W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Filmy które polecamy  
Podobne tematy
Black Mirror - Czarne lustro- serial73
fight club 13
Iron Sky25
Kino z Rosji i o Rosji17
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
38 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 146679
Strona:  «   1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 31, 32, 33   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adam Polo




Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 1118
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:03, 04 Lut '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro już jesteśmy przy tematyce Begnigni, to nie sposób pominąć Życie jest Piękne. Chociaż w oryginale brzmi dużo lepiej: La bella Vita. Nie sposób nie uronić łzy i ze śmiechu i ze smutku.
PS> Wiem, że już był wymieniany na pierwszej stronie wątku, ale może przepadł wśród wielu tytułów.


_________________
"Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azizami




Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 1074
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:42, 09 Lut '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ona (2013) Her

Cytat:
Niezwykła historia miłosna, samotny pisarz - Theodore (Joaquin Phoenix) kupuje nowy system operacyjny, który jest tak zaprojektowany, aby spełnić wszystkie potrzeby użytkownika. Między nim, a jego systemem operacyjnym rozwija się romans... Ta nieprawdopodobna opowieść pokazuje jak wielki wpływ może mieć na nas nowoczesna technologia.


http://www.filmweb.pl/film/Ona-2013-646395




Niektóre komentarze z filmweb.pl:
Cytat:
magia
autor: Mektub83 17 maja 2014 19:54 ocenił(a) ten film na: 10
Sa takie filmy, ktore zmieniaja cos w twoim srodku, ktorych raczej nie da sie zapomniec w pozytywnym tego slowa znaczeniu, ktore sa bardzo prawidziwe i maja jakas magie. Przypominaja nam jak byc czlowiekiem. Ten film jest jednym z tych.


Cytat:
Nie oglądać!
autor: Dark_Sider 14 maja 2014 4:11 ocenił(a) ten film na: 10
Absolutnie genialny, gdybym śmiał ubrać w słowa co ten film robi z głową to zbezcześciłbym jego świętość. Dawno nie doświadczyłem tak absolutnie znakomitego kina. 11/10.


Cytat:
Historia pewnej samotności...
autor: Jakusia 15 lutego 2014 9:35 ocenił(a) ten film na: 10
Jak dla mnie był to film o samotności, o tym jak ludzie nie radzą sobie ze swoimi emocjami i współczesnym światem. Tak naprawdę Jonze nie wybiega jakoś strasznie do przodu, juz teraz żyjemy w czasach, w których ludzie są totalnie pochłonięci przez Internet i trochę zapominają o zwykłych międzyludzkich relacjach.


Cytat:
Niesamowity
autor: plecak_88 28 kwietnia 2014 20:14 ocenił(a) ten film na: 10
Zastanawiałem się ostatnio czy można jeszcze zrobić film o miłości, który nie będzie tani, populistyczny i przede wszystkim prosty. Okazało się, że można. "Her" to absolutny must watch zarówno dla tych poszukujących, jak i dla widza ciekawego samego filmu, bo ten w każdym momencie zadaje pytanie czy są tej miłości granice. No właśnie - są?


Cytat:
Przepiękny
autor: Grudged 11 lutego 2014 21:12 ocenił(a) ten film na: 10
Dobra... No to ten... Film mnie doszczętnie rozwalił. Zdjęcia, muzyka(!), DIALOGI(!!!), Phoenix(!). Totalna emocjonalna rozjebka, po prostu cały seans "najbliżej". Chyba pierwszy film który mi tak skopał serducho od ośmiu lat, jeśli dobrze liczę. Tak, bo "The Fountain" wyszło w 2006 roku... Polecam tak gorąco jak tylko mogę. Dla mnie REWELACJA. Choć niektórych pewnie będzie nudził,



Rzecz jasna oceny 1/10 też się pojawiły, przeważnie od fanów killera, gwiezdnych wojen i hobbita Shocked Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8588
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:29, 12 Lut '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skumringslandet

Kryminał osadzony w średniowiecznej Norwegii . 8/10
Cytat:
Jest rok 1348. William wraca do rodzinnej wioski odnaleźć brata Ansgara, którego oskarżono o kilka wyjątkowo okrutnych morderstw. Mieszkańcy są przekonani, że w to wszystko wmieszane są siły nieczyste, dlatego Ansgara poszukują nie tylko łowcy nagród, ale i Kościół. William ma niewiele czasu, by udowodnić niewinność swojego brata.


Fajne jest pokazane jak Kościół Katolicki walczy z zabobonami jednocześnie je "tworząc" .
http://www.ekino.tv/film,skumringslandet-2014,28446.html


Kapitan Alatriste

Fajna ocierająca się o historię opowieść . 8,5/10

Cytat:
Viggo Mortensen gra Hiszpańskiego żołnierza, który stał się najemnikiem, kapitanem Alatriste. Alatriste był bohaterską postacią XVII-wiecznych wojen imperialnych.

scena bitwy
http://www.ekino.tv/film,kapitan-alatriste-alatriste-2006,6499.html
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tedi73




Dołączył: 29 Sty 2015
Posty: 4
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:26, 12 Lut '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałem się przywitać i polecić Wam, moim zdaniem dobry film.
Polecam go w pełni świadom tego, że film jest zrealizowany przez żydów, graja w nim żydzi i ..., mniejsza o żydów!

Mowa tu o "Gdybym tylko tu był / Wish I Was Here".

http://www.cda.pl/video/1731471b/Gdybym-.....-Lektor-PL

"Omar"

https://www.youtube.com/watch?v=OPcvn4Mtglc

To też dobre kino.

Sorki jeśli już był.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2590
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:28, 15 Lut '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LUCY

Świetny film fantastyczny( według mnie wcale nie tak bardzo)
i masa informacji.
Świetne przesłanie.
Jeśli komuś podobał się Matrix, Incepcja, Kod nieśmiertelności i podobne - powinien być zadowolony.
http://www.filmweb.pl/film/Lucy-2014-687712
http://www.cda.pl/video/155805bf/Lucy-2014-DVDRip-Lektor-PL-By-Traku
_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PopS




Dołączył: 23 Cze 2007
Posty: 620
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:34, 15 Lut '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lucy hahahahahaha największy gniot ostatnich lat od czasu incepcji. Ale to fakt dobrze się uśmiałem na nim bo to fantastyczny zbiór głupoty :]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azizami




Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 1074
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:05, 15 Lut '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

easy russian napisał:
LUCY


Widziałem zaraz po premierze, rewelacyjny film, co do teorii, że człowiek wykorzystuje 10% swojego mózgu,
to środowisko naukowe od razu zareagowało, dementując to twierdzenie.
Człowiek używa całego mózgu, a 10% to chyba tylko idioci używają. Very Happy
W każdym razie koncepcja przedstawiona w filmie jest bardzo atrakcyjna, a ludzie lubią w takie rzeczy wierzyć Smile
Noi uczta dla oka, Scarlett, Efekty, kawał dobrego sci-fi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2590
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:40, 15 Lut '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

h3xer napisał:
easy russian napisał:
LUCY


Widziałem zaraz po premierze, rewelacyjny film, co do teorii, że człowiek wykorzystuje 10% swojego mózgu,
to środowisko naukowe od razu zareagowało, dementując to twierdzenie.
Człowiek używa całego mózgu, a 10% to chyba tylko idioci używają. .....


Very Happy zajrzyj do internetu, na portale kościelne czy innych sekt albo choćby do wątków o Ukrainie.
Sądzisz, że fanatycy banderowscy, arabscy czy syjonistyczni używają cały mózg?
Nie żartuj.

Fakt, że sypnęło się masa dementi tego faktu ( wiele razy się z tym spotykałem)
tym bardziej mnie utwierdza, że coś jest na rzeczy. Spotykam w wielu miejscach,
gdzie mówi się o nie używaniu całego mózgu natychmiastowe dementi.
Czy to nie dziwne?
Dodam, że człowiek ma tak naprawdę 3 mózgi- w języku rosyjskim do dziś istnieje pojęcie
"spinnyj mozg" - mózg w plecach a jest to nazwa rdzenia kręgowego, który spełnia dużo większą rolę
niż mu się dziś przypisuje. Trzecim ważnym miejscem jest mocny splot nerwowy
gdzieś w okolicy brzucha. Ta część mózgu odpowiada za odczucia emocjonalne.
Ponadto mózgi nie są wyłącznie "pamięcią operacyjną" ale stacjami
nadawczo- odbiorczymi na co też jest masa dowodów.

Wracając do korzystania z części potencjału ludzkiego:
oficjalna nauka jasno stwierdza, że ... ponad 80% naszego DNA
jest jakoby śmieciem Laughing Laughing . Już za samo takie stwierdzenie
powinno się tych pajaców zabić śmiechem.
Dr Gariajew udowodnił, że samo DNA poprzez swoje zakończenia
wysyła sygnały falowe - stanowi rodzaj anten do komunikacji
ze światem zewnętrznym.

Myśle sobie cały dzień o tym filmie - fajnie nakręcony, podobała mi sie gra aktorów.
Nie ma lipy. Podanych jest tam kilka fajnych praw -
-głównie na temat działania czasu. Ludzie muszą dojrzeć do takich przekazów-
- nie każdy to strawi.
_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 1.200 mBTC

PostWysłany: 20:44, 15 Lut '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skoro już przy tym jesteśmy, to pragnę zauważyć, że prawdziwie inteligenty człowiek dąży nie tyle do tego aby wykorzystać jak największą część własnego mózgu, ale raczej do tego by wykorzystać jak największą część cudzego... Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Goniec Króla




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 1302
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:55, 15 Lut '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe daj spokój @Easy, już chyba dość tego spuszczania sie nad tym -jak to delikatnie ujął Pops- gniotem. hehe , może "Lucy" nie jest 'zupełnym' gniotem, ale szczerze mówiąc to nie odkryłem w nim niczego specjalnegol; powiedzmy jednak że wrażenia są ....hmmm: mieszane. Ale bez przesady, a kiedy zobaczyłem te wszystkie jednogłośnie brzmiące komentarze na cda wszystko się jeszcze bardziej rozjaśniło: Aż Tylu Ludzi Nie Może Mieć Przecież Racji, hehe.. Ot, Kolejna wersja Limitless, tym razem jednak transhumanistyczna propagandówka jakby nieco wydatniejsza w wymowie (tylko doprawdy nie wiem po co te nachalne odwołania do teorii ewolucji, nie mające w zasadzie z fabułą filmu przecież nic wspólnego (!), ale co tam! - przypięte jak kwiatek do kożucha byle tylko przemycić świętą i niepodważalną teorię jako niezaprzeczalną prawdę naukową, przez co film jest -przynajmniej w połowie- klecony na siłę...) reszta to Bajeczka na dobranoc, jak słusznie zauważył Pops - fantastyczny zbiór głupot. Jeżeli dla ciebie easy "lucy" nie jest filmem aż tak bardzo fantastycznym to doprawdy nie wiem co może nim być? Według mnie Anioły i Demony , jest chyba, jak to się mówi?, "....o piekło bliższy obiektywnej prawdzie." Jasne - jakiś narkotyk, w tym wypadku hormon ciążowy, odblokuje wam łepetyny i bedziecie sobie mogli "przewijać czas" .. WTF? przewijać czas? Taaaak! - eh... , i może ja czegoś tu nie odbieram, może się nie dostroiłem, wiem że różne obrazy przemawiają do różnych ludzi na różnych poziomach, dla mnie np. Incepcja jest filmem co najmniej ciekawym (z pewnymi zastrzeżeniami), natomiast Pops, z jakiegoś powodu, jej nie trawi... no ale "Lucy"??? Film podobnej klasy co "Limitless" - tj. ładnie opakowany zbiór efektów specjalnych jednak bez niczego głębszego.. nie żebym miał coś przeciwko brodzikom tudzież fantastico-papce, fajnie sie nawet ogląda... ale doprawdy ....nie pojmuję tych komentarzy:

Cytat:
Podanych jest tam kilka fajnych praw -
czyli jakich?
Cytat:
-głównie na temat działania czasu.
czyli jakie to niby prawa nt. "działania czasu? jak niby "działa" ten, niby, czas?
Cytat:
i masa informacji.
a....... konkretnie, jakie ?
Cytat:
Świetne przesłanie
.czyli jakie to "przesłanie"?
hehe, tylko nie mówcie że nie ogarniam przesłania filmu bo nie wykorzystuję 100% mózgu; może i nie wykorzystuje, ale jak dla mnie to ten film - oprócz stwierdzenia że "jestescie bandą ciemniaków bez pojęcia o czymkolwiek i nic tak naprawdę jeszcze nie potraficie, nawet myśleć poprawnie, i co się raczej nie zmieni dopóki nie zaczniecie ostro ćpać, np. hormonów ciążowych, no chyba że wolicie czekać kolejne sto milionów lat aż przewielebna ewolucja was kiedyś odblokuje, tylko musicie wybrać ekstremalnie trudne warunki, bo tylko w takich warubnkach komórki są samowystarczalne ...WTF wtf wtf???!!!!" - to nie ma, z grubsza rzecz biorąc, żadnego przesłania. Przynajmniej ja nic ponad to com zaznaczył jakoś nie zauważyłem..
_________________
w_Królestwie_TV
http://www.metrykakoronna.org.pl/
#zdejmijMaske i #wyjdźZchaty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Python666m




Dołączył: 29 Paź 2011
Posty: 245
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:51, 15 Lut '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cos dla odmiany nastroju https://vimeo.com/87269059
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kaczafi




Dołączył: 04 Lis 2014
Posty: 855
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:40, 18 Lut '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem



Dyktatura bogaczy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adam Polo




Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 1118
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:05, 19 Lut '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobry film anty-socjalistyczny. Gwarantowane ceny cukru, rząd wtrącający się w każdą sferę gospodarki i handlujący bronią za pośrednictwem szemranych pośredników. Do wielu zakutych łbów po obejrzeniu dokumentu dotrze, że USRAel już od dawna nie jest wolnorynkowym krajem.

"ludzie którzy zgromadzili ogromną fortunę mają dług wobec społeczeństwa. A przecież badania nad ludzkim genomem lub wynalezienie internetu nie doszłyby do skutku bez 90mld dolarów, które rząd przeznacza co roku na badania naukowe.!!!" Pytanie: który socjalista to powiedział???


I to wszystko wyjawia synek/skurwysynek...

Serdecznie polecam.
_________________
"Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adam Polo




Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 1118
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:04, 23 Lut '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aby popatrzeć na siebie z dystansu polecam ten film, który oglądam od lat w chwilach upadków...
Może ktoś jeszcze nie widział, bo na utubie zaledwie 40k wyświetleń.


_________________
"Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shinobi




Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:43, 25 Lut '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Citizenfour
dokument o Snowdenie

https://thepiratebay.se/torrent/11704491/_Citizenfour.2014.HDRiP_Xvid

Gorąco Polecam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wiraz




Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 477
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:52, 26 Lut '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

btw citizenfour
z3s napisał:
Citizenfour, film o Edwardzie Snowdenie, zdobywca Oskara dla najlepszego filmu dokumentalnego, kilka dni temu stał się domeną publiczną. Według osób rzekomo obeznanych z amerykańskimi przepisami stało się to w momencie, gdy został dołączony jako dowód rzeczowy do toczącego się procesu przeciwko twórcom filmu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8588
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:15, 27 Lut '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

'71

Cytat:
Konflikt północnoirlandzki. Młody angielski rekrut zostaje zesłany na wrogie tereny, gdzie przeżywa samotną noc pełną strachu, niepewności i rozpaczy.

Świetne kino brytyjskie z 2014 roku . Jest tam taka scena jak policja brytyjska przy wsparciu wojska robi nalot na kryjówkę IRA w dzielnicy katolickiej . Jest pokazane jak opór stawiają wszyscy , dzieci, kobiety , mężczyźni . A to co brytole odpierdalają to najzwyklejsza nazistowska okupacja .
Ciekawa jest też scena jak dzieciak ( protestant ) nie wiem z 9 lat miał , ustawia/jebie bojownika - z lat dwadzieścia parę - Stowarzyszenia Obrońców Ulsteru ( jedyny moment w filmie kiedy można się uśmiać ) . 10/10

http://www.ekino.tv/film,71-2014,28650.html



Savages: ponad bezprawiem

Cytat:
Kiedy Ben i Chon – plantatorzy marihuany – odmawiają współpracy z członkami meksykańskiego kartelu, ci porywają ich wspólną dziewczynę, Ophelię.

Rewelacyjny film Oliviera Stona z dobrą obsadą . Widać , że chłop lubi sobie zapalić , w końcu kiedyś policja przy nim zioło znalazła Smile 9,5/10
http://www.ekino.tv/film,savages-ponad-bezprawiem-savages-2012,11550.html Oglądając ten film , aż chce się zapalić Wink


Visioneers

Cytat:
Akcja filmu rozgrywa się w niedalekiej przyszłości w świecie, którego wszyscy mieszkańcy pracują w jednej i tej samej korporacji oraz są głęboko nieszczęśliwi, i z tego powodu dosłownie wybuchają. Pomimo tego George Washington Winsterhammerman stara się żyć wraz z żoną i dzieckiem swoim normalnym życiem, ignorując wszechobecną epidemię. Pewnego dnia zaczyna jednak dostrzegać.

Ten film dupy nie urywa , ale . Ale ciekawe przedstawia nasz świat przyszłości w Korporatokracji . 7,5/10
Podobno jest to komedia . Jak dla mnie dość specyficzna czarna komedia .
http://www.ekino.tv/film,visioneers-visioneers-2008,4445.html


September Dawn

Film opowiada prawdziwą historię która wydarzyła się 11 września 1857 roku w Mountain Meadows w stanie Utah . Kiedy to Mormoni wymordowali ponad setkę bezbronny ludzi pozostawiając przy życiu tylko kilkoro najmłodszych dzieci .
http://www.ekino.tv/film,wrzesniowy-swit-september-dawn-2006,6843.html 8/10
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2590
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:56, 28 Lut '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli komuś podobała się "Gattaca"
to polecam "In Time" Wyscig z czasem
Film z 2011 roku.
S-F z bardzo fajnym przesłaniem.
Miłośnicy efektów specjalnych nie będą zachwyceni.
http://www.filmweb.pl/film/Wy%C5%9Bcig+z+czasem-2011-587175

tu kopia fragmentu opisu z filmweb
Cytat:
Film science fiction w reżyserii Andrew Niccola (“Gattaca – szok przyszłości”, “Pan życia i śmierci”). Świat w niedalekiej przyszłości: aby uniknąć przeludnienia, wprowadzono reglamentację czasu do przeżycia, który stał się najcenniejszym dobrem, jedyną powszechnie akceptowaną walutą wymienialną. Bogaci, których stać, by go kupować, mogą żyć wiecznie, biedni muszą wykazać się inwencją, by go zdobyć…

_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2590
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:38, 28 Lut '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

easy russian napisał:
...............................

tu kopia fragmentu opisu z filmweb
Cytat:
Film science fiction w reżyserii Andrew Niccola (“Gattaca – szok przyszłości”, “Pan życia i śmierci”). Świat w niedalekiej przyszłości: aby uniknąć przeludnienia, wprowadzono reglamentację czasu do przeżycia, który stał się najcenniejszym dobrem, jedyną powszechnie akceptowaną walutą wymienialną. Bogaci, których stać, by go kupować, mogą żyć wiecznie, biedni muszą wykazać się inwencją, by go zdobyć…


Z własnego cytatu - właśnie obejrzałem.
Film niemal dokumentalny (oparty na faktach )- miejscami nudnawy ale warto.
Ogólnie o handlu bronią i całym tym biznesie.
Trochę refleksji od reżysera.

http://www.filmweb.pl/Pan.Zycia.I.Smierci
_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
advena




Dołączył: 27 Paź 2014
Posty: 122
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:30, 09 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.filmweb.pl/film/Lewiatan-2014-709355
całkiem niezły, konwencją trochę przypomina mi filmy Smarzowskiego...
W necie jakoś nie mogłem znaleźć po pl, ale za to po ang, praktycznie na każdym serwisie tego typu Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kyoumass




Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 409
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:13, 09 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Full Metal Jacket, American Beauty. Opisy znajdziecie w Internetach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chomicki




Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 91
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:13, 13 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam THX 1138 z 1971 roku.
http://www.filmweb.pl/film/THX+1138-1971-11084

Przypomniał mi się po obejrzeniu filmu "Wyspa" (2005), który zawiera wiele analogii. Widzę też związek z "Mechaniczna pomarańcza" (1971). Prawdziwa gratka dla "przebudzonych" Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azizami




Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 1074
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:46, 14 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Transamerica (2005)



Bree (Felicity Huffman) to konserwatywna transseksualistka żyjąca w ubogiej części Los Angeles. Pracuje na dwa etaty i każdy grosz zbiera na ostatnią operację, która uczyni ją biologiczną kobietą. Pewnego dnia otrzymuje telefon z Nowego Yorku. Po drugiej stronie słuchawki odzywa się Toby (Kevin Zegers) - młody chłopak odsiadujący wyrok. Bree zdaje sobie sprawę, że to musi być jej syn.
http://www.filmweb.pl/film/Transamerica-2005-119971
Film o tolerancji, uczuciach, poruszający i prawdziwy, rewelacja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8588
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:03, 19 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

La Isla Mínima


Klasyczny kryminał . Hiszpańska prowincja lat 80tych XXw . Dwóch detektywów prowadzi śledztwo w sprawie zaginięcia dwóch dziewczyn . 8,5/10
http://www.ekino.tv/film,la-isla-minima-2014,28817.html



Zbiedzy

Cytat:
Każdy wie jak wygląda western: Dziki Zachód Ameryki, traperzy, łowcy skalpów, poszukiwacze złota, Indianie, strzelanina, bójki o kilka dolarów więcej... A jak wygląda eastern: Dziki Wschód Syberii, Kozacy, łowcy katorżników, poszukiwacze złota, Ewenkowie, strzelanina, bójki o parę czerwońców

Taki ruski western , fajnie się to ogląda 8,5/10.

http://www.ekino.tv/film,zbiedzy-bieglecy-2014,28709.html



Jakiś czas temu co niektórzy zachwycali się Tomem Hardy w filmie Locke . Lubię tego aktora . Świetnie zagrał ( gra ) w serialu Peaky Blinders żydowskiego gangstera . Scena kiedy przyprowadzają mu ludzi . Można zwrócić uwagę jak żyd ustawia gojów do roboty : genialne .
Ale najlepsza scena to kiedy żydzi robią z toba interesy . Kiedy dzielą się procentową , chcą mieć pełne sto procent . A ty żeby z nimi negocjować musisz mieć , bombę Wink Tylko tak można dogadać się z żydami , od 05:35s do 13:50s http://www.ekino.tv/serial,peaky-blinders-peaky-blinders,sezon,2,epizod,6.html . Mistrzostwo świata . Właśnie tak sobie wyobrażam TYCH żydów którzy kręcą tym światem Wink
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 2006
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:11, 24 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Służby specjalne. Jeśli się komuś podobał Pitbull to pozycja obowiązkowa do wciągnięcia. Wczoraj zacząłem oglądać serial i naprawdę miks polityki i lokalnych bondów powala Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 31, 32, 33   » 
Strona 12 z 33

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Filmy które polecamy
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile