W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Moje pierdoly  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
70 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 314811
Strona:  «   1, 2, 3 ... 159, 160, 161 ... 287, 288, 289   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:24, 28 Cze '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andrzej Lepper przewidział przyszłośc Polski 2018



Tego nie każdy widział! Co zabilo Andrzeja Leppera. Wyszła prawda!



Najnowsze doniesienia dotyczące A. Leppera! Już wiadomo że został .





Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.010 mBTC

PostWysłany: 06:11, 29 Cze '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie: Kochani Rodacy
Jak dlugo bedziemy tolerowac te jawna,obca okupacje?
Samo narzekanie niczego nie zmieni



Jerzy

Bielewicz vs Karliński u Gadowskiego: Czy afera SKOK Wołomin wiąże się z aferą GetBack?

https://www.youtube.com/watch?v=xN-VrFcsUEk

.................


Why do they have the ABN number?


Postby Jerzy Ulicki-Rek » 29 Jun 2018 04:02 am



ABN shortly for Australian Business Number applies to any PROFIT ORIENTATED BUSINESS IN AUSTRALIA.



96 142 920 738
Active Australian Border Force Association Business Name

(Historic) 2913 ACT

(Dla polskiego czytelnika: ABF to nowa nazwa urzedu celnego-Jerzy)

17 864 931 143
Active AUSTRALIAN FEDERAL POLICE Entity Name
2600 ACT


33 380 054 835
Active DEPARTMENT OF IMMIGRATION AND BORDER PROTECTION Entity Name
(Historic) 2617 ACT
http://www.abr.business.gov.au/ABN/View?abn=33380054835

33 380 054 835
Active DEPARTMENT OF IMMIGRATION AND CITIZENSHIP Entity Name
(Historic) 2617 ACT

How many more we are not aware of?


Wolna Polska zaczyna sie tutaj

https://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=58&t=28625&p=58997#p58997

Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:45, 29 Cze '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NASTEPNY KROK KU ZAMIENIENIU AUSTRALII W TOTALITARNE POLICYJNE PANSTWO GDZIE OBYWATEL NIE BEDZIE MIAL ZADNYCH PRAW.
A SZCZEGOLNIE KRYTYKOWANIA TEGO CO ROBI NASZ MILOSCIWY RZAD.



BEWARE – NEW NATIONAL SECURITY ACT



VIDEO TUTAJ:

https://videos.files.wordpress.com/0hEh5fXD/new-national-security-act_dvd.mp4

https://larryhannigan.com/australia/24a-beware-new-national-security-act/

Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:16, 29 Cze '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jerzy Ulicki-Rek <jerzy>
4:13 PM (1 minute ago)
to campbelltown
Mr (Greg) Gregory Charles WARREN MP

Dear Sir

I do have one question which bothers me from very long time and I hope that this time it want be to difficult to answer my query.

Please tell me why government bodies like the ones I mentioned above have the ABN numbers?
ABN is for profit orientated companies or businesses.

" An Australian Business Number (ABN) is a unique 11 digit number that identifies your business to the government and community. An ABN doesn't replace your tax file number, but it is used for various tax and other business purposes. "

And how does it look in light of the Commonwealth of Australia constitution?

I have more questions in relation to this but let's do it step by to to keep the issue as clear as possible.

Jerzy REK
Campbelltown

In police state crooks are lawyers ?

https://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=4&t=25476&p=55148#p55148

.......................................

HIGH LEVEL AUSTRALIAN GOVERNMENT CORRUPTION

https://videos.files.wordpress.com/KrnUfvJT/priest-aa_dvd.mp4


Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:54, 29 Cze '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poniewaz po 3-ech dniach w pejszbuku po jakiejs tam kolejnej blokadzie zydzi znowu zablokokowali mi dostep do ich scieku( poniewaz nazwalem balcerowicza bucholzem i smieciem ) na nastepne 30 dni ,nie mam tam,w rynsztoku ,mozliwosci dzielenia sie tym co wazne z iinymi polskimi patritami.
Robie to tutaj:


Matt Beduin

W sobotę 21 lipca odbieramy Syjonistom NASZ kraj. Przygotujcie się na oblężenie sejmu.
Oni wszyscy WON!!!
CAŁY ŚWIAT MA ZOBACZYĆ POLAKÓW

Puść wici dalej!

https://m.facebook.com/story.php?story_f.....6519327855

https://www.facebook.com/permalink.php?s.....ed_comment


Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:40, 29 Cze '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co zostało z ustawy o IPN? | J. Międlar



Pani Kurek zmienia konie posrodku rzeki?



Droga Pani..
slucham i nie wierze?
Do tej pory mialem cala mase watpliwosci co do intencji,ktorymi pani sie kieruje ale ten wywiad po prostu mnie jako Polaka oburza.
Co pani tu opowiada?!
Prosze nam nie robic wody z mozgu
Pomijam juz fakt,ze nie bylo ZADNEJ ZAGLADY,KTORA PANI TAK MOCNO REKLAMUJE

JAKO HISTORYK POWINNA PANI O TYM WIEDZIEC.
CHYBA ,ZE PANI ZAINTERESOWANIE HISTORIA AZ DALEKO NIE SIEGA?!!

Jerzy



Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:36, 29 Cze '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rejterada PiS wobec nacisków narodu, którego nazwy nie wolno wymawiać






W dniu dzisiejszym rząd PiS (wspierany głosami posłów opozycji totalnej) znowelizował osławioną ustawę o IPN. W praktyce ustawa od dziś staje się martwa i można sobie nią podetrzeć tyłek, gdyż wycofano z niej wszelkie kary za jej nieprzestrzeganie. Już od dłuższego czasu można było się tego spodziewać, więc ja nie jestem specjalnie zdziwiony. Zmartwił mnie jednak styl, w jakim proces został przeprowadzony. Najpierw ustawa, od razu po uchwaleniu trafiła do jakiejś „zamrażarki” i Trybunału Konstytucyjnego. Sam Trybunał chwali się regularnie, że od czasu przegonienia Rzeplińskiego pracują na pełnych obrotach i są płodni jak Bob Marley, ale ustawy o IPN nigdy nie tknęli, jak krowiej kupy.

W ten sposób ustawa przeleżała sobie kilka miesięcy i dziś nastąpiła jej anulacja. Rząd zrobił to „z zaskoczenia”, aby dokonać swego, zanim ludzie się zorientują. Zaczęły się wakacje i sezon urlopowy, trwają mistrzostwa świata w piłce nożnej, jeszcze wczoraj nikt się nie spodziewał, co stanie się nazajutrz. Trzymano to w tajemnicy do ostatniej minuty, jak Noc Kryształową czy Inwazję w Normandii. Dziś z samego rana premier w trybie pilnym włączył w posiedzenie sejmu głosowanie w sprawie nowelizacji (de facto anulacji) ustawy o IPN, wytyczne partyjne były jasne i zażądano żelaznej dyscypliny partyjnej.




Ze społeczeństwa zakpiono podwójnie i prawdopodobnie PiSowi odbije się to czkawką podczas wyborów (mam nadzieję, że na rzecz patriotów, a nie targowicy postkomunistycznej). Po pierwsze- tempo wprowadzenia nowelizacji to standardy afrykańskie. W normalnym kraju rząd powinien głośno powiedzieć odpowiednio wcześniej, co zamierzają zrobić, potem tekst nowelizacji ogłaszany jest publicznie, wówczas rozpoczyna się debata społeczna i na koniec głosowanie. Tutaj mieliśmy legislacyjny blitzkrieg- trzymanie wszystkiego w tajemnicy do ostatniej minuty i błyskawiczne przepchnięcie nowelizacji, zanim ludzie zaczną się burzyć (ustawa przez pół roku była w „zamrażarce”, a dziś nagle z prędkością światła jej nowelizacja przeleciała przez sejm i senat).



Dobrze, że chociaż poczekali do rana i nie wprowadzili tego w nocy.

Po drugie- PiS próbuje nieudolnie wmawiać społeczeństwu, że ustawa po nowelizacji jest jeszcze lepsza, a poprawki ją uszlachetniły. Większej bzdury w życiu nie słyszałem. Ta ustawa po nowelizacji jest gówno warta i równie dobrze można ją całkowicie anulować, a wyjdzie na to samo (a nawet lepiej, bo biurokracja będzie mniejsza). To tak, jakby znowelizować kodeks karny- wyrzucić z niego wszystkie kary, a resztę zostawić w niezmienionym tekście (np. „Kto zabija człowieka pod wpływem silnego wzburzenia usprawiedliwionego okolicznościami, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10” zmienić na: „Kto zabija człowieka pod wpływem silnego wzburzenia usprawiedliwionego okolicznościami.”)


Bez kar cała ustawa o IPN staje się bezsensowna i powinno się ją wycofać w całości, ale PiS ma społeczeństwo za idiotów i próbują oni wmawiać, że ustawa po nowelizacji jest super extra zajebista. Gdyby w Tel-Awiwie i Waszyngtonie zażyczyli sobie, żeby PiS ustawę anulował całkowicie, to oczywiście by tak zrobiono, bo murzyńskość i poddaństwo polskojęzycznego rządu jest bezdyskusyjne.

Żydzi jednak pozwolili PiSowi „wynegocjować” to, że ustawa formalnie wejdzie w życie, ale bez żadnych konsekwencji karnych, aby dodatkowo ich upokorzyć (PiS oczywiście złapał haczyk i teraz uważa, że to sukces dyplomatyczny). Ponadto, w żydowskich mediach dla Żydów będą pisali, że ustawa o IPN jednak weszła w życie, więc trzeba antysemicką Polskę nadal cisnąć. Bardzo mnie zdenerwowały debilne tłumaczenia PiS i próby obrony znowelizowanej ustawy, bo teraz już jestem pewny, że mają swoich wyborców za kretynów.

Odtrąbili wielki sukces, tak samo jak z pomnikiem w New Jersey (co opisywałem TUTAJ). Cenię Lecha Kaczyńskiego, który powiedział: „Przerywamy ekshumację w Jedwabnem, bo nie warto kopać się z koniem„. Kawa na ławę i wszystko jasne. Dzisiejszy PiS pewnie powiedziałby: „Ekshumacja w Jedwabnem będzie trwała nadal, wyłączamy z niej jedynie niewielki aspekt, czyli działania operacyjne na terenie miejscowości Jedwabne, ale wszystkie pozostałe składniki ekshumacji będą trwały nadal i to ze zdwojoną siłą, a więc w efekcie ekshumacja nawet przyspieszy„. Skoro ustawa o IPN jest od dzisiaj gówno warta, to niech PiSowcy powiedzą otwarcie, że nie warto kopać się z koniem, bo to i tak każdy doskonale wie.

Żenującym spektaklem była poranna konferencja prasowa rzeczniczki PiS (ale nie Beaty Mazurek, tylko jakiejś blondyny, nie spamiętałem jak się nazywa). Wyglądało to mniej więcej tak:

Dziennikarz1: Czy rząd wprowadza nowelizację z powodu nacisków zewnętrznych?

Pani Rzecznik: Blablabla… drzewka Yad Vashem… blablabla… Pilecki… blablabla

Dziennikarz2: Czy znowelizowana ustawa będzie miała jakąkolwiek użyteczność?

Pani Rzecznik: Blablabla… drzewka Yad Vashem… blablabla… Pilecki… blablabla

Dziennikarz3: Dlaczego zmieniliście ustawę, skoro dotychczas mówiliście, że jest ona bardzo dobra?

Pani Rzecznik: Blablabla… drzewka Yad Vashem… blablabla… Karski… blablabla

Dziennikarz4: Dlaczego zmiany wprowadzacie znienacka w trybie pilnym?

Pani Rzecznik: Blablabla… drzewka Yad Vashem… blablabla… Pilecki… blablabla

Dziennikarz5: Skoro nowelizacja jest lepsza od pierwowzoru, to dlaczego od razu ustawa nie pojawiła się w przyjętej formie, tylko niepotrzebnie przez pół roku Polska była pod ostrzałem organizacji żydowskich?

Pani Rzecznik: Przepraszam, ale już wyczerpująco odpowiedziałam na wszystkie pytania, koniec konferencji.



Z jednej strony kabaret, ale z drugiej strony, co ona (wystawiona na minę) miała odpowiedzieć? Że klęczą na kolanach przed żydowskim władcą i nie rządzą krajem? Wówczas nawet betonowy elektorat PiS mógłby poczuć się zaniepokojony.



Na wielką pochwałę zasługuje poseł Robert Winnicki, który „Rejtanem” próbował zablokować przepchnięcie nowelizacji, ale został wybuczany, a marszałek Kuchciński na koniec wyłączył mu mikrofon.


Oczywiście Winnicki sam nic nie zrobi, ale lepsze to, niż nic. Płynnie przejdę teraz do mediów, które relacjonowały to wydarzenie. Największy minus należy się Tomaszowi Sakiewiczowi. Oczywiście już wcześniej wiedziałem, że jest nieobiektywny i powiązany z PiS, ale jednak do wczoraj był on w mojej hierarchii odrobinę wyżej od takiego dziennikarskiego dna, jak Lis, Żakowski, Wieliński, Czuchnowski czy Maziarski.

Dzisiaj jednak Sakiewicz dołączył do tego „wykwintnego” grona. Od lat wchodzi on w tyłek PiSowi, a partia go nie wtajemniczyła, co zamierzają dzisiaj zrobić, dlatego w „Gazecie Polskiej” (drukowanej nocą) nie ma nic, tak jak we wszystkich innych gazetach, pewnie dopiero jutro coś napiszą. Jednakże jest internet, konkretnie sakiewiczkowski portal „niezależna”. Gdy na niego dzisiaj wszedłem- zatkało mnie. Linia partyjna pełną gębą.





Główny news na „Niezależnej” to porównanie Winnickiego do „totalnych”, bo zablokował mównicę- to jest po prostu świństwo i robienie z ludzi idiotów. Gdyby sejm chciał na szybko przegłosować, że oddają Wielkopolskę i Śląsk Niemcom, a jakiś poseł wtedy zablokował mównicę, to też byłby on „opozycją totalną”?

Czy Gabriel Janowski, który poprzez blokadę mównicy chciał zablokować wyprzedaż polskich cukrowni też był „opozycją totalną”?

Według portalu Sakiewicza- najwyraźniej tak. Argument przeciw Winnickiemu jest tym głupszy, iż dzisiaj wyjątkowo cała „opozycja totalna” (PO, Nowoczesna, SLD, PSL) zagłosowała dokładnie tak samo, jak PiS, czyli za nowelizacją ustawy o IPN (przeciwny był tylko Kukiz’15, za co szacun).

To, że „totalni” zagłosowali tak, a nie inaczej jest bardzo znamienne. Wszak mogli zagłosować przeciwko PiSowi, jak to mają w zwyczaju od zarania dziejów, a i tak by nowelizacja przeszła większością sejmową PiS, jednak widocznie nie chcieli podpaść Żydom i wyjątkowo zagłosowali tak samo, jak PiS- dowodzi to, że „totalni” również siedzą w kieszeni pejsaków i to na tyle głęboko, że głosują tak samo, jak ich największy rywal.

Inne teksty na „niezależnej” to wychwalanie nowelizacji i usprawiedliwianie rządu. Jest super, bawmy się, nic się nie stało, Polacy nic się nie stało. Sam Sakiewicz napisał, że zły klimat wokół pierwotnej wersji ustawy to sprawka Rosji i dlatego PiS nie mógł już nic zrobić (to już się robi medialna tradycja po obu stronach barykady- jeżeli jesteś pod ostrzałem i nie wiesz jak masz się wytłumaczyć, to zwal winę na Rosję).



„Mądrość etapu” ze stycznia

W mediach światowych sprawa przeszła praktycznie bez echa (w przeciwieństwie do tych samych mediów sprzed kilku miesięcy, które lamentowały, że w Polsce faszyzm się odradza), jedynie w Izraelu przebiła się do głównych newsów dnia. Organizacje żydowskie oczywiście powydawały poklepujące po plecach oświadczenia, że to dobry ruch rządu i teraz już na pewno między naszymi narodami będzie dialog, edukacja, badania naukowe i odkrywanie prawdy (aż się boję pomyśleć, jak te piękne hasła będą wyglądały w rzeczywistości).

W polskojęzycznych mediach lewackich również podobnie, co w zagranicznych. Oczywiście w TVN czy Gazecie Wyborczej teraz strumieniem leją się szampany, bo to właśnie oni najbardziej ucierpieliby karnie, gdyby pierwotna wersja ustawy weszła w życie. Jednakże nie okazują oni tej radości na zewnątrz, bo musieliby mimowolnie pochwalić PiS za dobrą decyzję, a to ostatnia rzecz na świecie, jaka ma prawo się wydarzyć. Dlatego informacje o dzisiejszym wydarzeniu u lewaków są bardzo skąpe. Przez ostatnie pół roku mieliśmy setki artykułów jako główne newsy, ale teraz, gdy sprawa dobiegła końca- news o IPN utonął w gąszczu innych.



Np. na stronie gazeta.pl całą górę portalu zajmuje mundial i inne pierdoły, dopiero po przescrollowaniu w dół kilku tysięcy pikseli natkniemy się na jeden, jedyny artykuł o dzisiejszej nowelizacji, w dodatku nie napisany bezpośrednio przez redakcję, ale jako „głos z zewnątrz” jakiegoś „Galopującego Majora” (nie pytajcie mnie kto to jest, bo nie wiem). Ten oczywiście nie zostawia suchej nitki na PiS i nawet to pochwalam (głównym i jedynym argumentem w GW jest to, że niepotrzebnie kopali się z koniem, bo w efekcie koń jest cały i zdrowy, a PiS pokopany i pokaleczony).

Jedynie media typowo prawicowe i narodowe dobrze oceniły sytuację i opisały sprawę w podobnym (mocno krytycznym) tonie, co ja. Nawet kojarzony z PiSem tygodnik „Do Rzeczy” nie poszedł śladem Sakiewicza, tylko skrytykował rząd za dzisiejsze wydarzenia, piórem m.in. Rafała Ziemkiewicza. Neutralnie ocenili rząd bracia Karnowscy, za co mam do nich jakąś nić sympatii (w przeciwieństwie do poddańczo-wasalnych tekstów Sakiewicza, którego układ z PiSem jest taki sam, jak układ PiSu z Izraelem).

Katarzyna Lübnauer powiedziała dziś: „Dostaliśmy projekt ustawy, ale nawet nie mieliśmy czasu go przeczytać. Mam wrażenie, że całe posiedzenie Sejmu zostało zwołane tylko po to, żeby pod wpływem nacisku ze strony Stanów Zjednoczonych czy Izraela, rząd postanowił cofnąć ustawę o IPN-ie, która reguluje sankcje karne związane z przekazywaniem pewnych treści związanych z Holokaustem„. Czyli powiedziała całkiem mądrze, ale chwilę później grzecznie zagłosowała, jak to sama określiła: zgodnie z naciskami Stanów Zjednoczonych i Izraela 🙂 Jest to taktyka z serii ‚odwrócony Bolek’, czyli: „Jestem przeciw, a nawet za„. Taki też jest „przekaz dnia” lewaków i opozycji totalnej wobec omawianego głosowania. Popierają oni decyzję PiS, ale jednocześnie ją krytykują.

https://www.facebook.com/DziennikNarodowy/videos/1979209472103740/

Co ja o tym wszystkim sądzę? Jeżeli ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości, to dzisiaj już PiSowskie gacie spadły całkowicie, obnażając obrzezane członki. Ten rząd nie jest suwerenny, tylko wykonuje wytyczne z USA i Izraela.


Murzyńskość w najczystszej postaci.

Nawet najlepsi szlifierze diamentów z Antwerpii byliby zawstydzeni krystaliczną doskonałością tejże murzyńskości, bo to ideał, do którego nie są w stanie się nawet zbliżyć w swoim życiu zawodowym. Polska polityka zagraniczna praktycznie nie istnieje, nasza „dyplomacja” służy wyłącznie za mikrofon do przyjmowania rozkazów od „sojuszników”.


Droga do żydowskich roszczeń za holokaust została otwarta, tak samo jak do budowy projektu Polin, czyli rezerwowego terenu dla Żydów, gdyby kiedyś musieli uciekać z Palestyny.

Oczywiście nasilą się też prożydowskie projekty poboczne, jak nowe muzea, renowacje cmentarzy, popularyzacja kultury, dotacje dla fundacji pani Engelking, nagrody naukowe dla Jana Hartmana itd. Rząd PiS nas perfidnie sprzedał. Ich motywacje są pewnie klasyczne. Część rządu to Żydzi, część to szabes-goje i jurgieltnicy, a reszta została wzięta szantażem.

Polska jest w dużych tarapatach, rządzą nami na zmianę dwie frakcje- jedna jest wasalem prawicowych Żydów z Izraela i Waszyngtonu, a druga jest wasalem lewicowych Żydów z Nowego Jorku, Hollywood i Brukseli. Sam nie wiem co gorsze, w obu przypadkach nie jesteśmy krajem suwerennym, w obu przypadkach rządzi nami naród, który antypolskość wysysa z mlekiem matki, a potem jeszcze radykalizuje się w szkole i wojsku. Moje podejście do rządu PiS pogorszyło się diametralnie. W latach 2005-2016 naprawdę wierzyłem w nich.

W roku 2017 uznałem, że PiS chce dobrze, ale prezydent Duda i frakcja Gowina robi im pod górkę, więc mają związane ręce. W roku 2018 uważam, że PiS, Duda czy PONowoczesna to podobne szkodniki. PiS zapunktował gloryfikowaniem patriotyzmu i Żołnierzy Niezłomnych, ale to było tylko na pokaz, zasłona dymna. Dużo pomogła im dobra koniunktura gospodarcza w całym regionie państw postkomunistycznych, na co nie mieli żadnego wpływu, choć są pierwsi do odbierania orderów i medali.


Obecnie (oprócz służenia Żydom) po cichu ściągają nachodźców (obcych kulturowo młodych mężczyzn), podnoszą podatki i nie mają żadnej wizji na przyszłość. Premier Morawiecki w kółko pierniczy o innowacji, ułatwieniach dla przedsiębiorców i samochodach elektrycznych (proszę sprawdzić sobie wykres kursu akcji firmy Ursus za ostatni rok- miała być ona ważnym ogniwem w produkcji elektrycznych samochodów). Frazesy Morawieckiego coraz bardziej działają mi na nerwy, bo rozwój gospodarczy robi otoczenie oraz przedsiębiorcy, którym zresztą premier rzuca kłody pod nogi.

Niech Morawiecki otworzy kolejnych 100 „Inkubatorów Innowacyjności” z dotacjami, a na pewno zmienimy się w drugi Tajwan… Morawiecki tak bardzo łże, że aż gęba mimowolnie mu się wykrzywia. W maju Gowin poleciał do Izraela, gdzie dostał zjebę, a tydzień temu w jego ślady poszła Jadwiga Emilewicz- Minister przedsiębiorczości i technologii. Co to w ogóle ma być za ministerstwo? Co ona wypromowała w Izraelu, jakie kontrakty dla polskich firm załatwiła? Po co ona w ogóle tam była, bo chyba tylko po to, aby ją opierdolili za ustawę o IPN.


My do Izraela sprzedajemy tylko mięso, bo oni sami nie są w stanie zapewnić sobie zapotrzebowania, a od Arabów go nie kupią, więc my jesteśmy następni w kolejce pod względem ceny do jakości. Poza tanim mięsem nie sprzedajemy tam nic, w dodatku robią to firmy żydowskie, bo przecież nie polskie.


Z kolei my od naszego „sojusznika” kupujemy mnóstwo rzeczy, w Polsce działają tysiące firm z żydowskim kapitałem, często w lukratywnych branżach jak media, finanse, rozrywka, kultura czy deweloperka. Nawet technologia wojskowa jest taka, że Izrael może nam jednym kliknięciem myszy zdemobilizować całą armię, albo zaprogramować nasze własne drony bojowe, aby strzelały one do Polaków.



Kpina i tragedia narodu polskiego, a to się ciągle pogłębia. Agenci Mossadu panoszą się po Polsce z nabitą bronią, ustawiając do pionu polską mundurówkę.

PiS pewnie się łudzi, że zrobili dzisiaj prezent Izraelowi, więc teraz w nagrodę dostaną ciasteczko. Nic bardziej mylnego. Ugięliśmy się i po raz kolejny zostanie to potraktowane jako słabość. Gdy bokser na ringu wyprowadzi dobry cios i rywal chwieje się na nogach- jest to doskonała okazja, aby przysolić mu soczyście drugi raz i tak właśnie zrobią Żydzi.


Czeka nas znów seria antypolskich i antykatolickich pomówień, oszczerstw, filmów i przedstawień oraz oczywiście roszczeń finansowych, a my w nagrodę znów wyłożymy kilkaset baniek na kolejne żydowskie muzeum.

Już nawet dzisiaj wpływowy dziennik izraelski „Haaretz” napisał w ramach „wdzięczności” że Polacy bezapelacyjnie pomagali Niemcom w holokauście. Jestem w kiepskim nastroju więc nie mam ochoty już więcej pisać, na otarcie łez Niemcy właśnie odpadły z mistrzostw w fatalnym stylu 😉


Jedyne szczęście PiS jest takie, że ludzie boją się jak ognia powrotu do władzy opozycji totalitarnej, więc ze strachu niektórzy pewnie znów zagłosują na PiS. Ja jednak na pewno tego nie zrobię, na dzień dzisiejszy zagłosowałbym na Ruch Narodowy lub Kukiz’15 (wolałbym RN, ale Kukiz daje większe szanse na nie-zmarnowanie głosu).

PS: Prezes szemranej spółki GetBack wczoraj uciekł do Izraela, aby tam starać się o azyl. Żydzi zawrócili go z powrotem, gdzie na Okęciu został aresztowany. Gdyby chłopina wykonał swój taktyczny manewr dzień później, to na fali krótkiej radości pewnie by mu ten azyl przyznali, a tak dupa blada…

RacimiR, 27.06.2018






https://bialyrasizm.pl/rejterada-pis-wob.....-wymawiac/


Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:23, 30 Cze '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zydowskie skurwysynstwo bez maski.
Kochani,przeciez to zydowskie bydle nie zrobi nic dla Polakow!!

Przestanmy sie ludzic ,ze cos oprocz brutalnej sily cos do tego bydla dotrze.

Jerzyi


SKANDAL! Gronkiewicz-Waltz nie chce wypłacać odszkodowań pokrzywdzonym przez mafię reprywatyzacyjną!



Stanisław Michalkiewicz - Ustawa PIS pod dyktando Tel-Awiwu, Kneset zamiast Sejmu.



PiS się wycofał z ustawy o IPN. Została wydmuszka dla pelikanów...



Robert Winnicki - Przepychanie ustawy napisanej w Tel Awiwie




Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:55, 30 Cze '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

XLVI. Skandal na uroczystości Ruchu Narodowego



MOCNE! POLAK NIE POWINIEN CZYTAĆ gówna wybiórczego I OGLĄDAĆ tevałenu!




Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:20, 30 Cze '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalezione w sieci...

Przyśpiewki ludowe Kargula, Parcha i „Anty-Semity”

Siekiera, motyka – „Demokracja”
JEST ŻYDOWSKA OKUPACJA

Siekiera, motyka – wielkie szkody
Żyd zniewolił już narody

Siekiera, motyka – Paranoja
Żyd już zrobił macę z goja

Siekiera, motyka – cacy, cacy
Nie daj z siebie zrobić macy.

Siekiera, motyka – Puste szklanki
Żydzi mają wszystkie banki

Siekiera, motyka – Bank, fabryka
Wszystko w łapach jest cadyka

Siekiera, motyka – Lichwa, wstyd
Już przekręcił wszystko Żyd
Siekiera, motyka – cacy, cacy
Żyd bogaci się z TWEJ pracy

Siekiera, motyka – Trick banalny
W łapy dostać Bank Centralny

Siekiera, motyka – Żyd bez trudu
Ukradł wszystkim Pieniądz LUDU

Siekiera, motyka – NIELEGALNIE
Żyd okrada Lud – CENTRALNIE
Siekiera, motyka – ładne kwiatki
Dług państwowy – stąd podatki

Siekiera, motyka – w banku piórem
Żyd pieniądze produkuje

Siekiera, motyka – Bank z procentem
Robi pieniądz atramentem

Siekiera, motyka ŻYDA CUD
Miliard w banku – żaden trud .

Siekiera, motyka – Nie do wiary
Z gówna robi Żyd dolary

Siekiera, motyka – To ci sztuka
Dać na procent pusty dukat
Siekiera, motyka – żyła złota
Nie połapie się CIEMNOTA

Siekiera, motyka – Bank, Zadyma
Żyd za mordę wszystkich trzyma
Siekiera, motyka – Lichwa, Dług
To dla Żyda Wojny Bóg
Siekiera, motyka – Procent w banku
Goj ma płacić bez ustanku

Siekiera, motyka – dług zmyślony
Nie powinien być płacony

Wierne Parchy wraz z gojami
Płacić będą z procentami
Dług państwowy i prywatny
– Już króluje „Naród Bratni”

Teraz jest wojna
Kto nie wie niech się przekona
ŻYDOWSKA zaraza narodom zagraża
I ktoś ich w końcu pokona

Siekiera, motyka – podżegacze
Żyd o wojnie ciągle kracze
Siekiera, motyka – wielka chryja
Cudza ręka Żyd zabija

Dym ,Reforma, trupów wiela
Złoto zmienia właściciela

Siekiera, motyka – Hitler, Stalin –
Żydzi forsę im dawali
Siekiera, motyka – Rotszyld, zęby
Powyrywał Żydom z gęby
Wallenbergi przetopiły
Żydom złoto przemyciły

Siekiera, motyka – Hucpa wielka
Żyd z Hitlerem „grali w berka”

Siekiera, motyka – Bank, fabryka
Cadyk wyrżnął przeciwnika
Siekiera, motyka – Rockefeler
Namordował już tak wiele
Siekiera, motyka – Auschwitz, gaz
-Popróbuje jeszcze raz

Siekiera motyka – Standard Oil
-zginie tu i Żyd i Goj
Siekiera, motyka – Morgan – Opel
-rozjechali Europę

Także „NASI” Schiff i Krupp
Zgotowali wszystkim grób.

Siekiera, motyka – Judenraty
listy zrobią – Żyd za kraty
Siekiera, motyka – Parch do pieca
– A to ci żydowska heca

Siekiera, motyka – Trupów wiela
to na chwałę Izraela
Rabin Goebbels oszukuje
Schiff – IG.Farben cię zatruje

Ajajajaj –nie żałuj swej z życia ofiary
Toż Rabin ty Żydzie, Izrael ty Parchu
Chce twoje i innych dolary

Holokausty popłacili –
Dobrze Szkopów uzbroili
Holokaustem dobrze grają –
Gęby gojom zatykają
Holokaustem dobrze grali
Braci swoich zabijali

Holokaust im dobrze służy
Złoto biorą – co niektórzy

Ajajajaj – ESSESMAM Wiesenthaal
Oskarży , ukradnie krwią zbrukany Dukat
– Żydów mu nie jest żaal
Siekiera, motyka Roosvelt, Stalin –
Polsce wolność odebrali
Siekiera, motyka – Clinton – Jelcyn
Odbudują nam Oświęcim
Siekiera motyka – Putin, Bush
Zrobią mace z ciebie już

Siekiera, motyka – MOSAD, CZE-KA
zrobią listy na człowieka
Siekiera, motyka – (CIA) Si Aj Ej
Patronują misji tej.
Siekiera, motyka – Spiszem wielu –
Będziem rządzić w PRL-u

Siekiera, motyka – Żyd, Chazaria
Będzie rządził Proletariat
Siekiera, motyka – Ameryka
uzbroiła Bolszewika

Siekiera, motyka Żyd, Bolszewia
Najpierw Rosji wypruć trzewia

Siekiera, motyka – Żyd Czeki sta
Teraz zwie się Socjalista
Siekiera, motyka – Kilka lat
I już mają cały świat

Siekiera, motyka – Z Kremla zgraja
Trzyma cały świat za jaja
Siekiera, motyka – Bush, Gorbaczow
O religii nowej kraczą
Siekiera motyka – To jest zmowa
Bill u Miszy złoto chowa

Siekiera, motyka – Wniosek stąd
Mamy jeden wspólny rząd

Siekiera, motyka – „Bój ostatni”
Już króluje „Naród Bratni”

Siekiera motyka – Lenin, Trocki
Zrobił w Rosji RAJ ŻYDOWSKI
Żyd zostawił smród i głód –
Zwiewa robić „New World Cud”

Ajajajaj – JUDEO – SCHIZOFRENIA
Bez twarzy, imienia, prawdy, sumienia
To ŻYDZIE twoja ziemia.

Ajajajaj – POCZWARA ta Żyda wiara
Obłuda, morderstwo, przestępstwo szyderstwo
– stad tez i wieczna kara
Lojalność do kata, każdego psubrata
A niechże sczezną zaraz

Siekiera, motyka – pod swym Murem
Żyd popiera dyktaturę

Siekiera motyka – w mózgu kila
Te religie wymyśliła
Siekiera, motyka – wiernie służ
Jeśli nie – to w plecy nóż
Siekiera motyka – Zyd Kol Nidre
Zawsze będzie kłamał bydle
Siekiera, motyka – za twe „cnoty”Rotszyld w piekle
– kocioł zloty
Siekiera, motyka – Nie wyjęta
Śmierć w gorących ekskrementach

Gdy goje prawdę odgadną
Prawdę zdusim propagandą
Siekiera, motyka -Wielka granda
Ta żydowska propaganda

Siekiera, motyka – Wielką szkodę
Żyd ci zrobił z mózgu wodę

Siekiera, motyka – Tak powiedzieć
Żeby nawet nie chciał wiedzieć

Siekiera, motyka – To zysk mój
Czym mniej wie to większy chuj

Siekiera, motyka – Zręcznym słowem
zrobić gojom z dupy głowę
Siekiera, motyka kit i pic
Ciemna masa nie wie nic

Siekiera, motyka – Bank z procentem
Robi pieniądz atramentem
Siekiera, motyka – ŻYDA CUD
Miliard w banku – żaden trud .
Siekiera, motyka – Żyd przechera
Dopisuje same zera

Siekiera, motyka – Nie do wiary
Z gówna robi Żyd dolary

Siekiera, motyka – To ci sztuka
Dać na procent pusty dukat

Siekiera, motyka – Jest ustawa
Żyd ma łamać wszystkie prawa
Siekiera, motyka – Żyd metryka,
Ma fałszywy certyfikat
Siekiera , motyka -Tytuł, Sąd
A ty bracie paszoł won

Ajajajaj – to z Żyda wielka gnida
Ukradnie ci kraj z okrzykiem Aj- waj
wrzeszcząc, że biją Żyda.

Siekiera motyka – Deutch z pejsami
Kupił Polskę kredytami
Siekiera, motyka w zastaw ląd
Żyd ma właśnie kredyt stąd
Siekiera, motyka tylko „Freund”
ma mieć kredyt a Goj wont

Siekiera motyka Świat z Gojami
można kupić kredytami
Siekiera, motyka – Przekręt wielki
Zabrał spodnie dał ci szelki.

Ajajajaj – pożałuj PASOŻYDA
Daj chleba, daj macy, a gdy się wzbogaci
to końcu na śmierć cię wyda
Żyd kłamie i mąci żyd sądzi i rządzi
Żyd wszystkich wokoło nabiera
Napuści, zapłaci, na krwi się wzbogaci
A niech ich jasna cholera,

Siekiera motyka – Złoty Cielak
Jest religią Izraela

Za hucpy, za wojny to żyd bogobojny
już w piekle jest z cadykami
Rabini z Talmudem ,ze swym wiernym ludem
u bram stoją z dukatami.

Mistrz Rotszyld dla wszystkich napełnia
już kotły swoimi ekskrementami

Ajajajaj – JUDEO -PARANOJA
Te piekło Rotszyldzie, te kotły baronie
toż miało być dla goja

Starszyzna namota, elita nakręci
Z Talmudu nie darmo nauka
Gra w „Durnia ” sam z sobą i nie mając kogo
Żyd w końcu sam siebie oszukał

Kapłani obłudy, mistrzowie przekrętu
Szaleńcy bez pamięci
Judaizm sam raz dla ciemnych jest mas
Dla parchów jest nowy Oświęcim

Ciemne parchy, ciemne goje
wszystko niewolniki moje

Siekiera, motyka – PARCH LOJALNY
Dla Rotszylda- śmieć banalny

Siekiera, motyka – Nie wyjęta
Śmierć w gorących ekskrementach

Ajajajaj – JUDEO – PARANOJA
Te piekło Rotszyldzie, te kotły baronie
toż miało być dla goja

Tak skończą „wybrani” przez Mędrców wiedzeni
Fachowcy od podżegania
Tak bywa w historii już nie po raz pierwszy
Wąż ogon swój własny pochłania

Za obłęd fuhrerów, bezmyślne rozkazy
NAZI już rozstrzelani
Za krew na dukatach wyznawcy Talmudu
Już NASI trzęsą portkami
A Mędrcy, Rabini, Cadycy, Masoni
Już brzęczą pełnymi kiesami

Ajajajaj – już Rotszyld was w piekle powita
Judaizm sam raz dla ciemnych jest mas
Dla Mędrców Rycerska jest Kita

Siekiera motyka – wielka sztuka
Tak Ciemniaków móc oszukać

Siekiera, motyka – cacy, cacy
Nie daj z siebie zrobić macy

ANTY – Globalistom, -Komunistom, -Faszystom, -Syjonistom
Dla Populistów, Narodowców, Pacyfistów, Zwykłych Ludzi
OFIAROM Holokaustu – na Polakach, Rosjanach, Niemcach,
Serbach, Żydach, Palestyńczykach i in. narodach Europy i Świata

Wszystkim oszukiwanym przez mass media i „Profesorów” Historii, Prawa, Ekonomii, Religii i Talmudu
– Wiernym Żydom ,Ideologicznie Poprawnym Gojom z wypranymi mózgami
Ofiarom spisku – satanistów, pedałów, konceptualistów, marksistów, magów, szamanów, talmudystów i kabalistów –
i ich pogardy dla ludzkiego ścierwa, praw natury i Boga.
Dla Żydów, którzy myślą ze są Żydami – a nie są. ZAKAZANE PIOSENKI – dedykuje

KARGUL z Ciemnogrodu

Siekiera, motyka Europa
W końcu da Żydowi kopa

Siekiera, motyka i świat cały
już nie znoszą tej Kabały

Siekiera, motyka Bronek, Donek
Obrzezany ma ogonek

Siekiera, motyka dwa Kaczory
Wciąż fałszują nam wybory
Siekiera, motyka stołków łowcy
PO-paprańcy i sPiS-kowcy

Siekiera, motyka i Chanuka
Kaczor w mycce cie oszuka

Ajaja jaj – Medialne Zakłamanie
I Antek i Bronek i Kaczor i Donek
Już wkrótce po pysku dostanie.

Siekiera, motyka kółko w nosie
Żyd Cie ma za bydle, prosie

Siekiera, motyka – media, owce
Żyd cie ciągnie na manowce

Siekiera, motyka Boska Kara
Wnet dosięgnie Żyda zara

Za hucpy, za zdrady,
Korupcje, Układy
Ojczyzny rozprzedanie
Zdradzieckie Traktaty
To gudłaj pejsaty
Wnet pójdzie na rozstrzelanie

Siekiera, motyka rozstrzelanie
Za swe zdrady Żyd dostanie

Ajaja jaj – Oj będzie wielkie lanie
I Antek i Bronek i Kaczor i Donek
Niech walczą w Afganistanie....

Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:43, 01 Lip '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grzegorz Braun o ZDRADZIE Andrzeja Dudy! Duda ZDRADZIŁ Polskę i Polaków!!!

https://www.youtube.com/watch?time_continue=303&v=Pyc75Rl_-Gs


Faktygrudziadz.pl: Andrzej Lepper o Kaczyńskich


https://www.youtube.com/watch?v=yF1lc9KEQ6M

Mala uwaga:Kaczynski w izraeli..mowi po polsku bez tlumaczenia jego slow i wszyscy na widowni rozumieja co on mowi po polsku ?
Widac skad pochodzi ta widownia:)



Prezydent Lech Kaczyński Zdrada państwa i Narodu Polskiego mason , kryptosyjonista w Izraelu




Dziekuje Jerzemu S. za te filmy


[img]https://forumemjot.files.wordpress.com/2016/08/3-jestem-polakiem-ale-obowic485zki-ma-c5bcydowskie-duda4.jpg?w=640&h=700[/img]

[img]https://forumemjot.files.wordpress.com/2016/08/1dudda-michajc582o.jpg?w=640&h=676[/img]


Pochodzenie Dudy
NIE dla Andrzeja Dudy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dziadek Andrzeja Dudy, Michajło Duda (1921-1950) to żydowski oficer morderczej UPA!
Agent żydowski Andrzej Duda chce zostać prezydentem Polski! Czy Ty mu pozwolisz!?
Sylwetka Mychajło Dudy. ps. „Hromenko” zdumiewa:
– Od 1937 członek OUN
– w 1939 skierowany na szkolenie dywersyjne do Niemiec, gdzie w 1941 wstąpił do batalionu Roland;
– w UPA od 1943, najpierw jako instruktor w szkole podoficerskiej;
– od czerwca 1944 organizator UPA na Pogórzu Przemyskim i w Bieszczadach;
– od sierpnia 1945 Mychajło D. dowodzi sotnią „Udarnyky 3” należącą do 2 kurenia „Udarnyky”;
– 1947 sotnia Mychajło Duda. przebiła się z Polski do amerykańskiej strefy okupacyjnej w Niemczech;
– w latach 1948-1949 członek Misji UPA;
– 31.05.1950 dowódca 4-osobowej grupy zrzuconej na spadochronach na terytorium USRR;
– kawaler nadanego pośmiertnie Złotego Krzyża Zasługi Bojowej I klasy;
– według znawcy spraw ukraińskich prof.Grzegorza Motyki, Mychajło Duda to “najzdolniejszy dowódca UPA”.
No i dlaczego kandydat Andrzej Duda w swoim oficjalnym życiorysie chlubi się polskojęzycznym teściem, a zrezygnował z przedstawienia znacznych “zasług” dziadka i rodziców biologicznych!?


Oboje profesorowie: tata w Senacie AGH, mama dziekan AGH. — Co się kampanii prezydenckiej przytrafiło na starcie, że tak mocne atuty nie zostały ujawnione?

Skoro dziadek był zbrodniarzem i nienawidził nas Polaków, — to czy mógł wychować ojca Andrzeja Dudy w duchu patriotyzmu i miłości do Polski?

Nie, na pewno ojcu wpajał nienawiść do Polaków!

Pan Andrzej Duda to agent żydowski, który przy pomocy żydomasonerii zmanipulował Radio Maryja, Tadeusza Rydzyka, TV Trwam i miliony Polaków.

za https://piotrbein.wordpress.com/2015/05/05/dziad-a-dudy-to-zydowski-oficer-upa/

***

Kim jest prezydent Andrzej Duda – pomówienia, czy prawda ?
Minął rok prezydentury Andrzeja Dudy. Pan prezydent dał się poznać z wielu stron.

Na pewno nie jest politykiem samodzielnym.

Na pewno jest politykiem bezkrytycznie pro amerykańskim i pro atlantyckim.

Na pewno jest politykiem programowo antyrosyjskim.

Na pewno jest orędownikiem polityki puczystów z kijowskiego majdanu.

Na pewno z naruszeniem konstytucyjnej przysięgi i stosownych uprawnień, bez konsultacji z Polakami – hojnie wspomaga Ukraińców budżetowymi i skarbowo – państwowymi zasobami Polaków i państwa polskiego.

Kim zatem jest pan prezydent Andrzej Duda?

Nim zaczniemy oceniać szczegółowo pierwszy rok sprawowania przez pana Andrzeja Dudę urzędu prezydenta Rzeczypospolitej, w trybie przysługującego każdemu obywatelowi prawa do informacji publicznej, w formie zapytania publicznego – zwracamy się o udokumentowane i ostateczne wyjaśnienie podstawowej kwestii:

Sz. P. Andrzej Duda,

prezydent Rzeczypospolitej Polskiej,

jakie są Pana rzeczywiste korzenie rodzinne, i jakie jest zatem Pana rzeczywiste dziedzictwo kulturowe i narodowe?!

w imieniu zarządu stowarzyszenia

Wierni Polsce Suwerennej oraz partii Polska Patriotyczna

Paweł Ziemiński

Załącznik:

Szanowni Państwo,

Minął właśnie rok od początku sprawowania urzędu prezydenta RP przez Andrzeja Dudę.

W kampanii wyborczej wypłynęła informacja, że podobno jego dziadek należał do UPA.

Sam kandydat twierdził, że to nieprawda a jego dziadek żył w Starym Sączu i był szewcem.

Tutaj są podane podobno jego prawdziwe wspomnienia z lat dzieciństwa i młodości:

Prezydent Andrzej Duda i Jego Starosądeckie korzenie http://www.starosadeckie.info/ludzie-z-pasja/prezydent-andrzej-duda-i-jego -starosadeckie-korzenie/

Kto wie, czy te starosądeckie korzenie to prawda, czy też cudzy życiorys zawłaszczony na potrzeby kampanii wyborczej ?

Pewien internauta o ksywie „Huhulaj“ napisał bowiem na pewnym portalu:

„Któryż to prezydęt podpisał ustawę nadającą obcym wojskom uprawnienia Sił Zbrojnych RP? — Czyjże to teściunio w swoich poezjach opisywał chłopców z orzełkami na czapkach bijących pałami na odlew żydowskie dziewczęta?

Któż to, będąc w Anglii, zwiał po pytaniu o obrady Knesetu w Krakowie?

Kogóż to wprawiło w nieopisaną wściekłość wspomnienie o pewnym gagatku o ksywce „Hromenko”?

Któż to ten „Hromenko“ ?

Jego krótki życiorys podaje wikipedia: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mychaj%C5%82o_Duda

Mało tego – w 2013 roku wydano w Polsce, przetłumaczone z języka ukraińskiego na polski dzieło tego „bohatera“ – wspomnienia opisujące jego „wspaniałe czyny“ i sotni UPA, której był dowódcą.

Oto dane tej książki:

Rok wydania: 2013

Autor: Duda Mychajło

Rodzaj okładki: Miękka

Wydawca: Mireki

Język oryginału: ukraiński

Tłumaczenie: Przemysław Tomanek

ISBN: 9788389533869

EAN: 9788389533869

PKWiU: 58.11.1

Format: 12.5×20.0cm

Ilość stron: 264

Data wydania: 2013-06-04

Waga produktu: 252 g.

Pełen tytuł na okładce:

MYCHAJŁO DUDA „PROMENKO“

WIELKI RAJD.

WSPOMNIENIA DOWÓDCY SOTNI UPA, KTÓRA SPOD PRZEMYŚLA PRZEBIŁA SIĘ PRZEZ CZECHOSŁOWACJĘ I AUSTRIĘ DO BAWARII.

Opis na dole okładki:

AKCJA „WISŁA“ TRWA. PĘTLA WOKÓŁ UPA ZACISKA SIĘ. DOSTAJĄ ROZKAZ PRZEBIJANIA SIĘ DO AMERYKAŃSKIEJ STREFY OKUPACYJNEJ W NIEMCZECH.

Fragment książki udostępniony przez wydawcę:

———————————————————————————————————-
3 maja 1947 roku nie było już w naszym nadrejonie ani jednej zamieszkałej wsi. — Wieczorem tego dnia dołączyli do nas nasi łącznicy, jednak i tym razem wrócili z niczym. — Zameldowali, że WP kwateruje już nawet po lasach, i to przeważnie na wzgórzach. — Pewnie myślą, że w takich miejscach znajdują się nasze magazyny z żywnością.

Dopiero teraz wróg rozpoczął generalne natarcie na oddziały UPA. Na wszystkich drogach i ścieżkach prowadzących do wsi zastawiał zasadzki w dzień i w nocy.

Naraz wynurzyła się gęsta tyraliera wroga. Wszyscy żołnierze byli młodzi, silni jak dęby. Pośrodku szedł szybkim krokiem polski porucznik.

– Już czy jeszcze nie? Spytał Czumak.

– Jeszcze nie. Odpowiadam, a sam nie spuszczam oka z polskiego oficera.

– Smyk, patrz, ten blondyn to oficer. Ognia!

W okamgnieniu rozpętało się piekło. Dowódca oddziału tylko zamachał rękami i razem z innymi zwalił się nieżywy na ziemię. Po czym na kilka sekund wszystko ucichło. Klękam na kolano i oglądam pobojowisko.

——————————————————————————————————–
Książkę można sobie zamówić za nieduże pieniądze:

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/212986/wielki-rajd

Mając na uwadze wybitnie probanderowską postawę prezydenta, futrowanie postbanderowskiej Ukrainy forsą, bronią, szkoleniem i leczeniem w Polsce banderowskich zbrodniarzy oraz sam Bóg wie czym jeszcze, daje to wiele do myślenia.

Osobiście miałem kontakt „III stopnia“ z panem Dudą i śp. Pawłem Wypychem w listopadzie 2009 roku — i nie był to miły kontakt, ale nie będę tego rozwijał.

Kim zatem właściwie jesteś panie prezydencie ?

Pozdrawiam serdecznie.

Zbigniew Juźków

za https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016.....zy-prawda/

Na internecie krąży informacja o żydowskim pochodzeniu Dudy i jego prawdziwym nazwisku Aaron Feigenbaum. — Informacja ta jest jednak nie potwierdzona.




Duda to wytwór Żydów im wszystko zawdzięcza. — To oni go tu zrobili prezydentem — dlatego Duda zrobi wszystko co żydzi sobie zażyczą.

Niestety po raz kolejny ( żona Komorowskiego ma pochodzenie żydowskie ) nie mamy słowiańskiej Pierwszej Damy.— żona Dudy jest żydówką ( z domu Kornhauser ) a córka Kinga również zgodnie z żydowskim prawem dziedziczenia „po kądzieli”.

Czy to nie oczywiste, — że Duda będzie robił wszystko, — żeby żydom żyło się jak najlepiej ( lepiej niż Polakom)?

Agata Kornhauser-Duda — jest córką znanego poety, prozaika i krytyka literackiego oraz tłumacza literatury chorwackiej i serbskiej, — Juliana Kornhausera – twórcy paszkwilów, oczerniających Polaków ( np. o pogromie kieleckim).

– Jest to piękny przykład polskiego patriotyzmu, polskiej uczciwości, która potrafi spojrzeć w oczy często niepięknej, tragicznej polskiej historii

– mówił o utworze „Wiersz o zabiciu doktora Kahane” Adam Michnik, redaktor naczelny „Gazety Wyborczej”


Michnik cytuje wiersz Juliana Kornhausera•TOK FM / YouTube.com

Pochwała od Michnika jest jak „pocałunek śmierci” dla ojca Agaty Dudy.

Środowisko „Gazety Wyborczej” — należy do największych wrogów PiS — ( czyżby? ).




Teść Andrzeja Dudy — jest synem krakowskiego Żyda Jakuba Kornhausera – więźnia obozów w Płaszowie, Neckarelz. Natzweiler-Struthof — oraz Dachau.

Polityczna kariera Dudy
Pan Duda w swoim życiorysie zataił przynależność do Unii Wolności, — lukratywnej partii żydowskiej w Polsce, która przekształciła się w PO

— a Andrzej Duda znalazł gniazdo w PIS.

Odnalezione zostały podpisy Dudy na listach obecności zebrań i pokwitowania składek na UW.

http://300polityka.pl/news/2015/03/14/in.....uje-na-tek st-newsweka/

Andrzej Duda, — dnia 24 stycznia 2014r. — (głosowanie nr. 15, posiedzenie 24) — dopuścił się zdrady narodowej (podobnie jak cały PIS),

— głosując przeciwko interesom Polski i Narodowi Polskiemu, — za nałożeniem na polskiego podatnika kosztów wypłaty emerytur dla 55 000 żydów, — których rodziny rzekomo zostały poszkodowane w wyniku II wojny światowej.

Czy pan Duda nie wie, że na Polskę w czasie II wojny światowej napadli Niemcy i żydzi niemieccy, zrównali Polskę z ziemią i wymordowali ponad 6 mln. Polaków?

Zadaniem posła Dudy było dopominanie się o odszkodowania dla Polaków od Niemiec i od żydów, a nie odwrotnie.

Za tę zdradę Andrzej Duda zostanie postawiony do odpowiedzialności karnej przed Trybunałem Stanu.

[img]https://forumemjot.files.wordpress.com/2016/08/6rabi-goje-nam-jeszcze-zapc582acc485-duders.jpg?w=640&h=232[/img]

Jak głosowali posłowie PIS i inni w sprawie odszkodowań za holocaust!? http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/agent.x.....dKlubu=PiS

Duda już jako europoseł okazał się syjonistyczną gnidą. — Informacja ujawniona przez portal izrael.org.il. — Politycy PiS głosowali w europarlamencie przeciw uznaniu niepodległości Palestyny!

Przeciwko rezolucji uznającej państwo palestyńskie głosowali:

Ryszard Czarnecki, Andrzej Duda ( kandydat PiS na prezydenta RP), Anna Fotyga ( b. szefowa polskiego MSZ), Dawid Jackiewicz, Marek Jurek, Karol Karski, Zdzisław Krasnodębski, Tomasz Poręba oraz Kosma Złotowski.

Wstrzymali się od głosu:

Beata Gosiewska, Marek Gróbarczyk, Zbigniew Kuźmiuk, Ryszard Legutko, Stanisław Ożóg, Bolesław Piecha, Kazimierz Michał Ujazdowski, Jadwiga Wiśniewska, Janusz Wojciechowski.
https://prawy.pl/8115-portal-izrael-org-.....m-izraela/

Żydowskie poparcie dla prezydentury Dudy



Według żydów — Duda reprezentuje wartości, które są bliskie społeczności żydowskiej,

— a jakie to wartości są bliskie Dudzie ?

Chrześcijańskie czy żydowskie ?

Bo żydowskie są dokładnie odwrotne niż wartości Chrześcijan!

Żydowska religia oraz oparte na niej żydowskie prawo i tradycja, — które w sytuacjach ekstremalnych dopuszczają możliwość poświęcania życia części żydowskiej wspólnoty dla ratowania życia innej części i które dopuszczają także możliwość ratowania własnego życia za cenę życia innych Żydów.

W czasie zagłady posyłali więc żydowscy urzędnicy Judenratów na śmierć kolejno wysiedleńców z innych gett, — potem elementy nieprodukcyjne – dzieci do lat 10 i starców ponad 60 lat, — potem tych, którzy stracili pracę, — następnie własne żony, teściowe, matki.

Czynili to wszystko z niegasnąca nadzieją, że ocaleją, — a ich ocalone życie nada żydowskim ofiarom żydowski sens męczeńskiej śmierci Kiddush ha-Shem.

Żydowskie wartości są z natury swej sprzeczne z zachodnioeuropejską tradycją solidarności między ludźmi jako ludźmi w kształcie zdefiniowanym przez filozofa Karla Jaspersa.

Chrystus wyraził to słowami:

— Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich (J 15,13).



Politycy PiS na obradach Knessetu w Krakowie



2 kwietnia 2015r. w Instytucie Żydowskim w Warszawie podjęto następującą uchwałę:

Uchwała nr.4 Instytutu Żydowskiego w Warszawie z dnia 2 kwietnia

Zgromadzeni zdecydowanie popierają pana Andrzeja Dudę jako kandydata na Prezydenta RP

[—] dr Andrzej Duda reprezentuje wartości, które są bliskie całej społeczności żydowskiej w Polsce.

Mamy nadzieję, — że jako Prezydent będzie realizował politykę, mającą na celu zapewnienie Żydom mieszkającym w Polsce, odpowiednich warunków funkcjonowania i rozwoju we wszystkich dziedzinach życia politycznego, społecznego, gospodarczego oraz wspierania kultury i wielowiekowej tradycji żydowskiej. […]

Jest to najlepszy kandydat na Prezydenta dla Polaków i dlatego apelujemy o głosowanie na Andrzeja Dudę w najbliższych wyborach.

Ze swej strony podejmiemy wszelkie możliwe działania, by wynik wyborów był zgodny z naszymi oczekiwaniami.”

Duda ukrywa, że w styczniu 2014.r brał udział w posiedzeniu Parlamentu Izraelskiego w okupowanej Polsce, — gdzie http://m.in/ siedząc z braćmi bił im brawo.

Zapytany w Londynie o tą hańbę, — Duda powiedział, że reprezentował Polaków — i uciekł.





http://www.bibula.com/?p=81427#sthash.44akKCpe.dpuf

http://www.wicipolskie.org/index.php?opt.....;Itemid=56

https://konwentnarodowypolski.wordpress......zeja-dudy/

Pseudo patriotyzm Dudy ( i całego PIS )
— „Patriotyzm tak, nacjonalizm nie”

– głoszą głupcy i wrogowie Polski — i nie brak ich nawet wśród dostojników polskiego Kościoła.

Pojawiają się także i tacy, którzy chcieliby eliminacji patriotyzmu, — widząc w nim zagrożenie dla tworzenia państwa wieloetnicznego.



To zdanie kłamstwo! Prawda jest inna.

Nacjonalizm opiera się na miłości do swojego NARODU uznaje sprawy własnego narodu za najważniejsze, — a patriotyzm na miłości do swojej OJCZYZNY, — czyli ziemi i przodków .

To nie zawsze jest to samo.

To zdanie niedawno powtórzył Andrzej Duda.

To jest stare żydokomunistyczne szczucie na Polaków!

— Polscy nacjonaliści, AKowcy, bandyci z NSZ, faszyści.

Taką retorykę przyjęto w okresie stalinizmu — i jest używana do dnia dzisiejszego przez środowiska żydowsko-lewaackie.

Wspieranie farmaceutycznego lobby
Duda podpisał ustawę o przymusowych szczepieniach! — Jest to narzędzie do depopulacji Narodu Polskiego!

http://niezalezna.pl/70745-prezydent-podpisal-kontrowersyjna-ustawe

http://szczepionkowygeszeft.hvs.pl/przym.....orporacje/

Wspieranie neobanderowców
„Czasy są takie, że musimy dbać o naszą suwerenność i niepodległość.

Dlatego też podkreślałem także podczas mojego wcześniejszego spotkania z prezydentem Petro Poroszenko, — że dla Polski suwerenność i niepodległość Ukrainy oraz odzyskanie przez Ukrainę kontroli nad granicami — jest sprawą absolutnie podstawową”

– uzasadnił swoja tezę o strategicznym znaczeniu dla Polski Ukrainy prezydent Andrzej Duda.

Jak widać Polska ma ambicje stać się gwarantem ukraińskiej suwerenności.

Bardzo ambitny plan kraju będącego jednym z najbiedniejszych i najsłabszych militarnie państw europejskich.

No chyba, że Andrzej Duda ma na myśli amerykańskie wojska, które rozmieszczone w naszym kraju będą wspomagały swoim autorytetem politykę Jarosława Kaczyńskiego przemawiającego ustami Andrzeja Dudy?

Poza takimi buńczucznymi deklaracjami — Andrzej Duda, w swoim imieniu — obiecał uruchomienie linii kredytowej dla Ukrainy w wysokości 4 mld złotych (około 1 mld euro).

— Decyzja taka już zapadła podczas rozmowy szefów banków centralnych obu krajów.

I znów przy okazji tego wątku pojawia się retoryczne pytanie:

A co z polskimi cierpiącymi biedę rodzinami?

Czy około 18% naszych obywateli żyjących poniżej granicy ubóstwa ma być pozostawionych samym sobą, — a ewentualna pomoc dla tych ludzi zostaje przekierowana na skorumpowaną i skrajnie nacjonalistyczną Ukrainę?

A co z obniżeniem wieku emerytalnego bezprawnie zmienionym przez poprzedni rząd, czy też zapaścią służby zdrowia w wyniku czego umiera tysiące ludzi, którzy wcześniej opłacali na nią składki zdrowotne;

— czy te 1 mld euro nie powinno służyć im?

za https://adnovumteam.wordpress.com/2015/12/16/wojna-domowa-na-ukra inie-16-12-2015r-300-dzien-od-nowego-rozejmu/#more-8565

4 mld zł „pożyczki” dla banderowskiej, zbankrutowanej Ukrainy!!!
http://dzieje.pl/aktualnosci/szczerski-prezydent-duda-wezmie-udzial-w-ob- chodach-swieta-niepodleglosci-ukrainy

Polska utopi na Ukrainie 4 mld zł

Polska utopi na Ukrainie 4 mld zł

prawy.pl_images_nowe_stories_media_felietonisci_annawiejak
Nowo wybrane władze Polski zdecydowały o wsparciu z pieniędzy NBP stabilizacji systemu finansowego Ukrainy. Problem w tym, że obecnie trwa intensywny rabunek tego państwa i drenaż jego dóbr, w tym także finansów, co oznacza, że żaden kraj, który zdecydował się na jakąkolwiek pomoc finansową dla Ukrainy, najprawdopodobniej nigdy już nie zobaczy swoich pieniędzy.

Prawy.pl
__________________________________________________________________________________
Pierwsza oficjalna wizyta polskiego prezydenta na Ukrainie, przeszła już do historii.

Ciekawa byłabym wyjaśnienia ze strony pisowskich patriotów inaczej,

— dlaczego to tylko Polska magdalenkowa, chce mieć za strategicznego partnera banderowską Ukrainę, jako jedyny kraj dawnego Układu Warszawskiego.

Dlaczego inne kraje europejskie nie chcą mieć za strategicznego partnera banderowskiej Ukrainy?

Inna demokratyczna Ukraina raczej nie powstanie, — ponieważ jak powiedział potomek Szuchewycza, — jedyną ideologią spajającą Ukrainę jako państwo jest banderyzm,

— czyli ideologia czystek etnicznych, — które wyznawcy banderyzmu realizowali zarówno na Polakach zamieszkujących tereny zakwalifikowane przez banderowców, jako ukraińskie — i wszelką nieukraińską ludność należało unicestwić fizycznie, — jak również dzisiaj rosyjskojezyczną ludność południowo-wschodniej Ukrainy.

Należy przy tym podkreślić, — że eksterminacja ludności polskiej na Wołyniu byłaby niemożliwa, bez życzliwego przyzwolenia Niemców.

I również dzisiejsze próby podejmowane przez banderowców w likwidacji fizycznej ludności rosyjskojęzycznej w Donbasie są niemożliwe, — dlatego że za ludnością Donbasu stoi potęga militarna Rosji.

Prezydent Duda podczas swojej wizyty nie wspomniał ani słowem o ofiarach bestialstwa banderowców, którzy za przyzwoleniem Niemców mordowali swoich wczorajszych sąsiadów Polaków.

Natomiast pojechał na plac pod Krzyżem Niebiańskiej Sotni, — oddać hołd jednej bandzie banderowców, — zamordowanych przez inną bandę banderowców.

https://fbcdn-video-a.akamaihd.net/hvideo-ak-xpf1/v/t42.1790-29

Natomiast Polacy z Wołynia nie zasłużyli sobie na pamięć polskiego prezydenta, strojącego się w piórka wielkiego patrioty.

Zresztą napisałam kiedyś, — że tak jak za PRL do 1989 roku, nie wolno było wspomnieć o Katyniu, — tak po 1989 roku nie wolno głośno mówić o zbrodni Wołynia.

Nie ma się czemu dziwić, skoro sam Jarosław Majdaniarz pojechał w przypływie majdaniarskiego i banderowskiego patriotyzmu do Kijowa wyrykiwać hasła, — z którymi banderowcy szli mordować Polaków.

za: http://slepamanka.neon24.pl/post/128162,.....iane-z-usa

Antypolskość Dudy
4 lipca 2016 roku Duda pojechał do Kielc, aby dalej czapkować żydom i szkodzić Polsce, — co chyba powoli staje się głównym zadaniem jego prezydentury.

Duda całkowicie przemilczał polskie ofiary – dziewięciu niewinnych ludzi; Polaków – zamordowanych przez żydowskie sądy wojskowe, które na posiedzeniach wyjazdowych w Kielcach skazały na śmierć tych nie tylko niewinnych, a często nieświadomych „uczestników pogromu”.

Duda wyliczył za to wielokrotnie żydów jako „naród” (pięć razy), — a Polaków ani razu.

— Za to bełkotał w koło – na wzór Beaty Szydło – słowo „obywatel” i jego odmiany gramatyczne (czternaście razy).

Duda jasno postawił wyższość „narodowości żydowskiej” i „obywatelstwa” nad Narodem Polskim i interesami Narodu Polskiego,

— którego ani razu nie określił narodem, — a za to parokrotnie posłużył się słowem „POLIN”, — co jest stygmatem wskazującym na żydowską antypolskość tego, który tym słowem – łajnem się posługuje.

Duda zadeklarował agresję i restrykcje przeciwko wszystkim, którzy będą szkodzić – „choćby w najdrobniejszym przejawie” – i „żydom”, i „obywatelom”.

gazetawarszawska

~Nowak

za https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/08/19/gdzie-jest-miejsce-dla- polakow/

http://www.fzp.net.pl/spoleczenstwo/wyst.....ieleckiego




Duda podpisał antypolską ustawę inwigilacyjną.

— PO uchwaliło ustawę 1066.

Czy teraz widzisz Polaku, że między tymi partiami nie ma żadnej różnicy

— i jesteś robiony w konia od 1989r. ?


[img]https://forumemjot.files.wordpress.com/2016/08/13dudazdrajca-1.jpg?w=640&h=413[/img]


Czemu Duda nie był przeciwny tym antypolskim działaniom

(Weto Prezydenta RP, kompetencja Prezydenta RP do sprzeciwu wobec ustawy uchwalonej przez sejm. — Zgodnie z Konstytucją RP — prezydent podpisuje i zarządza ogłoszenie ustawy w Dzienniku Ustaw RP. Może jednak, kierując się ważnym interesem państwa i dbałością o jakość stanowionego prawa, — odmówić podpisania ustawy).:

– zgoda na sprowadzenie okupacyjnych wojsk NATO i zbudowanie tarczy antyrakietowej i stworzenie z Polski kraju frontowego!!!

[img]https://forumemjot.files.wordpress.com/2016/08/14obce-wojska-duda6.jpg?w=640&h=410[/img]

– przekazanie 3 mld euro wsparcia na pomoc dla ponad 2 milionów uchodźców z Syrii!

– uchwalenie ustawy o sprzedaży i sprzedaż państwowej ziemi na 5 lat — za wyjątkiem kościołów i związków wyznaniowych

( Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Rzeczypospolitej Polskiej”!!!)



Niespełnione obietnice przedwyborcze Dudy
Co z podniesieniem kwoty wolnej od podatku do 8 tys. złotych rocznie, — niezgodnej z Konstytucją?!

To faktycznie poprawiłoby stan finansowy Polaków!

Zamiast prawdziwej dobre zmiany, PIS wprowadził program 500+ by zmniejszyć frustrację Narodu — ( obejmuje również Ukraińców! ).

Tym samym zwiększył i tak już ogromną armię urzędników, zaciągnął w żydowskich bankach kolejne lichwiarskie kredyty — a jakby tego było mało — wprowadził kolejny podatek. — Tym razem od wody.

Ciekawe kiedy opodatkują powietrze?!

[img]https://forumemjot.files.wordpress.com/2016/08/16obiecanki-wyborcze-duda-uj.jpg?w=640&h=488[/img]


Tak było. A jak jest obecnie:

„Następne będą realizowane. — Te, do których się zobowiązaliśmy: — obniżenie wieku emerytalnego, podwyższenie kwoty wolnej od podatku.

Nie zapominam o swoich zobowiązaniach. — O swoich zobowiązaniach nie zapomina także polski rząd, nie zapomina także dzisiejsza większość parlamentarna.

Proszę państwa tylko o jedno, o wyrozumiałość, że wszystkie zmiany nie będą, bo nie mogą być, wprowadzone w trzy miesiące.

Muszą uwzględniać również sytuację budżetową państwa, która – wierzę w to – także w wyniku działań, które są elementem dobrej zmiany, będzie się poprawiała

– powiedział prezydent Andrzej Duda 13.06.2016r.

Wicepremier Mateusz Morawiecki – obniżenie wieku emerytalnego

— „jest twardym zobowiązaniem przedwyborczym i na pewno będzie nas na to stać”.

„Ważne są jednak szczegółowe warunki dodatkowe, które będą musiały być spełnione, — żeby ten wiek emerytalny został obniżony”.

Pytany, — jakie to warunki, — przyznał, że rząd o tym jeszcze nie rozmawiał..

Premier Beata Szydło

— „Nie stać nas w tej chwili na to, — żeby od razu wprowadzić kwotę wolną od podatku dla wszystkich w wysokości 8 tys. zł,

— dlatego szukamy rozwiązania, które na początek dawałoby możliwość podniesienia kwoty wolnej od podatku tym, którzy osiągają najniższe dochody”

I podsumowując:

„Ja nie zapominam o moich wyborczych zobowiązaniach. Jest dla mnie wielkim punktem honoru, aby tych zobowiązań dotrzymać”

– powiedział prezydent Andrzej Duda 08.03.2016r.




Pamiętacie jak w lutym wypłynęły Teczki Bolka?

To kolejna zaplanowana akcja — (https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/02/20/trzecie-rozdanie-z-walesa/ ).

Akcja odwrócenia uwag.

Od czego?

Od wpędzenia Polski do wojny i ściągnięcie niebezpieczeństwa na Polaków przez wysłanie samolotów do Syrii przez rezydenta Dudę ( wiernipolsce1.wordpress.com/2016/02/16/atak-na-syrie/)

Od próby wpędzenia Polski w wojnę z Rosją?

Może chodzi o odwrócenie uwagi od sprzedaży polskie j ziemi od 1 maja?

A może od kontynuowanie tej samej ANTYPOLSKIEJ polityki co PO?

Gawiedź emocjonuje się „teczkami SB”, komunistycznym reliktem zwanym Trybunał Konstytucyjny czy muzułmańskimi imigrantami — a w międzyczasie trwa dobijanie Polski!

Te wszystkie tematy zastępcze mają na celu odwrócenie uwagi Polaków od katastrofalnej sytuacji gospodarczej naszej Ojczyzny.



[img]https://forumemjot.files.wordpress.com/2016/08/18popis4.jpg?w=640&h=480[/img]

przeczytaj koniecznie:

https://hubalblog.wordpress.com/2016/03/10/antypolska-mafia-czyli-po-pis-sld/

https://hubalblog.wordpress.com/2016/06/15/dobra-zmiana-nie-dla-polski/

***

Sierpień 23, 2016 / hubalblog

https://hubalblog.wordpress.com/2016/08/23/rezydent-polin-andrzej-juda/


Zrodlo:


https://forumemjot.wordpress.com/2016/08.....zydowskie/

Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:13, 01 Lip '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musisz to wiedzieć(315)Giną społecznicy w Polsce i na świecie pod rządami "suwerennych" włodarzy




Musisz to wiedzieć(314)Duda i A. Applebaum rozpoczynają nową kampanię antyrosyjską?






Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:58, 01 Lip '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Witoldzie
Mam swoj prywatny test -od lat conajmniej 30-tu na patriotyzm.

Prosty jak drut:

Prosze mi odpowiedzic krotko i jasno czy wierzy Pan w zydowska wersje historii tam gdzie oni mowia o tzw."holokauscie"

Ja po ponad 30 latach drazenie tematu holo-kitu nie mam najmniejszych watpliwosci ze tzw.zagdlada to totalna brednia obliczona na moralne rozlozenie przeciwnika poprzez wywolanie poczucia winy a potem dojenie z tegoz rozbrojonego tak dlugo dopoki ofiara na to pozwala.

Czy wierzy Pan w komory:parowe..prozniowe..elektryczne..gazowe itp.
Tak czy nie?



Jerzy Ulicki-Rek

Komentarz Tygodnia: Kury i polityka



,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,






Why does the Illuminati win all the wars?
Why do the globalists always seem to outmaneuver the patriots?

How does Deep State forever keep the white hats on the defensive?

Good questions, yes?

There are several reasons why the global battlefield is tilted considerably in favor of the bad guys. But one of them reigns supreme, and is always taken advantage of by the Illuminati. As follows:

State of the Nation

A psychopath will do anything, anytime, anywhere to win.
They have no scruples and therefore have no constraints
on their utterly reckless behavior.

Because they completely lack empathy, they care not
about the extreme pain and
suffering they cause others. They lack the capacity to even
consider the horrendous consequences of their actions.

Hence, they feel unrestrained to commit any wrong, any
crime, or any shocking atrocity in order to achieve their
objectives.

For them, the end always justifies the means…
no matter how barbaric or repugnant their actions are.

On the other hand, people of conscience are significantly
limited in what they might do in the attainment of their
goals.

They will not deliberately perpetrate evil deeds.
Unlike psychopaths, they do not perform actions to win;
rather, they act out of righteousness for the greater good
of all.


Given this enormous gap between them, the psychopaths
have a much wider range of possibilities with which to
carry out their nefarious agenda(a). They routinely conduct
false flag attacks on innocents and black operations on
unsuspecting countries for example.

The righteous can
only watch with incredulity and pick up the pieces after
each and every highly calculated assault on humanity.

Herein lies the vast difference between the forces of light
and the forces of darkness: the manner by which a
psychopath controls his/her world and the way that the
righteous often conform to that distorted world.
Were a label to describe this highly dysfunctional relationship,
one might call it global Stockholm syndrome. This is
why the wicked always seem to have the upper hand.


A psychopath knows that the best defense is an extremely
unpredictable and aggressive offense. They use this tactic
to keep the naive and unsuspecting forever on edge.

In this
way they seem to outsmart and upstage the good guys.
This is why they always appear to come out on top while
moral and decent people finish last.


Bottom Line: A psychopath will do and/or say anything
to get what they want. Conversely, upright human beings
usually attempt to follow the golden rule. Hence, a cabal
of psychopaths has an infinite number ploys and plots by
which to project their power and gain further ascendancy
within the realm. Given this chasm between their respective
behavioral patterns, is it any wonder that psychopaths rule
the world in 2018?


— SOTN’s Resident Expert on Psychopathy


Cabal of psychopaths

What we’re really dealing with here — on planet Earth — is an incorrigible and criminal cabal of clinically insane psychopaths. These are the people who literally run the world. They also own and operate on every square inch of the planet.

Only with this factual understanding can anyone come close to correctly comprehending the true nature of the ongoing war being waged against humanity 24/7.


“THERE IS ONLY ONE WAY TO EFFECTIVELY DEAL WITH
A CRIMINALLY INSANE PSYCHOPATH—YOU DON’T!”
(Source: Why do Russia and China still dance with the criminally insane and psychopathic leadership of the West?)

What makes the preceding advice so very wise, important and true?

Psychopaths cannot be beaten at their game. They are consummate liars, racketeers and con men. They have perfected the art of criminal one-upsmanship and are cutthroat to the extreme. Because they are so completely deceitful, it’s difficult to believe that someone will lie about everything all the time, and they do.

Without conscience and totally unprincipled, psychopaths live in a world of sheer lawlessness. Whenever laws do present an obstacle to their wrongdoing, they are simply broken. As for treachery, they are always looking for victims to abuse and betray.

Everyone is prey in the world of a psychopath… … …until they are confronted by a greater psychopath than themselves. This is when they are willing to collude with other likeminded psychos to advance a mutually advantageous scheme such as the Greater Israel project.

These are just a few reason why it’s prudent never to deal with a known psychopath. After they have stolen everything you own, they will rip off your arms and beat you over the head with them claiming an act of self-defense all the while. Does anyone ever want to deal with the likes of these sinister villains. You cannot defeat them so why expose yourself to their perfidy.

Groupings of psychopaths mutually reinforce each other’s psychopathy in such a way that they take each other on a downward spiral of evil intentions and odious deeds. There is nothing they will not do to outdo each other’s malevolence. NOTHING!

A good example of this is how the Sicilian mafia came to be so vicious. The top mafioso got to the top of the heap by his extreme cruelty and criminality that no one else dared to do or challenge. Fear became the primary control mechanism of the capo di tutti capi of the Cosa Nostra. In this way, all the capo’s underlings and henchmen are compelled to strictly follow orders or risk a fate much worse than death.

What’s the point?

KEY POINT: The USA is now being overseen by a Khazarian mafia
that is much more vicious than the Cosa Nostra. The KHAZARIAN
MAFIA: You Don’t Know, What You Don’t Know!

The real problem that the United States of America is now facing is that the U.S. Federal Government has been hijacked by a gang of criminally insane psychopaths.

This worsening predicament has translated into a major problem for the rest of the world because the USA was supposed to be the self-proclaimed global policeman. Even the FBI and DOJ have gone completely rogue (actually occurred many decades ago) and become the muscle for this international crime syndicate—the Khazarian mafia. As an extremely unfortunate consequence, the nation has become a planetary pariah.

The only country that says they like the USA is Israel. Talk about Fric and Frac. Tel Aviv tells Washington where to invade, and the U.S. military shows up right on time…no questions asked.

Then there’s Great Britain using their former colony to fight every other war in the realm, many of those also prosecuted in the Middle East.

Psychopathic politicians also populate the highest levels of the French, German, Canadian, Australian, Spanish, Japanese, Saudi Arabian, and Belgian governments, as well as many others.

Rule of law
Although very few are really aware of this worldwide predicament, the rule of law has morphed into the rule of the jungle. The pervasive psychopathic leadership is just very proficient at hiding this grim reality.

In so doing, the baddest of the bad guys are able to effectively run their tyrannies wherever and whenever they choose to. Despotic monarchies such as Saudi Arabia are quite obvious as is the apartheid Modern State of Israel. Countries like the United States and United Kingdom are a lot more disguised as fake democracies which also do their darnedest to display the rule of law…which is actually the rule of the jungle.

This is precisely why the US government is currently embroiled in a massive, monstrous and unparalleled constitutional crisis. The Swamp inside the Beltway is being ever-so-slowly drained as the swamp creatures are being forced into rearing their ugly heads.

But how did it ever get to be this way in the “the land of the free and the home of the brave”?

Answer: The insidious P O N E R I Z A T I O N of American government

The best way to truly apprehend the cause of the decline of this once great nation is to understand the deliberate, stealthy and slow-motion ponerization of the US government, Corporate America and civil society. The following exposé clearly spells out how this profoundly conspiratorial process took place over many decades.

PONERIZATION: How the American Republic was taken over by political cliques of criminally insane psychopaths

There is now even a detailed breakdown of the key historical events and exact timeline which delineate how the American psychopathocracy was quite purposefully shoehorned into place. Only by understanding the past via this critical history can a psychopath-free American future be possible. As follows:

An Abridged History Of The United States Psychopathocracy
SPYGATE
There is no better example of the crazies running the asylum than SPYGATE. We’re talking about the craziest psychopaths within the American psychopathocracy who were willing to do just about anything to, first, fix a U.S. presidential election in favor of Hillary Clinton and, then, to execute a soft coup against the Trump administration.

The very same psychopaths are still out there fomenting a violent coup d’état against President Trump, although they are being much more careful with their seditious implementation plans. This has never happened before, at least not in broad daylight. Yes, General Smedley Butler exposed a coup plot in 1933 but it was shut down post-haste.

In fact, rogue elements within the U.S. Intelligence Community, and there are many, have been working triple time to overthrow Trump. Retired intel officials and other spooks have been especially aggressive in their encouragement of a mutiny in the West Wing. Traitors such as John Brennan, James Clapper, Michael Hayden and Michael Morrell have acted with apparent impunity as they promote regime change in Washington. See: Former CIA Director Incites An Insurgency Against Trump

Of course, this is what SPYGATE was all about. The leaders of the FBI, DOJ and CIA conspired to rig the 2016 election, and then used the mainstream media to sabotage President-elect Trump’s transition, and now attempt to impeach him via false charges conjured up by the Special Counsel Robert Mueller. Even DOJ IG Michael Horowitz is abetting the ongoing schemes of this treasonous cabal.

That the final IG Report was actually A Complete and Total Whitewash by Deep StateAgent Michael Horowitz shows just how dangerous this sordid political saga is to the power elite. The establishment knows that SPYGATE has the potential to expose the entire underbelly of the National Security State. This will in turn reveal to the American people that the 17 agencies which comprise the Intel Community are only there to protect the elites, not the U.S. citizenry.
(Source: SPYGATE GOES NUCLEAR)

And SPYGATE is only the most recent example how the naked rule of the jungle replaced the rule of law in America. When the FBI, DOJ and CIA are all caught up in a criminal conspiracy of epic proportions followed by a massive, monolithic cover-up, you know the whole SYSTEM is broken. This is what inevitably happens when governmental and societal leadership have been so thoroughly ponerized. Which is why mankind is currently experiencing the Twilight Of The Psychopaths.

KEY POINT: When even MSM news outlets are publishing articles under the title: Washington, D.C.: the Psychopath Capital of America, you know
We the People are up to our eyes in alligators. It’s truly no coincidence they call
it The Swamp; Washington, D.C. was originally built on reclaimed swampland.

Conclusion
Particularly for those with a short memory, try to remember the following sage advice.

There’s only one way to deal with a psychopath:
you don’t deal with them.
If you must, then they must be crushed completely
so that they can never rear their ugly heads again.
Given this stark reality, it ought to be abundantly clear that there is only one way forward for the American people. Likewise, there is only one way to restore the American Republic.

The body politic must coalesce around this present existential imperative.

For this to occur, a sufficient number of patriots must resolve to take back the country from those who have outright stolen it.

How might this manifest in 2018?

Deep State must be exposed in its entirety and removed from the affairs of this nation.

This cannot be done without a critical mass of the U.S. citizenry lighting their torches and picking up their pitchforks. The psychopaths simply will not go without a fight.

Remember folks, in 2018, just like torches used to light up the path so does truth disseminated on the Internet. Likewise, the pitchforks of old have been transformed into Facebook pages, Twitter accounts and YouTube videos.

Let’s go get ’em … before they get US!
KEY TAKEAWAY: Given the true nature of psychopathic cabals, they detest exposure. They always scheme and execute in the dark whenever and wherever they can. Therefore, psychopaths loathe anything or anyone that reveals the details of their malevolent agendas. This is why they are doing everything in their power to crush the Alt Media. Just as “sunlight is said to be the best of disinfectants”, the light of truth is the most effective weapon in this final battle between the forces of light and forces of darkness. So let’s use it before we lose it.

State of the Nation
June 24, 2018


Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:34, 01 Lip '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem



KHAZARIAN MAFIA: Hellbent On A One World Government At Any Cost

https://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=4&t=28652&p=59018#p59018

Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:06, 01 Lip '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MOCNE! W SPRAWIE JEDWABNEGO ŻYDZI OSZUKALI LECHA KACZYŃSKIEGO!



........................


A teraz schodzimy do szamba...

W celach poznawczych tylko ale odruchu wymiotnego nie oszukasz..




Klasyczny przyklad zydowkich klamstw i zydowkiej chuzpy.


Swiat zydowski interesuje mnie tylko w takim stopniu w jakim stanowi on zagrozenie dla reszty ludzkiej cywilizacji.
Po ponad 30-tu latach zajmowania sie ta tematyka moge stwierdzic jedynie,ze moja ostroznosc w stosunku do zydow byla jak najbardziej sluszna.
Swoja opinie opieram na calej masie ksiazek publikowanych w wolnej Polsce pomiedzy wojnami ,opiniach ludzi ,ktorzy wtedy zyli i widzieli ten problem na wlasne oczy.
Potem lektury inych ksaizek a wreszcie materialy w najwiekszej bibliotece swiata:internecie pomogly mi te wiedze rozbudowac,uzupelnic i ugruntowac.
Tym ,ktorych interesuja fakty a nie zydowska propaganda polecam wszystkie ksiazki Michaela Hoffmana,amerykanskiego badacza przez duze "B' i wyjatkowego specjalisty jesli chodzi o ten podrecznik any-ludzkiech nakazow i najbardziej rasistowska instrukcje obslugi goja.

To co zydowska propaganda pozwala nam wiedziec to uczesana u pachnaca wersja tego rynsztoka.

Poszukajcie dalej i glebiej.

POLAKOM -jako pierwszy krok ku zakazanej wiedzy polecam:


DUSZA ŻYDOWSKA W ZWIERCIADLE TALMUDU Warszawa — 1914

https://www.polskawalczaca.com/viewtopic.....udu#p43227


Wiecej na ten i inne tematy zwiazane z zydowskim, smiertelnym nowotworem tutaj:

Instytut Zydoznawczy

https://www.polskawalczaca.com/viewforum.php?f=52

Mit holokaustyczny i jego zadanie
by Jerzy Ulicki-Rek » 07 Nov 2007

https://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=1&t=3

Jerzy Ulicki-Rek

Czy goje to zwierzeta - Tajemnice Talmudu - Tajemniczy Świat Żydów








Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:00, 01 Lip '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skandaliczny wpis byłego prezentera Superstacji. „Polactwo jest jasnym g*nem, zdatnym jedynie do bycia biednym śmieciem”


Opublikowane 2016/09/02 w Wiadomości z Polski




Jakub Wątły po siedmiu latach odszedł z Superstacji. Ofert pracy najwyraźniej brakuje, bo dziennikarz postanowił o sobie przypomnieć. W najbardziej żenujący sposób.




Swój krótki wpis na Facebooku zatytułował:

Z okazji początku roku szkolnego w Klechistanie:



Polacy – Ty, Ty i jeszcze Ty, Ty oraz Ty i cała reszta. Normalsi. Mają wyjebane na to w co ktoś wierzy i czy wierzy, jaki ma kolor mordy, etc. Ludzie dzielą się tylko na dwie grupy: mądrych i głupich. Tyle

– obiecująco zaczął Wątły. Ale później było już tylko gorzej…

polactwo – banda pokurwionych zjebów, którzy nienawidzą wszystkiego co jest inne od nich, karmią się nienawiścią do każdego, w każdym upatrując wroga. Wokół same spiski. Są przekonani o swojej wyjątkowości i wynikającej z niej misji zjebania Świata po całości. [pisownia oryginalna – red.]

– napisał Wątły. Konkluzję przygotował na sam koniec i dla zaakcentowania powagi słów wyraził swoją myśl przyjmując interesującą formę graficzną i alternatywną wersję ortografii [pisownia jak zawsze w przypadku Wątłego oryginalna – red.]:


Biorąc pod uwagę szybko rozsnącą falę rasizmu w polandii, czas napisać szczerze, w oparciu o prosty schemat: skoro każdy nie-bioły to gówno, to POLACTWO JEST JASNYM GÓWNEM ZDATNYM JEDYNIE DO BYCIA BIEDNYM ŚMIECIEM. #KlasyOProfiluBiałepolackieŚcierwo




Za komentarz do powyższych słów niech posłuży nagranie, które ilustruje naszym zdaniem największe osiągnięcie Wątłego podczas pracy w Superstacji.


[youtube]Kuba Wątły dotrzymał słowa XD (czytaj opis)[/youtube]


https://niezlomni.com/skandaliczny-wpis-bylego-prezentera-superstacji/


.......................
Jesli to..satyra to ja czegos nie chwytam..


Skandal! Znany reżyser kręci film szkalujący Polaków. Kogo tym razem „mordowaliśmy”?

Postępowy reżyser, modny aktor i wątpliwy historyk wspólnie pracują nad filmem szkalującym dobre imię narodu polskiego. Stracili jednak państwowe dotacje i nie mogą dokończyć swojego „dzieła”. Liczą na wsparcie z zagranicy. Zobacz reportaż o filmie „Polacy. Zabić każdego”.






Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:29, 02 Lip '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurek: "Jesteśmy atakowani przez środowiska żydowskie od ponad 100 lat"


Add a public comment...

Jerzy Ulicki-Rek
3 minutes ago (edited)
Szanowna Pani
zwracam sie tutaj do p.Kurek
Czy wierzy Pani w oficjalna wersje holo-kitu?
6 milionow..komory :parowe !! prozniowe!! elektryczne!!gazowe ..!!
Mowi pani duzo o zydach ale to za malo.
Jakie jest pani zdanie na temat tego mega holo-przekretu?
Mam 64 lata ,mowie i czytam po polsku,rosyjsku,niemiecku i angielsku i tematyka HOLOBZDETU zajmuje sie od ponad 30 lat.
Nie mam zadnych watpliwosci ,ze oficjalna wersja to wierutne zydowskie klamstwo.
Co pani o tym sadzi.
Podkresla pani ,ze jest pani historykiem wiec moze cos z tej smierdzacej holo-beczki?


Mit holokaustyczny i jego zadanie
by Jerzy Ulicki-Rek » 07 Nov 2007

https://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=1&t=3

Holokau$t
viewtopic.php?t=1282
I po angielsku:

HOLOCAU$T MYTH
'Of the four million Jews under Nazi control in WW2, six million died and alas only five million survived.'

https://www.polskawalczaca.com/viewforum.php?f=36


Jerzy Ulicki-Rek



Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:03, 02 Lip '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Animals Can Be Jerks Compilation

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy



Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:44, 02 Lip '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alternatywna wizja historii Ludzkości - Powstańmy z kolan - wystąpienie Janusza Zagórskiego



Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:26, 03 Lip '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

New Usury Fighter's Manual published today!

July 2, 2018

Christians! Do you believe the Bible when it says the love of money is the root of all evil?


Do you know that usury is the engine of the love of money?
This new “usury fighter’s manual” can help defeat the Money Power in accordance with God’s law:


History of Money and Usury in America: A Usury Fighter’s Manual
By Daniel Krynicki


This is a digital “Kindle” book. It is not a printed work.

Read a free preview here:
http://a.co/dVW11PN

Daniel Krynicki is a masterful researcher into financial chicanery and an activist for money reform and social justice. He is a self-trained economist and a pipefitter with more than thirty-five years in the trade. He retired from Detroit Edison Company with 25 years’ seniority. Upon retirement, Local 223 of the Utility Union Workers of America conferred upon him a lifetime membership.

Krynicki is a student of the writing of attorney Howard B. Rand (1889-1991). Mr. Rand employed his background as a legal scholar (LL.B, University of Maine), in his analysis of Scripture. Among his more than twenty-five books and pamphlets, Rand’s classic work, Digest of the Divine Law (1943), had a significant impact on Krynicki’s formation. In 2013, Mr. Krynicki encountered Michael Hoffman’s study, Usury in Christendom: The Mortal Sin that Was and Now is Not. Mr. Krynicki’s History of Money and Usury in America expands on Rand and Hoffman.


The contemporary movement to abolish the Federal Reserve Bank and institute honest money has been a failure because the leading advocates are either usury-proponents or, if they claim to oppose usury, are unwilling to work for its complete abolition. Daniel Krynicki has gone another way, faithful to the Word of God — which never intended for us to be burdened with either decades of personal debt, or for our nations to be ruled by a financial power which derives its dominion from the renting of money. Krynicki demonstrates that there is no substitute to ending usury: there is no other means for defeating the stranglehold which the Money Power exerts over the West.

Think you know this subject from A to Z? Daniel’s research will surprise you. He is neither Right wing nor Left wing. The facts he unearths are both enlightening and liberating, on the path to national renewal through the enactment of real Biblical economics, not the counterfeits pushed by Ron Paul or Congressman Dave Brat (though the latter two may be well-intentioned and err only through ignorance). Yet they are inspired by the Christ-hating Ludwig Von Mises, a fact that must be faced.

Daniel Krynicki operates the "Christians Against Usury" study group on Facebook:
https://www.facebook.com/groups/christiansagainstusury/about/

This digital book of 189 pages is affordably priced so almost anyone can access its truths and begin to successfully combat the Money Power:
http://a.co/dVW11PN


Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:30, 03 Lip '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jerzy Ulicki-Rek » 03 Jul 2018 05:27 am

Political madness called "political correction"

minister@border.gov.au
Madness of the highest sort

cc: lorraine.jovan.

About 1/2 hour ago i was trying to reach (by phone) a woman working for customs who -by definition- is avoid any contact with me: PETA BULLOCH
Switch board operator told me that she is at meeting etc and I said that:"I'M A VERY STUBBORN BASTARD AND CAN WAIT"

What I've got in return after my comment left me shocked and flabbergasted.

"PLEASE DON'T USE THIS KING OF LANGUAGE WITH ME BECAUSE I WILL CUT THE CONNECTION"

At first I wasn't sure if she is talking to me so I asked few more question to clear the situation.

"DON'T USE THE B..WORD WHILE TALKING TO ME" REPEATED SWITCHBOARD OPERATOR SHARYL

This is the best example of the madness of so called 'political correctness" as the good old censorship is being called now but we are reaching the levels -like deep in sever- unheard off.

At the same time its the best proof of terrible damage totalitarian mentality is doing to a people like this woman.

She dared to rebuke me for me calling MYSELF an old stubborn bastard!!

Who is she?

What kind of education and personal culture does she has?

Who authorized her to be my mentor and teacher of manners!!!


With that king of self-delusional madness she is wasting herself in her current position.
A warden in any jail will be the fulfillment of her dreams but she is not aware of that.
There she will have an absolute power and nobody will dare to oppose her madness.


But I do.

I demand official apologies from her-in writing-for her outrageous behaviour.

I will send the copy of this email to a minister to let his office know what kind of people are working now in "Border Force" switch board.

On another hand she must feel very save when acting like that so maybe..just maybe..this is the kind of behavior favored by people who employ her.

Watching Australia today I would not be surprised .

It seems to me that most of so called "public servants " have to pass one and one test only to gain the job:

They have to be : mediocre, inert but loyal to current masters




Jerzy Rek
Wolna Polska zaczyna sie tutaj

https://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=58&t=28657
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:41, 03 Lip '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzierżoniów – Żydkowo: Czy „antyfaszystowski” terror ABW jest wstępem do masowego osadnictwa żydowskiego?

[img]https://forumemjot.files.wordpress.com/2018/07/z9184348qcwiczeniaabw1.jpg?w=258&h=193[/img]

[img]https://forumemjot.files.wordpress.com/2018/07/z22789590ieantyterroryscizdjecieilustracyjne2.jpg?w=355&h=200[/img]

Czy ten „antyfaszystowski”, „antynazistowski” terror w wykonaniu ABW jest formą żydowskiego zastraszenia Polaków w Dzierżoniowie-Żydkowie i jest wstępem do masowego osadnictwa żydowskiego w tym mieście ? / Red.



Policjanci i antyterroryści, funkcjonariusze ABW i policyjny śmigłowiec miały brać udział w akcji w Dzierżoniowie na Dolnym Śląsku. Prokuratura potwierdza w rozmowie z Gazeta.pl, że chodziło o koncert grupy neofaszystowskiej.


W Dzierżoniowie trwają czynności z udziałem kilku służb - to wszystko, co na razie potwierdził w rozmowie z nami rzecznik dolnośląskiej policji asp. szt. Paweł Petrykowski.

Po godz. 20 lokalne serwisy poinformowały o szeroko zakrojonej akcji w mieście. W operacji "bierze udział 300 osób, w tym policyjny helikopter oraz grupa antyterrorystyczna z Wrocławia" - podaje doba.pl. 

Kilka ulic w centrum miasta miało być zablokowanych przez policję. Mieszkańcy mieli mieć problem z dostaniem się do domów. Serwis dziennik.walbrzych.pl podawał nieoficjalnie, że działania są prowadzone przeciw grupie neofaszystowskiej. Te informacje potwierdziła nam prokuratura. 

- Na polecenie prokuratury rejonowej w Wałbrzychu funkcjonariusze ABW i policji dokonywali czynności, które polegały m.in. przeszukaniu pomieszczeń, gdzie dziś miał odbyć się koncert zespołów neofaszystowskich - powiedział w rozmowie z Gazeta.pl prokurator Tomasz Orepuk z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.


- Celem akcji było m.in. ujawnienie i zabezpieczenie materiałów związanych z propagowaniem treści faszystowskich - dodał.

Prokurator podkreślił, że po godz. 22 czynności służb wciąż się odbywały i mogą potrwać do później nocy. - Ze względu na to nie możemy informować o tym, co udało się zabezpieczyć i jeśli tak, to ile osób - stwierdził Orepuk.

 
Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7.....zic-o.html

..........................

[img]https://forumemjot.files.wordpress.com/2018/07/e1918c3e-70b3-4eaa-92cb-f7f4c9c5792f.png?w=555&h=400[/img]


Owoce pontyfikatu JP II: Polskie klęski – Kalendarium konfliktu oświęcimskiego — Od tego się zaczęło

][img]https://konwentnarodowypolski.files.wordpress.com/2014/01/hirarchia-koc59bcielna-usuwa-krzyc5bce-z-oc59bwic499cimia.jpg?w=622&h=654[/img]
Rabin Joskowicz z wizytą u Prymasa (1989)


[bOŚWIĘCIMSKA HEKATOMBA NARODU POLSKIEGO i dziwne DZIAŁANIA HIERARCHII KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO w POLSCE czyli KOMU poza ŻYDAMI przeszkadzały SIOSTRY KARMELITANKI na MIEJSCU KAŹNI SETEK TYSIĘCY POLAKÓW ?!!![/b]




Zaprzeczając przeszłym naukom, Jan Paweł II wchodzi do rzymskiej synagogi i obejmuje głównego rabina/gazetawarszawska.com/bibula.com
*****

MARZEC 1983 – WRZESIEŃ 1998

12 styczeń 1983 – siostra Zofia Jaśniak, przełożona domu sióstr karmelitanek bosych w Poznaniu, zwraca się do Urzędu do Spraw Wyznań w Warszawie z prośbą o założenie domu zakonnego w Oświęcimiu, w budynku starego teatru usytuowanego obok Żwirowiska.

2 luty 1983 – prowincjał karmelitów bosych o. Eugeniusz Jan Morawski w liś- cie do Urzędu do Spraw Wyznań poparł ideę założenia klasztoru kontempla- cyjnego w pobliżu byłego niemieckiego obozu Auschwitz. Prowincjał napisał m.in.:

„uważamy za nieulegającą wątpliwości potrzebę założenia oraz nieu- stannej modlitwy i pokuty w tym miejscu, które bez Chrystusowego Krzyża tchnie beznadziejnością”.

14 czerwca 1984 – po wielu trudnościach prezydent Oświęcimia Andrzej Tol- ka oddaje siostrom karmelitankom z Poznania w użytkowanie wieczyste tere nu państwowego, zabudowanego budynkiem tzw. starego teatru, na siedzibę klasztoru kontemplacyjnego.

26 czerwca 1984 – w Państwowym Biurze Notarialnym podpisano akt nota- rialny, na mocy którego siostry karmelitanki bose z Poznania stały się praw nymi właścicielami budynku „starego teatru” i przylegającego do niego tere nu na 99 lat.

2 sierpnia 1984 – do Oświęcimia przybyły pierwsze siostry karmelitanki.

30 grudnia 1985 – klasztor sióstr karmelitanek p.w. Świętych Obcowania w Oświęcimiu erygowano kanonicznie.

maj 1985 – w specjalnej ulotce niemiecka organizacja katolicka „Kirche in Not” („Kościół w potrzebie”), która na prośbę kardynała Stefana Wyszyńskie go objęła patronat nad sześćdziesięcioma klasztorami kontemplacyjnymi w Polsce, nawołuje katolików do materialnego wsparcia powstającego w Oświę- cimiu Karmelu.

W Niemczech ukazał się numer specjalny dwumiesięcznika „Echo der Lie be” w którym wydawca pisma o. Werenfried van Straaten, zamieścił apel do społeczeństwa krajów Beneluksu, by pomogły siostrom karmelitankom z Oświęcimia w adaptacji zniszczonego „starego teatru”.

Apel o. van Straatena, który nosił tytuł Geschenk fuer den Papst – ein Klo ster in Auschwitz (Klasztor w Oświęcimia w darze dla Papieża), nadał roz głos powstaniu klasztoru nieopodal muzeum Auschwitz.

14 października 1985 – brukselska popołudniówka „Le Soir” daje początek oszczerczej kampanii przeciwko Kościołowi katolickiemu i dobremu imieniu Polski i Polaków. Na łamach „Le Soir” pisano, że

„w tym miejscu nikt nie ma prawa niczego sobie zakładać ani budować”, zaś „Oświęcim powinien pozostać przede wszystkim pomnikiem ofiar ludobójstwa Żydów“.

28 marca 1986 – pięciu wielkich rabinów europejskich sprzeciwia się powsta niu oświęcimskiego karmelu.

„Uważamy za rzecz niemożliwą do przyjęcia, aby uświęcać ziemię, któ- ra została sprofanowana i przeklęta, zroszona krwią milionów ofiar” – napisali rabini.

13 kwietnia 1986 – wizyta Jana Pawła II w głównej synagodze rzymskiej.

kwiecień 1986 – pierwsze wtargnięcie członków Światowego Kongresu Żydów na teren posesji karmelitanek.

Żydzi grożą wysadzeniem budynku w powietrze i obrzucają zakonnice wyz wiskami.

13 maja 1986 – komunikat 213. Konferencji Plenarnej Episkopatu Polski in- formuje, iż

„w momencie ożywienia dialogu chrześcijańsko- żydowskiego, czego wy razem była niedawna wizyta Ojca św. w synagodze rzymskiej“ powołano do życia Podkomisję ds. Dialogu z Juda­izmem.

W podkomisji tej zasiedli między innymi znani przeciwnicy klasztoru i krzyża w Oświęcimiu – bp Henryk Muszyński (prze­wodniczący), ks. Stani- sław Musiał oraz Jerzy Turowicz.

Wkrótce po powołaniu podkomisji kardynał Franciszek Macharski zwró- cił się do ks. S. Musiała i J. Turowicza z prośbą o przygotowanie rozmów z Żyda­mi protestującymi przeciwko istnieniu klasztoru. Chodziło także o wybranie przedstawicieli Kościoła z Europy Zachodniej do rozmów ze stro ną żydowską.

Znamienny jest fakt, iż do delegacji kościelnej nie wybrano nikogo, kto re- prezentowałby stronę bezpośrednio zainteresowaną – przykładowo: prze- łożona sióstr karmelitanek, prowincjał ojców karmelitów bosych w Polsce

22 czerwca 1986 – artykułem Jerzego Turowicza pt. „Karmel w Oświęcimiu”, „Tygodnik Powszechny” rozpoczął kampanię skierowaną przeciwko oświę-cimskiemu klasztorowi karmelitanek.

Argumentował on, że obecność sióstr karmelitanek w tym miejscu obraża uczucia Żydów.

22 lipca 1986 (!!!) – w Genewie odbyło się pierwsze spotkanie przedstawicieli Kościoła katolickiego i środowisk żydowskich w sprawie sytuacji w Oświęci- miu.

Stronę kościelną reprezentowali czołowi moderniści: kardynałowie God- fried Danneels (arcybiskup Brukseli), Albert Decourtray (arcybiskup Lyo- nu), Jean Marie Lustiger (arcybiskup Paryża), Franciszek Macharski (ar- cybiskup Karkowa), oraz ks. Stanisław Musiał SI i Jerzy Turowicz.

Środowiska żydowskie reprezentowali natomiast: Tullia Ze vi – przewod-nicząca Unii Wspólnot Żydowskich we Włoszech, Wielki Rabin Francji – Rene Samuel Sirat, Theo Klein – przewodniczący Rady Przedstawiciel- skiej Instytucji Żydowskich we Francji i Europejskiego Kongresu Żydow-skiego, Marcus Pardes – prezydent Komitetu Koordynacyjnego Organiza- cji Żydowskich w Belgii oraz Ady Steg – prezydent Powszechnego Zjedno-czenia Żydowskiego. W komunikacie końcowym czytamy:

„Dialog winien trwać nadal \ by można było definitywnie ustalić za- dowalający sposób poszanowania tego jedynego miejsca znajdujące go się na polskiej, chrześcijańskiej ziemi”.

Poinformowano także o wspólnie zredagowanej tzw. Deklaracji Oświęcim skiej, dzięki której wyrażono

„swoje wspólne pragnienie liczenia się z niekwestionowaną rzeczywi stością symbolicznego charakteru b. obozu zagłady Auschwitz, pom nika i pamięci shoah”.

Sama Deklaracja Oświęcimska, rozpoczynająca się od słów „Zakhor! – Pa miętaj!” jest bardzo krótka. Czytamy w niej, że tereny Auschwitz i Birke- nau są symbolicznymi miejscami

„ostatecznego rozwiązania „w imię którego hitlerowcy dokonali eks- terminacji (shoah) sześciu milionów Żydów którzy zginęli „w opusz-czeniu i pośród obojętności świata”.

Właśnie zdanie mówiące o „opuszczeniu” i „obojętności świata” stało się podstawą do oskarżenia Polaków o obojętność, a nawet o sprzyjanie eks- terminacji Żydów podczas II wojny światowej.

Kampanię tę realizowano także w Polsce, szczególnie na łamach „Tygod- nika Powszechnego”. Miała ona uzmysłowić Polakom ogrom krzywd jakie popełnili oni względem Żydów podczas II wojny światowej.

Miało to doprowadzić do sytuacji, w której polskie społeczeństwo, chcąc odkupić swe winy z czasów ostatniej wojny, zgodzi się na przeniesienie klasztoru sióstr karmelitanek w Oświęcimiu.

Było to przygotowywanie gruntu pod decyzje, które miały zapaść podczas drugiego spotkania w Genewie.

listopad 1986 – Jerzy Turowicz w krakowskim Klubie Inteligencji Katolickiej wygłosił odczyt na temat źródeł antysemityzmu w Polsce.

Uzupełnienie (!!!): powyższego. Spotkanie nie odbyło się w „Genewie” jak pisze autor, ale na jakiejś wsi, w prywatnym domu żydowskim, u żyda o nazwisku Rothschild.

Jest tu konieczne podkreślić to, że decyzją kardynała Macharskiego, który był wtedy metropolitą krakowskim, negocjacje o katolickim klasztorze, o sprawach polskich, nie toczyły się w diecezji krakowskiej, w domu bisku- pa, a na prywatnej posiadłości u żyda w Szwajcarii.

Negocjacje te odbywały się u żyda, bo – jak kard. Macharski stwierdził (lub zgodził się ) – negocjacje powinny być przeprowadzone na gruncie neutralnym. Willa żydowska była miejscem właściwym, bo dom biskupi w Krakowie takim miejscem nie był.

Później, JPII dokonał nowego podziału diecezjalnego i sprawy Karmelitanek swobodnie już toczyły się poza plecami Narodu, bo nowa diecezja – na prowincji zabitej deskami

– nie podlegała takiej kontroli społecznej jak diecezja krakowska, czyli faktycznie, było to świadome oszustwo.

Od dziś za 2 lata, karmelitanki z Oświęcimia zostaną przeniesione poza obręb obozu.

Tak zostało zadecydowane przez siedemnaście osobistości i żydowskich i katolickich, zgromadzonych za zamkniętymi drzwiami w niedzielę 23 lutego w rezydencji Edmunda Rothschilda w Pregny niedaleko Genewy, z zamiarem zakończenia polemiki wywołanej instalacją w październiku 1984 klasztoru w miejscu,

gdzie nazistowscy kaci przechowywali mordercze gazy oraz nadają- ce się do spieniężenia ( ubrania, buty etc.) ich ofiar.

Pomimo “deklaracji oświęcimskiej” podpisanej przez władze katolickie i żydowskie dnia 22 lipca 1986 w Genewie, spotkanie w Pregny zostało ot- warte w atmosferze niepokoju.

W przemówieniu zagajającym prof. Ady Steg — prezydent Światowego Zjednoczenia Żydowskiego przypomniał, że założycielka klasztoru twier dziła,

iż karmelitanki nie opuszczą swego klasztoru obecnego oraz, że nie mia- ły bynajmniej zezwolenia żydowskiego, jako że

“nie są zainteresowani Oświęcimiem, nie zbudowali tam pomnika i nie umarli tam”.

Na te wywody prof. Steg odpowiedział tak;

“My którzyśmy przeżyli, jesteśmy rzecznikami /…/ i dodam zastępca mi nieobecnych sześciu milionów naszych braci, których marzenia zostały brutalnie zduszone. Dźwigamy ciężki i cenny i święty ciężar ich pamięci /…

/ Oświęcim jest symbolem niejednego wydarzenia, lecz jednej rzeczy: tej rzeczy nie do pojęcia nie do pomyślenia i nie do wyrażenia jaką jest Shoah / Holokaust/ .

Orędzie żydowskie — zostało wysłuchane w szczególności przez kard. Macharskiego, biskupa krakowskiego, a więc diecezji, w obrębie której znajdują się pozostałości, obozu zagłady w Oświęcimiu.

Jego stanowisko jakby się zbliżyło do stanowiska swych odpowiedników zachodnich w ciągu kilku ku miesięcy, zwłaszcza od czasu, gdy udał się do Jerozolimy, by skupić się przy memoriale Jad Waszem poświęconym ofiarom Shoah.

Ze swej strony kard. Decourtray arcybiskup Lyonu oświadczył , że jest

bardzo szczęśliwy i bardzo ulżony, jako że przybył “zaniepokojony” na to zebranie, któremu przewodniczył Theo Klein, prezydent Rady Reprezentacyjnej Instytucji żydowskich we Francji – CRIF.

Delegacja katolicka. w której brał udział również kard. Lustiger, arcybi skup Paryża, zobowiązała się do utworzenia

“poza obszarem Oświęcim Brzezinka” ośrodka informacji i modlit- wy przeznaczonego do “podsycania wymiany poglądów między koś ciołami europejskimi na temat Shoah oraz także na temat męczeńst- wa polskiego”, jak również “, żeby przeciwstawiać się dezinformacji i banalizacji Shoah i przeciw rewizjonizmowi”.

Jeśli chodzi o karmel to znajdzie on pomieszczenie w nowym ośrodku przeznaczonym, by popierać dialog między żydami a chrześcijana- mi mając na uwadze uczucia wyrażone w sposób uzasadniony przez delegacją żydowską” .

W konsekwencji nie powinien mieć miejsca stały kult katolicki na teryto rium obozów zagłady.

Kard. Macharski zobowiązał się do czuwania nad realizacją tak ustalo- nego projektu, zaś dygnitarze katoliccy zachodni ze swej strony zobowią zali się do zgromadzenia środków po­trzebnych na ten cel i do realizacji projektu w ciągu 24 miesięcy.

Reprezentanci judaizmu,którzy domagali się tylko terminu dwunastu miesięcy, zgodzili się na przedłużenie, gdy rozmówcy zwrócili im uwagę, że w Polsce sprawy się toczą powoli.

Wszyscy uczestnicy zebrania ocenili, że doszli do wspólnego porozumie- nia, by “podkreślić” szczególny aspekt Shoah wśród tragedii hitlerow-skiej, która tak ciężko poraniła narody Europy, zwłaszcza naród polski, jak również, aby uznano tożsamość oraz wiarę każdego mężczyzny lub kobiety za życia oraz po śmierci”.

Kard. Lustiger został zobowiązany do zdania sprawy papieżowi z niniej szego zebrania.

Izabella Vishnic

/1/ Osobistości katolickie:

Kard. Daneels /Belgia/,
kard. Decourtray /Iyon/,
kard. Lustiger /Paryż/.
kard. Macharski Kraków/,
ojcowie Dujardin, Dupuy.
Musiał i Turowicz /swiecki/.
Osobistości żydowskie:

wielki rabin Sirat. pp. Gerard Riogner / Światowy Kongres żydowski/,
Ady Steg /prezydent Światowego Zjednoczenia Izraelickiego/ ,
Theo Klein / prezydent CRIF,
Chock prezydent konsystorza izraelskiego w Belgii,
Ehrlich / przedstawiciel na Europę Bnai Brith międzynarodowego/.
Tardes / prezydent rady konsultacyjnej organizacji żydowskich w Belgii/
Sabina Reitmann /zobowiazana do koordynacji/
oraz Hoffenberg / delegat Bnai Brith przy UNESCO.
Le Monde

Tlum H.M .KSC1995

Powyżej, kopie tłumaczenia, tłumacz Helena M. więźniarka oświęcimska, jedna z pierwszych, które osadzono w obozie. Była to kara za przewożenie cudzego listu, który zawierał niewłaściwe treści.

11 stycznia 1987 – Jan Błoński publikuje na łamach „Tygodnika Powszechne go” artykuł pt.” Biedni Polacy patrzą na getto”, w którym oskarża Polaków o współpracę z Niemcami w zagładzie Żydów.

22 lutego 1987 – w Genewie miało miejsce drugie spotkanie delegacji katolic kiej i żydowskiej w sprawie Oświęcimia. Obie delegacje przyjechały w rozsze- rzonym składzie.

Kościół katolicki reprezentowali:

kard. Godfried Danneels,
kard. Albert,
kard. Jean Marie Lustiger,
kard. Franciszek Macharski,
bp Kazimierz Górny (sufragan krakowski),
o. Bernard Dupuy i o. Jean Dujardin (członkowie Komisji Episkopatu Fran cji ds. Dialogu z Judaizmem),
oraz ks. Stanisław Musiał SI i Jerzy Turowicz.
Ze strony żydowskiej w spotkaniu udział wzięli:

Tullia Ze vi,
Rene Samuel Sirat,
Theo Klein,
Marcus Pardes,
Ady Steg,
Sam Hoffenberg – stały delegat loży masońskiej B’nai B’rith przy UNESCO w Paryżu,
Ernest Ehrlich – przedstawiciel B’nai B’rith na Europę,
Gerard Riegner – reprezentant Międzynarodowego Komitetu Żydowskiego dla Konsultacji Międzyreligijnych
oraz Georges Schnek – przewodniczący konsystorza izraelskiego w Belgii.
Zdaniem bpa Górnego (obecny ordynariusz diecezji rzeszowskiej), który jako jedyny nie podpisał wspólnej Deklaracji, w Genewie przeforsowany został punkt widzenia jednej strony.

We wspólnie zredagowanej Deklaracji strona katolicka zobowiązała się do „,stworzenia ośrodka informacji, wychowania, spotkań i modlitwy“.

W drugim punkcie jest mowa o tym, że nowy ośrodek „zostanie stworzony poza obszarem obozów Auschwitz i Birkenau.

W Deklaracji wymienia się też cele mającego powstać ośrodka:

„walka z dezinformacją i banalizacją shoah oraz z rewizjonizmem’ „

przyjmowanie grup odwiedzających obozy w celu uzupełnienia ich infor- macji — „popieranie spotkań miedzy żydami i chrześcijanami „.

Najważniejsza jest jednak końcowa część Deklaracji w której czytamy:

„Ustanowienie tego Ośrodka stanowi kontynuację i konsekwencję zobo- wiązań podjętych w czasie spotkania w Genewie w dniu 22 lipca 1986 r.

Zakłada ono, że inicjatywa modlitwy Sióstr Karmelitanek znajdzie w tym nowym kontekście swoje miejsce, swoje potwierdzenie i swój praw- dziwy sens i że będzie to świadczyć o uwzględnieniu uczuć słusznie wyra żonych przez delegację żydowską.

Nie będzie więc stałego miejsca kultu katolickiego na terenach obozów Auschwitz i Birkenau.

Każdy będzie mógł się tu skupić zgodnie z własnym sercem, własną reli- gią i własną wiarą”. W punkcie czwartym jest mowa o tym, że kard. Ma- charski

„będzie czuwał nad realizacją projektu” oraz., że będzie on „powiada miał przewodniczącego Theo Kleina o postępach w realizacji tego projektu”.

25 lutego 1987 – kardynał Macharski w krótkim przemówieniu wygłoszonym przez Radio Watykan uzasadniał cele powstania ośrodka, prosił też siostry karmelitanki o modlitwę

„żeby Pan Bóg pobłogosławił temu wielkiemu zamierzeniu”.

18 stycznia 1988 – prowincjał karmelitów bosych o. Dominik Wider wystoso- wał list do wszystkich członków zakonu karmelitańskiego w Polsce. Pisał:

„Od dłuższego czasu nasilają się złośliwe ataki żydowskie oraz nacisk moralny kard. Franciszka Macharskiego na nasze Siostry w Oświęcimiu , by same dobrowolnie wyraziły zgodę na przeniesienie się w inne miej- sce.

Argumentuje się miłością bliźniego, nieprzeszkadzaniu w dialogu Kościo ła z Żydami, niedawaniu podstaw do ataku na Ojca świętego i Kościół w Polsce. (…)

Złożyłem protest u ks. kard. Macharskiego, a także u przedstawiciela strony zachodniej, ks. kard. Lustigera. Odwołałem się także do N.O. Gene rała.

Pragnę powiadomić, że prawie wszyscy biskupi krakowscy są oburzeni na ten nacisk wywierany na Siostry.

Podobnie myśli duchowieństwo Oświęcimia i jego okolic, a także wielu wiernych. Wszyscy oni uważają, że Siostrom dzieje się krzywda oraz że Siostry powinny trwać w obecnie zajmowanym klasztorze – swojej włas- ności.

Proszę wszystkich naszych Braci i Siostry I, II, III Zakonu o modlitwę w intencji Sióstr, by Pan je umacniał, ochraniał i bronił. W nim, w Niepoka lanej Dziewicy Karmelu i św. Józefie cała nasza nadzieja”.

24 czerwca 1988 – podczas wizyty w Austrii Jan Paweł II poparł powstanie ośrodka. Papież powiedział:

„Spośród wielorakich inicjatyw, jakie w duchu Soboru podejmowane są dzisiaj na rzecz dialogu żydowsko-chrześcijańskiego, pragnę wskazać na powstający w Polsce ośrodek informacji\ wychowania spotkań i mo- dlitwy.”

26 lipca 1988 – na Żwirowisku należącym do klasztoru sióstr karmelitanek ustawiono krzyż. Inicjatorem ustawienia krzyża był ks. Stanisław Górny, brat biskupa rzeszowskiego Kazimierza Górnego i były proboszcz parafii św. Mak- symiliana Męczennika w Oświęcimiu. Ks . S. Górny wspominając tamto wyda- rzenie powiedział:

„Byli więźniowie prosili nas, księży, żeby to miejsce, znajdujące się poza obozem, uczcić symbolem wiary katolickiej.

Siostry karmelitanki bose, znajdujące się już wówczas w oświęcimskim klasztorze od 1984 r., zgodziły się na ustawienie krzyża”

27 stycznia 1989 – metropolita krakowski kardynał Macharski skierował do wiernych w Oświęcimiu specjalny list, w którym poparł usunięcie sióstr z zaj- mowanego od 1984 r. klasztoru. Kardynał napisał, że

„siostry będą wypełniać swoje powołanie w ich własnym nowym klaszto rze, gdy tylko zostanie on wybudowany na wydzielonym terenie w obrę- bie Centrum, z którym siostry będą pozostawały w duchowej łączności.”

14 lutego 1989 – arcybiskup Lyonu, kardynał Decourtray wystosował list do przewodniczącego Rady Przedstawicielskiej Instytucji Żydowskich we Francji i Europejskiego Kongresu Żydowskiego Theo Kleina.

W swym liście Kardynał przeprasza środowiska żydowskie za niedotrzy- manie zobowiązań genewskich. Poza przeszkodami natury administracyj nej w budowie nowego klasztoru i Centrum, kard. Decourtray wskazuje

„na trudności związane z polską opinią publiczną i narodową”.

W liście Kardynała znalazły się też fragmenty obrażające siostry karmeli-tanki, które rzekomo wyraziły zgodę na opuszczenie klasztoru. W liście czytamy:

„Dzisiaj siostry zaakceptowały decyzję budowy nowego klasztoru. Akceptacja ta stanowi fakt najwyższej wagi. Siostry osiadły w Oświę cimiu, aby się modlić za zmarłych.

Ten ich gest w żaden sposób nie wyrażał lekceważenia męczeństwa narodu żydowskiego.

Obecnie, w sposób nieodwołalny zaakceptowały decyzję przeniesie- nia klasztoru, rozumiejąc wyrażoną przez ich arcybiskupa intencję Kościoła katolickiego, by uszanować shoah.

Pragną one przez ten akt posłuszeństwa przyczynić się do postępu w stosunkach między żydami i katolikami3

realizują w ten sposób życzenie Soboru Watykańskiego II zawar- te w „Nostra aetate” i przyjmując postawę, do jakiej nieustannie wzywa Papież Jan Paweł II”.

Na koniec Kardynał zapewnia Żydów, iż wkrótce

„zwróci się z prośbą do przełożonego generalnego zakonu karmeli- tów o podjęcie kroków w celu prowizorycznego przeniesienia sióstr w oczekiwaniu na ukończenie nowego klasztoru”.

9 marca 1989 – za przeniesieniem sióstr do nowego klasztoru opowiedział się także Episkopat Polski. W komunikacie Episkopatu czytamy:

„biskupi polscy uznają wielką ważność realizowanego przez metropolitę krakowskiego kard. Franciszka Macharskiego Centrum Informacji, Wy- chowania, Spotkań i Modlitwy, które ma obejmować również nowy klasz tor sióstr karmelitanek”.

17 maja 1989 –Wyżsi Przełożeni Zakonów Męskich w Polsce, zebrani na spot kaniu plenarnym w dniach 16-17 maja 1989 r. w Warszawie sprzeciwili się usunięciu sióstr karmelitanek z zajmowanego klasztoru.

„Jesteśmy głęboko przekonani, że klasztor Karmelitanek Bosych, który jest ich własnością, znajduje się na właściwym i godnym miejscu w na- szej Ojczyźnie i nie narusza niczyich praw i nikogo nie krzywdzi” – napi- sali Wyżsi Przełożeni Zakonów Męskich w Polsce.

14 lipca 1989 – sześciu członków Związku Studentów Żydowskich USA na cze- le z rabinem Avi Weissem wtargnęło na teren klasztoru karmelitanek.

Przyjechali oni z grupą dziennikarzy i ekipą telewizyjną. Jeden ze świad- ków zdarzenia tak opisał to wydarzenie:

„Tymczasem rozpoczęli oni (Żydzi – przyp. S.C.) próby wyważenia drzwi wejściowych.

Gdy nie udało się to, poprzestali na dobijaniu się przeskoczyli też bo czne parkany pomiędzy dziedzińcem a ogrodem, usiłując dostać się do środka przez okna (zakratowane), wygrażali też pięściami, krzy- czeli”.

16 lipca 1989 – kolejne najście grupy Żydów.

„Odziani w ubrania imitujące pasiaki z gwiazdą Dawida i tym razem przeszli przez ogrodzenie, ale po odbyciu rytualnych modlitw i spokoj- niejszych nieco protestach sami opuścili teren klasztoru.

Mimo jednak stosunkowo spokojnego przebiegu protestu, życie klasztoru było przez kilka godzin całkowicie sparaliżowane”.

22 lipca 1989 – przed budynkiem Karmelu manifestują Żydzi z Belgii, przes-kakują przez płot, odczytują protest i dmą w barani róg.

22 lipca 1989 – w trzecią rocznicę podpisania deklaracji „Zahor”, kard. Deco urtray przeprosił Żydów za opóźnienia w budowie Centrum. Kardynał w spec jalnym komunikacie napisał:

„Prosimy naszych partnerów Żydów, by wybaczyli nam to opóźnienie, spowodowane rzeczywistymi przeszkodami, z których powagi nie zda- wał sobie sprawy żaden z sygnatariuszy porozumienia.”

8 sierpnia 1989 – kardynał Macharski wydał komunikat, w którym ubolewa nad zachowaniem niektórych środowisk żydowskich prowadzących

„gwałtowną kampanię oskarżeń i pomówień, obraźliwą agresję nie tylko słowną, co się przeniosło na teren Oświęcimia.

Dodał też, że — „tego typu postawy i działania uniemożliwiają mi dalszą realizację budowy Centrum”. Kardynał kończy słowami:

„Stoimy na stanowisku, jakie Kościół zajął w stosunku do Żydów na Soborze Watykańskim II, potwierdzonym dalszymi postanowienia- mi Stolicy Apostolskiej”

11 sierpnia 1989 – kard. Decourtray zapewnił Żydów, że

„decyzja genewska nie zostanie zakwestionowana”.

26 sierpnia 1989 – Prymas Polski, kardynał Józef Glemp wygłosił na Jasnej Górze homilię w której bronił sióstr karmelitanek. Kardynał powiedział m.in.

„Kochani Żydzi, nie rozmawiajcie z nami z pozycji narodu wyniesionego ponad wszystkie inne i nie stawiajcie nam warunków niemożliwych do wypełnienia.

Siostry karmelitanki, mieszkające obok obozu w Oświęcimiu, chciały i chcą być znakiem tej ludzkiej solidarności, która obejmie żywych i uma- rłych. (…)

Waszą potęgą są środki społecznego przekazu, będące w wielu krajach do waszej dyspozycji. Niech one nie służą rozniecaniu antypolonizmu.

Niedawno oddział siedmiu Żydów z Nowego Jorku dokonał napaści na klasztor w Oświęcimiu, wprawdzie nie doszło do zabójstwa sióstr lub zniszczenia klasztoru, bo zostali powstrzymani, ale nie nazywajcie na- pastników bohaterami”.

2 września 1989 – kardynał Glemp w wywiadzie dla „La Republica” wystąpił w obronie sióstr karmelitanek. Wyraził też opinię, iż tzw. umowa genewska musi być renegocjowana, gdyż osoby, które ją podpisały były niekompetentne.

3 września 1989 – kardynałowie Godfried Danneels, Albert Decourtray, Jean Marie Lustiger oświadczyli, że

„kard. Glemp, gdy mówił o renegocjacjach porozumienia genewskiego, mógł wyrażać jedynie swój osobisty punkt widzenia”.

6 września 1989 – przewodniczący Komisji Episkopatu ds. Dialogu z Judaiz- mem bp Henryk Muszyński wydał komunikat, w którym zapewnia o realizacji Deklaracji Genewskiej.

15 września 1989 – kard. Glemp przyjął Zygmunta Nissenbauma. W komuni- kacie Sekretariatu Prymasa Polski napisano:

Spotkanie prymasa Glempa z Zygmuntem Nissenbaumem (1989)

„Podczas rozmowy zarysował się projekt zadowalającego rozwiązania sporu oświęcimskiego, co będzie prowadzone dalej przez odpowiedni zes pół, który zajmie się konkretną realizacją budowy centrum informacji, wychowania, spotkań i modlitwy w Oświęcimiu”.

19 września 1989 – przewodniczący Komisji Stolicy Apostolskiej ds. Stosun- ków Religijnych z Judaizmem, kardynał Johannes Willebrands oświadczył, że

„Stolica Apostolska jest gotowa wnieść swój własny udział finansowy na to, ażeby wesprzeć realizację” budowy Centrum i nowego klasztoru sió- str karmelitanek”

20 września 1989 – kard. Glemp wystosował list do Sigmunta Sternberga – przewodniczącego Międzynarodowej Rady Chrześcijan i Żydów, w którym za- pewnił, że

pragnie „dotrzymać warunki Deklaracji Genewskiej z 1987 r. i dlatego chętnie przystąpi do dialogu między Chrześcijanami i Żydami”.

21 września 1989 – przewodniczący Międzynarodowej Rady Chrześcijan i Ży- dów Sigmunt Sternberg powiedział:

„Stwierdziłem, że Glemp jest gotów słuchać”

29 września 1989 – kard. Glemp napisał list do Zygmunta Nissenbauma w któ rym, przy okazji życzeń na żydowski Nowy Rok 5750, po raz kolejny poprał bu dowę Centrum.

22 marca 1990 – rejestracja

Krakowskiej Fundacji Centrum Informacji, Wychowania, Spotkań i Mod- litwy w Oświęcimiu.

30 listopada 1990 — W 25. rocznicę soborowej deklaracji Nostra Aetate, Epi skopat Polski opublikował list pasterski piętnujący

„polski antysemityzm”.

List odczytano 20 stycznia 1991 r.

25 stycznia 1991 – Ojciec Generał Zakonu Karmelitów Bosych, o. Felipe Sainz de Baranda napisał list do przełożonej sióstr karmelitanek w Oświęcimiu, s. Heleny Hadziewicz w którym polecił, by siostry przeniosły się do budowanego przy Centrum nowego klasztoru.

29 września 1991 – podczas wizyty w USA kard. Glemp spotkał się z Żydami. Przed wizytą w Spertus College of Judaica w Chicago Kardynał zdjął z piersi krzyż.

Rabin Byron L. Sherwin po spotkaniu z Prymasem Polski powiedział:

„Kardynał Glemp przyszedł do nas bez krzyża na piersi. Myślę, że ten symboliczny gest był bardzo znaczący, pokazujący klasę Prymasa, któ- ry nie chciał niczym urazić swoich gospodarzy”.

9 kwietnia 1993 – w Wielki Piątek Jan Paweł II, za pośrednictwem bpa Tade- usza Rakoczego, napisał list do sióstr karmelitanek w którym nakazuje im

„z woli Kościoła” przenieść się „w inne miejsce w tym samym Oświęcimiu ”.

23 maja 1993 – siostry karmelitanki przejęły na własność dotychczasową dzierżawę wieczystą.

24 maja 1993 – cztery siostry przeniosły się do nowego klasztoru, wybudowa- nego nieopodal Centrum.

8 czerwca 1993 – matka Maria Magiera wydzierżawiła odpłatnie budynek klasztorny na 30 lat Stowarzyszeniu Ofiar Wojny.

24 czerwca 1993 – matka Maria Magiera oraz Stowarzyszenie Ofiar Wojny poddzierżawiło część budynku klasztornego Fundacji Wioski Dziecięcej „Ma- ja”.

29 czerwca 1993 – próba przejęcia terenu sióstr karmelitanek przez władze RP .

Prezydent Oświęcimia rozwiązał umowę dzierżawy pomiędzy klasztorem a Stowarzyszeniem Ofiar Wojny i zarządził jej odebranie Klasztorowi Sió str Karmelitanek.

M. Maria Magiera złożyła odwołanie; sąd zawiesił postępowanie.

30 czerwca 1993 – ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej bp Tadeusz Rako- czy ogłosił desakralizację kaplicy klasztornej.

6 lipca 1993 – ostatnie karmelitanki, wraz z siostrą przełożoną opuściły klasz tor i wyjechały do klasztoru w Poznaniu.

8 sierpnia 1993 – przełożona sióstr karmelitanek wydzierżawiła klasztor i teren Żwirowiska Stowarzyszeniu Ofiar Wojny.

21-24 listopada 1993 – siostry karmelitanki przyjechały do swego nowego kla sztoru w Rzeszowie.

17 sierpnia 1994 – manifestacja rabina Weissa i grupy kilkunastu Żydów z USA w Oświęcimiu. Weiss zakomunikował, że jego protest skierowany jest

„jedynie” „przeciw polskiemu rządowi, polskiej hierarchii kościelnej i Watykanowi”.

Najpierw protestowano przed kościołem Matki Bożej Królowej Polski w Oś więcimiu – Brzezince, który Żydzi uważają za dawną siedzibę komendan- tury obozowej.

Po obklejeniu kościoła tekstem umowy genewskiej i symbolicznym zam- knięciu świątyni (manifestanci zablokowali wejście do kościoła), Żydzi udali się w kierunku byłego klasztoru karmelitanek.

Tam domagali się usunięcia z terenu Żwirowiska krzyża papieskiego. Na płocie okalającym teren byłego klasztoru Żydzi rozwiesili transparent gło szący, że jest to

„żydowski cmentarz, a nie miejsce dla krzyża”.

Rabin Weiss oznajmił też, że

„zamienianie najbardziej przerażających miejsc zagłady w kościoły i stawianie olbrzymich krzyży jest absolutnie nie do przyjęcia”.

22 grudnia 1994 – prowincjał karmelitów bosych, o. Benignus Józef Wanat wy stosował list do bpa Kazimierza Nycza w którym w zdecydowany sposób broni krzyża i własności sióstr karmelitanek. O. Wanat pisał:

„Nie powiedzieliśmy sobie szczerze o najważniejszym – ideowym wymia rze sprawy. Jest nią zorganizowana walka o Krzyż Chrystusowy.

Z powodu tej walki siostry zostały zmuszone do odejścia ze Starego Teat ru. Nakłaniano je, że powinny ze sobą zabrać Krzyż z miejsca egzekucji licznych Polaków dokonywanych przez hitlerowców.

One tego nie mogły zrobić, gdyż uważały to za zdradę wiary i zaparcie się Krzyża na miejscu męczeństwa naszych rodaków.

Oskarżono mnie, że udzieliłem zezwolenia poprzedniej przełożonej na wydzierżawienie majątku «skompromitowanemu człowiekowi».

Nie wypieram się tego (…). Utworzenie w pomieszczeniach klasztoru ar chiwum było najmniej kontrowersyjne (…).

Nie mogłem natomiast się zgodzić na prośbę aktualnej przełożonej na re zygnację z tytułu własności zakonnej do nieruchomości, na której stoi Krzyż (…).

Takie przyzwolenie na oddanie terenu w nieodpowiedzialne ręce zawie-rałoby implicite zgodę na usunięcie Krzyża i oddanie terenu wrogom Kościoła.

Dla wiernych byłoby to równoznaczne ze zdradą Chrystusa i zaparciem się wiary (…). Jestem też przekonany, że siostry zakonne w swej prosto- cie i łatwowierności są manipulowane i nie biorą pod uwagę wartości i potrzeby obrony znaku Krzyża”.

29 grudnia 1994 – matka Maria Kądziołka zwróciła się do szefa Urzędu Rady Ministrów z prośbą o rozpoczęcie postępowania w celu refundacji Siostrom kosztów poniesionych w latach 1984-1993 dla przeprowadzenia remontu ka- pitalnego tzw. starego teatru. Prośba pozostała bez odpowiedzi.

25 stycznia 1995 – kolejny protest grupy rabina Weissa przed kościołem Mat- ki Bożej Królowej Polski w Oświęcimiu-Brzezince oraz przed byłym klaszto- rem sióstr karmelitanek.

Żydzi ponownie domagali się likwidacji kościoła parafialnego w Oświęci-miu-Brzezince i usunięcia krzyża ze Żwirowiska.

marzec-kwiecień 1996 – Żydzi rozpętują spór o tzw. strefę ochronną wokół by łych obozów w Oświęcimiu i Brzezince.

Od polskich władz domagają się oni zaprzestania budowy sklepów i punk- tów usługowych, a nawet, likwidacji wszelkich budynków mieszkalnych w promieniu 0,5 km od byłych obozów koncentracyjnych.

4 lipca 1996 – laureat nagrody Nobla, Eli Wiesel będąc w Polsce powiedział, że

„obecność krzyży na świętej ziemi pokrywającej niezliczone żydowskie ofiary w Birkenau była i pozostaje obelgą.”

15 stycznia 1997 – matka Maria Kądziołka wypowiedziała Stowarzyszeniu Ofiar Wojny umowę dzierżawy, m.in. z racji niepłacenia czynszu.

16 lipca 1997 – siostry złożyły wniosek do Wydziału Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Oświęcimiu o wykreślenie wpisu o dzierżawie w księdze wieczy stej.

Decyzją Sądu Rejonowego wpis został wykreślony, lecz wkrótce później po stanowienie to anulował Sąd Wojewódzki w Bielsku Białej.

3 grudnia 1997 – z terenu byłego obozu niemieckiego w Brzezince usunięto krzyże, które stały tam od 1983 r. Zostały one przeniesione do oświęcimskiego kościoła p.w. św. Józefa Robotnika.

Na przeniesienie krzyży wyraziła zgodę kuria diecezji bielsko-żywieckiej oraz Ministerstwo Kultury i Sztuki.

Wierni Tradycji na Żwirowisku (15 sierpnia 1998)

Zdaniem ks. Romana Indrzejczyka (delegacja do Katynia- przyp. K.C. – osobisty kapelan Lecha Kaczyńskiego. Wcześniej przeciwnik Introniza- cji Chrystusa Króla podobnie jak L. Kaczyński; razem z nim zginął w tej delegacji – przyp. emjot)

przeniesienie krzyży z Brzezinki do parafii Dzieciątka Jezus w Warszawie

„powinno satysfakcjonować każdego człowieka, niezależnie od jego przekonań. Cieszy mnie wszystko, co łagodzi, koi, stanowi próbę po- jednania”.

Natomiast Grzegorz Polak, dziennikarz KAI i członek Komisji Episkopatu Polski ds. Dialogu z Judaizmem powiedział:

„Cieszę się, że sprawa została wreszcie sfinalizowana dla dobra obu stron, po wielu niepotrzebnych kłótniach mających również oddź- więk zagranicą”.

18 lutego 1998 – minister ds. kontaktów z diasporą żydowską Krzysztof Śliwi- ński powiedział w wywiadzie dla „La Croix”, że

„Krzyż, przy którym Jan Paweł II odprawił Mszę św. w Oświęcimiu w 1979 r., a który stoi obecnie na terenie dawnego klasztoru karmelitanek, tuż obok obozu koncentracyjnego, zostanie niedługo przeniesiony”.

2 marca 1998 – siostry karmelitanki z Oświęcimia zrzekły się tytułu własno- ści byłego klasztoru przy obozie Auschwitz.

15 marca 1998 – Zdaniem ministra Śliwińskiego

„przedmiotem kontrowersji” nie jest „symbol, nie krzyż, tylko 8 metrów tuż przy ogrodzeniu Oświęcimia „.

„Czy musi to być krzyż 8 – metrowy” – zapytuje Śliwiński.

19 lutego 1998 – minister Śliwiński ujawnił, że zgodę na przeniesienie krzyża wyraziła

Stolica Apostolska i biskup ordynariusz Tadeusz Rakoczy.

23 marca 1998 – bp Tadeusz Rakoczy powiedział, że

„nie ma pojęcia” kiedy podejmie decyzję w sprawie krzyża.

„Nie wykluczam, że (…) w Polsce możemy i pragniemy słuchać, brać pod uwagę odczucia innych ludzi i ewentualnie – to co jest możliwe w tej sprawie – zrobić „

Biskup Rakoczy zapewnił także, że w sprawie krzyża może „stać po każdej stronie”.

27 marca 1998 – Komitet Episkopatu Polski ds. Dialogu z Judaizmem opubli- kował oświadczenie, w którym ze zrozumieniem odniesiono się do żydow- skich

„kontrowersji wokół krzyża na terenie byłego KL Auschwitz

„Rozumiemy wrażliwość strony żydowskiej i jej obolałości we wszystkim co dotyczy rzeczywistości symboliki Auschwitz” – napisano w komunika cie.

29 marca 1998 – przewodniczący Komitetu Episkopatu ds. Dialogu z Judaiz- mem bp Stanisław Gądecki wyraził przekonanie, że zamiast krzyża na Żwiro wni mógłby stanąć pomnik z wizerunkiem krzyża. Dodał, że

„wydaje się to rozwiązaniem, które nie lekceważyłoby ani racji polskich chrześcijańskich, ani żydowskich. Wszystkie inne rozwiązania będą bo- lesne dla którejś ze stron.”

2 kwietnia 1998 – szef kancelarii premiera, minister Wiesław Walendziak po- wiedział, że

„jeśli krzyż – który formalnie rzecz biorąc stoi poza terenem obozu – przeszkadza, to niebawem może zacząć się dyskusja czy na terenie mia- sta Oświęcim w ogóle mogą stać kościoły. Oczekuję od przyjaciół Żydów uszanowania uczuć religijnych katolików.”

8 kwietnia 1998 – członkowie Społecznego Komitetu Obrony Krzyża wystoso- wali list do Prymasa Polski, ordynariusza diecezji bielsko – żywieckiej bpa Tadeusza Rakoczego oraz premiera Jerzego Buzka domagając się w nim gwa- rancji, że krzyż papieski pozostanie. List pozostał bez odpowiedzi.

21 kwietnia 1998 – na łamach „Gazety Wyborczej” Dawid Warszawski napi- sał:

„w doświadczeniu europejskich Żydów chrześcijaństwo przygotowało grunt pod Zagładę.

Ten krzyż w Auschwitz to w naszych oczach znak prześladowców; nie ofiar; Wzniesienie go na cmentarzu żydowskich ofiar chrześcijańskiej Europy nas znieważa.

Słowa te należy traktować jak najbardziej dosłownie „

Podobnie wypowiedział się naczelny rabin RP Pinchas Menachem Josko- wicz:

„Żydzi nie mogą modlić się do Boga, kiedy ktoś im przeszkadza.

Krzyż nam w tym przeszkadza. Kiedy chcę się modlić, a przede mną jest krzyż, wówczas nie mogę się modlić.”

24-26 kwietnia 1998 – bp Tadeusz Pieronek wyraził wątpliwości co do inten- cji niektórych obrońców krzyża, którzy, jego zdaniem,

„ten wielki symbol wykorzystują jako instrument walki, nawet z tymi chrześcijanami, którzy myślą inaczej.

Bp. Pieronek mówił:

„Krzyż jest znakiem miłości, przebaczenia, pokoju. Nie można zeń czynić symbolu konfliktu, sporu, walki. (…)

Miejsce krzyża w Oświęcimiu jest jego miejscem naturalnym. (…) Ale trzeba uszanować, że tam ginęli też ludzie, którzy inaczej myślą, którzy mają inną teologię. To ich prawo i ich godność trzeba uszanować”.

3 maja 1998 – premier Jerzy Buzek, który w liście do mieszkańców Podbeskid zia napisał, że

„usuwanie krzyży wbrew woli wspólnot religijnych było cechą czasów totalitarnych”.

Premier napisał też, że bp Rakoczy

„jako gospodarz diecezji bielsko-żywieckiej i osoba powołana przez Gło- wę Kościoła do podejmowania decyzji w sprawach wiary oraz znaków wiary nie musi obawiać się, że rząd pod moim przewodnictwem podej- mie działania, które mogłyby w jakikolwiek sposób uchybić Krzyżowi.

Protest przeciwko próbom usunięcia krzyża w Oświęcimiu podpisało 130 parlamentarzystów.

3 maja 1998 — ks. Stanisław Musiał powiedział, że oświęcimski

„Krzyż ustawiono po cichu, w pośpiechu, metodą konspiracyjną”, a in- tencją tych, którzy go tam postawili było „nadanie temu skrawkowi ziemi i przyległemu doń klasztorowi statusu sakralnej nietykalności”.

Jego zdaniem przeniesienie krzyża ze Żwirowiska w inne miejsce nie było- by „w żaden sposób profanacją tego symbolu religijnego”.

Prymas Polski powiedział, że

„w Oświęcimiu krzyż stał i będzie stał”

oraz, że nie może być on „przedmiotem przetargów, bo on jest pośród ludzi wierzących, którzy doświadczyli krzyża jako zbawienia”.

4 czerwca 1998 — wiceprzewodniczący Światowego Kongresu Żydów, Kalman Sultanik zażądał,

aby obozy w Oświęcimiu były eksterytorialne i nie podlegały władzom RP.

Wcześniej Sultanik stwierdził, że krzyż ze Żwirowni powinien być przenie siony, gdyż „Polska to obiecała”.

[img]https://sites.google.com/site/krzysztofcierpisz/_/rsrc/1322600435381/kalendarium-konfliktu-oswiecimskiego/b6.jpg?height=206&width=400[/img]

Początek Mszy Św. na Żwirowisku (15 sierpnia 1998)
12 czerwca 1998 – jeden z księży w Oświęcimiu, powołując się na zdanie ordy- nariusza diecezji bielsko-żywieckiej, zasugerował dziennikowi „Rzeczpospoli ta”, że biskup nosi się z zamiarem

„przeniesienia krzyża ale „nie ma obecnie atmosfery do podjęcia takich działań”.

12 czerwca 1998 – wiceprzewodniczący Światowego Kongresu Żydów i czło- nek Międzynarodowej Rady Muzeum Oświęcimskiego, Kalman Sultanik po raz pierwszy powiedział, że

„teren Oświęcimia i Brzezinki powinien być eksterytorialny. Terenem obozów powinna zarządzać komisja międzynarodowa, np. pod auspicja mi organu UNESCO”.

14 czerwca 1998 – grupa osób, m. in. Kazimierz Switoń, podjęła dramatyczną decyzję o rozpoczęciu protestacyjnej głodówki na terenie byłego klasztoru sió str karmelitanek.

Protest ten, pomimo aż 42 dni trwania, był niemal przez cały czas pomija- ny w serwisach informacyjnych.

19 lipca 1998 – pikieta Społecznego Komitetu Obrony Krzyża przed siedzibą bielsko-żywieckiej kurii biskupiej w Bielsko-Białej.

Kiedy pod kurią trwała manifestacja obrońców krzyża, bp Rakoczy, zapy- tany o to, czy krzyż może zostać usunięty, odpowiedział:

„No pewnie, że może!”.

Obecni na konferencji prasowej obrońcy krzyża usiłowali uzyskać od bis- kupa jakieś wyjaśnienia, zapytali:

„Dlaczego zostały usunięte krzyże z Brzezinki pod osłoną nocy?”.

„Z wami nie będę rozmawiał” – odparł Biskup.

Biskup Rakoczy mówił też o tym, że w sprawie krzyża decyzję podjęto

„bardzo dawno temu już, prawda, w czasie rozmów genewskich, słyn nych deklaracji, że na miejscu krzyża zostanie zbudowany pomnik z elementem wyraźnym krzyża, prawda, pomordowanym tam lud- ziom, więc była sprawa, powiedzmy sobie karmelu, krzyż w jakimś sensie związany jest z karmelem”.

21 lipca 1998 – zaproszony przez obrońców krzyża ks. Edward Wesołek z Bractwa Św. Piusa X wraz gronem tradycyjnych katolików z całej Polski udał się do Oświęcimia. Mile przyjęty, ks. Wesołek poprowadził modlitwy i wygło- sił krótkie kazanie pod papieskim krzyżem.

25 lipca 1998 – na prośbę abpa Kazimierza Majdańskiego i bpa Zbigniewa Kra szewskiego po 42 dniach głodówkę przerwano.

Nieopodal krzyża papieskiego członkowie gliwickiego Duszpasterstwa Lu- dzi Pracy ustawili 3 metrowy krzyż i 50 małych inicjując tym samym akcję stawiania nowych krzyży na Żwirowisku.

Duszpasterz pielgrzymów o. Siemiński powiedział:

„Chcieliśmy zaznaczyć, że w naszej ojczyźnie jesteśmy gospodarza- mi i będziemy bronić naszej godności w sposób moralnie dopuszczal ny”.

27 lipca 1998 – biskup Gerard Kusz z Gliwic, zaniepokojony faktem, iż piel- grzymi z jego diecezji postawili na Żwirowni kolejny krzyż, powiedział:

„Gdyby biskup został zapytany o krzyż, to opinia byłaby negatywna”.

Podobnie zareagował arcybiskup katowicki Damian Zimoń:

„Jest to niepotrzebna manipulacja, tego typu działania są mi zupełnie obce”.

2 sierpnia 1998 – Przewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów ks. An- drzej Zuberbier powiedział w rozmowie z „Tygodnikiem Powszechnym”, że

Kościół „musi się też liczyć z drugą stroną, dla której krzyż nie jest zna- kiem nadziei ani zbawienia”.

4 sierpnia 1998 – abp Józef Życiński (był żydem i ateistą przyp. K.C.) powie- dział, że

„Polacy muszą sobie uświadomić, że żydowska teologia cierpienia różni się od chrześcijańskiej”.

9 sierpnia 1998 – na łamach „Tygodnika Powszechnego”, ks. Stanisław Mu- siał SI w gwałtownych słowach domagał się usunięcia krzyża:

„Najwyższy czas, żeby Kościół w Polsce przebudził się i zabrał głos w sprawie nadużywania symboli religijnych do poza religijnych celów (…).

Tak naprawdę, nie ci są przeciw Krzyżowi Chrystusowemu, którzy doma gają się przeniesienia czy usunięcia krzyży ze żwirowiska nieopodal obo zu w Auschwitz, lecz ci, którzy te krzyże tam postawili i ci, którzy opo- wiadają się za ich pozostawieniem.

Krzyż Chrystusa to nie zaciśnięta pięść. A tym są krzyże na żwirowisku w Auschwitz. Z woli ich budowniczych i sprzymierzeńców. Zaciśniętymi pięściami przeciw”.

Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich uważa, że

„działania o charakterze anarchistycznym, takie jak ustawianie bez po- rozumienia krzyży na terenie byłego obozu, nie mogą przynieść nic do- brego i nie powinny być tolerowane „.

Jak zwykle swoją „otwartością i tolerancją” popisał się publicysta „Gaze- ty Wyborczej” i „Midrasza” Dawid Warszawski. Pisze on, że krzyż

„Obraża i rani, gdyż jest jasne, że w tym celu zostały tam wzniesione. (… ) Obecność krzyża – symbolu chrześcijaństwa, którego półtora tysiąclet- nie nauczanie nienawiści do Żydów przygotowało w Europie grunt pod Zagładę – w miejscu, gdzie zagłada się dokonała, rzecz jasna raniłaby nas nadal”.

2 sierpnia 1998 – w komunikacie muzeum holocaustu Yad Vashem, co podała agencja Reutera w dniu 3 sierpnia br., a co nie było wówczas cytowane w Pol- sce, stwierdzono wyraźnie:

„uzgodniono, iż żaden pomnik nie powstanie“ („it was agreed that a tom bstone would not be erected”).

4 sierpnia 1998 – rabin nowojorski Avi Weiss zapowiedział swój przyjazd do Polski, aby protestować przeciwko postawieniu na Żwirowisku i obecności kościoła obok byłego obozu w Brzezince.

6 sierpnia 1998 – Izrael zwrócił się w środę do Polski, by podjęła działania w celu usunięcia krzyży na Żwirowisku.

„Sekretarz gabinetu premiera, Danny Naveh poprosił ambasadora RP\ Wojciecha Adamieckiego, by podjął starania w celu usunięcia krzyży w obozie zagłady Auschwitz-Birkenau, które naruszają charakter miejsca wymordowania milionów Żydów“ – głosi oświadczenie biura premiera Izraela Benjamina Netanjahu.

6 sierpnia 1998 – oświadczenie kardynała Józefa Glempa w sprawie krzyża. Kardynał napisał, że

„Krzyż nie jest własnością Kościoła katolickiego, ale jest związany z chrześcijaństwem, a jako symbol jest czytelny i uznany w cywilizacji za- chodniej jako znak ofiary miłości i cierpienia.

Do tak pojętego znaku i jego obrony ma prawo nie tylko Episkopat, ale wszyscy, którzy z wiarą ten krzyż przyjmują. (…) Krzyż powinien stać, bo tu ginęły tysiące chrześcijan, w tym także Żydów chrześcijan.

Ziemia ta jest polska, a wszelkie nakładanie innej woli jest odbierane ja- ko ingerencja w suwerenność. (…)

Jako przyczynę wzrostu eskalacji napięć wskazuje się na p. Świtonia i je go grupę, która określa się jako obrońcy krzyża w Auschwitz».

Trzeba w imię prawdy powiedzieć, że ten zespół powstał nie z fantazji, ale z powodu ciągłego i wzrastającego molestowania przez stronę żydow ską o jak najszybsze usunięcia krzyża.

Niewspółmierna do zagrożeń inicjatywa p. Świtonia i otaczających go osób wskazuje na daleko idące emocje społecznie, których nie da się roz- ładować zaraz i w sposób radykalny. (…)

Sprawa musi znaleźć pozytywny finał pod warunkiem, że ludzie na usłu dze jednostronnego rozwiązania sprawy, jak np. ks. Musiał, nie będą jąt- rzyć apodyktycznymi osądami”.

8 sierpnia 1998 – wypowiedź Prymasa dezawuuje abp Henryk Muszyński, któ- ry powiedział, że

„kompromisowe rozwiązanie sprawy krzyży w Oświęcimiu jest przede wszystkim zadaniem hierarchii.

Spotykamy się w tym celu na konferencji Episkopatu 26 sierpnia w Czę- stochowie. Więc na razie krzyż papieski stoi i będzie stał.

Uważam, że najpierw trzeba uporządkować jego otoczenie, czyli coś zro- bić z krzyżami ustawianymi teraz na Żwirowisku jako instrument wal- ki”.

10 sierpnia 1998 – muzeum holocaustu Yad Vashem skierowało list do prezy- denta Aleksandra Kwaśniewskiego, premiera Jerzego Buzka i marszałka sena tu Alicji Grześkowiak w którym zażądało oficjalnie przeniesienia krzyży umie szczonych na Żwirowisku.

„Jest to prowokacja i pogwałcenie porozumienia międzynarodowego, według którego w tym miejscu nie będzie się umieszczać żadnych symbo li religijnych, ideologicznych i politycznych”

– napisano w liście do władz RP.

11 sierpnia 1998 – prymas Glemp wycofał się ze swego stanowiska z 6 sierpnia . W nowym oświadczeniu, skierowanym do biskupów, Kardynał napisał:

„Przed kilkoma dniami wypowiedziałem się na temat podjęcia na nowo dialogu o obecności krzyża na żwirowisku w Auschwitz. Chciałem wtedy zwrócić uwagę, aby;

wobec nasilenia emocji pod wpływem oświadczeń ze strony rządu iz- raelskiego, złagodzić napięcia i wskazać na szerszą płaszczyznę dia- logu dotyczącą krzyża.

Jak się okazało wypowiedzi po stronie Izraela nie miały charakteru, który im wstępnie przypisywano.

Fala emocji jednak nie obniżyła się. Przeciwnie, wzrasta, i to już nie na fundamencie wiary. Widzę dwa niepożądane zjawiska:

pierwsze to zmniejszanie wymowy krzyża-symbolu przez dosta-wianie dalszych krzyży i krzyżyków; drugie to przejmowanie ak- cji stawiania krzyży często przez zespoły nieodpowiedzialne. Żwirowisko przez to zatraca swoją powagę.

Apeluję do wszystkich zainteresowanych tą sprawą o zaprzestanie dostawiania krzyży na żwirowisku.

Zwracam się uprzejmie do wszystkich czcigodnych Braci Biskupów; aby starali się powstrzymać wzrost tej niekościelnej akcji”.


[img]https://sites.google.com/site/krzysztofcierpisz/_/rsrc/1322600536755/kalendarium-konfliktu-oswiecimskiego/b7.jpg?height=400&width=391
[/img]
11 sierpnia 1998 – Ośrodek Szymona Wiesenthal zwrócił się do rządu RP o usunięcie wszystkich krzyży z terenu Żwirowiska.

„400 tysięcy członków Simon Wtesenthal Center domaga się zatem ze strony rządu polskiego szybkiej akcji na rzecz przywrócenia terenom obozu śmierci w Auschwitz charakteru cichego lecz potężnego przypom- nienia jak nieludzcy byli ludzie wobec siebie nawzajem, oraz zapewnie- nia, by pamięć półtora miliona zamęczonych tam Żydów nie była więcej poniżana w miejscu ich morderstwa” – czytamy w liście skierowanym do władz RP. [już nie sześciu milionów!!! – przyp. emjot]

12 sierpnia 1998 – sześcioro członków Izby Reprezentantów Kongresu USA wy słało do premiera Jerzego Buzka list z apelem o usunięcie krzyży oraz kościo- ła z terenów byłego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu- Brzezince.

List był m.in. efektem zabiegów radykalnego rabina nowojorskiego Avi Weissa.

12 sierpnia 1998 –

„trwałe rozwiązanie problemu wymaga poszanowania prawa do używa nia w miejscach kaźni symboliki zgodnej z tradycją ofiar nazistowskiej represji” – napisał premier Jerzy Buzek do przewodniczącego Rady Muze- um Holocaustu w Waszyngtonie Milesa Lermana.

Jest to odpowiedź na list M. Lermana w sprawie konfliktu o krzyże na Żwi rowisku.

14 sierpnia 1998 – przewodniczący komisji zakładowej NSZZ „Solidarność” w „Ursusie”, Zygmunt Wrzodak próbuje nakłonić obrońców krzyża do zaniecha nia protestu.

Społecznemu Komitetowi Obrońców Krzyża Wrzodak daje do podpisu pro jekt oświadczenia w którym czytamy, że

„dotychczasowa akcja obrony św. Krzyża (…), zakończyła się sukce- sem“.

Kazimierz Switoń twierdzi, że

„Wrzodak został wysłany przez jakiegoś biskupa“.

15 sierpnia 1998 – Prymas Józef Glemp w kazaniu na Jasnej Górze, powie- dział, że w sprawie krzyży w Oświęcimiu

„Episkopat nie uczyni niczego, co byłoby uchybieniem miłości ewange-licznej i sprawiedliwości wobec mordów zadawanych przez hitleryzm niewinnym obywatelom wielu krajów”.

Nie zapomni także „o honorze i miłości Polaków do swojej ojczyzny, res- pektując praworządność państwową w solidarności wszystkich naro- dów i regułach partnerskiego dialogu“.

15 sierpnia 1998 – w Oświęcimiu, w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w 78 rocznicę „Cudu nad Wisłą” księża z Bractwa Sw. Piusa X odprawi li Mszę Św. oraz ustawili drugi co do wielkości krzyż (po krzyżu papieskim) na Żwirowisku.

Po Mszy Św. ks. Karl Stehlin poświęcił wszystkie nowe krzyże ustawione na Żwirowisku.

17 sierpnia 1998 – Jan Turnau w „Gazecie Wyborczej” bije na alarm:

„Do obrońców krzyża dołączyli lefebryści, czyli przeciwnicy Papieża”.

„Gazeta Wyborcza” na 1, 2 i 4, stronie oczernia Bractwo Św. Piusa X, przeciwstawiając mu jednocześnie „pozostające w łączności z Rzymem” Bractwo Św. Piotra.

18 sierpnia 1998 – kilkudziesięciu rabinów Izraela zwróciło się do Ojca Świę- tego z przesłaniem, aby swoim autorytetem wspomógł wysiłki na rzecz roz- wiązania konfliktu o krzyże w Oświęcimiu.

Naczelny rabin Polski Pinchas Menachem Joskowicz, stwierdza, że teren byłego obozu Auschwitz-Birkenau powinien być eksterytorialny.

19 sierpnia 1998 – Urząd Rejonowy w Oświęcimiu wypowiedział w środę Sto- warzyszeniu Ofiar Wojny umowę dzierżawy terenu Żwirowiska byłego obozu w Oświęcimiu.

Stowarzyszenie od 1993 r. dzierżawi teren Żwirowiska, którego właścicie- lem jest Skarb Państwa.

Rzecznik prasowy Urzędu Ochrony Państwa przyznał publicznie, że UOP podjął działania operacyjne w sprawie konfliktu o krzyże w Oświęcimiu.

22 sierpnia 1998 – amerykańska organizacja „Shalom International”, skupia jąca ponad 500 organizacji żydowskich z 16 krajów, wezwała do międzynaro- dowej akcji bojkotu Polski.

Prezes tej organizacji, Bob Knust w komunikacie napisał:

„Nasz międzynarodowy bojkot, skierowany przeciw obelżywym atakom na naszą ‘świętą ziemię’ jest tworzony przez tych wszystkich, których dotknęła straszna polityka, trywializacja, rewizjonizm oraz próby ‘chry stianizacji’ i ‘watykanizacji’ holokaustu”.

23 sierpnia 1998 – tygodnik „Wprost” przestrzega przed Bractwem Św. Piusa X, które

„chętnie przejęłoby struktury i zwolenników Radia Maryja”.

23 sierpnia 1998 – ks. Karl Stehlin udzielił wywiadu „Tygodnikowi Siedleckie mu” na temat konfliktu wokół Oświęcimia.

Ks. Stehlin zapytany, dlaczego Bractwo Sw. Piusa X zdecydowało się posta wić swój krzyż na Żwirowisku, powiedział:

„.Postawienie krzyża symbolizuje poparcie dla obrony symbolu naszej religii, jakim w tym wypadku jest tzw. papieski krzyż, jest wyrazem na- szej woli na rzecz obrony wiary katolickiej, która jest, naszym zdaniem, zagrożona przez usunięcie bardzo ważnych znaków związanych niero-zerwalnie z tożsamością narodu polskiego”.

25 sierpnia 1998 – na temat krzyży w Oświęcimiu, w siedzibie Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie rozmawiali

kardynał Józef Glemp i premier Jerzy Buzek.

„Rząd i Episkopat mają wspólny pogląd co do sposobu rozwiązania kon- fliktu w Oświęcimiu” – powiedział minister Wiesław Walendziak.



25- 26 sierpnia 1998 – zebrała się na Jasnej Górze Rada Stała Episkopatu.

W skład Rady wchodzą:

prymas Józef Glemp,
wiceprzewodniczący abp Henryk Muszyński,
sekretarz generalny bp Piotr Libera
oraz kard. Franciszek Macharski, abp Tadeusz Gocłowski, abp Józef Micha lik, abp Juliusz Paetz, abp Damian Zimoń, abp Józef Życiński, bp Alfons No ssol i bp Kazimierz Ryczan.
,Akcja stawiania krzyży na Żwirowisku została podjęta bez zgody właściwego biskupa diecezjalnego, a nawet wbrew jego woli.

Zarówno ksiądz prymas, jak i biskup miejsca i inni biskupi wzywali do dialogu i poszanowania innych przekonań” – głosi oświadczenie Rady Stałej Episkopatu Polski.

Biskupi stwierdzają w nim zarazem, że samowolne stawianie krzyży na Żwirowisku

„nosi znamiona prowokacji i jest niezgodne z powagą należną temu szczególnemu miejscu”.

„.Zorganizowana w ten sposób akcja godzi zarówno w pamięć pomor dowanych ofiar; jak i w dobro Kościoła i narodu, a także boleśnie ra- ni odmienną wrażliwość naszych braci Żydów”

– piszą w oświadczeniu biskupi.

„Niech wasze przywiązanie do krzyża wyrazi się w pełnych czci dzia łaniach wskazanych przez władzę kościelną” – apelują biskupi.

Wyrażają też ufność, że nowo postawione krzyże znajdą godne miejsce w naszych parafiach i świątyniach.

Nawiązując do dokumentu Watykańskiej Komisji ds. Kontaktów Religij- nych z Judaizmem, biskupi piszą, że Kościół

„jest związany z narodem żydowskim szczególnymi znakami ducho- wego dziedzictwa.

Rada Stała Episkopatu zwróciła się też z prośbą do Żydów w „imię Boga Abrahama, Izaaka i Jakuba, który dla nas chrześcijan jest tak- że Bogiem Jezusa Chrystusa o kontynuowanie dialogu, aby „wspól- nie przelana krew naszych Ojców i Dziadów, Braci i Sióstr,; dopomo gła nam do tego, by imię Boga mogło być przez nas wspólnie uwiel-bione”.

26 sierpnia 1998 — pomimo oświadczenia Rady Stałej Episkopatu na Żwiro- wisku ustawiono kolejne 4 krzyże.

Abp Muszyński zapowiedział, że 14 września, w święto Podwyższenia Krzy ża w polskich kościołach odbędą się nabożeństwa ekspiacyjne za niewła- ściwe rozumienie teologii krzyża.

26 sierpnia 1998 – „Polakom nie można odebrać prawa do upamiętniania ich męczenników w sposób zgodny z ich wiarą i tradycją” – napisał szef Kan celarii Premiera Wiesław Walendziak w liście do sześciu kongresmenów ame rykańskich, którzy 12 sierpnia skierowali list do Premiera w sprawie krzyży.

Przypomniał, że obóz Auschwitz-1, obok którego sto
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:31, 03 Lip '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurek: "Jesteśmy atakowani przez środowiska żydowskie od ponad 100 lat"



Mano Mano
1 day ago
Kurek skompromitowała się(pokazała kim jest) pochwałą nowelizacji ustawy o IPN(kilka dni temu u Roli)

bert bouw
23 hours ago
zgadza sie. tylko ze nikt nie pomyslal ze moze zostala zastraszona

Trudno mi w to uwierzyc bo do tej pory wypowiadala sie na inne"drazliwe" tematy i wlos jej z glowy nie spadl.

Musimy pamietac ,ze nie kazdy kto mowi:"trzeba wznowic ekshumacje w Jedwabnem " musi byc "nasz" i patriota.

Moze ty byc zydowska wtyczka ,ktora ma 'licencje' od ober-rabina na granie takie roli.

Bo nie branie pod uwage takiej ewentualnosci byloby naiwnoscia.

Podobna sytuacja moze miec miec miejsce z p.Kurek.

Na pewno w tym co mowi p.Kurek jest duzo prawdy ale tylko pol prawdy.


Posluchajcie co mowi ta pani u jesli posluchacie uwaznie to uslyszycie utwalanie mitu holokaustycznego i "zaglady naszych chasydow" na 100 mozliwych sposobow.

A naprawde NIE BYLO ZADNEJ "ZAGLADY "

Podrzucalem poprzednio linki do materialow,ktore sa kwintesencja 30 lat zajmowania sie problemem.

Jesli nie przelamiemy w ludziach holo-hipnozy to nie ruszymy w miejsca.Efekty tego nowotworu w praktyce widac golym okiem.

Powiem wiecej:jestem gotowy do otwartej debaty na video z p.Kurek odnosnie tego wlasnie tematu.

Any time, any place jak mawiali starozytni Rosjanie Smile

............................

← Dzierżoniów – Żydkowo: Czy „antyfaszystowski” terror ABW jest wstępem do masowego osadnictwa żydowskiego?
Wspólna deklaracja premierów Morawieckiego i Netanjahu
Opublikowano 02/07/2018 by emjot
1. W okresie ostatnich trzydziestu lat relacje między naszymi państwami i społeczeństwami opierają się na głębokim zaufaniu i zrozumieniu. Polska i Izrael to oddani, wieloletni przyjaciele i partnerzy, którzy blisko współpracują na arenie międzynarodowej, jak również w kwestiach związanych z zachowaniem pamięci i nauczaniem o Holokauście. Współpraca ta prowadzona jest w duchu wzajemnego szacunku dla tożsamości i historycznej wrażliwości, również w odniesieniu do najbardziej tragicznych okresów naszej historii.


2. Po rozmowie Premierów Netanjahu i Morawieckiego, Izrael z zadowoleniem przyjmuje decyzję rządu polskiego o powołaniu oficjalnego polskiego zespołu do spraw dialogu z izraelskimi partnerami na tematy historyczne związane z Holokaustem. Oczywistym jest, że Holokaust był bezprecedensową zbrodnią, popełnioną przez nazistowskie Niemcy przeciwko narodowi żydowskiemu i wszystkim Polakom żydowskiego pochodzenia. Polska zawsze wykazywała pełne zrozumienie dla znaczenia Holokaustu jako najbardziej tragicznej karty w historii narodu żydowskiego.

3. Uważamy, że istnieje wspólna odpowiedzialność za wolność prowadzenia badań, krzewienie zrozumienia i zachowanie pamięci o historii Holokaustu. Zawsze byliśmy zgodni, że sformułowania „polskie obozy koncentracyjne / polskie obozy śmierci” są rażąco błędne i pomniejszają odpowiedzialność Niemców za tworzenie tych obozów.

Działający w trakcie wojny Rząd RP na uchodźstwie starał się powstrzymać te nazistowskie działania, podejmując próby upowszechnienia wśród zachodnich sojuszników wiedzy na temat systematycznego mordu dokonywanego na polskich Żydach.

Uznajemy i potępiamy każdy indywidualny przypadek okrucieństwa wobec Żydów, jakiego dopuścili się Polacy podczas II wojny światowej.

Z dumą wspominamy heroiczne czyny licznych Polaków, w szczególności Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata, którzy z narażeniem życia ratowali Żydów.

4. Nie zgadzamy się na działania polegające na przypisywaniu Polsce lub całemu narodowi polskiemu winy za okrucieństwa popełnione przez nazistów i ich kolaborantów z różnych krajów. Smutna prawda jest niestety taka, że w tamtym czasie niektórzy ludzie – niezależnie od pochodzenia, wyznania czy światopoglądu – ujawnili swe najciemniejsze oblicze. Doceniamy fakt, że struktury Polskiego Państwa Podziemnego nadzorowane przez Rząd RP na uchodźstwie stworzyły mechanizm systemowej pomocy i wsparcia dla osób pochodzenia żydowskiego, a podziemne sądy wydawały wyroki skazujące Polaków za współpracę z niemieckimi władzami okupacyjnymi, w tym także za denuncjowanie Żydów.

5. Opowiadamy się za swobodą wypowiedzi na temat historii oraz wolnością badań nad wszystkimi aspektami Holokaustu, tak aby mogły być one prowadzone bez żadnych obaw o przeszkody prawne, między innymi przez studentów, nauczycieli, badaczy, dziennikarzy, jak również z całą pewnością przez Ocalonych i ich rodziny — nie będą oni podlegali odpowiedzialności prawnej z tytułu korzystania z prawa do wolności słowa i wolności akademickiej w odniesieniu do Holokaustu. Żadne prawo nie może tego zmienić i tego nie zmieni.

6. Oba rządy z całą mocą potępiają wszelkie formy antysemityzmu oraz dają wyraz swemu zaangażowaniu w zwalczanie jakichkolwiek jego przejawów. Oba rządy odrzucają również antypolonizm oraz inne negatywne stereotypy narodowe. Rządy Polski i Izraela nawołują do powrotu do spokojnego dialogu opartego na wzajemnym szacunku w dyskursie publicznym.

Deklarację w dniu 27 czerwca 2018 podpisali premier Państwa Izrael Benjamin Netanjahu i premier RP Mateusz Morawiecki.

______________

http://www.rp.pl/Konflikt-Polska-Izrael/.....njahu.html

27 June 2018

https://forumemjot.wordpress.com/2018/07.....more-63899


Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:05, 03 Lip '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karoń u Roli o "zwycięstwie" Morawieckiego w Izraelu i kulturze jako opresji! LIVE!





Add a public comment...
Jerzy Ulicki-Rek
Jerzy Ulicki-Rek
1 minute ago (edited)
Przypuszcam ,ze tym co ponizej napisze naraze sie ponownie pewnej grupie uczciwych ale zaslepionych przez holo-hipnoze ale co tam.Raz kozie smierc:) "Tylko prawda jest ciekawa"

"Kurek: "Jesteśmy atakowani przez środowiska żydowskie od ponad 100 lat""

Mano Mano
1 day ago
"Kurek skompromitowała się(pokazała kim jest) pochwałą nowelizacji ustawy o IPN(kilka dni temu u Roli) "

bert bouw
23 hours ago
"zgadza sie. tylko ze nikt nie pomyslal ze moze zostala zastraszona "

Trudno mi w to uwierzyc bo do tej pory wypowiadala sie na inne"drazliwe" tematy i wlos jej z glowy nie spadl.

Musimy pamietac ,ze nie kazdy kto mowi:"trzeba wznowic ekshumacje w Jedwabnem " musi byc "nasz" i patriota.

Moze ty byc zydowska wtyczka ,ktora ma 'licencje' od ober-rabina na granie takie roli.

Bo nie branie pod uwage takiej ewentualnosci byloby naiwnoscia.

Podobna sytuacja moze miec miec miejsce z p.Kurek.

Na pewno w tym co mowi p.Kurek jest duzo prawdy ale tylko pol prawdy.


Posluchajcie co mowi ta pani u jesli posluchacie uwaznie to uslyszycie utwalanie mitu holokaustycznego i "zaglady naszych chasydow" na 100 mozliwych sposobow.

A naprawde NIE BYLO ZADNEJ "ZAGLADY "

Podrzucalem poprzednio linki do materialow,ktore sa kwintesencja 30 lat zajmowania sie problemem.

Jesli nie przelamiemy w ludziach holo-hipnozy to nie ruszymy w miejsca.Efekty tego nowotworu w praktyce widac golym okiem.

Powiem wiecej:jestem gotowy do otwartej debaty na video z p.Kurek odnosnie tego wlasnie tematu.

Any time, any place jak mawiali starozytni Rosjanie Smile




Zreszta to co mowie i pisze o omijaniu jak tredowatego tematu holo-kitu odnosi sie niestety do calej plejady porzadnych i

uczciwych ludzi takich jak pan Witold Gadowski czy nawet sympatyczny gospodarz tego wywiadu p.Marcin.

Co powstrzymuje tych uczciwych przeciez ludzi od wziecia byka za rogi?

Przeciez bez wyrwania narodu spod wplywu holo-hipnozy cala reszta to tylko lukier na torcie..

Pozdrawiam serdecznie

Mit holokaustyczny i jego zadanie
by Jerzy Ulicki-Rek » 07 Nov 2007
https://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=1&t=3

Holokau$t

viewtopic.php?t=1282

Oraz po angielsku:

HOLOCAU$T MYTH
'Of the four million Jews under Nazi control in WW2, six million died and alas only five million survived.'

https://www.polskawalczaca.com/viewforum.php?f=36

Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:54, 03 Lip '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CreatBot DX Print Bearing




CreatBot D600 Printing Video



CreatBot DX Printing Video




Wiecej o mozliwosciach tej technologii:


http://www.creatbot.com/en/gallery.html


CreatBot D600 for industrial - Affordable Large 3D printer

http://www.creatbot.com/en/creatbot-d600.....gKd7fD_BwE

Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3 ... 159, 160, 161 ... 287, 288, 289   » 
Strona 160 z 289

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Moje pierdoly
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile