W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Autobusy na kupę   
Podobne tematy
Odchodowe dochodzenie34
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
9 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Ziemia i wolna energia Odsłon: 2961
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:19, 22 Mar '09   Temat postu: Autobusy na kupę Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Po Oslo będą jeździć autobusy na paliwo z odchodów ludzi

ekologia | biopaliwo | oslo | norwegia | autobus | kanał | odchody
Po Oslo będą jeździć autobusy na paliwo z odchodów ludzi Fot. Stor-Oslo Lokaltrafikk

Już w 2010 roku.

To idealna sytuacja. Takie autobusy nie wydzielają dwutlenku węgla, a inne zanieczyszczenia są na znikomym poziomie. Do tego są bardziej ciche, a źródło energii jest w pełni odnawialne - twierdzi Ole Jakob Johansen, jedna z osób odpowiedzialnych za projekt w urzędzie miasta.

Paliwo, metan pochodzący z rozkładu odchodów 250 tys. osób, otrzymywane będzie w oczyszczalni ścieków Bekkelaget.

Chodząc do toalety, przeciętna osoba jest w stanie wytworzyć równowartość energetyczną 8 litrów diesla. Samo w sobie to niewiele, ale wystarczy przemnożyć to przez ćwierć miliona osób. Okazuje się, że metanu wystarczy, by każdy z 80 autobusów mógł w ciągu roku przejechać 100 tys. kilometrów - tłumaczy Johansen.

Oslo nie tylko będzie czystsze ale i w miejskiej kasie zostanie więcej pieniędzy. Koszt produkcji biometanu o wartości energetycznej litra diesla wynosi 0,72 euro. Zwykły diesel na stacji kosztuje ponad 1 euro.

http://www.sfora.pl/Po-Oslo-beda-jezdzic.....dd-comment
Niezły pomysł Cool
_________________
Systemu nie można niszczyć, trzeba go reformować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:35, 23 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tia, ciekawe kiedy będą narzucać ludziom dietę w trosce o wysoką jakość materiału do produkcji biometanolu...
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:23, 23 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze, jak już to biometanu a nie biometanolu, to 2 różne, choć spokrewnione ze sobą związki chemiczne.
A po drugie musiałeś tutaj zasadzić swoje czarnowidztwo Confused .Mnie się ten pomysł całkiem podoba. Wreszcie ktoś wymyślił jakiś sposób na pozyskiwanie biopaliwa bez ponoszenia kosztów w postaci areałów uprawnych. Zresztą to musi być fajne uczucie iść do kibla z poczuciem takiej misji Cool Laughing .Jeżeli spaliny nie będą walić klocem, to jestem za!
Razz
_________________
Systemu nie można niszczyć, trzeba go reformować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:18, 23 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lol biometanol...
hehe, co ja mogę na swoją obronę - no późno juz było, a i pewnie głodnemu chleb na myśli - jakby tak z gówna ludzkiego bioetanol robić, O!!! Laughing Laughing

Wyrażenie kac kupa nabrałoby nowego wymiaru Mr. Green

Nie jestem nastawiony negatywnie. W moim stwierdzeniu było więcej praktycyzmu niż czarnowidztwa. Z perspektywy owcy - jaką jeszcze jestem, może i trochę trąci pesymizmem, ale gdyby założyć, że awansuje do klasy panów, to już jak bardzo optymistyczna i postępowa jest ta uwaga. Mr. Green
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DarkTech




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 1218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:55, 23 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla pasażerów zamiast siedzeń sedesy. Jeśli nie załatwisz potrzeby w czasie jazdy, musisz skasować bilet. Na przystankach autobusowych kioski z chałwą i grochówką. Zastanawia mnie jednak brak reakcji monopolistów przemysłu naftowego. Czyżby to lobby odchodziło do lamusa? Sam pomysł wykorzystywania paliw innych niż ropa naftowa i jej produkty jest godny uznania, choć nadal napęd będzie funkcjonować w oparciu o proces spalania, a ten jest niestety mało wydajny. Może doczekamy się kiedyś pojazdów napędzanych sprężonym powietrzem lub w 100% elektrycznych, gdzie stacje "tankujące" będą same wytwarzały potrzebne nam medium (prąd, sprężone powietrze) za pomocą np. lokalnego odwiertu geotermalnego, zespołu wiatrowego, paneli fotoelektrycznych lub elektrowni pływowej...
_________________
Prawda nieraz jest bardzo trudna do ustalenia, ale nigdy nie jest tak niedostępna jak wówczas kiedy jest niewygodna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:28, 23 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aqualinespirit napisał:
lol biometanol...
hehe, co ja mogę na swoją obronę - no późno juz było, a i pewnie głodnemu chleb na myśli - jakby tak z gówna ludzkiego bioetanol robić, O!!! Laughing Laughing

Wyrażenie kac kupa nabrałoby nowego wymiaru Mr. Green
Z bioetanolem byłby spory problem, nieźle trzeba by rozpić społeczeństwo Laughing .

DarkTech napisał:
Zastanawia mnie jednak brak reakcji monopolistów przemysłu naftowego.
No to chyba proste. Po pierwsze, kloce mają być używane do napędu tylko transportu publicznego i przynajmniej póki co tylko w Oslo. Poza tym trudno potraktować poważnie zapowiedzi napędzania autobusów kupą, jednak należy pamiętać, że niektórzy wybitni odkrywcy nie byli traktowani poważnie a czasami byli traktowani jak szaleńcy Razz.
Jak wchodziło CNG to koncerny naftowe też się nie pruły, bo jest to paliwo używane głównie do napędzania autobusów.

DarkTech napisał:
Czyżby to lobby odchodziło do lamusa?
Wierzysz w cuda? Cool
DarkTech napisał:
choć nadal napęd będzie funkcjonować w oparciu o proces spalania, a ten jest niestety mało wydajny.
Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma Razz.
DarkTech napisał:
Może doczekamy się kiedyś pojazdów napędzanych sprężonym powietrzem
Niebezpieczeństwo wybuchu zwłaszcza przy uderzeniu i to wybuchu takiego, że niewiele by zostało.
Cytat:
lub w 100% elektrycznych
Pobór prądu z sieci, chyba że...
Cytat:
gdzie stacje "tankujące" będą same wytwarzały potrzebne nam medium (prąd, sprężone powietrze) za pomocą np. lokalnego odwiertu geotermalnego, zespołu wiatrowego, paneli fotoelektrycznych lub elektrowni pływowej...
co zaś jest średnio realne Bad Grin .

W kupie siła Laughing .
_________________
Systemu nie można niszczyć, trzeba go reformować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:19, 28 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W końcu jest – toaleta generująca prąd z odchodów

Wreszcie! Naukowcy z Uniwersytetu Technicznego Nanyang opracowali wynalazek, o którym zapewne każdy z Was kiedyś myślał kontemplując na „tronie”. Jest to toaletowy system konwertujący ludzkie odchody w energię elektryczną oraz nawóz.


czytaj dalej: http://www.geekweek.pl/w-koncu-jest-toaleta-generujaca-prad-z-odchodow/362815/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Ziemia i wolna energia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Autobusy na kupę
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile