W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Świadomość oraz materia według Johna Hagelina  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
14 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 2006
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Waldek




Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 1253
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:17, 16 Sie '09   Temat postu: Świadomość oraz materia według Johna Hagelina Odpowiedz z cytatem



_________________
Waldek1984.info
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
etznab




Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 372
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:01, 16 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W końcu dla niedowiarków o istnieniu jedej świadomości może dotra argumenty naukowców i zacznąsię zastanawiać.
Ewolucja jest w toku, także nie ominie nas przebudzenie - kwestia dobrowolnego oświecenia jest w tej sytuacji priorytetem.

Szkoda ,że te napisy tak dłuuugo trwają i SĄ DUŻYMI LITERAMI...Smile
ROZUMIEM,ŻE YOUf****nTUBE UTRUDNIA ILE WLEZIE...
_________________
www.youtube.com/user/WszystkoJestWporzadQ
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:43, 16 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koniec Boga, albo dopiero początek...
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:35, 18 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

slidexman, ja nie opisalem zadnego wymiaru. Jak sama nazwa mowi wymiar sluzy do mierzenia. Do mierzenia przestrzeni urzywamy trzech wymiarow i jest to w zupelnosci wystarczajace, tak jak do zmierzenia odleglosci wystarczy mi jeden wymiar. Oczywiscie mozesz uzywac linijke do mierzeni odleglosci i linijka jest trzy wymiarowym przedmiotem co nie zmienia faktu ze odleglosc jest jednym wymiarem. Jesli ktos zacznie wam mowic ze odleglosc jest trzywymiarowa to przestancie go sluchac. Jak linijke zwiniesz i zauwazysz ze kreska gdzie jest pierwszy centymetr dotyka kreski gdzie jest dziesiaty centymetr niczego nie zmieni -centymetr bedzie tak samo dlugi jak przed zwinieciem linijki, to nie linijka tworzy centymetry i trzeba byc kretynem aby wierzyc ze odleglosc sie zmieni jak zwiniesz linijke.

Aya Sophia, zapoznaj sie lepiej z teoria Swiata Elektrycznego, a zobaczysz ze jest prostsza i logiczna. Powinnes wiedziec ze z trzywymiarowa przestrzenia mozna miec ile ci sie tylko podoba czasteczek elementarnych, bo one zawsze beda w przestrzeni 3 wymiarowej jedynie musisz odrzucic zalozenie ze szybkosc swiatla jest szybkoscia ktorej nie mozna przekroczyc. Nie tak dawno myslano ze nic nie moze przemieszczac sie szybciej niz predkosc dzwieku.

Matematyka mozna opisac wiele rzeczy, niemniej jednak ze cos opisano matematycznie nie oznacza ze piekny opis matematyczny jest sluszny. Ludzie zajmujacy sie zjawiskami zwiazanymi z zachowaniem plazmy mowia:
opisy matematyczne plazmy sa bardzo logiczne, tylko plazma ich nie rozumie i zachowuje sie inaczej. Laughing Laughing Laughing

A jak chcesz opisywac zachowanie innych czastek teoretycznych gdy nie potrafimy opisac zachowania plazmy?
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
slidexman




Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 828
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:18, 18 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukup napisał:
ja nie opisalem zadnego wymiaru


jak dla mnie opisales poziom elektryczny swiata bez konkretnych wymiarow
nie znam sie na tym ale wydaje mi sie ze natezenie tego swiata elektrycznego
jest mierzalne i nie jestem pewien czy wyliczysz to wylacznie z pochodnych
3 wymiarow przy ktorych sie tak upierasz

jak dla mnie zycie jest wielowymiarowe/poziomowe bez wzgledu
na to czy jestes wstanie teraz to zaakceptowac
_________________
Otwarte Piramidy Finansowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:44, 18 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli cos liczysz i nie mozesz wyliczyc w trzech wymiarach, zakladanie ze sa jeszcze inne wymiary nie koniecznie jest rozwiazaniem.
Poniewaz za pomoca 3 wymiarow mozna opisac przestrzen, nalezalo by w pierwszej kolejnosci zrewidowac te wyliczenia gdzie dodaje sie dodatkowe wymiary. Zwykla logika mowi ze bardziej jest prawdopodobne bledne liczenie z zawilymi tlumaczeniami, ktorych prawdopodobnie nikt nie rozumie (lacznie z tym co je napisal), ale poniewaz wygladaja one "bardzo naukowo" i sa napisane przez "nieomylnych specjalistow" wiec nikt nie odwarz sie samodzielnie myslec, a jeszcze mniej krytykowac. Gdyby Ptolome mial komputer, to pewnie jeszcze do dzis opisywalibysmy ruch planet zgodnie z jego teoria.

Cytat:
jak dla mnie zycie jest wielowymiarowe/poziomowe bez wzgledu
na to czy jestes wstanie teraz to zaakceptowac


Skoro odleglosc moge opisac za pomoca jednego wymiaru, a wiec dlaczego mam mowic ze odleglosc jest 2 lub 3 wymiarowa?
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lestar




Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 557
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:54, 19 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukup, nie wypowiadaj się w temacie superstrun, gdyż tej teorii po prostu nie rozumiesz. A póki co - nic nie wyklucza jej prawdziwości. Jak na razie istnienie grawitacji jest ciężkie do wytłumaczenia, a udowodnienie, że odpowiada za nią ten sam mechanizm, co za pozostałe oddziaływania: słabe i twoje ulubione - silne. Stąd teorie superstrun, supersymetrii i inne. Poczekajmy może aż dojdziemy przynajmniej do kilkudziesięciu GeV (14 wkrótce Wink), bo na razie to raczej gdybanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:00, 19 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lestar napisal:

Cytat:
lukup, nie wypowiadaj się w temacie superstrun, gdyż tej teorii po prostu nie rozumiesz.


Masz racje, nie rozumie bo wedlug mnie jest nielogiczna.

Jesli zabroni sie ludziom wypowiadania sie, gdy niezgadzaja sie z jakimis teoriami, to wtedy droga wiedzie prosto do CENZURY, byc moze nawet inkwizycji.

Ciekaw jestem co bys powiedzial gdyby "nieomylni ludzie" postanowili ciebie spalic zywcem na stosie, dlatego ze twoje poglady sa troche inne niz te oficjalne.

Cytat:
A póki co - nic nie wyklucza jej prawdziwości.

To nie jest dowod ze jest sluszna, zwlaszcza gdy opiera sie na bzdurach jak czaso-przestrzen.
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lestar




Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 557
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:30, 21 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Masz racje, nie rozumie bo wedlug mnie jest nielogiczna.

Jesli zabroni sie ludziom wypowiadania sie, gdy niezgadzaja sie z jakimis teoriami, to wtedy droga wiedzie prosto do CENZURY, byc moze nawet inkwizycji.

Oczywiście, że w niektórych tematach trzeba być kompetentnym, aby się w nich wypowiadać. Nie zgadzasz się z teorią strun? Ok, ale w takim razie musisz rozumieć jej główne założenia i wykazać, w którym miejscu jej autorzy się mylili, najlepiej - wykazując to eksperymentalnie. Nie jesteś w stanie tego zrobić, gdyż - po pierwsze, nie jesteś tak zajebistym fizykiem, aby ją rozumieć (tak naprawdę niewielu rozumie te jebane superstruny...), po drugie - teoria oparta jest na obecnej fizycznej wiedzy eksperymentalnej, więc żeby ją obalić trzeba będzie kolejnych eksperymentów, i chyba LHC do tego nie wystarczy.

Cytat:
To nie jest dowod ze jest sluszna, zwlaszcza gdy opiera sie na bzdurach jak czaso-przestrzen.

Nikt nie twierdzi, że jest na pewno słuszna. Jej autorzy też nie ;]. To po prostu jedna z wielu prób wyjaśnienia otaczajcej nas przyrody. Fizyka teoretyczna tym się różni od eksperymentalnej, że do jej uskuteczniania wystarczy kartka papieru i ołówek (a Hawking i bez tego się obwa) - nie trzeba nic udowadniać! To eksperymentatorzy są od weryfikowania zgodności teorii z rzeczywistością. Praca fizyków - teoretyków jest tu całkiem zbliżona do rozważań klasycznych filozofów przyrody...

A na czaso-przestrzeni opiera się teoria względości, nie superstrun.

Lukup, a tak BTW - wg Ciebie czym jest powodowana grawitacja? Bo odrzucasz z niezwykłą swobodą najpopularniejsze jej wytłumaczenia...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
85r




Dołączył: 22 Sie 2009
Posty: 476
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:36, 23 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę że łatwiej było by to wytłumaczyć to jedną świadomość na przykładzie naszego ciała które jest zbudowane z miliona komórek które mają rożne zadania tworzą rożne narządy a działają wspólnie i wymieniają się informacjami tworzą nas ludzi tak samo jest ze wszechświatem , my jesteśmy komórkami wszechświata lub nawet atomami ale mimo że każdy z nas ma swoją świadomość to w gruncie rzeczy tworzymy jedność planetę ziemia. I np parę galaktyk morze tworzyć jakiś tam narząd wszechświata i nie jest powiedziane że istnieje jeden wszechświat bo to tak jakby komórka ludzka pomyślała że istnieje jeden człowiek. W filmie jest dużo mowy o świadomość a zero o podświadomości myślę że ta jedność właśnie siedzi w naszej podświadomości. I dalej idąc nie jest do końca powiedziane że mamy całkowicie wolną wole jeśli tworzymy jakiś organizm to jesteśmy zmuszeni wykonywać pewne zadania z przymusu bo gdyby np komórki w naszym ciele się zbuntowały to byśmy umarli a tak się nie dzieje bo komórki ze sobą współpracują a ten przymus wspułpracy idzie z naszego mózgu który wytwarza prąd, impulsy do np mięśni nogi żeby się skurczyły i w ten sposób noga ludzka się zgina.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:04, 23 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

85r, ladnie to opisales.
Pozdrawiam



Lestar napisal:

Cytat:
Nie zgadzasz się z teorią strun? Ok, ale w takim razie musisz rozumieć jej główne założenia i wykazać, w którym miejscu jej autorzy się mylili, najlepiej - wykazując to eksperymentalnie.


Mylisz sie, nie musze nic wykazywac. Zalozenia sa bledne a wiec wynik jest nie lepszy.
Moge mowic ze wilkolaki istnieja, czy potrafisz udowodnic ze nie?

Cytat:
Fizyka teoretyczna tym się różni od eksperymentalnej, że do jej uskuteczniania wystarczy kartka papieru i ołówek (a Hawking i bez tego się obwa) - nie trzeba nic udowadniać!


A ja dodal bym - i nie trzeba w nia wierzyc!

Cytat:
Praca fizyków - teoretyków jest tu całkiem zbliżona do rozważań klasycznych filozofów przyrody...


Problem w tym ze pomimo ze te rozwiazania teoretyczne sa piekne i zrozumiale , przyroda czasami ich nie rozumie i zachowuje sie calkiem inaczej Laughing

Cytat:
Lukup, a tak BTW - wg Ciebie czym jest powodowana grawitacja? Bo odrzucasz z niezwykłą swobodą najpopularniejsze jej wytłumaczenia...


Polecam artykul
Electric Gravity in an Electric Universe
http://www.holoscience.com/news.php?article=89xdcmfs

oraz
Newton’s Electric Clockwork Solar System
http://www.holoscience.com/news.php?article=q1q6sz2s

tam jest to lepiej opisane, niz ja bym to zrobil .
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
C0LD F34R




Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 261
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:18, 26 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie wzorcowe wyjaśnienie fenomenu boga. Gość jest dobry, mógłby to chyba wytłumaczyć nawet dziecku z autyzmem Smile Obadajcie chłopaki, jak to się ma do teorii radzieckiego "naukowca" Gennadija Szypowa i ogólnie tego tematu, gdzie przyznaję, popuściłem lekko wodzę fantazji ale chyba nie byłem daleki od wniosków Johna Hagelina Smile
http://prawda2.info/viewtopic.php?t=8632

BTW pozwoliłem sobie zamieścić tam powyższe filmy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Świadomość oraz materia według Johna Hagelina
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile