to nie mieszamy ;]
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:27, 04 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli "rosliny mysla i czuja' skad w takie razie wzielo sie okreslenie:"warzywo" na kogos ,kto zyje tylko w doslownym tego slowa znaczeniu?

Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Guru7




Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 195
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:36, 04 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie jest to w zadnym stopniu medyczne okreslenie ani tym bardziej argument do tej dyskusji
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:42, 04 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aya Sophia napisał:

Z roślin pochodzą niemal wszystkie znane nam lekarstwa.


Bądź obiektywny. Tak samo występują alkaloidy, które są truciznami jak i produkty pochodzenia zwierzęcego, które są lekarstwami. Proporcje gdzie czego więcej wynika z niczego innego jak z transferu energii w łańcuchu pokarmowym, prostej zależności statystycznej, z której wynika jasno, że po prostu więcej na świecie jest rośin oraz konsekwentnie ewolucyjnych uwarunkowań - trudno, żeby organizmy bazujące głównie (nie jedynie, ale głównie) na roślinach jako pożywieniu wykształciły się nie wykorzystując roślinnych substancji jako dobroczynne.


Aya Sophia napisał:

Z mięsa pochodzą złogi, amoniak, i toksyny ze zgnilizn w jelitach. Przyswajalność substancji odżywczych na poziomie 1/3 diety wegetariańskiej. Wy to gotujecie/smazycie, a potem przyprawiacie, inaczej nie ma smaku. To przyzwyczajenie, szkodliwe na dłuższą metę, co udowadniają raz po raz badania Wink Fakt.

Nie trzeba zadawać bólu innym istotom żeby żyć zdrowo i szczęśliwie, a jedzący mięso przykładają do tego rękę. Finito.


Generalnie powiem tak - wrzucając do jednego worka z napisem mięso wszystkie produkty pochodzenia od zwierzęcego to tak jakbyś - jako wegetarianin - zamiast na śniadanie zjeść sałatę poszedł sobie narwać trawy z ogródka, a zamiast szczypiorku posypał kanapkę igliwiem z sosny.
Weźże łaskawie pod uwagę, że obecny system żywienia jest efektem masowego konsupcjonizmu i to, że nadużywamy spożywanie absolutnie niezdrowych części zwierząt wynika z faktu, że łatwiej wyprodukować boczek niż dajmy na to pasztet. Tym bardziej, że nie da się wyprodukować zdrowych produktów odzwierzęcych bez tych niezdrowych. Najprościej więc, żeby ludzie żarli i jedne, i drugie.
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:31, 04 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcialbym zobaczyc jak sobie radza wege- np na budowie,,
Wnioskuje z tego ze kultura oparta na wege z parteru nigdy by sie nie podniosla. Laughing
_________________
Czego sie nie dotkne to spierdole !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gentleman




Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 87
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:12, 04 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Pierdoleto ześ dowalił. To nie watek o wege ale poszukaj sobie nawet na tym forum o wegetarianach kulturystach czy innych uprawiających jakiś sport zawodowo i to z sukcesami. Ech... ignorancja się szerzy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:28, 04 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gentleman napisał:
@Pierdoleto ześ dowalił. To nie watek o wege ale poszukaj sobie nawet na tym forum o wegetarianach kulturystach czy innych uprawiających jakiś sport zawodowo i to z sukcesami. Ech... ignorancja się szerzy.


Jasne ! kulturystyke mozna smialo porownac do wysilku fizycznego trwajacego nieprzerwanie 10-14h czasami w skrajnych warunkach klimatycznych.

Byles ty kiedys na budowie ? Nie pytam czy pracowales bo to juz wiem. "ignoranacja sie szerzy"

Po drugie to nie ja zaczalem OT na wege wiec dlaczego przypierdalasz sie wlasnie do mnie ?

Swego czasu czytalem ksiazke pt "Tajemnicze energie" Doroty Zarębskiej Piotrowskiej
i m in byla tam taka tresc o eksperymentach prowadzonych na roslinach i konkluzja naukowcow byla taka ze rosliny nie tylko mysla i czuja, ale takze "slysza" i da sie z nimi porozumiewac w pewnym sensie, to ze nie potrafia same zmieniac miejsca nie oznacza ze sa gorsze od zwierzat, Zycie to zycie.
_________________
Czego sie nie dotkne to spierdole !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:11, 04 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Skoro hodowałeś to musisz wiedzieć, że i roślinę można na swój sposób pokochać.Smile
W swojej moralności nie dawał bym 1-rocznemu zwierzęciu większego prawa do życia niż 1-rocznej roślinie. Niby dlaczego?






czyli bez mrugnięcia okiem wyrwał byś chwasta
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gentleman




Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 87
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:10, 04 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

otelodreiP napisał:
Gentleman napisał:
@Pierdoleto ześ dowalił. To nie watek o wege ale poszukaj sobie nawet na tym forum o wegetarianach kulturystach czy innych uprawiających jakiś sport zawodowo i to z sukcesami. Ech... ignorancja się szerzy.


Jasne ! kulturystyke mozna smialo porownac do wysilku fizycznego trwajacego nieprzerwanie 10-14h czasami w skrajnych warunkach klimatycznych.

Byles ty kiedys na budowie ? Nie pytam czy pracowales bo to juz wiem. "ignoranacja sie szerzy"

Po drugie to nie ja zaczalem OT na wege wiec dlaczego przypierdalasz sie wlasnie do mnie ?

Swego czasu czytalem ksiazke pt "Tajemnicze energie" Doroty Zarębskiej Piotrowskiej
i m in byla tam taka tresc o eksperymentach prowadzonych na roslinach i konkluzja naukowcow byla taka ze rosliny nie tylko mysla i czuja, ale takze "slysza" i da sie z nimi porozumiewac w pewnym sensie, to ze nie potrafia same zmieniac miejsca nie oznacza ze sa gorsze od zwierzat, Zycie to zycie.



Nie przypierdalam tylko poszerzam Twoje horyzonty:)

Zadziwie Cię ale budowałem swój dom razem z ekipą budowlaną. Co prawda nie byłem wtedy jeszcze wegetarianinem ale porównując na przykładzie innych rzeczy które robiłem wtedy i teraz, pomimo spadku wagi o jakieś 10kg poprawiła mi się kondycja, zdrowie i ogólna sprawność. To czy poradzisz sobie na budowie to nie jest kwestia jedzenia mięsa ale przyzwyczajenia organizmu do takiej pracy.

Oczywiscie nikt (przynajmniej ja) nie twierdzi że rośliny są gorsze od zwierząt. Ale odpowiedz sobie w głowie dlaczego nie zabiłeś i nie zjadłeś swojej mamy, listonosza czy nie wykopujesz trupów na cmentarzu(no chyba że to robisz). Z tego samego powodu ja nie jem zwierząt.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Człowiek i medycyna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4   » 
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Rośliny myślą i czują
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile