W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Trochę filozofi na święta  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
9 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 1799
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:36, 19 Gru '09   Temat postu: Trochę filozofi na święta Odpowiedz z cytatem

1. Bramki w sklepie - mimo że nic nie zwinąłeś, i tak boisz się, że zapiszczą.
2. Babcie - pod blokiem mogą sterczeć dwie godziny, ale w tramwaju pięciu minut nie ustoją.
3. Sprawiedliwość - jazda na rowerze pod wpływem alkoholu: 5 lat, molestowanie seksualne: 3 lata w zawieszeniu.
4. Potrzeba jednej iskry, by spalić las, ale całej paczki zapałek, by rozpalić grilla.
5. Kiedyś będę tak bogaty, że jednorazówką będę golił się tylko raz.
6. Polsat - oglądasz sobie z rodzinką reklamy, a tu nagle film.
7. Polska - tutaj nawet kryzys się nie udał.
8. Bill Gates - okrada go 75% ludzkości, a i tak jest najbogatszy.
9. Podawanie pensji brutto to jak podawanie długości członka wraz z kręgosłupem.
10. Pan Mietek spod trójki nie ma nawet matury, a za piwo zreperuje prom kosmiczny.
11. Leżakowanie w przedszkolu - kiedyś kara, a teraz każdy chciałby te 2 h snu w ciągu dnia.
12. Mleko na gazie tylko czeka, aż się odwrócisz.
13. -Mamo, co to znaczy orgazm? -Ja nie wiem, zapytaj taty.
14. Łacina - jedyny język, w którym nawet "gówno" brzmi mądrze.
15. Nawet, jakby papier toaletowy miał 8 warstw, to i tak złożysz go na pół.
16. A4 - jedyna płatna jednopasmówka na świecie.
17. Najlepszym dowodem na to, że w kosmosie istnieje inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują.
18. Tesco - nigdzie indziej nie znajdziesz wody LEKKO NIEGAZOWANEJ za pół ceny.
19. Jerzy Dudek - przypuszczalnie najlepiej zarabiający kibic Realu Madryt.
20. Jak Polacy uniknęli korków na autostradach? Nie wybudowali autostrad!
21. Seks jest jak skok na bungee - dodaje adrenaliny, a gdy pęknie guma, masz przerąbane.
22. Jeżeli trzeci dzień nie chce ci się pracować, to znaczy, że to już środa.
23. Kość piszczelowa - urządzenie do znajdywania mebli w ciemnym pokoju.
24. Polska: jak kupisz mi spodnie, to zrobię ci loda. Azja: jak kupisz mi loda, zrobię ci spodnie.
25. Chleb - zero marketingu, najwyższa sprzedaż.
26. Britney Spears: "Jestem za karą śmierci. Przestępca powinien mieć nauczkę na przyszłość."
27. Egzamin - na korytarzu każdy wmawia ci, że nic nie umie.
28. Szacunek do nauczyciela - istnieje wtedy, gdy uczniowie po usłyszeniu dzwonka pozwalają mu dokończyć wypowiedź.
29. Paradoks seksualny - seks można uprawiać od 15 roku życia, a oglądać - od 18.
30. Okres i wypłata - jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma, to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał.
31. Paradoks Szymborskiej - dla testu napisała maturę, interpretując swoje wiersze - i dostała 60%.
32. Studenci pierwszego roku - spieszmy się ich poznawać, tak szybko odchodzą.
33. Piesek - u nas słodki, w Azji słodko-kwaśny.
34. Gdy umrę, rozsypcie moje prochy pod Tesco - wtedy będzie mnie odwiedzać co niedzielę.
35. Pieniądze szczęścia nie dają. Ale pozwalają wygodnie być nieszczęśliwym.
36. Mały palec u nogi powstał tylko po to, by boleśniej walnąć się o szafkę.
37. Kanapka studencka - chleb posmarowany nożem.
38. Pieniądze z pierwszej komunii - do dziś nie wiesz, gdzie się podziały.
39. Nimfomanka - kobieta, która pragnie seksu tak często jak przeciętny mężczyzna.
40. Polska waluta - tylko tutaj złoty jest srebrny.
41. Na uczelni poranna fizyka zagina czas. Po 30 minutach jest 08:05.
42. Feminizm kończy się, gdy trzeba wnieść szafę na 8. piętro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:22, 19 Gru '09   Temat postu: Re: Trochę filozofi na święta Odpowiedz z cytatem

JerzyS napisał:
1. Bramki w sklepie - mimo że nic nie zwinąłeś, i tak boisz się, że zapiszczą.


I tu się proszę nie śmiać. Otóż jest to w skrócie doskonały dowód na to, że tzw. wykrywacz kłamstw to kretynizm, a nie naukowy dowód na czyjąś winę! Pamiętam jak kiedyś w sklepie ochroniarze mnie złapali i wzięli na zaplecze choć nic nie ukradłem, pomimo że wiedziałem, że nic nie ukradłem to i tak kiedy mnie "przesłuchiwali" czułem strach, podwyższone tętno i wszystkie te objawy na których bazuje "wykrywacz kłamstw". Dlatego kiedy czasem słyszę, że w niektórych państwach jest to policyjne narzędzie dochodzenia prawdy ciarki mnie przechodzą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sensor




Dołączył: 19 Cze 2009
Posty: 341
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:53, 19 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mogłeś już tą swoją filozofie wkleić wraz z jpg w dziale o demotywatorach, zamiast zakładać nowy bezsensowny temat.
_________________
http://www.youtube.com/user/sensor2912#grid/uploads
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lestar




Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 557
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:59, 22 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

większość tych tekstów właśnie z demotów pochodzi...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eNKa




Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 634
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:17, 22 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko po coś Ty Sikorski z nimi poszedł do zaplecza?
Ich bramki w ich sklepie mogą im piszczeć a jeśli mają uzasadnione podejrzenie, niech wzywają a ja poczekam.

PS
Litania bardzo ładna i skondensowana, THX
_________________
"każdy samolot ma skrzydła więc jest też szybowcem"
"Do protestujących dołanczają się też wszelkiego rodzaju organizacje..."
~Bimi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mczesiekk




Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 286
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:28, 22 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3 dni temu bylem z kolega w sklepie - taki maly supermarket, nie bralem koszyka no bo po co mi koszyk na kukurydze i majonez. Pani ekspedientka podeszla do nas i wlozyla najpierw mi, potem koledze rece do kieszeni - babka byla mama mojego kolegi z bylej klasy podstawowki, wiec myslalem, ze zartuje, jednak okazalo sie ze byla calkowicie powazna. Braklo mi slow.

Dobry tekst =)
_________________
Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego co mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swoją opowieść.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:07, 22 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kanapka studencka to raczej dwóch studentów i studentka Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:02, 22 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie dziwcie się tym zabiegom anty-złodziejskim. Miałem koleżankę pracującą w sklepie odzieżowym...dziennie miała od 3 do 5 prób kradzieży.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aniołek




Dołączył: 03 Mar 2019
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:07, 04 Paź '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I Kongres Filozofii Polskiej - Otwarcie i przemowa - prof. dr hab. W. Julian Korab-Karpowicz
Cytat:
24-26 września 2020 – I Kongres Filozofii Polskiej - Pałac w Orli

Wypowiedzi
dr Piotr Leśniak
dr hab. Grzegorz Francuz
dr hab. W. Julian Karpowicz




tematy powiązane: Filozofia Wolności, Kącik Filozoficzny


ElComendante napisał:
@chemicloo
Widzę razi odradzająca się kultura helleńska zmarginalizowana przez "braci mniejszych" zwanych w pewnych kręgach chrześcijanami, a zwanych przeze mnie "pokątnym żydostwem".
Niech żyje kultura helleńska!
https://prawda2.info/viewtopic.php?p=252260#252260\
Cały czas zachodzę w głowę co też ubzdurał sobie @ElComediant? scratch Przecież filozofia/kultura hellenistyczna — Antyk, myśl Sokratesa, Platona, Arystotelesa, Talesa, Heraklita, Parmenidesa.. Epikura! ..i wielu innych zostały zachowane dla potomności właśnie przez cywilizację chrześcijańską w dobie średniowiecza(!); nigdy później nikt z takim zapałem nie studiował, nie ślęczał nad pismami starożytnych filozofów... przepisując je ręcznie literka po literce: jak średniowieczni skrybowie, mnisi i zakonnicy rozsiani po chrześcijańskich zakonach.. ocalając tę spuściznę od zapomnienia. Nie będzie żadną przesadą stwierdzenie, że już nigdy później nie poznano filozofii antycznej Grecji równie precyzyjnie i szczegółowo - w tzw. ciemnym średniowieczu mięli to wszystko "wykute na blachę". Rolling Eyes Surprised
_________________
błogosławieni wkurwieni , albowiem oni spokoju doznawać będą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:08, 04 Paź '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Twierdzenie że to dzięki chrześcijaństwu zachowały się perełki starożytnej greckiej kultury, nauki i filozofii, ma w sobie tyle samo sensu, co twierdzenie że to dzięki Mongołom zachowały się perełki chińskiej cywilizacji, ponieważ mongolscy najeźdźcy dobrotliwie nie zniszczyli i nie zrównali z ziemią całej podbitej cywilizacji Chin, ale nawet zaadaptowali na własne potrzeby i przechowali dla potomności niektóre jej wytwory i wynalazki.
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aniołek




Dołączył: 03 Mar 2019
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:16, 04 Paź '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak zwykle znasz się - ale jak pies na gwiazdach.. Smile .... pojęcie to ty masz chłopcze... ech , ręce opadają (wobec bezmiaru twojego zindoktrynowania i twego zamknięcia się na -niestety nieobecne w powszechnej świadomości- a dla ciebie z pewnością niewygodne, ale za to banalnie proste historyczne fakty)


Zmierzch Cywilizacji (zachodnio)Europejskiej - prof. Janusz Sytnik-Czetwertyński
PLAY



Gdyby nie chrześcijaństwo, i jego syzyfowa praca dla odtworzenia zagubionych, wpół zniszczonych dzieł - właściwie gówno byś dziś chazorku wiedział o tej całej helleńskiej myśli i kulturze tongue Więc może tak synku trochę pokory i szacunku(!), a mniej srania po krzakach.

(swoją drogą warto wysłuchać całość.. dla lepszego i pełniejszego zrozumienia; niezwykle pouczająca lekcja)
_________________
błogosławieni wkurwieni , albowiem oni spokoju doznawać będą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:34, 04 Paź '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aniołek napisał:
Jak zwykle znasz się - ale jak pies na gwiazdach.. Smile .... pojęcie to ty masz chłopcze... ech , ręce opadają (wobec bezmiaru twojego zindoktrynowania i twego zamknięcia się na -niestety nieobecne w powszechnej świadomości- a dla ciebie z pewnością niewygodne, ale za to banalnie proste historyczne fakty)


Zmierzch Cywilizacji (zachodnio)Europejskiej - prof. Janusz Sytnik-Czetwertyński
PLAY



Gdyby nie chrześcijaństwo, i jego syzyfowa praca dla odtworzenia zagubionych, wpół zniszczonych dzieł - właściwie gówno byś dziś chazorku wiedział o tej całej helleńskiej myśli i kulturze tongue Więc może tak synku trochę pokory i szacunku(!), a mniej srania po krzakach.

(swoją drogą warto wysłuchać całość.. dla lepszego i pełniejszego zrozumienia; niezwykle pouczająca lekcja)


Gówno prawda niedouczony, zindoktrynowany, krótkowzroczny zjebie, chłopku roztropku ze szkółki parafialnej, apologeto po jednej książce, znawco na poziomie eksperckim od czubka góry lodowej, poszukiwaczu prawdy z głowa w dupie, detektywie z pękniętym szkiełkiem, wiejski filozofie natchniony małpeczką... Rolling Eyes

Głównymi przetrwalnikami kultury i wiedzy starożytnych Greków były Bizancjum (do czasów Justyniana) i Kalifat Umajadzki a potem Abbasydzki oraz państwa spadkobiercze. Mnisi jeśli powielali jakieś pisma greckich filozofów, to tylko okrojoną wersję i reinterpretację w duchu chrześcijańskim, głównie Platona (św Augustyn z Hippony) i Arystotelesa (św Tomasz z Akwinu). Wiedza pogańskich Greków która intelektualnie wyprzedzała beduińskie i prymitywne wówczas chrześcijaństwo o setki lat, całkiem swobodnie rozwijała się w Bizancjum aż do VI wieku, kiedy Justynian ostatecznie zlikwidował Akademię Platońską w Atenach, skazując neoplatonistów i innych uczonych w duchu dawnej wiedzy i filozofii na wygnanie. Spora część z tych wygnańców trafiła do Harranu na pograniczu Syrii i Mezopotamii, a po zdobyciu tych ziem w VII wieku przez Islam, wielu z nich przeniosło się do Damaszku, Bagdadu, Aleksandrii, Al-Kufy, Basry i mniejszych ośrodków, gdzie owych filozofów zwanych Sabejczykami lub Harranami (od miasta Harran) przyjmowano otwarcie na dworach arabskich Kalifów i emirów. W późniejszym okresie kiedy prześladowania pogan nieco zelżały w Bizancjum, część neoplatończyków i innych ludzi wiedzy wróciła do Konstantynopola, jednak już w XV wieku w wyniku zdobycia przez Turków tego miasta, niedobitki ich uciekły do Włoch zapoczątkowując renesans (znaleźli oni wsparcie i protekcję ze strony bogatych Medyceuszy, założycieli Akademii Florenckiej będącej epicentrum renesansu, której rektorem prze pewien okres był Pico della Mirandola). Wcześniej szczątki wiedzy pogańskich Greków dostarczyli też na grunt Europejski żydowscy kabaliści, tłumacze arabskich pism neoplatońskich i arystotelesowskich (głównie z ośrodkami w Andaluzji do czasu edyktu z Alhambry, a później w Prowansji, Nadrenii, Amsterdamie i północnych Włoszech) oraz krzyżowcy i weterani rekonkwisty.

Chrześcijaństwo bez intelektualnej podbudowy z greckiej-pogańskiej filozofii, były by prymitywnym beduińskim kultem. Już bodaj Tertulian w III wieku głośno protestował przeciwko hellenizacji chrześcijaństwa, będąc zwolennikiem prymitywnego, czystego duchowo i purytańskiego chrześcijaństwa pawłowego, jeszcze bez naleciałości neoplatońskich i arystotelesowskich.

A teraz pokornie podziękuj mi za lekcje, bo normalnie to za korki bierze się pieniądze, a ja ci pomagam ze współczucia nieuku ze szkółki parafialnej, i wypierdalaj do książek w podskokach Wink
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aniołek




Dołączył: 03 Mar 2019
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:49, 04 Paź '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale się wściekł, prostacki pieniacz, że aż musiał pół strony z siebie wydalić.. Rolling Eyes ... Widać prawda kłuje mocno w jego poglądy/wyobrażenia...
Nie sraj tak żarem chAzorku, bo sobie jeszcze dupę spalisz, i po co? , nawet nie zamierzam czytać tych twoich żałosnych wypocin. Ty nawet kiedy milczysz lub śpisz emanujesz ordynarną ciemnotą i nadętym kołtuństwem. ...turbohistoryk od siedmiu boleści.
_________________
błogosławieni wkurwieni , albowiem oni spokoju doznawać będą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:34, 05 Paź '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Clownmicloo napisał:
nawet nie zamierzam czytać tych twoich żałosnych wypocin


Nie musisz czytać, i tak byś pewnie nie zrozumiał boś za tępy na takie treści. Tobie to tylko słabej jakości filmik na you tube, wyglądający jakby był sklejany chyba kurwa w paincie, z obrazkami i napisami, tworzony przez jakiegoś domorosłego spiskologa w mocno wyrywkową i pobieżną wiedzą na poruszane tematy. może cokolwiek przemówić do uwagi, boś za głupi na bardziej ambitne treści.

Oczekiwać od @Clownmicloo że poważy się na jakieś bardziej ambitne treści niż sekcja szurowska youtuba, i je zrozumie, to jak oczekiwać po świni z chlewa że w jeden wieczór opanuje w stopniu zaawansowanym fizykę kwantową Rolling Eyes

Oczywiście zjebicloo na merytoryczną odpowiedź sie niepoważył, bo wie że to nie jego loty. Najlepiej zrobić zasłonę dymna z pocisków ad personam i zrejterować z dyskusji... "No bo ja już nie czytam co piszesz i nie dyskutuje s tobom bo gupi jesteś... Łeeeee!" Crying or Very sad
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aniołek




Dołączył: 03 Mar 2019
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:28, 28 Paź '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bóg śmierci i zniszczenia napisał:
Oczywiście zjebicloo na merytoryczną odpowiedź sie niepoważył, bo wie że to nie jego loty.


Racja, tego rodzaju, "natchnione myśli":
Cytat:
Chrześcijaństwo bez intelektualnej podbudowy z greckiej-pogańskiej filozofii, były by prymitywnym beduińskim kultem.
są chyba za wysokie ,jak na moją głowę... -to filozofia z górnej półki.. Rolling Eyes

Czegóż to się dowiadujemy - że antyczną filozofię przechowali, i pielęgnowali, dla białego człowieka, uczynni -i światli- arabscy Kalifowie -i emirowie Confused .. - bo tu , w ciemnogrodzie europejskiego średniowiecza, to pewnie by spłonęłła na heretyckich stosach...(?) Rolling Eyes

Cytat:
Wcześniej szczątki wiedzy pogańskich Greków dostarczyli też na grunt Europejski żydowscy kabaliści
Przeto tym bardziej można stwierdzić, że to raczej Judaizm bez "intelektualnej" podbudowy z greckiej-pogańskiej filozofii byłby prymitywnym beduińskim kultem. Surprised Cool Idea

Cytat:
A teraz pokornie podziękuj mi za lekcje
ZA pustą sofistykę się nie dziękuje, chyba że kijami ... Idea Rolling Eyes
_________________
błogosławieni wkurwieni , albowiem oni spokoju doznawać będą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Trochę filozofi na święta
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile