W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Teoria Hovinda   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
10 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Ziemia i wolna energia Odsłon: 4173
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
the end




Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:43, 25 Sty '10   Temat postu: Teoria Hovinda Odpowiedz z cytatem

Bardzo ciekawa teoria mająca na celu odpowiedzenie na pytanie jak toczyły się losy Ziemi.


_________________
... ludzi światłych i inteligentnych,
od ludzi prymitywnych i głupich,
odróżnia mądrość, czyli wiedza o
przeszłości ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
the end




Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:59, 25 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodam jeszcze że Dr Kent Hovind w powyższym wykładzie obala m.in. mit przebiegunowywania Ziemi.
_________________
... ludzi światłych i inteligentnych,
od ludzi prymitywnych i głupich,
odróżnia mądrość, czyli wiedza o
przeszłości ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:38, 25 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świetne, dawno się tak nie uśmiałem. Świat ma 8 tyś lat. Czyli Potopu nie było 10tys BC. W zasadzie wszystko spoko ;]
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Norbi




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 694
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:58, 25 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aya Sophia napisał:
Świetne, dawno się tak nie uśmiałem. Świat ma 8 tyś lat. Czyli Potopu nie było 10tys BC. W zasadzie wszystko spoko ;]

Może u niego nie było.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ether




Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 86
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:01, 25 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

On to mi wygląda na takiego adwentyste dnia 13tego .... ściemnia aż jasno sie robi w głowie od tej mądrości
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Choone




Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 527
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:09, 25 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taki z niego doktor jak z koziej dupy trąba.

http://en.wikipedia.org/wiki/Kent_Hovind

en.wikipedia.org napisał:
Between 1975 and 1988, Hovind served as an assistant pastor and teacher at three private Baptist schools, including one he started. As these were private schools, Hovind was not required to have any teaching credentials or accredited qualifications. In 1989, Hovind started Creation Science Evangelism. In 1998, Hovind created his Dr. Dino web site and began producing articles and selling video tapes, books as well as fossil replicas. [...] n 1988 and 1991 respectively, Hovind was awarded a master's degree and doctorate in Christian Education through correspondence from the non-accredited Patriot University in Colorado Springs, Colorado (now Patriot Bible University in Del Norte, Colorado which no longer offers this program). Having a website called "Dr. Dino" has provoked some academics to closely look at how Hovind presents his education and credentials. Chemistry professor Karen Bartelt has said that it is "very unusual for a person with a Ph.D., even a real one," [emphasis in original] to list oneself in the phonebook as "Dr Hovind", as Hovind has done. Barbara Forrest, a professor of philosophy, expert on the history of creationism and activist in the Creation-evolution controversy, wrote that Hovind's lack of academic training makes it impossible to engage him on a professional level

Czyli ma korespondencyjnego magistra i korespondencyjny doktorat z "chrześcijańskiej edukacji" (ale i tak pewnie lepszy niż Rydzyka Very Happy ) uzyskane na Patriotycznym Biblijnym Uniwersytecie w Del Norte w Kolorado, który jest nieakredytowany i nie oferuje już tej formy studiów Wink A mówią, że to u nas szkolnictwo wyższe zeszło na psy Wink

Warto też na wikipedii poczytać ile koleś zarobił na swoich malwersacjach religijnych... Zdaje się, ze ostatnie 3 lata spędził w pace za oszustwa podatkowe. Ale to pewnie zły system go więzi... Wink

en.wikipedia.org napisał:

On January 19, 2007 Hovind was sentenced to ten years in prison and ordered to pay the federal government restitution of over $600,000. After his prison term finishes he will serve another three years of probation. During the sentencing phase, a tearful Hovind had hoped to avoid prison and told the court, "If it's just money the IRS wants, there are thousands of people out there who will help pay the money they want so I can go back out there and preach." However, Hovind's court room behavior was in stark contrast to phone calls he made while in jail. One conversation with Eric Hovind, Kent Hovind's son, showed the two plotted to hide a motor vehicle title and property deeds to prevent the government from collecting the property to pay for owed debt.


Generalnie, warto sprawdzać źródła różnych rewelacji.


Touch the screen, touch the screen! Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adwokat Diabła




Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1243
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:53, 25 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Księdze Rodzaju jest dowód na ewolucję: "Na brzuchu się będziesz czołgal...po wszystkie dni życia twego", powiedział Bóg do węża. Niech mnie ktoś oświeci i powie, jak poruszały się węże przed tym incydentem z jabłkiem: na czterech łapach? skakały na ogonie? Latały? Jestem lekko skołowany...

Wykłady Hovinda są z cyklu co poeta miał na myśli, czyli wszystko i nic zarazem. Do tego drewniane dowcipy i nuda, jeżeli chodzi o wartości artystyczne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:08, 25 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adwokat: no wiesz, jesteś dziś zupełnie nie przygotowany do zajęć Wink



Od 4:36 zaczyna się interesujący Cię fragment:)
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adwokat Diabła




Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1243
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:23, 25 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Embarassed Byłem chory akurat jak odbywały się zajęcia z wężaWink No ale już nadrobiłem. Dzięki! Dobre, dobre:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:40, 25 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem



Laughing
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:15, 10 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obejrzalem pare "wykladow" i spdobal mi sie sposob w jaki on porusza tematy. Milalem zamiar zalozyc temat o jego wywodach ale skoro juz jest to dorzuce cos od siebie.

Poniewaz prawda nie boi sie inwestygacji wiec czemu niektorzy tak panicznie reaguja na jego wypowiedzi? Czy facet ma tytul doktora czy tez nie rowniez jest bez znaczenia, tak jak jego sprawy podatkowe. Powinnismy sie skupic na tym co on mowi.

Moim zdanim wiele zarzutow stawianych "nauce" sa bardzo sluszne, niemniej jednak nie nalezy tego interpretowac ze to co on mowi jest automatycznie sluszne i prawdziwe.

Wyobrazcie sobie ze dwie osoby sie spieraja jakie drzewa owocowe sa najbardziej popularne w Polsce. Jeden mowi ze drzewa z bananami a drugi ze z ananasami. Jesli jeden z nich udowodni ze klimat jest nieodpowiedni dla bananow w Polsce, to czy to automatycznie oznacza ze ananasy rosna w Polsce?

Argumenty zarzucane "nauce" sa bardzo ciekawe i poparte wieloma przykladami (wartymi analizy i sprawdzenia ich wiarygodnosci).
Wiele "niewytlumaczalnych" zjawisk sa do wytlumaczenia gdy sie wezmie pod uwage zjawiska zwiazane ze "Swiatem Elektrycznym" o czym jest troche w
viewtopic.php?t=9072

Wiedza Hovinda odnosnie Hitlera i 3 Rzeszy jest malo wartosciowa gdyz opiera sie na oficjalnych zrodlach wiedzy ktore bardziej przypominaja propagande z okresu wojny niz rzetelna wiedze o tym co wtedy bylo.

Niemniej jednak uwazam ze spojrzenie na pewne sprawy z innego punktu widzenia jest zawsze wskazane gdyz zmusza nas do glebszej analizy.

Myslcie samodzielnie, nie dajcie sobie narzucic "gotowych prawd", gdyz czasami prawda moze byc calkiem inna i nikt o niej nie wspomina.

Dla znajacych angielski polecam

http://video.google.com/videoplay?docid=-5665691163985573518
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fop




Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 235
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:20, 11 Maj '10   Temat postu: ??? Odpowiedz z cytatem

Ten gość zarabia na tym niezłą kasę, przykre jest jednak to, że jest na tej planecie sporo kretynów wierzących w takie rzeczy i gotowych obedrzeć cię ze skóry dla swoich śmiesznych, powtarzam śmiesznych teorii. Bóg być może istnieje, jest to zresztą jedyny podmiot występujący w różnych religiach zasługujący na uwagę ze względu na 0,01% prawdopodobieństwa realnej egzystencji. Mam sąsiada studiującego teologie (zawsze się zastanawiam jak za naukę można uznać coś takiego i uwierzytelniać to prawem państwowym, ze swej natury świeckim) i o dziwo nikt nie wypomina mu (oprócz mnie), że jest niestety osobą chorą na umyśle. Zapytałem go kiedyś, jak to się stało, że Marysia jako jedyna kobieta okazała się wiatropylna, odpwiedział, że będzie się za mnie modlił i prosił by bóg mnie nie karał hahahahahaa Wink znam więc ten typ Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dysputant




Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 803
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:05, 11 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pojawia się jedno pytanie.

Dlaczego z ziemskich gatunków tylko człowiek ewoluował?
Homo sapiens sapiens ?
Czy wszystkie pozostałe gatunki były tak dobrze przystosowane iż nie musiały rozwijać mózgu.
A tylko człowiek ofiara bez kłów , pazurów i małej sile fizycznej
musiał podjąć tę drogę ewolucji ?

To jest jedno z pytań na które trudno znaleźć naukowe wytłumaczenie.
Istniały inne gatunki inteligentne. Tylko dlaczego wszystkie wymarły ?

100% kreacjonizm jest niczym projektowanie światów z "Autostopem przez galaktykę". Fajna.. komedia.
_________________
Moja odpowiedź na zaczepki TROLL-i.

http://www.pown.it/3385
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:56, 13 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fop podoba mi sie to co napisales, masz bardzo duzo racji. Oczywiscie co do Boga to trzeba bylo by to zdefiniowac aby wiedziec co przez to rozumiemy. Jesli wezmiemy ze Bog=Natura to nie ma najmniejszych watpliwosci co do jego istnienia.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Panteizm

Jesli ewentualnych przybyszow z innej planety (lub z innego kontynentu jak za czasow Kolumba) nazwiemy Bogami, to tez troche inna sprawa.

napisales:

Cytat:
Mam sąsiada studiującego teologie (zawsze się zastanawiam jak za naukę można uznać coś takiego i uwierzytelniać to prawem państwowym, ze swej natury świeckim) i o dziwo nikt nie wypomina mu (oprócz mnie), że jest niestety osobą chorą na umyśle.


Nie powinnes sie dziwic, bo jak sam zauwazyles:
Cytat:
...przykre jest jednak to, że jest na tej planecie sporo kretynów ...


A ja dodam ze religia jest jedyna choroba umyslowa, ktora jest zarazliwa Laughing


Dysputant napisal:

Cytat:
Dlaczego z ziemskich gatunków tylko człowiek ewoluował?


Byc moze nie tylko czlowiek ewoluowal, ale rowniez inne zwierzeta sa w stanie bardzo logicznie myslec, z tym ze nie majac rak jak ludzie nie rozwinely one cywilizacji technologicznej. Z drugiej strony taka cywilizacja jest byc moze samoniszczaca sie. Ostatecznie zaniecztyszczenie srodowiska i bawienie sie w boga (manipulacje genetyczne) moga doprowadzic do wyginiecia ludzi. W chwili obecnej zaczyna sie problem zwiazany z rozmnazaniem ludzi cywilizowanych (coraz czesciej biali ludzie nie moga miec dzieci!)....


Poruszajac wypowiedzi faceta nie myslalem o kreacjonizmie, ale podobaly mi sie jego podejscie do nauki, ktora bardziej przypomina religie niz prawdziwa nauke.

Rownie dobrze mozna dac wytlumaczenie na istnienie czlowieka jak daje:



Nie oznacza ze jest ono sluszne ale nie zgadza sie ono z religia i stworzeniem swiata 6 tys lat temu, ani z oficjalna nauka. A przeciez moze byc jescze pare innych wytlumaczen o ktorych nigdy nie myslelismy.
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Ziemia i wolna energia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Teoria Hovinda
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile