W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Rosja szykuje się do wojny z Ukrainą i Polską?   
Podobne tematy
Nadesłane przez Foundation to Battle Injustice19
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
34 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 292418
Strona:  «   1, 2, 3 ... 116, 117, 118 ... 193, 194, 195   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1865
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:24, 09 Paź '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W dalszym ciągu jestem za atomowym rozwiązaniem autodestrukcji Ukrainy I Rosji. Nie mogę się doczekać tego spektaklu w TV. Mam już płyn lugola a w najbliższym oddziale OSP czeka na mnie tabletka jodu potasu. Banda kurwa ścierw po obu stronach
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
manhattanman




Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 1721
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:34, 09 Paź '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale gorsze są ścierwa, które od prawie dekady nagabywały do wojny i konfliktu, sentymentalnie zblizając się do rocznicy stulecia swoich faszystowskich, bolszewickich idoli. Ów padlina, wychowana w łatwych czasach, jest znacznie bardziej jednocześnie narażona na bioweapon z wuhan niżli raka od promieniowania. Ale coś jest na rzeczy, żeby się rzeczywiscie sami dodepopulowali byleby oczyscic lebensraum dla tych biednych dzieci i rodzin, które muszą to wszystko znosić. Statystycznie i na logikę w sumie nic sie jeszcze nie zaczęło na poważnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Aniołek




Dołączył: 03 Mar 2019
Posty: 1095
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:20, 09 Paź '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

p4lm napisał:
W dalszym ciągu jestem za atomowym rozwiązaniem autodestrukcji Ukrainy I Rosji. Nie mogę się doczekać tego spektaklu w TV. Mam już płyn lugola a w najbliższym oddziale OSP czeka na mnie tabletka jodu potasu. Banda kurwa ścierw po obu stronach
LOL ..
Ukrainy - i owszem , to cały czas jeszcze możliwe ... ale Rosji .. NIE MA KTO zniszczyć .. Surprised Cool Dancing .. Handluj. Idea
_________________
błogosławieni wkurwieni , albowiem oni spokoju doznawać będą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8579
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:59, 09 Paź '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zbrodnie wojenne banderopiteków :
Banderowcy to jednak debile sami kręcą filmiki z eksterminacji i wrzucają do sieci.
@Johnny i @RuskaOnuca, możecie już sobie trzepać :
Cytat:
Bandera-faszyści odnotowali likwidację kupjańskich nauczycieli zabitych za współpracę z rosyjską administracją

Filmiki w linku : https://chervonec-001.livejournal.com/4282406.html
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8579
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:10, 09 Paź '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

p4lm napisał:
W dalszym ciągu jestem za atomowym rozwiązaniem autodestrukcji Ukrainy I Rosji. Nie mogę się doczekać tego spektaklu w TV. Mam już płyn lugola a w najbliższym oddziale OSP czeka na mnie tabletka jodu potasu. Banda kurwa ścierw po obu stronach


Jak NAS zbombardują to skończą się twoje kłopoty, niestety nie będzie tak łatwo, Zachodnie pierdoły muszą cierpieć, a pierdolnięcie w nich/nas atomem byłoby zbyt humanitarne .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1865
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:18, 09 Paź '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel napisał:
p4lm napisał:
W dalszym ciągu jestem za atomowym rozwiązaniem autodestrukcji Ukrainy I Rosji. Nie mogę się doczekać tego spektaklu w TV. Mam już płyn lugola a w najbliższym oddziale OSP czeka na mnie tabletka jodu potasu. Banda kurwa ścierw po obu stronach


Jak NAS zbombardują to skończą się twoje kłopoty, niestety nie będzie tak łatwo, Zachodnie pierdoły muszą cierpieć, a pierdolnięcie w nich/nas atomem byłoby zbyt humanitarne .


Oczywistym jest, że biorę pod uwagę pierdolnięcie atomem nie dalej na zachód jak Umań. Nawet Rosja oficjalnie więcej nie chce.

A co do zarzutu że nie ma komu w Rosję jebnąć.. dobry żart, a kto teraz prowadzi tę wojnę po stronie Ukrainy od zaplecza? Dowództwo, wywiad, doradztwo, sprzęt, logistyka, szpitale, strategia? Że niby Zełenski taki zajebisty? LOL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aniołek




Dołączył: 03 Mar 2019
Posty: 1095
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:36, 10 Paź '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

p4lm napisał:

Oczywistym jest, że biorę pod uwagę pierdolnięcie atomem nie dalej na zachód jak Umań. Nawet Rosja oficjalnie więcej nie chce.
.. Ale ty jednak ciemny nieogar jesteś Shocked .. Ja pierdole ..

NIKT nie będzie strzelał bombą atomową w tereny , które akurat chce przejąć . .. To po pierwsze.
Jeżeli walnięcie będzie , to np. w Polskę - tj. w dalekie zaplecze , które dostarcza broń ukraińcom.


Cytat:
A co do zarzutu że nie ma komu w Rosję jebnąć.. dobry żart, a kto teraz prowadzi tę wojnę po stronie Ukrainy od zaplecza? Dowództwo, wywiad, doradztwo, sprzęt, logistyka, szpitale, strategia? Że niby Zełenski taki zajebisty? LOL
Znów nie rozumiesz - żadnej pomyłki tu nie ma - bo faktycznie nie ma kto jebnąć - otóż dostarczanie konwencjonalnego sprzętu to jedna sprawa - a narażanie się niemal na pewny odwet nuklearny to coś innego.. NIKT nie będzie nadstawiał karku za ukrainę i posyłał atomówek na Rosję - ocipiałeś?? Eh? - Ukraina nie otrzyma aż takiego "wsparcia".. no chyba że Polska właśnie przejmie tę rolę, zdaje się nie marzymy o niczym innym ostatnio jak o atomówce , którą moglibyśmy wystrzelić w kierunku Rosji ,, heheh .. Czego jeszcze nie rozumiesz? Waszyngton i Londyn przemyśleli kwestie i nie chcą być tymi pierwszymi na linii strzału - niech lepiej jakiś frajer przejmie na siebie pierwszy impakt ...a potem się pomyśli Rolling Eyes Idea

a propos - zawiodłem się na Braunie , zdaje się że popiera ten chory projekt "nuclear sharing" Shocked . W tym momencie jest kompletnie skreślony razem z całą konfederacją, co do której nie miałem zresztą większych złudzeń, no ale że Grzechu takie coś odpierdala.. chyba tylko Korwin stoi jeszcze w opozycji (?)
_________________
błogosławieni wkurwieni , albowiem oni spokoju doznawać będą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agre




Dołączył: 01 Paź 2014
Posty: 773

PostWysłany: 06:01, 10 Paź '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No czy się wiadomo ostatecznie że jak się wkracza między wrony to się kraczę jak one , konfederacja to najwyraźniej zrozumiała.
Atom w nas proszę was ...
Może i nasz rząd domagać się i błagać by w imię jankeskich interesów zajebać w nas atomem ,ale nikt tego nie zrobi.
Miejsca zgrupowań można rozjebać bronią konwencjonalna która jest wiele tańsza i nie obarczona ryzykiem że przeciwnik odpowie tym samym.
Szczególnie Niemcy będą zapobiegać takim działaniom w trosce chociażby o zdrowie swoich obywateli zasięg rażenia tej broni jest bardzo nie przewidywalny i mogą czasem Niemcy oberwać .
Ale największy argument to taki że do odzyskania kontynentu euroazji przez sojuszu Rosji i Niemiec polska jest niezbędnym obszarem z przynajmniej przyczyn logistycznych jeżeli by w Polsce ktokolwiek zdetonował atomówkę to połączenie tych przyszłych teoretycznych tworów Rosji i UE (Niemcy) zostaje bardzo utrudnione o ile nie, nie możliwe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Johnny




Dołączył: 15 Kwi 2020
Posty: 103
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:20, 10 Paź '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel napisał:
Zbrodnie wojenne banderopiteków :
Banderowcy to jednak debile sami kręcą filmiki z eksterminacji i wrzucają do sieci.
@Johnny i @RuskaOnuca, możecie już sobie trzepać :
Cytat:
Bandera-faszyści odnotowali likwidację kupjańskich nauczycieli zabitych za współpracę z rosyjską administracją

Filmiki w linku : https://chervonec-001.livejournal.com/4282406.html


Daruj sobie te uprzejmości.

Jeśli chodzi o most krymski to abstrahując od waszych przekonań to trzeba przyznać, że mistrzowska robota. Przebija ona zatopienie krążownika Moskwa. Nie wierzyłem, że to jest możliwe, najbardziej pilnowany most na świecie, z powietrza i wody, został przerwany, co wymaga ogromnej pracy operacyjnej. Do tego efektu potrzebny jest też ładunek o ogromnej mocy, a tutaj jeszcze zapala się (przypadkiem?) pociąg z cysternami. Pozostaje ustalenie na ile sami Rosjanie brali udział w tej akcji i dlaczego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
J a s n y




Dołączył: 20 Sie 2019
Posty: 1079
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:09, 10 Paź '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Johnny napisał:
Pozostaje ustalenie na ile sami Rosjanie brali udział w tej akcji i dlaczego.
Faktycznie interesujące... ALE- Najpierw ustalmy dlaczego mam płacić za twój FANATYZM ? .. hmmmmm?? Eh? . Bo to jest jeszcze ciekawsze . Idea
_________________
" Nie wiem o jakim elektronicznym funcie piszesz, bo takowy nie istnieje " ~@goral_
# demokracja to komunizm w powijakach #
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DupaBlada




Dołączył: 27 Cze 2022
Posty: 32
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:28, 10 Paź '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ruscy zaczęli masowe ataki Rakietami X-101 oraz dronami produkcji Irańskiej - kilkaset rakiet, kilkadziesiąt dronów. Ataki dronami idą z Białorusi oraz z Krymu. Masakra...

Obecnie kanały na telegramie szaleją...

Elektrownie, Mosty, .... ruscy się wkurwili...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Panocek




Dołączył: 27 Sty 2022
Posty: 464
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:35, 10 Paź '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Główny ściek donosi, że nastąpił zmasowany atak rakietowy Rosji na ukraińskie miasta, m.in. na Lwów, Kijów, Zaporoże. Ciekawe czym oni strzelają, skąd to mają, skoro wg Ukraińskiej Prawdy reprezentowanej tu przez Dżonego, to Rosja już od paru ładnych miesięcy nie ma rakiet, brakuje jej amunicji, nie ma sprzętu, podzespołów, itd. ?
Cytat:
Johnny napisał:
Pozostaje ustalenie na ile sami Rosjanie brali udział w tej akcji i dlaczego.
J a s n y:
Faktycznie interesujące... ALE- Najpierw ustalmy dlaczego mam płacić za twój FANATYZM ? .. hmmmmm?? Eh? . Bo to jest jeszcze ciekawsze .

Bo to jest wg tej samej narracji ukroprawdy, gdzie ruskie to matoły, które strzelają na oślep, często zabijając swoich własnych żołnierzy, strzelają do cywilów, wysadzają swoje rurociągi, niszczą swoje mosty, masowo dezerterują z wojska, itd.
_________________
*** STOP wojnie z Rosją ***
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Johnny




Dołączył: 15 Kwi 2020
Posty: 103
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:40, 10 Paź '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

J a s n y napisał:
Johnny napisał:
Pozostaje ustalenie na ile sami Rosjanie brali udział w tej akcji i dlaczego.
Faktycznie interesujące... ALE- Najpierw ustalmy dlaczego mam płacić za twój FANATYZM ? .. hmmmmm?? Eh? . Bo to jest jeszcze ciekawsze . Idea


Już odpowiedziałem, ale skoro argumenty nie trafiają, to cóż mogę więcej uczynić?
Zapytaj siebie ile będziesz musiał zapłacić w przyszłości jeśli zniesiono by rosyjskie sankcje. Prawdopodobnie swoją krwią i swoich bliskich. Przypominam, że przed atakiem na Ukrainę Rosja zażądała usunięcia wojsk nato z Polski. Traktuje więc Polskę jako swoją strefę wpływów. Koszty więc będą znacznie boleśniejsze i długofalowe. Dlatego zadam pytanie: Dlaczego mam sponsorować rosyjskiego agresora przez Twój fanatyzm?

Cytat:
Elektrownie, Mosty,


Żeby to były tylko elektrownie, mosty...
Park i plac zabaw:
https://twitter.com/mjluxmoore/status/1579353017018900480
https://twitter.com/Flash_news_ua/status/1579355099759247361

Panocek napisał:
Główny ściek donosi, że nastąpił zmasowany atak rakietowy Rosji na ukraińskie miasta, m.in. na Lwów, Kijów, Zaporoże. Ciekawe czym oni strzelają, skąd to mają, skoro wg Ukraińskiej Prawdy reprezentowanej tu przez Dżonego, to Rosja już od paru ładnych miesięcy nie ma rakiet, brakuje jej amunicji, nie ma sprzętu, podzespołów, itd. ?


Nigdzie nie pisałem, że nie mają rakiet, czytaj ze zrozumieniem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Panocek




Dołączył: 27 Sty 2022
Posty: 464
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:44, 10 Paź '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Johnny napisał:

Już odpowiedziałem, ale skoro argumenty nie trafiają, to cóż mogę więcej uczynić?
Zapytaj siebie ile będziesz musiał zapłacić w przyszłości jeśli zniesiono by rosyjskie sankcje. Prawdopodobnie swoją krwią i swoich bliskich. Przypominam, że przed atakiem na Ukrainę Rosja zażądała usunięcia wojsk nato z Polski. Traktuje więc Polskę jako swoją strefę wpływów. Koszty więc będą znacznie boleśniejsze i długofalowe. Dlatego zadam pytanie: Dlaczego mam sponsorować rosyjskiego agresora przez Twój fanatyzm?

Cytat:
Elektrownie, Mosty,


Żeby to były tylko elektrownie, mosty...
Park i plac zabaw:
https://twitter.com/mjluxmoore/status/1579353017018900480
https://twitter.com/Flash_news_ua/status/1579355099759247361

I przyjdzie taki czas, że Wojska NATO będą spieprzać z Polski.

A co do ataków rakietowych to wg mnie dopiero początek, będą silniejsze i bardziej precyzyjne Wink
_________________
*** STOP wojnie z Rosją ***
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Panocek




Dołączył: 27 Sty 2022
Posty: 464
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:04, 10 Paź '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Johnny napisał:


Panocek napisał:
Główny ściek donosi, że nastąpił zmasowany atak rakietowy Rosji na ukraińskie miasta, m.in. na Lwów, Kijów, Zaporoże. Ciekawe czym oni strzelają, skąd to mają, skoro wg Ukraińskiej Prawdy reprezentowanej tu przez Dżonego, to Rosja już od paru ładnych miesięcy nie ma rakiet, brakuje jej amunicji, nie ma sprzętu, podzespołów, itd. ?


Nigdzie nie pisałem, że nie mają rakiet, czytaj ze zrozumieniem.


Johnny napisał:
Ciągle stosujesz narrację, że ruskie trzymają co najlepsze w zapasach. Ruskie nie przygotowały się na pełnowymiarową długoterminową wojnę, więc i zapasy im się szybko pokończyły, szczególnie jeśli chodzi o bron precyzyjną, a ta jest konieczna aby cele o których piszesz były zrealizowane. Została im atomówka i broń chemiczna albo walenie starą artyleryjską amunicją na ślepo. Gdyby mogli z łatwościa bombardować już by to dawno robili, ale ukraińska obrona przeciwlotnicza swietnie działa, latają więc nisko, a tam kazdy kto ma piorun na ramieniu robi sieczkę tanim kosztem z latającego ruskiego złomu. Zeby jednak oddac sprawiedliwosc, to ostatnio takie bombardowanie bombowcami miało miejsce pod Chersoniem (kilkadziesiat ton nocnego bombardowania ukr. okopow) i Ukraińcy ponieśli duże straty.

To jest twój cytat ze 112 strony tego tematu. Podobnie wypowiadałeś się jeszcze wcześniej cytując jakiegoś Ukra, doradcę Zełeńskiego.
Na podstawie tego typu wypowiedzi wyciągnąłem w/w wniosek.
_________________
*** STOP wojnie z Rosją ***
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Johnny




Dołączył: 15 Kwi 2020
Posty: 103
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:22, 10 Paź '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rosyjskie zużycie rakiet jest obecnie na poziomie około 60%. Spore, ale rakiet mają wciąż dużo. Najważniejsze do osiągania celów militarnych są jednak rakiety precyzyjne typu Iskander czy Kalibr i to o ich wyczerpaniu pisałem. A to cele militarne są kluczowe dla osiągania przewagi czy osiągania postępów na froncie, i mówiąc o wyczerpywaniu się zasobów mam na myśli ten zasób, który mogłby dać przewagę Rosjanom. Do terroryzowania miast i cywilów wystarczą mniej precyzyjne S-300 czy Ch-22, czy też irańskie drony, których Rosja ma wciąż zapas.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Panocek




Dołączył: 27 Sty 2022
Posty: 464
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:30, 10 Paź '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Johnny napisał:
Rosyjskie zużycie rakiet jest obecnie na poziomie około 60%. Spore, ale rakiet mają wciąż dużo. Najważniejsze do osiągania celów militarnych są jednak rakiety precyzyjne typu Iskander czy Kalibr i to o ich wyczerpaniu pisałem. A to cele militarne są kluczowe dla osiągania przewagi czy osiągania postępów na froncie, i mówiąc o wyczerpywaniu się zasobów mam na myśli ten zasób, który mogłby dać przewagę Rosjanom. Do terroryzowania miast i cywilów wystarczą mniej precyzyjne S-300 czy Ch-22, czy też irańskie drony, których Rosja ma wciąż zapas.

A te dane to też z Ukraińskiej Prawdy ? Wyglądają na bardzo precyzyjne dane wywiadowcze Smile

P.S.
Terroryzowanie miast i cywilów to cecha charakterystyczna dla każdej wojny i stosowana przez obydwie strony konfliktu.
_________________
*** STOP wojnie z Rosją ***
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
J a s n y




Dołączył: 20 Sie 2019
Posty: 1079
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:39, 10 Paź '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Johnny napisał:
J a s n y napisał:
Johnny napisał:
Pozostaje ustalenie na ile sami Rosjanie brali udział w tej akcji i dlaczego.
Faktycznie interesujące... ALE- Najpierw ustalmy dlaczego mam płacić za twój FANATYZM ? .. hmmmmm?? Eh? . Bo to jest jeszcze ciekawsze . Idea


Już odpowiedziałem, ale skoro argumenty nie trafiają, to cóż mogę więcej uczynić?
WCALE nie odpowiedziałeś, żadnych konkretnych argumentów nie dostrzegłem.
Cytat:
Zapytaj siebie ile będziesz musiał zapłacić w przyszłości jeśli zniesiono by rosyjskie sankcje. Prawdopodobnie swoją krwią i swoich bliskich.
No więc pytam siebie: i wszystko co tu widzę to gdybologię stosowaną w twoim wykonaniu -i jakieś odloty w kierunku andromedy.


Cytat:
Dlatego zadam pytanie: Dlaczego mam sponsorować rosyjskiego agresora przez Twój fanatyzm?
Wolny handel to nie sponsoring -ani tym bardziej żaden fanatyzm ciołku.
_________________
" Nie wiem o jakim elektronicznym funcie piszesz, bo takowy nie istnieje " ~@goral_
# demokracja to komunizm w powijakach #
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Johnny




Dołączył: 15 Kwi 2020
Posty: 103
Post zebrał 0.002 mBTC

PostWysłany: 12:22, 10 Paź '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panocek napisał:

A te dane to też z Ukraińskiej Prawdy ? Wyglądają na bardzo precyzyjne dane wywiadowcze Smile


HUR i Pentagon. A co mówią Twoje dane i jakie jest ich źródło? Czy opierasz się tylko na własnej wyobraźni?


Panocek napisał:

P.S.
Terroryzowanie miast i cywilów to cecha charakterystyczna dla każdej wojny i stosowana przez obydwie strony konfliktu.


Powiedz to Ordelowi, który jara się incydentalną ukraińską zemstą. Zbrodnie są po obu stronach, co innego jednak, jeśli zbrodni dokonują poszczególni żołnierze kierowani zemstą, chciwością, niekontrolowanymi emocjami itp. a co innego, jeśli stoi za nią administracja państwa z konkretnymi rozkazami. Kiedy były wybuchy np. w Biełogrodzie cele miały głównie charakter strategiczny (zbiorniki z paliwem, składy z amunicją) a nie charakter zastraszania rosyjskich cywilów.

Podobnie jak Ukraińcy mają argument w postaci akcji Wisła wobec rzezi wołyńskiej, tak i obie strony obecnego konfliktu mogą sobie przytaczać swoje zbrodnie. Nie chodzi jednak tylko o fakt zbrodni, ale o jej skalę, a w tym przypadku i Ukraińcy wobec Polski i Rosjanie wobec Ukrainy są na przegranej pozycji. Most krymski to cel strategiczny i prestiżowy, bombardowanie kilkunastu miast i celów cywilnych, odcinanie cywilów od prądu i wody to już akt terroryzmu. No ale w jaki inny sposób Rosja może odpowiedzieć? Sukcesami na froncie? Nie jest jeszcze na to gotowa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
J a s n y




Dołączył: 20 Sie 2019
Posty: 1079
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:30, 10 Paź '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Johnny napisał:
Podobnie jak Ukraińcy mają argument w postaci akcji Wisła wobec rzezi wołyńskiej,
Akcja Wisła To NIE jest żaden argument wobec rzezi wołyńskiej.
_________________
" Nie wiem o jakim elektronicznym funcie piszesz, bo takowy nie istnieje " ~@goral_
# demokracja to komunizm w powijakach #
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
J a s n y




Dołączył: 20 Sie 2019
Posty: 1079
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:49, 10 Paź '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Sukcesami na froncie? Nie jest jeszcze na to gotowa.
a propos .. w Rosji ogłoszono mobilizację, a ukry coś tam zaczęłły podrygiwać, plus jakieś akcje terrorystyczne na Bałtyku... -więc już od paru dni tak sobie myślałem, że jest tylko kwestią czasu kiedy Rosjanie odpowiedzą zmasowanym ogniem na te śmieszne sapania ZŁOżeńskiego. Rolling Eyes

i chyba zaczęłło się, na razie jojczący przekaz z gadzinówki bo info świeżutkie:


Jest to jasny przekaz do natowskich onuc, żeby zaczęłły liczyć się z konsekwencjami swoich wyborów. Idea Rolling Eyes
_________________
" Nie wiem o jakim elektronicznym funcie piszesz, bo takowy nie istnieje " ~@goral_
# demokracja to komunizm w powijakach #
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Panocek




Dołączył: 27 Sty 2022
Posty: 464
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:19, 10 Paź '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Johnny
Ja nie powołuję się na żadne dane, bo nie mam żadnego pewnego źródła. Zdaję sobie sprawę z manipulacji i niekompletności materiału jaki jest prezentowany w mediach. Wiem czym jest propaganda, jaką ma siłę i jak bardzo potrzebna jest ludziom. Zdaję sobie też sprawę z potencjału Rosji i jej możliwości.
Dla mnie Ukraina już przegrała, bo już leży w gruzach i tonie w kryzysie. Rosja się nią bawi i bawi się Zachodem. Poświęcili postsowiecki sprzęt i kilkadziesiąt tysięcy żołnierzy. Pozwolili Zachodowi dozbroić Ukraińców i wpompować środki finansowe w ich system, a teraz to wszystko przejmą, zobaczysz. Będą mieli gotowe uzbrojenie z Zachodu do ataku na Polskę. I znów mogą poświęcić z 50 tysięcy żołnierzy i cały zdobyty sprzęt. Wojnę wygrywa się sposobem, rozpracowaniem metod walki przeciwnika i zmuszeniem go do kapitulacji, a nie linią frontu, która kluczy po rubieżach.

Konflikt z Ukrainą musiał zakończyć się interwencją zbrojną Rosji, dialog nie był możliwy. Amerykanie wykorzystali bojowe nastroje Ukraińców aby wykorzystać ich w wojnie przeciwko Rosji. Podobna zagrywka była zastosowana przez ZSRR w czasie "kryzysu kubańskiego". Kubańczycy mieli porachunki z Amerykanami i dozbrojeni przez Ruskich byli gotowi z nimi walczyć, i to w swojej obronie! W przypadku Polski nie musi dojść do wojny. To będzie zależało od polskich władz, czy pozwolą się rozgrywać Zachodowi, czy będą realizowali interesy Sojuszu, albo USA?

Komu zależy na dalszej eskalacji tego konfliktu? Kto chce aby Polska stała się ruiną na wzór Ukrainy? Nie sądzę aby tego chciało polskie społeczeństwo.
_________________
*** STOP wojnie z Rosją ***
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DupaBlada




Dołączył: 27 Cze 2022
Posty: 32
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:25, 10 Paź '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Komu zależy na dalszej eskalacji tego konfliktu? Kto chce aby Polska stała się ruiną na wzór Ukrainy? Nie sądzę aby tego chciało polskie społeczeństwo.


komu? ludziom którzy popchali Ukrainę pod ruski walec. Ludziom, którzy kontrolują USA...

Kto kontroluje USA?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8579
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:34, 10 Paź '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

J a s n y napisał:
Johnny napisał:
Podobnie jak Ukraińcy mają argument w postaci akcji Wisła wobec rzezi wołyńskiej,
Akcja Wisła To NIE jest żaden argument wobec rzezi wołyńskiej.


@Johnny a chronologię wydarzeń znasz? Mi nauczyciel od historii w szkole średniej powiedział, że dzięki akcji "Wisła" uniknęliśmy losu Jugosławii.
A przesiedlenia to już starożytni Rzymianie stosowali wobec podbitych ludów. Karol Wielki przesiedlił Nordablingów z Fryzji tak że zaniknęli w Imperium Franków.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8579
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:46, 10 Paź '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby Rosja chciała zakończyć wojnę powinna rozjebać całą infrastrukturę Ukrainy do prowadzenia walk z Rosjanami. Elektrownie, mosty, wiadukty , transformatory, kolej, lotniska itd. O na przykład tak jak teraz napierdalają rakietami. Wojna musi potrwać, wszyscy zainteresowani zyskują na swój sposób.





Cytat:
Ataki Sił Zbrojnych FR na system energetyczny Ukrainy - analiza Rybara


Rankiem 10 października siły zbrojne RF rozpoczęły masowe ataki rakietowe na całą Ukrainę. Oprócz dowództwa i stanowisk dowodzenia Sił Zbrojnych Ukrainy, Służby Bezpieczeństwa Ukrainy i Gwardii Narodowej, strajkom systemowym poddano obiekty infrastruktury energetycznej Ukrainy.

Nikt nie uderzył ani w elektrownię jądrową, ani w hydroelektrownię - iw obecnym przypadku nie jest to również konieczne. Na naszej mapie pokazaliśmy wszystkie znaczące stacje i elektrociepłownie z elektrociepłowniami, a także linie wysokiego napięcia 330kV na terenie Ukrainy. Niektóre obiekty (a także linie z podstacjami 750kV) są celowo pomijane - w przeciwnym razie mapa okazałaby się maksymalnie przeciążona. Skupiliśmy się na 330kV - w wyniku uderzenia ucierpieli jako pierwsi.

🔻Do tej pory zespołowi Rybara udało się potwierdzić następujące strajki:

▪️Kijów: Kijów CHPP-3, Kijów CHPP-5, Podstacja 110 Vokzalnaya, Darnytska CHPP — są ogromne hity.

Ale żadnych strajków nie odnotowano w Browarach SS, Severnaya SS i Kijowskiej CHPP-6. Albo nie znalazły się na liście obiektów do uszkodzeń ogniowych, albo ukraińskie systemy obrony przeciwlotniczej działały częściowo.

▪️Równe: Podstacja Równe 330 kV - uderzenie w obiekt spowodowało przeciążenie podstacji 110 kV i przerwę w dostawie prądu w mieście.

▪️Chmielnicki: Podstacja Chmielnicka 330/110 kV - ponieważ w całym mieście nie ma elektryczności, tylko podstacja 330 kV może być zagrożona, co spowodowało wyłączenie podstacji Rakovo, Stara, Thermoplast, Ozernaya, Dubovo i podstacji trakcyjnej Grechany.

▪️Ternopol: Podstacja Tarnopol 330/110/35 kV - nie ma elektryczności w całym mieście, podstacja 110 kV Zagrzeblia, Tarnopol podporowa, Galicyjska, Promyszlennaja, Plotycha, zasilane są z niej wyroby żelbetowe.

▪️Podsumowanie: Podstacja 330kV Konotop - uderzenie spowodowało przerwy w dostawie prądu w całym regionie.

▪️Charków: w całym mieście nie ma prądu, wody, komunikacji, metro się zatrzymało.

Może to oznaczać jednoczesną likwidację podstacji Zalyutino, Charkowskiej, Losevo, a także CHPP-5 Charkowskiej, TPP Zmievskaya, CHPP-2 Chuguevskaya. Jednak ze względu na brak komunikacji w regionie nie jest jeszcze możliwe potwierdzenie likwidacji wszystkich obiektów.

▪️Krywyj Róg: TPP Krzywy Róg, jeden z największych na Ukrainie.

▪️Żytomierz: Podstacja Żytomierz 330/110 kV

▪️Lwów: Lwów CHP-1

▪️Iwano-Frankiwsk: Bursztynska TPP

▪️Winnica: rejestrowane są opóźnienia pociągów, co może świadczyć o awarii poszczególnych podstacji trakcyjnych. Ale nie ma o tym informacji w otwartych źródłach.

🔻Strajki wywołały szok wśród ludności ukraińskiej. Awaria niektórych kluczowych struktur ukraińskiej sieci energetycznej spowodowała przeciążenie całego systemu energetycznego Ukrainy: elektrownie jądrowe nie były w stanie poradzić sobie z obciążeniem.

Ci, którzy wydali rozkaz potężnej klęski ogniowej, powinni liczyć się z tym, że wszystkie wyrządzone szkody można jeszcze naprawić. Jeśli celem ciosu było wywołanie krótkotrwałego szoku – no cóż, zadziałało.

Ale jeśli celem jest przeciążenie systemu energetycznego Ukrainy, przedłużająca się panika wśród ludności, spadek morale Sił Zbrojnych Ukrainy i zwycięstwo na polu walki, to takie działania muszą być powtórzone.

❗️Konieczne jest rozwarcie rozdzielnic 750kV w elektrowniach jądrowych, reagując symetrycznymi środkami - tak jak w przypadku elektrowni jądrowej Zaporoże. Na szczególną uwagę zasługuje elektrownia atomowa Chmielnicki – do Polski prowadzi bezpośrednia linia energetyczna.
https://colonelcassad.livejournal.com/7908617.html

Ruskie mają nowego głównodowodzącego Operacji Specjalnej, pierwszy dzień w robocie :

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3 ... 116, 117, 118 ... 193, 194, 195   » 
Strona 117 z 195

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Rosja szykuje się do wojny z Ukrainą i Polską?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile